Tweede lustrum van Kunstkring 1 FOTOHOME FOTOROLLETJES Rabobank verandert vaste openingstijden Eben Haëzerschool wint meeste prijzen I 'Vers Gemak Shop' Van Leeuwen 750 2SE1U Oe 5niep Geit en paard scoren hoog in dierenparkje NOG 10 DAGEN “X Kerstbingo in De Boog Redelijke vangst HSW 200 ISO 36 opnames GRANDIOZE UITVERKOOP Klaverjassen bij Waddinxveen Klaverjassen in Het Zuidhonk Gelijkspel van Rowah Samen zingen op kerstavond in Brugkerk Reddingsbrigade wint wedstrijd per stuk 3 HILIH B PAGINA 21 WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bij de meisjes van groep acht evenement, gecOördi- Eerste en tweede kerstdag gesloten Dinsdag Nieuwjaarsdag gesloten Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Zaterdag Zondag Vrijdag Zaterdag Zondag WADDINXVEEN - Vrijdag avond 19 december om acht uur wordt er in buurtcen trum ’De Boog* (C. Huijgens- laan) een kerstbingo gehou den. Buiten de vele prijzen die er zijn, worden er flink wat extra prijzen ingezet. MHMMN MM 11.00 tot 17.00 10.00 tot 16.30 10.00 tot 16.30 10.00 tot 17.00 10.00 tot 17.00 10.00 tot 15.00 10.00 tot 16.30 10.00 tot 16.30 10.00 tot 17.00 10.00 tot 17.00 10.00 tot 15.00 De eerstvolgende wedstrijd is zaterdag 14 februari. fruit, kant-en-klaar maaltij den, een ruim assortiment belegde broodjes en tot ’s avonds vers brood. ‘De kant-en-klaar maaltij- se groenten en een stukje vlees en kunnen verwarmd worden meegenomen. Uiter aard staat een ruim assorti- Er zij nu 98 leden en 118 vrienden en donateurs. In een gemeente als Waddinx- veen dus beslist een grote or ganisatie. Voor wie geïnteres seerd is in het werk van de Kunstkring is het secretari aat gevestigd aan de Troel- strahoeve 37 in Waddinx- veen. gemaakt, het Brigade reisde af naar Al- blasserdam met 21 personen in de leeftijd van 7 tot 25 jaar. Voor elke categorie (adspi- ranten, junioren, senioren) was een team gevormd van drie dames, drie heren, en drie begeleiders. Marathon 10.00 tot 17.00 10.00 tot 16.30 10.00 tot 16.30 PANTALONS van brax-delmod en JEANS COATS-JACKS PULLOVERS ROKKEN NU 20-30-40% AFGEPRIJSD \lphm aan den Rijn Tel. (0172) 47 38 18 WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan) is er vrijdagavond 19 december om acht uur weer vrij-klaverjassen (geen com petitie). De toegangsprijs be draagt ƒ2,50 per persoon. WADDINXVEEN - Zater dagavond 27 december om acht uur wordt bij Wad- dinxveen-voetbal (Sniep- weg) weer een gezellige koppelklaveijasavond ge houden. Op deze avond zijn schit terende prijzen te verdie nen. De kosten bedragen f 10,- per koppel. Voor in lichtingen kan men con tact opnemen met Wim de Graaf (tel. 0182-611420) of via de kantine (tel. 0182-614941). worden gemaakt, deze maand het nummer 100 draagt. Het is een bewijs van een actieve vereniging, waar aan velen hun energie heb ben gegeven. Kunstkring gevierd met een ’finaledag’. Op deze dag werden de win naars van de regiocompetitie bekend gemaakt. In deze competitie waren de onderdelen marathon, eerste aan drenkelingen (EHAD) en regiowedstrijden. De reddingsbrigade Alblas- serdam, die 40 jaar bestond, kwam met een ’finaledag’ waarop nog eens in alle on derdelen de revue passeer den. 2 januari 3 januari 4 januari Ook zoekt de Kunstkring mo gelijkheden, zoals cursussen, voor haar leden om zich ver der in hun liefhebberij te be kwamen. Kunst is belangrijk en gelukkig is de aandacht voor kunst groeiende. Dat verklaart ook het succes van onze Kunstkring. Op 16 maart 1988 werd