Meer aandacht Huisdokter in beeld van De Goud en brons Reddingsbrigade wint marathon Volop spanning bij Florida en Aeolus Zonne bloem Leden werfactie voor sporf bij RTW-radio voor sporters van Den Edel WSE-jeugd wint van Waddinxveen Concert door mannenkoor Eerste winst F-jeugd Korbis Party en blues in De Tunnel Sjoelprijzen Middag over veranderingen in de thuiszorg 1 M Wil -■ - a PAGINA 27 WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De nieuwe Waddinxveense huisarts dokter C. Vroom. (Foto: Sjaak Noteboom). 'Persoonlijk <onta<t, daar draait het vooral om', aldus Riet van Wageningen, bestuurslid PIANOSTEMMEN Naast de vele bezoeken van vrijwilligers van De Zonne- ^7 KEYBORDS BLADMUZIEK Levensbelang PIANO’S VLEUGELS Alhoewel het werven van zo veel mogelijk ondersteunen de leden natuurlijk het voor we er zo op gebrand om met de ledenwerfactie een klin kend resultaat neer te zet ten’. Volgens het bestuurslid Ook voor de afdeling Wad dinxveen zijn deze ondersteu nende leden van levensbe- PI AN 0 R E P AR ATI E EN - RESTAURATIE ten missen. Dat verzuim ma ken wij vandaag met het plaatsen van deze foto goed. Zij wisten in een leuke wed strijd met 1-5 te winnen. Tes sa Vermey en Ezra van Zan ten scoorden beiden twee keer. Annemarie Ranselaar was goed voor één doelpunt. Na een 1-1 gelijkspel tegen Berkel E-2 was de return voor WSE E-3 een domper. In een zeer zwakke wedstrijd verloor WSE met maar liefst 0-8. Maar ook verliezen moet je leren. WSE E-2 hield het tot aan de laatste minuut spannend te gen Spirit E-2. Na de ope ningstreffer van Henos Mi chael wist Spirit pas in de De Zonnebloem is een parti culiere organisatie en dopt dus haar eigen financiële boontjes. De belangrijkste in komstenbron van de vereni ging wordt gevormd door de 550.000 ondersteunende le den. Dat zijn mensen die het werk van De Zonnebloem met een jaarlijkse bijdrage van 18 gulden financieel steunen. veense afdeling kunnen men sen met een gerust hart on dersteunend lid van De Zon nebloem worden. Zij wijst daarbij op het CBF-keur- merk, waarover De Zonne bloem sinds 12 december 1996 als één van de allereer ste fondsenwervende instel lingen beschikt. ‘Mensen kunnen aan dit door het Centraal Bureau Fond senwerving ingevoerde ga- rantiecertificaat zien dat ze met een bona fide organisatie te maken hebben die op een goede en verantwoorde wijze met het ingezamelde geld om springt1. Nieuwe vrijwilligers WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde was alweer de vierde speelweek in de badmintoncompetitie. Florida en Aeolus uit Waddinxveen kwamen weer volop in ac tie. Er was zeer veel spanning en er werden hier en daar goede resultaten behaald. naamste doel van de leden werfactie is, hoopt de afdeling Waddinxveen volgende week ook nieuwe vrijwilligers op het spoor te komen. ‘De vraag naar regelmatig be zoek en onze andere activitei ten neemt hand over hand toe en volgens de prognoses zet die tendens zich de komende jaren in onverminderd tempo voort', vertelt Riet van Wage ningen. ‘Daarom zijn we ei genlijk ook continu op zoek naar enthousiaste mensen die onze gelederen willen ko men versterken. Mensen die bezoekwerk willen doen en mee willen helpen bij de acti viteiten die we op het pro gramma hebben staan'. 