Wereldwinkel uit pompstationnetje Nieuwe bedden in ziekenhuis Benefietconcert muzikaal feest I i 1 g 3 Dufs mod? Gesprekken over kerkelijk boekje Voetballers Be Fair verslaan medekoploper Ski Fit-lessen bij Diana Zwanenburg SUPERSTUNT RICOH DIGITALE CAMERA taMfl Kon. Julianaschool in tv-spelletje ^intratuin Tros druiven 95 imhhwpbvhuwhhhhi Sjoeluitslagen Kreater-cursus Afrikaanse dans Automobilist over de kop Kaartavond >ouwe Rijders i Reddingsbrigade verlaagt mmimum- leeftijdsgrens Bijrijder (24) gewond Najaarsrit Gouwe Rijders Negen mille voor dieren <1 COATS IMI-BONT I MANTELS FOT+ VIDES AUDI' Klein in prijs, groot in servite! PAGINA 27 i/OENSDAG 15 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ningin Julianschool tegen een basisschool uit Heerhugowaard. (Foto: Koningin Juliana- school). r 1 van 4997 ^vrijdagsavonds gesloten w WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen is huis aan huis de interkerkelijke brochure ’Levensbelangrijke vra gen’, dat de lezer aan het lezen van de Bijbel wil zetten, bezorgd. Tussen de middag kregen ze broodjes, frisdrank en vooral ‘e cursus Afrikaanse dans is van begin tot eind swingend, zowel om te doen als om naar te kijken’, aldus Kreater. Nadere informatie over deze cursus volgt nog, maar in ver band met de te verwachten belangstelling is de inschrij ving vanaf heden mogelijk. De kosten bedragen ƒ175,-. De leerlingen van de Konin gin Julianaschool kwamen in ieder geval moe geschreeuwd en voldaan weer om half acht ’s avonds thuis. Zo’n tv-dagje willen ze nog wel eens mee maken. WADDINXVEEN - In een spannend duel is het de mede- koploper WDS (Driebruggen) opnieuw niet gelukt bij Be Fair-voetbal de volle winst te pakken. Ook in het al afgelopen seizoen wist WDS slechts één punt te behalen in drie duels en werd er in het Warnaarplantsoen twee keer verloren. WADDINXVEEN - Op rijks weg A12 (noordbaan) heeft op I s I f §1 f - I 5 I Alphen aan den Rijn en zullen ieder voor zichzelf proberen de meeste punten te behalen. ren en kon hij het voertuig niet onder controle houden. Hierdoor raakte de wagen aan de linkerzijde van de af slag een verkeersbord. Het voertuig maakte diverse om wentelingen en raakte enkele bomen voor het op de kop tot stilstand kwam. Zowel de 64-jarige man als een 60-jarige vrouwelijke in zittende zijn met de ambu lance naar het Goudse groene Hart Ziekenhuis vervoerd. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense sjoelers (Alber- dingk Thijmlaan) gaan steeds hoger scoren. Steeds meer spelers komen op een gemid delde van 140 punten. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: klasse A: 1. Tine Valenkamp 143.400, 2. Jan Kersbergen 143.333, 3. Dick Dros 138.733: klasse B: 1. Frans Botger 129.700, 2. G. Renesse 128.367, 3. C. Slin gerland jr. 127.050; klasse C: 1. Adrie Faas 117.950, 2. Cor van Gils 117.800, 3. Jan Olie 116.433; klasse D: 1. J. Rid der 107.767, 2. Wim Slinger land sr. 107.400, 3. Cor Kers bergen 107.133. Waddinxveners die interes se hebben om naar aanlei ding van dit boekje door te praten kunnen terecht bij Gerrit Neven (tel. 0182- 618889) van de Centraal Hervormde Gemeente en Jo han Leder (tel. 0182-610640 van de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). dag 19 oktober van 11.00- 12.00 uur. Deze openbare les is voor iedereen. De kosten bedragen ƒ6,-. Verder zal Diana’s Free Aero bics op zaterdag 22 november voor de vierde keer haar aero bic-marathon houden. Deze zal zijn van 14,00-17.00 uur. Opgave vooraf is gewenst want er zijn maar een be perkt aantal plaatsen. de speler, voor de Waddinx veners een feit werd. Kort voor afloop maakte op nieuw Rene Minnee een ein de aan alle onzekerheid GOUDA/WADDINXVEEN - Dezer dagen zijn de eerste 60 nieuwe bedden afgeleverd bij het Goudse Groene Hart Ziekenhuis. Begin volgend jaar staan alle 400 nieuwe bedden klaar op de verpleegafdelingen van zo wel de Bleuland- als de Jozeflocatie. WADDINXVEEN - Het benefietconcert in de rooms-ka- tholieke