Presentatie van kalender boomkwekerijproducten van vliet Alpha Talen en Vertalingen naar Jan Dorrekenskade-Oost Poppenspelfestival de kerstvakantie 1 PD-NS-58 in Boskoper naar WK in Perth Huiswerk begeleiding zoekt vrijwilligers Geparkeerde auto's doelwit inbrekers Vox Jubilaris' Kerstkienen Kerstzang met Klaverjassen met biljarters Expositie en kerstsfeer Hoeve Jagtlust Bang Olufsen Voor perfect geluid WSV handhaaft titelpretenties p A^ I J WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Rob VerHnden presenteerde in de afmijnzaal van veilcentrum Bleiswijk de kalender boom kwekerijproducten 1998. mische beelden), Will Borst (textiel- en pastelschilderij- en) en Marleen Kroes (droog- en kerstarrangementen). Tijdens beide dagen is er een unieke gelegenheid om speci- GOUDA/WADDINXVEEN - Tijdens de kerstvakantie vindt er in het Gouds Poppentheater aan de Fluwelen singel 53 in Gouda het jaarlijks Zes Sterren Festival plaats. Een festival met dit jaar maar liefs negen voor stellingen. Het afgestofte poppentheater speelt ‘Leda de Zwaan* op maandag 29 december. Fred wat de aard van de vertaalop dracht is, het draait bij ver taal- en tolkdiensten altijd om kwaliteit, betrouwbaar heid en snelheid. Daarvan is Alpha Vertalingen zich terde ge bewust*. kening te houden met cultuur van hun moederland. Die cul tuur is stérk bepalend voor hoe de tekst bij de lezer over komt. Ook voor vertalingen van de ene vreemde taal naar de an dere is Alpha het juiste adres. In dergelijke gevallen geeft Alpha de voorkeur aan native speakers uit het doel-land. Vanuit Waddinxveen onder houdt het bureau een inter nationaal netwerk. Door ge bruikmaking van de modern ste communicatietechnieken liggen deze teksten binnen korte tijd op het bureau van de klant. Alpha Talen verzorgt taalcur sussen op maat voor bedrij ven. In principe kunnen alle talen onderricht worden. Al naar gelang de doelstelling en de reeds aanwezige kennis bij de cursist(en) stelt Alpha Talen het lesprogramma sa men. Is er sprake van spoed (bij voorbeeld als iemand op korte plant (cash carry in Pyra- mide) en kuipplantenkweke- rij Piece. Aan de carpoolplaats op de Tweede Bloksweg werd zon dagmiddag een auto openge broken. Van de auto werd een ruit ingeslagen en vervolgens de telefoon weggenomen. In de nacht van zaterdag op zondag is een poging tot in braak in een woning aan de Zuidplaslaan gedaan. Het slot van de achterdeur werd geforceerd maar doordat de bewoner extra maatregelen had getroffen door de deur te beveiligen werd de poging ge staakt. WADDINXVEEN - Na vijf jaar op het bedrijvenpark Coenecoop gevestigd te zijn geweest is Alpha Vertalin gen en Alpha Talen verhuisd naar het adres Jan Dorre- nekens-Oost 27. Het bedrijf van directeur Suzanne Kampen bestaat teven 12,5 jaar. WADDINXVEEN - Dinsdag 9 december tussen 16.30 en 18.00 uur is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Wingerd. Er is een raam ingeslagen en er wordt een autotelefoon vermist. De eerste voorstelling in 1998 is op vrijdag 2 januari en wordt gespeeld door poppen theater Jacobus Wieman. ‘De Lorrelaar* heet het verhaal en gaat over de tweeling Koos en Daan die bij hun tante lo geren. Maar bij tante gaat alles an ders dan thuis en Koos en Daan begrijpen er niets van. Ook deze voorstelling is voor kinderen vanaf 4 jaar. Op zaterdag 3 januari wordt het festival afgesloten door het marionettentheater Ma- doc met de voorstelling ‘Altijd Zondag*. Jorda verveelt zich ’s zondags altijd. Hij besluit naar Kato te gaan, die kan mooie verhalen vertellen. Maar het verhaal van van daag is wel heel erg span nend. Vanaf 5 jaar kan men