'Bovendien zijn wij ook heel nadrukkelijk op zoek naar mensen die deel willen uit maken van het bestuur om activiteiten te organiseren'. Volgens het Waddinxveense bestuurslid bezoekwerk geeft het vrijwilligerswerk bij De Zonnebloem heel veel voldoe ning. ‘Ook de sfeer tussen de vrijwilligers onderling heel prettig. Zo hebben we dit j aar met z’n allen de avond vier daagse gelopen'. praktijk. Toch hoeft het be zoek van de vrijwilliger van De Zonnebloem niet alleen maar uit het maken van een praatje te bestaan. ‘In feite bepaalt de zieke of gehandicapte zelf hoe het be zoek wordt ingevuld', legt Riet van Wageningen uit. ‘Het kan best zijn dat hij een wandeling wil maken of sa men met de vrijwilliger iets anders wil ondernemen'. Naast de vele bezoeken die de Waddinxveense vrijwilligers afleggen, prijken jaarlijks ook diverse ontspanningsactivi- teiten op de volle agenda van de plaatselijke afdeling Wad dinxveen. Gezellige middagen en leuke uitstapjes, zoals bijvoorbeeld de dagtocht naar Diergaarde Blijdorp. Ook neemt men in regionaal verband (regionale De Zonnebloem-afdeling Gouda) deel aan activiteiten als bijvoorbeeld de jaarlijkse dagboottocht en de ontspan- ningsmiddag met optredens van bekende artiesten. Dit jaar waren Danny de Munck en Sandra Reemer de grote publiekstrekkers tij dens deze gezellige en druk bezochte middag, die zater dag 25 januari in Reeuwijk lang.‘Een deel van die 18 gul- werd gehouden. den is bestemd voor ‘Even de zorgen van alledag aan de kant schuiven en ge nieten van een mooie omge ving, onderhoudende optre dens en vooral het samenzijn belangrijk met andere mensen'. ‘Dat is de filosofie achter onze activiteiten, waarbij wij als Wageningen. ‘Daarom zijn De Zonnebloem natuurlijk voor het benodigde materiaal en de (medische-verpleeg- kundige) begeleiding zorgen*, legt Riet van Wageningen bezoekwerk van de Waddinx- uit. ‘Ook hierbij speelt het so ciaal contact dus een hoof drol'. WADDINXVEEN - Met ingang van komend weekeinde van zaterdag 25 en zondag 26 oktober zullen op de lo kale RTW-radio Ron Menke op de zaterdagen en Joke Seinstra op de zondagen weer veel aandacht gaan be steden aan de actuele sportgebeurtenissen. Florida 1 moest thuis spelen tegen DKC (Den Haag). Deze wedstrijd verliep nogal rom melig. De aanvoerder van Florida, Bart Moors, was bij aanvang van de wedstrijd af wezig. Hierdoor konden de wedstrijdformulieren niet in gevuld worden. DKC had veel commentaar op Florida. Volgens DKC hin gen de netten te laag en praatte Jean LaMaison te veel in zijn single, waardoor zijn tegenstander afgeleid werd. Dit waren volgens DKC factoren waardoor ze met een slecht resultaat uit de sing le’s kwamen. Florida kwam met een 3-1 voorsprong uit de single’s. Al leen de single van Liesbeth van Bergeijk werd verloren. Ook de dubbels werden mak kelijk gewonnen. Alle partij en waren van lange duur en dit zorgde ervoor dat Florida in tijdnood kwam. Maar gelukkig kon dankzij de zaalbeheerder de laatste twee mixdubbels toch nog ge speeld worden. Deze werden alle twee in het voordeel van Florida beslist (einduitslag 7- 1). Het tweede team van Flo rida heeft de hele competitie nog geen punt binnenge haald. Gehoopt werd op een stunt tegen koploper Eridos (Zoetermeer). Helaas waren de heren uit Zoetermeer te sterk. Alleen Britt van Braam Morris wist haar single te winnen. Ook in de mix-dubbels was Eridos een maatje te groot. In de herendubbel ging het iets beter. Erik Besemer