Midden-Holland Voordracht van Koos van Zomeren iva/ite saintratuin Leefbaarheid in Jongeneel Gordijnen en Bakker Meubel: bedrijf in een bedrijf woef 6®5 komt in gevaar Woef, e s Pedigret woef! 5’5 Debuut voor Christelijk Jongerenkoor Cadeautje voor leden De Vierstroom Boelhuis in Zevenhuizen Bingo in De Paddestoel Diefstallen uit auto's PAGINA 13 Combo Rijkert en Ezra voelen zich thuis 'in hun bedrijf binnen het bedrijf'. (Foto: Marianka Dorst) aan nu den oplossingen om de werk gelegenheid en dus de leef baarheid te versterken. na de n de WADDINXVEEN - Vrijdag avond 24 oktober om acht uur is er bingo voor 12-jarigen en ouder in het wijkgebouw De Paddestoel (Lijsterbesstraat). De toegang is gratis. HARWA WADDINXVEEN - De Openbare Bibliotheek Waddinx- veen (Van Mecklenburg Schwerinlaan) en de afdelin gen Waddinxveen en Moerkapelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBvP) halen zoals be richt woensdagavond 5 november de bekende schrijver en columnist Koos van Zomeren (51) naar Waddinx veen. (4 2741 HZ Waddinxveen 6119 Fax. (0182) 61 66 38 WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN draad weer oppikken en sa men toewerken naar deze uit voering*, zegt dirigent Peter Burger. ‘Ik ben heel enthousiast over de manier waarop iedereen zich heeft ingezet. In het be gin waren we met z’n allen best wat zenuwachtig. Maar door de uitstekende inzet van iedereen heb ik er goede hoop op dat het een mooie uitvoe ring wordt*. Gestage groei geeft al aan hoe vaak het pro bleem voorkomt. De pedicures die zich hebben aangesloten bij De Vier- stroom werken verspreid in Midden-Holland: van Capelle a.d. IJssel tot Woerden en van Moekapelle tot Schoon hoven. Tweeënhalf jaar geleden be gon De Vierstoom met dit aanbod. Mevrouw van Mel- sen, manager Ledenservice: 'De pedicures vervullen dui delijk een behoefte. Onze le den zijn erg tevreden over de - Deze maand is het Goudse jegonnen met een aparte ver- pleegafdeling voor geriatrische patiënten. Deze nieuwe mogelijkheid is een aanvulling op de poliklinische acti viteiten van het specialisme geriatrie. WADDINXVEEN/GOUDA - Bedrijven krijgen onvol doende de ruimte. Hierdoor komt de leefbaarheid van de Goudse regio onder druk. Werkgelegenheid en be drijvigheid staan immers aan de basis voor welvaart en welzijn. veen begint maandag 27 ok tober met een derde lees kring, die de novelle ’Sterk Water’ (1987) van Koos van Zomeren als onderwerp heeft. Het verhaal laat de schrijver het vluchtige drama van de personages constateren met het onveranderlijke Alpen landschap in Zwitserland. Wie hieraan wil meedoen kan eveneens het secretariaat van de NBvP bellen. mie en samenleving in Mid den-Holland. Minder werkge legenheid, een grotere uit stroom van bedrijvigheid, een hogere werkloosheid, een ver sterkte vergrijzing, een afna me van het draagvlak voor voorzieningen en een bedrei ging van de evenwichtige re latie met omliggende grote steden zijn het gevolg. Er zijn in het Groene Hart mogelijkheden waarbij de economie zich kan ontwikke len, zonder dat de aanwezige natuurwaarden worden ge schaad. Er wordt onder ande re voorgesteld om locaties na bij bundels infrastructuur te ontwikkelen (corridorbenade- ring) en meer B-lokaties voor kantoren in relatie tot trans feria te realiseren. Het ontwikkelen van nieuwe landgoederen en buitenplaat sen en landschapsvriendelij ke bedrijventerreinen waar ’rode’ en ’groene’ functies naast elkaar kunnen bestaan en het flexibel omgaan met bebouwingscontouren voor