Verkleij viert 25-jarig bestaan in kerstsfeer Basketballers goed gemotiveerd Chipknippromotie in winkelcentra f Maaike Sikkel leidt bedrijf i KefS ster Warmrood, minimaal 3-knoppig. Per stuk 95 Kaarsjesavonden Van Berkesteijn Gezondheidszorg en onderwijs in Ethiopisch Tigray aanbieding! 1 4 Open Cirkel over engelen Competitie- klaverjassen Het Zuidhonk Provincie stemt in met 'Distripark' GroenRijk De Bosrand TANK VOOR KERSTKORTING BIJ BP Volop kerstbomen. 5 tk ontvangt u een kortingsbon voor Groenrijk De Bosrand 7 december r .la. ■L iM8 PAGINA 15 WOENSDAG 3 DECEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Maaike Sikkel en 'haar' leerlingen van de St. Jozefschool uit Heemskerk. (Foto: The Boxing Company). KiQiiwsoarrei HET RIJKE TUINLEVEN rv .MMi -L M- De meest bijzondere ster van dit jaargetijde: de Kerstster. Haal ze nu, die warmrode sfeerbloeiers, want ze schietei de winkel uit! worden door REST in sa menwerking met de lokale gemeenschappen en de re gionale gezondheidsbureaus uitgezocht. Het onderwijs in Tigray is nooit goed geweest en was voor de burgeroorlog, die tot 1991 duurde, eigenlijk be perkt tot de stedelijke gebie den. o o ■o ■J 3 o k CK r, t. o o e o rk O <0 si ■o ‘4 VJ ‘4 i b o <5 o e In de loop der jaren is er vol gens Verkleij veel veran derd. „De tuinbeplanting is de afgelopen jaren het snelst uitgebreid”, stelt Verkleij. „Dat komt vooral omdat het tuinieren de laatste jaren erg in trek is en de mensen wat meer vrije tijd hiervoor hebben. Bovendien komen er steeds meer soorten plan ten op de markt die de men sen toch graag in hun tuin zien.” WADDINXVEEN/AMSTERDAM - De 19-jarige Waddinx- veense Maaike Sikkel is met 16 medestudenten van de Amsterdam School of Business uitgekozen om deel te nemen aan het mini-ondernemingen project Neder land. Het onderwijs werd gegeven in het Amhaars, de taal van het volk dat al sinds eeuwen de baas was in Ethiopië, waardoor de meeste kinde ren het niet konden goed konden volgen. Sinds 1991 wordt met man Het eerste team van Aeolus speelde thuis tegen Sloter- meer. Er werd zeer solide ge speeld en met 8-0 gewonnen. Vooral Joeri Kraaiyestein vond zichzelf extreem goed spelen. Aeolus 3 speelde thuis tegen Voorburg. Bij de ze wedstrijd moet vermeld worden dat Vincent Hartwijk een verschrikkelijk slechte mix speelde. Deze mix werd met 15-3 15-2 verloren. Florida 1 won met 6-2 in Utrecht van Iduna 1. Het team kwam met 3-1 uit de singels. Daarna werd allen de tweede mix nog verloren. Met deze overwinning blijft Flori da koploper met twee punten voorsprong op nummer 2. Florida 2 speelde thuis tegen Bios 1 uit Noordwijk. Nadat de herenenkels door Frank Keizer (15-5,15-7) en Hugo van Bergeijk (15-12,15-7)ge- wonnen waren, was de beurt aan de dames. Britt van Braam Morris verl oor de le set, maar wist na een spannende tweede set er toch een derde set uit te sle pen. In deze derde set werd er advies gegeven door Tjeerd Hillerts, maar het had helaas geen effect. De derde set werd helaas met 11-0 verloren. Hierna werden de tweede mix en de herendubbel nog gewonnen. De einduitslag was 4-4. En zo heeft het twee de team van Florida het der de punt in de competitie be haald. Florida 5 speelde thuis tegen Zigo uit Alphen aan den Rijn. Nadat Cor Grim zijn single helaas in 2 sets verloor, wist Henk van Boxtel met goed spel de stand gelijk te trekken door zijn partij te winnen. Hierna werden er al leen nog de herendubbel en een mix gewonnen. De eind uitslag was helaas 3-5 in het nadeel van Florida. Florida 6 