Succes voor zwemmers van 'Gouwestaete' Be Fair-voetbal in de middenmoot beginnen met winst Gouwestaete-dames L Willemen slaat bij WSV aanval af Wisselend suaes Rowah-jeugdteams De Pater Makelaardii- toernooi wordt traditie de TA ld Twee prijzen Tang Soo Do Bingo in De Boog Bestuur HCW Klaverjassen De Springplank Rowah-meisjes missen halve bekerfinale Geslaagden B-diploma Greg van Hest favoriet in Coenecooploop F PAGINA 33 WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN betere Dames Heren In laatste periode was het zelfs 6-6. Leon Groen en Mare Faber beslisten uiteindelijk de wedstrijd. Zo wonnen de heren ook hun tweede wed strijd met 6-8. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Vele jaren achtereen werden de provinciale zwemkampioenschappen in Spijkenisse gehouden, maar ditmaal was het Haagse zwembad ‘Morgenstond1 het strijdtoneel. Uiteraard kwamen daar ook de zwemtoppers van het Waddinx- veense ’Gouwestaete’ aan de start en niet zonder suc ces. dorp eraan en pakte Nanda haar eerste provinciale titel. graantje mee door zilver te winnen op de 100 m vlinder- Met een tijd van 1.04.5 rook Marcel aan zijn persoonlijk WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense nen. Ook wordt er elke dag een een loterij gehouden. De competitie wordt gespeeld in het gebouw van medeorgani sator speeltuinvereniging De Paddestoel. De kosten bedra gen ƒ10,- per koppel per dag. Men kan zich opgeven als kop pel op tel. 0182-616947 of tel. 0182-617671. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 17 oktober om acht uur wordt er in buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huijgenslaan) weer een bingo gehouden. Er zijn mooie prijzen te winnen. Ie dereen is van harte welkom. In de De Vries tegen elkaar, eniging Waddinxveen). derslag bij de meisjes van 1983 een fraai persoonlijk re cord van 1.08.7 noteren, goed voor de tweede plaats op dit nummer. Op de 100 m rug- WADDINXVEEN/ROTTER- DAM - Tijdens de Nederland se kampioenschappen Tang Soo Do in de Rotterdamse wijk Schiebroek zijn door de Waddinxveense deelnemers van sportschool Huk Tti twee prijzen in de wacht gesleept. Waddinxveen was vertegen- Ook op de 100 m rugslag was Nanda met een tijd van 1.20.1 superieur. Kim Mid- riode was het opnieuw Jaco de Jong die zijn ploeg op voor sprong zette. De gehele herenploeg reali seerde zich dat deze avond een verrassing tot de moge lijkheden behoorde. Zij knok ten zich dan ook door de ver moeidheid heen. Keeper Eric van Beek leek voor Rapido ’82 een onneembare vesting. De laatste periode moest de beslissing brengen. Rapido ’82 zorgde ervoor dat de he ren al vrij snel tegen een 7-5 achterstand aankeken, maar de wedstrijd was nog niet be slist want dankzij een krach tig slotoffensief kwamen de heren door doelpunten van Remko Overdam (2x) terug naar 8-7. De spanning bleef erin tot de allerlaatste seconde, maar in een alles-of-niets poging ging de laatste actie van de Gou- westaete-heren om de gelijk maker te scoren, verloren. De eerste nederlaag voor de Waddinxveners is een feit, maar de ploeg heeft wel laten zien dat ze niet te onder schatten zijn. Tweede teams nissen. Dankzij De Pater Makelaar dij was het ook dit jaar weer mogelijk dit toernooi te ver spelen, waarbij in de drie ca tegorieën waarin werd ge speeld ieder deelnemend kop pel in ieder geval minstens twee wedstrijden heeft ge speeld. Hoewel het er naar uit zag, dat het weer in de tweede week van het evenement voor spelbreker zou gaan spelen, konden alle fmalepartijen met het nodige geluk zater dag worden gespeeld en wer- De Gouwestaete-heren onder