Drie Coenecoop-leerlingen in Sinterklaas in Brugtentrum Lezing over vleermuizen Thailand-actie: Elke gulden is 100 centen waard Balie De Vierstroom in Gouds ziekenhuis J w Politie pakt winkeldievegge Geen succes voor oplichter Zonnebanken/-hemels hoge kortingen op o.a. diverse showroom modellen Klaverjassen in Zevenhuizen Pieter Frijters helpt mensen op seminar direct van hun fobie af Fysio-trainings- therapie van Coen de Laat PAGINA 19 te gaan uitbreiden. GOUDA - Vanavond (woens- veel ■Mi Let op: 's avonds geopend De wens van de twee organi saties om intensiever samen te werken in het voordeel van de patiënt wordt zo zeer tast baar. Deze nieuwe balie is ie dere werkdag tussen twee en half vier open. de het dat er op dit moment voor ie dere afgestudeerde een baan wacht. Een goede baan, een goed be taalde baan die zonder deze opleiding nooit gehad zouden de Ridder van Catsweg in Gouda. De lezing wordt ge houden door een vleermuis deskundige van het Ministe rie van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij (LNV). meer de medisch therapeutische hoek'. bijstandsniveau leven wordt eq va ml 3T van een 1 klein groepsverband (6-7 per sonen), waarbij ieder toch in- MOERKAPELLE - Dinsdag morgen 18 november rond elf uur kwam een man van rond de 55 jaar bij een woning aan de Jonkheer v.d. Wolstraat aan de deur. De man vertelde dat de bewo ners één van de tien win naars waren van een tapijt. Wanneer zij f275,- wilden be talen, konden ze daar oök nog een groot tapijt bij krijgen. De bewoners zijn hier niet op ingegaan. Vier en twintig uur na de aanmelding vindt al een ge sprek plaats tussen de mede werksters van De Vier- stroom, de 'verpleegkundige en de patiënt of zijn familie. 'addinxvener Pieter Frijters aan WADDINXVEEN - De drie VWO-leerlingen van het Coe- necoop College, Angelique Aerts, Karin v.d. Werf en Karlo Wessels, zijn doorgdrongen tot de halve finale van de internationale Internet-wedstrijd ’Thinkquest’. ’iets’ mankeren of geman keerd hebben', weet de fysio- als onderwerp ‘College therapeut. ZEVENHUIZEN - Zaterdag- 1 middag 29 november om half twee houdt klaverjasvereni- ging Hotel Vos een klaverjas- toemooi over drie partijen volgens NKU-reglement in Hotel Vos aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Er zijn mooie prijzen te win nen. De deelnamekosten zijn f 5,- per persoon. Voor meer informatie kan men bellen met H. Wijn, tel. 0180- 631801 of met Hotel Vos, tel. 0180-631205. Inmiddels is er een aantal maanden ervaring opgedaan met deze vorm van samen werking. Het blijkt in een grote behoefte te voorzien. Al 500 mensen werden in het Goudse ziekenhuis op deze nieuwe wijze overgedragen voor thuiszorg of ziekenhuis zorg. De ervaringen zijn be langrijk om te kunnen beslis sen of er in de toekomst ook op de Jozeflocatie een derge lijke balie wordt geplaatst. De Vierstroom heeft overi gens al eerder goede ervarin- dag 26 november) om acht gen opgedaan met een derge- uur houdt de Koninklijke voor Veldbiologie een lezing over vleermuizen in De Veste aan WADDINXVEEN - Dinsdag 18 november rond twee uur is een 52-jarige vrouw uit Wad- dinxveen aangehouden we gens winkeldiefstal. De vrouw stopte bij een win kel aan de Passage een peper en zoutstelletje in haar hand tas en liep vervolgens zonder te betalen de winkel uit. Buiten is zij door de eigenaar aangesproken en aangehou den. Zij is later door de politie opgehaald. De nieuwe werkwijze geeft de mogelijkheid om de patiënt (en zijn of haar familie) beter van dienst te zijn, zonder tijd