UITNODIGING BASTI Opvoeding in De Open Cirkel Cursus Afrikaanse dans in Kreater Zevende lustrum van 'De Overkant Zevenhuizen bij Rotterdamse Kamer D66, Puttelaan en het zwerfvuil GIORGIO ARMANI Vader en zoon op WD-lijst KBO: onderzoek naar wachtlijsten thuiszorg Souburgh op Italiaanse toer N tl KOI Hieuwe editie Almanak voor Zuid-Holland Aanrijdingen ftp O PAGINA 21 WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN X I Mosselmiddag O p T E K •p de foto de liberale lijstduwers Ton Ververs (19e plaats) laats). (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). en zijn vader Teus Ververs (20e hebben ons geweldig gehol pen met recepten, speciale produkten en spullen om de Marchandzaal in de Italiaan se sfeer te brengen*. Wat dat betreft is de fractie van D66 het met de hengelsport- vereniging eens: rommel hóórt niet in de Petteplas! Wat D66 wel jammer vindt is dat de hengelsportvereniging kennelijk niet beseft dat de weekmarkt niet op de huidige plek kan blijven en dat er snel een goede, duurzame plek voor moet worden gevonden. Kom op dan! Noem dan eens een betere plaats! gezet op donderdag van 19.00 tot 20.30 uur. de bijbelse achtergronden van de opvoeding belichten. Belangrijke punten zijn hier bij het doel dat opvoeders be ogen en de middelen die hen ten dienste staan. Verder is de persoonlijkheid van de opvoeder een belang rijk gegeven. De inleidster zal voorbeelden gebruiken die vooral betrek king hebben op de basis schoolleeftijd. Overigens ko men ook andere leeftijdsgroe pen ter sprake. pLats). (Foto: Archief OCCHIALI Groensvoorde 14 - 2742 DJ Waddinxveen Telefoon (0182) 63 02 40 Gemeenteraadsfractie van Democraten '66 FRANS BOS ploeg borrelde het dus alweer van de voorpret*, zegt Hans van Mourik. ‘Extra werk vindt niemand erg. We weten immers al te goed hoeveel plezier oudere mensen aan lekker eten en af en toe wat extraatjes beleven. Voor menigeen zijn dat licht- Op elke maandagmorgen is er een kindercrèche van 9.00 tot 11.00 uur. Elke woensdag middag is er van 13.30 tot 15.00 uur kinderclub voor kinderen vanaf ongeveer 4 Graag tot ziens in onze winkel... Zondagmiddag 2 november ontmoeten de leden van de plaatselijke WD elkaar in formeel van drie tot zes uur in restaurant ’Bibelot’ om ge zamenlijk mosselen te eten. Ook overige belangstellen den zijn daarbij van harte welkom. Voor f27,50 per per soon kan men genieten van dit heerlijke Zeeuwse pro- dukt. Voor de niet-mossellief- hebbers wordt voor een ander gerecht gezorgd. In samenwerking met de af deling Zevenhuizen-Moerka- pelle houdt de WD maan dagavond 10 november om acht uur in dico-eetcafé ’La Baraque’ in Zevenhuizen een regionale avond waarop de WD-Tweede-Kamerleden Blauw en Mulder een toelich ting zullen geven op de agra rische politiek. De Waddinxveense liberalen dijkgraaf ing. Cees Kroes (voormalig WD-gemeente- raadslid) en kandidaat-ge- meenteraadslid mr. Titus van der Torre zullen hun bij drage aan het debat leveren. LEZERS SCHRIJVEN Eenmaal in de drie weken is er op donderdagmorgen een senioreninloop van 9.45 tot 11.30, te beginnen op donder dag 23 oktober. De gezellig heid staat daarbij voorop en er zijn leuke activiteiten te doen. Vrijdag 24 oktober start het klaverjassen weer. Eens in de veertien dagen zijn de klaver jassers vanaf 20.00 uur wel kom. Eenmaal per maand is er bloemschikken met een leuk thema. Tenslotte is er vrijdag 31 ok tober om half acht in het wijkgebouw van de speeltuin verenging ’de Overkant’ een avond van de Vereniging His torisch Genootschap Wad dinxveen met als thema ’De geschiedenis van Waddinx veen en die van de Zeehelden buurt in het bijzonder’. De toegang is gratis. dewerkers van de Gezond- heidstelefoon door te geven. De Unie KBO is met name BOSKOOP - Op de provincia le weg N207 heeft zich een dubbele botsing voorgedaan ter hoogte van een tanksta tion in Boskoop. Een vrouw uit Boskoop wilde linksaf slaan naar het pompstation en werd aangereden door een achterop