leiding van trainer-coach Jan Middendorp moesten aantre den tegen Rapido ’82 in Haar lem. De heren begonnen sterk aan de wedstrijd. Door twee doelpunten van Remko Overdam en Wouter Steller stonden de heren al snel op een 0-2 voorsprong. Rapido ’82 wist de stand ech ter al voor het einde van de eerste periode om te buigen naar een 3-2 voorsprong, maar de toon was gezet. Het op papier sterkere Rapido ’82 zou een zware avond tege moet gaan, waarin zij voor ie der puntje moest knokken. De Gouwestaete-heren gaven geen cadeaus weg. In de tweede periode namen de Waddinxveners wederom de leiding door doelpunten van Jaco de Jong en Jeroen van Tol (3-4). In de derde pe- tijd kon verbeteren was het goud voor de 16-jarige zwem mer van Gouwestaete. Joost Krommenhoek voelde zich niet zo geweldig, maar De namen van de kinderen die hun B-diploma gehaald hebben zijn: Richard de Bruijn, Tom van Elderen, Bas van Luinen, Esmee Pe- terse, Jordi de Ruiter, Tirsa van Zanten, Esther Both, SPIJKENISSE/WADDINX- VEEN - De handbalmeisjes van Rowah deden in Spijke nisse voor het eerst mee aan bekerwedstrijden. Deze wed strijden werden voor het eerst in de vorm van een toer nooi gespeeld. Er werd door vijf teams ge streden om een plaats in de halve finale. De eerste wed strijd tegen Satumus (Rid derkerk) werd met 8-5 verlo ren. Satumus speelde als collec tief een sterke partij. Uit de vrije bal wisten zij driemaal achtereen door een fraai sprongschot in de eerste helft te scoren. Rowah speelde te passief en met te weinig in zet. Na een stevig onderhoud in de rust door coach Sonja van Ham ging het in de tweede helft beter. Echter, er kon niet meer worden voorkomen dat de wedstrijd onnodig werd verloren. Later zou blij ken dat dit verlies bepalend was voor een plaats in de hal ve finale. De tweede wedstrijd tegen de stand op 1-10, alvorens Rapido ’82 de stand op 2-10 bracht. Ook keepster Hellen Boering pikte weer eens een doelpuntje mee. In de laatste seconde van de derde periode scoorde zij 2- 11. De vierde periode was een formaliteit. Via doelpunten van Mirjam Overdam (2-12) en Ingrid van Veen (3-13) bracht Rapido ’82 de eind stand van 4-13 op het score bord. WADDINXVEEN - Zaterdag werden de finales gespeeld van het tweede ’De Pater Makelaardij Tennistoèrnooi’, dat werd gehouden door de tennisvereniging Waddinx veen (Alberdingk Thijmlaan). siaste deelnemers. Frank Boon, uitkomend in een zeer sterk bezette jeugdcategorie wit-gele banden, slaagde erin Fair al alleen voor de keeper door te dringen tot de finales kwamen wisten zij hem niet te verschalken. Behalve na meisjes uit Spijkenisse geen antwoord. De overtuigende einduitslag van 20-2 voor de meisjes uit Waddinxveen geeft wel aan dat er voor HVOS geen eer aan te behalen was. Tijdens het toernooi groeide het team van Rowah met het gevarieerde aanvalsspel uit tot een serieuze titelkandi daat. Na afloop bleken drie teams gelijk bovenaan geëin digd te zijn. Op doelsaldo werd uiteinde lijk beslist wie er tot de halve finale was doorgedrongen. Rowah kwam met een posi tief saldo van 31 doelpunten 5 doelpunten tekort ten op zichte van de uiteindelijke winnaar Satumus (Ridder kerk). Het team van Rowah bestond uit Linda Hoefnagel, Martine Verwey, Marije Mulder, Ma- rije van Oord, Saskia van He ter en, Marion van Ham, Bianca van Ham en als aan vullende spelers uit het B2- team Kim Hofmans (die ove rigens prima het doel verde digde) en Moniek Hoefnagel. WADDINXVEEN - Be Fair-voetbal bevindt zich in deze herfstvakantie in de middenmoot van de derde klasse met 7 punten uit 6 wedstrijden. WSE bezet in de vierde woordigd