De Gouwestem in Gouda met 'Praise Him' Witte kerst 95 intratuin Kenteken graveren en ruit repareren Jeugd strijdt om Nintendo-titel In thuiszorg ook plaats voor levensbeschouwing Beroving van boodschappentas Kerstzang Moerkapelle Vierde trekking van WSE-loterij WADDINXVEEN - Bij WSE-voetbal werd afge lopen weekeinde de vier de trekking verricht van de grote WSE-loterij. De prijzen vielen op de vol gende lotnummers: C 688 C.A. Kuypers; D 928 E.J.D. v.d. Tuyn (Essen, België); E 099 J.D. Hor- nis; F 900 T. Verboom; F 331 F. Schwiebbe; G 140 J. Rupke; G 496 L. Ho- gerbrugge; G 524 A.A. Disseldorp; H 081 J. Du- vekot; H 478 W.J. den Hertog; H 987 P.A. van Es; H 554 C.N.A.V. Coffïe (Dordrecht); H 492 J. Bulder; I 844 H.J.J. Star ren; 1934 A.H. van Rijn; I 584 H. Nentjëns (Rotter dam); I 177 J. Sterk Sr. (Zevenhuizen); I 267 J.N. Mulder; I 207 L.S.M. Valk; I 536 L. Zwarteveld (Moordrecht); I 454 M.Z.F. Bosman-Beijer; I 191 M. Verwoerd; I 680 Iris Treurniet (Zevenhui zen). ïi O Neel van Oosten op kerstmarkt Kerstconcert vrouwenkoor Diefstal van en uit auto Aquarellen in bloemenwinkel Slecht zicht kost f 110,- Kerst in De Open Cirkel Vierstroom gaat nieuwe handboek ook in deze regio gebruiken i I I lx IivTJF PAGINA 13 Kerstliederen Ervaring Finale Zevenhuizen De goedkoopste Grote scheur Avondster Het programma begint om acht uur. Met elkaar zul len enkele kerstliederen worden gezongen. Het zin gen wordt afgewisseld met het lezen van het kerste vangelie. Verder wordt er een actu eel kerstverhaal verteld. Tussendoor zijn er enkele muzikale intermezzi, ver zorgd door een muziek- groepje onder leiding van Adri Neven. Na afloop van het pro gramma is er een gezellig samenzijn om onder het nuttigen van allerlei soor ten hapjes en drankjes met elkaar na te praten. Een barstje of sterretje in de autovoorruit kan, ook na lan gere tijd, door gaan scheuren, soms van links naar rechts over de hele voorruit. De oorzaak hiervan kan ster ke uitzetting door de zomer zon zijn, soms in combinatie met sterke plaatselijke afkoe ling en inkrimping door bij voorbeeld een onweersbui. Een dergelijke grote scheur zal vrijwel zeker vervanging van de voorruit inhouden en dit betekent voor de eigenaar dus minimaal het betalen van een eigen risico Ook kan bij de jaarlijkse APK-keuring de auto op een sterretje in de voorruit wor den afgekeurd. Het zicht van de bestuurder mag nou een maal niet gehinderd worden. Daarom is het beter om de voorruit altijd te laten repa reren. De Safe Sight Ruit-reparatie- methode zorgt voor een nage noeg verdwijnen van de ster: doorscheuren wordt voorko- MOERKAPELLE - De ge- zamelijke Moerkapelse ko ren houden vrijdagavond 19 december om half acht weer de kerstzangavond ’Komt allen tezamen’’ in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle. Voor opgave en inlichtingen kan men terecht bij Cees en Jolande Meiderwijk (tel. 0182-612237) of Loek Beu ker (tel. 0182-632024). De kosten bedragen ƒ5,- per persoon. Dit bedrag dient tijdens de speeldagen bij de ingang van Het Zuidhonk te worden voldaan. Het is de goedkoopste anti- diefstalmethode voor auto’s en zeer effectief. Aangezien het dievengilde niet graag werkt, zal men niet gauw alle ramen van een auto willen vervangen. Wil men echter een gestolen auto met gravures in alle rui ten doorverkopen, dan zal dat toch moeten, want op de (val se) papieren staat een ander kentekennummer en geen ko per wil de auto dan nog heb ben. Dus steelt men liever twee straten verderop eenzelfde auto, maar dan zonder gravu res. Dankzij het gegraveerde ken teken is zo’n auto voor het WADDINXVEEN - Op dinsdag 2 december tussen 11.15 en 11.30 uur is een rode Mazda 323 gestolen. De personenauto stond ge parkeerd aan de Mercuri- usweg en was niet afgeslo ten. Ook de sleutels zaten in het contact. Op maandag 1 december tussen 17.45 en 18.10 uur is er ingebroken in een au to die geparkeerd stond aan het Koningin Wilhel- minaplein. Er is een ruit geforceerd en een mobiele telefoon wordt vermist. BOSKOOP - Het Boskoops vrouwenkoor van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen geeft een kerstcon cert op maandag 15 december met medewerking van de Vesper Cantorij’ uit Wad dinxveen. Plaats van handeling is de kerk van de Vrijz. Prot. Ge loofsgemeenschap aan de Burg. Colijnstraat, de aan vangstijd is 20.00 uur. Plaatsbewijzen kosten 7,50 gulden en zijn te bestellen bij het secretariaat, M. Hooft- man, tel. 214818. Gastkoor bij dit kerstconcert is het 350-leden tellende Christelijk Gemengd Drecht- stedenkoor ’Praise Him’ on der leidign van Martin Zon- nenberg. De beide Martin’s begeleiden eikaars zangkoren op het mo numentale hoofdorgel en spe len beide een improvisatie. Het repertoire van de koren bestaat uit bekende en nieu we advents- en kerstliederen waarbij uiteraard ook samen zang is. Ds. P. Vermaat uit Scheve- ningen zal de avond openen en sluiten en de meditatie verzorgen. De toegang tot het concert bedraagt f 7,50 voor volwassenen en f 5,- voor 65- plussers en jongeren beneden de 12 jaar. Een gezinskaart kost f 15,-. Het Christelijke Waddinx- veense Mannenkoor De Gou westem staat sinds 1993 on der de leiding van de organist en koorleider Martin Mans. Het koor heeft de laatste ja- ren een flinke groei doorge maakt en telt nu 130 leden. Zij repeteren iedere maan dagavond van 20.00-22.00 uur in de hervormde Bethel- kerk (Bilderdijklaan). Het re pertoire is breed, gevarieerd en verrassend voor zowel de luisteraar als de zanger. Het omvat geestelijke liederen maar ook klassieke en popu laire muziek en vaderlandse liederen. Ook de concerten zijn wat muzikale samenstelling be treft gevarieerd. In oktober gaf De Gouwestem een con cert met de pianovirtuoos Jan Vayne. Ook met het gastkoor WADDINXVEEN/GOUDA - Volgende week maandag avond 15 december om acht uur zingt het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem onder lei ding van Martin Mans in de Goudse St. Janskerk. Hieraan werken mee het ouderenkoor De Avondster o.l.v. mevrouw Jenny Ko- nings-Hertog, het christe lijk gemengd koor Asaf o.l.v. Peter Verweij, het christelijk gemengd koor Sursum Corda o.l.v. Ger ard Lange en het meisjes koor Nethanja en het jeugdkoor Asarela, beide o.l.v. Rein van der Werft. Op de kerstzangavond zul len diverse organisten het orgel bespelen. Bastiaan van der Knijff speelt trompet. De toegang is vrij. WADDINXVEEN - Aan de kerstmarkt in de Remonst rantse Kerk (Zuidkade), die vrijdag 12 december wahaf drie uur en zaterdag 13 december vanaf tien uur voor de achtste keer wordt gehouden, nemen weer diverse kunstenaars deel. veiliger en kan de keuring van de voorruit geen proble men opleveren. Een meevaller is, dat als men WA-plus, casco of all risk ver zekerd is, sterreparatie zon der kosten is: de rekening wordt rechtstreeks bij de ei gen verzekering ingediend. Wie voor ruitschade is verze kerd en wordt doorverwezen naar een ruitschadespecia- list, kan ook bij Automark te recht. Wel moet men zijn of haar groene kaart meene men. Het kenteken graveren wordt door politie, ANWB, verzeke ringsbranche en de Consu mentenbond niet voor niets aanbevolen. De organisatie heeft in de loop der jaren een hoop er varing