de Kring opgericht en dus is het bijna feest. Het is niet toeval lig dat de nieuwsbrief van de vereniging, het blad waarmee allerlei activiteiten bekend 27 december 28 december Maandag 29 december 30 december Woensdag 31 december WADDINXVEEN - De Waddinxveense tafeltennisver eniging Kwiek hield in de afgelopen week het TapToe- tafeltennisevenement voor basisscholieren. De her vormde Eben Haëzerschool won de meeste prijzen. WADDINXVEEN - De Rabobank Waddinxveen (Kerk- weg-Oost) gaat de vaste openingstijden veranderen. Dat betekent dat het bankgebouw vanaf vrijdag 2 janu ari op werkdagen een uur eerder is geopend (9.00), maar dat er ’s avonds een uur eerder wordt gesloten (17.00 uur). Donderdagavond is de Rabobank een half uur langer open (18.30-20.30 uur), terwijl de openstel ling op zaterdag vervalt (alleen op afspraak). WADDINXVEEN - De Waddinxveense Kunstkring, die volgend jaar tien jaar bestaat, is een vereniging die tot doel heeft het bevorderen van de beoefening van beel dende kunst, in het bijzonder door amateurs. l onaerzoeK goed aan geiten, konijnen, varkens en pony’s binnen de hekken te halen. Deze dieren zijn bij volwas senen en kinderen favoriet. Daarna volgen de cavia’s, koeien en ezels. Muizen, ratten en hamsters kunnen op veel minder genegenheid van volwassenen rekenen dan kinderen. Bij kippen, pauwen en schapen is het precies andersom. De voorbereidingen voor de herinrichting van het War- naarplantsoen en het die renparkje zijn in volle gang. De direct-betrokkenen heb ben inmiddels gereageerd op het opgestelde uitvoe ringsplan. Hun opmerkin gen worden meegenomen in de definitieve opzet. Met het groenadviesbureau, dat eerder presentatieteke- ningen maakte van het door de projectleider gemaakte schetsontwerp van het park, zijn afspraken ge maakt voor een vervolg. Het bureau heeft aan de hand van vooraf opgestelde ment kaas, vlees en salades garant voor een goed belegd broodje', aldus Jan van Leeuwen. De nieuwe openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van kwart over acht tot acht uur en op zaterdag van kwart over acht tot vier uur. WADDINXVEEN - Zaterdag 13 december werd in Alblas- serdam een grote wedstrijd voor reddingsbrigades gehou den. De Waddinxveense Red dingsbrigade (WRB) was weer met een aantal teams van de partij en wist één van ochtends stonden mensen voor een gesloten deur en dat gaf irritaties. Dat willen we graag voorkomen. Over de opening na vijven en op za terdag gaven de klanten toen weliswaar aan dat dit in een behoefte zou voorzien, maar er werd maar mondjesmaat gebruik van gemaakt'. MKB randvoorwaarden een offer te gemaakt voor het maken van (werk)tekeningen en een bestek. Ook de medewerkers van de afdeling Openbare Ruimte van de gemeente Waddinx veen worden daarbij betrok ken. De opdracht aan het bureau is inmiddels ’ge gund’, zodat er snel van start gegaan kan worden. Over de ruimte-indeling van het nieuwe onderkomen en de inrichting van de buiten ruimte op de nieuwe locatie zal goed moeten worden na gedacht. Met behulp van een semi- wetenschappelijk landelijke onderzoek op 31 kinderboer derijen is inmiddels bekend geworden welke dieren jon ge kinderen en volwassenen het leukst vinden. De Rabobank Waddinxveen benadrukt dat de officiële openingstijden natuurlijk los staan van de tijden waarop de klanten hun relatiebe heerder of andere adviseurs kunnen spreken. Dat kan ge woon op afspraak, ook ’s avonds en eventueel bij de mensen thuis. Eén