Aanrijding met gestolen auto PvdA:Teveel van externen in het raadhuus ^sintratuin I I f Ronde Tafel schenkt waterspuitinstallatie Sparring partner Openingsparty DKC Adviesgroep Maria Wientjens leidt WD naar raadsverkiezing igM 7 - *1 o Jeugddienst Gemeente koopt twee panden I I Seminar voor mensen met een fobie Contactmiddag van humanisten H - r PAGINA 11 WOENSDAG 3 DECEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DKC Adviesgroep BV in het nieuwe kantoorpand aan de Prins Bernhardlaan, waarin ook is ondergebracht administratiekantoor Van der Loo. U V- subsidiekanalen als het Eu ropees Sociaal Fonds aan te boren. Maar als dat uiteinde lijk allemaal niet genoeg is in het lichaam te herkennen, heldere inzichten te verschaf- doende ervaring en opleiding mag voeren. Op dit moment WADDINXVEEN BV I s - iWi li DKC Adviesgroep BV heeft sinds deze week haar in trek genomen in een kan toorpand aan de Prinses Beatrixlaan in Waddinx- veen. Voortaan opent deze onderneming ook op za terdag haar deuren om re laties van financieel ad vies te voorzien. Volgens directeur Ed Dok- man is de zaterdagopenstel- ling een bewuste keuze. ‘Het opengaan op zaterdag is een logisch gevolg op de wensen van met name onze particu liere relaties', zegt hij. ‘Het zijn vooral de tweever dieners, die in het weekeinde de tijd willen nemen om bij voorbeeld geadviseerd te wor den over hypotheken. Na een drukke werkdag is er in de De auto, die op woensdag 19 november in Rotterdam ge stolen is, reed vanaf Vianen in de richting van Rotterdam. De wagen werd door de poli tieregio Utrecht achtervolgd. Zij hadden ook een stopteken gegeven, maar dat werd door de 27-jarige bestuurder uit Rotterdam genegeerd. Bij de oprit Reeuwijk is er een auto van het politiedis trict Waag en Wiericke bijge komen. Bij de opritGoudse Poort voegde zich daar nog een politie-auto van IJssel en Gouwe bij. De laatste politie auto kwam voor de gestolen auto de A12 op. Met hoge snelheid heeft de bestuurder van de gestolen auto gepro beerd deze wagen in te halen. Hij is daarbij vermoedelijk de macht over het voertuig ver loren, waarna de auto de berm is ingereden, over de kop is geslagen en uiteinde lijk tegen een boom tot stil stand is gekomen. De eveneens 27-jarige Rotter damse bijrijder is uit de auto geslingerd en kon direct naar het Goudse Groene Hart Zie kenhuis worden afgevoerd. GOUDA/WADDINXVEEN - Het Humanistisch Verbond Midden-Holland en Humani- tas houden zondagmiddag 14 december om twee uur in de Goudse Zuidrandflat een con tactmiddag waar gedemon streerd wordt hoe men vanuit een humanistische levensbe schouwing een belangrijke bijdrage kan leveren aan zo wel het geestelijk welzijn van de mens als een humane op bouw van de samenleving. De deelnamekosten bedragen f 3,50. Vrijwilligers en profes- sionels van het Humanistisch Verbond en Humanitas ver tellen die middag over geeste lijke verzorging (met name in zieken- en verpleeghuizen), over een wooncentrum voor geestelijk gehandicapten en over het project-Home Start: vrijwilligers die hulp bieden aan gezinnen met jonge kin deren in de problemen. tot vijf uur verzorgt Wad- dinxvener Pieter Frijters in het zalencentrum ’Het Nieu we Trefpunt’ (Stationsstraat) een seminar over zijn ’Frij ters Mind Tuning1. Met deze revolutionaire methode zijn volgens hem al honderden mensen van hun fobie, angst of paniekstoornis afgekomen. Pieter Frijters geeft maande lijks een seminar om mensen met fobieën, angsten en pa niekstoornissen die het ook nog eens financieel