AUt' PUNT Dames Gouwestaete verliezen van Donk Onnodig verlies basketbalsters WSE-jeugd wint NKS-penuïtybokanl A. Prins pakt tweede plaats Hockeyers aan kop Be Fair wint van Reeuwijk Eerste puntje Waddinxveen F3 WSE-A1 loopt achter feiten aan Uitstekende prestaties van zwemmers MET DE STRIPPEN-WASKAART 10X WASSEN: Sjoelprijzen Titel voor KorbisBI PAGINA 31 WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I GOUDA - WADDINXVEEN De deelnemers en winnaars van de NKS-penaltybokaal. (Fo to: Marcel van Oostveen). n E2 ging uit tegen Ona onder uit als gevolg van twee doel punten in eigen net (4-2) en El moest na een goede partij de winst aan de plaatsgeno ten van WSE laten (2-1). Dl legde tegen Bodegraven verzorgd voetbal op de mat en beurt, dan loop je grote kant te verliezen. Hetgeen ook ge schiedde. Uitslag 0-12. De heren van de A-junioren gingen met een nette 4-1 overwinning van het veld. BEDRIJVENPARK COENECOOP - ZUIDELIJKE RONDWEG 1/3 WADDINXVEEN - TELEFOON: 0182 - 619 285 617 900 spannende wedstrijd is er in aanbod afsloeg, zijn tegenstan der zichzelf in tijdnood wist te werken en met de winst in het vizier alsnog de nul kreeg ge presenteerd door het vallen van zijn eigen vlag. In de kelder van de schaakdi- visie een wat stijgende F. Rit ter ten koste van V. Coevert. B. David bleek te sterk voor H. Verwaal en P. van Offeren zakte verder weg ten gunste van J. Muit. J. Stam bevindt zich nog altijd in een diep dal getuige de sim pele winstpartij van C. Alblas. H.E. van Offeren en J. Pon- sioen bleven aan elkaar gelijk. T. Kuiper wist zich enigszins van de onderste plaatsen te verwijderen door L. Coevert op een nul te zetten. Melissa niet tevreden, maar een slechte start stond een betere tijd in de weg. De 200 m schoolslag bij de jongens onder 17 jaar was een glansnummer voor Gou- westaete want alle medailles gingen mee naar Waddinx- veen. Viktor Terlaky won het goud met .een persoonlijk record van 2.42.7, Jos Kiens het zil ver met een persoonlijk re cord van 2.43.8 en Wouter Rams het brons met een tijd van 2.47.2. Viktor was ook succesvol op de 100 m vlinderslag want op dit nummer mocht hij het brons in ontvangst nemen voor zijn tijd van 1.06.9. In het landelijke klassement bezet Gouwestaete de twaalf de plaats, net boven de degra- datielijn. Bij de tweede ronde van de Speedo-jaargangwedstrijden in Noordwijk aan Zee deed Nanda Gerling het prima bij de meisjes van 1986. de vreugde oveer de 1-0 over winning was de ontlading na een spannende wedstrijd. BI kreeg RVC (Reeuwijk) op bezoek. De bedoeling van voetbal is onder meer om het duel aan te gaan en om alvo rens te schieten, eerst te zoe ken naar de vrijstaande man. IX GRATIS Dat de Gouwestaete-dames in Gouda klop zouden krijgen van het versterkte Keiler Keukens- Donk was van te voren eigen lijk al ingepland Immers, bij Gouwestaete is de basis uiterst marginaal en om dat ook nog eens basisspeel ster Wendy de Frankrijker we gens vakantie ontbrak, werd het helemaal moeilijk spelen tegen de Goudse dames die dan ook verdiend met 14-5 wonnen. Tot halverwege de eerste pe riode kon Gouwestaete nog aansluiting houden door een doelpunt van Marion van Hooft (1-1) en een benutte vier- meter van Gillian van den Berg (2-2), doch daarna liep Donk uit naar 2-5. In de tweede periode kon Gil lian nog wel uit een overtal-si- tuatie 3-5 laten aantekenen, maar KK-Donk liep vrij ge makkelijk verder uit naar 3-7, alvorens Heike Koglin kon te- genscoren (4-7). De periode werd met 4-8 afgesloten. In de derde periode benutte Mirjam Overdam een vierme- ter (5-9), waarmee aan de doel- WADDINXVEEN - Zaterdag verloor het eerste dames team van het Waddinxveense