telefoontje en het is geregeld. Anderhalf jaar geleden ver schoof de Rabobank Wad dinxveen de openingstijden van de bank naar een later tijdstip op de dag, verlengde de openstelling tot 18.00 uur en opende haar deuren ook op zaterdagochtend. Ruim een jaar geleden ging de bank bo vendien weer op maandag ochtend open. De bank paste haar opening stijden aan op grond van de uitkomsten van een onder zoek bij haar klanten. Intus sen blijkt uit vragen, opmer kingen en vooral uit de aan wezigheid van klanten dat in de praktijk toch meer behoef te bestaat aan een openstel ling van de bank op de ge bruikelijke kantoortijden. Bovendien maken de klanten steeds vaker gebruik van elektronische geldhandeling met de pinpas en chipknip, maken ze gebruik van de geldautomaten aan de Kerk- weg-Oost en aan de Zuidpla- slaan, zijn druk in de weer met telebankieren en is er nog de nachtkluis voor onder nemers. Directeur Amoud J. Ammer- laan: ‘Tussen negen en tien ’s WADDINXVEEN - Met enig feestelijk vertoon is de ver bouwde zuivelwinkel van Van Leeuwen aan de Kerk- weg-Oost heropend. De Waddinxveense zuivel- den zijn vooral met Holland- zaak is omgebouwd tot een Vers Gemak Shop’. Dit houdt in dat het assortiment is uitgebreid met groente en door Nelleke Broer (Éeho- bothschool) en Jennifer An dringa (Koningin Beatrix- school) en tussen Ingrid Riep (Eben Haëzerschool) en Lau ra Schoften (Rehoboth- school). Jennifer won in een spannende wedstrijd met 22- 20 de finale van Laura en werd winnaar van deze groep. In groep 8 bij de jongens ging het al even spannend toe. De halve finale tussen Joshua Mekkinje (Koningin Beatrix- school) en Johan Kok (Eben Haëzerschool) en tussen Jaap Cammaraat (Bethelschool) en Pieter van Offeren (Dick Brunaschool) werd door re spectievelijk Johan en Pieter gewonnen. Onder luide aanmoedingen werd de finale gespeeld die met 22-20 werd gewonnen door Johan,, wat hem gejuich van zijn supporters oplever de. De organisatie, onder leiding van Henk Bloks, kijkt tevre den terug. Het is weer een ge slaagd evenement geweest, waar niet alleen de deelne mers, maar ook de toeschou wers, organisatoren en mede werkers veel plezier aan heb ben beleefd. De verschillende groepswin naars worden later uitgeno digd om deel te nemen aan de regionale finales die begin 1998 worden gehouden in de NTTB-afdeling Gouda. Uitslagen: groep 5-6 meisjes 1. Diewertje Rip (Kardinaal Alfrinkschool), 2. Valerie Blokland (Rehobothschool); groep 5 jongens 1. Martijn Minnee (Theo Thijssen- school), 2. Bram Drost (Prins Willem-Alexanderschool, lo- katie Wingerd); groep 6 jon gens 1. Pascal Hoogendoom (Eben Haëzerschool), 2. Je roen van der Weide (Imma- nuëlschool, Boskoop); groep 7 meisjes 1. Miranda Koetsier (Eben Haëzerschool), 2. Geer- ke Giessen (Immanuëlschool, Boskoop); groep 7 jongens 1. Marvin Pelupessy (Prins Wil lem-Alexanderschool, lokatie Wingerd), 2. Danny Vermeu len (Bethelschool); groep 8 meisjes 1. Jennifer Andringa (Koningin Beatrixschool), 2. Laura Schoften (Rehoboth school); groep 8 jongens 1. Jo han Kok (Eben Haëzer school), 2. Pieter van Offeren (Dick Brunaschool). De nieuwe 'Vers Gemak Shop' van Van Leeuwen aan de Kerkweq-Oost. (Foto: Sjaak Noteboom). Kon. Wilhelminaplein 6 - Waddinxveen Tel. (0182) 61 30 61 Fax (0182) 619115. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereni- ging Waddinxveen (HSW) de zesde wedstrijd voor de win tercompetitie. Er werd gevist bij Woubrugge in de Hei- manswetering, waar weinig scheepvaart en rustig weer voor een heerlijke vispartij met wisselende vangsten zorgden. Aan de staart van het con cours vingen R. Jenner en H. Romeijn regelmatig vis. Bei den visten met de vaste hen gel, een techniek die naar la ter bleek de juiste keuze was. Andere vissers die voor de feederhengel kozen, een tech niek om met de voerkorf op afstand te vissen, waren min der succesvol. De uitslag was: 1. R. Jenner 4.820 gram, 2. H. Romeijn 4.350 gram, 3. H. Kraan 3.090 gram. Na zes wedstrijden is de stand aan de kop: 1. H. Kraan 18.920 gram, 2. J. Rupke 17.340 gram, 3. M. van Leeu wen 14.260 gram. W GOUWEBAD Volgens de Rabobank-direc- teur is het waarschijnlijk lang niet de laatste verande ring in de openingstijden die met ingang van het nieuwe jaar van kracht worden. ‘We tasten steeds opnieuw af of onze diensten en opening stijden voldoen aan wat onze cliënten willen. We proberen onze inspanningen zoveel mogelijk met die wensen overeen te laten komen'. Voor een groot deel van de klanten van de Rabobank Waddinxveen doen de nieuwe openingstijden niet ter zake. De hypotheekadviseurs, be- leggingsdeskundigen, verze keringsmensen en relatiebe heerders zijn beschikbaar op een tijdstip dat de klant dat wil. Dat kan ook bijvoorbeeld ’s ochtends voor negenen of ’s avonds zijn, net wat de klant het beste uitkomt. Natuurlijk kunnen zij als de bank geo pend is ook gewoon binnenlo pen. WADDINXVEEN - De jaar lijkse kerstzangavond in de hervormde Brugkerk (Kerk- weg-Oost) is woensdagavond 24 december om kwart voor tien. De toegang is gratis. Drie jaar geleden hield de Centrale Evangelisatie Com missie van de Centrale Her vormde Gemeente voor het eerst zo’n samenzangdienst. De avond was toen speciaal bedoeld voor mensen die niet zo vaak in de kerk komen. Het initiatief bleek een on verwacht groot succes. De Brugkerk zat afgeladen vol en iedereen keerde na een uurtje zingen tevreden naar huis. Tussen de drukte van allerlei kerstuitvoeringen van diver se koren werd een moment gevonden om weer een kerst zangavond te houden. Op nieuw proberen de organisa- de wedstrijden te winnen, toren mensen die niet, of niet Het einde van het wedstrijd- zo vaak, naar de kerk komen, jaar werd in Alblasserdam bij elkaar te brengen rond kerst. Het thema van de avond is ’Samen zingen op kerst avond’. Diverse muzikanten zullen de zang muzikaal begeleiden, hulp Kees van Garderen zal het keyboard bespelen, terwijl Martijn van Duyn meespeelt op de gitaar. Opnieuw zal ook Maarten Roos optreden. Hij speelt trompet. Peter Burger zal achter het orgel plaatsne- De Waddinxveense Reddings men. Het appèlwoord wordt - - - dit jaar verzorgd door ds. H. Schipaanboord. WADDINXVEEN - Zonder een aantal vaste krachten moest het B2-team van hand balvereniging Rowah Zuid- plas Assurantiën in Vlaar- dingen aantreden tegen Hol- landiaan. De Waddinxveense meisjes begonnen erg nerveus aan het duel. De voorwaartsen le den veel onnodig balverlies en ingespeelde spelpatronen mislukten door ontbrekende schakels. Positief was het handbalde- buut van Dineke Versteeg. Als hoekspeelster leed zij weinig balverlies. Met wat extra training zal zij onge twijfeld uitgroeien tot een vaste kracht van het team. Bij de rust leidde Rowah met 5-6. Na rust een vrijwel on veranderd spelbeeld. Een ge- lijkopgaande wedstrijd met doelpunten over en weer. De wedstrijd werd geleid door een referee met minstens der tig jaar handbalervaring. Er ontging deze man