1 Waddinxveens kantoor on Kerstconcert De Gouwestem en The Jaffo Gate Quartet staat op weegschaal «lil 1 Feestje rond data service LEUKSTE WOONADRES VAN GOUDA fc- D66 Z'huizen zelfstandig Openingstijden maandag 9.00 tot 18.00 uur Cursussen Alliance Francaise Geslaagden B-diploma Sd PAGINA 1 WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Proef Bistroset ton en leider) en Winston Mac Donald (bas). ■s Kerst tafeitextiel ivoor/goud. dinsdag vrijdag uur 0 18 2 5 9 9 3 0 6 van voor Direkt mee te nemen Kwaliteitsgarantie Exclusief assortiment Eenvoudig te monteren 2-Zitsbank/slaapbank Cadillac. Stof Alaska, 100% katoen, in 5 kleuren 999,“ uur uur Servies Brazil, porselein. Bis met 6 kop schotels. Kandelaars, kaarsen kerstaccessoires vanaf 5," De uitkomst is volgens het Waddinxveense funderings- WADDINXVEEN - De ondergrond in het westen en noorden van ons land is weinig draagkrachtig. Dat betekent dat nagenoeg alle bouwwerken van een ste vige fundering moeten zijn voorzien, willen ze niet wegzakken. Per jaar worden daarom enkele honderd duizenden funderingspalen in de Nederlandse bodem geplaatst. Vloerlamp Metro. Alu lampvoet met beuken houten staander. bouw na het wegdrukken van de paal uit balans raakt, worden na de proefbelasting stalen vulplaten tussen de collecte zodat een mooi bedrag overblijft voor het goodwillcen trum ‘Èlim‘ van het Leger des Heils. EXTRA KOOP AVONDEN Vr. 19 Dec. Ma. 22 Dec. Di. 23 Dec. OPEN TOT 21.00 UUR! ZEVENHUIZEN - D66 in Ze- venhuizen-Moerkapelle heeft in haar ledenvergadering be sloten dëUomende raadsperio de op eigen kracht verder te gaan. Na vier jaar samenwer king met de PvdA, waarin naar de mening van de democraten voldoende ervaring is opge daan, vindt D66 de tijd geko men op eigen benen te staan. Boven aan de eigen kandida tenlijst voor de komende ver kiezingen staan de namen van de huidige raadsleden Madelon Leewis en Johan Helmer. Vitrinekastje Fizz. 30x60 cm 69,“ 60x60 cm 99,- de funderingsbalk van het gebouw worden aangebracht en waarbij de paal enkele centimeters de grond wordt drs. M.A.M. Meijs, hoofd PR, A.J. van der Linden, productspecialist BNG data service en mevrouw B.M.C. de Brabander, accountant manager publieke sector re gio West. BNG data service is een ge bruiksvriendelijk software pakket. Het ondersteunt de gemeente bij het doen van betalingen en het innen van vorderingen. Indirect heeft dit invloed op de dienstverlening aan het publiek. Hoe sneller de ver werking van betalingen, hoe inzichtelijker en betrouw baarder de financiële admi nistratie wordt. Met behulp van de data ser vice kunnen betalingen effi ciënter aangemaakt wor den; bijkomend voordeel is de snellere verwerking bij de BNG. Via de computer bankieren is invoegen op de elektronische snelweg van het betalingsverkeer. Ifco-kantoor worden de zes meest gebruikte funderings palen in Nederland getest. Het zijn de vibro-paal, de vi- brex-paal, de mortelschroef- paal, prefab-palen, stalen palen en betonnen dam plank elementen. 1) De vibro-paal wordt door gaans toegepast als er spra ke is van grotere lengten en hogere draagvermogens. Bij deze techniek wordt een hol le stalen buis, die aan de on derzijde is voorzien van een losse stalen plaat, de grond in geheid. Zodra de gewenste diepte is bereikt, wordt de wapening in de buis gebracht en de buis gevuld met beton waar na de stalen buis weer uit de grond wordt getrokken. 9.00 tot 18.00 uur woensdag 9.00 tot 18.00 donderdag 9.00 tot 21.00 9.00 tot 21.00 uur zaterdag 9.00 tot 17.00 blauw en bordeaux 160x230 cm. WADDINXVEEN/BO- SKOOP - De Alliance Franfiase, afdeling Wad- dinxveen-Boskoop-Zoeter- meer, begint in het nieuwe jaar weer vakantiecursus sen Frans voor beginners en ook een opfriscursus voor gevorderden. De beginners cursus is bedoeld voor diege nen, die weinig of geen Frans hebben gehad. De ge vorderdencursus is bedoeld voor diegenen die een aantal jaren Frans hebben gehad op school maar waarbij de kennis is weggezakt. Na de ze cursussen, die geheel op de praktijk zijn gericht (spreken en verstaan), kun nen de deelnemers zich tij dens vakanties in Frankrijk in ieder geval redelijk red den. De cursussen bestaan uit 12 lessen van anderhalf uur. De cursus, waarvan de kosten bedragen ƒ195,- (in clusief lesmateriaal), wordt gegeven in Boskoop op maandagavond voor begin ners (19.00-20.30' uur) en