Gouwestate-waterpolo met 5-14 van Keiler Keukens-Donk. Heren 1 kwam te gen Merwede niet verder dan een 7-7 gelijke stand. He ren 2 won overtuigend van DZV 2 met 14-0 en dames 2 verloor met 7-3 van GZC 2. Met gouden medailles op de 200 m wisselslag en de 100 m vrije slag solliciteerde Nanda naar finaleplaatsen. Haar chrono van 2.50.4 op de 200 m wisselslag was de vijfde tijd van Nederland en op de 100 m vrije slag betekende haar tijd van 1.11.7 een twaalfde plaats op de natio nale ranglijst. puntenproduktie van de zijde van Gouwestaete een eind kwam. Echter, KK-Donk liep verder uit naar 5-11. Begin vierde pe riode liep Gillian tegen haar derde P-tje aan, waarna Donk freewheelend de eindstand op 5-14 bepaalde. De Gouwestaete-heren moes ten zaterdag aantreden tegen koploper Merwede in Dor drecht. Merwede is na een kort verblijf in de tweede klasse dit opmaken jaar weer terug in de eerste klasse. De ploeg van Jan Middendorp begon matig aan de wedstrijd. Door doelpunten van Mare Mommers en Jaco de Jong was de stand na de eerste periode 2-2. Vanaf de tweede periode keken de heren tegen een ach terstand aan, maar ook Mer wede wist niet echt grip op de wedstrijd te krijgen en kon geen afstand nemen van de Gouwestaeteheren. In de twee de periode was het Jos van den Dool die de achterstand hal verwege de wedstrijd op 5-3 wist te brengen. In de derde periode was het WADDINXVEEN - In een meer spannende dan fraaie wedstrijd is Be Fair-voetbal er in ge- WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Flyers- basketbal heeft de uitwedstrijd tegen Westland Stars onnodig verloren met één punt verschil. WADDINXVEEN - De jong ste pupillen van Waddinx- veen-voetbal waren tot afge lopen zaterdag op jacht ge weest naar de eerste wedstrijdpunten in hun prille carrière. Hishee (3), Jeffrey (1), Kevin (1), Michael (3) en Ezra (1). Ezra was het eerste meisje dat scoorde. Vervolgens was het wachten op de prijsuitreiking. De meeste spelers waren ner veus, maar Jeffrey Zwinkels was zo zenuwachtig dat hij aan zijn shirt begon te kna gen. Na een lange inleiding werd dan toch begonnen met de prijsuitreiking. WSE bleek, tot grote verrassing van de spelers die van niets wisten, de eerste prijs veroverd te hebben. WADDINXVEEN - De prij zen bij de Waddinxveense sjoelers (Alberdingk Thijm- laan) zijn gegaan naar: Klas se A: 1. Jan Kersbergen 1439, 2. Dick Dros 1427, 3. Frans Bouwmeester 1380; klasse B: 1. Teus Visser 1298, 2. Pascal van Gils 1294, 3. Frans Bot- ger 1284; klasse C: 1. Jan Olie 1279, 2. Jan van Beek 1168, 3. Floor van Abshoven 1162; klasse D: 1. W. Slinger land sr. 1129, 2. Cor Kersber gen 1120, 3. Ceron van Beek 1111. Het gemiddelde van deze avond was 114.73. Het ge middelde van de vereniging is 116.425. Het totaal van de vereniging is 212484.000. wederom Mare Mommers die zijn ploeg in de wedstrijd hield. Met een 6-4 achterstand gin gen de heren de laatste en be slissende periode in. De span ning en emotie liepen hoog op, zeker nadat Niek de Leeuw de marge had verkleind door 6-5 te scoren. Beide ploegen ’vochten’ voor wat ze waard waren. De Gou westaete-heren wisten in deze laatste periode iets goed te ma ken van de magere eerste pe rioden. Remko Overdam liet in de slotfase twee goals aanteke nen. Hierdoor was de eind stand bepaald op 7-7. Een te rechte uitslag gezien het wed- strijdbeeld. De heren gaan zich voor de spannende ■kraker tegen DWK (Barne veld), komende zaterdag. Da mes 2 heeft de veerkracht van GZC 2 kennelijk onderschat. Enkele weken geleden won da mes 2 in de bekerwedstrijd verassend met 7-6. Ook deze keer leek Gouwestaete 2 voor een verrassing te zorgen. Immers, tot vlak voor het ein de van de eerste