naar deze voorstelling. Alle voorstellingen worden ge speeld in het Gouds Poppen theater aan de Fluwelensin gel in Gouda. Voor reserveren belt men 0182-599559. termijn wordt overgeplaatst naar het buitenland), dan ligt een intensieve (stoom)cursus van één tot twee weken voor de hand. In andere gevallen kan wel licht beter worden gekozen voor een langere semi-inten- sieve cursus (één bedrijf of twee keer per week). Wat betreft de lesuren en de locatie laat Alpha Talen de keuze volledig aan het bedrijf en de werknemer(s). In de meeste gevallen geven die er de voorkeur aan om de trai ning incompany te krijgen. Dat voorkomt reistijd voor het personeel en bovendien hoeft er geen lesruimte te worden gehuurd. De (gekwa lificeerde) docent komt ge woon op de afgesproken tij den naar de klant toe. 19 december (12.00-21.00 uur) en zaterdag 20 december (10.00-17.00 uur) exposeren in ’Hoeve Jagtlust’ aan het Noordeinde 130 te Waddinx veen Andrea Dogterom (kera- Op zaterdag 27 december is er poppentheater Oera met de voorstelling ‘Weg van Oe ra*, een verhaal over Janeja, die zo graag groter wil wor den, maar de weg naar groter worden is vol avonturen. Ook dit verhaal is voor kinderen aal voor deze kerst gecreëerd vanaf 4 jaar. werk van Andréa Dogterom aan te schaffen om de sfeer in huis te verhogen. Volgens Suzanne Kampen moet zakelijke corresponden tie tot in de puntjes verzorgd zijn. Er hangt immers veel van af. Datzelfde geldt dus ook voor vertalingen van die zakelijke correspondentie. Vandaar dat bedrijven veel waarde hechten aan een goed en betrouwbaar vertaalbu reau. Niet voor niets slaagt Alpha Vertalingen uit Wad dinxveen erin jarenlange re laties met klanten op te bou wen*, aldus Suzanne Kam pen. Het gerenommeerde vertaal bureau werkt niet alleen voor bedrijven, maar ook veelvul dig in opdracht van overhe den (zoals gemeenten, politie diensten) en andere instan ties. ‘Ongeacht wie de klant is en Op dinsdag 9 december is tussen 08.45 en 22.00 uur in gebroken in een woning aan de Busken Huëtlaan. De deur is geforceerd en er worden een videorecorder en audio- apparatuur vermist. Tussen 10 december 22.30 uur en 11 december 16.30 uur is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Jan Dorrekenskade-Oost. Een slot is geforceerd en er wordt een radio-cassetterecorder vermist. Op de avond van 10 december is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Wei- dezoom. Een ruit is gefor ceerd en er wordt een autote lefoon vermist. De politie kreeg een melding dat twee verdachte personen zich ophielden tussen gepar keerde auto’s aan het Floris- erf in Waddinxveen. Toen de politie bij het Floris- erf kwam liep er een man weg en was er ook nog een ander. Er bleek inderdaad ingebro ken te zijn in een auto en het signalement kwam overeen met de persoon die daar door de politie was aangesproken. Deze 26-jarige man uit Den Haag werd vervolgens aange houden. In de nacht van vrijdag op za terdag werd ingebroken in een bedrijf aan de Kanaal dijk. Men kwam het bedrijf binnen door het inslaan van een ruitje. Er werd gereed schap weggenomen. Eveneens in de nacht van vrijdag op zaterdag werd met een trottoirtegel een winkel ruit vernield van een winkel aan de Brederolaan. Hierna werden enkele flessen drank ontvreemd. In de nacht van vrijdag op za terdag werd aan de Wingerd ingebroken in een kantine. Men kwam binnen door het openbreken van een raam. Weggenomen werden een ste reo-installatie, rookwaar en snoepgoed. WADDINXVEEN - Maan dagavond 22 december houdt de Waddinxveense biljartvereniging Sport vrienden de vierde in de reeks van acht klaveij as avonden in