DV bli I Hobbvmarkt in bibliotheek Oktober goede tijd om te planten Poging tot inbraken verijdeld ALFA 156. Tuincentrum toch open op zondagen voor kerst Inloophuis kan eenzaamheid tijdelijk verzachten Eerste paal voor I gecombineerd AOC SUBA.O Van der Sluis Goud van oud' met Toni Macaroni en The Clarks Ballonvaart proefrijders i aS® i Devils V.A. FL. 43.950,- Dance party Voorverkoop bij VVV Rommelmarkt Concordia 1 te' fe i AUTOBEDRIJF ZIJN KRACHT, UW CONTROLE. 4 A GOUWE MEUBEL" WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 1 Start van de ballonvaart op het ITC-terrein. (Foto: A. Fioole) VW: Toni Macaroni and the Swinging Devils. BOSKOOP - Tuincentrum Moons (Europatuin) mag in de weken voor kerst toch twee zondagen extra openen waarmee in principe sprake is van een verruiming van de winkeltijden in Boskoop. BOSKOOP - De oktober-mai- ling van PPH aan redacties van weekbladen en tijdschrif ten heeft als onderwerp ’okto ber: planttijd’. Veel mensen denken er pas in het voorjaar weer aan om nieuwe planten voor de tuin aan te schaffen. Toch is het niet onverstandig om al in het najaar te plan ten. Dat geldt zeker voor bo men en heesters met kluit: die kun je planten zolang het niet vriest. kansje te winnen. De gelukki gen waren de heren Bonten bal en V.d. Akker uit Boskoop en de heer Kuypers uit Wad- dinxveen. Zaterdag 18 okto ber steeg de ballon op van het ITC-terrein waarbij de drie winnaars werden onthaald op een glas champagne en ge huldigd als ’baron van Bo skoop tot Woubrugge’. BOSKOOP - Naast de jaarlij ke exposities van Boskoop BOSKOOP - Tussen 24 en 27 oktober is ingebroken in een bedrijf aan de Hoogeveense- weg. Men is binnengekomen na een raam te hebben open gebroken, een laptop compu ter is meegenomen. iW LIL Voor rots- en heidetuin is Pi nus pumila ’Globe’ heel ge schikt. De naam zegt het al: deze dwergden is bolronde en dicht vertakt, het aparte zit hem in de iets gedraaide, vrij dunne naalden. Ze hebben een grijsblauwe kleur aan de onderkant, terwijl ze aan de bovenzijde blauwwit zijn. De boom wordt zo’n 1,5 meter hoog. Ook in een grote pot wil Pinus pumila ’Globe’ goed groeien. Alle dennen doen het goed in normale tuin- of pot grond. Zorg bij een pot altijd voor een goede afvoer van overtol lig regenwater! De vorm van een den komt altijd het beste uit als hij vrij staat. De kleine soorten hoeven niet gesnoeid, ze groeien vanzelf van uit tot mooie boompjes. BOSKOOP - Drie winnaars van een actie door Oosterga- rage Nomen hebben een luchtreis per heteluchtballon gewonnen. Onlangs werd de ze onder gunstige omstandig heden gemaakt. Het ging al lemaal om de introductie van de nieuwe Toyota Corolla waarbij proefrijders in de ge legenheid waren dit buiten- Maar oktober is ook gunstig voor het planten van vaste planten. Ten eerste is de bo dem nog redelijk warm, zodat de planten stevig kunnen wortelen voor de winter in valt. Bovendien zorgen de herfstregens evoor, dat ze snel aanslaan. In het volgen de jaar hebben ze daardoor een voorsprong. Ze zullen sneller uitlopen en eerder bloeien. De keus in vaste planten voor het hele volgen de tuinseizoen is nu boven dien heel groot. Coniferen ZOETERWOUDE - Het ge luid van de jaren zestig en ze ventig met Toni Macaroni (and the Swinging Devils), The Clarks en de Beatle-na- volgers Penny Lane. Dit alles tijdens een ’goud van oud’ concert op zaterdag 15 no vember in De Eendenkooi in Zoeterwoude. Twee eerdere en uitverkochte concerten volgens dit recept werden ook bezocht door veel liefhebbers Groen Doen in feite de toon al gezet. Ook Vermeer diende een mo tie in, evenals W. van Breen- en (Groen Links) die zijn mo tie toespitste