Bondscoach technisch coördinator Dames Gouwestaete winnen van De Ham Ruime zege voor korfballers Korbis Spannende strijd bi| Rowah B-jeugd Slechte vangst Klaverjassen in Zonnig Zuid Hockeysters tegen De IJssel Waddinxveense schaaknacht op 30 januari 1998 Kaartavond Gouwe Rijders Topvolleybal in sportzaal Waddinxveen verliest van Bergambacht Twee leiders bij sjoelers Sjoeluitslagen Eerste plaats vechtsporters Moerkapelse ijsclub bijeen Flyers-teams doen veel aan klantenbinding DE SINT KOMT OOK BIJ GO SPORT Zaterdag 15 november voor iedere klant (bij besteding v.a. 20,-) SINT SURPRISE Jiu-jitsukoppel verlies NK-titel Bridgen levert twee mi//e op Jeugdschaak in AF-centrum ■AL WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 vrije worpen (75% raak). Uit- basketbal in de derde periode liep WADDINXVEEN - De Hen- Waddinx- Schaak Dorpsstraat 10 - Boskoop - 21 69 99 Arie de Bruin, Assurantie kantoor Joop van Uunen en men. Inschrijvingen op telele- foonnummer 0182-614694. uit kwam, werd tijdens zijn eerste partij tegen de huidige Nederlandse kampioen Mi chel van Rijt onterecht gedis kwalificeerd, waardoor alleen jeugdkampioen- WADDINXVEEN - Zaterdag speelde het eerste damesze- vental van Gouwestaete-waterpolo haar vijfde compe- Brandenburg verder uit titiewedstrijd. In zwembad ’De Watering* (Wormer- veer) werd met 9-2 van ’De Ham’ gewonnen. van het uitvallen van Moniek heen. Met beter combinatie spel en een goed keepende Elise Demeijer won Rowah het duel met 10-8. De Waddinxveense doelpun ten waren van Kim Hoffmans (6), de onfortuinlijke Moniek Hoefnagel (2), Kim van Stel en Kim van Leeuwen. De tegenstander voor de BI- I of met Ton van Nieukerke (tel. 0182-630594). een nooi wist Be Fair door te drin gen tot de derde ronde. Met dit resultaat waren de Wad- dinxveners de enige ploeg uit de derde divisie. De kans dat tegen een club uit de SNS-league geloot zou worden was erg groot en bood een unieke kans om topvol- 1 3 naar Waddinx- veen te halen. Den Haag. De wedstrijd begint om 19.20 uur. Heren 1 speelt zondag 16 november uit. Zij spelen om 18.00 uur tegen De Rijn in zwembad ’De Pep pel’ te Ede. kaal en lag er ƒ1.500,- klaar. Barry van Bommel en Marco Markus, beide leerlingen van de Goudse sportschool Mario den Edel, bereidden zich voor dit gala niet alleen op de mat voor, maar ook achter de knoppen van de cd-speler. De demonstraties moeten na melijk op muziek worden uit- veau. Eigenlijk niet dus. Wel licht was de ploeg van trai- ner-coach Martin Pronk al enigszins met de gedach ten bij de wedstrijd van volgende week tegen Polar Bears. Gouwestaete speelde wei nig beweeglijk en De Ham dan tien minuten duren. Een publieks- en een vakjury be oordeelden de demonstraties op gevechtswaarde, amuse mentswaarde, realiteit, snel heid en uitstraling. Ook de muziekkeuze telt mee bij de eindbeoordeling. Op de muziek uit de film Roc ky zetten de beide heren een demonstratie neer die het BOSKOOPZNIEUWE- GEIN - De KNZB heeft be kend gemaakt dat de hui dige bondscoach en trai ner van het nationale dameswaterpoloteam, Kees van Hardeveld, na de wereldkampioenschap pen in Perth (Australië), zijn functie als dames- coach-trainer zal neerleg gen. Per 1 februari 1998 wordt hij technisch coördinator. In deze nieuwe functie zal hij verantwoordelijk zijn voor de sporttechnische zaken en leiding gaan ge ven aan de bondscoaches van zowel de nationale da- mes- als herenselecties. Kees