niets, zelfs onoplettendheid achter het scorebord werd direct rechtgezet. Toen de man in het zwart het eindsignaal blies stond de gelijke stand 15-15 op het scorebord. Coach Sonja van Stel vond dat haar team het betere spel ‘op de mat' had gelegd, maar was achteraf toch niet onge lukkig met het ene punt. Alle vijftien Rowah doelpunten waren van Kim Hoffmans, Kim van Stel en Moniek Hoefnagel. De gemengde D-jeugd speel de een spannende wedstrijd in Pijnacker tegen Oliveo. In de eerste helft waren er enke le spectaculaire reddingen van doelvrouwe Sharon Brou wer. De kleine Rowah-welpen speelden goed samen, het geen resulteerde in een 3-3 ruststand. In de tweede helft was de mo tivatie om onduidelijke reden bij Rowah wat minder. Mede door een scheidsrechterlijke dwaling werd de eindstand 4- 3 voor Oliveo. De doelpunten makers bij de gasten waren Stef Hoogendijk en Jelmer Schmitt. De Bl-junioren wonnen in sporthal ‘de Dreef in een vriendschappelijke wedstrijd met 18-9 van WIK (Vlaardin- gen). Zwemmen tijdens de kerstvakantie: 19 december 20 december 21 december 22 december 23 december Woensdag 24 december WADDINXVEEN - In het Waddinxveense dierenpark je scoort de geit bij volwas senen het hoogst en de rat het laagst. Kinderen vinden het paard of de pony het leukst en voelen zich het minst aangetrokken tot de pauw. Dat blijkt uit een landelijk onderzoek, die de werk groep herinrichting War- naarplantsoen gebruikt om de plaatselijke kinderboer derij nieuw lezaen in te bla zen. De Waddinxveense werk groep doet er volgens het onderzoek goed aan geiten, Het evenement, gecóördi- 1 neerd door de Nederlandse werd de halve finale gespeeld Tafeltennisbond en gespon sord door uitgeverij Malm- berg, trekt landelijk jaarlijks duizenden scholieren. Verder zijn er vele tientallen vereni gingen bij de organisatie be trokken. De jeugdcommissie van Kwiek-tafeltennis was ook dit jaar weer bereid gevonden om het Waddinxveense deel voor haar rekening te nemen. Er waren - uit de groepen 5 tot en met 8 - 157 kinderen aangemeld van 12 Waddinx veense en enkele Boskoopse basisscholen. Vorige week woensdagmiddag was het de beurt aan groep vijf en zes. Ruim zestig kinderen meld den zich bij de leiding, waar na ze te horen kregen in wel ke poule ze waren ingedeeld. Op vijf tafels werd per keer vijf minuten gespeeld. Winnaar was de speler die op dat moment de meeste pun ten had gemaakt (of de min ste fouten). Het was een echt spektakel. De spelers werden enthousiast aangemoedigd door klas- en schoolgenootjes. In poule A van groep vijf ging de halve finale tussen Bram Drost (Prins Willem-Alexan derschool, lokatie Wingerd) en Robin van Velzen (Kardi naal Alfrinkschool), op de ene tafel en Martijn Minnee (Theo Thijssenschool) en Mi chael Henos (Kardinaal Alf rinkschool) op de andere ta fel. Het waren tenslotte Bram en Martijn die de finale speel den, die met 21-18 werd ge wonnen door Martijn. Bij de meisjes was de deelna me niet zo groot, zodat een gecombineerde vijfkamp werd gespeeld van groep 5-6. Winnaar werd Diewertje Rip (Kardinaal Alfrinkschool), die de beslissende wedstrijd tegen Valerie Blokland (Re hobothschool) met 14-13 wist te winnen. Groep 6 bij de jongens leverde weer halve finales op tussen Aijen van der Eijk (De Leilin- de) en Jeroen van der Weide (Immanuëlschool, Boskoop) en tussen Ken Voskuilen (Im manuëlschool, Boskoop) en Pascal Hoogendoom (Eben Haëzerschool). Pascal werd hier winnaar door de finale van Jeroen