alsters VERZIJL sport Gouwestaete-dames verstevigen positie Korbis start met nederlaag Zwemmers Gouwestaete eerste in driekamp Spannende viifsetter Be Fair-volleynalsters Ongelukkig verlies voor B-jeugd Rowah Herfsttitel F1 van WSE Kaartavond van De Gouwe Rijders SCHAATSEN VOLOP U Basketballers Flyers zetten opmars voort Jeugdteams Be Fair-volle] zijn succesvol Eerste plaats Joost Blokland Hh eg V NOREN COMBI-NOREN YSHOCKEY KUNST PAGINA 29 WOENSDAG 26 NOVEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN kampioen. (foto:~WSE-voet- bal). Meisjes-pupillen speelde uit bij Cabauw m-p zonder al te veel inzet. Door een doelpunt van Ezra van Zanten kwam WSE op een 0-1 voorsprong maar al snel was Cabauw te rug in de wedstrijd. Annema- rie Ranselaar scoorde net als Cabauw zodat de stand bij de rust 2-2 was. Na de rust werd de wedstrijd door een indivi duele actie van Ezra van Zan ten in het voordeel van WSE beslist. Lisenka Ranselaar werkte zich drie slagen in de rondte en verdedigde als een echte bikkel. Op papier de sterkste, zeker met de wetenschap dat het team van Eef Overdam de echte vorm nog niet te pak ken heeft. De dames stonden al vroeg in de wedstrijd op een 2-0 ach terstand, maar wisten in de tweede periode weer terug te komen door scores van Mari- ke Moolhuizen en Elly Mid dendorp (3-2). Vanaf de derde periode was het een gelijkopgaande strijd met kansen voor beide partij en. Na doelpunten van Mari- ke Moolhuizen en Nancy van den Hoek was het Gabriëlle van der Loo die de eindstand bepaalde op 6-6. Ook heren 2 moest enkele ta lenten missen in de wedstrijd tegen BZ&PC te Bodegraven. Met name het ontbreken van Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van De Gouwe Rijders, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten is er de prijsuitrei king met leuke prijzen. WADDINXVEEN - Met 113 doelpunten vóór en slechts 7 tegen vierde F-l van WSE- voetbal het kampioenschap. Dé Waddinxveners hadden al zo’n groot gat geslagen tussen de nummer twee dat zij niet meer te bereiken zijn. GOUDA St. Anthon iestraat 7-11 WADDINXVEEN Passage 218 ALPHEN a/d RIJN Raadhuisstraat 408 sto de prij zenpot door zijn 2de plaats op de 50 rug (31.3). Bij de dames ging Miranda Boer tweemaal met het goud strijken. Op de 200 m school slag realiseerde Miranda een tijd van 2.46.9, en op de 50 m vrije slag finishte zij na 28.5. Zondag ontving het eerste da mesteam van Gouwestaete in Gouwebad ’de Sniep’ het eer ste team van ZPB Profus uit Barendrecht. De Waddinx- veensen wonnen met 11-4 en nestelden zich weer op de vijfde plek van de ranglijst. Ogenschijnlijk een gemakke lijke overwinning voor de da mes van Gouwestaete, maar het duurde even voor het team van trainer-coach Mar tin Pronk echt afstand kon nemen van het fysiek zwaar spelende ZPB Profus (Baren drecht). De met 11-4 gewonnen wed strijd tegen ZPB kwam wel regelmatig tot stand, waarbij Miijam Overdam er vier in schoot. In de eerste periode scoorden Sandra Bercken- kamp en Mirjam Overdam 2- Jammer van de laatste minu ten in de eerste helft waar Niels Stensen een voorsprong nam van zeven punten (rust stand 27-20). Tegen die achterstand heeft Flyers de gehele tweede helft geknokt, maar het lukte niet deze te verkleinen. Einduit slag 68-61. Topscoorder Ast rid Scholten met 16 punten. Jongens-junioren 1 speelde een goede wedstrijd tegen MSV. Vanaf het begin lag het initiatief bij Flyers en gelei delijk werd de voorsprong uitgebouwd. Met wat