met vier enthou- klasse dezelfde positie met evenveel punten en Wad- siaste deelnemers. FL dinxveen staat in de vijfde klasse iets hoger met 10 punten uit 6 wedstrijden. EMM (Middelburg) liet een geheel ander Rowah zien. De meisjes waren gretig en feller op de bal. Door goed geva rieerd spel werd de wedstrijd verdiend met 10-5 gewonnen. De derde wedstrijd tegen Meeuwen (Rotterdam) had mede door het rommelige spel van de Rotterdammers een matig aanzien. De meis jes van Rowah hadden verde digend moeite met de wijze van aanvalsopbouw van de tegenpartij. Daarentegen konden zij aan vallend een goede vuist ma ken. Zij konden in de aanval de score opvoeren tot 18 doel punten maar moesten er 7 in casseren. De vierde wedstrijd tegen HVOS (Spijkenisse) werd ruim gewonnen. Er werd in hoog tempo gespeeld. Vooral op de snelle breaks hadden de HAARLEM/WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de wa- terpoloteams van het Waddinxveense ’Gouwestaete’ uitwedstrij den. Dames 1 won, zoals ver wacht, in Haarlem van Ra- piodo ’82 met 4-13. Heren 1 had het moeilijker en kwam tegen het eerste herenteam van Rapiodo ’82 niet verder dan een ietwat teleurstellen de 8-7 nederlaag. Dames 2 won in Amsterdam met 3-5 van DJK-ZAR 1 en heren 2 won in Zoetermeer van WVZ 2 met 6-8. record (27.51). De Brabander is dus zaterdag weer van de partij, getooid met borstnummer 1. Hij zal echter zal de zege niet cadeau krijgen, want het organisatiecomité heeft sterke tegenstanders geïnviteerd als de Tanzaniaan Cidabuday (persoonlijk record 28.16), Benito Mtweve (Tanzania), Theo van den Abbeele (België), Armand van der Smissen (tweede in Ek RUn Bike Run), John Vermeule, Edo Baart en Michiel Otten. Wint Greg van Hest voor de der de keer, dan komt de Axis-wissel- bokaal van de Coenecooploop de finitief in zijn bezit. Bij de dames zijn Nancy Omwen- ga (Kenia), Annemarie Danneels (België), Irma Heeren en Ga brielle Vijverberg favoriet. Het parcoursrecord voor de dames staat op 32.51. De kersverse Waddinxveense Sonja Kleijn behoort ook tot de geïnviteerde loopsters. Sonja is onlangs verhuisd van Boskoop naar Waddinxveen. Ze is haar club AV47 trouw gebleven. De nog jonge atlete doet het mo menteel goed, want ze werd op 5 oktober vierde in de Goudse Bloemendaalloop. De Coenecoop- Ibop, die sterker bezet is, hoopt ze met een positie bij de eerst tien uit te lopen. Haar startnummer is 508. Om 14.25 uur starten ook de 10 kilometer en 21.1 km prestatiel- open. De halve marathon doet ’t Weegje aan, de 10 kilomter volgt de Kanaaldijk, Zuidelijke Rond weg, fietspad langs de rijksweg A12 (Utrecht-Den Haag), Twee de Blokweg, Sniepweg en weer Kanaaldijk. Er kan vanaf 11.00 uur worden ingeschreven bij Volvo Truck en Bus. De organisatie verwacht weer ongeveer 1.500 deelnemers. De opzet van dit toernooi is om leden van de drie Wad dinxveense tennisverenigin gen Be Fair, De Gouwe Smash en Waddinxveen in staat te stellen met niet-le- den te spelen om de titel ‘Bes te tennisduo van Waddinx veen*. Hierbij is het tevens de be doeling dat er een grotere verbroedering tussen de le den van de drie tennisvereni gingen optreedt, zodat het ac cent niet alleen ligt op de competitie maar ook op de so ciale activiteiten na het ten- Op de foto van links naar rechts Tang Soo Do-prijswinnaars Frank Boon en Dave Zwanenburg. (Foto: sportschool Huk Tti). Dames 2 begon rustig aan de wedstrijd. Alleen Helen Cor nelissen wist in de eerste pe riode te scoren. In de tweede periode lieten de dames on der leiding van coach Eef Overdam zien wat ze konden. Door doelpunten van Erika Vlasman (2) en Astrid