voor gevorderden (20.30- 22.00 uur). De eerste les is maandag 12 januari. In Zoe- termeer wordt de cursus ge houden op donderdagavond voor beginners (19.00-20.30 uur) en voor gevorderden (20.30-22.00 uur). De eerste les is donderdag 15 januari. Voor inschrijvingen en in lichtingen kan men terecht op maandag 5 januari van 19.00-20.30 uur in het Groencollege aan de Zijde 105 in Boskoop of donderdag 8 januari van 19.00-20.30 uur in het Stedelijk College Zoetermeer (locatie Petrus) aan de dr. J.W. Paltelaan 9 in Zoetermeer. riname en gaf concerten in En geland en Frankrijk. Vooral in Duitsland wordt zij steeds be kender na een serie concerten in 1995. The Jaffo Gate Quartet zal tij dens het kerstconcert van De Gouwestem een tweetal optre dens verzorgen. Op het pro gramma staan bekende negro spirituals zoals ’Joshua fit the battle of Jericho’, ’Roll Jordan roll’, When the saints’, ’O hap py days’ en bekende kerstliede ren als ’Go, tell it on the moun tain’, When was Jesus bom’, ’O little town of Bethlehem’ en ve le andere prachtige muziek. Het kerstconcert in de Ontmoe- tingskerk is vrij toegankelijk. Wel zal er een collecte worden gehouden ter bestrijding van de kosten. De baten zullen worden bestemd voor het Leger des Heils in Den Haag. De Gouwestem rekent op een vorstelijke opbrengst van de AAN DE GOUDKADE (bij Praxis) Goudkade 4, Gouda. Telefoon 3) De mortelschroefpaal wordt doorgaans gebruikt in gebieden waar geluidshin der of trillingshinder niet toelaatbaar is. Bij deze tech niek wordt een spiraalboor de grond ingedraaid. Een maal op diepte, wordt via de holle as van de boor beton- mortel gepompt, waarbij de grondboor er stationair weer wordt uitgetrokken. 4) De voorgeproduceerde prefab-palen hebben het grootste marktaandeel (55 procent). Deze palen worden geleverd in lengtes van drie tot dertig meter en worden met een dieselblok of een hy draulisch heiblok op diepte geheid. 5) Stalen palen worden in Nederland doorgaans alleen in speciale situaties ge bruikt, waarbij sprake is van grote horizontale grond- vervormingen. 6) De U-vormige damplank van voorgespannen beton is een kant-en-klaar element, waarmee een grotere stijf heid van de constructie wordt bereikt. Daardoor wordt de duurzaamheid van een gebouw verhoogd. 2) De vibrex-paal is wat toe gepaste techniek gelijk aan de vibro-paal. Het verschil zit hem in de manier van heien. Dat gebeurt bij de vi bro-paal met een hydrau lisch blok, terwijl de vibrex- paal met een dieselblok de bodem wordt ingeheid. Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem geeft het jaarlijkse kerstconcert op vrijdagavond 19 december in de Ontmoetingskerk. 'The Jaffo Gate Quartet' bestaande uit Stanley Faria (eerste tenor), Eric Suijderhoud (tweede tenor), Gerson Neslo (bari- V WADDINXVEEN - Komende vrijdagavond 19 december om acht uur is er het jaarlijkse kerstconcert van het Christe lijk Waddinxveens Mannen koor ’De Gouwestem’ onder lei ding van Martin Mans in de Waddinxveense Ontmoetings kerk (Groensvoorde). Het gaat om een afwisselend program ma. Het Waddinxveense mannen koor is er trots op dat ditmaal wordt meegewerkt door het be kende mannenkwartet ’The Jaffo Gate Quartet’. Het orgel zal worden bespeeld door Willem van Suydam, een succesvolle geëmigreerde Ne derlander die in Canada grote bekendheid geniet en nu in Ne derland met vakantie is. Ben Kramer uit Boskoop zal het mannenkoor begeleiden op de piano en een pianosolo ten ge hore brengen. The Jaffo Gate Quartet is een swingende vocalgroep, die werd opgericht in 1983. Het viertal wordt gevormd door Stanley Faria (eerste tenor), Erik Suy- derhoud (tweede tenor), Gerson Neslo (bariton en leider) en Winston Mac Donald (bas). Het repertoire van de groep be staat uit negro-spirituals, mee slepende ballads en swingende standards. Omdat The Jaffo Gate Quartet zoveel verschil lende songs in verschillende stijlen zingt, voelen velen zich aangetrokken tot het repertoi re. The Jaffo Gate Quartet zingt in de traditie van het roemruchte Golden Gate Quartet en de Mil ls Brothers, vocalgroepen die in de jaren veertig een enorme populariteit genoten in Ameri ka. Bekende songs van die groepen werden door de eigen arran geur van The Jaffo Gate Quar tet van frisse arrangementen voorzien en werden daardoor nieuw leven ingeblazen. Niet alleen de muziek maar ook