verlies, met goede informatie hebben, want uitsluitend jon en met minder afstemmings problemen. Bovendien wordt v’ J--1 -j - 1- - in het ziekenhuis niet ver lengd. Medewerkers van De Vier stroom regelen de zorg die thuis nodig is voor patiënten die het ziekenhuis verlaten en organiseren tevens een soepele overdracht van pa tiënten die al thuiszorg krij gen maar in het ziekenhuis moeten worden opgenomen. Tijdens de openingsuren is er ook gelegenheid voor bezoe kers om informatie te vragen. Buiten de openingstijden van de balie zijn de medewerkers actief op de verpleegafdelin- gen in het ziekenhuis om pa tiënten, familie en verpleeg kundigen te begeleiden. Het Groene Hart Ziekenhuis en De Vierstroom hebben in de aanloop tot het plaatsen van de balie gewerkt aan een nieuwe overdrachtprocedure om de zorg beter af te stem men en in elkaar over te laten lopen. Een belangrijke nieuwe af spraak is dat als verpleegaf- delingen in het ziekenhuis 48 uur van tevoren bij De Vier stroom aanmelden dat een patiënt weer naar huis mag, goede thuiszorg gegaran deerd is. deelnemen met vooral oudere amerikaanse studenten. Het ‘College Beneath The Sea‘ werkstuk kwam bij de beste 18% uit. Volgend jaar doen weer twee teams van het Coenecoop College mee, want er zijn plannen om de ‘multi mediahoek' in de t schoolbibliotheek aanzienlijk 0p de foto toont VWO-scholier Karlo Wessels trots zijn certificaat uit Amerika. Volgend jaar doen weer.teams van het Coenecoop College mee aan de internationale Internet-wedstrijd, AM VHM mImMMAM AM« MA M«AMIMMAaL>F IM MA r A aI MIK 11 aIm A aL M M M V A M I l> 4a MMMM WADDINXVEEN - Onder het motto ’Elke gulden is 100 centen waard’ gaat een bijzondere Thaise inzamelings actie van start. Er zijn natuurlijk vele manieren om kinderen in de Derde Wereld te helpen, en dat wordt gelukkig op grote schaal gedaan, maar in Waddinxveen gebeurt dat in een bijzondere vorm. trum Het Nieuwe Trefpunt stellen ook mensen die het fi nancieel moeilijk hebnen in staat ter plekke hun fobie, angst of paniekstoornis kwijt te raken. (Foto: Frijters Mind Tuning-Sjaak Noteboom). ‘Meestal kost de organisatie van allerlei hulpverlenings- acties geld. De percentages die uiteindelijk terecht ko men bij de hulpbehoevenden lopen sterk uiteen', aldus de Waddinxveense ondernemer Gerrit Oudijk. ‘Toen ik daarover sprak met de eigenaar van een Hollands restaurant in het Thaise Pat taya zei deze simpel: Waarom ja je niet naar het weeshuis, dan kun je direct iets doen en gaan er geen kosten vanaf. ‘Mijn vrouw en ik besloten er eens te gaan kijken. Na veel handen- en voetenwerk (bijna niemand spreekt Engels) kwamen we bij father Bren nan terecht. Een Amerikaan die het weeshuis bijna 25 jaar geleden heeft opgezet'. Op dit moment zijn er niet al leen wezen, maar ook ver waarloosde kinderen. Daar naast is hij een aantal jaren geleden begonnen met het op leiden van doven, blinden en lichamelijk gehandicapten Thais. Kinderen die absoluut geen kans hebben in Thailand. Want het weinige geld dat men heeft .besteedt men lie ver aan de ’gezonde’ kinde ren, die dan later weer voor de oude dag van hun ouders moeten zorgen. Father Brennan is een aantal jaren gelden begonnen om li- dividueel bezig is op zijn of haar eigen niveau. Coen de Laat: ‘Er is geen overdreven prestatiedrang (behalve als iemand daar spe- ciaal voor komt) en het com- net-aansluiting beschikt kan petitie-element ontbreekt', het werkstuk bewonderen via de school-web-page: http ://www .wirehub.nl/~coe- necol Afgelopen week bleek