EIERKOEKEN 1,89 Olieverfschilderijen in Het Nieuwe Trefpunt Waddinxveen voert actie voor schoon water Tigray Wisseling van de wacht op ouderavond 'Interliner' geeft reizigers attentie Jongerencontrole in wijk Zuidplas Weekmarkt bij Petteplas (6) ZonnebankenZ-hemels r Poging tot diefstal Het extraatje van Albert Heijn Drie disco's Het Zuidhonk Kookdemonstratie in Moerkapelle Controles op snelheid Gids voor mantelzorg Portemonnee weg Knetterpop in De Tunnel Aanrijding op rijksweg Zondagsoos Het Zuidhonk OP Of. PAGINA 11 WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen helpt mee aan een betere watersituatie in de Ethipoisthe pro- delen. WADDINXVEEN - De Kerngroep Ontwikkelingssamen- FRANS BOS In Het Nieuwe Trefpunt wordt komende zaterdag een a 4 stuks verpakt van voor Bij uw Albert Heijn hoge kortingen op o.a. diverse showroom modellen Let op: 's avonds geopend met én van Dit evenement bestaat uit het optreden van een aantal lokale bands en vreemde ge beurtenissen. De bands die zullen optreden zijn ’One arm Bandit’ en ’Silent Sream’. WADDINXVEEN - Donder dag 6 november rond 18.15 uur was er een aanrijding op rijksweg A12 (noordbaan). Er werd daar op dat moment in file gereden. ken met onze 160 liter per persoon. Nog meer dan voor mannen geldt voor vrouwen dat hun hele leven verandert met de komst van een waterkraan. Gemiddeld moeten vrouwen in dorpen zonder bron maar liefst 6 tot 8 uur per dag be steden aan water halen, ter wijl ze ook nog het land moe ten bewerken, kinderen ver zorgen en koken. De werkdag van een vrouw in Tigray duurt zo gemiddeld 16 uur. Met een kraan in het dorp is ze aan water halen nog maar een half uur kwijt. Bovendien is het risico dat onderweg de zware kleipot waarin het water vervoerd wordt breekt veel minder groot. Wanneer de pot breekt bete kent dat een verlies van 10 birr. Geld dat ze eigenlijk niet kunnen missen. Verder WADDINXVEEN - Zaterdag 15 november van tien tot vijf uur is er een verkoopexpositie van olieverfschil derijen in zalencentrum Het Nieuwe Trefpunt (Sta tionstraat). verschillende ontwikkelings- aspecten van het schoolkind. Na de inleiding stond de we op onze kinderen’? Aan de hand van een discussiespel werden ouders en leerkrach ten aan het werk gezet. werd er met elkaar van ge dachte gewisseld over de ma nier waarop we met prakti sche situaties omgaan. Bij voorbeeld ’Je kind moet eten wat de pot schaft’ met de der tegenover’? Of bijvoorbeeld ’Mag je kind zelf bepalen waar het op de tv naar kijkt’? en ’Wie is er de baas over de knoppen van de tv’? Of ’Ruzies moeten kinde ren zelf maar oplossen! Wat vind u daarvan’? Door al deze zeer praktisch gerichte vragen en stellingen ontstonden er in de verschil lende groepen geanimeerde gesprekken met Dynamische halte-informatie en een verbetering van de abri’s zijn enkele doelstellin gen die Interliner in 1998 wil realiseren. Daarnaast mogen de klanten van Interliner in het komende jaar een uitbrei ding van het lijnennet ver wachten. Uit onderzoek blijkt dat hiervoor bij reizigers be langstelling bestaat. In de praktijk hebben man telzorgen te maken met een wirwar aan regels en allerlei instanties. Het blijkt vaak om de juiste informatie te vinden en op elkaar af te stemmen. Bovendien is het niet altijd duidelijk waar je als mantel- Het is een succesvolle formu le gebleken. Zo’n 14 miljoen mensen hebben inmiddels naar volle tevredenheid ge bruik gemaakt van de Interli ner. Interliner vierde deze mijlpaal door vorige week donderdag 6 november iedere reiziger van een attentie te voorzien. Die dag was het precies drie jaar geleden dat de eerste In terliner de weg op reed. In korte tijd reden de groene bussen op 15 verbindingen in vooral Noord- en Midden-Ne- derland. Inmiddels is het netwerk bij na verdubbeld en heeft Inter liner zich een volwaardige plaats weten te veroveren binnen het openbaar vervoer. Jaarlijks stappen nu ruim 6 miljoen