bestaande bedrijvigheid bie- Het nieuwe jongerenkoor zal onder leiding van dirigent Pe ter Burger een deel van haar repertoire zingen. De koor zang wordt afgewisseld met samenzang en muzikale in termezzo’s. Ezra van Jongeneel Gordij nen. „Al jaren werken wij nauw samen met Bakker Meubel. Omdat zij zelf geen gordijnen in de collectie hebben en wij nu juist geen vloerbedekking, werden de klanten over en weer al doorverwezen. Nu is het voor de klant nog eenvoudi ger geworden omdat zij hun gehele nieuwe interieur on der een dak kunnen uitkie zen. Dus geen gesjouw meer met kleurstalen.” Naast de showroom bij Bak- grootscheepse ker Meubel blijft Jongeneel 1 Z*_1 1 i 1 1 i. vertrouwde adres aan de Maarten Schoutenstraat 3 te vinden. „Hier is ons be drijf al 18 jaar' gevestigd en dat blijft ook zo”, benadrukt Ezra. „Deze lokatie moet gezien worden als een extra filiaal.” Jongeneel Gordij nen kan met recht de spe cialist in raambekleding worden genoemd. Naast vi trage, overgordijnen en la mellen heeft het bedrijf een ruime sortering draperieën in verschillende uitvoerin- WADDINXVEEN - Het is een nieuw fenomeen dat in korte tijd bewezen heeft haar vruchten af te werpen. Bedrijven participeren in bedrijven. Benzinestations waarin een supermarktketen de foods ector voor haar rekening neemt en meubeltoonzalen die een specialist op het ge bied van vloerbedekking of raambekleding in huis haalt. Jongeneel Gordijnen en Bakker Meubel hebben de handen ineen geslagen en na een p verbouwing van de afdeling Gordijnen nog steeds op het slaapkamers en tapijten van Bakker Meubel is een riante ruimte uiterst sfeer vol ingericht met raambe kleding van Jongeneel Gor dijnen. Bovendien is de showroom op de begane grond, direct naast de tapijtafdeling in gericht, hetgeen zeer effi cient is voor een perfecte combinatie tussen gordij nen en tapijt. „Het is een bedrijf in een bedrijf gewor den”, vertellen Rijkert en Dit concludeert het Neder lands Economisch Instituut (NEI) in het zojuist versche nen rapport ’Sociaal Econo mische Gevolgen van het Groene Hart beleid voor Mid den-Holland’, dat ook in op dracht van de ondernemers- kring ’Industrieel Contact Waddinxveen’ (ICW) is ver schenen. Het rapport is door het NEI samengesteld in opdracht van de Kamer van Koophan del en Fabrieken in Midden- Holland en in samenwerking met Ondernemerskring Ber gambacht, Ondernemersver eniging Bleiswijk, Raad voor Handel en Industrie Bode graven, Bodegraafse Onder nemersvereniging, Onderne mersvereniging Boskoop, Raad voor Handel, Industrie en Dienstverlening Gouda, Ondernemersvereniging Moordrecht, Ondernemers kring Nederlek, VION, On dernemersvereniging Nieu- gen en binnen- en buiten zonwering. „De persoonlij ke service vinden wij het al lerbelangrijkste in onze branche. Kwaliteit kun je nu eenmaal kopen, maar service krijg je”, meent Rij kert. „Wij komen dan ook bij de mensen thuis voor een uit gebreid advies. Tenslotte moet de klant toch jaren lang plezier hebben van de gordijnen of draperien.” Vanaf het opmeten voor de benodigde stof tot aan het uiteindelijke ophangen van de gordijnen heeft Jonge neel Gordijnen geheel in ei gen hand. Een eigen servi- cedienst zorgt ervoor dat al les naar wens verloopt. Jongeneel Gordijnen is offi cieel dealer van gerenom meerde merken zoals Luxa flex, Deco drape, Sunpoint en B C. „Wij bieden een heel breed pakket aan raambekleding, in vele va riaties en uitvoeringen, maar ook in diverse prijs klassen, kortom voor iedere beurs”, aldus