periode stond het team van coach Eef Over dam met 2-0 voor op de Goudse dames, die echter vlak voor tijd via 2-1 weer aansluiting vonden. In de tweede periode werd het 2-2, alvorens Marike Moolhuijzen 3-2 scoorde en naar later bleek, ook de laatste goal voor Gouwestaete. GZC nam steeds meer het heft in handen en bepaalde vrij ge makkelijk de eindstand op 3-7. Heren 2 had geen kind aan DZV 2 en wist overtuigend te winnen met 14-0. Onder lei ding van de nieuwe coach Ro nald Schens was Marc Faber de belangrijkste doelpunten maker met vijf goals. Axel Russcher, Wilfred Bontje en Rob van de Meer (2), Hugo- Kees Boonstoppel, Johan Sloof en Michel Jongejan (1) waren de overige doelpuntenmakers. WADDINXVEEN - De voetbaljeugd van WSE (Oranje- wijk) heeft beslag gelegd op de penaltybokaal van de NKS. WADDINXVEEN - Tijdens de achtste ronde van de huis houdelijke competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV heeft A. Prins de tweede plaats vero verd. Ondanks zijn afwezigheid blijft L. Willemen toch de lijstaanvoerder. WADDINXVEEN - Het Bl- team van Korbis-korfbal is toch kampioen geworden. Za terdag wonnen zij voor een groot publiek met 8-0 hun laat ste competitiewedstrijd van Nieuwerkerk. Door deze ruime overwinning zijn de Waddinxveners tegelijk geëindigd met Weidevogels (Bleiswijk). Een beslissings wedstrijd wordt niet gespeeld, zodat er een gedeeld kam pioenschap kon worden ge vierd. Op de laatste veldcom- petitie dag behaalde D2 de eer ste winst. Tegen IJsselvogels werd met 3-1 gewonnen. F1 speelde een 0-0 wedstrijd in en bij Nieuwerkerk. De laatste zaterdag op het veld leverde een 9-13 winst op voor W3 bij OZC. De korfbaljeugd van Kor- bis kan terugkijken op een suc cesvolle veldcompetitie met twee kampionen (BI en W2). Zaterdag spelen BI en Cl al hun eerste oefenwedstrijd in de zaal in Bodegraven tegen Vriendenschaar. De competitie start officeel op zaterdag 15 november, maar de meeste teams zullen pas een week later in actie komen. Heren 1 verraste met winst in uitwedstrijd tegen Voorne. Heren 2 won de lastige uit wedstrijd in Delft tegen Goni- ni. Thuisoverwinningen wa ren er voor jongens-kadetten 1 en jongens-junioren 1. He ren 3 verloor nipt. Dames 1 startte in de uitwed strijd tegen Westland Stars goed. Met snel spel werd het lengte nadeel goed opgevan gen. Na tien minuten spelen was er een geruststellende voorsprong van twaalf pun ten opgebouwd. Deze voorsprong liep tegen het einde van de eerste helft iets terug (ruststand 23-29), maar werd in tweede helft toch weer uitgebouwd tot twaalf punten. Maar rond de zestiende mi nuut ging het mis. Flyers raakte volledig de draad kwijt. Voeg hierbij enkele luc- ky-shots van de tegenstander en het kwaad was geschied. De voorsprong was weg en men kwam op een achters tand van vier punten. Het einde van de wedstrijd was nog voor Flyers, maar de overwinning ging naar West land Stars. Uitslag 60-59. Topscoorder Astrid Scholten met 14 punten. Heren 1 deed hetzelfde als de dames en startte goed in de wedstrijd tegen Voorne. De verkregen voorsprong van WADDINXVEEN - Na zes weekeinden competi tie komt er al een duide lijk beeld wat betreft de sterkte van de diverse elftallen van de hockey club Waddinxveen (Sn- iepweg). een punt of tien werd de eer ste helft goed vastgehouden. Ruststand 37-47. De tweede helft raakte Flyers in een dipje. De tegenstander kwam langzaam dichterbij en nam zelfs een kleine voor sprong. Vanaf de zeventiende minuut hervond Flyers zich en trok knap de wedstrijd weer naar zich toe. De Waddinxveners konden alsnog de twee winstpunten mee naar huis nemen. Uit slag 78-85. Topscoorder Wol ter Zwijnenburg met 23 pun ten. Jongens-junioren 1 deed het voortreffelijk tegen Jumpers. Vooral de eerste helft was goed. Hierin werd ook de ba sis gelegd voor de overwin ning. Via een snelle start werd meteen een voorsprong genomen van tien punten en deze werd tot de rust goed vastgehouden. De tweede helft ging iets min der, omdat Flyers onder een foutenlast gebukt ging, maar Jumpers kon daar niet echt van profiteren. Uitslag 74-63. Topscoorder Tie-Wai Lam met 20 punten. Jongens-kadetten 1 haalde weer uit en boekte een ruime overwinning. Nu was het de beurt aan Zoebas. De eerste helft kon Zoebas nog een beetje in de buurt blijven, maar de tweede helft was vol ledig voor Flyers. Uitslag 90- 47. Topscoorder Biniam Da vid met 26 punten. Goede tweede was Vincent Hage man met 23 punten. De spannendste wedstrijd was die van heren 3 tegen LUSV. Twee teams die aan elkaar gewaagd waren en om en om een voorsprong namen, waarbij uiteindelijk LUSV met de winst ging strijken. Uitslag 39-41. Topscoorder Harry van Engen met 20 punten. Heren 2 bleef ook in de uit wedstrijd tegen Gonini onge slagen en won deze lastige wedstrijd met 46-51. Komende vrijdagavond 31 ok tober om negen uur in sport zaal De Duikelaar (Zuidpla- slaan) Flyers-dames 1 tegen Juventus en jongens-junioren tegen BV Alphia. WADDINXVEEN - Het splin ternieuwe zwembad ‘De Kulk‘ in Vlaardingen vormde het decor voor de tweede ron de van de verenigingszwem- competitie in de hoogste Zwemkroniek-afdeling. De zwemmers van het Waddinx veense Gouwestaete voelden zich kennelijk goed thuis in dit nieuwe bassin want er werd zeer goed gezwommen. Inge v.d. Schrier verbeterde op de 400 m wisselslag bij de dames met een tijd van 5.07.0 het clubrecord van Marion van Hooft uit 1991 en werd op dit nummer tweede. slaagd de volle winst (1-2) uit Reeuwijk mee te ne men naar Waddinxveen. Middenmoter Be Fair heeft nu 10 punten uit 7 wedstrijden. Al na tien minuten had Be Fair een voorsprong kunnen en moeten nemen toen een vloeiende aanval, opgezet door René Minne, door Gert Jan van Heemst afgerond werd met een schot tegen de lat. In de hierop volgende uitval lieten de voorwaartsen van CVC Reeuwijk zien hoe het wel moest door de bal on houdbaar in het doel van Ar jan van Erk te plaatsen (1-0). De gasten trokken hierna nog feller ten strijde en hadden na 25 minuten wel succes toen Gert Jan van Heemst werd weggestuurd door Wim van der Starre en met een be heerste schuiver het net wist te vinden (1-1). Dat de ruststand met 1-1 aanbrak was mede te danken aan goed keeperswerk van de doelman van de gastheren die schoten van zowel Ron en Martin van Tol als van René Minnee onschadelijk wist te maken. Direct na de thee scoorden de gastheren, maar gelukkig voor Be Fair werd deze treffer wegens buitenspel afgekeurd. Hierna nam Be Fair weer het initiatief en zag Ron van Tol een schot van hem gestuit worden door de paal. Vervolgens ging de doelman van de Reeuwijkers door met waar hij voor de rust ook al mee bezig was, namelijk het afstoppen van gevaarlijke ballen van de Be Fair-aanval- lers. Toen in de 30e minuut voor de derde keer dat het hout werk werd getroffen, opnieuw door Martin van Tol uit een vrije schop, leverde dat uit eindelijk wel de verdiende treffer op doordat Wim van der Starre attent reageerde en van dichtbij raak schoot (1-2). Doordat de Reeuwijkers nu met alle macht probeerden de gelijkmaker te produceren kregen de aanvallers van Be Fair nog enkele grote moge lijkheden om de score uit te breiden, maar een solo van William Hoogeveen werd ge stuit door de doelman. Toen deze wel gepasseerd was bracht een van zijn verdedi gers redding op de doellijn na een schot van Wim van der Starre. Komende zaterdag ontvangt Be Fair in het Warnaarplant- soen De Zwervers uit IJssel- monde. De aanvang van deze belangrijke wedstrijd is drie uur. WADDINXVEEN - A-l van WSE-voetbal liep het eerste kwartier tegen Alexandria A- 1 achter de feiten aan. De Waddinxveners kwamen langzaam terug, maar Alexa ndria opende de score. Na de rust (0-1) werd er een rode kaart aan een speler van Alexandria gegeven. WSE kwam op voorsprong door doelpunten van Fouad en Frans Schwiebbe. Alexandria kwam echter binnen vijf mi nuten op 3-2 en liet WSE met lege handen achter. B-l speelde een spannende thuiswedstrijd tegen Flore- ant B-l. Na een open begin begon WSE het spel meer naar zich toe te trekken. Mar co Kok schoot een vrije trap op de lat. Een speler van Flo- reant testte de palen. Het bleef 0-0. In de tweede helft kon Ray- mon van Swieten een voorzet van Michael Joziasse achter de doelman van Floreant schuiven. B-l won opnieuw en staat nu gedeeld tweede. C-l begon sterk uit bij de con current voor het kampioen schap VEP C-l. WSE domi neerde en kwam door twee doelpunten van Hishee Ber- hane op een comfortabele 0-2 ruststand. Na de rust gooide Vep de beuk erin en WSE had het lastig. Hoewel WSE weinig in balbezit was scoorde Robin Bruijstens de bevrijdende 0-3 en dat bleef ook de eindstand. Marco Hoogerdijk viel uit met een knieblessure en ging voor de zekerheid naar het ziekenhuis. C-2 speelde uit bij SPV ’81 C- 2 een wisselvallige wedstrijd. Een moeilijke start werd snel vergeten door doelpunten van Hoesnie Kalai. WSE dacht dat het klaar was en stond bij de rust slechts met 4-5 voor. Na het aardige voetbal van de eerste helft was de tweede helft een hele slechte. Er wer den veel onnodige overtredin gen gemaakt en de 4-7 voor- Dames 1 staat op een eerste plaats. Ook het elftal van heren-vetera nen staat bovenaan. He ren 1, heren 2 en dames 2 staan respectievelijk op een 8e, 7e en 5e plaats. Bij de jeugd staat jon gens BI nog ongeslagen op nummer 1. Ze hebben alle wedstrijden gewon nen en speelden gelijk tegen Schoonhoven. Ook meisjes D8 (half veld) zijn nog ongesla gen. Zaterdag speelden ze gelijk tegen Gouda. Zij worden, net als de 6-tal teams, na elke periode van zes weken heringe deeld, zodat ze spelen te gen een gelijkwaardige tegenstander. Jongens Al, meisjes BI en B2 staan allen op een vijfde plaats en meisjes Cl op een zesde plaats. Jongens Cl en meisjes Dl hebben een voorcom- petitie gespeeld. Na de herfstvakantie is hun nieuwe competitie be gonnen. De wedstrijd van donder dag tegen het Mary Ers kine College uit Eding- burgh werd door de Bl- meisjes van Waddinxveen gemakke lijk gewonnen met 6-0. Na afloop werden hoc- keyervaringen en de En gelse yell uitgewisseld tussen de meisjes en be geleiders. Het blijkt dat in Engeland en Schot land veel hockey wordt gespeeld. Vooral op scho len wordt deze sport ge stimuleerd tijdens de gymlessen. Zaterdag spelen er drie mini teams thuis om 10.00 uur. Er is een nieuw jon- gensteam E3 bijgeko men. Zij gaan naar Leon idas in Rotterdam. Meisjes Cl speelt thuis om 11.15 uur, daarna jongens Cl, gevolgd door meisjes BI en om 15.45 uur speelt jongens BI tgen Forcial (Rockanje). Op zondag 2 november beginnen de heren vete ranen om 12.30 uur te gen HDS en om 14.30 uur heren 1 tegen Nieuwkoop. Dames 1 speelt om 12.45 uur in Bodegraven. Heren 2 en dames 2 gaan beiden naar hockeyclub Rotter dam. Op de 200 m rugslag bij de meisjes onder 17 jaar won In ge het goud, met al weer een nieuw clubrecord (2.24.4). Kim Middendorp werd op dit nummer met een tijd van 2.30.6 keurig derde. Op de 200 m wisselslag bij de meis jes onder 15 jaar veroverde Kim met een persoonlijk re cord van 2.34.2 het