op dit ene be drijf dat in zijn visie in dit specifieke geval kan vallen onder artikel 7 lid 2 van de verordening. Wethouder A. v.d. Kolk was niet onder indruk van alle pleidooien voor openstelling. ’Het college staat voor consis tent beleid. En bovendien zijn er geen nieuwe feiten aange voerd om het eerder genomen raadsbesluit te heroverwe gen. Het probleem is: als je de verordening verandert, doe je dat ook voor andere belang hebbenden. En een signaal voor de noodzaak daarvan is nog steeds niet door de onder nemersverenigingen afgege ven. Ik denk dat wij heel goed moeten beseffen dat als wij dit ene bedrijf toestemming verlenen, anderen zullen vol gen. We begeven ons daar mee wel op een glijdende schaal. Laten we daarom la ter dit verzoek in breder per spectief bekijken, want de consequentie is dat de hele verordening moet worden aangepast’, zo meldde Van der Kolk. Na een korte schorsing ble ven de indieners van de motie toch bij hun eerder ingeno men standpunt en hadden geen boodschap aan de waar schuwingen van V.d. Kolk. Bij stemming bleek een rui me meerderheid voor verrui ming van de winkeltijden, ook wethouder A. van Leeu wen stemde voor. wijs op de vakgebieden plant, bloem, dier, natuur en milieu komt er binnen afzienbare tijd mee onder één dak. Naaldbomen en coniferen in het algemeen zijn bezig aan een ’come-back’. Dat komt doordat er allerlei sierlijke soorten verkrijgbaar zijn, die je in grote en kleine tuinen en zelfs in potten kunt neerzet ten. De Plant van de Maand, Pinus parviflora ’Glauca’, is een den die vooral tot zijn recht komt door hem een op vallende plaats in de tuin te geven. Door zijn sierlijke vorm trekt hij echt de aan dacht. De groei is tamelijk langzaam en de vertakking onderaan de plant nogal ma tig. Dit geeft de plant een aparte vorm. Bijzonder is de blauwgrijze kleur van de naalden, die zacht aanvoelen en vaak iets gedraaid zijn. De boom draagt veel dennenap pels (eigenlijk kegels), die dicht bij elkaar staan. Van verschillende dennen soorten bestaan dwergvor- men die langzaam groeien en uiteindelijk laag blijven. Een bijzonder mooie is Pinus stro- bus ’Radiata’, die een vrijwel BOSKOOP - Eenzaamheid is een onderschat probleem in ons drukbevolkte landje. Al tijd zijn er mensen die geen aansluiting kunnen vinden, het contact met familie heb ben verloren of hun verhaal niet kwijt kunnen. Voor hen is er in veel plaatsen een vorm van opvang in een in loophuis. Met ingang van za terdag 8 november ook in Bo skoop. ’Het gaat beslist niet om zie lige mensen of daklozen. Een zaamheid kan iedereen over komen, ook u en ik’, zo bena drukken Marijke Mulder, Sonja Bol tendal en Ben Zijl. Zij zijn nauw betrokken bij het Boskoopse project dat tot stand kwam in samenwer king tussen vier kerkgenoot- schapen: de Gereformeerde gemeente, de Gereformeerde en Hervormde kerken en Cristengemeente Bethel. Het inloophuis is gevestigd in de benedenverdieping van Zijde 11: de voormalige kosterswo- ning achter de Gereformeer de kerk aan de Zijde, naast De Loods. Het doel van een inloophuis is vrijblijvend opvang bieden aan mensen die gebukt gaan onder eenzaamheid. Die zijn er, ook in Boskoop, al zal het vermoedelijk niet om grote aantallen gaan. Artsen en het maatschappelijk werk krij gen ermee te maken. Kerken proberen er ook wat aan te doen door het afleggen van bezoekjes door vrijwilligers, die een welkome gast zijn. ’Sommige mensen hebben da gen dat ze geen woord aan ie mand kwijt kunnen’, weet het drietal. Anderen lopen maar wat op straat omdat ze thuis de eenzaamheid niet aankun nen. Voor dergelijke mensen is inloophuis ’Het Kompas’ bedoeld: iedere zaterdag van 