Ezra. tje te komen kijken*. De koor- en samenzangavond in de Nederlands Hervormde Kerk in Hazerswoude-Dorp belooft een afwisselende avond te worden. ‘De mensen moeten natuur lijk geen knallende en spette rende avond verwachten, daarvoor zijn we nog te kort bezig*, meent bestuurslid Jan Kooyman. ‘Maar ik denk wel dat ons koor de kwaliteiten heeft om het publiek een mooie avond te bezorgen. Plus dat het een goede gele genheid is om iedereen die benieuwd is naar de kunsten van het koor, een indruk te geven van wat we kunnen. Je moet het dus ook zien als een soort kennismaking*. Koos van Zomeren is .een veelgelezen auteur die dege nen die zijn hele oeuvre ken nen en zijn ontwikkelingen hebben gevolgd blijft verba zen. Zijn grote kracht is zijn volstrekt natuurlijke stijl. Zelf zegt hij daarover: ‘Ik ben een ouderwets soort schrij ver. Eerst kies ik een thema en daarna het verhaal. Ik ben niet erg geïnteresseerd in vorm- en taalexperimenten. Taal is een hulpmiddel. Het gaat mij om de inhoud*. Als 19-jarige debuteerde Koos van Zomeren met de dichtbundel ’De wielerkoers van Hank’. Daarna volgden drie romans. Als journalist bij Het Vrije Volk kwam hij in de Provobeweging in Nijme gen terecht. Hij werd lid van de maoïstisch georiënteerde Socialistiese Partij en schreef pamfletten en artikelen en hield lezingen. In 1976 brak hij met de SP, ging voor het weekblad Nieu we Revue werken en schreef lichtvoetige thrillers met een hoge amusementswaarde. Langzaamaan kregen zijn boeken een ander karakter. Vanaf 1983 telde Koos van Zomeren echt mee in de Ne derlandse literatuur. De na tuur krijgt een steeds belang- rijkere rol. Groot was de teleurstelling bij lezers van NRC Handels- blad toen hij najaren ophield met zijn dagelijkse column, die speelden in de natuur rond zijn woonplaats Woer den. Zijn bundel vogelcolumns Ui len werd alom geprezen. Daarna verschenen meer ge bundelde columns. Zijn laat ste roman dateert uit 1996 en heet ’Meisje in het Veen’. De voordracht van Koos van Zomeren in de Openbare Bi bliotheek op woensdag 5 no vember begint om acht uur. Iedereen is welkom. Kaarten zijn verkrijgbaar en telefo nisch te bestellen bij de bibli otheek (tel. 0182-613141) en bij het secretariaat en be stuursleden van de NBvP (tel. 0182-611431). In de voorverkoop kosten kaarten zes gulden; op de avond zelf 7.50. De NBvP in Waddinx- Het koor blijft aantrekkings kracht uitoefenen op veel christelijke jongeren uit Waddinxveen en omgeving. Elke repetitie zijn er weer nieuwe gezichten te zien. En het ledental blijft groeien. Het Christelijk Jongerenkoor Waddinxveen telt nu al 87 le den. ‘Het blijft ons verbazen dat zoveel jongeren op het koor komen*, zegt Rob Kooiman, een van de oprichters van het koor. ‘Maar er kunnen er uiteraard altijd nog meer bij, iedereen is welkom om eens een keer- BOSKOOP - Eelt, likdoorns, krom gegroeide nagels of ge woon vermoeide voeten: alle daagse verschijnselen die het leven knap pijnlijk kunnen maken. Een (regelmatige) be handeling door een goed op geleide pedicure kan een op lossing bieden. De Vierstroom, de organisa tie voor kruiswerk en maat schappelijke dienstverlening, biedt haar leden voordeel bij de behandeling door de pedi cure. Elk jaar maken meer le den hier gebruik van. Dit Chris Stellaard begeleidt koor en samenzang op de piano. Verder zullen Kees van Garderen (keyboard), fluit) en (gitaar) WADDINXVEEN - Tus sen dinsdag 14 oktober 22.30 uur en woensdag 15 oktober 8.45 uur is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Passage. Er