opgedaan, waardoor deze kampioenschappen in middels zijn uitgegroeid tot een goed georganiseerde wedstrijd, die door iedereen serieus wordt genomen. Nintendo Nederland stelt dit jaar ook weer spelmate riaal beschikbaar zodat er voldoende gelegenheid is om de nieuwste games te probe ren. De organisatie heeft dit jaar een aantal veranderingen aangebracht. Zo zijn er aparte competities voor ver schillende leeftijdscatego rieën. En er wordt de deel nemers een bredere selectie van games voorgeschoteld. Dit om na twee dagen een winnaar te hebben die op al le soorten games goed uit de voeten kan. De grote finale wordt zater dagavond om zeven uur ge speeld. Hierbij strijden de beste drie deelnemers om een fantastische hoofdprijs: een software-cheque ter waarde van ƒ500,-. Hierna volgt meteen de prijsuitrei king en zal er als afsluiting een leuke film worden ge draaid. interessant. Oudere auto’s verdwijnen te genwoordig veel over de grens: men beschikt daar nog niet over alle reserveonderde len met veel elektronica, van daar dat oudere auto’s verder over de grens zeer gewild zijn. Komende zaterdag houdt Au tomark, dat al tien jaar in Nederland professioneel ken tekens graveert, een speciale actie ruit repareren en kente ken graveren in Waddinx- veen. Door de snelle werkmethode zijn er doorgaans geen wacht tijden en hoeft men geen af spraak te maken. Het aan brengen van de gravures kost slechts enkele minuten, het repareren van de voorruit een half uurtje. Dit gebeurt vaak gelijktijdig met het graveren. Daarom kan men zich voor het ruitrepareren direct mel den bij de reparateur-gra- veur. Reparatie van de voor ruit is zonder kosten voor WA-plus-verzekerden en voor mensen met een all risk-ver- zekering. Het graveren van het kente ken met NL kost f 25,- per au to. Dit is inclusief twee waar schuwingsstickers op de voor- portieren. Voor f 10,- extra kan men een speciale reflec- tielaag over de gravures laten aanbrengen, waardoor deze ook bij regen en ’s avonds bij weinig licht goed zichtbaar blijven. Dat verhoogt de pre- tal organisaties voor thuis zorg en maatschappelijk werk in de regio’s rond Woer den twee jaar geleden een overeenkomst gesloten met de kerken die zijn aangeslo ten bij de stichting Rijn- en Lekstreek. Maar een overeenkomst op papier was voor de betreffen de organisaties (Rijn- en Lek streek Woerden, De Vier- stroom Gouda, Zorgservice Vitras Nieuwegein en Weide- Sticht Maarssen) onvoldoen de. Om er in de praktijk gestalte Iemand die zorg of hulp nodig heeft, vindt het meestal pret tig als die hulp gegeven wordt door een zorgverlener met re spect voor zijn of haar levens overtuiging. In de tijd dat organisa ties op het gebied van thuiszorg en maat- schappelijk werk nog een duidelijke signa tuur hadden, bijvoor beeld protestants- christelijk of rooms-ka- tholiek, wist de cliënt waar hij of zij wat be treft levensbeschou wing aan toe was. Door tal van fusies in de afge lopen jaren zijn er steeds meeralgemene organisaties gekomen. De verzuiling is daardoor vrijwel uit de zorg sector verdwenen. Om de aandacht voor levens beschouwing te bewaren en te bewaken hebben een drie- UMMt Zij fietste op het Sportpad toen de tas uit haar voor mand gestolen werd door een ongeveer 19-jarige jongen met een witte broek en een zwarte jas. De jongen is daar na hard weggefietst. ’s Nachts is er ingebroken in een vrijstaande woning aan de Brugweg. Men kwam aan de achterzijde van de woning binnen via het ‘gaatjes boren*. Het hele huis werd doorzocht en er wordt geld, sieraden en porcelein vermist. Volgens de politie is een der gelijke wijze