dat de inspanningen van het drietal beloond werd met een plaats Tétóp SUPER 1 V OENSDAG 26 NOVEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN geren uit arme families ko men in aanmerking. Het gro- via deze werkwijze de ligduur te verschil met Nederland is dat het salaris gedeeld wordt met de familie. Dus door een 2-jarige oplei ding te sponsoren ontstaat er een geldverschaffen voor een hele familie die zolang hij leeft ontwikkelingshulp geeft. Om een indruk te geven van GOUDA/WADDINXVEEN - In de centrale hal van het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandlocatie) is sinds deze zomer een balie van thuiszorgorganisatie De jes is echter dermate goed, Vierstroom gevestigd. uur lijke transmurale werkwijze Vereniging in het Hofpoort Ziekenhuis in (KNNV) Woerden. want er zijn plannen om de 'multi mediahoek' in de schoolbibliotheek aanzienlijk te gaan uitbreiden. (Foto: Kobie Koorengevel). in de halve finale. Dat is een indrukwekkende prestatie, gezien het feit dat er duizen- den teams aan de wedstrijd Toen het drietal vorig school jaar door twee van hun do centen min of meer werd ver plicht mee te doen aan een Internet-wedstrijd namen ze dat sportief op. Hoewel ze nog nooit van hun leven zelf ‘web-pages‘ ge maakt hadden werden ze toch ingeschreven voor de Amerikaanse ‘Thinkquest wedstrijd'. ‘Thinkquest' is een interna tionale wedstrijd voor scho lieren uit alle landen. Doel van de wedstrijd is om het ‘onderwijskundig gehalte' De maandelijkse seminars van Pieter. Frijters in zalencen- chamelijk gehandicapte jon- geren gedurende een 2-jarige opleiding klaar te stomen voor het bedrijfsleven. Lichamelijk gehandicapten worden in twee jaar opgeleid tot elektronicamonteur of computerprogrammeur. Twee beroepen waar veel vraag naar is. De eerste groep afgestudeer den kon met veel pijn en moeite een baan krijgen bij de internationals. De motiva tie van deze jongens en meis- r ‘Het kan dus of heel licht zijn, speciaal afgestemd op ie mand lage belastbaarheid of heel zwaar voor iemand die weer wil gaan sporten en daar verantwoord naar toe wil trainen'. De beste omschrijving van fy- sio-trainings-therapie is mis schien wel individuele bewe gingsprogramma’s onder be geleiding van fysiotherapeuten, waardoor je verantwoord fitter kimt worden. Het is bestemd voor sporters die specifiek willen trainen, voor wie herstelt (bijvoor- beeld na een operatie), voor mensen met Chronische klachten die niet verminde ren, voor mensen met ’zwak ke plekken’ die veilig aan be weging willen doen, voor ge- wichtsnormalisering, voor conditieverbetering en als voorbereiding op bijvoorbeeld een skivakantie. Bereikt wordt een betere con ditie, een beter figuur, voor koming van (recidiverende) klachten, prestatieverbete- ring en handhaving van hui- dig trainingsniveau. van het Internet te verhogen. De scholieren moeten teams vormen en met dat team een werkstuk maken. Het ver schil met een - gewoon - werkstuk is, dat het resultaat in de vorm van ‘web-pages‘ gegoten moet worden. Het leuke hiervan is dat die resultaten dus door mensen over de hele wereld opge vraagd en bekeken kunnen worden op hun computer. Voor de school was er een bij komend belang: alle Neder landse scholen die een team inschreven voor ‘Thinkquest1 werden door de Nederlandse stichting Edusurf gespon sord. Dankzij de deelname van Karlo Wessels, Karin v.d. Werf en Angelique Aerts be schikt de school voor voortge zet onderwijs nu over een pri ma ISDN-aansluiting op het ‘net‘. Tot zelfs in de zomervakantie zijn