en Hugo van Bergeijk, die bei den hun single verloren had den, wisten de eerste set in de verlenging naar zich toe te trekken (18-15). De tweede werd jammerlijk verloren, maar in de derde set namen Hugo en Erik een voorsprong van maar liefst 14-5. Na zeer spannende ral ly’s kwam het toch nog aan op een verlenging die met 15-17 verloren werd. De damesdub- bel moest door Eridos wegens een blessure opgegeven wor den. De einduitslag was hier 2-6. Ook het eerste team van Aeo lus moest thuis spelen. Aeo lus dingt in de competitie nog volop mee voor de titel. Hun tegenstander, De Ritten (Spijkenisse), is hierbij een HAZERSWOUDE - Het Pijnackers Mannenkoor geeft op zaterdag 25 ok tober een concert in de Gereformeerde kerk van Hazerswoude-dorp Op het programma staan enkele geestelijke en profane werken uit be kende musicals. Naast het koor zal organist Cees Poot ook enkele werken spelen. De avond begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. zeer grote concurent. De eerste herensingle, ge speeld door Joeri Kraayes- tein, was een zeer spannende partij. Deze partij duurde dik een uur maar werd in de der de set met 15-13 in het nadeel van Joeri beslist. De heren- en damesdubbel waren allebei zeer spannend en gingen gelijk op. Beide dubbels werden echter in de derde set in het nadeel van Aeolus beslist. De einduitslag was 3-5 voor De Ritten. Aeolus 4 speelde thuis tegen STC (Den Haag). Deze twee teams waren zeer gewaagd aan elkaar. De einduitslag was hier dan ook 4-4. Maar volgens aanvoerder-coach Dave Straver had er meer in gezeten. Het team zat vol gens hem niet helemaal lek ker in zijn vel. Aeolus 5 mocht het opnemen tegen Shuttlewoude (Zoeter- woude). Het vijfde team had alles goed onder controle en wist een overwinning van 6-2 te boeken. Opmerkelijk bij deze partij was de zeer goed draaiende damesdubbel van Inchela en Annelies. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Zaterdag 11 oktober werden de Zuidhollandse kampioenschappen jiu-jitsu fighting-system gehouden in Den Haag. Twee deelnemers van sportinstituut Den Edel (Noordkade) wisten een prijs binnen te halen in de leeftijd- categorie tot en met 16 jaar. In de klasse tot 65 kilogram won Martin de Kruijf alle partijen zodat hij na afloop zijn gouden medaille kreeg. In de zwaarste klasse (+65 ki logram) haalde Harold v.d. Wijngaard een mooie derde plaats binnen. WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de na tionale vereniging De Zonne bloem is van plan volgende week alle inwoners van het Gouwedorp te benaderen met de vraag of ze voor f 18,- per jaar ondersteunend lid willen worden. ‘We hopen dat veel mensen die vraag met ’ja’ beantwoor den', vertelt Riet van Wage ningen, bestuurslid bezoek werk van De Zonnebloem in Waddinxveen. ‘Want met hun steun kunnen we nog meer voor langdurig zieken, lichamelijk gehandi capten en hulpbehoevende ouderen betekenen. En dat is eigenlijk hard nodig, omdat steeds meer zieken en gehan dicapten een beroep op onze afdeling doen'. Overigens hoopt de Waddinx veense afdeling van De Zon nebloem, die al sinds 1983 ac tief is, via de actieweek ook nieuwe vrijwilligers op het spoor te komen. ‘Dat zou een heel prettig ne veneffect zijn', beaamt Riet van Wageningen. ‘Want be halve meer financiële steun is uitbreiding van het vrijwilli- gersbestand onontbeerlijk om de stijgende vraag