Vrouwen laten stem z Bekende musici in Remonstrantse Kerk Burgemeester: Veel i horen (19) Vuurdoop Christelijk Jongerenkoor zakelijke contacten /k Aanvragen huursubsidie tot 1 december kJJ', Cliëntenraad De Vierstroom Weg afgesloten ZonnebankenZ-hemels hoge kortingen op o.a. diverse showroom modellen Voorstelling van Spektakel Voorlichting over moeheid bij kanker Zondagsoos Het Zuidhonk Henk Angenent opent beurs Jos Brink in Boskoop -t J iniii «I Didi dag kunnen hebben. Het laat GOUDA/WADDINXVEEN - De sinds maart van dit jaar bij De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienst verlening) bestaande cliën tenraad heeft een gedegen in- Chris Stellaard begeleidde koor en samenzang op de piano. Verder zorgden Kees van Garderen (keyboard), Dick van Vliet (dwarsfluit) en Martijn van Duyn (gi- Peter Burger zong een deel van haar repertoire. De koorzang werd afgewisseld met samenzang en muzikale intermezzo’s. Medewerking verlenen ook organist Antón Lok en het kerkkoor onder leiding van dirigent Willem B. Kraak. De gemeentelijke deelname richt zich op de acquisitie voor bedrijvenpark Coene- coop onder het motto ’Teken voor Coenecoop’. Volgens het gemeentebestuur is Wad dinxveen een plaats waar het om diverse redenen aange naam is om te verblijven, ter wijl het bovendien bij uitstek een uitstekende vestigings plaats voor bedrijven is. WADDINXVEEN gemeentebestuur weten dat het aanvragen van huursubsidie kan tot 1 december van dit jaar. Om het niet-gebruik van huursubsidie te vermin deren heeft staatssecre taris dr. Dick Tommel (Volkshuisvesting) de ter mijn om een aanvraag in te dienen met twee maan den verlengd (was 1 okto ber). WADDINXVEEN - Na het succesvolle optreden van de vermaarde Schubertvertolker Piet Veenstra (piano) staat de Waddinxveense kamermuziekliefhebbers in de Remonstrantse Kerk een tweede veelbelovend concert rond Gabriël Fauré te wachten. In het kerkgebouw aan de Zuidkade maken donderdag avond 30 oktober om acht uur de drie bekende musici Maar- GOUDA/WADDINXVEEN - In het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (Bleuland-locatie) wordt woensdagavond 5 no vember van acht tot tien uur een voorlichtingsavond ge houden over vermoeidheid bij kanker. Tijdens deze bijeenkomst zul len interniste mevrouw dr. A.M.E. van de Torren, erva ringsdeskundige mevrouw C. Schuiling van het Landelijk Contactorgaan Begeleiding Borstkankerpatiënten en me vrouw K. van der Heyden, verpleegkundig specialist on cologie uit het Bosch Medi- centrum, het woord voeren. Uiteraard is er ook volop ge legenheid tot het stellen van vragen. Behalve (ex)-patiën- ten en hun partners zijn ook belangstellenden van harte welkom. De toegang is gratis. Over het distripark A12 meldt de burgemeester dat dit gebied in het provinciale streekplan is gereserveerd voor regionale transport- en distributiebedrijven. De gemeente gaat dit bedrijf sterrein niet zelf ontwikke len, maar laat dit over aan het particulier initiatief, te weten de Ontwikkelings maatschappij Distripark A12 BV. Het bestemmingsplan is in de ontwerpfase aan de pro vincie aangeboden en wordt nu gereed gemaakt voor de finitieve vaststelling door de provincie. Volgens de ontwikkelaar zou er veel belangstelling be staan bij regionale bedrijven uit de transport- en distribu tiesector om zich in Wad dinxveen te vestigen. Over het bedrijvenpark Coe- Na het debacle van vorig jaar trekt de gemeente Waddinx veen in haar stand weer op met de ondernemerskring In dustrieel Contact Waddinx veen (ICW) om uiting 'te ge ven aan een goede samen werking tussen bedrijfsleven en gemeente. Het bedrijfsleven en de ge meente presentern zich in een Waddinxveens