moeilijk hebben, in de gelegenheid te stellen paniek-ontsnappings- uur is ingebroken in een wo ning aan de Overtoom. Een raam is geforceerd en er wor den een videorecorder, een fo tocamera en een cd-speler vermist. Bij een winkel aan de Dorps straat in Zevenhuizen is op maandag 1 december rond 14.45 uur een winkeldiefstal gepleegd. De verdachte, een 14-jarig uit Zevenhuizen af komstig meisje, is aangehou den door het winkelpersoneel toen ze sigaretten had gesto len. Ze is vervolgens door de politie meegenomen. Er is proces verbaal opgemaakt, dat wordt doorgegeven aan bureau Halt. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense servi ceclub Ronde Tafel heeft vorige week woensdag 26 november een waterspuitinstallatie aan het kinder- dagcentrum Bloemendaal in Gouda aangeboden. WADDINXVEEN - De ledenvergadering van de WD-af- deling Waddinxveen heeft de kandidatenlijst vastge steld voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart vol gend jaar. Tot lijstaanvoerder werd de huidige VVD- wethouder Maria Wientjens-van der Velden benoemd. GOUDA/WADDINXVEEN - Dinsdagnacht 2 december rond 03.10 uur heeft op rijksweg A12 ter hoogte van de Goudse Poort in Gouda een ongeval plaatsgevonden met een gestolen auto. onze suggestie heeft overge nomen om de verruimde mo gelijkheden van de individu ele huursubsidie extra onder ter bestrij- de aandacht te brengen'. ben ik de enige officiële finan ciële planner in Waddinx veen'. DKC Adviesgroep BV heeft een deel van het pand aan de Prinses Beatrixlaan betrok ken. Voorheen was notaris kantoor Van der Meulen, Koch Wichman in het pand gevestigd. Nu heeft adminis tratiekantoor Van der Loo een deel in gebruik en het overige deel DKC Advies groep BV. Ed Dokman: ‘Naast de finan ciële zaken van DKC Advies groep BV kan onze relatie nu ook terecht voor een fiscaal advies. Ook voor de bedrijfs matige relaties van DKC Ad viesgroep BV is het nieuwe kantoor een verbetering van de dienstverlening. Alle fi nanciële zaken onder één dak. Dat geeft een extra toe gevoegde waarde'. De direc teur van DKC Adviesgroep BV verwacht veel van de nieuwe dienstverlening op zaterdag. ‘Het zal binnenkort heel gewoon zijn om het bood schappen doen te combineren met bijvoorbeeld hypotheeks- hoppen. En net als bij ’s lands grootste kruidenier is bij ons dan het kopje koffie ook gra tis'. ‘Het uiteindelijke advies levert dan zelfs een veelvoud op van de geïnvesteerde tijd. DKC Adviesgroep BV zal de Waddinxveners op de hoogte houden van alle actuele fi nanciële ontwikkelingen1. Maria Wientjes-van der Vel den maakt sinds 1986 deel uit van de Waddinxveense WD-fractie. In januari vorig jaar werd zij wethouder en nam daarbij de taken over van de als burgemeester naar het Limburgse Heel vertrok ken WD-wethouder Karei van Soest. De liberale is in het college van B. en W. belast met de portefeuille volkshuisvesting, maatschappelijke dienstver lening, welzijn, educatie, sport en recreatie, kunst, cul tuur en kunstzinnige vor ming. Doordat Maria Wien tjens-van der Velden over een lange periode ook in andere adviescommissies van de ge meenteraad van Waddinx veen zitting heeft gehad heeft zij op alle terreinen van de Waddinxveense samenleving een uitstekende kennis van zaken opgebouwd. Dat maakt haar in de ogen van de Waddinxveense libe ralen bij uitstek geschikt lijs taanvoerder te worden. Haar plaatsing als eerste op de ver kiezingslijst werd binnen de plaatselijke VVD met veel en thousiasme begroet. Bij de samenstelling van de kandidatenlijst