Corne lissen namen de dames bru taal de leiding met 1-4. De wedstrijd was beslist. In de laatste periode was het jeugdtalent Kim Middendorp die de eindstand bepaalde op 3-5. De eerste overwinning van de dames is een feit. Het wedstrijdbeeld van da mes 2 was ook terüg te vin den bij heren 2 tegen het Zoe- termeerse WVZ 2. Zij begon nen ook rustig aan de wedstrijd. Marc Faber zorgde voor het eerste doelpunt en met een 1- 1 tussenstand gingen de he ren de tweede periode in. Door doelpunten van Marco Kraak, Johan Sloof, Wilfred Bontje en Axel Russcher stonden de heren halverwege de wedstrijd op een 1-5 voor sprong. De wedstrijd leek beslist, ze ker toen Michel Jongejan 1-6 aantekende, maar het tegen deel was waar. De heren lie ten WVZ terugkomen in de wedstrijd. overwinning voor (ex-jeugd) speler A. Hennink, die J. de Bock op een nul wist te trak teren. In de kelder van de schaakdivisie kwamen F. Rit ter en L. Ellers tot een snelle remise. J. Smit klauterde om hoog door winst op P. van Of feren, evenzo J. Stam tegen B. Loef. Rode lantaarndrager L. Coevert verliet de laatste plaats door verrassend A. Bos aan de zegekar te binden. Na een eerder verlies van WSV 2 tegen HZP Schiedam 2 (5-3) ditmaal een hele slech te prestatie van WSV 3 (thuis) tegen RSR Ivoren To ren 3 (1,5-6,5). Deze week zal en moet het vlaggeschip van de Waddinx veense schakers in de RSB- competitie beter presteren, willen de kampioensadspira- ties op dit team nog van toe passing kunnen zijn. WADDINXVEEN - In het nieuwe bestuur van hockey club Waddinxveen (HCW) hebben zitting Pim van Heel (voorzitter), Annemiek Rip (penningmeester), Paul Kam- meijer (secretaris), Koos van Kessel (technische commis sie), Marleen de Wit (organi satie commissie), Boy Kodde (materiaal- en accomodatie) en Edgar Eversteijn (alge meen bestuurslid). Vanwege de herfstvakantie zijn er ko mend weekeinde van geen competitiewedstrijden bij de hockeyclub Waddinxveen. schot van Waddinxveens burge meester Fedde Jonkman. Start en finish zijn op het bedrijven park Coenecoop bij Volvo Truck en Bus. Greg van Hest won het hoofdnummer van de CC-loop - 10 kilometer - in 1994 en 1995. In 1995 verbeterde hij het parcours record en Nederlands record in zijn poule, waarna hij uit eindelijk een tweede plaats ongeveer veertig minuten, kon bemachtigen. maar toen kon een verdediger van de thuisploeg alsnog red ding brengen. Een groot aantal van deze uitvallen werd echter door het vlaggen voor vermeende buitenspelsituaties door de scheidsrechter afgefloten. Ook wanneer een speler van achter de bal kwam werd hij nenkort weer starten met de wintercompetitie klaverjassen voor koppels. beoordelingscommissie Deze competitie wordt gespeeld over vijf zaterdagmiddagen. Voor de einduitslag tellen de vier hoogste plaatsen. Gespeeld wordt er op de zaterdagmidda gen van 8 november, 13 decem ber, 10 januari, 14 februari en 14 maart. Begonnen wordt er om 13.00 uur. Er worden elke middag vier ronden gekaart. Aan het einde van de competi tie zijn er zeer aantrekkelijke waardebonnen te winnen. Naast deze bonnen zijn er per Douwe Rueb, Yvonne Gillis, dag ook mooie prijzen te verdie- Twan Winter, Amy Martens, Brijan van Leeuwen, Kirsten Schippers, Lex van der Ploeg, Rudi Kroes, Annemieke Belt, Jordi Spek, Corianne Straathof, Helvine de Graaf, Rens van Erk, Dion Brem- mer, Roel van Dijk, Mark Sonneveld, David Havenaar, Anouk Versloot, Corina Hoogendoom, Deborah Noor- lander, Inge Kooiman, Lisan- ne van Rees, Remi Baar, Tho mas Rebel, Thomas van Wet ten, Maaike Langendoen, Darinka de Bruin en Sander Simons. In de wedstrijd van