meer rust en overleg in het spel zou de uitslag groter geweest zijn- Nu werd het 76-54. Topscoorder Richard Hage man met 22 punten. Meisjes-junioren 1 verloor van MSV. In het veld bleken beide teams aan elkaar ge- De Rowah-treffer was van Sharon Brouwer. Wellicht kan het feit, dat tegen het eind van de wedstrijd Sint Nicolaas met zijn Zwarte Pie ten de sporthal betrad als verzachtende omstandigheid worden aangevoerd. WADDINXVEEN - Korbis-korfbal is de zaalcompetitie begonnen met een nederlaag. Tegen SDO (Kamerik) kwamen de Waddinxveense korfballers in de sporthal ’de Dreef niet verder dan een 12-19 nederlaag. Komende vrijdagavond 28 november in sportzaal De Duikelaar om 21.00 uur da mes 1 tegen Argon. Zaterdag 29 november om 19.00 uur ook in De Duikelaar heren 2 tegen LUSV. DEN HAAG/WADDINXVEEN - In het Haagse zwembad ‘Watert hor* nam de zwemploeg van het Waddinxveense Gouwestaete deel aan een nationale driekamp en won overtuigend van LZ 1886 en DSZ Hoogwerf Combinatie. In de tweede set nam Nes- selande al snel een 7-0 voor sprong. Be Fair pakte de draad iets te laat op maar vocht dapper terug tot 12- 15. In de derde set namen de Waddinxveensen het initia tief over. Aangemoedigd door het publiek waren het nu de Be Fair-dames die de servicedruk hadden. Met name Marjolijn Ha- meetman serveerde een paar mooie ballen. Antoi nette Wijker kwam een paar keer goed door met de middenaanval en de wer klust aan Waddinxveense zijde zorgde voor een 15-10 setstand. Inmiddels waren de gemoe deren in en om het veld vol doende verhit geraakt om er een echte streekderby van Tegen tegenstander Be Fair werd door Guido Alberts het 100e doelpunt gemaakt. De F-l groep van WSE maakte dit seizoen hun debuut. Met elkaar groeiden zij uit naar een evenwichtig team. Met werkers, technische spelers en afronders behaalden zij zeer gemakkelijk het herfst- kampioenschap Kenny een kanjer van een keeper, Michael een sterke laatste man, Milton een echte bikkel, Amon een technisch spelertje met goed overzicht, Jelle de dappere linkspoot, Xaver met een passie om te scoren, Walter een mooie spe ler en een belofte voor de toe komst, Guido een balvaste lastige spits en Anouar een bijtertje. Een enthousiaste groep jongens. A-l begon thuis tegen Vep A- 1 te laat aan de wedstrijd. Vep stond al na vier minuten - met 0-2 voor. WSE bleef de mindere en moest toezien hoe Vep de voorsprong vergroot te. Het werd uiteindelijk 2-6 voor Vep. Fouad Azougog scoorde beide doelpunten, Je roen Koek kreeg rood. De wedstrijd DCV B-l- WSE B-l 1-0 werd gestaakt). C-l speelde fel bij Gouda C-l en stond door doelpunten van Hishee Berhane en Robin Bruij stens al na vier minuten op 0-2. currentie. E-l speelde uit bij concurrent Floreant E-l een schitteren de wedstrijd met WSE als de iets betere ploeg. De doelpun ten bleven voor de rust uit en na de rust was het Floreant dat snel de leiding nam. WSE nam hierna het heft in handen en de ene na de ande re kans ging verloren. Toch werd het door doelpunten van Kevin Zwinkels en Haben Ya- cob werd het 1-1 en 1-2. De uitblinkers waren Kevin Dor- resteyn en Steven Brouwer. E-2 bedierf bijna het kam pioensfeest van DCV E-2. DCV kwam door een straf schop op 1-0 en het feest leek al te kunnen beginnen. WSE kwam echter terug in de wed strijd en kwam door wereld- goals van Henos Michael, Au- ke Sluijs en Anwar Jamil op 1-3. Toen toonde DCV een ware kampioen te zijn en won het toch nog met 4-3. E-3 speelde uit