heeft de WD bewust gestreefd naar een zo breed mogelijke vertegen woordiging van de Waddinx veense bevolking. Heel be langrijk is dat allerlei groepe ringen zich verzekerd weten van een deskundige inbreng van de WD-raadsleden. De tweede plaats op de kan didatenlijst wordt ingenomen door de huidige WD-fractie- voorzitter Koos de Vogel die in 1990 raadslid werd en se dert die tijd als fractievoorzit ter fungeert. In de jaren zeventig maakte hij reeds eerder deel uit van de Waddinxveense gemeente- wijszaken. Ook is hij lid van de Eerste Kamer. De verkeers- en vervoersdes- kundige Erik Stuyfzand is als direceur van de Parkeergroep Nederland BV werkzaam en heeft met name de afgelopen periode zijn deskundigheid aan de WD-fractie ter be schikking gesteld. Ook zijn kennis op het gebied van onroerend goed zal posi tief bijdragen aan zijn toe komstige werkzaamheden voor de WD-fractie. Zijn ne gende plaats als kandidaat is daarom een welkome steun voor het raadswerk. Op een onverkiesbare tiende plaats staat het huidige duo- raadslid Didi Smit-Heij die sedert deze raadsperiode deel uitmaakt van de steunfractie. Didi Smit is werkzaam als mededirecteur van het con- structiebureau Smit aan de Nesse in Waddinxveen en is op grond daarvan uitstekend op de hoogte van de wensen van het Waddinxveense be drijfsleven. Als ’lijstduwers’ treden op Joop Baas, president-com- missaris van Baas Bedrijven, en de eigenaren van restau rant Bibelot, Teus en Ton Ververs. Ook bestuursleden van de WD-afdeling staan als lijst duwer op de kandidatenlijst: voorzitter Jacques Leeflang, vice-voorzitter Jan Speetjens en penningmeester Cor van den Berg. Opvallend is ook de plaats die de 88-jarige mevrouw W. Bot- tema-Attema als lijstduwer inneemt. Zij is nog altijd zeer politiek actief. ‘Met deze kandidatenlijst heeft de WD een sterk spe- lersveld voor de komende ge meenteraadsverkiezing. Zo wel de belangen van jongeren en het middenveld als de ou deren in de samenleving wor den hiermee behartigd. De VVD ziet daarom met veel vertrouwen de verkiezings uitslag tegemoet', aldus het afdelingsbestuur. WADDINXVEEN - De PvdA heeft in de begrotingsbe handeling van vorige aangegeven dat de gemeente ver antwoordelijk is voor een goed voorzieningenniveau. ‘Het rijk decentraliseert veel externen bij de gemeente binnen gehaald. Wat de soci- aal-democraten betreft mag onderzocht worden of exter nen nieuwe suggesties op ta fel kunnen brengen om het Om deze gift mogelijk te maken hield de Ronde Tafel op de dag voor Koninginne dag een culinaire tour. De 150 deelnemers werden met een bus naar vier res taurants in Waddinxveen, Gouda en Reeuwijk ge bracht. Iedere gang van het menu vond toen in een an der restaurant in de drie gemeenten plaats. De totale opbrengst van de culinaire tour bedroeg ƒ15.000,-. ‘We zijn erg blij met deze waterspuitinstallatie', al dus Melanie van Schijndel van het Goudse kinderdag- centrum. Voor de kinderen is het heel leuk en leer zaam. Ze kunnen spelen derwijs in het water hun bewegingen coördineren'. Het kinderdagcentrum Bloemendaal is een ortho pedagogisch centrum voor kinderen met een ernstige SF moedebestrijding. Vanuit de PvdA is hard aan deze ont wikkeling getrokken. ‘In de begroting missen we de ondersteuning van het plat form. Een dergelijke brede beweging met een zo belang rijke doelstelling kan niet zonder goede secretariële on dersteuning', aldus Aad van Holsteijn. ‘Inhoudelijk zal de y j gericht moeten zijn op het treffen van ven van informatie over voor