16.00 tot 22.00 uur. Voorlopig voor een jaar. Een lage drempel is belang rijk voor een goed functione rend inloophuis. Er zijn wel kerkelijke instellingen waar mensen terecht kunnen, maar kerkelijke accommoda ties blinken vaak niet uit De inbreker wordt omschre ven als een blanke man met donker haar tot op de schou ders. Hij had een donkere baard en droeg een kort zwartleren jack en een don kere broek. Zijn leeftijd wordt geschat op 25 tot 30 jaar met een lengte van onge veer 1.75 m. Maandagmiddag heeft een 15-jarige jongen op de Dr. Hamburgerlaan een poging tot inbraak verijdeld. Hij zag dat er iemand in de tuin van de buren was en hoorde glas gerinkel. De jongen ging ver volgens op onderzoek uit waarna de inbreker over een schutting klom en zich ui de voeten maakte. Een korte achtervolging leverde niets meer op. door gezelligheid. Een inloop huis moet warmte bieden, een huiselijke omgeving, zon der verplichtingen. Hoewel het om een kerkelijk initiatief gaat, is evangelisatie niet het doel. Mensen kunnen er bin nen vallen, een spelletje doen, wat bijpraten en even tueel ook een warme maaltijd krijgen. Voor dit alles is een groepje van ongeveer twintig vrijwil ligers beschikbaar die zich bij toerbeurt inzetten. Deze mensen hebben daarvoor een intensieve cursus gevolgd om in te kunnen spelen op iedere situatie. In bepaalde gevallen moeten ze ook kunnen door verwijzen naar hulpverlenen de instanties. In veel gevallen gevalen is een luisterend oor en wat gezelligheid al vol doende. Financieel wordt het project gedragen door de vier kerken. Hoe groot de doelgroep is valt moeilijk te peilen. Maar een zame mensen zijn er ook in Boskoop. De ervaringen van artsen, kerken en het maat schappelijk werk wijzen daar op. Via deze kanalen wordt er ook bekendheid gegeven aan inloophuis ’Het Kompas’. Voorlopig alleen open op za terdag, maar mocht de be hoefte anders zijn dan kan daarop ingespeeld worden. Over een jaar wordt bekeken of en hoe het project moet doorgaan. duurwerk. Bij elke hobby is iemand die tekst en uitleg Creatief blijft veel creatief kan geven. Het bijwonen van werk, dat in Boskoop verricht workshops kost 7,50 gulden, wordt, onderbelicht. Daarin komt verandering wanneer zaterdag 1 november de eer ste hobbymarkt wordt gehou den in de bibliotheek van 11.00 tot 14.00 uur. Op negen tafels worden verschillende onderwerpen getoond met on der andere fimoklei, technie ken voor het maken van kaarten, kransen en poppen, quilten en Amerikaans bor- rockformatie speelde menig maal in Boskoop en heeft een grote aanhang. Toni brengt de muziek van toen in een fris jasje. Ook The Clarks zijn ou de bekenden in deze regio. Penny Lane is een viermans- formatie die zich qua kleding, instrumentarium en repertoi re geheel richt op de fameuze Beatles. De band speelt een breed Beatle-repertoire na tuurgetrouw. BOSKOOP - Zaterdag 1 novem ber houdt De Tunnel de jaar lijkse grote Dance Party. Hier voor zijn aangetrokken de dj’s Isaac, Sied, Nexus, Scoundrel, Vince en de eigen Tunnel- draaiers. De avond begint om 22.00 uur en duurt tot 04.00 uur. Entree 20 gulden, in de voorverkoop kosten kaarten 17,50 gulden. De voorverkoop begint vrijdagmiddag in De Tunnel. Opdrachtgevers en uit voerders verwachten dat het vernieuwde driescho- lenpunt aan de Ronsseweg 555 in Gouda vóór het eind van het lopende schooljaar zal worden opgeleverd. Nadat het verzoek van Euro patuin Moons voor openstel ling op twee zondag voor de kerst al uitvoerig in commis sies en raad was besproken, kreeg het tijdens de laatst ge houden raadsvergadering op nieuw alle aandacht. Het col lege wilde niet aan een extra openstelling meewerken. Te