tegen een ij zersterk Nieuwerkerk E-7. Dat kwam al snel op 2-0 en liep daarna uit naar een rust- gen De Ham in Wormerveer. stand van 4-0. Na de rust ging het weer gelijk op en er werd niet meer gescoord. De uitblinker aan de kant van WSE was Oczan Ayhan. F-l werd zaterdag 22 novem ber ongeslagen kampioen. Tegenstander Be Fair F-2 moest maar liefst 14-maal toekijken hoe hun doelman gepasseerd werd. De doel punten kwamen van Xaver Massing (6), Guido Alberts (2) , Walter Miranda (2), Anouar Hamim, Jelle de Boer, Amon Yacob en Micha el Nijssen. F-2 ging thuis tegen kinscho ten F-5 vol in de aanval. De mannen van WSE stonden constant voor het vijandelijke doel en wonnen dan ook maar liefst met 13-0. De doelpun ten kwamen van Lennart Ba- rentsen (5), Donovan Binken (3) , Joeri Verhoef (3), Alexan der Janisch en Mehmet Ay han. Marc Faber en Rody Visser scheelt een slok op een borrel. In de eerste perioden kon Gouwestaete het verlies nog beperkt houden tot 1-0 en 2- 1, maar daarna nam BZ&PC het heft volledig in handen en won uiteindelijk met 6-10. Voor Gouwestaete scoorde Axel Russcher (4) en Rob van der Meer en Leon Groen ieder eenmaal. Zaterdag 29 november en zondag 30 november spelen de bondsteams van Gouwe- satete thuiswedstrijden in Gouwebad ’de Sniep’. Voor heren 1 staan twee derby’s op het programma. Zaterdag speelt heren l om 18.00 uur tegen BZ&PC 1 uit Bodegraven. Dames 1 speelt om 19.00 uur tegen PSV 1 uit Eindhoven. Om 20.00 uur speelt heren 2 tegen HZ Zian 3 uit Den Haag en dames 2 sluit de sessie om 20.45 tegen HZ Zian 1. Op zondag speelt heren 1 om 18.15 uur tegen Keiler Keu kens Donk 1 uit Gouda en he ren 2 om 19.15 uur tegen ZWV Nereus 4 uit Zaandam. Het is mogelijk dat de wed strijd van dames 1 tegen GZC 1, welke om 17.15 uur is ge pland, op verzoek van GZC, wordt verplaatst naar zater dag 6 december. De aan vangstijd is nog niet bekend. WADDINXVEEN - Zowel het meisjes- als het jongens A-team van Keukencentrum Waddinx- veen Be Fair wonnen zaterdag hun wedstrijd. Meisjes A2 speel de hun wedstrijd uit in Boskoop. In de eerste set, waarin een nieuw systeem werd uitgepro beerd, kwamen de Waddinx veensen al snel op een 3-0 voor sprong door de service van Dia na Hoogendoom. Door de attentheid aan het net van Jannet Dreschler en service- druk van Annemarie v.d. Assem werd de eerste set eenvoudig ge wonnen met 15-0. In de tweede set zakten de da mes wat in en ontstonden er op- stellingsproblemen. De mooie bovenhandse services van San na Vermeulen mochten niet ba ten en de set werd met 15-7 ver loren. In de derde set moesten de mei den van Keukencentrum Wad- dinxveen Be Fair er dus weer te genaan en dat lukte. Via een achterstand van 7-4 en 13-10 wisten ze mede door het uitmun tende blok van Liselotte de Gijt terug te komen tot 13-12. De set werd na een spannende strijd met 16-14 gewonnen door Wad- dinxveen. In de vierde set was de strijd snel beslist. Goed verdedi gend werk van Sandra v.d. Drift, mooie set-ups van Annemieke van Hagen en Sylvia Verbree die de set tevens uitserveerde. De laatste set werd gewonnen met 15-2 en de meiden konden naar huis met een 3-1 overwinning. Met de hulp van Diana Hooger- brugge, die er zaterdag niet bij was, staan de meiden inmiddels op de tweede plaats in hun pou le. In sportzaal Groenswaard (Win gerd), het thuishonk van Be Fair-volleybal, speelden de jon gens van Waddinxveen tegen Jupiter uit Oude water. In de eerste set waren de aanval van