den terug te dringen. ‘Wij be schouwen dit als een goede investering in de sociale in frastructuur'. Begin dit jaar was er het armoededebat. Dat leidde tot de vorming van raad. Koos de Vogel is bri gadegeneraal b.d. en was on der meer aan de Nederlandse ambassade in Griekenland verbonden als militair at taché. Hij eindigde zijn loopbaan als directeur van de Hogere Krijgsschool in Den Haag. In de laatste jaren, tijdens de crisissituatie in voormalig Joegoslavië, was hij regelma tig te zien als commentator bij een groot aantal tv-pro- gramma’s. De schuchtere Rob Snelle- man heeft ook reeds zitting in de huidige raad en werd door de ledenvergadering op de derde plaats gezet. Als duo- raadslid startte hij bij de aan vang van de huidige raadspe riode in 1994. In juni van dit jaar volgde hij het raadslid Henk Vink op die om gezondheidsredenen zijn raadslidmaatschap moest beëindigen. Rob Snel- leman is beleidsmedewerker bij het Korps Landelijke Poli tiediensten (KLPD). Hij is in de huidige fractie sa men met het vertrekkend raadslid en apotheker Frank van Dijk belast met de kriti sche beoordeling van het ver keerscirculatieplan (VCP), dat in de gemeenteraadsver gadering van december haar beslag gaat krijgen. Nieuw op de kandidatenlijst is het oud-WD bestuurslid mr. Titus van der Torren (40) die de vierde plaats inneemt. Titus van der Torren is eige naar van een landbouwbe drijf aan de Bredeweg. Hij is daarbij tevens actief als hoof dingeland van het hoogheem raadschap van Schieland. Oud-bankier en bedrijfsadvi seur Peter de Vries is even eens een nieuw gezicht op de kandidatenlijst waarop hij als vijfde vermeld staat. De waterspuitinstallatie van de Ronde Tafel in Waddinx veen voor het kinderdagverblijf Bloemendaal in Gouda. (Foto: Ronde Tafel). ontwikkelingsachterstand. De culinaire tour was een groot succes. In elk restau rant was voor entertain ment gezorgd. In een eet café in Waddinxveen verza melde iedereen zich na afloop om onder het genot van een koffiehoudend drankje na te tafelen. Sjef Küppers, secretaris van de Ronde Tafel: ‘We hebben veel leuke reacties gehad op dit initiatief. Ik wil de deelnemers en de sponsors bedanken. Zij heb ben het geld bij elkaar ge bracht en de tour tot een succes gemaakt. Daarom gaan we in 1998 zeker weer een culinarie tour organise ren'. Binnenkort kan het me disch kinderdagverblijf Waddinxveen het andere deel van de opbrengst ver wachten. WADDINXVEEN - Op voor stel van het college van B. en W. heeft de Waddinxveense gemeenteraad ingestemd met de aankoop van Jan Dor- rekenskade-West 6 en 8 van respectievelijk mevrouw Zandijk en van de heer B. van Varik en mevrouw A.B.E. van Laar. De ontwikkeling van het ge bied Jan Dorrekenskade- West-Dorpstraat door een projectontwikkelaar hebben onderhandelingen teweeg gebracht die voor de bewo ners van beide panden aan leiding waren een koopover eenkomst met de gemeente te sluiten. De ontwikkelingen rond het gebied stagneerden echter omdat de plannen niet direct planologisch inpasbaar wa ren. Daarmee zijn de bewo ners gedupeerd. Daarom leek het B. en W. wenselijk de panden Jan Dorrekenskade-West 6 en 8 alsnog aan te kopen, vooruit lopend op de ontwikkelingen rond dit hele gebied. De panden Jan Dorrekens- kade-West 4, voorheen 10 en het pand 12 zijn reeds in het bezit van de gemeente. Alle WD-kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezing van volgend jaar maart met in het midden liistaanvoerdster WD- wethouder Maria Wientjens-van der Velden. Op de foto ontbreken