meer daar na overleg met de Dorpskernwinkeliers en de Ondernemersvereniging Bo skoop was gebleken dat de beide organisaties de thans geldende regeling aangaande de zondagopenstelljng willen handhaven. Maar beide in stanties waren ook bereid in dit specifieke geval een uit zondering te maken. Dat kan niet, meende het college, want een dergelijke toepas sing van de thans geldende verordening is niet mogelijk. ’Maar’, aldus het college: ’wij overwegen wel om deze mate rie in 1998 opnieuw in het lo kaal economisch overleg aan de orde te stellen. En precies op dat laatste spit ste de discussie zich tijdens de raadsvergadering toe, na dat mevrouw Moons weder om een warm pleidooi had ge houden voor de mogelijkheid van het openstellen van het bedrijf op 7 en 14 december. Opnieuw meldde zij dat op de zondagen dat dit wel via de verordening is toegestaan, tijdens Plantarium en Groen Doen, Europatuin Moons daar geen gebruik van maakt Die eerste klap zal om 15.30 uur worden uitge deeld door drie leerlingen van de betrokken vestigin gen van het Groen College. Zij markeren daarmee het begin van de bouw en ver- nieuwing van het Groen College in de regio. Een breed aanbod van onder- ’Het Kompas’ is nadrukkelijk bedoeld voor iedereen, onge acht achtergrond. De initia tiefnemers vermoeden dat met name niet-kerkelijken hiermee een handreiking wordt gedaan. Mensen die tot een kerkgenootschap behoren hebben vaak al wat meer aanspraak maar de betrok ken kerken rekenen het tot het taak er ook voor anders denkenden te zijn. Hoe het project uit gaat pakken zal de toekomst moeten uitwijzen. ’Maar we vinden het op zich al prachtig dat vier kerken el kaar hierin konden vinden. Heel verrijkend’, beaamt het drietal. BOSKOOP - De VW heeft in de voorverkoop kaarten voor onder meer Walt Disney’s World on Ice van 23 t/m 28 december in Den Haag. Mar co Bakker met Volendams Operakoor op 13 december in Barneveld. Nightlive Con vention op 12 en 13 november in Ahoy, Rotterdam. Joe, de maar daar graag twee andere zondagen voor in de plaats zou willen hebben daar in die tijd andere Europatuinen en Intratuinen in de omgeving ook open zijn op die twee be wuste zondagen. In tegenstelling tot het CDA (de SGP/RPF fractie was niet aanwezig) waren alle andere fracties wel voor openstelling. J. de Jager (CDA) maakte zich zorgen over een besluit ’aan de rand van een valkuil’ maar constateerde ook dat er in de toekomst toch naar een oplossing gezocht moeten worden onder druk van de steeds dreigender wordende 24 uurs economie. Voor Boskoop kan een verde ling in Boskoop Oost en West daarbij een handreiking bete kenen. Ook gezien in relatie met Plantarium en Groen Doen. Twee activiteiten in Boskoop-west. R. Moerings (D66) diende daarop een mo tie in, mede ondertekend door de VVD, waarin werd ge vraagd de Verordening Win keltijden Boskoop zodanig aan te passen dat openstel ling op de gevraagde data mo gelijk wordt. B. Vermeer (Pv dA) steunde de motie, want naar zijn opvatting is er in dit geval geen sprake van een in cident. En om het nu zo te la ten en het volgend jaar weer eens opnieuw te bekijken vond hij geen goede zaak. Bo vendien is met de openstel ling tijdens Plantarium en 7 - Dorpstraat 59 Waddinxveen tel. 0182-610498 perfect kogelronde vorm heeft. De lange blauwgroene naalden ziten met vijf bij el kaar en gaan niet hangen. Al op jonge leeftijd draagt deze den prachtige kegels. Hij wordt ongeveer anderhalve meter hoog. Nog kleiner, 70-100 centime ter, blijft Pinus mugo ’Mops’. Dat is niet verwonderlijk als je weet dat hij hoogstens tien centimeter groeit, maar meestal minder. Deze berg- den heeft korte, heldergroene