Jochem Vermeulen en de service van Rene Wigboldus ge noeg om een flinke voorsprong op te bouwen. De eerste set werd dan ook gewonnen met 15-7. In de tweede set kwam Martijn Kom Waddinxveen versterken met zijn pass. Na een aanvanke lijke achterstand kwam Be Fair terug tot 4-4 door twee prachtige blokkeerballen van Sjoerd Schotte, waarna hij met een ace de voorsprong bevestigde. Joel Kok zorgde er met zijn ver dedigende acties voor dat Be Fair uitliep tot 12-9. De set werd uitgeserveerd door Maurice Bu- ring die zorgde voor de 15-9 set- winst. Ook de derde set stak Be Fair in zijn zak onder andere door de harde aanvallen die Peter de Leede in de laatste set liet zien. Al had Be Fair moeite met het maken van het laatste punt, werd de set uiteindelijk beslist met 15-13 in het voordeel van Be Fair. Tot halverwege de tweede helft bleef het beeld van de wedstrijd ongewijzigd. Toen slaagde Flyers er in een klei ne voorsprong te nemen en deze werd door goed teamspel niet meer uit handen gege ven. Uitslag 61-50. Topscoor der Wolter Zwijnenburg met 12 punten. Dames 1 moest op bezoek bij Niels Stensen. Het werd een goede wedstrijd van Flyers en er werd een serieuze -aanval gedaan op de ongeslagen sta tus van de tegenstander. Bij de meisjes onder 11 jaar deed Nanda Gerling het weer prima met twee zilve ren plakken op de 50 m vrije slag (31.7) en op de 100 m wisselslag (1.18.2). Nanda stelde op beide num mers de bestaande clubre cords scherper. Danielle Bruggeling was op de 50 vrij met een tijd van 32.7 goed voor brons. Jim van Leeuwen deed weer eens van zich spreken bij de jongens onder 11 jaar door zilveren medailles te winnen op de 100 m rugslag, in 1.30.5, en de 50 m vlinder slag, in 36.2. De pas 9-jarige Ferry Boon pakte het brons op de 100 rug met een tijd van 1.36.4. Saskia Captein won het goud op de 50 m vrije slag bij de meisjes onder 13 jaar. Met een tijd van 31.2 gaf Saskia haar visitekaartje af. Met 33.0 greep Wendy Bezemer het brons op dit nummer. Bij de jongens onder 13 jaar ging Joost Krommenhoek weer danig te keer met zijn nieuwe clubrecord van 2.31.4 op de 200 m rugslag. Met grote voorsprong ging het goud naar Joost. De eerste plaats op de 400 m vrije slag was ook voor Joost Krommenhoek, die met een tijd van 4.29.1 het 12 jaar ou de kringrecord van Robert Janssen (Zijl LGB) uit de boeken zwom. Mike Facey zegevierde op de 50 m vlin derslag in de mooie tijd van 32.8. Kim Middendorp was sneller dan iedereen op de 100 m vrije slag bij de meisjes onder 15 jaar (1.01.5) en werd tweede op de 200 m school slag met een persoonlijk re cord van 2.57.6. Dit nummer werd overigens gewonnen door Melissa Dings, die met een tijd van 2.47.6 haar eigen clubrecord voor de zoveelste keer verbe terde. Voor Melissa gloort de nationale top. Om het succes van Gouwestaete op dit nummer compleet te maken won Denise Bouwmeester met 3.05.8 brons. Bij de meisjes onder 17 jaar was Inge v.d. Schrier opper machtig. Maar liefst driem aal mocht zij een gouden plak ophalen voor haar pres taties op de 200 m wisselslag (2.26.9), 100 m vlinderslag (1.08.3) en de 50 m school slag (37.4). Op die 50 school was het zil ver voor Michelle Nahon, met een tijd van 38.1. Wilke v.d. Valk won op de 100 vlin der brons (1.18.9). Marcel Zijderhand verbeter de zijn persoonlijk record op de 200 m vrije slag bij de jon gens onder 17 met seconden en tikte na 2.04.2 als eerste aan. Ook op de 50 m rugslag toon de Marcel zich superieur