Nieuwe talenten versterken het Smit Rating Team Duffe mod? L Alphcn aan den Rijn J Tel. (0172) 47 38 18 Sj? PvdA vraagt actie voor huursubsidie IMNMMW II Postino' in Kreater op 7 november t van te HARWA De Kaashakker naar de Passage Annabelle Ramp (3) wint ballonwedstrijd 8 1 Ruiten ingegooid Portierruit ingeslagen Insluii in bei Expositie van Liz Venema in Agnietenkapel Vrouwen laten stem horen (20) Gezamenlijk concert op 7 november 'Music AH' in Reeuwijk Vrouwenberaad CDA bezoekt 'Souburgh' Burgemeester start verkoop kinderzegels GROENOORDHALLEN LEIDEN PAGINA 11 WOENSDAG 5 NOVEBERI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het Smit Racing Team bestaat komend seizoen uit teammanager Martin Smit en de drivers Alain Bijl, Erik Heijnen en Ed de Groot. Vol- Harwa Woningstoffeerder is nu Op de foto Annabelle Ramp, Madelon Ramp en Antoine Stigter. De ballon van Annabelle Ramp kwam het verst. AFGEPRIJSD KRAAMVERHUUR 0164-257521 INFO 0164-235916 (Foto: Sjaak foteboom). Rijnlandstraat 4 2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 6Ï~61 19 Fax. (0182) 61 66 38 (2 straten achter het Gemeentehuis) WADDINXVEEN - Filmhuis Gouda en het centrum voor kunstzinnige vorming Kre- ater (Kerkstraat) presente ren vrijdagavond 7 november ten. Daar is alle aanleiding toe. Uit eigen onderzoek van het ministerie blijkt, dat on- Een bouwondernemer uit de regio heeft het bestuur van de bewonersvereniging in middels gemeld interesse te hebben in realisatie van het plan. genaar Martin Smit. Naast Alain Bijl en Erik He ijnen heeft ook de Boskoper Ed de Groot, de rijder van het afgelopen jaar, te kennen gegeven om het volgend sei zoen uit te willen komen voor het Smit Racing Team. Als gevolg hiervan bestaat het Smit Racing Team op dit moment uit drie rijders, die uit zullen komen in twee ver schillende klassen. Alain Bijl en Erik Heijnen zullen na melijk beide uitkomen in wedstrijden die meetellen voor het Formule Ford 1600 kampioenschap. En Ed de Groot heeft, na het verrijden van een suc cesvolle en leerzaam jaar in de Formule Ford 1600, be sloten een klasse hogerop te PULLOVERS VEST-JASJES WADDINXVEEN - Op maan dag 3 november tussen 18.15 en 18.30 uur heeft iemand wisselgeld gestolen uit een bedrijf aan de Dorpstraat. De man kwam binnen via open staande deuren. gaan naar de Formule Ford 1800. De zware taak om de succes volle racehistorie van het Smit Racing Team voort te zetten rust op de schouders van dit rijdende drietal. Om het materiaal optimaal te kunnen prepareren is be sloten dit op een aantal cir cuits in binnen- en buiten land uitgebreid te gaan tes ten. De eerste is donderdag 6 november op het voormalige formule 1 circuit van Zolder WADDINXVEEN - Door een 19-jarige bewoner van het asielzoekerscentrum in Wad dinxveen werden in de nacht van dinsdag 28 op woensdag 29 oktober acht ruiten ver nield, 4 van het schooltje en 4 van het opvanggebouw. De man kwam aan de Zuide lijke Rondweg tot deze daad uit onvrede over de uitslag van zijn nrocpduro WADDINXVEEN - De op vrijdag 19 september door de bewonersvereniging Het Oude Dorp gehouden ballon nenwedstrijd is gewonnen door de 3-jarige Annabelle Ramp uit de Prinses Irenestraat 14. in België. ‘We hebben het af gelopen jaar alles op alles ge zet om aan de start van For mule Ford wedstrijd te kun nen staan', aldus een optimistische Erik Heijnen. Maar volgens een goedge- stemde Alain Bijl is het nog niet tijd om de champagne aan te breken. ‘We kunnen beiden aan het komende raceseizoen deelne men, maar we moeten nog veel tijd besteden aan de no dige voorbereidingen'. WADDINXVEEN - Met het oog op de gemeenteraadsver kiezingen in maart 1998 la ten op initiatief van de Stich ting Vrouwenraad Waddinx veen geregeld vrouwen (en soms mannen) hun stem ho ren om het belang van poli tiek voor vrouwen en het be lang van vrouwen in politieke functies te onderstrepen. Er zijn tot nu toe 19 reacties in het Weekblad voor Waddinx veen verschenen. Vandaag geeft Brigitte Leferink, voor zitter CDA- Vrouwenberaad Waddinxveen, haar mening over ’vrouwen en politiek’. ‘Het motto van het CDA-ver- kiezingsprogramma voor de Tweede Kamer is ’Samenle ven doe je niet alleen’. Over de vormgeving van de samen leving wordt op lokaal, pro vinciaal en landelijk niveau van alles beslist'. ‘Jammer genoeg zijn vrouwen bij die besluitvorming nog steeds ondervertegenwoordigd. Dat ligt niet alleen aan de manier waarop politiek bedreven wordt maar ook aan vrouwen zelf. ‘Te vaak denken ze ’Dat is niets voor mij’ of ’Daar heb ik toch geen verstand van!’ Vrouwen zijn naar mijn idee te bescheiden. Ik zou daarom de vrouwelijke helft van de Waddinxveense burgers wil len oproepen: word lid van een politieke partij en maak gebruik van uw recht om mee te beslissen. Onze samenle ving is het waard'. De reden voor deze overname is vooral de vestiging van ’De Kaashakker’ in het toekom stige winkelcentrum De Nieuwe Passage. Beide win kels zullen worden samenge voegd tot een nieuwe vesti ging in het winkelhart van Waddinxveen. “Wij zullen daarom de winkel op het adres leplaan 89 op heffen en in de nieuwe vesti ging een assortiment aanbie den zoals winkelend Wad dinxveen van ons gewend is‘, 80*^ te krijgen. Echter, met het bovendrijven van zijn talent gaan zijn ogen open voor zijn eenvoudige bestaan. Mario komt dan in opstand tegen de armoedige levensomstandig heden in het vissersdorp. Hij begint bescheiden linkse uit spraken te doen. Als Neruda vertrekt, verschuift de film naar politiek terrein, het ter rein dat Mario uiteindelijk fa taal zal worden. Het verhaal van de film is gebaseerd op een novelle van de Chileense auteur Antonio Skarmeta over de Chileense dichter Pa blo Neruda. Het verhaal speelt zich op Sicilië waar heen Neruda in verband met zijn politieke activiteiten ver bannen is geweest. Van de schoonheid van het Siciliaan- se landschap is ruimschoots gebruik gemaakt. Daarnaast is het spel van Massimo Troisi die Mario speelt van een ontwapende aandoenlijkheid. Hij zet Ma rio met veel liefde neer. De aarzelende oogopslag en de ingetogen vreugde als hij zichzelf verrast met woorden die zomaar uit zijn mond ko men rollen, ontroeren. WADDINXVEEN - De PvdA-fractie in de Waddinxveen se gemeenteraad wil dat het college van Burgemester en Wethouders zich meer inspant plaatsgenoten na drukkelijk te wijzen op het aanvragen van individuele huursubsidie. FotoKlein zoekt: met een positieve en enthousiaste uitstraling naar klanten en collega’s; vakkennis op het gebied van foto-, video-, KTV- en audio-artikelen (of alleen op bruingoed- of fotogebied); één jaar of meer ervaring in onze branche; initiatiefrijke instelling; flexibele instelling, ook ten aanzien van de werktijden. Schriftelijke sollicitatie voorzien van pasfoto en CV binnen 10 dagen aan: FotoKlein, postbus 7035, 3286 ZG Klaaswaal, t.a.v. Hr. A.P. van Rijswijk. GOUDA/WADDINXVEEN - De Waddinsveense schilderes Liz Venema houdt weer een gratis toegankelijke expositie met regionale kunstenaars op donderdag 6 november (12.00 tot 20.00 uur), vrijdag 7 no vember en zaterdag 8 novem ber (10.00 tot 17.00 uur) in de Agnietenkapel aan de Niuwe Markt in Gouda. De deelne mers zijn Janine van Leeuwen (Gouda) met gemengde tech nieken, Marinus van de Hoe ven (Gouda) met olieverf, Mar- linda Weijers (Gouda) met ke ramische vormen, Joke Jong-Schaap (Zoetermeer) met keramiek en zijde, Freek Blen- derman (Gouda) met olieverf, Marc C. Slootjes (Haastrecht) met pastel en, houtskool, Nell op het Roodt (Gouda) met ke ramiek en Arina Weissenbach- van Dam (Waddinxveen) met kaarten en gemengd materi aal. nenwedstrijd georganiseerd in verband met de overhandi ging van het door de bewo nersvereniging ontwikkelde alternatieve plan ‘Polder- zicht' aan burgemeester Fed- de Jonkman. De bewoners vereniging is met dit alterna tieve plan gekomen, omdat vele omwonenden zich heb ben gekeerd tegen de plan nen van de gemeente om op de kleinschalige locatie Veenkade-Dorpstraat te kie zen voor massieve hoogbouw. Op dit moment onderzoekt de gemeente in opdracht van burgemeester Jonkman de mogelijkheden tot realisatie van het plan ‘Polderzicht1. ‘Er is bekend welke huurwo- zondag 2 november 09.00 ningen binnen het bereik van de huursubsidie vallen. Er is ook in een aantal situaties bekend op welke adressen huursubsidie wordt vers trekt', aldus fractievoorzitter drs. Aad van Holsteijn in een brief aan B. en W. Hij wil dat het college met de woningbouwverenigingen en particuliere verhuurders een gezamenlijke actie opzetten, waarbij bewoners in huurwo ningen binnen de individuele huursubsidie-grenzen en waarvan geen aanvraag be kend is worden gewezen op de bestaande mogelijkheden, muziekvereniging Dit kan bijvoorbeeld door het sturen van persoonlijke brie ven. Dit jaar is er een aantal bepalingen rond de individu ele huursubsidie veranderd. Dat leidt er onder meer toe, dat meer mensen dan voor heen voor huursubsidie in aanmerking komen. De ver anderde regels zijn deze zo mer aan het publiek kenbaar gemaakt. Staatssecretaris dr. Dick Tommel (D66) heeft be sloten de indieningstermijn van verzoeken voor individu ele huursubsidie met twee maanden te verlengen. Op dit moment voert het ministerie met onder meer radiospotjes campagne om de bekendheid (tel. 0182-630071, na 19.00 uur). Voor kinderopvang wordt gezorgd. WADDINXVEEN - Met ingang van zaterdag 1 november heeft Pieter Baelde van ’De Kaashakker* in de leplaan het bedrijf Fromage Nicolai in het winkelcentrum ’de Passage’ overgenomen. derzoek toont aan, dat het non gebruik van regelingen groot is. De PvdA maakt zich hierover ernstige zorgen. Als dit het landelijke beeld is, mag worden verondersteld dat dit ook voor Waddinxveen geldt. Dit kan ook in Wad dinxveen tot stille armoede leiden. Er is nu nog de kans met huursubsidie iets aan de ze situatie te doen. Naar de mening van de sociaal-demo- craten wordt het persbericht van het college over de indivi duele huursubsidie geken merkt door een te algemene benadering. Brigitte Leferink, voorzitter CDA-Vrouwenberaad Wad dinxveen, lid werkgroep In ternationaal Werk, Vereni ging voor Vrouwenbelangen. ZATERDAG I NOVEMBER 9.00 TOT 17.00 UUR l ZONDAG 9 A NOVEMBER LA 9.00 TOT 17.00 UUR PE GEZELLIGSTE ROMMELMARKT VAN --- FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! aldus Pieter Baelde. Het is de bedoeling met in gang van maandag 10 novem ber de winkel aan de leplaan te sluiten, waarna een ge deelte van de inventaris en machines zal worden ver huisd naar de Passage. Donderdag 13 november gaat de nieuwe Passage-winkel open voor het publiek. Beide winkels zullen dus daarom op maandag 10, dinsdag 11 en woensdag 12 november geslo ten zijn. WADDINXVEEN - Tussen zaterdag 1 november 21.00 en uur is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Bilderdijklaan. Er is een portierruit ingesla gen en er wordt een hoorn van een autotelefoon vermist. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 7 november om kwart over acht zullen de Waddinx veense ’Concordia’ en het algemeen gemengd koor Krea Musica’ gezamenlijk een concert ver zorgen in de Ontmoetings- kerk (Groensvoorde). Het programma bevat onder meer het populaire, mooi georkes treerde Les Miserables en Bridge over Trouble Water. De toegangsprijs is ƒ7,50. WADDINXVEEN - Vrijdag- onder het publiek te vergro- morgen 7 november brengt het CDA-Vrouwenberaad Waddinxveen een bezoek aan zorgcentrum Souburgh (Prins bekendheid met de regelge- Bernhardlaan). De bedoeling ving de grootste barrière is is meer inzicht te krijgen in om een verzoek in te dienen, het functioneren van het zorg- Recent wetenschappelijk on- centrum; nieuwe plannen te vernemen en van gedachten te wisselen over de gevolgen van gemeentelijk en landelijk beleid. Denk hierbij aan de maaltijdvoorziening aan ou deren, verpleegfaciliteiten en het woonzorgcomplex. Na een inleiding van zorgmanager Truus Fahrner worden de le den van het CDA-Vrouwenbe raad rondgeleid door het zorg centrum. Het bezoek begint om 9.30 uur. Er zijn nog enke- om half negen in de grote zaal le plaatsen vrij. Belangstel- de film ’II Postino’. De toe- lenden kunnen zich melden gangsprijs bedraagt tien gul- bij de voorzitter van het Vrou- den. wenberaad, Brigitte Leferink 71 Postino’ brengt een zeldza me vrienschap in beeld tus sen een eenvoudige postbode en een kosmopolitische dich ter is het onderwerp van deze film. Zodra visser mario te weten komt dat de beroemde dichter Neruda zich in zijn dorp ge vestigd heeft, biedt hij zijn diensten als postbode aan. Zijn doel is in contact te ko men met de dichter. Mario’s hoofd zit vol poëzie, maar zelf weet hij daar geen weg mee. Neruda bespeurt al snel het onontloken talent van Mario. Hij voert hem stap voor stap mee in de wondere wereld van de metaforen. Slenterend over het strand worden de losse woorden zin nen in zijn hoofd. Mario gaat dichten. Met zijn talent vero vert hij zijn grote liefde en weet haar zo naar het altaar 1 De ballon van Annabelle Ramp kwam terecht in Berg heim (Duitsland), waarna het kaartje werd terugge stuurd naar Waddinxveen. Als beloning had bewoners vereniging Het Oude Dorp een prijs gezet op de ballon die het verst zou komen. Dat bleek een groot succes, want ruim 60 kinderen deden mee aan de wedstrijd. De ballonnen zijn ver geko men. Bewonersvereniging Het Oude Dorp ontving kaartjes uit de provincies Noord-Brabant en Limburg, en uit Belgie en Duitsland. Vorige week donderdag 30 oktober werd het cadeau op feestelijke wijze in het bijzijn van de ouders van Annabelle Ramp overhandigd door een lid van het bestuur van de bewonersvereniging. De bewonersvereniging Het Oude Dorp heeft de ballon- WADDINXVEEN - Het uit Waddinxveen afkomstige Smit Racing Team heeft twee nieuwe rijders voor het komende Formule Ford 1600 kampioenschap aangetrok ken. Door het ondertekenen van de contracten verbinden de coureurs Alain Bijl (Wad dinxveen) en Erik Heijnen (Zoetermeer) zich voor het seizoen 1998 aan het Smit Racing Team. Met sponsoring van Edo Plant en Edo Bonsai zien de twee toekomstige talenten hun droom in vervulling gaan. ‘Ik ben ervan over tuigd dat ik, door het con tracteren van deze twee rij ders, een competitief team heb gekregen', aldus teamei- WADDINXVEEN - Vol- gende week woensdag- morgen 12 november om negen uur begint in het postkantoor van de PTT aan de Kerkweg-Oost de jaarlijkse verkoop van de Stichting Kinderpostze gels. De postzegels worden dit maal gekenmerkt door het thema ’Sprookjes’. Het startsein voor de ver koop zal dit jaar worden gedaan door Waddinx- veens burgemeester Fed- de Jonkman. Ook zullen er vijf kabou ters van de scoutinggroep St. Victor aanwezig zijn, om aansluitend op het thema Sprookjes een sprookje voor te lezen (uit te dragen). REEUWIJK - De musical- groep ’Music All’ treedt vrij dagavond 14 november en zaterdagavond 15 november om acht uur op in zalencen trum De Brug te Reeuwijk met de voorstelling ‘Let’s make music!'. De toegangs prijs bedraagt f 15,-. In deze voorstelling ziet en hoort men songs uit de musical Anatevka (Fiddler on the rooft en Hair, aangevuld met een selectie popsongs. Het geheel is gearrangeerd en in beweging gezet door artistiek leider-dirigent Andreas Kok. De muzikale begeleiding bij de voorstelling en na afloop wordt verzorgd door de groep ’Teachers Own’. De nieuwe kinderpostze gels met het thema rSprookjesO mit acing eam - 80*«0c 80*4«‘ 1 I L 1 VERKOPERS Jklêiff

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 11