speelde thuis tegen Shuttle ’74. Team 6 was niet tevreden met het resultaat van Barry Smits in zijn he renenkel. Deze verloor helaas met 17-18 in de derde set. Dit was tevens Barry’s le neder laag in de competitie. Barry beweert dat dit negatieve re sultaat te wijten was aan de zware verjaardag die hij de avond ervoor gevierd had. Je roen de Kort wist wel zijn single te winnen. De eindslag hier was 6-2. tuinbeplanting. „Wij bieden de klant een heel breed as sortiment tegen een redelij ke prijs, maar houden het puur bij beplanting en geen aanverwante artikelen zoals tuinmeubelen en dergelijke. Juist in tuinbeplanting zijn wij gespecialiseerd.” WADDINXVEEN - De typisch Engelse chipknip-dubbel- dekker van de ABN AMRO Bank (Passage) en de Rabo bank (Kerkweg-Oost) hebben in Waddinxveen volop de aandacht getrokken van veel Waddinxveners. WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde was alweer de negende speelweek in de badmintoncompetitie. De Waddinxveense badmintonclubs Aeolus en Florida stonden weer gemotiveerd op de baan om de punten voor de competitie binnen te halen. WADDINXVEEN - Voor de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen, die in de Ethiopische provincie Tigray via de Nederlandse ontwikkelings organisatie NOVIB een landbouwproject heeft ge adopteerd, staat vast hoe belangrijk het is voor de ge zondheid van de gezinnen op het platteland in dit Afrikaanse land te kunnen beschikken over voldoen de én veilig drinkwater. Voor tuinieren hoeft de consument geen groene vingers te hebben, want bij Verkleij kan ter stralend uitziet. De medewerkers staan voor u klaar. (Foto: Marianka Dorst) Einduitslag bij deze wed strijd was 6-2 in het voordeel van Aeolus. Doordat Voor burg van, de nummer 1, Aigis won, is de kans om kampioen te worden voor Aeolus 3 gro ter geworden. Aeolus 5 moest donderdag avond uit tegen Aigis. Aeolus had Luutzen v.d. Spek meegenomen als in valler. Luutzen deed dit op zeer goede wijze en er werd met 8-0 gewonnen. WADDINXVEEN - Van Berkesteijn Wooncultuur in Waddinxveen-Zuid houdt volgende week van maandag 8 tot en met vrijdag 12 december weer vijf kaarsjes avonden. De woonwinkel is ook op zondag 7 december geopend en sluit de bijzonder week zaterdag 13 decem ber af met een High Tea Noël. De donkere dagen voor Kerst mis naderen. Licht krijgt weer een speciale betekenis. Zo uniek als de kaarsjesavond in de binnenstad van Gouda, zo uniek zijn inmiddels ook de kaarsjesavonden van Van Ber kesteijn Wooncultuur. Direc teur Hugo van Berkesteijn: ‘Dit is al weer de zevende edi tie van onze kaarsjesavonden. We kunnen wel stellen dat de presentaties in onze showroom inmiddels een begrip gewor den zijn in de Goudse regio'. Een week lang worden elke avond 2.000 kaarsen aangesto ken. Deze kaarsen moeten aan het eind van de avond ook weer zorgvuldig gedoofd wor den. De verlichting zorgt voor een heel bijzondere sfeer, waar sommige bezoekers elk jaar weer op afkomen. Voor een bij- De ABN AMRO Bank en de Rabobank maakten in Waddinx veense winlelcentra chipknippromotie met een Engelse dubbeldekker. en macht gewerkt aan het opnieuw opbouwen van het onderwijs, dit keer wel in de eigen taal van Tigray. Dat betekent dat er eerst een hele nieuwe generatie onderwijzers moet worden opgeleid, waardoor de we deropbouw maar langzaam op gang komt. Nog steeds gaat nog maar 40% van de kinderen naar een basis school en staat er één onder wijzer voor een klas van 55 leerlingen. Op dit moment zijn er in i heel Tigray (2,2 x Neder land) 600 