Be Fair tegen het Schiedamse HBSS had het na drie minuten al 2- 1 voor de gasten kunnen staan. Was het in eerste Rene Minnee die de bal vanaf de middenlijn opbracht en met een schuiver niet succesvol was, in de tegenaanval kon den de gastheren wel doel man Arjan van Erk passeren, maar wist Martin van Tol op de doellijn redding te bren gen, waarop Rene Minnee op nieuw aan een aanval begon die geen succes voor de Wad dinxveners opleverde. Na ongeveer tien minuten spelen bracht een splijtende pass van, opnieuw, Rene Minnee de spits William Hoogeveen voor de eerste keer in deze wedstrijd, alleen voor de keeper. Hij maakte geen fout en bracht met een schuiver de bezoekers op een voorsprong. Ongeveer tien minuten later was de combinatie in omge keerde volgorde, maar Rene Minnee wist slechts de lat te treffen. Voor de rust had Be Fair nog een paar goede kan sen om de score op te voeren, maar dit lukte niet. Na de hervatting werd de ge blesseerde Edwin de Bruin vervangen door Otto Kemkes. In dit tweede gedeelte heeft HBSS zich een groot optisch veldoverwicht gecreëerd, maar ze konden niet echt ge vaarlijk worden voor het doel van de Waddinxveners. Zoals vaker in dit soort situaties waren de uitvallen van de verdedigende partij zeer ge vaarlijk. Wanneer de spitsen van Be tact wedstrijd systeem, zodat het accent ligt op techniek, veiligheid en zelfbeheersing. De afdeling Waddinxveen van Tang Soo To, sportschool Huk Tti, traint elke woens dag en vrijdagavond in de gymnastiekzaal van het Coe necoop College tussen 20.00 en 21.00 uur en staat onder leiding van Jan van der Schee (zesde dan). Het eerste damesteam van Gouwestaete is de competitie redelijk goed begonnen. In Haarlem werd het pas gepro moveerde Rapido ’82 met 13- 4 verslagen. Een dergelijke overwinning werd wel verwacht, aange zien Gouwestaete twee we ken geleden Rapido ’82 reeds in de strijd om de SEZ-beker met 16-1 had terugewezen. In de eerste periode nam Rapido ’82 nog wel verras send een 1-0 voorsprong, doch via drie doelpunten van Gillian van den Berg, een maal Marion van Hooft en een benutte viermeter van Miijam Overdam, werd de eerste periode afgesloten met 1-5. In de tweede periode werd het 1-8 door doelpunten van Cindy de Geus, Sandra Berc- kenkamp en Ingrid van Veen. In de derde periode bracht Gillian met twee doelpunten WADDINXVEEN - Tijdens de zesde ronde van de onder linge competitie van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV waren weer veel schakers aanwezig. Tevens werd een ronde vooor de competitie van de Rotterdam se Schaak Bond (RSB) gespeeld. De koppositie was en blijft in handen van L. Willemen. In de jeugdcategorie groene en blauwe banden kwam Da ve Zwanenburg uit, waar hij in zijn poule via de herkan- singsronde nog een mooie derde plaats wist te behalen. Tang Soo Do is een traditio nele vorm van Koreaans ka rate. De sport kenmerkt zich door een grote variatie aan diverse malen door het vlag- technieken en een non-con- en fluitsignaal gestuit. Na afloop van de wedstrijd verklaarde de scheidsrechter dit met de opmerking ’hij vlagt, dus zal het wel buiten spel zijn’. Met de gelijkma ker, uit een scrimmage voor het doel van Be Fair, kregen de gastheren echter meer dan zij op grond van het spel ver dienden. den na afloop de prijzen uit gereikt door Peter de Pater. De resultaten waren als volgt: C-categorie: dames dubbel: 1. F. de Bruijn-A. Evers, 2 mevrouw Bakker- Verweij; heren dubbel: 1. Berlijn-Van Herk, 2. Kooij- man-Van der Linde; gemengd dubbel: 1. mevrouw Plooy- Speksnijder, 2. mevrouw Dde Haan-Van Vuren; B-catego- rie: dames dubbel: 