de naam van The Jaffo Gate Quartet roept associaties op met The Golden Gate Quartet. The Jaffo Gate Quartet is ver noemd naar één van de poorten van de oude stad Jeruzalem. Deze poort is te vinden tegen over de gouden poort waaraan The Golden Gate Quartet haar naam dankt. The Jaffo Gate Quartet geniet grote bekendheid in Nederland en omliggende landen. Zij maakte succesvolle tournees door Zwitserland, België en Su- Gouda, WADDINXVEEN - Wad- dinxveen is als 500e ge meente aangesloten op de BNG data service. Vrijdag middag 12 december kreeg dit feit een feestelijk tintje in het pand Beukenhof (de pendance van het gemeen tehuis). In deze dependance van het gemeentehuis staat de com puter waarmee elektronisch betalingen worden ver werkt. De directie van BNG bood de gemeente Waddinx- veen ’elektronisch’ een feli- citatiepagina aan. Burgemeester Fedde Jonk man riep in het bijzijn van medewerkers van de afde ling Financiële en Personele Dienstverlening deze pagi na op. Namens het gemeen tebestuur was ook aanwezig wethouder Jan Hielema (CDA). Namens de BNG waren aanwezig drs. S. Martin, di recteur accountorganisatie, WADDINXVEEN - In het Gouwebad ’de Sniep’ (Sniep- weg) is op dinsdag 9 decem ber weer voor het B-diploma gezwommen. De beoorde lingscommissie bestond uit Wim van Minnen, Cock Slag- ter en Jacco Rhijnsburger. Er waren deze keer 32 kandi- daatjes die allen zijn ge slaagd. De namen van de kinderen die hun B-diploma gehaald hebben, zijn Lianne v.d. Brink, Jean Paul Renes, Co- rianne Bakker, Eva v.d. Schoot, Kim Pijnacker, Mi- chiel Jacobs, Annemieke Kammeijer, Martijn van der Eijk, Jacco v.d. Spek, Karlijn v.d. Zwan, Madelon Wever, Patricia Versloot, Kimberley Jansson, Nicky van Leeuwen, Chardine Sloof, Jisca Duurs- ma, Leonie Heikens, Diana v.d. Helm, Lisette v.d. Ende, Ginger de Keizer, Anna v.d. Sterre, Paul Dullaart, Inge Vrolijk, Linda Schiphorst, Julia Versluits, Sossina Hot ting, Roan Veldwijk, Miloe Schoonwater, Fieke v.d. Harst, Ingeborg Droge, Chan tal Verkleij en Marcel van der Hoeven. de verzakking van de paal worden via een computer systeem nauwkeurig geregi streerd. Door steeds een aantal palen van eenzelfde type te beproeven zal voor het eerst over statistische informatie worden beschikt. expertise-bureau Ifico echter Om te voorkomen dat het ge- Bij het onderzoek onder het niet meer dan een voorspel ling, omdat het exacte draagvermogen van funde ringspalen in Nederland vrijwel nooit wordt gecontro- paal en de funderingsbalk leerd. van het gebouw aange bracht. ’Uit de eerste resultaten van de proefmetingen blijkt dat ons kantoor niet helemaal naar de berekeningen van de constructeur heeft geluis terd’, vertelt Ifco-directeur ir. Frans van Weele tegen verslaggever Geert-Jan Ber gers van het dagblad De Te legraaf. ’De werkelijke belasting is minder groot dan vooraf was berekend. Daardoor zitten we eigenlijk met een te dure gens Frans van Weele toe bijdragen dat er in Neder land in de toekomst goedko per gebouwd kan worden (de fundering maakt vijf procent van de bouwkosten uit). ’Als je bij je fundering niet weet waar je aan toe bent, maak je de veiligheidsmarge groter waardoor de bouw kosten worden opgedreven’, aldus ir. Frans van Weele. Een neveneffect van de proefbelastingen is dat er in de toekomst onnodig finan cieel leed kan worden voor komen bij projecten waar het funderingstechnisch mis gaat. Onderzoek Keukentrolley met tegelblad. Karpet Mango in groen, Het bedrijf heeft daarom de proef op de som genomen en onder haar nieuwbouwkan- toor aan de Limaweg in Waddinxveen alle 55 funde ringspalen voorzien van een krachtsensor, die elk belas tingen tot 100 ton kunnen registreren. Ook zullen tijdens het on derzoek 33 funderingspalen statisch worden proefbelast. Dat gebeurt door middel van fundering’. vijzels die tussen de paal en Het onderzoek kan er vol- Bij het berekenen van het juiste draagvermogen van de fundering gaan construc teurs uit van de bodemop- bouw, de omvang van het ingedrukt, uitgevoerde grondonder- De uitgeoefende krachten en zoek, het type funderings paal en een rekenmethode volgens de Nederlandse Norm (NEN 6749 en NEN 7643). Ui in I 4U Tafelkleed 49,“ Kast Delta incl. kooflijst in ahorn Sahara kleur. A ■t z FLY w o cade - Ss n t i p s ideeën kerstboom 9 ii i ?-

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 41