St. Victorkerk (Zuidkade) van vrijdagavond 10 oktober is een schitterend muzikaal feest geworden. Ongeveer 300 gasten luisterden geboeid naar een geva rieerd muzikaal programma. zoals de intensive care. De bedden die nu worden ver vangen, krijgen naar ver wachting nog een verlengde levensduur. Daartoe is con tact gezocht met ziekenhui zen in Roemenië en Surina me. Een bestelling van in totaal 400 nieuwe bedden betekent overigens niet dat het totale beddenaantal in het zieken huis wordt verlaagd. Het ziekenhuis heeft immers officieel nu zo’n 650 bedden en dat is inclusief de (onge veer honderd) wiegen, kin derbedjes en bedden op de af deling psychiatrie. Minnee ten aanval, maar vlak voor het vijandelijke doel struikelde hij over de bal zodat deze kans verloren ging. Vervolgens wisten de voor- waartsen van zowel de gas ten als de gastheren zich geen raad met de hen gebo den kansen. Het dichtst bij succes kwamen opnieuw Re ne schot net naast zag gaan, en William Hoogeveen, die zijn solo gestuit zag door de ver uit zijn doel komende keep er van WDS. Het boekje, dat is verspreid door PTT Post, is een initia tief van de Stichting De On- dergrondsche Kerk te Gorin- chem. De stichting was in het verleden actief achter het Ijzeren Gordijn en wordt gesteund door veel christenen in Nederland. De huis aan huis verspreide brochure heeft als uitgangs punt het evangelie van Je zus Christus en gaat in op vragen als bestaat God, wie is God, wie ben ik en waar leef ik voor? Leo Slingerland, tel. 0172- 216153. De oriëntatiecursus christelijk geloof omvat vier avonden (dinsdagen in no vember) en wordt georgani seerd door de Centraal Her vormde Gemeente. Informa tie daarover is te verkrijgen bij Koos Maasland, tel. 0182-618117. waren zeer gevarieerd. In de kleedkamer moesten ze bij voorbeeld kleding klaar leg gen voor een viertal Ajax-spe- lers. In de controlekamer werd geprobeerd met behulp van een camera het wapen van Amsterdam op de tribune te zoeken. Verder moest geblinddoekt de cornervlag op de juiste plaats worden neergezet. Ook werd gevraagd een spannen de opdracht vijftig meter bo ven het veld uit te voeren. Met elke opdracht viel een munt te verdienen. Het eind spel tenslotte was bepalend voor de uitslag. Hoe die ge worden is verklappen we na tuurlijk niet. Daarvoor moet iedereen in januari maar naar de tv kijken. WDDINXVEEN - De Wad- dirveense autoclub De Gou- weitijders houdt donderdag- av|d 16 oktober om acht uur in lotel-café-restaurant De Uri (Kerkweg-Oost) haar katavond. Tijms deze avond worden vid rondes gespeeld. Men hoi geen lid te zijn van De Goft'e Rijders, dus iedereen is in harte welkom. Na het kalen is er de prijsuitrei- kirimet leuke prijzen. Vrijdagavond 17 september wordt vanaf acht uur de tweede ronde gespeeld in de klaverj ascompetitie 1997- 1998. De winnaar van de eerste avond, Wim de Jong, zal er alles aan doen om de ze stunt te herhalen, maar De marathon bestaat uit een gedeelte steps, aerobics, kracht- en leningheidsoefe- ningen en cooldown. De kos ten die hieraan verbonden zijn ƒ15,-. Na afloop zijn er enkele demonstraties van de Fit Kid Club (iedere woens dag 17.00-17.45 uur en 18.00- 19.00 uur). WADDINXVEEN - Op de se- ondaire weg van de Zuid- jasweg in Zevenhuizen reed vrige week dinsdag 7 okto- br rond 10.00 uur een 30-ja- xje vrachtwagenchauffeur it Moerkapelle. leerlingen van groep 8 van de Koningin Julianaschool, op gehaald. Vol spanning zaten ze in de bus en er klonk luid gejuich toen ze in de buiten wijken van Amsterdam hun bestemming gewaar werden, de Amsterdam Arena. In dit voetbalstadion streden Shewit en Leonie als het blauwe team tegen het rode team uit Heerhugowaard. Ie dereen kreeg een petje en luidkeels werden de deelne mers aangemoedigd. De opdrachten die ze kregen WADDINXVEEN - Diana’s Free Aerobics (Koningin Wil- helminaplein) gaat volgende week woensdag 22 oktober weer van start met Ski Fit- lessen. Conditie, kracht, leningheid en techniek staan bij de Ski- Fit-lessen