dit seizoen. Belangstellenden zijn van af acht uur van harte wel kom in café Sport (Kerk straat). Zoals gewoonlijk zijn er weer leuke prijzen te winnen die ditmaal op het naderende kerstfeest zijn afgestemd. de aap dwaalt samen met Wappa door het bos, daar zien ze een geheimzinnige zwaan. Voor kinderen vanaf 5 jaar. Speciaal voor de jongere kin deren vanaf 3 jaar speelt op dinsdag 30 december poppen theater Hans Schoen ‘Hansje Pansje’ gevolgd door een kort goochelprogramma. Hans gaat Pansje helpen met op ruimen, maar dan ontdekt hij dat je met speelgoed nog veel meer kunt doen. De laatste dag van het jaar, woensdag 31 december, is weer voor poppentheater Hanneke Kuipers. Dit keer speelt zij ‘Berend Botje*, een leuk avontuur van een beer die op reis gaat naar Ameri ka. Voor kinderen vanaf 4 jaar. draait dan een speciale tuin- plantenklok mee en in Bleis wijk wordt een half uur vroe ger begonnen met veilen. Deze productgroep, die gepre senteerd wordt met de slogan ’Buitengewoon goed’, zorgde tot heden voor een recordom zet van 160 miljoen gulden, waarmee bloemenveiling Holland zich de grootste vei ling mag noemen. Nieuw in de kalender zijn de centrale thema’s per maand. In de presentatie werd de maand mei, met als thema moederdag, betrokken. Rond om de thema’s zijn vier boom kwekerijproducten geselec teerd. Deze producten zijn gericht op vier landen en worden ge presenteerd onder de noemer Tuin Tip (Nederland), Gar den Tip (Engeland), Conseil de Jardin (Frankrijk) en Gar ten Tip (Duitsland). Bij de presentatie voor de klanten van veilcentrum Naaldwijk waren ook kwe kers van boomkwekerijpro ducten uit het Boskoop en Waddinxveen aanwezig. Ruim 35 geïnteresseerde kwekers maakten gebruik van de speciale bus, die bloe menveiling Holland gratis liet rijden. Suzanne Kampen van Alpha Vertalingen en Alpha Talen aan de Jan DorreKenskade- Oost. (Foto: Sjaak Note- boom). WADDINXVEEN - Vrijdag avond 19 december vanaf acht uur uur is er bij de voet balvereniging Be Fair (War- naarplantsoen) weer het tra ditionele kerstkienen. Onder het genot van een hap je en drankje kunnen de deel nemers weer hele leuke prij zen winnen. Ook vindt er op deze avond de trekking van de grote Be Fair-loterij plaats. De winnende lotnummers worden rond de klok van tien uur door de notaris getrok ken. De kerstboomn is opge tuigd, de kaarsjes zijn aange stoken en de prijzen geregeld. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde hebben in Drachten de Ne derlandse kampioenschap pen zwemmen plaats gevon den. Ook ditmaal kwam de Bosko per Mark van der Zijden op diverse onderdelen aan de start. Het NK stond voor Mark in het teken van plaat sing voor de wereldkam pioenschappen begin januari in het Australische Perth. Tijdens de openingsdag van deze kampioenschappen stond de 200m wisselslag op het programma. Mark v.d. Zijden kon hier geen persoon lijke limiet op halen. Hij eindigde met een tijd van 2.05.84 als tweede, achter Nederlands beste zwemmer Marcel Wouda. Eerder die dag kwam Mark tijdens de series tot een tijd van 2.05.70. De tweede en laatste kans om zich te plaatsen voor de WK was op de 200m vrijeslag. Mark moest dan minimaal vierde worden, om zo een plaatsje in de estafetteploeg af te dwingen. Overigens is Mark afgelopen zomer tijdens de Europese Kampioenschap pen, met deze estafette ploeg nog tweede geworden. Tijdens de laatste dag van het NK moest de 200m vrij eslag gezwommen worden. In de series had Mark een tijd van 1.53.66 neergezet. Met deze tijd ging hij als eerste de finale in. Mark deed water van hem verwacht werd en werd vier de in een tijd van 1.54.78. Dit