mensen in één van de 181 groene bussen door heel Nederland. In totaal leggen deze reizigers zo’n 200 kilo meter per jaar af. In de Waddinxveense regio rijdt Interliner 380 tussen Al- phen aan den Rijn en Den Haag en Interliner 382 tus sen Boskoop en Den Haag. Van en naar Den Haag ver voeren beide Interliners ge vinde Tigray. WADDINXVEEN - Donder dag 6 november tussen 16.45 en 17.15 uur heeft een inslui ping plaatsgevonden bij een bedrijf aan de Passage. Daar bij is een portemonnee buit gemaakt met pasjes en een geldbedrag. LEZERS SCHRIJVEN een naslagwerk. Daarnaast zijn er achtergrondverhalen opgenomen over zaken waar mantelzorgers tegenaan lo pen als ze voor een naaste gaan zorgen. De uitgave zal breed ver spreid worden in Gouda en omgeving. Mensen die zorgen voor een ander kunnen een gratis exemplaar opvragen bij het Steunpunt Mantelzorg Gouda, Spoorstraat 2, Gouda, tel. 0182-594658. zamenlijk zo’n 250.000 reizi gers. Interliner heeft gedurende haar driejarig bestaan veel automobilisten weten te ver leiden de overstap naar de bus te maken. In totaal bestaat 8% van het klantenbestand uit reizigers die zich voorheen met de auto verplaatsten. Dit is een gun stige ontwikkeling. Op deze manier draagt Interliner bij aan het verminderen van de drukte op de wegen, maar ontlast zo ook het milieu. Interliner heeft haar succes te danken aan de vijf peilers waarop de formule is geba seerd: snelheid, zekerheid, bereikbaarheid, comfort en innovatie. Op deze basis bouwt ze dan ook voort. Er zijn steeds meer mensen die iets anders aan de muur willen dan een poster. De laatste jaren organiseert Ganot Art uit Wilnis in het hele land verkoopexposities van olieverfschilderijen. Door schilderstukken tegen een aantrekkelijke prijs aan te bieden proberen zij kunst dichter bij het publiek te brengen. De collectie bevat naast klassieke onderwer- Deze situatie betekent een ondraaglijke werklast voor de vrouwen. De mensen hebben dan ook veel te lijden van ziekten die veroorzaakt wor den door vervuild drinkwater en slechte hygiënische om standigheden. Tot het moment dat de Wad dinxveense partnerorganisa tie REST bronnen begon aan te boren en putten begon te slaan hadden mannen in sommige dorpen problemen met het vinden van een bruid uit andere dorpen. De ouders van de meisjes wil den namelijk niet, dat hun dochters hun leven lang van kilometers ver elke dag water moesten halen. Ook onston den er vaak conflicten tussen dorpen over het gebruik van dezelfde waterbron. Mensen in een gebied met weinig water wassen hun kle ren maar één of twee keer per jaar en worden daarom gedis crimineerd als ze op plaatsen komen waar wel voldoende water is. Zulke mensen verliezen hun gevoel voor eigenwaarde en durven niet meer voor zich zelf op te komen. Voor deze mensen betekent de aanleg van een watervoorziening een wereld van verschil. Ze kunnen zich elke dag was sen en, heel belangrijk voor hun gezondheid, hun handen wassen voor en na het eten. Het watergebruik in een dorp met kraan is gestegen van 3 liter naar 20 liter per per soon. Dat is nog niets vergele- fessionele of vrijwillige hulp. De ’Gids voor mantelzorgers’ biedt een compleet overzicht van organisaties, personen en regelingen waar mantel- Een 26-jarige man uit Delft kon nog op tijd stoppen, maar een 28-jarige man uit Deume kon dat niet en botste op de auto van de Delftenaar. De 27-jarige vrouw van de man uit Deume had last van haar nek, maar wilde toch de weg vervolgen. pen zoals landschappen, bos-, zee- en stadsgezichten ook een groot aantal in mo derne stijl geschilderde doe ken, zoals abstracten en surrealistische werken. De schilderijen zijn nog niet voorzien van een lijst. Er wordt naast de schilder stukken een groot assorti ment lijsten aangeboden. Hierdoor kan een perfecte combinatie gekozen worden. FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! klein Hierbij wil ik eens mijn onge noegen uitspreken