ze bezig geweest met het samenstellen van hun inzen ding. In overleg met de aard- rijkskunde-docent Swart ko zen ze Beneath The Sea‘. ‘Het is een vorm van sportbe- Het werkstuk behandelt het oefening met behulp van trai- verschijnsel ‘polder'. Een ningstoestellen die wat lijken hoofdrol speelt daarin het feit op die je ook in een sport- dat het Coenecoop College school tegen komt-maar' d'ie een school is in een van de meer ontwikkeld zijn vanuit diepste polders van Neder- de medisch therapeutische land: de Zuidplaspolder. Verder komen het Gouwe- Alles gaat onder begeleiding aquaduct en de waterhuis- van een fysiotherapeut in houding in het werkstuk aan de orde. Het resultaat is een erg levendig en onderhou dend werkstuk waarin veel gebruik gemaakt wordt van plaatjes, kaartjes en echte ge luiden. Iedereen die over een Inter- inkomsten in Thailand. Een ober verdient ongeveer ƒ125,- tot 150,- per maand, een bouwvakker met zijn vrouw als opperman ƒ125,- per maand, een gehandicapte computerprogrammeur ±ƒ650,- per maand en een elektronicamonteur ƒ525,- per maand. De opleiding gegeven door ge handicapte leraren kost ech ter veel geld. En geld krijgt father Brennan niet van de regering of van de kerk. Hij is aangewezen op giften en sponsoring. Zo organiseert een aantal in Thailand wo nende Nederlandstaligen een aktie om rijst te kunnen ko pen. Vorig jaar konden ze 30.000 kili rijst aanbieden. Om in aanmerking te komen voor een plaats bij de 2-jarige op leiding moet er één of meer dere sponsors garant staan voor een groot deel van de op- leidingskosten. Het sponsorbedrag is ƒ4.000,- voor de hele opleiding. Een onmogelijk bedrag voor deze jongeren, die ook nog eens het lelijke eendje in de familie zijn. Gerrit Oudij: ‘Daarom deze éénmalige actie. Laten we proberen het leven van een aantal jonge Thais een ande re wending te geven. Dat ze in plaats van het lelijke eend je een mooie zwaan worden, waarop een heleboel mee kunnen drijven'. ‘Zoals gezegd van iedere gul den komen 100 centen bij fa ther Brennan. Een bank zal zonder kosten te berekenen het geld overmaken waar het op 2 januari 1998 officieel aangeboden zal worden aan father Brennan'. In Waddinxveen zijn de he ren G. van Ringelenstein en T.W. Verweij zich bereid ge toond ezicht te houden op de binnenkomende gelden en ook voor het overmaken naar Thailand. Oud-CDA-raadslid Herman Heller zal alles als penning meester netjes bijhouden en Gerrit Oudijk zal trachten zo veel mogelijk sponsors te werven. Sponsoring is mogelijk voor één of meerdere studies (ƒ4.000,- per studie), een hal ve sponsoring (ƒ2.000,-), sponsoring (ƒ1.000,-) of voor 1/8 sponsoring ƒ500,-). Hier voor ontvangt men een kwi tantie in verband met belas tingaftrek. Volgende week meer over de ze bijzondere actie. Waddinxvener Pieter Frijters aan het werk op een seminar in Waddinxveen met zijn me thode 'Frijters Mind Tuning'. (Foto: Frijters Mmd Tuning-Sjaak Noteboom). VfADDINXVEEN - Volgende vfeek zaterdag 6 december v|n tien tot vijf uur verzorgt Waddinxvener Pieter Frijters iij het zalencentrum ’Het Ni- uêwe Trefpunt’ (Stations straat) een seminar over zijn 'ijrijters Mind Tuning1. Met déze revolutionaire methode zijn volgens hem al honder den mensen van hun fobie, angst of paniekstoornis afge- kèmen. Pieter Frijters geeft njaandelijks een seminar om nfensen met fobieën, angsten ep paniekstoornissen die het o<fk nog eens financieel moei lijk hebben, in de gelegenheid tö stellen paniek-ontsnap- pingsmethoden te leren, blok kades in het lichaam