rijdende auto. Een daar achter rijdende auto stopte wel op tijd, maar werd op zijn beurt weer aangere den. De Boskoopse vrouw hield aan het ongeval nek- klachten over, alle andere be trokken bleven ongedeerd. Tijdens een verkeerscontrole zijn enkele automobilisten ge verbaliseerd wegens het niet voeren van verlichting tijdens mist en technische gebreken. WADDINXVEEN - Vanaf woensdagavond 5 november houdt het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kre ater’ (Kerkstraat) een korte cursus Afrikaanse dans ge durende 14 weken van 19.00 tot 20.30 uur. WADDINXVEEN - Een week lang hebben de bewoners van zorgcentrum (Prins Bernhardlaan), de ver- pleegafdeling en de gebrui kers van het ThuisDiner van allerlei lekkere maaltijden en hapjes uit de Italiaanse keu- jaar, hielden we een Engelse ken genoten. week en dat vond iedereen Het onbetwistbare hoogte- geweldig. Binnen de keuken- punt was de ’Italiaanse va kantie in eigen huis’. De Mar chandzaal was versierd met vlaggen, Chianti-flessen, pos ters, palmbomen en visnet ten. De koks, zorgmanager Truus Fahrner en de bij deze gelegenheden als altijd on misbare vrijwilligsters droe gen Italiaanse schorten en zij puntjes. Onze leveranciers hadden een jolig gondeliers- hoedje op. Vanuit twee grote kramen werd na de minestronesoep een ruime keus uit tal van Italiaanse gerechten geser veerd. De schnitzel met fettu- cini en champignonsaus viel bijzonder in de smaak en de insalata di fagiuoli bianchi (witte bonensalade) verdwe nen evenals de andere warme en koude gerechten eveneens als sneeuw voor de Italiaanse zon. Na Italiaans schepijs met slagroom uit een autenthieke ijskar en koffie met bonbons, waren de dinergasten zeer voldaan. ‘Ik heb voor mijn hoofdmaal tijden deze week gewoon de Hollandse pot gekozen. Dat kon namelijk ook en dat vond wel zo veilig*, vertelde een be woonster. ‘Nu ik dit Italiaanse eten heb geproefd, heb ik daar een beetje spijt van. Maar ja, in mijn tijd had je deze lekkere dingen nog niet. Je was al blij als er in ons grote gezin ge noeg te eten was*. staatssecretaris weten hoe de extra gelden tot nu toe zijn besteed en welke wachtlijs- treductie inmiddels is gereali seerd. De genoemde signalen bereiken de Unie KBO via haar eigen Gezondheidstele- foon. Zo meldde een KBO-lid uit Zutphen dat hij (nota bene ten in de thuiszorg aan de me na een half jaar wachten) mo menteel als nummer 681 op de wachtlijst staat. Hij kreeg onlangs een keurig schrijven dat het nog wel enkele maan den kan duren voordat de strikt noodzakelijke hulp kan worden geleverd. En hij is he laas niet de enige. Om nog meer zicht te krijgen op de problemen is de unie KBO een meldingsactie ’wachtlijs- Chef-kok Hans van Mourik en hoofd voeding René Wild- Souburgh schut zijn wekenlang bezit geweest met de voorbereidin gen voor de Italiaanse week. ‘Rond het dertigjarig bestaan van Souburgh, begin van dit ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Het gebied Zeven- huizen-Moerkapelle wordt bij de herindeling van de Ka mers van Koophandel en Fabrieken toch bij de Rotter- voor jongens vanaf 10 jaar op- damse Kamer ingedeeld. Dat heeft staatssecretaris A. van Dok van Economische Zaken (EZ) laten weten op vragen van de Tweede Kamer. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 25 oktober viert de Waddinxveense speeltuinvereniging ’De Overkant’ (Kromme Esse) het 35-jarig bestaan in het eigen wijk gebouw met een receptie van 11.00 tot 13.00 uur. Aan sluitend is er een optreden van de waddinxveense mu ziekvereniging ’Concordia’. De nieuwe cursus wordt ge geven door de bekende Afri kaanse danseres Rebecca Atanga. Rebecca is geboren en getogen in Ghana. Als kind danste zij op school, op het dorpsplein en thuis. Toen bleek dat haar interes se voor de dans groter was dan van haar leeftijdgeno ten, maakte zij de keus de dans als haar leven te be schouwen. Dansen is voor haar Lafia, dit betekent een gezonde geest in een gezond lichaam. Zij