van Hardeveld zal ook worden betrokken bij de aanstelling van zijn op volger en de bondscoach van de A-selectie bij de he ren. fysieke inzet van Velocitas. Een fraaie doorloopbal van Jaco Wineke betekende het tiende Korbis-doelpunt in de ze wedstrijd en tevens het honderdste doelpunt van Korbis in deze competitie. Yvonne Boomers bracht met een afstandsschot het over wicht van Korbis verder tot uitdrukking in de score (5- 11). WADDINXVEEN - De prij zen bij de Waddinxveense sjoelers zijn gegaan naar Henk van Beek, Wim Slin gerland jr., Teunie van Leeuwen, Peter van Leeu wen, Teus Visser, Pascal van Gils, Frans Bötger, Gerard Vos, Cor van Gils, Sjaan Faay, Simon den Ou de, Marius Kersbergen, Je anette Kersbergen, Dick Es- veldt, F. Feenstra, Annette Kersbergen, Cora van Herk. In de tweede ronde vielen in de prijzen Jan Olie, Simon Supusepa, Guus van Renes- se, Cor Kersbergen, Ronald Meijere, Trudy van Dam, Mien van Renesse, Ben den Ouden. ijsclubbestuur de ontwikke lingen van de nieuwe kunst ijsbaan in het Schollebos in Capelle aan den IJssel. Vol gens planning moet deze baan in het seizoen 1998- 1999 in gebruik worden geno men. pon te winnen. Een eerste (mixed duo-sys- tem), een tweede (heren duo- system) en een derde plaats (fighting-system -72 kg) was het resultaat van de jonge ta lentvolle Waddinxvener. Toch gaat het herenkoppel Barry van Bommel-Marco Markus naar Zweden op be slissing van bondscoach Van Haren vanwege hun eerdere internationale prestaties. naar 1-4 en 1-6. Tenslotte bracht Erika de eindstand van 2-6 op het scorebord. Komende zaterdag 15 no vember speelt dames 1 van Gouwestaete tegen Polar Bears 1. De wedstrijd be gint om 18.15 uur en wordt gespeeld in zwembad ’De Peppel’ te Ede. Dames 2 speelt om 19.00 uur tegen KZC 1 in het ’Sportfondsenbad’ te Be verwijk. Heren 2 speelt thuis in Gouwebad ’de Sn iep’ tegen HZ-Zian 4 uit gelsportvereniging Waddinx veen viste onlangs de tweede regeld werd. Korbis liet zich qua scores niet van de wijs brengen door de verhoogde Snelheid, mooie passes, vele breaks, alles was te zien in deze wedstrijd. Jammer was wel, dat er geen sprake was van een spannen de strijd. Daar was Flyers veel te sterk voor. Wel bleef heren 2 - behalve een dip in de tweede helft - goed bij de les en stevende af op een rui me overwinning. Uitslag 90- 33. Topscoorders Derk Dee- nik en Rudo Van Loo, beide met 18 punten. Jongens-adspiranten 1 deed niet onder in vergelijking met de beide seniorenteams. Ze scoorden er lustig op los te gen Westland Stars. beste van het spel en gunde de op de laatste plaats bi vakkerende Leiderdorpers geen schijn van kans. Door deze overwinning blijft Korbis op de derde plaats staan in de derde klasse van de disctrictscompetitie. keer het doel verdedigde. Coach Sonja van Ham was, na afloop, zeer te spreken over het feit dat veel spelsys temen waarop was getraind strijd was vrij toegankelijk, goed uit de verf kwamen. Door drie overwinningen op Ook het enige jongens-jeugd- rij in het landelijk bekertoer- team van Rowah moest het opnemen tegen Unitas. Het krachtverschil in deze ‘wed strijd’ was nog groter dan bij de C-jeugd. Met de monster score 4-30 werd Rowah afge droogd door een gemotiveerd Unitas. Het slotaccöord was aan de jongste jeugd. Zij ston den tegenover de D-junioren leybalsters van DWS uit Schiedam. We derom stond deze wedstrijd bol van de spanning. Na een ruststand van 2-2, won