is een portierruit in geslagen en een scheer- apparaat meegenomen. De uitneembare autora dio heeft men laten zit ten. Op woensdag 15 oktober tussen 21.15 en 21.45 uur is ingebroken in een auto die geparkeerd stond in de Stations straat. Ook hier is een portierruit ingeslagen. Een weekendtas met toi- letspullen is meegeno men. Op dezelfde dag tussen 19.30 en 22.30 uur is in gebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Wingerd. Hierbij is het slot van het rechtervoor- portier geforceerd. Er is een autoradio en een te lefoonkaart meegeno men. Eveneens op woensdag 15 oktober tussen 19.00 en 22.00 is er ingebro ken in een auto die ge parkeerd stond aan de Sniepweg. Er is een slot geforceerd en een auto radio en telefoon meege nomen. Diezelfde dag tussen 20.30 en 21.05 uur is ook ingebroken in drie au to’s die geparkeerd ston den aan de Alberdingk Thijmlaan. Ook hier is het slot geforceerd. Er zijn diverse papieren ge stolen. Ook een auto die gepar keerd stond aan de Hoogeveenseweg in Bo skoop moest het tussen 19.30 en 21.00 uur ont gelden. Het slot was ge forceerd en er is een ra- dio-cd-speler meegeno men. ZEVENHUIZEN - De Lions Club Zevenhuizen-Moerka- pelle houdt zaterdag 1 no vember in disco-eetcafé ’La Baraque’ (Zuidplasweg) het jaarlijkse boelhuis. Naar schatting zullen 200 ka vels onder de hamer komen op het gebied van antiek, cu riosa, oude gebruiksvoorwer pen en gereedschap en klein meubelen. Zowel koper als verkoper staan 10% van het afgeha merde bod af voor ‘Artsen Zonder Grenzen*. Vanaf 12.00 uur kunnen de kavels worden bekeken waarna om 01.15 uur de veiling begint onder leiding van veilingmeester J. Kroes. Iedereen die een of meerdere kavels wil laten veilen kan contact opnemen met de or ganisatie, tel. 0180-633847 of 0182-618080. Aangeraden wordt de te veilen kavels zo spoedig mogelijk aan te mel den. Het Christelijk Jongerenkoor Waddinxveen tijdens een van haar repetities in de hervorm de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan in Waddinxveen. (Foto: Jan Oskam). WADDINXVEEN/HAZERS- WOUDE-DORP - Een debuut voor het Christelijk Jonge renkoor Waddinxveen. Het in april van dit jaar opgerichte koor geeft vrijdagavond 24 oktober om kwart over acht in de Nederlands Hervormde Kerk in Hazerswoude-Dorp een gratis toegankelijke uit voering. met collega specialisten, spe ciaal opgeleide verpleegkun digen, de fysiotherapeuten, de ergotherapeuten, de acti viteitentherapeute en de maatschappelijk werkers in het ziekenhuis. Hoog in het vaandel staan de persoonlijke benadering en aandacht voor de patiënten en hun familie. Door tussen komst van geriater Van der Sanden en het geriatrisch verpleegkundig team, wordt eraan gewerkt om patiënten na ontslag terug te laten ke ren naar de oorspronkelijke woonsituatie met inschake ling van de thuiszorgorgani saties. Andere voordelen voor de pa tiënt zijn een op deze groep afgestemde opvang en bena dering en een hogere kwali teit van leven omdat de zelf redzaamheid bevorderd wordt. De nieuwe verpleegunit is speciaal ingericht voor be handeling van ouderen. Zo zijn er eigen sanitaire voor zieningen aangebracht, is er een aparte doucheruimte, zijn er bredere toegangsdeu ren en bijvoorbeeld in hoogte verstelbare wastafels en kan telbare spiegels aangebracht. Verder zijn er meerdere spe ciale handgrepen, beugels, leuningen en stangen aange bracht om gemakkelijker te kunnen lopen of te kunnen zitten. In en rondom de gezond- heidsregio