basisscholen, 65 middelbare scholen, één pe dagogische academie, 2 tech nische scholen, één land bouwschool en twee admini stratieve opleidingen. Een deel van de basisscho len zijn zogenaamde ’groene’ scholen. Het onderwijs daar vindt onder de bomen plaats, zonder schoolmeubi- lair. Belangrijke zaken zoals schoolboeken, schriften en potloden zijn nauwelijks te krijgen. REST probeert hierin veran dering te brengen. De orga nisatie werkt mee aan het regionale streven voor het jaar 2000 nog eens 600 ba sisscholen te bouwen en te voorzien van leermiddelen, het opnieuw inrichten van 23 lokale opleidingscentra en de bouw van 17 nieuwe. REST wil eveneens geduren de de komende twee jaar 2.600 volwassenen leren le zen en schrijven. Met de hulp van de Waddinxveense kerngroep zal REST er van alles aan doen om dit zeer hoog gestelde doel te berei ken. Waddinxveense giften zijn dan ook zeer welkom op giro rekening 3560360 ten name van de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Wad dinxveen WADDINXVEEN - Bloe men- en Plantencentrum Verkleij aan de Tweede Bloksweg 2 is klaar voor de kerst. Onlangs werd de win kel geheel in kerstsfeer ge tooid met allerhande kerst- versierselen, zoals kande laars, kaarsen en kerstboomversiering, kort om alles om de donkere da gen voor kerst zo gezellig mogelijk te maken. Tegelijk met de grote kerst- show viert Verkleij haar 25- jarig jubileum. Op woensdag 10 en donderdag 11 decem ber is het plantencentrum extra geopend tussen 19.00- 22.00 uur. „We halen dan al vast de kerstsfeer in huis met sfeervolle livemuziek, een glaasje glühwein en hapjes”, vertelt Johan Ver- Dit landelijke project geeft enthousiaste studenten de kans hun eigen bedrijf te lei den voor een periode van één jaar. Hierbij zijn de studenten zelf verantwoordelijk voor alle za ken die het bedrijf aangaan, van het bijeenkrijgen van vol doende kapitaal tot de ver koop van de uiteindelijke pro- dukten, zodat er een grote hoeveelheid praktijkervaring wordt opgedaan. Maaike Sikkel: ‘Ons bedrijf heet The Boxing Company. We vonden dit niet alleen leuk klinken, het straalt ook een zekere vechtlust uit en die hebben we zeker'. De Waddinxveense studente werd op de oprichtingsverga dering gekozen tot algemeen directeur en ook werd er een plaatsvervanger gekozen. “Verder hebben we onszelf over vijf afdelingén verdeeld: sales, marketing, personeel, produktie en financiën. Iede re afdeling heeft weer een manager die zorg draagt voor het functioneren van zijn of haar afdeling. Maar uiteinde lijk ben ik degene die alles moet verantwoorden', aldus Maaike Sikkel. De keuze van het produkt is op kaarten en schrijfsets ge vallen. Tot eind december zal The Boxing Company zich richten op de verkoop van kerstkaarten. Daarna komen er drie nieuwe soorten kaarten op de markt (beterschapskaarten, ver jaardagskaarten en algemene kaarten) en ook de produktie van schrijfsets (briefpapier en enveloppen) zal dan aan vang vinden. Door een deel van de jaar winst af te staan aan een goed doel, wil The Boxing Company het project een po- aanbieding deze week geldig en zolang de voorraad strekt Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 De fel roodgekleurde bus, die was ingericht voor promotio nele activiteiten rondom de chipknip, bezocht achtereen volgens de winkelcentra Brug, Zuidplas, Groensvoor- de en de Passage. Op initiatief van de ABN AM RO Bank en de Rabobank ging niet zonder succes de chipknip-promotiecampagne van start. Omdat ’onbekend onbemind maakt’ kregen be langstellende