Kinderschoenen kleuren 'Goudse' scholen willen betere aansluiting zonder vertraging Wel overlast van groepen jongeren Twijfel over werkwijze redactie van 'Lekker' Steunpunt voor mantelzorgers Een weekje rust deed Be Fair-voetbal goed Woningcorporatie wordt een stichting Geen doorgetrokken Rijnlanstraat met knip Politie gaat niet over gevaarlijk groen oor R Avond met twee optredens in De Tunnel Kerstsoos voor gehandicapten Lesavond voor ouders Autotelefoon weg uit auto Darten in Het Zuidhonk Kerstviering Rehobothschool Drie disco's Het Zuidhonk Vijfjaar erbij voor RTW-radio IX I, wj u PAGINA 11 WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Alle prijswinnaars van de door Bremmer Schoenen gehouden kleurwedstrijd. (Foto: Brommer Schoenen). - kinderschoenen van uiteen lopende topmerken in vijf breedtematen. Tevens be schikken zij over de allermo dernste meetapparatuur om tot een juiste maatkeuze te komen. De hoofdprijzen kleurwedstrijd, kinderschoenen ter waarde van honderd gulden, gingen naar Laura Marchand en Di- neke Krijgsman. Een troost prijs kregen Marijke van Hoepen, Thomas Weusten, Danny Blijleven, Miranda Saarloos, Liesbeth van Veen en Debbie Pinkse. Ieder jaar wordt er door culi naire fijnproevers het blad ’Lekker’ gekocht om te zien welke restaurants bij de top behoren en welke zijn afge vallen. Ook wij gebruiken dit blad als leidraad als we in een an dere provincie zijn. Toch vra gen we ons af wat voor waar de we aan dit blad moeten toekennen. Als iemand in een restaurant gaat proeven en dan zijn of haar oordeel ventileert in een blad of tijdschrift - zoals de joumalst Ton de Zeeuw - is dat bruikbaar, maar als de argeloze leek ziet wat de res taurants zelf moeten aanle- BEWONERS SPERWER EN BUIZERDHOEK Namens ’gabbermoeders’ MEVROUW R. TOL MEVROUW R. v.d. WOLF MEVROUW SCHOUMA- CHER p/a leplaan 77 Waddinxveen J.H. WINKELMAN Schielandiveg 20 Waddinxveen RITA v.d. ZWALUW- WESSELING Weizeoom 16 Waddinxveen JACQUES LEEFLANG Peuleyen 166 Waddinxveen WADDINXVEEN - Afgelo pen najaar werd bij Brem mer Schoenen aan de Kerk- weg-Oost in Waddinxveen een kleurwedstrijd over de nieuwe collectie kinderen schoenen gehouden. Bremmer Schoenen beschikt over een ruim assortiment meer op gillen en schreeu wen. Het kinderspeelterrein- tje is vervuild en beklad en de muren en tuinen worden als toilet gebruikt. Wat ons ergert is de licht ra cistische ondertoon van bo vengenoemde brief. Immers, wie heeft het recht te zeggen dat anderstaligen of andere culturen zonder (politie)in- grijpen wel overlast zouden kunnen veroorzaken? Hoe het ook zij, onze kleine kinderen blijven weg van het pleintje, terwijl dit plekje voor hen gecreëerd is. Mis schien is de Graanakker een leuke locatie voor een jeugd- sociëteit of een hangplaats? Naar zijn mening heeft het bestuur van een stichting, binnen het raamwerk van de in de wettelijke voorschriften verankerde verantwoordings plicht ‘op afstand1, volledige vrijheid van handelen. De leden stonden in dezew nemen van een belangrijk besluit. Eerder werd het bestuurs- voomemen om de woning bouwvereniging om te ztten in een stichting door de toen malige ledenraad verworpen. De door het bestuur aan de leden verstrekte informatie over deze omzetting beperkt zich tot een deze zomer ver stuurde brief, waarover in het Weekblad voor Waddinx veen werd gepubliceerd. Het bestuur bleek niet bereid met meer informatie over de brug zo’n wijk aan, waar onver draagzaamheid, intolerantie en vooroordelen de boven- tooon voeren. Rommel en herrie-overlast zijn geen problemen van jon geren alleen, maar van ons allemaal. Met elkaar moeten we daarover waken en eraan werken. Hiervan zijn wij als ouders ons echt wel bewust. Maar wij vragen ons wel zeer bezorgd af of bekeuringen van ƒ80,- en meer deze situ atie oplossen en of het nu echt zo moeilijk is om deze groep jongeren een klein plekje te gunnen in zo’n grote plaats als Waddinxveen. Het lijkt ons een prachtig be gin van 1998 om wat meer be grip voor elkaar te tonen. U niet! WADDINXVEEN/GOUDA - Acht scholengemeenschap pen voor voortgezet onderwijs met VBO-MAVO-afdelin- gen en twee scholen voor Middelbaar Beroepsonder wijs en Beroepsbegeleidend Onderwijs (MBO BBO) in Gouda, Boskoop, Waddinxveen en Schoonhoven zijn een samenwerkingsprojekt ’Naar aansluiting zonder vertraging’. vragen of de bewoner zijn erf- afscheiding wilde knippen. