PvdA wil in spitsuren vracht-verkeer weren Overtuigende winst tweede team Aeolus Albert Heijn sluit anderhalve week VVD-discussie over landbouw in Zevenhuizen li - Workshops Tai Chi In Waddinxveen Auto's opengebroken Diefstal van 400 karren Bingo in 'De Boog' Speelgoedbeurs in Het Zuidhonk Zeeuwse jeugd verslaat Rowah - WOENSDAG 5 NOVEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 De PvcdA wil dat in Waddinxveen waardevolle plekjes worden behouden. Het notarishuis aan de Kerkweg-Oost was zo'n plekje dat niet van de slopers- hert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein breekt nu aan. Voordeel |b De laatste fase in de verbouwing van de vestiging van Al bert Heijn aan het Komngi (Foto: Evert Hardendood). - 1 die wijk geno- I 3 trekkelijk gemaakt, want in deze week voor de verbou wing krijgt men bij de bood schappen dubbele Air Miles. dividuele burgers en groepen meer betrekken bij het be stuur. Ze uitdagen mee te denken, ideeën te ontwikke len en verschillende oplossin gen voor bepaalde problemen in beeld te brengen met ‘voors1 en 'tegens'. Kortom interactief bestüren. Voor de PvdA in Waddinx veen zijn de drie uitgangs punten voor het gemeentelij ke beleid gelijkwaardigheid, te hard en deed in haar eerste wedstrijd zeker niet onder voor haar ploeggenootjes. Na het duel werd onder aan- ventoon voeren. Met twee flitsende break outs nam EMM een 2-0 voor- maweg. Er is geen braak- schade aangetroffen. Er is een autoradio met cassettere corder en cd-wisselaar mee genomen. ZEVENHUIZEN - In eet- café-discotheek ’La Bara- que’ in Zevenhuizen houdt de WO maandagavond 10 november om acht uur een discussieavond over de kan sen en bedriegingen van de Europese landbouwpolitiek. Op gezamenlijke uitnodi ging van de WD-afdelin- gen Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen-Moer- >11 u I 9 ganisaties, andere gemeenten, de provincie of het rijk. De gemeente kan dat alleen maar tot tevredenheid doen als er een goed contact met de bewo ners is. Dat kan door interactief bestu ren. Gemeente en bewoners, or ganisaties, verenigingen gaan met elkaar in gesprek over wat er moet gebeuren. Van de kant van de gemeente be tekent dat een luisterend oor. Zij moet wat met de ideeën willen doen. De gemeente moet daarbij niet achterover leunen en in het gemeentehuis af zitten wachten ‘Onze kinderen en kleinkin deren hebben ook recht op welvaart, een schoon milieu, schone lucht enz. Daarom is naast gelijkwaardigheid het tweede uitgangspunt duur zaamheid', aldus de PvdA. Duurzaamheid betekent zorg voor het milieu en dus zorg vuldiger omgaan met grond stoffen en energie en niet de jonge generaties of mensen op andere plaatsen opzadelen met nadelige gevolgen van onze manier van produceren en consumeren. ‘Samen leven' in Waddinx veen betekent voor de PvdA ook samen besturen. wordt gespeeld met zes veld- speelsters en een keepster, betekende dit aantal dat Ro- wah zonder wissels de 'wei' in moest. In het begin konden de Wad- dinxveense meisjes redelijk tegenstand bieden aan hun Zeeuwse opponenten, maar gaandeweg ging het ‘luctor- WADDINXVEEN - Zondag 2 november is er weer volop ge speeld door de teams van de badmintonclubs Aeolus en Florida. Sporthal ’de Dreef werd weer helemaal ge bruikt. Alle hoeken zijn ge zien en op elke shuttle is gelo pen. Aeolus 2 speelde tegen SIO 3. In de enkel waren er weinig moeilijkheden. De heren wonnen makkelijk, maar de dames moesten er flink aan trekken. Maaike van de Weij won haar enkel is drieën (12-9, 5-11, 11-2). Suzanne Rademaker kon haar tegenstandster net niet bedwingen en ze verloor na twee spannende games. Het team had vervolgens geen moeite meer om de rest van de partijen te winnen en de wedstrijd werd dan ook ge wonnen met 7-1. Florida 1 moest tegen Voor burg 2. Na de enkels stond het al 3-1 in het voordeel van Florida. In beide mixen werd daarop meteen de eerst game verloren. Toch wonnen de koppels Den nis Steenland-Miranda Baan en Bart Moors-Ilona Groene- in de hal van buurtcentrum zetten. Waddinxveen gaat wegens de laatste fase van de ver bouwing anderhalve week dicht. De klanten kunnen er weer terecht vanaf donderdag 20 november om negen uur. De avond er voor is er de Open Huis-receptie van zeven tot negen uur. WADDINXVEEN - Voor de C-jeugd van handbalvereni- weekeinde Zigo 10 tegen. Zo- ging Rowah Zuidplas Assu- als wel vaker speelde dit team de enkels netjes uit en kwam het daardoor op een voorsprong van 3-1. ‘Nee, interactief besturen bete kent verschillende inspirerende ideeën ontwikkelen en die in ge- een idee maar bij voorkeur meerdere met voor- en nadelen. Dan krijg je veel problemen worden aan- uiteindelijk goede voorstellen op tafel, die door velen gedragen worden', vindt de PvdA De gemeente houdt haar eigen verantwoordelijkheid. Dat bete kent dat niet altijd alle opvattin gen van betrokkenen gevolgd kunnen worden. sen 08.45 en 23.15 uur inge broken in een woning aan de Tesselschadelaan. De deur leuk dagje Zeeland afge- werd geforceerd en er is een horloge meegenomen. en dubbels eerlijk verdeeld, waardoor het 6-2 werd. Het achtste van Aeolus en het negende van Florida speelden beide een mindere wedstrijd. Alleen de enkel van Astrid v.d. Laan bij Aeo lus en de mix van Nic de WADDINXVEEEN - In het in buurteen- verkiezingsprogramma van de PvdA zetten de so- ren en kleinkinderen. ‘Het principe van duurzaamheid betekent dat we zorgvuldig om gaan met de schaarse hulpmid delen die we hebben. Dus zorg vuldig omspringen met schone lucht, water en aarde, voorzichtig zijn met grondstoffen en mate rialen. Als gemeente kun je daar wat aan doen door bijvoorbeeld in de bouwvoorschriften bepalin gen op te nemen over te gebrui ken materialen', aldus de PvdA. Duurzaamheid heeft ook betrek king op maatschappelijke ver banden. In onze samenleving waarin alles op het individu ge richt is, verdwijnen maatschap pelijke verbanden. Op den duur kan een samenleving niet verder als alles op het ‘ik‘ gericht is. De PvdA zal zich ervoor inzetten, dat mensen ‘mee’ kunnen blij ven doen. ‘Ik‘ en 'jij' moet 'wij' kunnen worden. De PvdA blijft zoeken naar mogelijkheden dit te verbeteren. Belemmeringen in de deelname aan de samenle ving moeten worden weggeno men. Nieuwe initiatieven op dit terrein moeten worden ondersteund. Het Albert Heijn-filiaal aan het Wilhelminaplein is in de gaan in kisten. De verse pro- i gaan nog dezelfde avond naar filialen in de om geving. kant aan de beurt. In ver band hiermee is de winkel anderhalve week (van maan dag 10 tot en met woensdag dereen weet wat 19 november) gesloten. Komende zaterdag 8 novem ber om vijf uur (een uur eer der dan normaal) sluit de winkel voor een ingrijpende verbouwing. Die middag van twee tot vier uur is er voor ie dere klant een oliebol om het thema van de verbouwing, in anderhalve week van oud naar nieuw, te onderstrepen. Omdat de vaste klanten de winkel tien dagen zullen mis sen wordt aangeraden om ze ker van de houdbare artike len een extra voorraadje in te slaan. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 7 november om acht uur wordt er trum ’De Boog’ (C. Huygens- laan) weer een bingo-avond ciaal-democraten zich in voor meer kwaliteit van de Waddinxveense samen- Een gemeente waar men als gelijkwaar dige burgers ‘samen leeft1. Gelijkwaardigheid bete kent, dat verschillen in kansen tussen mensen worden verkleind. gehouden. Er zijn mooie prij zen te winnen. Zaterdagmiddag 8 november leving. is er van een tot vijf uur een ruilbeurs voor ’verrassingsei- eren’. Het is de bedoeling te ruilen. Er mag dus niet wor den gehandeld. Deze beurs is gratis toegankelijk voor men sen van alle leeftijden. In ’De Boog’ worden nog steeds spullen verzameld voor een kindertehuis in Roe menië. Men kan kleding, speelgoed, schoenen, linnen- en beddengoed in goed geslo ten plastic zakken op maan daggen vrijdagmorgen rechts De PvdA laat zich inspireren en leiden door een aantal basisge dachten, principes. De gelijk waardigheid van mensen staat daarbij centraal. Binnen de PvdA wordt dit uit gangspunt uitgewerkt in beleid dat maatschappelijke verschillen tussen mensen verkleint. Daar bij is er speciale aandacht voor die groepen, waarbij verschillen kapelle en Waddinxveen, discussiëren WD-Tweede- Kamerlid Piet Blauw en de liberale Europarlementa riër Jan Mulder over de toe komst van de Europese landbouw en de rol van Ne derland daarin. Volgens de WD zal de voor ziene uitbreiding van de Europese Unie grote gevol gen hebben voor de Europe- rantiën stond zaterdag de verre uitwedstrijd tegen EMM (Middelburg) op het programma. Coach Hans de Heer kon maar zeven meisjes op de been brengen. wah meer tegenstand. Aan voerster Iris van Stel had echter pech met haar af standsschoten. Zij trof bin nen enkele minuten drie keer het houtwerk. Opbouwspeel- ster Marjo de Schipper had meer fortuin en scoorde drie keer op rij. De eindstand brak aan met de stand 15-3. Een nederlaag waar niets op af te dingen viel. Lichtpunt was het prima debuut van Wendy van Velzen. Zij werk- vreemd die in twee opleggers werden geladen, welke even eens werden gestolen. De op leggers zijn later leeg terug gevonden op het veilingter- voering van Joke Hoogendijk rein in Bleiswijk. nog een bezoekje gebracht Zaterdag 25 oktober is er tus- aan Middelburg en aan de Deltawerken. Onder het ge not van een consumptie werd een - - - - - sloten. Bijvoorbeeld: financiële tege moetkomingen voor hen die een lidmaatschap niet kunnen beta len en subsidie voor de organisa tie die met een nieuw initiatief komt gericht op het uit het isole ment halen van mensen. Duurzame ontwikkeling, armoe debestrijding, uitbanning van discriminatie en andere schen dingen van rechten van mannen, vrouwen en kinderen zijn kwes ties die niet alleen in Waddinx veen richtinggevend voor het be leid moeten zijn. Om voeling te hebben met de manier waarop elders met deze vraagstukken wordt omgegaan is het belang- wat anderen zeggen, rijk om als gemeente in contact te zijn met andere samenlevin gen. De gemeente is de bestuurslaag sprek brengen. Niet die het dichtst bij de bevolking staat. Op gemeenteniveau kun nen gepakt. De gemeente staat het dichtst bij de Waddinxvener en kan het best peilen wat de wen sen en ideeën van de bewoners zijn. De gemeente moet als de plannen zijn vastgesteld op pad om afspraken te maken met or- veld beide de mix in drie ga mes. De wedstrijd werd win nend afgesloten met 6-2. Het vierde team van Florida ontmoette Flair 8. Pascal de Wolf en Chris Voerman won nen beide hun enkel. De da mes verloren jammerlijk ver loren, dus stond het 2-2. De eerste mix van Edith Heerma van VoSs en Jeroen van Boxtel werd verloren. De tweede mix werd een thriller, waarin invalster Wendy Hoogerbrug en Pascal de Wolf uiteindelijk aan het langste eind trokken. Verder werd de herendubbel in een driesetter gewonnen en de dames dubbel verloren. Daar door werd het 4-4. WADDINXVEEN - Zaterdag 25 oktober tussen 17.45 en 17.50 uur is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan het Koningin Wil- et-emergo' steeds meer de bo- helminaplein. Een portier raam is ingeslagen en er is een mobiele telefoon meege nomen. Op zondag 26 oktober tussen 18.15 en 20.25 uur is ingebroken in een auto die Florida 5 had het zwaar te gen Nieuwkoop 3. Weliswaar stond het na de enkels al 3-1 in het voordeel van Florida, in de rest van de partijen werd minder overtuigend ge speeld. Alleen de mix van Wil Boumans en Henk van Boxtel werd nog gewonnen en daar door bleef het bij een 4-4. Team 6 van Florida kwam dit se landbouw. En landbouw is belangrijk, ook in het Groene Hart. De beide volksvertegen woordigers zullen deze avond kritisch geïnterviewd worden door de partijgenoot en landbouwer mr. Titus van der Torren (Bredeweg). Na de pauze is er ruim gele genheid tot het stellen van vragen. i. Er wordt een enquête in een wijk gehouden als er belangrijke groot kunnen zijn ten opzichte van anderen. Het gaat hierbij om ouderen, gehandicapten, allocht onen. De PvdA wil extra aan dacht voor deze doelgroepen. De PvdA is zich er vanuit haar plaats in de samenleving sterk van bewust, dat verbetering voor de individuele Waddinxvener in de meeste gevallen pas bereikt kan worden, als de omgeving daarbij betrokken wordt. Bijvoorbeeld: het is een verbete ring als iemand met een uitke ring door bijzondere bijstand op maat geholpen wordt'. Maar het is nog beter als iemand aan het werk kan of op een andere manier zijn leven vorm kan ge ven. Op een groot aantal terreinen moet beleid worden gemaakt, de ene maatregel moet de ander versterken. Dus er moet samen hang in het beleid zijn. De PvdA hanteert ook het uit gangspunt van de duurzaam heid. Wat we nu in Waddinxveen doen heeft gevolgen voor de om geving van Waddinxveen. Wat we nu doen heeft gevolgen voor de leefomgeving van onze kinde- WADDINXVEEN - In het weekeinde is er ingebroken in een transportbedrijf op het bedrijventerrein Doelwijk aan de Bredeweg. Bij het bedrijf werd een loods opengebroken. Via een rol deur werden 400 karren ont- WADDINXVEEN/BO- SKOOP - De Boskoopse Nanny Vogelaar is van plan Tai Chi-bewegingstechnie- ken ook in Waddinxveen te gaan doceren. Om de be langstelling te peilen houdt de bewegingsdocente begin volgend jaar eerst twee workshops. Tai Chi is te verdelen in twee richtingen. Gezond- heidsbewegingen en verde digingskunst. Nanny Voge laar richt zich uitsluitend op de gezondheidsbewegin- gen waarvoor zij ook de do centenopleiding volgt. Dat de bewegingsdocente de gezondheidskant van Tai Chi wil benadrukken en zich niet wil bezighouden met de verdedigingskant is een gevolg van de bewe- gingslessen die zij al vijf tien jaar geeft. Naast de bewegingslessen aerobic, midfit-move, step, BBB en fitnessdance ziet zij in Tai Chi een nieuwe di mensie. Op dit moment be perkt zij zich tot een works hop eens per kwartaal. De eerste is op 17 januari en de tweede op 18 april. Volgens haar hebben de meeste mensen hebben wel eens iets van Tai Chi ge zien. Als er op televisie een documentaire is over China wordt daarin ook getoond dat de mensen dagelijks aan Tai Chi of Chigong doen. In een park of in het bedrijf waar zij werkzaam zijn, ziet men dan de Chine zen zeer langzaam en nauwkeurig uitgevoerde bewegingen maken. In sommige bedrijven in China is het zelfs verplicht om deze bewegingskunst uit te oefenen voordat men aan het werk gaat. De men sen zijn uitgebalanseerder en blijven langer gezond. Het is een feit dat Tai Chi tot op hoge leeftijd beoefend kan worden. De bewegin gen zijn enorm spierver- sterkend. Ze bevorderen de souplesse die juist het ’ou der wordende’ lichaam zo hard nodig heeft en het be vordert de balans tussen li chaam en geest. Met een niet al te grote in spanning kan men veel be reiken, zoals ook een goede doorbloeding van het li chaam en een sterk ontwik keld gevoel voor evenwicht, waar men ook op hoge leef tijd zeer veel profijt van kan hebben. In de twee geplande works hops worden bewegings technieken in combinatie met ademhaling aange leerd die rust, ontspanning en balans in het eigen li chaam bevorderen. Nanny Vogelaar beperkt zich hierbij zuiver tot het aanleren van Tai Chi-bewe- gingen. Aansluitend aan de workshops wil zij hierin ook wekelijks les gaan geven. Het volgen van de works hop kost ƒ35,-. Voor aanmeldingen kan men bellen naar Nanny Vo gelaar, tel. 0172-211923 (tussen 16.00-18.00 uur en 21.00-22.00 uur). Mede door het goede spel van invalster Birgit da Vries (die Aangezien de handbalsport haar mix samen met Jeroen de Kort won met 15-6, 7-15 en 15-12) kon het team de winst grijpen en met een uitslag van 5-3 de baan af gaan. Aeolus 7 had er weer zin in tegen Eridos 8. Alle vier de enkels eindigde in drie set ters. Onno de Wit, Sjaak Wesselink, Tea Lagrouw en Anneke Sleeuwenhoek trok ken zich blijkbaar aan elkaar op en allen vier de enkels werden dan ook gewonnen. Vervolgens werden de mixen sprong. Toen gingen de kop- j .Li.i. j-.u pies bij Rowah naar beneden, waarvan de tegenstander op- geparkeerd stond aan de Li- timaal profiteerde. Rowah had vooral moeite met het tactische concept van de te genstander; een ‘4-2 verdedi ging'. Bij de rust leidden de Zeeuwen met 7-0. Vries en Edith Matze bij Flo- In het tweede bedrijf bood Ro- rida werden gewonnen en daardoor werd er bij beide teams met 1-7 verloren. beslissingen over men worden. 2. Bewoners en organisaties in een wijk worden met wijkbeheer nauw betrokken bij het beheer van openbare ruimte in een wijk. 3. De gemeente gaat de bevol king drie keer per jaar met een huis aan huis krant informeren over zaken die aan de orde zijn. 4. Bij veiligheidsbeleid wordt ex tra aandacht besteed aan preven tie en aan voorlichting op scho len. 5. Er wordt actief opgetreden te gen overtredingen op het terrein van milieu en in verkeerssitu aties waar langzaam en snel ver keer elkaar 'ontmoeten'. 6. Het doorgaand verkeer wordt uit Waddinxveen geweerd, door gaand vrachtverkeer mag in de spits niet meer door het dorp. 7. Er komt een dorpsbus die bin nen Waddinxveen zorgt voor een aanvulling op het bestaand open baar vervoer. 8. Bedrijven uit Noord worden gestimuleerd naar Coenecoop te verhuizen. 9. Met bedrijven worden afspra ken gemaakt over stageplaatsen en het in dienst nemen van lang durig werkzoekenden. 10. De economische mogelijkhe den voor toerisme worden beter benut. 11. Met boeren wordt gezocht naar nieuwe mogelijkheden voor de agrarische sector, gelet op de komst van het Bentwoud. 12. Kwaliteit van het openbaar onderwijs wordt verbeterd. 13. De kwaliteit van het hele on derwijs wordt verbeterd mede door voorschoolse programma’s te ontwikkelen. 14. Vroegtijdig schoolverlaten wordt met gerichte maatregelen voorkomen. 15. Waardevolle plekjes worden in Waddinxveen behouden. 16. Door samenwerking van Kre- ater met de Goudse Schouwburg wordt het aanbod aan voorstel- WADDINXVEEN - De vestiging van Albert Heijn in lingen in Waddinxveen uitge breid. Het gemeentehuis wordt daarbij ook als ruimte benut. 17. Ieder beleidsmaatregel wordt getoetst op duurzaamheid. 18. Er komt op korte termijn een duurzaamheid en interactief hamer gered kon worden. (Foto: Archief Sjaak Noteboom), besturen wil bereiken. WADDINXVEEN - Maandag 10 en dinsdag 11 november wordt in het wijkgebouw Het Het derde uitgangspunt is in- Zuidhonk (Zuidplaslaan) de jaarlijkse speelgoedbeurs ge houden. Op de beurs kan men alle soorten speelgoed kopen en verkopen, behalve knuffels, rammelaars en klein box- speelgoed. Uiteraard moeten alle artikelen schoon en heel zijn. Klein speelgoed moet te voren zijn gesorteerd. De inname- en verkooptijden zijn als volgt: inname: maan dag 10 november van 19.00- 21.30 uur en dinsdag 11 no vember van 9.00-11.00 uur. De verkoop is op dinsdag 11 november van 13.30-17.00 Enkele punten uur. Afrekenen en ophalen van niet verkocht speelgoed: dinsdag 11 november 20.00- 21.30 uur. 19. Aandacht voor duurzaam bouwen, terugdringen gebruik hard hout. 20. Gebruik van groene energie wordt gestimuleerd. 21. Op het gebied van volkshuis vesting, ruimtelijke ordening, aanleg van bedrijfsterreinen hem of wordt intensief met omliggende gemeenten samen gewerlrt. 22. De groei van Waddinxveen wordt beperkt. 23. Met de corporaties worden maatregelen ontwikkeld die vor ming van inkomenswijken moet voorkomen. 24. De reserves en voorzienin gen van de gemeente worden doorgelicht. 25. De meeste tarieven moeten kostendekkend zijn met kwijt- scheldingsmogelijkheden voor mensen met minder inkomen. de ontruiming. Alle goederen kringloopwinkel. afgelopen periode ingrijpend ducten verbouwd en uitgebreid. Aan de buitenkant is al van alles veranderd en nu is de binnen- De hele (bijna militaire) ope ratie is tot op de minuut ge pland. Bijna alle medewer kers (105) zijn aanwezig. le- van 1 haar verwacht wordt. Vol gens plan moet de winkel om half acht helemaal leeg zijn. Ook het nog bruikbare inven taris wordt tijdelijk opgesla gen, eventueel opgeknapt en komt later weer terug. Spe cialisten houden zich bezig met het ‘back-uppen' van de computerbestanden en de af voer ervan. Om tien voor acht gaat de stroom van het filiaal uit en start een groep van bijna 150 slopers met het afbreken en afvoeren van puin en on bruikbare inventaris. Dit wordt nog eens extra aan- Voor de afvoer is er een speci aal circulatieplan gemaakt zodat er zo min mogelijk overlast voor de omwonenden is. Daarna wordt er elke dag Dus bij elke f 25,- boodschap- (behalve zondag) volgens een pen niet één maar twee Air heel precies plan gewerkt van Miles. zeven tot vier om de winkel Na sluiting om vijf uur start weer op te bouwen. 4 s,

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 21