ouders en grootouders het gemak van dit nieuwe betaalmiddel ge demonstreerd en werden ze hiervoor enthousiast ge maakt. Chipkniphouders met saldo ’in de knip’ werden door promotieteams van de twee organiserende banken geat tendeerd op de meer dan 100 chipknip-accepterende onder nemers in Waddinxveen en kregen een originele chip- knip-pen cadeau. Kinderen kregen kleurplaten en ballon nen. De komst van de Engel se dubbeldekker naar Wad dinxveen was het begin van kleij. „Ter gelegenheid van een jubileum kun je wel een receptie geven, maar wij vonden het leuker om het op deze manier te doen, zeker zo vlak voor de kerst.” Hoewel de plantenkas al in een ware kerstsfeer is ge huld. begint het grote werk eigenlijk pas volgende week. „Zodra de Sint is vertrok ken, beginnen we met de kerststukken”, aldus Ver kleij. „Dit betekent nog even hard werken, maar ik ben ervan overtuigd dat het re sultaat gezien mag worden.” Johan en Gerie Verkleij openden hun plantencen trum 25 jaar geleden aan de Tweede Bloksweg. Naast bloemen en kamerplanten heeft het plantencentrum ook een groot assortiment De gezondheidstoestand van Verder is heel belangrijk de de bevolking van Tigray is buitengewoon slecht omdat er nauwelijks dokters of ge zondheidscentra zijn. De sterftecijfers zijn hoog: 300 op de 1.000 kinderen sterven al voor hun vijfde levensjaar I en ruim 70% van de kinde ren is ondervoed. I Het overgrote deel van de meest voorkomende ziekten is volgens de Waddinxveen se kerngroep te voorkomen. Hierbij gaat het om malaria, tbc, diarree en de ziekten die door vuil drinkwater overge- j bracht worden. Slechts 30% van de bevol king van Tigray heeft toe- gang tot enige medische zorg. Het grote tekort aan gezondheidszorg en het ge brek aan kennis over hygië ne bij de mensen is er de oor zaak van dat weinig vooruit gang geboekt wordt met de f verbetering van de gezond- heidstoestand in Tigray. REST, de partnerorganisa- tie van de Kerngroep Ont ij wikkelingssamenwerking Waddinxveen, probeert op twee manieren de gezond- heid te bevorderen in de armste regio’s. Ze werken daarbij nauw samen met de regionale gezondheidsbu- reaus en de lokale besturen. De Ethiopische ontwikke- f lingsorganisatie probeert in - de eerste plaats de eerste lijns gezondheidszorg te ver beteren. Dit betekent vooral de bouw en bevoorading van posten voor moeder-en-kind- zorg en van lokale gezond- I heidscentra. Gezondheidszorg en onderwijs moeten het leven in de Et hiopische provincie Tigray verbeteren. Daarvoor werkt de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen via de NOVIB ter plaatse samen met de Ethiopische ontwikke lingsorganisatie REST. WADDINXVEEN - Hoewel de provincie een verklaring van geen bezwaar heeft afgegeven voor het nieuwe bestem mingsplan Distripark aan de Brede weg heeft de Waddinx veense gemeenteraad inge stemd met het nemen van een nieuw voorbereidingsbelsuit voor dit gebied. In het kader van de realisering van een transport- en distributiecen trum op de locatie Distripark (Doelwijk) was het noodzake lijk om het door de gemeente raad genomen voorbereidings- besluit voor de eerste fase van de ontwikkeling van het ter rein te herhalen, nu de van kracht zijnde bestemmings plannen deze ontwikkeling niet toestaan. Het concept-be- stemmingsplan Distripark A12 is door het college aange boden aan de Provinciale Planologische Commissie en aan de overige betrokken in stanties. Waddinxveen heeft de provin cie verzocht om een specifieke verklaring van geen bezwaar voor het