DWS met 3-4. De goals van de thuisclub waren van Stef Hoogendijk, Sander Mooling en Jelmer Schmitt. Tot zover een ochtendje Rowah, waar het talrijk opgekomen pu bliek zeer van genoten heeft. persoon. Voor de winnaar wordt een mooie beker be schikbaar gesteld. Verder zijn er nog vele prijzen te winnen. De klaverjasdag wordt ge- plicht nummer. sponsord door Voordeelmarkt In de eerste periode open de Gillian van den Berg de score (0-1). De Ham kwam Silco plafond- en wandsyste- via Wendy Heemskerk nog wel op 1-1, doch daarna scoorden Marion van Hooft 1-2 en Ingrid van Veen 1- 3. Gouwestaete kwam in de tweede periode, via Sand ra Berckenkamp en Wendy de Frankrijker, op een 1-5 voorsprong. Deze werd in de derde periode verder uitgebreid naar 1-8 door Wendy de Frankrijker (2) en Ingrid van Veen. In de vierde periode kon wederom Wendy Heems kerk wat terugdoen voor De Ham (2-8). Tenslotte van den Berg de eindstand van 2-9 naar stond te kijken, liepen ze in ‘no-time‘ uit naar 0-7. Pas toen kon Iris van Stel te- genscoren. Voor rust maakte ook Maijo de Schipper nog een doelpunt. De rust brak aan met 2-8. In de tweede helft was het spelbeeld iden tiek aan het eerste bedrijf. De Wu-Shu-team en op de eerste plaats het Nederlandse jiu- het afgelopen seizoen, jitsuteam dat volgens de jury met kop en schouders boven de rest uitstak. Een pleister op de wonden na de teleurstellende tweede plaats op de NK jiu-jitsu. wedstrijd voor de wintercom petitie in het Aarkanaal. Direct na het beginsignaal zat de beet er goed in, zeker aan kop en staart van het con cours. Doch na verloop van tijd toonde de vis steeds minder in teresse in het aangeboden aas, halverwege de wedstrijd ver dween de beet helemaal. De winst ging naar J.van Eg- dom, op het staartnummer viste hij 2.280 gram witvis bij elkaar. Op kop viste M.Rei- chard met 1.760 gram naar de tweede plaats, net voor J.van Elswijk, die met 1.630 gram derde werd. Werd in de tweede wedstrijd al zeer matig gevan- kansen weg. Hierdoor Dl kon niets inbrengen tegen werd de 1-3 voorsprong in Donk (7-0). El speelde tegen de tweede periode omgezet Bodegraven een slappe eerste helft, maar na de rust werd er prima geacteerd (4-0). F1 wilde alleen maar scoren tegen Esto. Dat lukte ook, maar over de rommelige ma nier waarop dat werd gedaan, was men langs de lijn niet te spreken. De meisjes-junioren tenslotte toonden in de eerste helft te gelijke gen de dames van Unio onge zouten girl-power (4-0). Na de rust werd enkel toegewerkt naar het laatste fluitsignaal. WADDINXVEEN - Topvol- leybalsters uit Zaanstad van de eredivisieploeg Gi&Di Zaanstad kwamen maandag 10 november naar Waddinx veen. De volleybalsters uit Zaan stad speelden in sportzaal Groenswaard (Wingerd) te gen Keukencentrum Wad dinxveen Be Fair. De wed- In Uden werd het 8-8 en mag Gouwestaete door dit ’uitresultaat’ verder beke ren. Dames 2 bekerde te gen Van Luin-Branden- burg 2. In Gouwebad ’de Sniep’ werd het 2-6 voor de Bilthovensen. Deze keer moest dames 1 van Gouwestaete aantre^ den tegen De Ham in Wor- merveer. De Waddinx- veensen deden hun plicht en wonnen vrij gemakke lijk met 9-2. Voorafgaand aan het duel hadden beide ploegen vier punten uit evenzoveel wedstrijden weten te ver zamelen. Gouwestaete le verde vorige week tegen ZWV-Nereus een toppres tatie. Het is dan altijd af wachten of een ’mindere’ tegenstander de waterpo- losters kan motiveren tot WADDINXVEEN - Zaterdag spel van hetzelfde hoge ni- 15 november van tien tot vier uur wordt er een klaveij as dag gehouden in het wijkge- bouw Zonnig-Zuid (St. Victor- straat). De opbrengst van de ze dag is bestemd voor het Astma Fonds. Er worden 16 rondens gespeeld. Tussen de middag zijn er broodjes ver krijgbaar. De kosten voor deelname bedragen f 10,- per kon al helemaal geen vuist maken. Mede gezien het feit dat heel kort werd ge floten, was het een verre van spannende wedstrijd; eigenlijk meer een ver in de de eerste thuiswedstrijd aan het begin van dit seizoen had Korbis moeite genoeg ge had met de Leiderdorpers: uiteindelijk wees het score bord toen 15-14 aan. Korbis, spelend zonder Frits Visser, hield voor deze uit wedstrijd rekening met een mogelijke sportieve revanche van Velocitas. In het eerste gedeelte van de wedstrijd trok Korbis echter het spel duidelijk naar zich toe, het geen door afstandsschoten van Esther Visser en Bram van Rijssel in de score tot uit drukking werd gebracht (0- 2) . Na het eerste doelpunt van Velocitas wist Jaco Wineke een strafworp te benutten (1- 3) . In deze fase van de wed strijd scoorden Korbis en Ve locitas* een aantal keer om en om, resulterend in een 4-6 stand halverwege de eerste helft, waarbij voor de Korbis- doelpunten achtereenvolgens Bram van Rijssel, Jaco Wine ke en Esther Visser teken den. Het Waddinxveense achttal speelde zich tegen de rust naar een wat ruimere 4-8 voorsprong door scores van Jaco Wineke (via een straf worp) en van Yvonne Boom ers (via een afstandsschot). Ook het eerste doelpunt van de tweede helft was afkom stig van Korbis; ditmaal was Yvonne Visser succesvol van afstand (4-9). Velocitas bracht vrij snel hierna de marge weer terug tot vier doelpunten (5-9). Gaandeweg de tweede helft gingen de Leiderdorpers wat harder spelen, waardoor het spel van Korbis soms wat ont- pend zijn. Er wordt gespeeld volgens de snelschaakregels. Het speeltempo bedraagt 10 minuten per persoon per partij. Voor iedere deelnemer is aan het eind van het toernooi een leuke prijs beschikbaar. Het toernooi biedt plaats aan 64 deelnemers. Wie in een on gedwongen sfeer zijn of haar schaaksterkte op de proef wil stellen kan voor inlichtingen en aanmeldingen bellen met Eind maart starten alle Kor- bis-teams met het vervolg van de veldcompetitie. Tot eindigde het Nunchaku- die tijd gaan de teams de zaal team, op de tweede plaats het in, waarbij het eerste Korbis- team, na het kampioenschap van uitkomt in de tweede klasse van het district (een niveau hoger dan in de veldcompeti tie). De zaalcompetitie start zaterdag 22 november in sporthal ’de Dreef. met 2-17 gewonnen door de meisjes die thuiswedstrijden spelen onder de rook van het Feijenoord-stadion. Blijkbaar gaat het spel met de handen hen beter af dan dat met de voeten door de grote “broers*. De wedstrijd van de B2-jeugd tegen het Vlaardingse Hol- landiaan had een zeer span nend scoreverloop. Via treffers over en weer brak de rust aan met een 5-6 voor sprong voor Hollandiaan. Mede debet hieraan was het uitvallen van Moniek Hoef- LEEUW ARDEN/WADDINX- VEEN - De jiu-jitsuka’s Bar ry van Bommel (Waddinx veen) en Marco Markus WADDINXVEEN - Voor het eerst in zes jaar heeft het koppel Barry van Bommel- Marco Markus de finale ver loren tijdens de Nederlandse kampioenschappen jiu-jitsu duo-system.Met slechts één punt verschil ging het goud bij de herenduo naar het Hil- versumse