specialiseerde zich in Ghanese dansen, zoals Ado- wa, Pogne, Gulo, Lusi, Wa- ma, Nangila, Nansasi en Wa- silinga. Daarnaast heeft zij zich in dansen uit Burkina Faso en Zaïre verdiept. Met haar Afrikaanse vrou- goed dat Zevenhuizen bij ons komt, omdat het anders een geïsoleerde enclave ten noor den van Rotterdam zou wor den*. Het is de bedoeling dat de Goudse, Rotterdamse en Dordtse Kamers van Koop handel en Fabrieken op 1 ja nuari 1998 bestuurlijk gaan fuseren. In de loop van 1998 zullen de verschillende orga nisaties in elkaar geschoeven moeten worden. Naar een me dedeling van het fusiebestuur is na zorgvuldige afweging en diepgaand beraad besloten de directeur-secretaris van de Goudse Kamer, drs. J.C. Brink uit Stolwijk, voor te dragen als algemeen secreta ris van de per 1 januari 1998 gefuseerde drie Kamers van Koophandel. De woordvoer der van de Rotterdamse Ka mer weet nog niet in hoeverre de fusie verdere personele consequenties zal hebben. Ook de nieuwe standplaats van de Groot-Rotterdamse Kamer is nog niet bekend, al zal die waarschijnlijk de Maasstad zijn. De monturen van Giorgio Armani zijn een sieraad voor het gezicht en benadrukken de persoonlijkheid van de drager. Mooi door eenvoud is de sfeer die zijn ontwerpen uitademen. ’Vooral oud-leden, oud-be- stuursleden en iedereen die de speeltuin een warm hart toedraagt zijn van harte wel kom’. aldus het bestuur van de jubilerende speeltuinver eniging. Om 15.00 uur komt het kin dertheater ’Jan Rauh’ die een vrolijke mengeling biedt van kunstenmakerij, trucs en clownesk spel. Kinderen kun nen deze avonturen letterlijk meebeleven, ’s Avonds is er voor de leden een gezellige feestavond met de band ’De geïnteresseerd in de proble men die het staan op een wachtlijst met zich mee brengt. Met de resultaten van de meldingsactie in de hand, den gehouden, gaat de Unie KBO begin 1998 opnieuw naar politiek Den haag. De Gezondheidstele- foon van de Unie KBO is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 9.30 en 12.30 uur op 0900-8 21 21 83. jaar. Op woensdagavond van 19.00 tot 20.15 uur zijn de kinderen vanaf 8 jaar welkom. Verder repeteert de Christmas Ca rols Group op woensdag avond vanaf 20.30 uur. Elke donderdagavond is er een inloop voor iedereen van af 21.00 uur. Bovendien wordt er een technische club Graag nodigen wij u uit om kennis te komen maken met de prachtige collectie van de Italiaanse topontwerper Giorgio Armani. In eerste instantie zou Zeven- huizen-Moerkapelle bij de Kamer Haaglanden worden ingedeeld. Maar de Tweede Kamer meent dat het gebied economisch meer op Rotter dam en Gouda is gericht. Op het Haagse besluit is door het gemeentebestuur van Ze- venhuizen-MoerkapelIe, me de namens het plaatselijke bedrijfsleven, inmiddels zeer verheugd gereageerd. Volgend jaar zullen veel klei nere Kamers op gaan in een paar grote om een grotere ef ficiency te bereiken. De fusies zijn volgens Economische Za ken nodig om een betere be langenbehartiging van het re gionale bedrijfsleven te be werkstelligen. Een woordvoerder van de Rotter damse Kamer reageerde ver heugd op het nieuws. ‘Wij vonden het niet logisch dat Zevenhuizen-Moerkapelle en Bodegraven onder de Kamers van Haaglanden en Leiden zouden gaan vallen, omdat die gebieden op Gouda en Rotterdam gericht zijn. Het is ling, de dagverzorging en enkele gebruikers van ThuisDi- ners genoten van een feestelijke en zeer uitgebreide Itali aanse maaltijd in de Marchandzaal. (Foto: Jan Oskam). WADDINXVEEN - Voor de woensdag 29 oktober om kwart over acht in De Schaapskooi (Nesse) te hou den avond van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel is mevrouw M. van den Heuvel uitgenodigd. Zij werkt voor de stichting ’Netwerk’ in Veenendaal. Deze stichting houdt zich voornamelijk bezig met het oplossen van relatieproble men binnen het gezin. Mevrouw Van den Heuvel zal h stond een week lang in het teken van Italië culinair. Overal Itali- Ie Marchandzaal was helemaal zonnig