centraal. Door goed voorbereid op winter sportvakantie te gaan voor komt men een hoop ongemak ken, zoals botbreuken en ’derde dagsmoeheid’. De lessen worden gegeven op woensdag (20.00-21.00 uur), vrijdag (19.00-20.00 uur) en zaterdag (10.30-11.30 uur) door Diana Zwanenburg (tel. 0182-612958). Voor het eerst zal Diana’s Free Aerobics een streetdan ce work-out verzorgen op zon sortiment Unicef-artikelen zal worden verkocht. De me dewerkers van Unicef gaan ook bijdragen leveren om het vrijwilligerswerk te steunen, zodat Wereldwinkel iedere dag van 10.00-17.00 uur en op donderdag ook op de koop avond geopend kan zijn. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Reddingsbrigade houdt maandagavond 20 ok tober om acht uur in het Gou- webad ’de Sniep’ de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Het gaat goed met de 340 le den tellende vereniging. Naast het bespreken van de gebruikelijke verenigings- stukken en het afleggen van financiële verantwoording is er nog een belangrijk onder werp. Er zal namelijk een verande ring in het huishoudelijk re glement voorgesteld worden. In artikel 2, punt 3, zal de mi- nimum-leeftijd verlaagd wor den. Op die manier kan het ledental verder groeien. pet en Cees Tijssen op het ori ginele Maarschalkerweerd orgel van de St. Victorkerk, waarbij hij de schoonheid van dit relatief kleine maar zeer mooie geregistreerde instru ment prachtig liet uitkomen. Gespeeld werden Trumpets Voluntaries van Stanley en Boyce, alsmede een Gigue van Telemann. Het algemeen gemengd koor ’Krea Musica’ besloot het op treden door zingend het podi um te betreden met ’Wad dinxveen, parel aan de Gou we’ van Hans Geel en Martin Mans. Verder werden Engelse en Nederlandse liederen gezon gen, wat met ’Alles wat ademt’ van Stellaart werd be sloten. Een lange staande ovatie was de dank van alle gasten voor de amateur- en beroepsmusici, die allen be- langenloos aan deze avond hebben meegewerkt ter wille het behoud van de St. Victor kerk. INCLUSIEF tw.v. 139. Het pand van de huidige We reldwinkel Waddinxveen aan het Koningin Wilhelmi- naplein. (Foto: Evert Har dendood). Degenenen die interesse hebben om wat meer te we ten over de Bijbel en het christelijk geloof kunnen een bijbelcursus volgen die bestaat uit 25 schriftelijke (of mondelinge) lessen, wel ke wordt georganiseerd door de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Informatie over de bijkbel- cursus is te verkrijgen bij Kort voor de rust eiste de scheidsrechter voor de eer ste keer deze wedstrijd alle aandacht op door het niet toekennen van een doelpunt de kapers liggen op de kust van de Waddinxveners. Dat was op het moment dat vol gens velen de bal de doellijn gepasseerd was. Tijdens de rust heeft de pep talk van trainer Arie van der Laan indruk op zijn spe lers gemaakt. Na tien minu ten in de tweede helft was het Henk Jan Verzijl die de WDS-doelman wist te pas seren. In de hierop volgende tegen- zondag 12 oktober rond 16.45 aanval van WDS was het uur een doelman Arjan van Erk die zijn ploeg in de wedstrijd hield door de bal op uitste kende wijze uit zijn doel te houden. Dit huzarenstukje afslag heeft hij nog tweemaal uit gehaald, zodat mede dankzij Na aftrek van deze bedden blijven dan circa 550 bedden over, terwijl er ’maar’ 400 zijn besteld (met een optie op meer). De beste oude bedden, 150 stuks, worden daarom de komende jaren nog gebruikt der publiek, totdat officieel bekend wordt hoeveel bedden het zieken huis uiteindelijk krijgt in de veel snoep. Dit alles geschied- vernieuwbouwsituatie. de onder leiding van spellei der Sybrand. Onder zijn toe zicht speelden ze een compe titie tegen twee leerlingen van een basisschool uit Heer hugowaard. Omstreeks twee uur werden de supporters, de overige 36 ’ADDINXVEEN - Vorige pek woensdag 8 oktober i voor de 40e keer de na- prsrit van de Waddinx- lense autoclub De Gouwe Ijders gereden. r verschenen 16 auto’s m de start. De rit, die «or een van de vaste deel- imers was uitgezet, ging «or de gemeente Wad- <nxveen. De tocht was re- clijk pittig en verrassend Lik. \nuit restaurant Pad- e’s (Zuidkade), waar de art was, gingen de deel- imers via de Zuidkade lar het bedrijvenpark Öenecoop. Hier hadden c organisatoren een aan- geintjes uitgehaald, aar diverse deelnemers itrapten. Via het centrum vrd naar de Noordkade g'eden en weer terug rar de finish. Itslag: 1. J.C. Winkel voordrecht), 2. W. van lorn, 3. Attema sr, 4. P. d. Schee, 5. Attema jr. WADDINXVEEN - Vanaf woensdagavond 5 november houdt het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kre ater’ (Kerkstraat) een cursus Afrikaanse dans gedurende 14 weken van 19.00-20.30 uur. De cursus wordt gegeven door de Afrikaanse danseres Rebecca Atanga. Ze kan als geen ander de fijne kneepjes van deze dans overbrengen op de cursisten. De zitplaatsen in de kerk wa ren niet geheel uitverkocht, ‘maar1 - zo constateerde voor zitter Gerard Mulleman van de Stichting tot Instandhou ding van de St. Victorkerk in zijn dankwoord na afloop - ‘de wegblijvers hebben ongelijk gehad’. Het programma begon met een optreden van het uitge breide Kreaorkest onder lei ding van Rineke Marwitz met een meeslepende uitvoering van bekende melodieën als El Condor Pasa, Memory van Webber en Macarena. Het Phoenix Trio met Hans Wolff (dwarsfluit), Erik van Balen (piano) en Thomas Guirten (cello) speelden ver volgens het trio in G klein van Carl Maria von Weber. Een geïnspireerde uitvoering, waarbij te horen was hoe goed de akoestiek van de St. Victorkerk is, ook voor dit soort kamermuziek. Heerte Wiersma (dwarsfluit) speelde met begeleiding op piano van Cees Thijssen het Allegro uit de Sonate in G klein van Johann Sebastiaan Bach, de Berceuse van Fauré en de Waltz van Godard en bereikte daarmee artistieke hoogtepunten, die de luiste raars blijkens het applaus zeer wisten te waarderen. De Wereldmuziekband Es 5 liet horen hoeveel muzikale rijkdom er schuilt in de volks muziek. Een Amerikaans, een Joods, een Servisch en een Turks muziekstuk wer den zeer authentiek en aan stekelijk uitgevoerd door vier veelzijdige muzikanten, waarbij vooral de instru- mentbeheersing van Rineke Marwitz de show stal. Overtuigend speelde ze con trabas en saxofoon, maar ze was werkelijk virtuoos op blokfluit en klarinet. Dit op treden maakte de avond tot een muzikaal evenement. Gedurende de changementen speelde Xandra Zijlstra trom- WADDINXVEEN - De Stich ting Wereldwinkel Waddinx veen heeft haar langste tijd gehad in het voormalige ben zinestation bij het Koningin Wilhelminaplein. De medewerkers van de We reldwinkel Waddinxveen en van Unicef Waddinxveen (het kinderfonds van de Verenig de Naties) krijgen namelijk volgende maand verkoop ruimte in de nieuwe winkel van Albert Heijn. Nieuw is dat in de Wereld winkel ook een uitgebreid as- we nachtkastjes besteld met onder meer een kantelbaar blad. Met deze aankoop bij de firma Hill-Rom ter waarde van enige miljoenen guldens investeert het Goudse zieken huis in de toekomst. Nog niet eerder zijn er in Ne derland zoveel bedden van deze kwaliteit tegelijkertijd besteld. Er zijn enkele zie kenhuizen die deze bedden ook gebruiken maar dan al leen op een bepaalde afdeling |n het voetbalstation Amsterdam Arena speelden schoolteams van de Waddinxveense Ko- WDDINXVEEN - De op- bmgst van de in Waddinx- ven gehouden collecte voor d< Dierenbescherming be- diagt ƒ9.079,50. Het geld zë zorgvuldig worden be sted aan dieren die dit hard n(ig hebben. WADDINXVEEN - Voor het tv-programma ’Zig Zag’ van de KRO zijn er vorige week woensdag 8 oktober opnamen gemaakt met leerlingen van de protestants-christelijke Koningin Julianaschool (Pe ter Zuidlaan). Na screentests voor een stel leerlingen uit groep 8 konden er spandoe ken worden gemaakt en de opnamen beginnen. Om half tien werden Shewit en Leonie (groep 8) opgehaald door de medewerkers van de KRO en reden ze naar de plaats waar de opnamen wer den gemaakt. Er werden ook wat opnamen gemaakt zon- uur een