zilver. Ook Joost Krommenhoek ging weer danig te keer in Vlaardingen met drie nieuwe clubrecords. Op de 200 m wis selslag bij de jongens onder 13 jaar ging het goud naar Joost, nadat hij op dit num mer een tijd van 2.27.6 had gerealiseerd. Bij de jongens onder 15 jaar pakte Joost twee zilveren plakken. Dat gebeurde op de 400 m vrije slag (4.36.5) en de 200 m rugslag (2.33.2). Bij de heren deed Jan Willem v.d. Hoek goed zijn best met een derde plaats op de 400 m vrije slag, in 4.16.3, en een tweede plaats op de 100 m rugslag, in 1.03.3. Miranda Boer liet op de 100 m schoolslag bij de dames een tijd van 1.16.6 noteren, goed voor een bronzen medaille. Het gaat weer een stuk beter met Miranda. Marcel Zijderhand zwemt al leen maar persoonlijke re cords de laatste tijd. Met 1.03.3 boekte hij een zege op de 100 m vlinderslag bij de jongens onder 17 jaar en op de 200 m wisselslag bij de jongens onder 19 jaar pakte Marcel met een tijd van 2.23.8 het brons. Bij de meisjes onder 13 jaar finishte Denise de Riet als derde op de 50 m vlinderslag. Met een tijd van 35.4 terwijl zij op de 200 m vrije slag ook als derde het eindpunt aan raakte (2.22.4). Zilver was er voor Melissa Dings op de 100 m schoolslag bij de meisjes onder 15 jaar. Met een tijd van 1.21.2 was zema (2) en Amon Yacob (2) scoorden de doelpunten. F-2 combineerde zo goed dat Unio F-5 niet eenmaal bij het doel van WSE kwam. De eindstand was dan ook een grote overwinning voor F-2 wat met 0-9 won. Mehmed Ayhan, Donovan Binken, Alexander Janisch (3,5) en Youri Verhoeff (3,5) scoorden Ona werd door doelpunten van Sebastiaan Biesaart en Carlton Ramos omgebogen in een 1-2 voorsprong voor WSE. Ook na de rust bleef WSE de betere en door doelpunten van Mourad Khaoul (2), By ron Franklin Boshuizen en Dennis Blom werd het 3-6. E-l 'speelde thuis een topper tegen Waddinxveen. Met een extra man op het middenveld werd het Waddinxveen onmo gelijk gemaakt om goeie kan sen te creëren. WSE was met snelle counters gevaarlijk en was de betere ploeg. Marthyn Barentsen scoorde de 1-0 en de 2-1. Dankzij goed verdedi gen van WSE bleef dit ook de uitslag. E-3 verloor met 8-0 uit bij TOGB. F-l won met maar liefst 23-0 van WDS. Xaver Massing (10), Walter Miran da (3), Michael Nijssen (3), Jelle de Boer (3), Milton Ro- Tegen Zevenhoven werd na een leuke wedstrijd het ge- Wanneer dat alles niet ge noegen gesmaakt om het eer ste puntje te hebben verdiend met een welhaast ouderwetse 0-0 uitslag. F2 het de gasten uit Nieuwer kerk aan den IJssel merken dat het thuis geen punten uit handen wenst te geven. De 5- 0 eindstand spreekt voor zich. de doelpunten. F1 ging uit derby aan met speelde een briljante leeftijdgenoten van Be Fair. L ’j1 j 1 De kloeke 1-7 uitslag is het koploper Nieuwerkerk F-9. bewijs dat er talent rondloopt 1i in dit team. iunter op voorsprong en kon E4 had het wat moeilijk in de thuiswedstrijd tegen Moord recht (1-7) en E3, dat het bes te van het spel had, moest thuis tegen BCBV ervaren dat de winst soms niet naar de beste, maar naar de geluk- In de top werd een stevige schaakpartij op de 64 velden neergezet door A. Prins (4) met de witte stukken en J. van Woudenberg (2). Het was een voortdurend ge- lijkopgaand gevecht, ware het niet dat de op papier (veel) sterkere zwartspeler door te veel risico in het eindspel een combinatie over het hoofd zag, wat direct het verlies van een loper betekende. Overgave was onmiddellijk het gevolg, aangezien doorspelen een nutteloze zaak had bete kend. Knap spel dus van A. Prins, wat hem een fraaie tweede plaats opleverde. Een solide pot werd gespeeld door kampioen B. Jansen (3) en T. Wiersma (5), waarbij alles sta tionair bleef