koppel Ron Soechit bracht Gillian en Christiaan Boomgaard. F Bij het^mixed-duo met Ange- op het scorebord. De heren moesten afgelo pen zaterdag aantreden 98-86. Topscoorder Wolter Zwijnenburg met 34 punten. Dames 1 vertrok zonder de vaste centers naar Dordrecht voor de wedstrijd tegen Ro- wic. Voor een compleet Flyers al een lastige tegenstander, nooit meer dan vijf punten dus de verwachtingen waren bedroeg. De eerste helft had Flyers steeds een kleine voorsprong, maar echt afstand nemen was er niet bij. Ruststand 48- 46. De tweede helft begon BOB voortvarender en nam rond de zesde minuut een ze- venpunten voorsprong, i namen de Waddinx- de conditie worden gehouden, veense heren het heft weer in Met belangstelling volgt het handen door in Hier viel vooral het goed sa menspelen van Flyers op. In deze leeftijdsgroep wil ieder een ‘Jordan1 zijn en wordt het teamspel nogal eens verge ten, maar de jongens van coach Arjan van Zanten ble ven spelen als een team. Uit slag 84-57. Topscoorder Jo han Walhout met 25 punten. Komende vrijdagavond 14 november in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) om 19.15 uur jongens-junioren 1 tegen DAS en om 21.00 uur dames 1 tegen LÜSV. WADDINXVEEN - Zater dag 1 november werd de vijfde bridgedag gehouden, evenals vorig jaar georgani seerd door de activiteiten commissie van de Stichting tot behoud van de St. Victor- kerk. Van 9.30 üur tot 16.30 uur streden 48 paren in twee za len (één voor roken en één voor niet roken) van Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) om de eerste plaatsen. De prijzen waren geschon ken door bedrijven en parti culieren uit Waddinxveen en omgeving. Dit gold ook voor de hartige hapjes en het broodbeleg. Mede dankzij de medewer king van de vrijwilligers van Het Zuidhonk was het een zeer geslaagde dag. De opbrengst van deze bridge dag bedraagt bijna 2.000,- WADDINXVEEN - Nog nooit hebben tijdens het bestaan van de sjoelclub in Waddinx veen (Alberdingk Thijmlaan) de eerste plaats twee leiders gekend, die het enorm hoge puntenaantal van 143.400 punten heeft gescoord. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: klasse A: 1 en 2. Tine Valenkamp en Jan Kersbergen 143.400, 3. Dick Dros 139.725; klasse B: 1. Peter van Leeuwen 129.575, 2. Frans Botger 129.267, 3. Ed den Drijver 128.200; klasse C: 1. Jan Olie 119.300, 2. Asha den Drijver 119.067, 3. Adrie Faas 117.950; klasse D: 1. Wim Slingerland sr. 108.775, 2. J. Ridder 108.525, 3. Cor Kers bergen 108.350. minimaal. Dit bleek vooral in de eerste helft. Qua veldspel was Fly ers niet de mindere, maar de dames kwamen niet tot sco ren. De tweede helft was aan Fly ers’ kant stukken beter. Nu werd er ook gescoord, maar de achterstand van 25 pun ten uit de eerste helft werd l een hogere niet goedgemaakt. versnelling te gaan spelen. Verheugend was het goede Hierdoor kwam BOB steeds optreden van de twee junio- iets te laat en stapelde de fou- ren, Cressida Jobels en Char- tenlast zich op. lotte Lelieveld. Uitslag 69-42. Langzaam maar zeker liep Heren 2 liet zien dat er ook in Flyers uit, vooral dankzij het de wat lagere klassen mooi voortreffelijk nemen van de basketbal wordt gespeeld. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gouwe Rijders houdt donderdagavond 13 november om acht uur in ho- tel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) haar kaart avond. Tijdens deze avond wor den vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van De Gouwe Rijders, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten is er de prijsuitreiking met leuke prijzen. naar een 6-4 achterstand, alleen Marcel Ribbens wist tot scoren te komen. In derde periode wisten Remko Overdam en Wou ter Steller de achterstand terug te brengen naar een 7-6 achterstand. De Gou- westaete-heren bleven on der hun niveau spelen. Ze zouden bij een g stand door zijn naar de volgende ronde. Wouter Steller en Remko Overdam brhchten hun ploeg in de vierde periode weer terug in de wedstrijd en zorgden voor een nipte voorsprong van 7-8. Uit eindelijk scoorde de Ude- naren in de laatste minuut nog gelijk (8-8). Het tweede damesteam van Gouwestaete speelde afgelopen zondag een be kerwedstrijd tegen Van Luin-Brandenburg 2 uit Bilthoven. In Gouwebad ’de Sniep’ werd het 2-6 voor de ploeg uit Bilthoven en ligt dames 2 uit de be- kercompetitie. Reeds in de eerste periode gaf de ploeg van Van Luin/Brandenburg haar visitekaartje af en scoorde 0-2. In de tweede periode leek Gouwestaete terug te komen na een treffer van Erika Vlasman (1-2), doch WADDINXVEEN - De vijfde Waddinxveense schaaknacht zal worden gehouden op vrij dag 30 januari 1998. Dit evene ment wordt georganiseerd door de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in samenwerking met nagel bij de thuisclub. Zij ver- de Waddinxveense Schaak stapte zich en moest met een Vereniging WSV. fikse enkelblessure naar de Top- en thuisschakers uit de EHBO-post van het Groene J - -1 Hart Ziekenhuis in Gouda. In het tweede bedrijf kwam WADDINXVEEN - Zowel he ren 1 als heren 2 van Flyers- basketbal speelde een gewon nen wedstrijd tegen respec tievelijk BOB en Team Ten Dreamers. Dames 1 redde het niet in Dordrecht tegen Ro- wic. Jongens-adspiranten 1 behaalde een ruime overwin- eindelijk_werd de uitslag nog ning. De wedstrijd van heren 1 te gen BOB was een wedstrijd van twee aan elkaar gewaag de en goed schietende teams. Ook was het een spannende strijd waarbij het verschil wijde omgeving bezoeken jaar lijks de schaaknacht, die zoals gebruikelijk wordt gehouden in Rowah over de eerste schrik het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Er wordt “klokje rond' ge schaakt van vrijdagavond 20.00 uur tot zaterdagochtend 08.00 uur, waarna met een ge zamenlijk ontbijt en de prijsuit reiking zal worden afgesloten. Tijdens de pauzes gedurende de nacht zullen alle deelnemers worden voorzien van salades, soep en stokbrood. Dankzij de jeugd van Sonja van Ham vrijwilligers van Het Zuidhonk was Unitas (Maassluis). Ook zal de bar de gehele nacht geo- deze wedstrijd verliep vol spanning. Het was een spor tief duel dat, onder leiding van een goed fluitende Simon Krol, met 21-16 werd gewon nen door de Rowah-meisjes. Clubtopscoorster Marion van Ham was erg productief. Zij nam 10 treffers voor haar re kening. De overige Rowah- doelpunten waren van Bian ca van Ham (5), Linda Hoef nagel, Saskia van Heteren en Mareille van Oord (elk 2). Henk Stam (tel. 0182-619630) Opvallend was het goede op treden van keepster Martine Verweij die voor de tweede Allereerst was het de beurt aan de C-junioren. Tegen stander was Atonium (Rot- terdam-Zuid). Een ploeg die duidelijk enkele maten de groot was voor de meiden van coach Hans de Heer. Met flitsend aanvalsspel en een totaal vangstgewicht van combinaties waar de thuis- 5 kilo. De derde wedstrijd ploeg met (te) veel ontzag werd gewonnen door M.Rei- chard met 1.280 gram, tweede werd J.Verhoef met 1.100 gram en derde H.Kraan 700 gram. Door deze slechte vangsten zijn de onderlinge verschillen na drie wedstrijden nog zeer gering: 1. J.van Egdom 9.210 gram, 2. H.Kraan 9.060 gram ‘strijd1 werd overduidelijk en 3. M.Reichard 8.990 gram. Uitslag: niet-rookzaal: Groep 1: 1. Dames Hoge- nelst en De Leeuw 62,94 2. Echtpaar Goedhart 58,86 3. Dames Van Leeuwen en Van der Werf 55,56 Groep 2: 1. Echtpaar Den Hoedt 62,64 2. Eecht- paar Verhoef 56,36 3. Dames Derks en De Lange 52,19 Groep 3: 1. Dames Hendriks en Hart 52,08 2. Echtpaar Borst 50,69 3. Heren Akkerhuis en Hulshof 50,60 Uitslag rookzaal: Groep 1:1. Dames Verweij en Den Her tog 61,98 2. Heren Berk- houdt en Hart 60,12 3. Dames Janmaat en Wijnen 54,34 Groep 2: 1. Me vrouw Van der Stelt en de heer Van Veldhuizen 54,75 2. Heren Groenendijk en Verweij 51,39 3. Dames Doeve en Koelemij 49,65 WADDINXVEEN - Korbis-korfbal heeft de eerste helft van de veldcompetitie afgesloten met een duidelijke 8- 14 overwinning op Velocitas (Leiderdorp). De Wad- veen) en dinxveners hadden gedurende de hele wedstrijd het (Gouda) hebben op de Friese avond der krijgskunsten ge streden in Leeuwarden om de titel beste budo demonstratie van Nederland. Ze legden be slag op de eerste plaats. Het was de eerste keer dat er in ons land een competitie was opgezet tussen top demo- teams. Er waren in sporthal het Kalverdijkje toppers te zien uit bekende en minder bekende vechtsporten als ka rate, aikido, wu-shu, free-styl karate, pencak silat, yosei- kanbudo, hapkido, jiu-jitsu, nunchaku en teakwondo. Voor het winnende team van Velocitas knokte zich nog wel deze wedstrijd was er een bo even terug via twee doelpun ten (7-11), maar Jaco Wineke schoot van afstand de 7-12 binnen. De Waddinxveners hadden afgaande op het spe- loverwicht eigenlijk nog ver der uit kunnen en moeten lo pen, maar de score stokte uit eindelijk bij 8-14, waarbij de resterende Korbis-scores kwamen van Jan de Jong (in- gevoerd en mogen niet langer gevallen voor Bram van Rijs sel) en Yvonne Visser. Met deze overwinning sluit het eerste team van Korbis de eerste helft van de veldcom petitie af op een gedeelde der de plaats. Korbis 2 won eveneens duide lijk van Oranje Nassau 2 (Vlaardingen); ook Korbis 2 staat nu op de derde plaats, demonstratie neer In de laatste competitie-ron- pakket van het totale jiu-jitsu den liepen zowel het derde, zowel duo als fighting omvat- vierde als het vijfde team van ten. Door na elke demonstra- Korbis tegen een nederlaag tiepunten te geven kwam de op. jury tot een eindoordeel. Ronald Wurstenberg (Euro Sport) maakte de winnaars bekend. Op de derde plaats het tegen De Zeester-Meerval in Uden. Op papier zwakkere voor de Gouwestaete-he- ren. De Udenaren spelen één klasse lager, tweede klasse KNZB. De Waddinxveners begon nen goed aan de wedstrijd. Door doelpunten van Jaco de Jong (2) en Remko Overdam gingen de heren na de eerste periode aan de leiding met 1-3. De Gouwestaete-heren konden de goede lijn niet doorzetten in de rest van de wedstrijd. De ploeg van trainer-coach Jan Midden dorp verloor de grip op de wedstrijd en gaf heel veel lijke partij te kunnen geven. Hierdoor Dl kon niets inbrengen tegen i Donk (7-0). El speelde tegen MOERKAPELLE - De Ijs club Moerkapelle houdt maandagavond 24 november om kwart voor acht de jaar vergadering in het dorpshuis Op Moer. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend en niet her kiesbaar IJf en Carry van der Spek. Kandidaatstelling kan geschieden in de vergadering. De jaarvergadering wordt be sloten met een verloting. In de voorbije winter kon er drie weken op de ijsbaan op de Rotte worden geschaatst. De verlichting, de muziek en natuurlijk de ’koek en zopie’ zorgden ervoor dat er in een gezellige sfeer kon worden geschaatst. Met het goede materiaal kon de baan in goe- Hierna WADDINXVEEN - Zaterdag 15 november wordt voor de 19e keer in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) het open schap (tot 16 jaar) van Wad dinxveen gehouden. De organisatie hiervan is tradtiegetrouw in handen van de Waddinxveense Heren 1 kwam goed weg Schaak Vereniging WSV. De tegen De Zeester-Meerval. indeling is volgens het Zwit serse systeem. Er wordt ge speeld in vier leeftijdscatego- riën. Dat zijn de B-categorie (gebo ren na 15-11-1981; 7 ronden), C-categorie (geboren na 15- 11-1983; 7 ronden), D-catego- rie (geboren na 15-11-1985, 9 ronden) en E-categorie (gebo ren na 15-11-1987; 11 ron den). Het inschrijfgeld bedraagt f 7,50 en kan betaald worden aan de zaal. De zaal is open vanaf 9.00 uur. De eerste ron de begint om 10.00 uur. De prijsuitreiking zal om onge veer 17.00 uur plaatsvinden. lique Poort bleef Barry van Bommel onbetwist de leiding houden en haalde goud, wat hem direct een ticket naar de EK in Stokholm (Zweden) op leverde. De Waddinxvener, die bij de NK voor het eerst in drie dis ciplines mee deed en dus ook bij het fighting-system -72 kg WADDINXVEEN - Zondag middag 16 november om kwart voor een speelt dames 1 van de hockeyclub Wad dinxveen (Sniepweg) tegen de dames van hockeyclub De nog een derde plaats mogelijk IJssel. was. Deze haalde hij met Beide teams staan op een ge- overtuiging binnen door alle deelde eerste plaats in de volgende partijen met vol lp- competitie. De andere senio renteams spelen ook thuis. Alleen heren 1 gaat uit naar Zoetermeer. Jongens Al wonnen afgelo pen weekeinde van de num mer 1, De Kievitten en ook jongens BI onder leiding van trainer-coach W. de Wit, gaan onverminderd door met hun zege reeks. Jongens E3 speel den de eerste thuiswedtrijd tegen Klein Zwitserland maar verloren. 1 WADDINXVEEN - Waddinx- veen-voetbal heeft de partij tegen Bergambacht met 0-1 verloren. De Waddinxveners zitten in de middenmoot met gen, in de derde wedstrijd - af- 11 punten uit 9 wedstrijden. gelopen zaterdag in de Oude Een foutje in de verdediging Rijn bij Koudekerk - was de deed de gelijke krachtsver- vangst ronduit slecht, getuige houding in de matte wed strijd zonder hoogtepunten een geen recht, maar dat lot is de tegenstander geel-zwarte formatie wel va ker beschoren. Beide keepers riepen bij het uittrappen regelmatig dat hun medespelers moesten be wegen en die uitroep was in derdaad de enig juiste karak teristiek voor het duel. Een dag eerder was de jeugd van Waddinxveen-voetbal aan de bak geweest. De Al- junioren hadden geen moeite met RVC (5-2), BI verloor weer eens van Moordrecht en Cl wilde zoals altijd wel, maar is nog altijd in afwach ting van voldoende kracht om een tegenstander ook werke- WADDINXVEEN - Zaterdag moesten de jeugdploegen van de Waddinxveense handbalvereniging Rowah- Zuidplas Assurantiën in sporthal ‘de Dreef1 spannende thuisduels afwerken. b wt

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 27