door met een tijd van 30.1 het goud voor zich op te ei sen. Jos Kiens was niet hele maal tevreden met zijn derde plaats op de 200 vrij maar zijn tijd van 2.06.9 was toch de snelste uit zijn carrière. Viktor Terlaky werd tweede op de 100 m schoolslag met een tijd van 1.14.2, terwijl Wouter Rams met 1.14.8 be slag legde op de derde stek. Viktor deed nog een greep in 0 en in de tweede periode wa ren het Ingrid van Veen en Mirjam (viermeter), die 4-0 lieten aantekenen. In de derde periode scoorde Mirjam 5-0, waarna ZPB even de geest kreeg en 5-2 liet aantekenen. Doch Ingrid, Sandra en Gillian van den Berg brachten de stand op 8- 2. Begin vierde periode kwam ZPB op 8-3, doch twee doel punten op rij van Gillian deed Gouwestaete op 10-3 belan den. ZPB kwam nog eenmaal tot scoren, voordat Miijam de eindstand op 11-4 bepaalde. Het herenteam van trainer- coach Jan Middendorp begon gehandicapt aan de moeilijke uitwedstrijd tegen PSV in Eindhoven. Gouwestaete moest aantreden zonder steunpilaar Jaco de Jong, die wegens zakelijke omstandig heden niet aanwezig kon zijn. De heren begonnen zeer slecht aan de wedstrijd en waren geen schim van de ploeg die een week eerder knap met 12-6 van De Rijn wist te winnen. PSV liep ge makkelijk uit naar een 5-0 voórsprong halverwege de wedstrijd. Op alle fronten moesten de heren hun meerdere erken nen in de Eindhovenaren. Pas in de derde periode was het Marc Mommers die voor Gouwestaete het eerste doel punt aantekende. Inmiddels was de achterstand aan het einde van de derde periode opgelopen naar 8-1. In de vierde periode konden de Gouwestaete-heren einde lijk wat terug doen. Via doel punten van Remko Overdam, Rody Visser en Marcel Rib- bens werd de eindstand be paald op 13-4. Na deze af straffing gaan de heren zich opmaken voor het ’weekeinde van de derby’s’. Dames 2 moest aantreden te- WADDINXVEEN - Het eer ste herenteam van Flyers- basketbal wint voor de derde keer oprij. Verder eervol ver lies voor dames 1, winst voor jongens-junioren 1, dames 2 en verlies voor meisjes-junio ren 1. De wedstrijd van heren 1 te gen Niels Stensen was een strijd tussen twee goed verde digende teams. De eerste helft ging gelijk op. Beide teams kwamen moeilijk tot scoren. Ruststand 30-29. naar 5-12. In de tweede helft kon Korbis iets meer weerwerk bieden aan de korfballers uit Kame rik. Zo scoorden Mark van den Brink en Donja van Ot- terloo (tweemaal) vrij snel achter elkaar, hetgeen resul teerde in een 8-12 tussen stand. Hoewel de achterstand in het begin van de tweede helft wel wat kleiner werd, kwam SDO eigenlijk geen ogenblik seri eus in gevaar, omdat er door hen op het juiste moment weer gescoord werd. Na de 9-13 score door een af standschot van Frits Visser scoorde SDO tweemaal (9- 15). Ook een door Mark van den Brink verzilverde straf- worp werd weer gevolgd door een tweetal doelpunten van SDO (10-17). Jaco Wineke scoorde het elfde Korbis-doelpunt, maar Kor bis werd snel daarna al weer geconfronteerd met een te gentreffer (11-18). De twee laatste doelpunten van de wedstrijd werden gelijk over beide teams verdeeld, waar bij de score van Korbis via een strafworp voor rekening kwam van Mark van den Brink. De Waddinxveense dames bevinden zich nu op de zes de plaats van de ranglijst met nog één inhaalwed strijd tegoed. Deze wed strijd tegen VTC Woerden wordt komende zaterdag in sportzaal Groenswaard (Wingerd) begint om 16.30 uur. Bij een overwinning kunnen de Waddinxveensen