bestemmingsplange- bied. Op basis van deze ver klaring kan, vooruitlopend op het bestemmingsplan, bouw vergunning worden verleend voor die bouwplannen, die in het concept-bestemmingsplan passen en waar geen beden kingen tegen worden inge diend. Deze specifieke verkla ring van geen bezwaar is nu ontvangen. Om daarvan voor voorkomende bouwplannen gebruik te kunnen maken is vooruitlopende op de juridi sche werking van het bestem mingsplan Distripark A12 echter een geldend voorberei- dingsbesluit nodig, reden waarom B. en W. de raadsle den vroegen het verleden jaar genomen besluit te herhalen. -16.30 uur WADDINXVEEN - Op vrij dagavond 5 december om acht uur wordt in wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan) weer een ronde van de klaverj ascompetitie gespeeld. Zoals bekend zijn ook mensen die graag een avondje willen klaverjassen, zonder gelijk deel te moeten nemen aan een competitie, van harte welkom. De kosten bedragen f 2,50 per persoon per avond, waarvoor per speelavond een aantal prijzen beschikbaar wordt gesteld voor degenen met het hoogste aantal pun ten. De competitiespelers strijden bovendien om de kampioensbeker, die aan het einde van het jaar wordt uit gereikt. De vrije spelers zijn altijd welkom aan de zaal. sitieve lading meegeven. Er is gekozen voor de clini- clowns, een organisatie die in ziekenhuizen voorstellingen geeft voor langdurig zieke kinderen. Ieder patiëntje krijgt persoonlijk bezoek van een clown, waardoor de kin deren hun ziekte even kun nen vergeten. ‘Wij hadden allemaal het ge voel dat we ons bedrijf iets positiefs mee konden geven en we hopen dat op deze ma nier te vervullen. De keuze is gevallen op de cliniclowns vanwege hun grote enthou siasme en toewijding, twee elementen die ook duidelijk bij The Boxing Company aan wezig zijn', aldus Maaike Sik kel. De kaarten worden bedrukt met kindertekeningen, waar door de produkten beter aan sluiten bij het gesteunde doel. ‘Met de sales afdeling hebben we de St. Jozefschool in Heemskerk bezocht en de leerlingen daar hebben een hele middag heel enthousiast voor ons getekend'. ‘Zij waren door hun lerares sen al voorgelicht over het werk van de cliniclowns en nu mochten ze echt meewer ken. Iedereen heeft ontzet tend zijn best gedaan en de tekeningen zijn prachtig ge worden'. Inmiddels is de eerste aan deelhoudersvergadering, waarop het bedrijf zich voor stelde aan de 85 aandeelhou ders, achter de rug en is de produktie van de eerste lich ting kaarten volop aan de gang. Vanaf de eerste week van de cember zijn de kerstkaarten in Waddinxveen te verkrijgen op het adres Machtelderf 14. Ook zal de deur-tot-deur ver koop begin december starten. zondere muzikale sfeer zou harpiste Carla Bos zorg dra gen. Helaas raakte zij gewond ten gevolge van een auto-ongeluk. Walter Kooren, een ervaren pianist, aarzelde niet toen er weer een bereop op hem werd gedaan. Bij Van Berksteijn Wooncul tuur staan 25 kerstbomen op getuigd in 25 stijlen met the ma’s als jacht en country tot engelen en de sneeuwman. Voor naast de kerstboom heeft Van Berkesteijn weer de hand kunnen leggen op accessoires die men niet in de eerste de beste winkel zal tegenkomen. Hugo van Berkesteijn: “Veel van wat wij verkopen vind je niet in het tuincentrum op de hoek. Natuurlijk hebben wij ook de kerstballen, klokken, bramenslingrs, trompetten, engelen en sneeuwpoppen'. ‘Maar vaak net iets anders, in goud en zilver en de kleurlij- nen rood, groen, wit. En we hebben ook houten kerststalle- tjes, unieke kerstmannen, speeldozen, bijzonder