Erik Stuyfzand en Jo Baas. (Foto: victor van Leeuwen). Hij heeft tal van functies ge had in het maatschappelijke leven van Waddinxveen. Zo was hij voorzitter van de ten nisvereniging Be Fair, be stuurslid van de Openbare Bibliotheek Waddinxveen en bestuurslid van de lokale om roep RTW. Thans is hij be stuurslid van de Rabobank Waddinxveen. De zesde plaats wordt inge nomen door Ben Peereboom. Ben Peereboom, een nieuw komer in de gemeente Wad dinxveen, is werkzaam bij de rijksoverheid als informatica- deskundige. Als één van de punten van het WD-verkiezingspro- gramma ’Verantwoordelijk en vrij’ wordt nadrukkelijk vermeld dat de stem van jon geren in de plaatselijke poli tiek gehoord moet worden. Om die reden wordt de zeven de plaats ingenomen door de 19-jarige Krista Brugman die op dit moment namens de VVD-jongeren deel uitmaakt van het bestuur van de WD afdeling Waddinxveen. Krista Brugman kreeg on langs landelijke bekendheid door het feit dat zij de hoofd prijs won van een opstelwed strijd die uitgeschreven werd door de liberale fractie van het Europese Parlement. De jury, waarin onder andere zitting hadden staatssecreta ris mr. Michiel Patijn en de hoofdredacteur van het dag blad De Telegraaf Johan 01de Kater, prees haar toen om haar enthousiaste betoog en haar gedegen aanpak. De WD is verheugd dat Krista Brugman bereid is woord- voerdster te worden van de Waddinxveense jongeren. De 59-jarige Ad de Jager is als achtste geplaatst op de kandidatenlijst van de WD. Ad de Jager is directeur-ge- neraal van het ministerie van Onderwijs geweest en is sinds 1993 adviseur van de minister van Onderwijs en tevens adviseur van de Antil liaanse regering voor onder rijk steeds meer taken. Dat bete kent, dat de gemeente er ta ken en verantwoordelijkhe den bij krijgt. Dat legt een ex tra druk op het gemeentebestuur, maar biedt aantal uitkeringsgerechtig de mogelijkheid op basis van wensen en omstandigheden zelf prioriteiten te stellen', al dus PvdA-fractievoorzitter drs. Aad van Holsteijn. ‘De overheid kan zo in de be stuurslaag die het dichtst bij het Permanent Platform Ar de bevolking staat vorm en -i J- inhoud geven aan het beleid. Dat gebeurt in de vorm van een interactief proces'. Bij de discussie over het be leidsplan heeft de PvdA er voor gepleit het beleid te plaatsen tegen de achter grond van duurzaamheid. Binnen de raad was daar steun voor. De PvdA is van mening, dat de komende tijd armoedebestrijding i 1 betalingsregelingen, het ge- zieningen, minima met raad en WADDINXVEEN - Komende zaterdag 6 december van tien avonduren vaak met tegenzin een afspraak te maken'. Uiteraard wordt door de Dok man Knijnenburg Consul tancy Adviesgroep ook over andere financiële zaken gead viseerd. Naast hypotheken kan men ook terecht voor een onafhankelijk advies voor pensioenen, verzekeringen of een financiering. Ed Dokman: ‘De kracht van DKC ligt daarbij op financiële planning. Financiële plan ning geeft de klant een duide lijk beeld van zijn of haar fi nanciële situaties op elk mo- methoden te leren, blokkades ment van zijn of haar leven'. -- v -i <Ais gecertificeerd planner kan de klant bij mij terecht voor echt totaal financieel ad vies. Ik ben aangesloten bij de Federatie Financiële Plan ners. Een landelijk kwali- ZEVENHUIZEN - Zondag avond 7 december om zeven uur is er weer een jeugd dienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst luidt ’Geloven en belijdenis’. Ds. Van Walsum uit Zoeter- meer zal met de jonge kerk gangers nadenken over dit