over de zo veelste controle van de politie bij de jongeren in de woon wijk Zuidplas. Gisteravond (woensdag 5 no vember) kwam mijn dochter (13 jaar) weer eens om 20.00 uur thuis nadat de politie op nieuw langs was geweest om de namen op te schrijven van haar en de groep vrienden en vriendinnen waar ze mee om gaat. Waarom zult u zich afvragen, ze vernielen niets, ze gooien geen ramen van scholen in (uit eventuele ongenoegens), ze staan daar alleen maar met z’n allen. Volgens de politie mogen ze niet in groepen staan. Wat moetje dan als je als eenjarig kind al in de jonge woonwijk Zuidplas bent komen wonen? Logisch dat je op die leeftijd al behoorlijk wat jongeren kent. Overlast misschien? Eens in de week vegen ze het ZEVENHUIZEN - Woensdag 5 november tussen 13.15 en 17.00 uur is er een snelheids controle gehouden op de Bur gemeester Klinkhamerweg in Zevenhuizen. In die tijd kwa men er 2.584 passanten voor bij, waarvan er 45 te hard re den. Bij een alcoholcontrole bij De Beuk werd een 45-jarige in woner van Zevenhuizen be keurd. Tijdens een blaascon- trole blies hij een promillage van 0,8. Ook in Moerkapelle werd op donderdag 6 novem ber tussen 8.10 en 9.15 uur een snelheidscontrole gehou den op de Moerkapelse Zijde. Er geldt daar een maximum snelheid van 50 km per uur. Er waren 504 passanten, waarvan er 111 te hard re den. De hoogst gemeten snel heid was 84 km per uur. WADDINXVEEN - De jaarlijkse ouderavond van de pro- testants-christelijke Prins Willem Alexanderschool (lo- katie Wingerd) is weer geweest. Ouders en leerkrach ten werden ontvangen met een kopje koffie, waarna het huishoudelijke gedeelte begon. BOSKOOP - Zaterdagavond 15 november om tien uur zal in de Boskoopse jeugdsocië- teit De Tunnel weer het eve nement Knetterpop worden gehouden. In de Ethiopische provincie Tigray wonen 3,4 miljoen mensen. Het is bijna onvoor stelbaar, maar nog steeds, ook al zitten we bijna in de eenentwintigste eeuw, heeft 90% van de huishoudens in Tigray niet de beschikking over veilig en voldoende drinkwater. WADDINXVEEN - Zondag middag 16 november van twee tot vier uur wordt in wijkgebouw ‘Het Zuidhonk' (Zuidplaslaan) een soos ge houden voor verstandelijk ge handicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activitei ten gehouden om met elkaar een gezellige middag te heb ben. FotoKlein zoekt: met een positieve en enthousiaste uitstraling naar klanten en collega’s; vakkennis op het gebied van foto-, video-, KTV- en audio-artikelen (of alleen op bruingoed- of fotogebied); één jaar of meer ervaring in onze branche; initiatiefrijke instelling; flexibele instelling, ook ten aanzien van de werktijden. Schriftelijke sollicitatie voorzien van pasfoto en CV binnen 10 dagen aan: FotoKlein, postbus 7035, 3286 ZG Klaaswaal, t.a.v. Hr. A.P. van Rijswijk. vinden de mannen het hele maal niet niet leuk dat ze, als hun vrouw water haalt, op de kleine kinderen moeten pas sen en niet op het land aan het werk kunnen gaan, tot ze terug is. Dat veroorzaakt veel spanning in een huwelijk en leidt vaak tot mishandeling van vrouwen. Vrouwen krijgen van REST dan ook het beheer van de waterbron in handen en krij gen eveneens de leiding in de opgerichte gezondheidsco- mités. Dit alles maakt dat de vrouwen meer aanzien krij gen en iets meer als gelijk waardig behandeld worden door de mannen. Een ander belangrijk effect van de aanwezigheid van wa ter is, dat er veel meer meis jes naar school gaan. Voor dien moesten ze een groot deel van de tijd hun moeder helpen met water halen. Toch gaat nog maar 40% van alle kinderen naar de basis school en dat is niet veel. REST is dan ook druk bezig overal schooltjes op te richten en onderwijzers op te leiden, maar hierover later meer. verkoopexpositie van olieverfschilderijen gehouden. (Foto: Ganot Art). to: ’26.000 inwoners weten meer dan 21 raadsleden’. Dat is dus geen ’afschuiven’, meneer Verschut, maar een oprechte