te her kennen, heldere inzichten te verschaffen en zo een basis te leggen voor een kwalitatief béter leven. De methode Frijters Mind Tpning (mensen worden ter plekke direct van hun fobie ajgeholpen) is een praktijkge richte coaching waarin de deelnemers leren kennis ma- k|n met onbewuste processen in het eigen lichaam die zon dér aanwijsbare reden auto- njatisch angst beïnvloeden. Foeter Frijters: ‘Men leert een techniek waarmee men bin- n|n acht seconden aan pa niek kan ontsnappen. Daar naast leert men een ontspan- ningsmethode die de geest in d|ie minuten volledig tot rust biengt'. ‘Men krijgt een korte oqfening waardoor de herse nen beter georiënteerd te le- ran horen, zien of voelen. Men kan ervaren hoe bij hen zelf energie en zelfvertrou wen zich ontwikkeld. Men njaakt kennis met krachtige technieken en uitdagende in zichten om gezond en angst- vftj meer kwaliteit in het le- vdn te brengen. Men krijgt de mogelijkheid om in enkele uien het beste uit zichzelf te h|len‘. Vblgens Pieter Frijters zijn d4 voordelen van zijn metho di humaan en doeltreffend, göen medicijnen, geen hypno- sd, geen trucs of hulpmidde len, geen terugblik in het ver leken, optimale benutting van geestelijke vermogens, enkele sessies en enorme tijd winst. Hpt seminar op zaterdag 6 décember in zalencentrum ‘Het Nieuwe Trefpunt1 begint oi|i tien uur met een kopje koffie of thee. Het eindigt om vilf uur. In de pauze is er ge legenheid tot eten en drin ken. letlereen is welkom. Het mee brengen van een partner wórdt bijzonder op prijs ge stald. De kosten zijn f 50,- per persoon. Van mensen die op i bijdrage naar vermogen "wacht. Telefonisch aan- ■Iden: 0182-631232. WADDINXVEEN - Za terdag 29 november om tien uur komt Sint Ni- colaas weer in het Brugcentrum. Aan de Nesse komt hij dan met zijn pakjesboot aan, waar de Spaanse kin dervriend zal worden ontvangen door voorzitter van Brugcentrum. Het kostte ons moeite Sint Nicolaas té spreken. Met de stor men van de vorige week was het lastig om con tact met zijn schip te krijgen, maar het toch gelukt. De Goedheilig- man heeft er erg veel zin in om naar Wad dinxveen te komen en kan haast niet meer wachten tot zaterdag. Zo spannend vindt hij het. ‘Ik hoop dat er weer heel veel kinderen bij de Nesse staan. Het is zo fijn om al die zin gende kinderen al in de verte te horen als we aankomen varen. De Zwarte Pieten hebben er ook zin in. We hebben zakken vol met pepernoten aan boord en natuurlijk heel erg veel cadeau tjes'. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Ondanks dat alweer een jaar in Boskoop de lessen fy- sio-trainings-therapie succes vol draaien, zijn er volgens Coen de Laat nog steeds men sen die zich afvragen wat dat is en voor wie. ‘Om ex aan deel te nemen is het niet nodig, dat je iets mankeert, maar de ervaring leert dét veel deelnemers I i Je allernieuwste node/len in onze showroom, /erkoop van: Misun - Hapro - Jleosun - Palm 3each - Philips Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 zaterdag van 10.00-17.30 uur GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur ■Ml IW WwM'IIWIWM IWWI IIIIMWII halve finale Internet wedstrijd Betaling in termijnen is mogelijk Diverse Lease-mogeli/kheden Lid va" Profzon en Sanezo (erkend door K.W.F. en Hutdfonds). f I AANBIEDING I Topmerk ALISUN 1 Zweef/Kantel statief 1 metgezichtsbruiner\ ^an ƒ1695.- nu f149^_ UVA snelbruinings- -I /I 95 lampen vanaf 1 ^r. NU 4 weken! verhuur r a zonnehemels slechts I OU. «HM X*

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 19