1. P. Knieriem-M. van Wingerde, 2. Van Engen-J. Wesselo; he ren dubbel: 1. Visschers-A. Pelupessy, 2. Van Dam-Fre- richs; gemengd dubbel: 1. me vrouw Kool-Nederhof, 2. me vrouw W. Geerlings-Vis- schers; A-categorie en beste tennisduo van Waddinxveen: dames dubbel: 1. mevrouw M.Y. Boere-Van Hilten, 2. mevrouw C. Heijer-Hooge- veen; heren dubbel: 1. E. Naafs-L. Hendriks, 2. Zaad- Straver; gemengd dubbel: 1. mevrouw P. Knieriem-N. Evers, 2. mevrouw M.Y. Boe- re-V. Boere. In zijn afsluitende speech be dankte Peter de Pater na mens zijn makelaardij allen die hadden bijgedragen aan de voortreffelijke organisatie en zegde toe ook volgend jaar weer als sponsor te zullen op treden. De partij van de onderlinge competitie was die tussen A. Kardol (met de witte stukken op de vijfde plaats) en koplo per L. Willemen. Het werd een hektische par tij, waarin de koploper in de openingsfase een pion wist te veroveren en wat de uitdager daaropvolgend een stelling opleverde. Eigenlijk was er sprake van een doorlopend optisch betere stelling voor de uitdager, waaruit echter door risicoloos defensief tegenspel geen ster ker overwicht kon worden be reikt. In het eindspel hetzelf de speltype. De dreiging was er, maar uiteindelijk sloeg de koploper ijzersterk terug. Dat betekende een nieuwe winst- partij en voorlopig het af slaan van een mogelijk rivaal voor de koppositie. H. van Woudenberg kondigde zijn komst aan voor de top-3 getuige zijn overwinning te gen T. Wiersma (4). Hetzelfde verhaal voor B. Jansen (7) die de op de 8e plaats staande T. Goor met een nederlaag uit de overwinningsroes wakker schudde. Ook een hoge posi tie voor H. de Roodt, die (ver rassend?) E. Philipse met een nederlaag naar huis stuurde. In de subtop deelden L. v.d. Haven en P. de Louw broe derlijk de punten. Ook knap werk van A. Versluis, die G. v.d. Knaap op remise wist te houden. J. van Oort zakt flink af door een nederlaag tegen M. Moerland. In de middengroep liep een beter spelende V. Coevert te gen H. van Offeren in de slot fase door een blunder een on verdiende nederlaag op, ter wijl F. Muit zijn lage positie moest verlengen door verlies tegen W. v.d. Hoek. T. van Nieukerke was te sterk voor A. Klaassen en in een fraaie partij met een voor beiden lange rokade bleek J. van Sandijk tegen H. Stouten de sterkste. Verder een knappe VLAARDINGEN/WAD- DINXVEEN Voor de meeste jeugdteams van de Waddinxveense handbal vereniging Rowah Zuid- plas Assurantiën stond af gelopen zaterdag de lasti ge uitwedstrijd tegen Hollandiaan (Vlaardin- gen) op het programma. Er werden wisselende re sultaten geboekt. Als eerste was het de beurt aan de (jongste) D-jeugd van trainster-coach Irene Mos terd. Met name doordat deze leeftijdscategorie enkele zeer jonge mini-handballertjes in zich bergt is het lust voor het oog om deze ‘kleintjes* te zien strijden. Bij de rust stond het 2-0 voor Hollandiaan door twee goed gelopen break-outs. In de tweede helft pakte Rowah het initiatief. Echter, het vizier van de Waddinxveense voor- waartsen stond niet goed ge richt. Bovendien liepen zij zich steeds vast op de stugge afweer van Hollandiaan. Verder dan een doelpunt van Stef Hoogendijk, na een goed afstandsschot, kwam Rowah niet. Hollandiaan maakte in het tweede bedrijf nog drie treffers, zodat de eerste winst in Vlaardigen bleef (5-1). Het B-2 team van Rowah was extra gewaarschuwd. Im mers, vorig jaar werd in de C- competitie van de regio Rot terdam de titel behaald na een spannende strijd tegen de Vlaardingse opponent. De meeste van de toenmalige C-jeugd geeft nu acte de pre sence in de B-junioren. In het