en zuidelijk aangekleed. (Foto: nale bedrijven. Per instantie geeft de al manak informatie over on dermeer de taakstelling, doelstellingen en samen stelling van het bestuur. Daarnaast treft de gebrui ker namen, functies, adres sen en telefoonnummers aan van de bij de desbe treffende instantie werken de personen. De Provinciale Almanak voor Zuid-Holland wordt ieder jaar geheel geactuali seerd. Evenals voorgaande edities, is de editie van 1997 samengesteld uit offi ciële bronnen door S.C. Ke- ij, hoofd van het bureau Bi bliotheek en Documentatie van de provincie Zuid-Hol land. Het is mogelijk een abonnement te nemen op deze uitgave. Abonnees krijgen de almanak elk jaar na verschijning auto matisch toegestuurd, tegen een gereduceerde prijs. Het bestuur en de kandidaat- stellingscommissie hebben inmiddels in het jongste nummer van het WD- Nieuws de namen gepubli ceerd van de 20 plaatselijke WD-kandidaten. Op die lijst bezet de ambiti euze wethouder Maria Wien- tjens-van der Velden voor de eerste maal de eerste plaats, de rechtlijnige fractievoorzit ter Koos de Vogel de tweede, het schuchtere gemeente raadslid Rob Snelleman de derde, de jurist-agrariër mr. Titus van der Torre de vierde en de nieuweling B.P. Pere- boom de vijfde plaats. De lijst vermeldt verder de namen van P. de Vries (6), K. Brugman (7), A. de Jager (8), E.R. Stuyfzand (9), D.G.W. Smit-Heij (10), J. Baas (11), C.G. v.d. Berg (12), R.J. den Boer (13), W. Bottema-Atte- ma (14), H.J. Brussel 815), J.A. Leeflang (16), J.F. Speetjens (17), C.J.Th. Spoor-Vogelaar (18), T. Ver vers jr. (19) en T. Ververs sr. (20). Tijdens de vergadering van donderdagavond 20 novem ber zullen de leden de namen van de kandidaten en hun volgorde op de verkiezings lijst definitief vaststellen. Zorgcentrum Souburgl aanse vlaggetjes en di Jan Oskam). De brief van de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week woensdag 15 oktober heeft de gemeenteraadsfractie van D66 nog eens aan het denken gezet over de inderdaad ernstige problematiek van het zwerfvuil in het Gouwedorp. D66 wil zoals bekend de weekmarkt verplaatsen van de Wil lem de Zwijgerlaan naar de Puttelaan, aan de oostoever van de Petteplas. Het is heel goed van de hengelaars om er nog eens op te wijzen dat de weekmarkt kennelijk een overmaat aan zwerfvuil ople vert: papier, plastic en polystyreen verpakkingsmateriaal, somt de vereniging op. Maar is dat allemaal wel nodig? De marktbezoekers stoppen hun koopwaren gewoonlijk in plastic tassen die ze mee naar huis nemen of (en dat is ons veel liever) in duurzame huis- houdtassen. Waar komt die rommel dan vandaan? Die rommel komt blijk baar van haastige markthandelaren, die hun lege dozen enzo voorts zo maar ergens dumpen. Daar zit de bottle-neck. Er zal in Waddinxveen geen winkelier te vinden zijn die zijn verpakkingsmateriaal zo maar op de stoep voor zijn winkel deur of zelfs bij zijn achterdeur achterlaat. Waarom zou een markthandelaar dat dan wel mogen? Waar om bergt hij het niet meteen in zijn auto of aanhanger op? Nee, het is natuurlijk veel gemakkelijker om het op straat te wengroep geeft zij traditione le multiculturele optredens. In haar muziekband worden verschillende traditionele en moderne Afrikaanse stro mingen gecombineerd. Te vens geeft zij solo-optredens. Verder verzorgt Rebecca Atanga programma’s voor scholen en dans-workshops, waarin naast Afrikaanse dans aandacht besteed wordt aan Afrikaanse kleder dracht. Zij geeft reeds 2,5 jaar les in het Tropenmuse um in Amsterdam. Inschrijving voor deze cursus kan dagelijks tijdens kan tooruren bij Kreater, telefoon 0182-614422. Het tarief voor deze cursus van 14 weken be draagt 175 gulden per per soon. De cursus start alleen bij voldoende belangstelling. WADDINXVEEN - De komende weken maken de libera len in Waddinxveen een begin met hun campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen van 4 maart volgend jaar. Opvallend is de naam van vader Teus en zoon