poging de inwoners ben voor zwerfvuil in de plas, meer bij de besluitvorming te Overigens heb ik in diezelfde betrekken. De raadsleden vergadering begrepen dat er kunnen hun verantwoorde lijkheid niet ontlopen, want BOSKOOP/WADDINXVEEN - Hoogwaardig openbaar vervoer over de middellange afstanden dat vooral gro te plaatsen en stadsranden met elkaar moet verbinden. Drie jaar geleden sprong ’Interliner* in dat gat in de openbaar vervoermarkt. WADDINXVEEN - Woens dag 5 november tussen 18.00 en 20.00 uur is er ingebroken in een auto die geparkeerd stond in de Stationsstraat. Een slot werd geforceerd, maar er werden geen goede ren vermist. Wel is gepro beerd het stuurslot te verbre ken. Het financiële verslag van maken. Daarom is het van 1996-1997 en de begroting belang inzicht te hebben in de van 1997-1998 werden goed gekeurd. Een nieuwe kas commissie werd aangesteld. Wat betreft de medezeggen- vraag centraal ’hoe reageren schapsraad werd er afscheid genomen van de ouders me vrouw M. van Eldik en me vrouw F. de Graaf. Hun taak in de medezeggenschapsraad Met behulp van stellingen is overgenomen door me vrouw A. Koetsier en J. Meershoek. Zij werden deze avond voorgesteld. Ook bij het schoolpersoneel heeft er een wisseling plaats gevonden in de medezeggen- vraag ’Hoe sta je hier als ou- schapsraad. Mevrouw T. v.d. Eijk nam afscheid en J. Dijk huizen werd van harte wel kom geheten. Tenslotte vond er in de ouder raad een wisseling van de wacht plaats plaats. Me vrouw A. Wierda nam af scheid. Er wordt door de school nog volop gezocht naar een nieuwe gegadigde om de ontstane vacature zo snel mo gelijk te vervullen. gesprekken met leerzame Nadat het huishoudelijke ge- momenten door ervaringen te deelte afgerond kon worden, begon na een korte pauze het tweede gedeelte van de Stich ting Spel en Opvoeding. Eerst werd er een inleiding gehouden waarin allerlei as pecten in de ontwikkeling van het schoolkind aan de or de kwamen, zoals de lichame lijke-, sexuele-, sociale-, emo tionele-, verstandelijke- en de morele ontwikkeling. Vanaf het moement dat een kind de school binnenstapt als het 4 jaar is, totdat het de school weer verlaat rond het twaalfde levensjaar, vinden er veel veranderingen plaats. Met name de ouders, maar ook de school zullen in deze fase zich hierdoor steeds moe ten aanpassen aan de ontwik keling die hun kinderen door- En ik zie het nut niet van suggesties om de markt in het Gouwebos of ’t Weegje te Burkina Faso (Toma) en Peru (Lima), houden. de het strenge optreden van de marktmeester is de hoeveel heid zwerfvuil op de markt spectaculair gedaald. Ik heb mij vergist. En de hen gelaars kennelijk ook. Een compliment is hier meer op z’n plaats. Excuses aanbieden durf ik niet, want waar dat vroeger reikt krijgen, onder het mot- binnen de geldende waarden en normen heel gewoon was, schijnt dat nu ineens ver dacht te zijn. Maar kortom, we hoeven geen angst te heb- kooplieden zijn die graag eer der dan om 11 uur met de zij moeten uiteindelijk de verkoop willen beginnen. Er is indertijd voor gekozen om de onwonenden niet eer der dan om acht uur te con fronteren met het lawaai van het opbouwen van de markt. Maar, bedacht ik mij, als de markt nu eens op een plaats zou komen zonder of met veel minder omwonenden Zoals eerder aangegeven, probeer ik de discussie buiten de ’politieke sfeer’ te houden. Het gaat immers om de markt, los van welke politie- werking Waddinxveen geeft de Waddinxveense bevol- net zo min in alle ke opvatting dan ook! king geregeld informatie over het nieuwe ontwikke lingsproject in Tigray, de noordelijkste provincie van Ethiopië. Het project is een vervolg op activiteiten in MOERKAPELLE - De afde ling Moerkapelle van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt van avond (woensdag 12 november) om acht uur haar maandelijkse bijeenkomst in dorpshuis ‘Op Moer'. Mevrouw De Leur komt een kookdemonstratie geven en zal