naar ons werk bij te kunnen benen'. Luisterend oor Jiu-jitsu is één van de oudste en meest uitgebreide verdedi- gingssporten die er bestaan. Sinds een aantal jaar zijn de wedstrijden populair aan het worden. Op de Waddinxveense sport school wordt jiu-jitsu op twee manieren getraind, als wed strijd- en verdedigingssport. De trainingen staan onder leiding van drie gediplomeer de leraren. Op de volgende dagen wordt er jiu-jitsu getraind: maan dag 21.30-22.30 uur, zwarte band; woensdag 17.30-18.30 uur, jeugd; 19.30-20.30 uur, beginners; 20.30-21-30 uur, gevorderden; donderdag 18.45-19.45 uur, beginners; vrijdag 18.30-19.30 uur, be ginners; 19.30-20.30 uur, ge vorderden; zaterdag 10.00- 11.00 uur, vrij trainen. WADDINXVEEN - F-l van WSE-voetbal is nog steeds ongeslagen. De 6- en 7-jari- gen speelden zaterdag op ei gen terrein tegen Waddinx veen F-l. Na een matige eerste helft (3- 2) kwam de doelpuntentrein in de tweede helft goed op gang. Er is duidelijk al een opgaande lijn te zien bij deze allerjongste spelertjes. Amon Yacob en Jelle de Boer, beide eerstejaars F-spelers, lieten iedereen genieten van de al leuke acties. WSE won de wedstrijd tegen Waddinxveen, dat overigens niet opgaf, met 9-2. Walter Miranda wist deze keer de meeste doelpunten te scoren. Ook de meisjes-pupillen van WSE kwamen met de volle winst terug van CVC Reeuw ijk. WADDINXVEEN - De Waddinxveense Reddingsbrigade (WRB) hield in het Gouwebad ’de Sniep’ een geslaagde avondmarathon, die winnend werd afgesloten. team de meeste banen zwom met de minste ’ballast’ en de laatste van het team minder banne hoefte zwemmen, maar meer meenam. Aan het einde van de estafet te belandde iedereen in de bar van het zwembad om de uitslag te horen. De Wad- dinxveners waren eerste met 15975 meter, tweede Hard- inxveld-Giessendam met 15325 meter en derde de Al- phense Reddings Brigade met 14900 meter. Hardinxveld-Giessendam won de estafette. Behalve be kers voor de winnaars kreeg iedereen die gezwommen had een herinnering: een grote paperclip met WRB-opdruk. ‘Persoonlijk contact, daar draait het vooral om', ant woordt Riet van Wageningen resoluut op de vraag naar de doelstelling van De Zonne bloem. ‘Niet voor niets be staat de hoofdmoot van ons werk uit het regelmatig be zoeken van mensen die van wege hun ziekte of handicap de deur bijna niet meer uitko men. Mensen die door hun vaak beperkte mobiliteit en spaarzame contacten met de buitenwereld aan huis ge kluisterd zijn. Zij lopen het risico te vereenzamen als er niet eens af en toe iemand bij hen langskomt.' Volgens het Waddinxveense bestuurslid bezoekwerk gaat het er bij het werk van De Zonnebloem vooral om dat de zieke of gehandicapte zijn verhaal kwijt kan. ‘Een luisterend oor doet vaak wonderen', weet zij uit de Voor meer informatie over het plaatselijke werk van De Zon- nbloem in Waddinxveen of de ledenwerfactie kan men con tact opnemen met Riet van Wageningen, tel. 0182- 618257. Twaalf teams van elk acht personen probeerden in een estafettevorm zoveel moge lijk (kilo)meters bij elkaar te zwemmen. Om half acht gingen dë eerste zwemmers van start. Ieder een zwom 15 minuten, waar na een andere zwemmer of zwemster van het team het overnam. Zo draaide men steeds door, tot om midder nacht de laatste zwemmers uit het water kwamen. Tellers langs de kant hielden de banen bij die werden