cluster met als thema ’Waddinx veen, centre du commerce’. Zoals wellicht bekend heeft het ICW dit jaar de prijs Ondernemerskring van Zuid-Holland 1997’ van de Hollandse Werkgevers De prijsuitreiking was op 19 juni Aii i voorganger. Hij is een sober De zorg van de ondernemers en warm mens. Zijn over- in Waddinxveen voor denking is actueel, helder en boeiend en zal de toe hoorder tot nadenken stem men. taar) voor de muzikale bege leiding. Het koor blijft aantrekkings kracht uitoefenen op veel christelijke jongeren uit Waddinxveen en omgeving. Elke repetitie zijn er weer nieuwe gezichten te zien. En het ledental blijft groeien. Het Christelijk Jongeren koor Waddinxveen telt nu al 87 leden. ZEVENHUIZEN - Zaterdag avond 1 november om kwart over acht brengt de Zeven- huizense toneelgroep ’Spek takel’ in dorpshuis Swanla (Burgemeester Klinkhamer- weg) het blijspel ‘Zachtjes met de deuren'. Het blijspel van Michel Fermaud kent drie bedrijven en staat onder regie van Jo Wolvers. De toegangsprijs be draagt f 10,-. FpTyj BALANCE in Waddinxveen voor een goed gemeentelijk onderne mingsklimaat behoort al ja- ren tot de kernactiviteiten van het ICW. De professionele presentatie, de goede informatievoorzie ning, de mogelijkheid voor ondernemers om elkaar te ontmoeten en de maatschap pelijke betrokkenheid maakt het ICW zeer sterk, aldus het juryrapport. Om dit heuglijke feit te vie ren hebben het ICW en de ge meente Waddinxveen beslo ten vanmiddag (woensdag 29 oktober) een happy hour te houden van 18.00-19.00 uur in de Waddinxveense cluster. Dit happy hour zal worden geopend door burgemeester Fedde Jonkman. In zijn ope ningsspeech zal de eerste burger refereren aan voor- noemd heuglijk feit en verder ingaan op de werkgelegen heidsontwikkeling in Wad dinxveen, het distripark A12 (Doelwijk) en het bedrijven park Coenecoop. Sinds kort werken de ge meente en de ondernemers vereniging samen aan het be ter bij elkaar brengen van vraag en aanbod op de ar beidsmarkt en de inzet van uitkeringsgerechtigden daar bij. Een goed voorbeeld hiervan is het PIM-project. PIM staat voor Professionele Instroom Methode. De stichting met dezelfde naam, die dit project voor de gemeente uitvoert, begeleidt geplaatste kandi daten een jaar lang intensief en zorgt zonodig voor scho ling. Samen met de ondernemers vereniging wordt getracht de kandidaten en een aantal vacatures aan elkaar te kop pelen. Per 30 juni 1997 telde Waddinxveen 735 werkzoe kenden. Als men denkt in aan merking te komen voor huursubsidie kan in het gemeentehuis contact worden opgenomen met de afdeling VROM, tel. 0182-624825. Een aan vraagformulier kan men ophalen aan de publieks- balie tijdens openingstij den. Het gemeentehuis aan het Raadhuisplein is geo pend op werkdagen van 08.30-14.00 uur en op vrijdag van 08.30-12.30 uur. Tevens kan men op dinsdag- en donderdag avond van 19.00-20.30 uur een formulier opha len. Op de juiste plaatsen slanker worden! necoop kan de burgemeester kort zijn. Dit jaar hebben on geveer 15 bedrijven de knoop doorgehakt om zich op Coe necoop te gaan vestigen. Het betreft voor 80% voorna melijk verplaatsingen bin nen Waddinxveen en 20% is afkomstig uit omliggende ge meenten. Ongeveer 10 be drijven hebben te kennen ge geven geïnteresseerd te zijn om uit te breiden op Coene coop of zich te verplaatsen naar het bedrijvenpark. WADDINXVEEN - In ver band met bestratingswerk- zaamheden is de Jan Dorre- kenskade-Oost ter hoogte van de nieuwbouw aan de Raad huisstraat twee a drie dagen voor het doorgaand verkeer afgesloten. WADDINXVEEN - Zon dagmiddag 2 november van twee tot vier uur wordt in wijkgebouw ‘Het Zuidhonk1 (Zuidplaslaan) een soos