Midden-Holland zijn er (nog) niet veel zieken huizen die een speciale afde ling Geriatrie hebben. De verwachting is dat het Groe ne Hart Ziekenhuis ook van buiten Gouda en omstreken meerdere patiënten zal gaan helpen en verplegen. samenwerking. En om ons kleine jubileum te vieren krij- den. Verwijzers kunnen gen onze leden op vertoon vragen om een uitgebreid van de lidmaatschapspas specialitisch onderzoek, om gratis een potje voetcrème of diagnosen te stellen, om te eeltzalf van hun pedicure. Ui teraard zolang de voorraad strekt.’ Daarnaast hebben leden van De Vierstroom als vanouds recht op een gratis elfde ba sisbehandeling.’ Wie meer in formatie wil over de pedicu res kan terecht bij De Vier- stroom-Zorglijn: 0182-594500. werkerk, Ondernemerskring Ouderkerk, Federatie Onder nemersverenigingen Reeuw- ijk, Ondernemerskring Schoonhoven, Federatie On dernemersvereniging in Krimpenerwaard, Industrie Groep Vlist, Industrieel Con tact Waddinxveen en Onder nemerskring Zevenhuizen- Moerkapelle. Doel van het rapport is na te gaan wat de gevolgen zijn van het Groene Hart beleid voor Midden-Holland. De na tuurlijke ontwikkeling van de economie, zonder beperkende invloed van het overheidsbe leid, wordt afgezet tegen een ontwikkeling met het Groene Hart beleid. Er zal zich aan bedrijfsterrei nen een tekort voordoen van 60 hectare. Veel kantoor ruimte zal niet gerealiseerd worden en de woningmarkt zal alleen maar krapper wor den. Dit heeft allerlei door- werkingseffecten voor econo- Geriatrie is een specialisme dat begin dit jaar van start is gegaan als antwoord op de toenemende vergrijzing, de stijgende behoefte van oudere mensen om langer thuis te blijven wonen en de specifie ke zorg die men nodig heeft. Op de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis zijn nu twee tweepersoonska mers ingericht waar in totaal vier patiënten behandeld kunnen worden. Het specialisme geriatrie voorziet in een stijgende be hoefte aan ziekenhuiszorg voor mensen met ouderdoms- stoornissen en met proble men die samenhangen met het ouder worden. Dikwijls is daar geen direct aanwijsbare medische oor zaak voor te geven. Vaak gaan lichamelijke, sociale en psychische klachten samen. Soms leidt dat tot een versto ring van het gezondheids- evenwicht, is de patiënt hul- behoevend geworden en leeft men steeds meer in een soci aal isolement. Ouderen of hun familie kun nen op verwijzing van de huisarts, van andere zieken huisspecialisten of verpleeg huisartsen terecht bij kli nisch geriater Van der San den. Verwijzers vragen om een specialitisch onderzoek, observeren of om een advies te geven en mensen te behan delen. Het gaat dan altijd om een kort durende behande ling of een kort durend ver blijf in het ziekenhuis voor specifiek die ouderen waarbij nog geen helder beeld is om trent het hoe en waarom van de stoornissen. De klinisch geriater werkt nauw samen .f f. - 3 zorgen. zomervakantie ro Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag vanaf 9.00 uur open. ■W TER AAR BB’ Veldweg 1 (ingang Kerkweg) W Tel. 0172-602241 HET GROENE WARENHUIS Pedigree Pal. Diner Compleet, de warme maaltijd voor iedere hond. Hondenvoedsel in een nog betere mix van ingrediënten. Nu ook verkrijgbaar in brokken en voor de oudere hond (Senior). Van 9,95 voor O o C Q <D c 22 Kev Diner is een volledig uitgebalanceerde maaltijd voor uw hond samengesteld uit ^^natuurlijke hoogwaardige grondstoffen. 7***^ Van 19,95 voor b«s3| r

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 13