ge zwommen. Deze werden ingevoerd in een computer die de stand per ploeg en per persoon be rekende. Regelmatig werd dan de tussenstand bekend gemaakt. Van de twaalf teams waren WRB, Hardinxveld-Giessen dam en de Naaldwijkse Red dings Brigade de favorieten. Overigens was het niet alleen een wedstrijd voor reddings brigades, ook andere groepen konden zich inschrijven. Deze keer nam de EHBO-ver- eniging Waddinxveen ook met een team aan de wed strijd deel. In het begin van de wedstrijd stonden de WRB en Hardinxveld-Giessendam samen aan kop. Maar naarmate de avond vor derde wist het sterke wed- strijdteam van de WRB af stand te nemen. Dit bleef zo tot 24.00 uur, zodat de WRB de eerste prijs in de wacht sleepte. Tijdens het verwerken van alle gegevens werd er een bij zondere estafette georgani seerd. De leden van elk team moes ten een aantal banen zwem men, terwijl ze een aantal uiteenlopende voorwerpen meenamen. Grofweg was het zo dat de eerste zwemmer van het BOSKOOP - Jongerencen trum De Tunnel organiseert met de winter voor de deur alvast een Elfstedenparty op vrijdag 24 oktober. Vanaf 22.00 uur kan het parcours verkend worden, bij de deur kan een stempelkaart opge haald worden, gestart wordt om 23.00 uur. Zaterdag 25 oktober speelt in De Tunnel de bluesband Jumpin’ Arnold the Black -Jacks. Deze Arnhemse for matie wordt geleid door gita rist Onno Kiek die een oplei ding aan het conservatorium volgde op speelde op het North Sea Jazz festival. Zan ger is Arnold Steenbrink. De band speelt covers van onder andere B.B. King, Albert Col lins en Clapton. Mede door het gebruik van Hammond orgel en piano wordt een au thentieke sound gebracht. Entree 10 guldem, aanvang 23.00 uur, zaal open om 22.00 uur. WADDINXVEEN - De prij zen bij de Waddinxveense sjoelers (Alberdingk Thijm- laan) zijn gegaan naar Peter van Leeuwen, Jan Kersber gen, Tine Valenkamp, Dick Dros, Cor van Herk, Cor Faay, Pascal van Gils, Asha den Drijver, Otto Supusepa, Jan Olie, Cor van Gils, Sjaan Faay, Simon Supusepa, Ro nald Meijer, F. Feenstra, Dick Esveldt, Corry ’t Hart, Ben den Ouden. In de tweede ronde gingen de prijzen naar Floor van Absho- ven, Simon den Ouden, Mari us Kersbergen, Cor Kersber gen, Mien van Renesse, Guus van Renesse en Henk van Beek. Vandaag (woensdag 22 okto ber) is er weer sjoelen vanaf 18.30 uur in het gebouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thymlaan. Er zijn weer mooie prijzen te verdienen. Voor inlichtingen kan men bellen met Jan Kersbergen, telefoon 0182-615421, en Henk van Beek, telefoon 0182-616329. den is bestemd voor het landelijke werk van De Zon nebloem en de vele nationaal georganiseerde activiteiten, maar daarnaast gaat ook een deel naar het plaatselijke Zonnebloem- werk‘, verduidelijkt Riet van ging in de radio-uitzendingen melden. De sportverenigingen wor den verzocht de namen en te lefoonnummers van deze cor respondenten kenbaar te ma ken bij de redactie van RTW-radio, t.a.v. Joke Seins tra, Postbus 330 2740 AH Waddinxveen. De redactie is telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer 0182- 611054. Het faxcnummer is 0182-610379. WADDINXVEEN - In het Weekblad voor Waddinxveen is al een aantal malen ge schreven dat dokter C. Vroom de naar Apeldoorn verhuisde WADDINXVEEN/GOUDA - De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstver- lenign) houdt in