te winnen (21-8). Zaterdag 13 december was het de beurt aan de groepen zeven en acht. Ruim tachtig kinderen kwamen aan bod voor hun partijtjes. Ook hier een geweldige sfeer en en thousiaste aanmoedigingen. Bij de meisje van groep zeven werd de halve finale gespeeld tussen Miranda Koetsier (Eben Haëzerschool) en Jan tien de Bas (Eben Haëzer school) en tussen Geerke Gie- sen (Immanuëlschool, Bo skoop) en Lisa de Bas (Eben Haëzerschool). Miranda kreeg na afloop de eerste prijs uitgedeeld omdat zij de finale met 21-18 van Geerke won. De jongens van groep zeven leverden een spannende serie in de halve finale tussen Bas Drost (Prins Willem-Alexan derschool, lokatie Wingerd) en Danny Vermeulen (Bet helschool) en tussen Jeroen Roskam (Eben Haëzerschool) en Marvin Pelupessy (Prins Willem-Alexanderschool, lo katie Wingerd). Marvin werd hier overduidelijk groepswin naar met 21-9 winst op Dan ny. De medewerkers van het Gouwebad de Sniep wensen u prettige kerstdagen en een gelukkig en gezond 1998 toe. Tijdens de goed georganiseer de wedstrijd wisten de adspi- ranten en junioren beslag te leggen op de zevende plaats. De junioren zelf behaalden nog een achtste plaats. Later op de dag kwamen de WRB-heren in actie op het onderdeel marathon. Ze lie ten zien dat ze dit jaar daarin de besten waren en behaal den de eerste prijs. De Waddinxveners lieten daarbij de andere sterke bri gades van Gouda en Hardinx- veld-Giessendam achter zich. Deze eerste prijs was echter voor de WRB-heren toch net niet genoeg om tot beste bri gade van de regio te worden gehuldigd. Deze titel moesten ze overla ten aan Gouda. Daarom kan iedereen, vanaf 16 jaar, lid worden, die de beeldende kunst (schilderen, tekenen, beeldhouwen, colla ges, objecten e.d.) anders dan beroepsmatig beoefent. Het lidmaatschap kost f 35,= per jaar en voor vrienden en donateurs, die wel belang stelling hebben voor beelden de kunst, maar het niet zelf beoefenen, geldt een jaarlijk se donatie van f 25,=. Daar krijgt men dan wel iets voor. De vereniging organiseert tentoonstellingen voor de le den, geeft informatie over be langrijke exposities in bin nen- en buitenland en organi seert daarheen (soms meerdaagse) trips voor leden, vrienden en donateurs. Zo werden Parijs en Londen be zocht en staat een bezoek aan Berlijn op het programma. In Nederland werden de Mondriaan tentoonstelling in Den Haag bezocht, de Sarah Lee collectie in het Singer Museum te Naarden en staat binnenkort een bezoek aan de Kunsthal in Rotterdam op het programma over de Haagse School. De Kunstkring organiseert ook regelmatig lezingen over actuele onderwerpen op het gebied van de beeldende kunst. Tijdens en na afloop van die lezingen kan men met zijn of haar kunstbroe ders en -zusters allerlei infor matie uitwisselen. Door het toenemende aantal belangstellenden voor de ver eniging is ze bovendien in staat bij een aantal verkopers van teken- en schildermateri aal aantrekkelijke kortingen te bedingen. Bijzonder interessant voor amateur kunstenaars is de mogelijkheid die de vereni ging voor haar leden zoekt om te exposeren in bedrijven en instellingen. Cursussen V. «aË I ha*i ■-aSL.. WQHowrl i Im! yorwow- nwi'niiiHiw'u ^frT1 I Kantoorboekhandel WADDINXVEEN L «i - k. 30 26 S3 voiwXN-sezif 23 klnd.(N-2B0) 1C geit konijn varken paard/pony oa vla koe ezel eenaap kippen pauw poee/kat mula/rat/hamater werlg weet niet 10 16 20 percentage

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 21