weer een plaatsje op de ranglijst klimmen. Na een 1-1 ruststand (doel punt Mariska van Leeuwen) werd het in de tweede helft een rommelpotje waarin WSE iets minder rommelde en Donk er met de punten van door ging. Onfortuinlijk moest WSE met 0 punten en een 2-1 verlies naar huis. D-l speelde thuis tegen Ze venhoven D-l een sterke par tij. Na de slechte uitwedstrijd speelde WSE nu wel om te winnen. Zevenhoven zette op de as van het veld veel spe lers zodat WSE over de flan ken moest spelen. In de eerste helft werd er te veel gedribbeld om een ruime voorsprong te nemen. In de tweede helft kwam WSE pas echt los en besliste het de we- strijd. Door doelpunten van Pim Verlaan (4), Jeffrey Zwinkels en Daniël de Bil won WSE met 6-0. D-2 liet zich uit bij Lekker- kerk D-2 niet uit zijn spel ha len. Het Lekkerkerkse pu bliek gedroeg zich niet zo net jes maar WSE bleef rustig en speelde het slim. In de eerste helft stribbelde Lekkerkerk niet tegen en stond het dan ook verdiend 0- 4. Na de rust werd Lekker kerk iets sterker maar zonder effect. Door doelpunten van Samir Kalai (5) en Huseyin Yihnaz werd het uiteindelijk 0-6. D-3 begon thuis tegen Be Fair enthousiast aan een spannende wedstrijd. Door goed combineren kwam WSE op een verdiende 2-0 voor sprong door Tim Willems en Frank Droogh. Na de rust scoorde Be Fair te gen en de spanning was te rug. Dennis Blom scoorde nog wel de 3-1 maar Be Fair drong aan en kwam vlak voor .tijd op gelijke hoogte. Be Fair is na dit 3-3 gelijkspel niet meer in te halen door de con- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag avond 27 november om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) haar kaartavond. waagd te zijn, maar Flyers verzuimde zowel in de eerste helft als in de tweede helft een vijftal minuten te scoren en dat bleek fataal. Uitslag 38-57. Topscoorder Charlotte Lelieveld met 12 punten. De spannendste wedstrijd was die van dames 2 tegen Voorburg. De eerste helft had Flyers het beste van het spel, maar Voorburg bleef op het vinkentouw zitten. Rust stand 29-25. Ook de tweede helft gaf het zelfde beeld, alleen kwam Voorburg steeds dichterbij en nam in de negentiende mi nuut zelfs een éénpunts voor sprong, maar Flyers pakte de draad in de laatste minuut weer op en won met 59-56. Topscoorder Marchien Heer- kens met 23 punten. WADDINXVEEN - De Waddinxveense volleybalsters van Keukencentrum Waddinxveen Be Fair hebben in de thuiswedstrijd tegen Nesselande 2 een nipte 3-2 ne derlaag geleden. Tot het laatste moment bleef het span nend wie de overwinning uiteindelijk naar zich toe zou trekken. Coach Sonja van Stel vond dat ondanks het onverdiende verlies ‘haar meisjes hadden gevochten als leeuwinnen*. ‘En dan te bedenken, dat Mo- niek Hoefnagel en Marieke van der Steeg ontbraken we gens enkelblessures*, aldus een trotse coach. De Rowah- doelpunten waren van de hand van Kim Hoffmans (6), Kim van Stel (3) en Nicole Sloof. Dat de C- en D-junioren nog erg jong en onervaren zijn bleek in hun ongelijke strijd tegen respectievelijk TOG (Berkel en Rodenrijs) en Hol- landiaan (Vlaardingen). De meisjes-C verloren met de duidelijke cijfers 4-20. Dit on danks een goed keepende Joelle Hoogendijk in de twee de helft. De Waddinxveense goals waren van Angela de Heer (2), Joëlle Hoogendijk en Maijo de Schipper. Ook het gemengde D-team verging het niet veel beter. Ondanks een enthousiast meelevend publiek dolven de kleintjes met 1-14 het onder spit. die de