de mogelijkheden tonen van een combi-oven-magne- tron. Lang niet iedereer weet met zo’n apparaat om te gaan. Diverse hapjes worden klaargemaakt en kunnen worden geproefd. GOUDA - Donderdagmiddag 13 november om een uur zal de Goudse wethouder Els Scholten- Quispel (D66) het eerste exemplaar van de ’Gids voor mantelzorgers’ in ontvangst nemen uit handen van een vrijwilliger van het Steunpunt Mantelzorg Gouda. Mantelzorgers zijn mensen die zorgen voor een zieke of gehandicapte in hun naaste omgeving. Het kan een part ner zijn, een familielid of een bekende. Deze vorm van hulp verlenen is belangrijk, maar voor de mantelzorger is de be lasting soms groot. Daarom bestaat er in Gouda sinds vorig jaar een Steun - WADDINXVEEN - Vrijdag- punt Mantelzorg waar man avond 14 november om half telzorgers terecht kunnen acht houdt de Stichting Wijk- voor informatie, steun of be werk De Zuidplas in wijkge- middeling, bouw Het Zuidhonk (Zuidpla slaan) een disco voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. De toegangsprijs bedraagt f 2,50 (inclusief een consumptiebon. veel tijd en energie te kosten De jongere kinderen komen aan bod op zaterdagavond 15 november van half zeven tot acht uur. De kosten van deze discoavond bedragen f 2,50, inclusief een consumptiebon zorger terecht kunt voor pro- en een lootje voor de loterij. Op dezelfde avond vanaf ne gen uur kunnen de ouderen swingen tijdens de disco voor 30-plussers. In deze populai re disco zal de muziek op deze zorgers een beroep op kunnen leeftijdsgroep worden afge- doen. stemd. De entree bedraagt f De gids is in de eerste plaats 5,- per persoon. keus maken. Maar voor raadsleden is het wel zo handig een mening te kunnen vormen na een uitge breide, brede discussie. Ik ben er zeker van dat de commissie de suggestie van de heer Verschut over het evenemententerrein zal mee wegen en de voors en tegens op een rijtje zal zetten. De heren Sterk en Duits heb ben voor 100 procent gelijk: zwerfvuil hoort niet in de Pet- teplas en andere sloten en plantsoenen in Waddinxveen. Inmiddels heb ik tijdens de vergadering van de markt- commissie begrepen dat het probleem helemaal zo groot niet is. Door de ’harde’ af- Papaverveld 15 spraken van wethouder Jan Waddinxveen pleintje ’Sperwerhoek’ schoon in verband met eventuele rommel. Van hunzelf dus. Ja, ze zullen misschien wel eens wat harder praten maar zijn we zelf ook niet jong geweest en graag met vrienden opge trokken. En waar blijven de zoge naamde ’hangplaatsen’. Het is dat onze kinderen de Ne derlandse taal goed beheer sen anders had er vast al een of andere jeugdsociëteit ge weest. De groep uit elkaar halen misschien? Krijgen ze bij an dere culturen ook niet voor el kaar. De politie krijgt in de toekomst nog handenvol werk als ze alle namen van opgroeiende jongeren moeten noteren. Laat ze lekker met elkaar op trekken, de gabbers. MEVROUW J. SCHOUMACHER, Graanakker 48 Waddinxveen Misschien is het goed nog Hielema (CDA) eens uit te leggen, waaróm ik marktkooplieden de discussie over de plaats van de weekmarkt heb aan gezwengeld. Een semi-ambtelijke commis sie gaat een advies voor een voorstel doen. Omdat wij van D66 vinden dat de markt ’van en voor iedereen’ is, moet die commissie zo veel mogelijk ideeën en suggesties aange- - - wi - ch De allernieuwste modellen in onze showroom. Verkoop van: Alisun - Hapro - Cleosun - Palm Beach - Philips Koninginneweg 11b Boskoop Koningin Wilhelminaplein 43 Waddinxveen Dorpsstraat 129 Zevenhuizen Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 I zaterdag van 10.00-17.30 uur Betaling in termijnen is mogelijk Diverse Lease-mogelijkheden Lid van Profzon en Sanezo (erkend door KW. F. en Huidfonds). GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. j VERKOPERS UVA snelbruinings- 4 95 lampen vanaf I ‘t. NU 4 weken! verhuur -i zonnehemels slechts I OU>

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 11