naalden van 2-4 centimeter lang. De groeivorm is bolvor mig, met een dichte vertak king, dus heel anders dan de vorige. Eén dwergden in een pot geeft een prachtig effect op een terras of balkon, maar je kunt ook enkele potten bij el kaar zetten. Neemt u ver schillende soorten, zet ze dan in mooie potten, met gelijke decoratie en eventueel in ver schillende maten. Met gegla zuurde potten in een stemmi ge kleur kun je een bijzonde re sfeer oproepen. Dat wil niet zeggen dat de dwergden nen misstaan in vrolijk gede coreerde potten. Kies dan wel een kleur pot die bij de kleur van de naalden of het stam metje past. Heidetuin BOSKOOP - Zaterdag 8 no vember houdt de Chr. Muziek vereniging Concordia weer haar jaarlijkse rommelmarkt in het eigen verenigingsge bouw aan de A.P. van Neslaan. Voor snuffelaars naar bepaal de zaken of voorwerpen is er een ruim sortiment artikelen. Ondermeer voor verzamelaars van elpees, boeken en elektro nica. Dit alles plus een koffie- hoekje. Wie voor deze rommel markt nog wat spulletjes be schikbaar heeft kan dit maandag- en dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur nog bij het clubgebouw brengen. De rommelmarkt is op 8 novem ber van 9.00 tot 16.00 uur. musical van 25 december tot en met 31 maart in het Ned. Congresgebouw, Den Haag. Dada the Night Flight par ty op 5 december in Nijkerk. Busreizen naar Backstreet Boys op 3 april naar Arnhem. Slagerij Van kampen op 13 november in het Paard, Den Haag. Tarkan in concert op 6 december in Den Bosch. Out siders op 1 november in Hel lendoorn. bereikbaar- Openingstijden VW: ’s maandags 13.30-16.30 uur, overige werkdagen 9.30- 12.00 en 13.30-16.30 uur, op zaterdag 10.00-14.00 uur. ’s Zondags gesloten. Telefoon: 214644. Vanaf november is het VW kantoor ook op vrij dagavond open van 19.00- 20.30 uur. De start van de luchtreis ver liep onder grote belangstel ling, waarbij ook veel foto’s zijn gemaakt. Garage Nomen heeft er daarom nog een wed strijd aan vastgeknoopt. De mooiste foto komt in aanmer king voor een fraai horloge. Inzendingen bij het autobe drijf aan de Goudse Rijweg tot 31 oktober. GOUDA/BOSKOOP - Met het slaan van de eerste paal zullen op donderdag 30 oktober aanstaande drie agrarische scholen in één klap een beetje dichter bij elkaar gebracht wor den. Het gaat om de Mid- delbare Tuinbouwschool in Boskoop, de Christelijke School voor VBO Groen in 1 Gouda en de Middelbare I Agrarische School in Gouda. Samen zijn ze al sinds 1991/1992 met vijf andere scholen verenigd in het Agrarisch Opleidings Centrum (AOC) Groen College. Bestuur en directie van het Groen College ver wachten van de concentra tie en schaalvergroting - vooral praktische en on derwijskundige voordelen. Teleurstelling over verhui zing (vooral voor de Bosko pers) en enige gevoelens van heimwee naar de ’ei gen gezellige school’ zullen het op de duur zeker afleg gen tegen die voordelen en het extra voordeel van een uitstekende heid. uit Boskoop en Rijnwoude. De avond begint om 21.00 uur, zaal open om 20.00 uur. Plaatsbewijzen kosten in de voorverkoop 25 gulden en zijn onder andere te koop bij siga renhandel Verkleij aan de Burg. Colijnstraat in Boskoop en café De Dikke Mug in Ha- zerswoude-dorp. Toni Macaroni en zijn compa- nen behoeven nauwelijks toe lichting. Deze swingende r - 5 -t •j - vS X P - ■few d V In de maand oktober geven wij INCL BTW/BPM EXCL KOSTEN RUKLAAR MAKEN. i 388888 S8S S3 SSS S888S z'^; z z z- z z inruil voor uw oude bankstel bij aankoop van een lederen bankstel Ünmïnr Bfu9we9 2 - 2741 KXWaddinxveen Telefoon 0182 - 617705 Telefax 0182 610774 i ’-NG','

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 27