harde duels niet schuwde. Na een gelijk op gaande eerste helft konden de ploegen met een 5-5 gelij ke stand ‘naar de thee'. In de tweede helft werd Ro- wah de dupe van enkele scheidsrechterlijke dwalin gen. Zo ontging het ‘de man in het zwart* dat een hard in geschoten bal terugstoot uit het doel. Ook werden door het niet toe passen van de voordeelregel twee glaszuivere doelpunten van Kim Hoffmans en Kim van Stel afgekeurd. De ein- stand brak aan met een 10-11 overwinning voor een geluk kig WIK. WADDINXVEEN - Zaterdag moesten de waterpolo- teams van het Waddinxveense Gouwestaete uitwed strijden spelen. Heren 1 ging op bezoek bij PSV in Eind hoven en verloor kansloos met 13-4. Dames 2 wist met één punt terug te keren uit Wormerveer, waar zij tegen De Ham 2 moesten aantreden en met 6-6 gelijk speel den. Heren 2 verloor in Bodegraven met 10-6 van BZ&PC 2. Tussen de 0-3 en de 0-4 (His hee Berhane en Mohammed Kalai) stopte Jordy Waarts opnieuw een strafschop. In de tweede helft werd het weer een leuke pot waarin door doelpunten van Gouda en Niels van de Linden de eind stand op 1-5 bepaald werd. C-2 stond na een goede ope ningsfase tegen Moerkapelle C-2 even te slapen. Na de ge miste kansen voor WSE profi teerde Moerkapelle van een foutje in de verdediging en kwam het op 0-1. In de tweede helft werden er veel onnodige overtredingen door de spelers van WSE be gaan. Door twee doelpunten van Hoesnie Kalai (waarvan één uit een strafschop) won WSE toch met 2-1. WSE-meisjes-junioren voet balde uit bij Donk m-j een leuke wedstrijd. Donk leek de sterkere maar was het niet. I WADDINXVEEN - Beide B-teams van de Waddinxveen- I se handbalvereniging Rowah Zuidplas Assurantiën le- j den zaterdag in sporthal ‘de Dreef* een ongelukkige thuisnederlaag. Het Bl-team moest in een I streekderby de strijd aanbin den tegen het Goudse Virus. I Rowah begon voorspoedig I aan het duel en stond binnen enkele minuten op een 2-0 I voorsprong. In de eerste twee sets voel de Be Fair het gemis van Anneke Verwoerd. De hoofdpasser wordt node ge mist in de Waddinxveense gelederen. Pail van Yperen begon met Jacqueline van de Ruit, Liesbeth Gras, Antoinette Wijker, Cora Bos, Annema rie de Rooy en Marcella Bos in de basis en Marjolijn Ha- meetman als enige wissel mogelijkheid op de bank. Nesselande kreeg de op dracht geen enkele bal op de andere hoofdpasser van Be Fair, Marcella Bos, te serve ren. De andere passers kwa men hierdoor onder grote druk te staan. Be Fair vond daarop geen afdoende antwoord. Hoewel het veldspel van de Wad dinxveensen sterker was wist Nesselande steeds weer uit de service te sco ren. Een nipte 13-15 set stand was het gevolg. De overige Korbis-teams speelden met wisselend suc ces. Zo slaagde Korbis 2 er in een spannende wedstrijd te gen Sagitta 2 (Ridderkerk) voor dat beide punten in Waddinxveen bleven. Het vijfde team van Korbis wist na een lange reeks van nederlagen een gelijkspel uit het vuur te slepen tegen RWA 6 (Albrandswaard). Komende zaterdag speelt Korbis 1 een uitwedstrijd te gen ZKC ’31 (Zaandam). Evenals Korbis komt deze te genstander op het veld uit in de derde klasse. De Waddinx veners hebben dus zeker kan sen om de eerste punten in de zaalcompetitie binnen te ha len. Dat beide teams aan elkaar gewaagd waren bleek wel uit de puntenverdeling 67- 64 in het voordeel van Be Fair. Maar toch moesten de pupillen van trainer-coach Paul van Yperen een 3-2 ne derlaag slikken want de set standen waren