van inbreken ge makkelijk te voorkomen door het monteren van goedge keurde afsluitbare raam- boompjes. Op een van de koopavonden liep omstreeks half acht ’s avonds in ’de Passage’ een man een winkel binnen waar op dat moment geen klanten waren.Het enige personeels lid, een 44-jarige Waddinxve- ner, zat op dat moment ach ter de toonbank. Vervolgens pakt de man de kassa en rent de winkel uit. Het personeels lid loopt er achteraan en ziet de man in een grijze station car wegrijden vanaf de par keerplaats achter de ABN AMRO Bank. Het signale ment van de man luidt: onge veer 50 jaar, onverzorgd type met kort grijs stekelhaar. ’s Middags vond er een in braak plaats aan het Klaver veld. Men kwam binnen door het op grove wijze openbre ken van het keukenraam. Weggenomen werden een fo totoestel en een videocamera. aan te geven is op initiatief van de stichting Rijn- en Lek streek in samenwerking met de drie organisaties het ‘Handboek Levensbeschou wing in Thuiszorg en Maat schappelijk werk' samenge steld. Het boek geeft concrete aan wijzingen om het aspect le- WADDINXVEEN - In deze tijd van het jaar worden automobilisten ’s morgens weer verrast en geplaagd door dicht gevroren ruiten aan de buitenkant en be slagen ruiten aan de bin nenkant. Bij het wegrijden dienen zij echter naar alle zijden zicht te hebben, zowel naar voor- zij- en achter kant. Alleen auto’s met een linker- en rechter bui tenspiegel zijn niet ver plicht hun achterruit schoon te maken. Wanneer iemand toch gaat rijden zonder voldoende zicht, is hij in de eerste plaats een gevaar voor zichzelf en voor andere weggebruikers en in de tweede plaats riskeert de bestuurder een boete van f 110,=. WADDINXVEEN - Vol gende week woensdag avond 17 december staat de bijeenkomst van de her vormde ontmoetingskring De Open Cirkel in het te ken van het kerstfeest. Vanaf half acht worden de bezoekers verwacht in ge bouw De Schaapskooi (Nesse), waar men wordt ontvangen met koffie of thee en een stukje appel taart. vensbeschouwing te integre ren in het dagelijkse werk. Bijvoorbeeld hoe kan levens beschouwing van betekenis zijn bij het intakegesprek, de hulpverlening, promotionele activiteiten en de organisa tiestructuur. Zo worden ook een aantal om gangsvormen genoemd welke een relatie hebben met geloof zoals taalgebruik, rekening houden met de dagindeling van de cliënt bij hulpverle ning op zondag of gesprekken over leven en dood. Als vertrekpunt is aangeno men dat levensbeschou wing een onderdeel is van de kwaliteit van de hulpverlening en in het kwaliteitsbeleid wordt opgenomen. De plaatselijke kerken, welke zijn aangesloten bij Rijn- en Lekstreek, behouden door deze op zet de diaconale in breng in de zorg- en hulpverlening. WADDINXVEEN - Voor de zevende achtereenvolgen de keer worden in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan) de door de Stichting Wijkwerk De Zuid- plas georganiseerde Open Waddinxveense Nintendo Kampioenschappen 1998 gehouden. Net als vorig jaar kunnen er deelnemers uit de hele Goudse regio meedoen aan deze competitie. Deze tweedaagse wedstrij den zijn dit jaar ook door de nationale top van Nintendo- spelers ontdekt. De organi satie verwacht dan ook dat er een aantal grote namen op het gebied van spelcom puters te bewonderen zijn in Waddinxveen. Er wordt gespeeld op vrij dag 2 januari en zaterdag 3 januari. De deelnemers wor den vrijdag verdeeld in vier groepen, die echter in tegen stelling tot vorig jaar alle maal doorgaan naar zater dag. Zaterdag zal er door middel van een afvalsys- teem een uiteindelijke win naar zijn. Winnaar Op de foto