was gelukkig voldoende voor een plaats in de estafette ploeg. Donderdag 18 december reist de Nederlandse zwemploeg al af naar Australië, alwaar de ploeg zich voor zal bereiden op de WK, die begin januari gehouden zal worden in Perth. Op zaterdag 20 december, dinsdag 23 december en woensdag 24 december speelt Hanneke Kuipers “Vrouw Holle*, een sprookje van Grimm, wat goed tot zijn WADDINXVEEN - Vrijdag recht komt in deze tijd. Twee zusjes komen terecht in de wereld van Vrouw Holle, maar voor ieder loopt het heel anders af. Vanaf 4 jaar kan men naar deze voorstelling. ‘Optimale dienstverlening vergt een permanente bereik baarheid. Vandaar dat op drachtgevers bij Alpha op elk moment van de dag terecht kunnen. Ook in het weekein de staan beëdigde vertalers en tolken klaar'. Alpha kan teksten naar en van elke (geschreven) taal omzetten. Daarbij maakt het bureau uitsluitend gebruik van ’native speakers’. Zij beheersen de taal in kwes tie tot in haar fijnste finesses en zijn het beste in staat re- WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 11 december ontving de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV het eerste team van HVO (Rot terdam) om in de derde ronde van de RSB-competitie aan te treden tegen het eerste team. Omdat de twee eerste ronden door WSV 1 gewonnen wa ren, zou winst bijzonder be langrijk zijn om de titelpre- tenties te kunnen handha ven. Dit temeer omdat HVO ook nog zonder puntverlies was. Drie winstpartijen van Hen- nink, Smitskamp en Kardol plus vier remises leidden tot de zo begeerde winst. In de onderlinge competitie spon L. v.d. Haven garen bij de absentie van het eerste team. Zijn winst op De Roodt bracht hem naar de derde plaats op de ranglijst. Dat goldt in mindere mate ook voor Prins. Zijn winst in het duel der leermeesters te gen Van der Hoek betekent voor hem een zesde plaats. Moerland bleek een maatje te groot voor Klaassen en Dan nis verschalkte Ritter in een pionnen eindspel. Van Oort kwam te passief uit de opening waardoor hij niet kon rocheren. Dit nadeel werd hem tegen Ellers fataal. Goor en Verwaal bleken aan elkaar gewaagd middels een door eeuwig schaak afge dwongen remise en Versluis won gewoontegetrouw van D.J. van Offeren. Smit moest in een wegens tijdnood zinderend eindspel de eer en de punten aan Muit laten. Van Nieukerke bond H. van Offeren aan de zege kar en Van der Heiden won van Van der Haven. Asscheman kon het niet kla ren tegen de jeugdige Biniam David en Hennink jr. deelde de punten met Alblas. Pon- sioen ging door de vlag heen tegen P. van Offeren en Kui per won wat verloren terrein terug door winst op H.E. van Offeren. De jeugdige L. Coevert moest de vlag strijken voor de seni or van de vereniging maar broer Vincent hield de fami- lie-eer hoog door een zege op Bronk. Bos tenslotte won van Hildebrand die een mat in een over het hoofd zag. BLEISWIJK/NAALDWIJK - Bloemenveiling Holland heeft de kalender boomkweke rijproducten 1998 gepresenteerd in zowel de afmijnzaal planten en plantPlaza van veilcentrum Naaldwijk als in de afmijnzaal van veilcentrum Bleiswijk. WADDINXVEEN - De Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland zoekt vrij willigers voor nieuwe lessen huiswerkbegeleiding in ge bouw De Vlieger aan de Sta- ringlaan in Waddinxveen. In februari start de derde groep huiswerkbegeleiding voor leerlingen van de groe pen 7 en 8 van het basison derwijs in Waddinxveen. Daarom zoekt Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland voor deze groepen vrijwilligers voor huiswerkbegeleiding van ba sisschoolleerlingen. De stichting is in het voorjaar van dit jaar in