lopen, zij het tot de tijdnoodfase, waarbij beide kemphanen zich met veel schaakgekletter met een pun- tendeling moest verenigen. Handhaving derhalve van de derde plaats voor de kam pioen. Een nederlaag was weggelegd voor H. de Roodt (6), die in A. v.d. Starre (8) een te sterke te genstander tegenover zich had. P. de Louw (7) blijft in po sitieve zin opzien baren door de op negende plaats staande A. Kardol uit de top-10 te spe len. In de subtop een terugvallende J. Markus, die het tegen G. v.d. Knaap niet kon bolwer ken. Sensationeel was de ont knoping in de partij tussen W. v.d. Hoek en L. v:d. Haven, waarbij eerstgenoemde in win nende positie (door schaak- blindheid?) zijn dame weggaf en direct moest opgeven. Ver der liet W. Hennink zich niet verrassen door A. Versluis. N. Dannis slikte een onverwachte nederlaag tegen M. Moerland. T. Goor blijft het uitstekend doen getuige de overwinning op J. v.d. Heiden. Verder een klimmende E. Philipse ten koste van J. van Oort. In de middengroep positieve uitslagen voor J. Smit tegen A. Hennink, C. Klaassen (knap gedaan) tegen D.J. van Offeren en L. Ellers tegen H. Stouten. Een lang en spannend gevecht tot de laatste seconde was er tussen H. van Offeren en J. van Sandijk, waarbij de zwart speler in tijdnood een remise- Bij NSV in Noorden streden Jeroen Kock (A), Robel Asme- ron (B), Hishee Berhane (C), Jeffrey Zwinkels (D), Kevin Zwinkels (E), Michael Nijs sen (F), Ezra van Zanten (meisjes-pupillen) en keeper Dominique Riepl (A) om de NKS-penaltybokaal. Er werd gestreden in drie poules van vijf ploegen. WSE was ingedeeld in groep 3 met Iduna, Alkmania, Donk en Stompwijk. Na drie spannen de ronden van zeven straf schoppen had WSE het totaal van 14 benutte strafschop pen: Jeroen (3), Robel (2), F-3 speelde een wedstrijd tegen ongeslagen F-9. Nieuwerkerk kwam via een coi met moeite stand houden te gen de aanval van WSE. Na de rust was WSE nog be ter en de inzet en het goede voetbal werden beloond. Sa mantha Captein scoorde tweemaal en bepaalde de kigste gaat (1-2). eindstand op 1-2 in het voor- deel van WSE. De meisjes-pupillen wonnen thuis met 7-0 van Nieuwer kerk. De doelpunten kwamen van Ezra van Zanten (5), Do ris Michael en Sabine de Knecht. sprong werd weggegeven. Na de 7-7 kwam Hoesnie Kalai en hij scoorde de winnende en zijn zevende treffer van de wedstrijd. Meisjes-junioren speelden su per in de thuiswedstrijd te gen VEP. De tegenstander werd compleet weggetikt en de ruststand werd 1-0 door Mariska van Leeuwen. Na de rust mocht VEP blij zijn als het bal had en het kon alleen maar verdedigen. Ma riska van Leeuwen scoorde haar tweede doelpunt en ook Kim van Gelooven trof een maal doel. Door de uitblin kers Marloes Putters en Ma riska van Leeuwen werd het een 3-0 overwinning. D-l speelde een uitwedstrijd bij het sterke Donk. Tegen een ploeg die alle wedstrijden wint was het ook voor WSE moeilijk voetballen. De Waddinxveners lieten zien dat het steeds beter op elkaar ingespeeld raakt, maar ze konden dit niet in punten omzetten. Donk was beter en scoorde driemaal. D- 1 word echter sterker en heeft thuis kansen om Donk te verslaan. D-2 speelde een leuke wed strijd tegen Donk D-3. Het ging lang gelijk op maar Donk kwam voor de rust op voorsprong. Na de rust was er een sterker WSE dat echter tot de 20e minuut moest wachten op een doelpunt. Samir Kalai scoorde de ge lijkmaker en WSE ging op zoek naar de 2-1. Samir Kalai had de pech dat zijn schot de beide palen aantikte en daar na naast ging waardoor de eindstand 1-1 bleef. D-3 ging op bezoek bij Ona D- 3. Een snelle voorsprong van 1 november drie

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 31