WADDINXVE I Tuin en terras geven aan 4 Souburgh prettige aanblik Kerstkaasshow Van de Kaasplank Sint bezoekt weekmarkt Ivanfe OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN WEEK N° Autodieven aangehouden R B R T U E K N E E E G E M MILIEUZAKEN 1 RUIMTELIJKE ORDENING Wie Souburgh bezoekt zal met genoegen kijken naar de inmiddels door het hove niersbedrijf Wijsman ont worpen en aangelegde tuin aan de voorkant van het hoofdgebouw. ‘Niet alleen is het kaaspla- teau vandaag de dag een vast gestolen Opel Kadett reden. De 18-jarige Waddinxvener was tevens in het bezit van een gestolen OV-jaarkaart. De drie hebben de diefstal be kend en zijn inmiddels weer in vrijheid gesteld. Het drie tal zal zich ter zijner tijd voor de rechter moeten verant woorden. De auto is inmid dels terug bij de eigenaar. GROEN VERKEERSZAKEN SOCIAAL RAADSVROUW AFWEZIG HUISVUILOPHAALDIENST lijk het boeiende: met de vele soorten kaas die er zijn steeds nieuwe ontdekkingen te doen'. WADDINXVEEN - Vrijdag middag 5 december van half twee tot half vier zijn Sint Ni- colaas met zijn twee Zwarte Pieten weer te gast op de Waddinxveense weekmarkt (Willem de Zwijgerlaan). Er zal dan net als andere ja- ren weer iets lekkers voor de kinderen zijn zoals snoep en manderijnen. De kerstkaasshow is geen koopavond, maar een gele genheid om te proeven, om verrast te worden, om geïn formeerd te worden, om ideëen op te doen en om in de sfeer van de donkere dagen te komen. en hebben de auto, die gepar keerd stond aan de Beetho venlaan in Waddinxveen, ge stolen. Op het Regentesse- plantsoen in Gouda zijn ze aangehouden, terwijl ze in de WADDINXVEEN - De politie heeft drie jongens uit Wad dinxveen aangehouden in Gouda. De jongens (één van 18 jaar en twee van 19 jaar) worden verdacht van het ste len van een auto. Eén van de 19-jarige jongens had ’s middags de sleutel ge stolen van de auto, ’s Avonds zijn ze gedrieën terug gegaan Voor de bewoners van de dagverzorging kwam er een degelijk afgescheiden en ruim terras, met een open blik op de buitenwereld. De bewoners van de appar tementen op de begane grond zagen een groenstrook met wat struiken na het op ruimen van dit gebiedje, ver anderen in een mooie tuin met speelse patronen. Het moet allemaal uiteraard nog wat uitgroeien en kleur krij gen, maar de basis is perfect. Het geld voor de aanleg van dit ’visitekaartje’ van Sou burg is afkomstig van de be- drijvensportdag van de Waddinxveense serviceclubs en daar is men in het zorg centrum heel blij mee. Paaltjes moeten de prille aanplant tegen onzorgvuldig manoevrerende automobilis ten beschermen. Niet alleen de parkeerruimte, ook de keerruimte voor Souburgh is door de nieuwbouw beperkt. Onder onzorgvuldig par keer- en draaigedrag hoeft de zojuist gereed gekomen fraaie tuin uiteraard niet lij den. WADDINXVEEN - De jaar lijkse kerstkaasshow bij Van De Kaasplank in het winkel centrum Luifelbaan (Brede- rolaan) wordt gehouden op dinsdagavond 9 december tussen half acht en half tien. ‘Een echte kaasliefhebber', aldus kaasvrouw Riet Brou wer van Van De Kaasplank, ‘is een avonturier, een fijn proever die steeds weer nieu we ontdekkingen wil doen in de duizenden kaassoorten die er bestaan'. ‘Inmiddels is ons duidelijk ge bleken dat Waddinxveen steeds meer van die avon tuurlijke fijnproevers telt, die zich graag laten informeren over de vele mogelijkheden die er met kaasspecialiteiten zijn'. BOUWZAKEN VERGADERINGEN WADDINXVEEN - Het zal geen enkele passant ont gaan dat de bouw van de woonzorgcombinaties (wozo- co’s) naast zorgcentrum Sou burgh (Prins Bemhardlaan) aan de kant van de Juliana van Stolberglaan en het win kelcentrum ’de Passage’ met rasse schreden vordert. De bouw van de apparte menten met zorggarantie door aannemingsbedrijf Trebbe ligt perfect op sche ma en voor het optreden van de bouwvakkers heeft loca- tiemanager mevrouw Truus Fahmer niets dan lof. ‘Zeer correct, geen onnodige overlast en er is voortdurend overleg', laat zij weten. onderdeel van een feestelijk menu, ook voor een gezellig avondje of een feestelijke fa miliebijeenkomst zoekt men meer en meer naar iets bij zonders1. ‘Het lijkt trouwens wel‘, zo vervolgt de enthousiaste Waddinxveense kaasvrouw, ‘of het Gouwedorp steeds meer fijnproevers gaat tellen, die met kaas op avontuur wil len gaan. Want dat is eigen- Harde vloeren zijn op z’n zachtst gezegd mode bij Vivante LAMINAAT LAMELPARKET MASSIEF PARKET WICANDERS PARKET EN KURK 1 PAGINA 3 WOENSDAG 3 DECEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN van van van van van van van van van van Zwarteweg 1, 1 naaldboom in de tuin van VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN van van van ib tb van van van van van van Datum vergunningverlening: 18 november 1997 van van tb van van van een Datum vergunningverlening: 23 juni 1997 wel groenafval bij het afvalstation en van van Beroep kan ingesteld worden door: 624680 VERZOEKEN OM VRIJSTELLING Overige wijzigingen van de huisvuilinzameling worden in de rubriek van 17 december gepubliceerd. Voorstel tot vaststelling bijstandswet 1998. Onderhoud gemeentelijke gebouwen (schouw) 1997. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Gemeentehuis postadres telefax Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. 08.30-14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00- 20.30 uur Tot 15 januari 1998 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage (in tweevoud). De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN Denk mee over het VerkeersCirculatiePlan (VCP) De Sociaal Raadsvrouw, mevrouw C.M.J. de Bakker is op de donderdagen 4 en 11 december a.s. afwezig. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. In verband met de komende feestdagen is het niet mogelijk om in wijk 4 (de 'vrijdag-'wijk) in week 52 (22 t/m 26 december) de groene container op te halen. Dit houdt in dat deze container vier weken lang niet wordt geleegd. Op 9 januari 1998 kunt u de groene container weer aan de weg zetten. Rijnlandstroat 4 Waddinxveen (0182)61 61 19 U VINDT ONS TWEE STRATEN ACHTER HET GEMEENTEHUIS Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Ex art. 19 WRO - verkorte procedure De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aanvraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor: Piasweg tegenover nr. 23-25, 1 es Sniepweg 9, 1 spar in de achtertuin Afvalwaterzuivering, 1 populier (reeds verwijderd i.v.m. onveilige situatie) degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit; de betrokken adviseurs; degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van een besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. vergaderingen kunnen van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. van een tuinberging in de Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Piasweg 35a, het oprichten van een paardestal Middelburgseweg 1a, het gedeeltelijk veranderen het vergroten van een kantoorgebouw Coenecoop 210, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsgebouw Burgemeester Trooststraat 84, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 86, het opheffen funderingsgebreken OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Burgemeester en wethouders dijkgraaf en raadschap van De WVo-vergunning betreft het lozen van bedrijfs- afvalwater op het oppervlaktewater afkomstig van voornoemd bedrijf. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen een voorstel over het VCP naar de raadsvergadering van 17 december a.s. te doen. Commissie III heeft het voorstelA/CP globaal behandeld op 13 november 1997. Op 4 december a.s. zal het raadsvoorstel, waarin een aantal vragen en opmerkingen vanuit eerdere commissie vergaderingen zijn verwerkt, de finale behandeling krijgen. Commissie III (onder andere verkeers- en vervoerszaken) adviseert het college van B W over het conceptraads- voorstel. Voor belangstellenden ligt het oorspronkelijke concept- raadsvoorstel bij de balie publieksvoorlichting ter inzage. Tussentijds kunt u brengen. De verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, liggen ter inzage met ingang van 4 december 1997 gedu rende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. De besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 4 december 1997 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkies- nummer 624838, mevrouw E. van Wel) en in het kantoor van het Hoogheemraadschap van Schieland, Maas boulevard 123, Rotterdam, tel. 010-4130694. Tijdens bovenstaande inwoners gebruikmaken van Waddinxveen en hoogheemraden van het Hoogheem- Schieland delen hierbij mede, dat vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlaktewateren zijn verleend aan: de directie van T. de Hoog b.v. Ex art. 19 WRO - volledige procedure De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat aanvragen om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend voor 1. Meteorenweg 2 t/m 120 (even nrs): het oprichten van drie woongebouwen waarin 60 woningen, alsmede het oprichten van zes garages; 2. Meteorenweg tegenover de toekomstige nrs. 2 t/m 120: het oprichten van 16 garages. Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied West", en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrijstellingen te verlenen, met het oog hierop bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouwvergunningen te verlenen. Voor nadere informatie kunt u bellen met de afdeling Openbare Ruimte, telefoon 624500. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGE- DIENDE MELDINGEN COMMISSIE III op donderdag 4 december 1997, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Voorstel tot bijstelling 1998-2002. Voorstel tot aan- en verkoop gronden ten behoeve verzorgingseenheden op het Souburgh-terrein. Voorstel tot aanpassing Marktverordening inzake standwerken. Op de agenda o.a.: Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het realiseren van veilige openbare speelplaatsen in de gemeente Waddinxveen. Voorstel tot vaststelling VCP en aanvraag kredieten. Voorstel tot aanwijzing van uitvoeringsorganisatie Wet Inschakeling Werkzoekenden. van het Beleidsplan Algemene COMMISSIE IV op dinsdag 9 december 1997, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De Wm-vergunning betreft het oprichten en in werking hebben van een transport-, op- en overslagbedrijf van gevaarlijke en ongevaarlijke stoffen, gelegen aan de Bredeweg 23 (/Distripark A12), kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie C, nummers 3584 (ged), 3593 (ged) en 2552 en 2289 (ged.). Uiteraard bent u van harte uitgenodigd aanwezig te zijn bij de behandeling van het conceptraadsvoorstel op donderdag 4 december a.s. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Publieksvoorlichting Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Het rooien van bovengenoemde bomen en hout- opstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als' bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGE- STEMDE MELDINGEN van IT-plan voor de jaren De vergunning is gewijzigd t.o.v. het ontwerp daarvan. De wijziging heeft betrekking op de voorschriften t.a.v. de explosievrije elektrische installatie en de elektrische heftruc. Het register van verleende bouwvergunningen en mel dingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afde ling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het is winter, de temperaturen zijn laag, maar toch geven we enkele tips om deze vier weken door te komen: zorg dat vóór 12 december de tuin is gedaan; leg een krant op de bodem van de container. Deze neemt overtollig vocht op en geeft minder kans op achterblijvende resten na het legen; leg grof droog afval op de bodem, zoals takjes of snijbloemen; vlees en visresten in een krant wikkelen en in de grijze container doen; de deksel op kier zetten helpt om de luchtcirculatie te bevorderen, waardoor bepaalde bacteriën minder kans krijgen om het rottingsproces op gang te brengen (minder stank). Brugweg 69, het oprichten van een houten brug Burgemeester Trooststraat 113, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 115, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 117, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 119, het opheffen funderingsgebreken Heggewinde 33, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Burgemeester Trooststraat 74, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 76, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 78, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 80, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 82, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 96, het opheffen funderingsgebreken Piasweg 14d, het oprichten van een garage annex berging en een carport Prinses Beatrixlaan 8, het geheel veranderen kantoorruimte in een woning Brugweg 73, het oprichten van een brug Burgemeester Trooststraat 88, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 90, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 92, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 113, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 115, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 117, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 119, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 74, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 76, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 78, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 80, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 82, het opheffen funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 96, het opheffen funderingsgebreken j 624622 Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie bWltrf 624500 612570 Ex art. 18a WRO - "kruimel"vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat de navolgende meldingen zijn ontvangen: 1. Kanaalstraat 20: het oprichten van een tuinberging in de achtertuin; 2. Piasweg 2a-6: het oprichten zijtuin. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: 1"Stationsstraat"; 2. "Gijsberterf", doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis: zogenoemde "kruimelgevallen" als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en beschreven in het Besluit meldingplichtige bouw werken. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wethouders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. Burgemeester en wethouders zijn voor nemens ten behoeve van genoemde meldingen deze vrijstelling te verlenen. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Bredeweg 23 (Distripark A12 ten noorden van de Unigro-vestiging): het oprichten van een distributie centrum. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Plan in Hoofdzaak West", en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben inmiddels voor het desbetreffende plangebied een zogeheten specifieke verklaring van geen bezwaar verleend. Dit houdt in: toestemming vóóraf om de benodigde vrijstelling te verlenen op voorwaarde dat tijdens het ter inzage liggen van het bouwplan geen bedenkingen worden ingediend. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen om met gebruikmaking van deze specifieke verklaring van geen bezwaar de gevraagde vrijstelling alsmede de bouwvergunning te verlenen. Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/ uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer 0182-624831). Ruime keus in onze parketshop tb

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3