Waddinxveen in samenwerking met de ge meente en scholen voor voort gezet onderwijs met huis werkbegeleiding voor jonge ren van start gegaan. Gebleken is namelijk dat er leerlingen zijn die een ach terstand hebben, er thuis weinig ruimte of ondersteu ning is en ouders zich vaak niet deskundig genoeg voe len. De Waddinxveense lessen huiswerkbegeleiding worden wekelijks door ongeveer 20 jongeren bezocht en door een achttal enthousiaste vrijwilli gers begeleid. Door de groeiende vraag van uit het basisonderwijs in Waddinxveen naar huiswerk begeleiding is de stichting van plan met ingang van fe bruari op de maandagmiddag van 16.00-17.00 uur in ge bouw De Vlieger (Staring- laan) leerlingen van groep 7 en 8 huiswerkbegeleiding te geven. Voor de begeleiding van deze huiswerkgroep zoekt de stichting nog vrijwilligers. Van de vrijwilligers wordt ge vraagd het liefst ervaring op het gebied van het geven van onderwijs aan jonge mensen. De gedachten gaan uit naar bijvoorbeeld gepensioneerde leerkrachten of studenten met een afgeronde HAVO- of VWO-opleiding. De vrijwilligers krijgen bege leiding van Said Adda, pro jectwerker van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland (tel. 0182- 640694), en een vergoeding. Marionettentheater Madoc met de voorstelling 'Altijd Zondag'. Rob Verlinden, bekend van het televisieprogramma ‘Ei gen huis Tuin', maakte ’een tour’ langs de verkoopinstru menten van bloemenveiling Holland. Daarbij werd in het bijzonder aandacht besteed aan de ge kozen centrale thema’s per maand. De presentaties voor de klokken stonden in het te ken van Pasen en moederdag, de thema’s van de maanden april en mei van de kalender. De kalender is bedoeld om het assortiment boomkweke rijproducten bij de klanten van bloemenveiling Holland onder de aandacht te bren gen. Op eigentijdse wijze laat deze kalender zien dat voor boomkwekerijproducten veel mogelijkheden bestaan. In de kalender wordt, naast het assortiment en de maan delijkse tuintips, ook een overzicht gegeven van de be langrijkste evenementen op het gebied van boomkweke rijproducten. Bloemenveiling Holland brengt voor het tweede jaar de kalender boomkwekerij producten uit. De kalender wordt gratis verstrekt aan klanten van bloemenveiling Holland. Bij bloemenveiling Holland staan tuinplanten, en dus ook boomkwekerijproducten, vo lop in de belangstelling. In het piekseizoen wordt het veilschema aangepast aan deze productgroep. Bij veilcentrum Naaldwijk december om kwart j over zeven een grote zangavond gehouden. I Vocale medewerking I verlenen de Hervorm de Gemengde Zang- vereniging Vox Jubi- 1 lans’ o.I.v. Pieter I Stolk, het gelijknami- I ge Jeugdkoor o.I.v. Jan Mulder en het J kinder- en tienerkoor De Zangvogels o.I.v. Daniëlle van Laar. In totaal ruim 250 zan gers en zangeressen. De koor- en samen zang wordt muzikaal ondersteund door het Rijnmond Brass Quartet en de dirigen ten Daniëlle van Laar op dwarsfluit en Jan t Mulder op het orgel of piano. Op het afwisselende j programma staan di verse bekende en min- der bekende kerstlie- deren voor koor- en samenzang en instru- mentale soli. Ds. C.D. Zonnenberg zal de avond openen en slui- ten. WADDINXVEEN - In de hervormde Brug- kerk (Kerkweg-Oost) f wordt op woensdag 24 Na de presentatie maakten de kwekers kennis met de vernieuwde huisvesting van het bemiddelingsbureau, ge volgd door een bezoek aan Noviflora (exporteur), Dis- f rr h V I lil DE SPECIAALZAAK IN GELUID ELEKTR. HUISH. APP. WILHELMINASTRAAT 46 BODEGRAVEN (0172) 612828 reparatie door eigen techn. dienst ■■BIBBS I l 1 L A

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 13