samenwer king met de SWO’s (Stichting Welzijn Ouderen) zes voor lichtingsbijeenkomsten over de veranderingen in de thuis zorg. Dit jaar heeft de overheid de regels voor thuiszorg sterk veranderd. Dit leidde tot veel onduide lijkheid voor de cliënten van De Vierstroom. Deze organisatie startte daarom in het voorjaar met het geven van voorlichting aan de gebruikers van thuis zorg. Wegens het overweldi gende succes is besloten de voorlichting ook in alle plaat sen binnen het werkgebied aan te bieden. De onderwerpen die onder andere aan de orde komen zijn: - hoe zit het nu met de toe- gangsbijdrage en wat is nu precies het ledenpakket? - de eigen bijdrage-regeling, hoe hoog is die en moet ik ook voor de wijkverpleging betalen? tweede helft de gelijkmaker aan te tekenen. In de slotfase drukte WSE door. Anwar Jamil scoorde 2- 1 op de voet gevolgd door de beslissende treffer van Ha- kan Devioglu die vanaf eigen helft over iedereen en alles heen de 3-1 in het dak schoot. Tenslotte WSE A-l. Na een sterke voorbereiding is de competitiestart magertjes. De eerste helft, die meestal in het voordeel van WSE is, wordt iedere wedstrijd weer gevolgd door een slordige tweede helft. Zo ook weer de uitwedstrijd bij VEP. Na een 0-1 ruststand wist VEP binnen 2 minuten de stand te keren naar 2-1. WSE wist hierna nog wel tweemaal de paal te raken, maar tot scoren kwam het niet. huisarts C.N. Vreeken heeft opgevolgd. Een foto van hem in zijn praktijk aan de Weidezoom hebben onze lezers nog moe- bloem prijken jaarlijks ook diverse ontspanningsactivitei- ten op de volle agenda van De Zonnebloem in Waddinx veen. Op beide dagen in het week einde wordt ’s middags gedu rende een aantal uren aan dacht besteed aan nieuws en actualiteiten in en rond Wad dinxveen. De medewerking van de sportverenigingen aan de sportonderdelen is hierbij on ontbeerlijk. De sportverenigingen wordt dan ook gevraagd via corre spondenten hun medewer king te verlenen om de meest actuele gegevens via de RTW-radio kenbaar te ma ken. Deze medewerkers kunnen, rechtstreeks dan wel via een opname, de uitslagen en nieuwtjes van hun vereni- - hoe kom ik aan een indicatie voor thuiszorg? Er zal veel gelegenheid zijn voor het stellen van vragen. De volgende voorlichtings- middag wordt gehouden in Zevenhuizen-Moerkapelle op donderdag 30 oktober van 14.00 tot 16.00 uur in De Ze venster. Bewoners van de aanleunwo ningen worden schriftelijk uitgenodigd. Belangstellen den van buiten worden ver zocht zich telefonisch aan te melden bij De Vierstroom- Zorglijn, telefoon 0182- 594500. WADDINXVEEN - Het F1 jeugdteam van Korbis-korf- bal heeft haar eerste over winning behaald. Zaterdag werd thuis tegen Maassluis met 2-0 gewonnen en dat was gènoeg voor de eerste officiële punten. Teleurstelling bij het BI team dat op het beslissende moment in Bleiswijk verloor van Weidevogels met 5-4. Het team kan nu nog bij hoge uit zondering herfstkampioen worden. Cl won in een spannende wedstrijd bij Oranje Nassau met 3-4. Dl, dat steeds beter gaat spelen, won bij Koag met 2-4. Het kampioensteam W2 won in Bodegraven bij Vrienden schaar. Het werd 14-23. Op nieuw was het feest in de au to onderweg naar Korbis waar het W1 team van Nieu- werkerk met 16-27 had verlo ren. ST. VICTORPLEIN 2 - WADDINXVEEN-Z. TEL. (0182) 61 16 97

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 27