eerste deel van de wedstrijd speelde Rowah (te) nerveus. Passes kwamen niet aan en er werd onnodig balverlies geleden. Keepster Elise Demeijer en topscorer Kim Hoffmans hiel pen het Waddixveense team op de been. Na een ruststand van 3-6, won Rowah het duel met de duidelijke cijfers (5- 11). Met deze winst handhaafde het B2-team zich aan de kop van de ranglijst. De doelpun ten waren van Kim Hoffmans (7), Moniek Hoefnagel (3) en Nicole Sloof. De Bl-jeugd begon goed aan de wedstrijd. Met snelle bre ak-outs en goed samenspel wisten zij tot vlak voor de thee gelijke tred te houden met Hollandiaan. Met het rustsignaal in het vi- WADDINXVEEN - In het Gouwebad ’de Sniep’ (Sniep- dinxveense klaveijasvereni- weg) is vorige week dinsdag 7 ging ’De Springplank’ gaat bin- oktober voor het eerst in het nieuwe lesseizoen weer voor het B-diploma gezwommen. De 1 bestond uit Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Jacco Rhijnsburger. Er waren 35 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. zier liep Hollandiaan uit naar een ruststand van 6-3. Hier door leek de moraal gebroken bij Rowah. Aan het eind van het duel pakten de meiden de draad weer op, maar de opge lopen achterstand was te groot om nog in te lopen. Het duel eindigde in een 11-7 overwinning voor Hollandi aan. De Rowah-doelpunten kwamen van de hand van Marion van Ham (3), Linda Hoefnagel (2), Marije van Oord en Bianca van Ham. Aan het eind van de dag was het de beurt aan de C-jeugd van coach Hans de Heer. Vanaf het eerste moment was duidelijk dat deze tegenstan der veel te sterk was voor Ro wah. Desondanks werd er hard gewerkt. Met name Fenne Philipsen legde vele (kilo)meters af en Iris van Stel had pech met haar afstandsschoten. On danks dat leidde Hollandiaan met de rust met (11-0). Na de limonade ging Joëlle Hoogendijk op doel. Dit was een versterking. Zij keerde vele Vlaardingse schoten. Desondanks won Hollandi aan deze ongelijke strijd met (15-1). Angela de Heer redde met een fraai schot de spreek woordelijke eer voor Rowah. WADDINXVEEN - Greg van strijd op de vijfde plaats m de categorie gemengd dubbel-C speelden wee echtparen Bij de meisjes van 1986 zwom Nanda Gerling een schitte rende 100 m wisselslag. Hoe wel als zesde geplaatst nam zij onmiddellijk de kop en stond die niet meer af. Met evengoed ging hij met twee een tijd van 1.19.7 ging het medailles naar huis bij de clubrecord van Kim Midden- jongens van 1984. Op de 100 m rugslag verbeterde hij met een tijd van 1.09.5 zijn eigen clubrecord en won hij zilver, terwijl de 100 m schoolslag in tijd van een persoonlijk record van m- j 1.19.7 werd afgelegd en brons dendorp liet op de 100 ih vlin- opleverde. Bij de meisjes van 1980 werd Inge v.d. Schrier tweede op de 100 m vlinderslag (1.09.2) en derde op de 100 m school slag (1.20.3). slag won Kim het provinciale Marcel Zijderhand pikte zijn goud met een tijd van 1.10.3. Niemand had rekening ge houden met Wouter Rams op slag bij de jongens van 1980. de 100 m schoolslag bij de jongens van 1981, gezien zijn matige prestaties in de afge- record. lopen periode. Bij de dames deed Sandra In Den Haag schoot Wouter Berckenkamp het prima door echter behoorlijk uit zijn slof met haar tijd van 2.16.1 een met zijn tijd van 1.13.6 (PR), zilveren plak te halen op de en aangezien niemand deze 200 m vrije slag. Hest is de belangrijkste kansheb ber op de overwinning in de ne gende Coenecooploop, die ko mende zaterdag 18 oktober om 14.25 uur begint na het start- I I 1 I St.I - vv v jcjidi> - vri eg van PW by i% '9^

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 33