verkeersongeval plaatsgevonden. Een 64-jarige man uit Oude- water reed op de middelste rijkstrook toen hij alsnog de j Gouda-Waddinxveen op wilde rijden. Toen hij dat op het laatste moment deed, hem de slotfase bijzonder begon zijn voertuig te slinge- spannend is geworden. In de 36e minuut weigerde de arbiter een strafschop toe te kennen toen Rene Minnee binnen de beruchte lijnen werd neergehaald. In de laatste tien minuten wist de scheidsrechter op nieuw alle aandacht op zich te vestigen toen hij een com binatie tussen Wim van der Starre en Rene Minnee niet wilde affluiten voor ver meend buitenspel en daar- k I"1*r"lW; Met de aanschaf van dit nieu we type bed maakt het zie kenhuis een grote sprong voorwaarts als het gaat om comfort, veiligheid en service voor de patiënt en gebruiks- en bedieningsgemak voor de verpleegkundigen en de logis tieke diensten. Het nieuwe bed vervangt het huidige, ongeveer 15 jaar ou de beddenbestand. Een be stand dat nu nog bestaat uit meerdere typen en soorten als gevolg van de fusie van een aantal jaren geleden. Het prachtig ogende bed, met de naam Evolution, is volle dig electrisch verstelbaar. Met een simpele druk op de knop kan het kunststof bed in vrijwel iedere stand worden gezet. Het comfort voor de patiën ten wordt hiermee vergroot. Ze kunnen zelf het bed hoger of lager zetten, makkelijker in en uit bed stapppen en rug- ge- en voetsteun bedienen via duidelijk tiptoetsen die zijn verwerkt in de veiligheids hekken. Ideaal is bovendien voor de verpleegkundigen dat de nieuwe bedden gemakkelij ker verrijdbaar zijn. Tegelijk met de aanschaf van de bed den komen er 300 nieuwe ma trassen, waarvan er inmid dels al een hondertal in om loop zijn. Dit matras ligt comfortabel en voorkomt doorliggen. Samen met de bedden en de matrassen worden ook nieu- Onder leiding van spelleider Sybrand werden de meest gevarieerde tv-spelleties gedaan. (Foto: Koningin Ju- nanaschool). De bezoekers begonnen flit- om de voorsprong, via een send. WDS ging direct vanaf doelpunt van laatstgenoem de aftrap ten aanval en wist binnen veertig seconden de bal in het net achter doel man Arjan van Erk te kop pen. Per kerende post trok Rene door met zijn tweede treffer de voorsprong te vergroten. Komende zaterdag moet Be Fair in en tegen Bergam bacht (zo) proberen een ron de verder te komen in de be- kercompetitie. Een week la ter staat er opnieuw een streekderby op het program ma wanneer Be Fair de be langrijke uitwedstrijd tegen CVC Reeuwijk moet spelen. Minnee, die zijn ziedende Aanvang van deze wedstrijd is 15.00 uur. Ij ging in de richting van Ze- vnhuizen. De vrachtwagen rakte de rechts gelegen ferm, waarna de bestuurder d macht over het voertuig vrloor en geheel links tegen en boom aanreed. L 24-jarige bijrijder uit taddinxveen raakte daar- dor bekneld en moest door d vrijwillige brandweer uit d auto worden gehaald. Hij wrd per ambulance naar het Gudse Groene Hart Zieken- his vervoerd. Het leek er op dt hij een been had gebro- kn, maar dit bleek niet het g/al te zijn. *1 L .-Ml DE GRATIS INTRA NOVA 'BINNEN GEZELLIG MAKEN' LIGT VOOR U KLAAR. 'w <7) N o W Eenvoudigweg superieure kwaliteit. Ricoh verlegt de grenzen van digitale creativiteit met de RDC 2E. digitale ^fotocamera Alles wat u ziet kunt u praktisch meteen delen met j|H|[ anderen. Maakt beelden van x 768x576 pixels in 24 bits kleur. I Camera kan beeld, geluid en I tekst opslaan. Autofocus l scherpstelling. 3.7mm/5.6mm objectief (vergelijkbaar in kleinbeeld: 35mm/55mm) LCD RDC 2E klein TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg) Tel. 0172-602241 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag: vanaf 9.00 uur open 1199. Maar liefst 40 bolletjes blauwe druifjes waarvan u straks in het voorjaar volop kunt genieten. Wanneer u ze nu plant, ziet u ze door verwildering ieder jaar terugkomen. Ook uitstekend geschikt voor pot of border. Van 5.95 voor -zzz •zz-z-z-z.z-' TA

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 27