Waddinxvener Martin Mans (De Gouwestem) op de achtergrond en vooraan Martin Zonnenberg (Praise Him). ZEVENHUIZEN - In De Bloemen Stulp aan de Dorps straat in Zevenhuizen expo seert tot het einde, van dit jaar de Zevenhuizense aqua- relliste Dita Aleman-Goudri- aan. WADDINXVEEN - Zater dag 13 december van ne gen tot vier uur houdt Au tomark weer een dagje kenteken graveren op het parkeerterrein van win kelcentrum Groensvoor- de. Ook kunnen autover- zekerden dan kosteloos barstjes of sterretjes in de voorruit laten repareren. Tijdens een bijeenkomst in Oudewater is, in aanwezig heid van afgevaardigden van de bij Rijn- en Lekstreek aan gesloten kerken, het hand boek overhandigd aan de di recties van de drie organisa ties. van Martin Zonnenberg ’Praise Him’ treden zij jaar lijks op in De Doelen in Rot terdam. Het Waddinxveense mannen koor heeft een viertal eigen cd’s uitgebracht waarbij op de laatste cd ’Mannenkoorcon- cert’ alle elementen uit het gevarieerde repertoire zijn samengevoegd. Het Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor ’Praise Him’ is opgericht in januari 1993 en staat sindsdien on der leiding van Martin Zon nenberg. Het koor telt 350 leden en is daarmee uniek in haar om vang. Dit laat zich verklaren door de vakkundige leiding van de dirigent en het feit dat het koor regelmatig buiten landse concertreizen onder neemt waaraan de leden met groot enthousiasme deelne men. ’Praise Him’ treedt op in spe ciale rode toga’s die deze gro te groep zangers tot een een heid maken. Naast allerlei andere activi teiten, zoals het geven van cursussen zonnekind poppen maken, vindt zij geregeld tijd om te schilderen. Thema van het werk van Dita Aleman-Goudriaan is voorna melijk Zevenhuizen en nabije omgeving. Geheel in de stijl van deze tijd wordt naast aquarellen ook een grote va riëteit aan kerststukken geëxposeerd. WOENSDAG 10 DECEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN GOUDA/WADDINXVEEN - De levensbeschouwing krijgt weer een plaats in de thuiszorg. De Vier stroom (kruiswerk en maatschappelijke dienst verlening in Midden-Hol- land) heeft besloten het nieuwe handboek over dit onderwerp ook in deze re gio te gaan gebruiken. Dit jaar zijn dat Neel van Oosten met aquarellen en kaarten, de keramiste Gees van Vliet, de zilver smid Pool Ghand met sie raden en zilveren voorwer pen en de Goudse specia list in koffie, thee en chocolades Simon Levelt. Unicef is aanwezig met de collectie wens- en nieuw jaarskaarten. Het interieur van het kerkgebouw zal met groen en kerstdecoraties worden aangekleed door bloembin- derij De Rozebottel (Nes se), die ook een uitgebreide collectie aardewerk, kerst- groen, decoratiemateriaal en bloemen verkoopt. In eigen beheer wordt op de jaarlijkse kerstmarkt een gezellige catering ver zorgd en is er verkoop van wijn, kerstbomen en olie bollen. De opbrengst van deze kerstmarkt is bestemd voor het fonds voor het on derhoud van het histori sche kerkgebouw. WADDINXVEEN - ’s Mor gens rond 11.00 uur is een 67-jarige vrouw uit Wad dinxveen beroofd van haar boodschappentas. H I ■ff. f -5 •<D - DE GRATIS INTRA NOVA VOL KERSTIDEEËN LIGT VOOR U KLAAR -Q Zondag 14 december geopend van 11.00 -17.00 uur. NI 2 o -O 0 O •o up Een beetje witte kerst is gegarandeerd met deze witte cyclaam. Bloeit met grote witte bloemen, de hele winter door. Een kerststuk bij uitstek. Van 8.95 voor HET GROENE WARENHUIS Koopavond: maandag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 21.00 uur. TER AAR Veldweg 1 (ingang Kerkweg) Tel. 0172-602241 2

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 13