in het voor deel van de dames uit Ze venhuizen (13-15, 12-15, 15-10, 15-9, 13-15). te maken. Langzaamaan ac ties van de coach van Ze venhuizen konden niet voorkomen dat Be Fair de swing in haar spel bleef houden en met 15-9 een vijfsetter afdwong. In de vijfde set bleef het tot de laatste bal spannend. De uitslag had net zo goed an dersom kunnen zijn maar feit is dat Be Fair, door de 3- 2 nederlaag slechts één punt overhield aan deze thuiswedstrijd. Korbis komt, na het kam pioenschap in het vorig zaal- seizoen, dit seizoen uit in de tweede klasse van de dis- trictscompetitie en zal zich gezien de uitslag vooral moe ten richten op handhaving in deze klasse. De tegenstander in deze eer ste zaalwedstrijd, SDO, was geen onbekende voor Korbis. Vorig seizoen speelde Korbis in dezelfde poule als SDO in de derde klasse. Korbis werd toen kampioen, terwijl SDO promoveerde als beste twee de van alle derde klassen. De eerste mutatie op het sco rebord werd verzorgd door SDO, dat via een actie onder de korf op een 0-1 voorsprong kwam. Het Waddinxveense achttal liet zich door de snelle score niet van de wijs bren gen en wist via een afstand schot van Yvonne Visser op gelijke hoogte te komen. Yvonne Boomers slaagde er daarna zelfs in om Korbis op voorsprong te brengen (2-1). Nadat SDO vervolgens twee maal achtereen de korf had weten te vinden, maakte Mark van den Brink er via een doorloper 3-3 van. Na de beginfase legde SDO meer en meer het spel op aan Korbis; SDO kon dan ook vrij snel uitlopen naar 3-7. De in- productiviteit van Korbis was vooral te wijten aan het ge brek aan zuiverheid bij af standschoten. Daarnaast le verde Korbis scorend vermo gen in doordat het door SDO werd gedwongen op de re bound te spelen. Wim Lebbing zorgde nog wel voor een verkleining van de achterstand tot 4-7, maar daarna was het weer SDO die het overwicht in de score tot uitdrukking wist te brengen (4-9). Een door Mark van den Brink benutte strafworp betekende slechts een tijdelijke onder breking van de scoringsdrang van de Utrechtse tegenstre vers, die de score opvoerden Doordat Rowah niet door drukte kon Virus zich her pakken en met twee fraaie doelpunten op gelijke hoogte komen. De rust brak aan met een 6-8 voorsprong voor Vi- I rus. In het tweede bedrijf ging het redelijk gelijk op. Keepster Martine Verweij hield Rowah I in de wedstrijd door drie strafworpen te stoppen. I Enkele seconden voor het af fluiten door een warrig lei- I dende arbiter, leed Rowah knullig balverlies en scoorde Virus de winnende treffer (11-12). I Coach Sonja van Ham was na I afloop zeer teleurgesteld en i vond dat een gelijkspel de verhoudingen beter had weergegeven. De Waddinx veense doelpunten waren van Marion van Ham (6), Linda Hoefnagel (2), Marije van Oord (2) en Saskia van Hete- ren. De B2-junioren van trainster Maija Sloof moesten aantre den tegen WIK (Vlaardin gen). Een lastige opponent WADDINXVEEN - In de lan delijke ranglijsten van de prestaties van het afgelopen baanatletiekseizoen heeft Joost Blokland van de Wad dinxveense sportclub Antilo pe zich op de 1500 meter ge nesteld op de eerste plaats. Met een tijd van 4.11.53 se conden wist hij landelijk alle overige jongens-C achter zich te houden. Ook op de 800 me ter wist Joost Blokland zich bij de beste 10 van Nederland te plaatsen. Met een tijd van 2.04.2 seconden staat hij ge noteerd op de zevende positie. s F1 om i

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 29