onderwerp. De muzikale me dewerking wordt verleend door het gospelkoor ’Jesus Joy’ en de organist Ike Zintel. het groene warenhuis Om hiermee kennis te maken zal DKC donderdagavond 4 december tussen 19.00 en 21.30 uur haar deuren open zetten voor een openingspar- ty- De bestuurder zat echter be klemd in de totaal vernielde auto. Deze man is bevrijd door de vrijwillige brandweer en kon met nog onbekend let sel rond 03.45 uur ev.eneens naar het Groene Hart Zieken huis worden overgebracht. Ook over de toestand van de bijrijder is op dit moment nog niets bekend. De brand die even bij de auto is geweest, was snel geblust. In de ochtend- en de avondu ren zijn op maandag 1 decem ber in het hele district weer verlichtingscontroles uitge voerd. Hierbij zijn 10 (brom)fietsers bekeurd. Tussen zondag 30 november 21.30 uur en maandag 1 de cember 10.45 uur is een Volvo gestolen die geparkeerd stond aan de Oostpolderweg. Tussen zaterdag 29 novem ber 13.00 uur en maandag 1 december 08.30 uur is inge broken bij een bedrijf op het bedrijvenpark Coenecoop. Vermoedelijk is men via een openstaand raam binnen ge komen. Er wordt een televisie vermist. Op maandag 1 de cember tussen 16.50 en 19.15 Tuning (mensen worden ter teitslabel wat je pas na vol bijspringen. Anders wordt de afgeholpen) is een praktijkge- j richte coaching waarin de deelnemers leren kennis ma ken met onbewuste processen J zon der aanwijsbare reden auto matisch angst beïnvloeden. invulling gegeven moet wor den aan dat uitgangspunt. Extra aandacht moet volgens Aad van Holsteijn worden be steed aan de mensen die niet en daad bijstaan. De PvdA meeprofiteren van de groei waardeert het, dat het college van de economie. ‘Alles moet in het werk worden gesteld de armoedeproblematiek bo ven tafel te brengen en maat regelen te nemen ding van sociaal economische achterstand. Dit is een goede investering in de sociale in frastructuur, waar we niet veel van terug vinden'. Uit de begrotingscijfers blijkt, dat het aantal uitke ringsgerechtigden in 1998 niet zal verminderen ten op zichte van 1997. Het blijven er 333. “Voor het komend jaar moet daar extra aandacht aan wor den besteed', aldus de soci- aal-democraten. De PvdA on dersteunt dan ook het stre ven van het college naar korte besluitvormingslijnen en staat achter het voorstel daarvoor 1,5 ton extra vrij te maken. Het is echter zeer de vraag of dit voldoende zal blijken te zijn. Aad van Holsteijn: ‘Als het rijk voor 25 cliënten een uit- stroomproject financiert en we willen alle cliënten een traject aanbieden zal het col lege de bereidheid moeten hebben daar extra geld voor beschikbaar te stellen'. ‘Het ligt voor de hand nieuwe fen en zo een basis te leggen voor een kwalitatief beter le ven. De methode Frijters Mind zal de gemeente zelf moeten plekke direct van hun fobie doelstelling niet gehaald. Voor de PvdA mag daarvoor de voorziening sociale ver- nieuwing en werkgelegen- in het eigen lichaam die heid worden benut'. Er worden volgens de PvdA DE GRATIS INTRA NOVA VOL KERSTIDEEËN LIGT VOOR U KLAAR I i i Zondag 7 december geopend van 11.00 -17.00 uur. I i TER aar - Veldweg 1 (ingang Kerkweg) WL Tel. 0172-602241 o De Servische spar voelt zich overal in huis thuis. Dit kerstboompje bezit een grijs/blauwe naaldentooi en kan na de kerst zo in de tuin geplant worden. Hoogte (incl. pot) 80 tot 100 cm. Van 14.95 voor 9?5 Koopavond: maandag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 21.00 uur. •W I,

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 11