gehouden voor verstandelijk gehandicap ten. Op deze middag wor den er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en ande re activiteiten gehouden, zodat de aanwezigen met elkaar een gezellige mid- WADDINXVEEN - Met het oog op de gemeente- raadsverkiezingen in maart 1998 laten op ini tiatief van de Stichting Vrouwenraad Waddinx veen in het Weekblad voor Waddinxveen gere geld vrouwen (en soms mannen) hun stem horen om het belang van poli tiek voor vrouwen en het belang van vrouwen in politieke functies te on derstrepen. Er zijn tot nu toe 18 reac ties in het Weekblad voor j Waddinxveen versche nen. Vandaag geeft Didi Smit-Heij, mede-direc- teur van constructiebu- reau Smit aan de Nesse, haar mening over ’vrou wen en politiek’. Didi Smit-Heij: “Vrouwen in de politiek. Plaats je daar een uitroepteken of een vraagteken achter? Voor mij is dat geen vraag. Als duo-raadslid word ik daar dagelijks mee geconfronteerd'. ‘Door mijn werk in ons be drijf en als huisvrouw weet ik dat vrouwen een eigen bijdrage aan de po litiek kunnen leveren. Po litiek is niet alleen een mannenzaak. Dat moet je samen doen!* ‘Wees daarom als vrouw actief in de politiek. Be moei je er mee. Vrouwen in de politiek. Daar zet ik een levensgroot uitroepte ken achter! werkperiode achter de rug. De cliëntenraad behartigt de gemeenschappelijke belan gen en hoort de mening van de cliënten en leden van De Vierstroom. Deze regionale organisatie verleent thuis zorg, ouder- en kindzorg en j maatschappelijk werk in Midden-Holland en omstre- ken. De cliëntenraad bestaat uit elf leden die een aantal doelgroepen van De Vier- 1 stroom vertegenwoordigen, zoals chronisch zieken, ge handicapten, verzorgers van verstandelijk gehandicapten, gebruikers maatschappelijk werk en ouders van kinderen tot vier jaar. Dankzij deze gevarieerde sa menstelling beschikt de cliën- tenraad over veel parate ken- nis en ervaring op het gebied van de wensen en behoeften van verschillende cliënten. De cliëntenraad, die wordt voorgezeten door T. van Slig- tenhorst, heeft tot taak het bestuur van De Vierstroom te adviseren over bijvoorbeeld jaarplannen. Ook denkt de raad mee over tal van onderwerpen van al gemene aard. Daarnaast wor den ideeën en suggesties die cliënten bij de raad aandra- gen, uitgewerkt. De verleningstermijn heeft betrekking op het subsidiejaar dat is begon nen op 1 juli van dit jaar. Om in aanmerking te ko men voor huursubsidie is onder andere het belast baar inkomen van be lang. Wie in 1996 een belast baar inkomen had van minder dan ƒ40.000,- per jaar in een meerpersoons- huishouden of minder dan ƒ30.000,- bruto als alleenstaande en men heeft een huur tussen de ƒ300,- en ƒ1085,-, dan be staat er misschien recht op huursubsidie. WADDINXVEEN/HAZERS- WOUDE-DORP - Het Chris telijk Jongerenkoor Wad dinxveen, dat in april van dit jaar is opgericht, trad vrijdagavond 24 oktober voor het eerst in het open baar op. Dat gebeurde in de Nederlands Hervormde Kerk in Hazerswoude-Dorp. Het nieuwe jongerenkoor onder leiding van dirigent ten Karres (hobo), Silvain Kroon (viool) en Arianne Kar res (piano) hun opweachting. Ze zullen aan de oever van de Gouwe werken vertolken van Camille Saint Saëns, Gabriël Fauré, Claude Debussy, Maurice Ravel en Charles Koechlin. Bij de nummers wordt een mondelinge toe lichting gegeven. Maarten en Arianne Karres vormen een internationaal bekend duo. Violist Silvain Kroon wordt eveneens bege leid door Arianne Karres. Hij is vooral bekend van het duo Fratres Corona, waarin hij met zijn broer Vincent Kroon, pianist, optreedt. De kaarten voor dit tweede kamermuziekconcert van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater kosten vijf tien gulden per stuk, met een korting van een rijksdaalder voor houders van CJP-Pas 65+ en leerlingen van Kre ater. Het volgende Kamermuziek concert is donderdagavond 27 november en wordt gegeven door het Meanderensemble. BOSKOOP/WADDINX- VEEN - Elfstedentocht- winnaar Henk Angenent heeft vanmiddag (woens dag 29 oktober) de twee daagse bedrijvenbeurs ’Ondernemen in Midden- Holland en Rijnland’ geo pend in het Plantarium- gebouw op het ITC-ter- rein in Boskoop-Hazerswoude. In het beursgebouw heb ben de gemeente Wad dinxveen en de onderne merskring ’Industrieel Contact Waddinxveen’ (ICW) de cluster Wad dinxveen gesitueerd die wordt omringd door de Waddinxveense exposan ten Framec, Vibas, Van den Berg Party-service, Euro Mail Services, het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater, Re clame Studio Teller, Van Leeuwen Truck Service, Beaufair, Jan van der Linden, Boonstoppel, Van Leeuwen, Hooftman en Noordegraaf. De Waddinxveense geza menlijke bijdrage wordt gekenmerkt door een Franse sfeer. Vandaar ook de naam ’Waddinx veen, centre du commer ce’. Zoals bekend heeft het ICW de prijs ’Beste On dernemerskring van Zuid-Holland 1997’ ge kregen van de Hollandse Werkgevers Vereniging. In een happy hour wordt dat vanavond (Woensdag 29 oktober) van 18.00 tot 19.00 uur gevierd. De opening van dit feestelijk uurtje gebeurt door Wad dinxveens burgemeester Fedde Jonkman. Musici van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater zorgen voor een muzikale Franse sfeer. BOSKOOP - Cabaretier en pastor Jos Brink zal zon dagmiddag 2 november om half vier in de kerk van de Vrijzinnig Protestantse Ge- ’Beste loofsgemeenschap aan de Burgemeester Colijnstraat in Boskoop een kerkdienst Vereniging gewonnen, leiden. i Jos Brink is al ruim 25 jaar in Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Vandaag (woensdag 29 oktober) en morgen (donderdag 30 okto ber) wordt in het Interna tional Trade Center Boskoop- Hazerswoude (Plantarium- gebouw) aan de Italiëlaan de jaarlijkse bedrijvenbeurs ’Ondernemen in Midden-Hol land en Rijnland’ gehouden. De deuren gaan op beide da gen om 14.00 uur open en om 22.00 uur weer dicht. 9- 11 dgm bh PAGINA 17 1 Harwa Woningstoffeerder is nu HARWA Violist Silvain Kroon is te gast op het tweede Kamermu ziekconcert in de Remonstrantse kerk. (Foto: Kreater). (W KEYBORDS BLADMUZIEK Arianne en Maarten Karres, piano en hobo, genieten internationale bekendheid. Zij treden in de Remonstrantse Kerk op ter gelegenheid van het twee- de kamermuziekconcert van dit seizoen. (Foto: Kreater). 1 De allernieuwste modellen in onze showroom. Verkoop van: Alisun - Hapro - Cleosun Palm Beach - Philips Let op: 's avonds geopend Betaling in termijnen is mogelijk Diverse Lease-mogelijkheden Lid van Profzon en Sanezo (erkend door K.W.F. en Huidfonds). GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur zaterdag van 10.00-17.30 uur Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 Rijnlandstraat 4 2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182)61 óïTÏÏFax. (01 82) 61 66 38 (2 straten achter het Gemeentehuis) KAZERNESTRAAT 7 - GOUDA (0182)51 34 15 WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN met de TFM-metbode reeds 11 jaar ervaring succes vooraf schriftelijk gegaran deerd wetenschap pelijk getest bel voor een gratis figuur- analyse Het Christelijk Jongerenkoor Waddinxveen het eerste openbare concert in Hazerswoude* Dorp. (Foto: Evert Hardendood). WD-duoraadslid Smit-Heij. UVA snelbruinings- 4 95 lampen vanaf I ^r. NU 4 weken! verhuur - zonnehemels slechts I OU. i' k - ■v 'z--'

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 17