glas werk'. ‘Dat zijn artikelen die later echte collectors items kunnen worden. Dat is soms iets duurder dan het gangbare, maar het zijn wel bijzondere kerstspullen die heel wat jaar tjes langer meegaan zonder te vervelen'. De kerstweek bij Van Berkesteijn Wooncultuur begint de zondag na Sinter klaas. Hugo van Berkesteijn: ‘Ik wil er geen statement van maken, maar ben toch wel blij dat onze zondagsopening op 7 december valt'. ‘Sinterklaas heeft zijn aparte plaats, net als Kerstmis. Dit ondanks het feit dat wij maar liefst drie weken voorafgaande aan Sinterklaas met de voor bereiding aanvangen'. Bezoekers worden als gast ont haald met koffie en glühwein. Bij de koffie verrijkt banket bakkerij Van den Berg de be zoekers met ideëen over choco laterieën. Hoveniersbedrijf J. Willemstein geeft op zijn beurt demonstraties van kerstguir- landes. Steeds meer bezoekers weten Van Berkesteijn overi gens niet alleen te vinden voor zijn meubels en kerstinkopen, maar ook voor de ruime acces- soire-collectie (glas, lampen, beelden). Hugo van Berkesteijn volgt al jaren de trends op het gebied van kerstartikelen. ‘De trend naar natuurlijke materialen blijft doorzetten. Maar dat be tekent niet dat de meer sjieke gouden en zilveren lijnen verd wenen zijn. Dat geldt ook voor de kleuren: groen en rood doen het nog steeds goed. Een nieu we kleur is dit jaar zacht groen'. Zaterdagmiddag 13 december van een tot vijf uur is er een bijzondere afsluiting met de High Tea Noël. Men kan deze bijwonen voor een ’prix d’amis’ van ƒ12,50 per persoon. Gas ten kunnen zich opgeven als zij een bezoek brengen aan de showroom (tijdens de zondags opening of anders op één van de kaarsjesavonden). 5 Bij iedere tankbeurt bij BP in Alphen a/d Rijn ontvangt u een kortingsbon voor e f/ opleiding van gezondheids werkers en traditionele vroedvrouwen. Minstens zo belangrijk is de bouw van latrines en de verschaffing van essentiële medicijnen en de basisuitrusting van de vroedvrouwen. Kandidaten voor de oplei ding tot gezondheidswerker een tot en met woensdag 17 december lopende promotie campagne. Iedere klant die voor deze da tum in een Waddinxveens be drijf met de chipknip betaalt, hier een wedstrijdformulier meeneemt en bij de ABN AM RO Bank of de Rabobank in gevuld inlevert, maakt kans op één van de vijf chipknip- waardecheques ter waarde van 100,-. Deze cheques kunnen in Waddinxveen wor den besteed bij een chipknip- accepterende winkel naar keuze. Om kans te maken op een prijs kunnen de kleurpla ten voor de kleurwedstrijd van de Ondernemers Vereni ging Waddinxveen (OVW) nog tot en met zaterdag 29 november worden ingeleverd bij de Rabobank, ABN AMRO Bank, Heemskerk (Dorp straat), De Bas Speelgoed (Luifelbaan), Plusmarkt (Zuidplaslaan), lets-Totaal (Koningin Wilhelminaplein) en Stoere Maatjes (Groens- voorde). WADDINXVEEN - Drs. G. Olbertijn uit Gouda is woens dagavond 10 december om kwart over acht gast in de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel, die bijeen komt in De Schaapskooi (Nesse). Hij zal een inleiding houden over het bestaan van engelen. Rond de geboorte van Jezus Christus wordt de aanwezig heid van engelen als heel ge woon ervaren. ‘In deze tijd kunnen we ons echter afvragen of engelen wel bestaan en of ze nog wel actief zijn', aldus De Open Cirkel. Drs. Olbertijn heeft een studie gemaakt van dit onderwerp en heeft er ook een boek over geschreven. N^dmannenen^ Zondag I open van 10.30 Chipknip r r rk

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 15