Ton Ververs onderaan op de ontwerp-kandidatenlijst. ten thuiszorg’ begonnen, waarbij de eigen Gezond- heidstelefoon voor senioren als meldpunt fungeert. De Unie KBO roept mensen op hun eigen ervaringen, of erva ringen van mensen uit hun omgeving, met de wachtlijs- Volgende week dinsdagavond 28 .oktober om acht uur ko men de leden van de WD in restaurant ’Bibelot’ (Lima- weg) bij elkaar voor een le denvergadering waarin het verkiezingsprogramma Ver antwoordelijk en vrij’ cen traal staat. In het afgelopen jaar hebben zij zich al een aantal malen kunnen uitspreken over het ontwerp-verkiezingspro- gramma. De definitieve ver sie wordt komende dinsdag avond door de leden vastge steld. Op die vergadering zal WD- fractievoorzitter Koos de Vo gel ook een toelichting geven op actuele politieke zaken in Waddinxveen en kunnen de leden zich ruimschoots laten informeren over de huidige plaatselijke ontwikkelingen. De propagandacommissie zal een toelichting geven op haar voorbereidingen van de ko mende verkiezingscampag ne. De bewoners van zorgcentrum Souburgh, de verpleegafde- Mix’. pg viering van het zevende lustrum is tevens het start sein voor het nieuwe winter seizoen. Na wekenlang hard werken is er binnen het wijk gebouw het een en ander ver anderd. Zoals het er nu uit ziet is het de moeite waard geweest. In dit vernieuwde gebouw zullen weer veel acti viteiten, waaronder ook nieu we kinderactiviteiten, wor- WADDINXVEEN/AL- PHEN AAN DEN RIJN - Bij Samson H.D. Tjeenk Willink BV in Alphen aan den Rijn is de Provinciale Almanak voor Zuid-Hol land, editie 1997, versche nen. Deze almanak bevat gege vens over het bestuur en de organisatie van de provin cie Zuid-Holland en ver schaft uitgebreide informa tie over tal van Zuid-Hol- landse bestuurlijke instanties en maatschap pelijke instellingen. De in houd is uit officiële bron nen samengesteld en wordt jaarlijks geactualiseerd. De Provinciale Almanak voor Zuid-Holland beleeft met de editie voor 1997 zijn 109e jaargang. Het naslag werk biedt ook dit jaar een volledig overzicht van zo wel overheidsinstellingen als semi-overheidsinstel- lingen in de provincie Zuid- Holland. Opgenomen zijn de gege vens van onder andere pro vinciale overheden, com missies, gemeentelijke De Unie KBO start met een landelijk onderzoek naar de lengte van de wachtlijsten in de thuiszorg. Ondanks het ex tra geld dat de thuiszorg in 1997 heeft ontvangen om een oplossing te vinden voor de bestaande wachtlijsten, ko men bij de Unie KBO signa len binnen die erop wijzen dat hier nog niet veel van terecht komt. De wachtlijsten zijn nog steeds onverantwoord lang. Inmiddels heeft de Unie KBO aan staatssecretaris Terpstra schriftelijk om op heldering gevraagd en erop aangedrongen meer haast te maken met het wegwerken van de wachtlijsten. Boven dien wil de Unie KBO van de De keukenbrigade heeft het overigens niet al te bont ge- dumpen, dan ruimt de gemeente het wel op! maakt. ‘Niet te veel kruiden Met een goed toezicht zullen ook de markthandelaren hun ei- en altijd een Hollands tintje*, gen verpakkingsmaterialen op een verantwoorde manier af geeft René Wildschut aan. voeren. En dan is het dus niet nodig rommel uit de Petteplas overheden en intercommu- ‘Accenten kun je immers leg- te vissen, wind of geen wind. gen met kleur en smaak. En de Italiaanse keuken kent veel meelspijzen. De meeste ouderen vinden macaroni, spaghetti, ravioli en farvalle tricolore best lekker*. Het is alweer de vierde keer dat zorgcentrum Souburg een culinaire themaweek houdt. ‘Elke keer is het groter, mooi er en beter*, zegt Hans van Mourik. “Veel tijd om uit te blazen hebben we niet. Na de pizza’s en de pasta’s gaan we ons nu verdiepen in speciale maaltij den en tussendoortjes voor de decembermaand, met Kerst mis als hoogtepunt.* an* ft I? Scrte! 101821 on: D Waddinxveen w7 >22 g.j '1 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. O 3

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 21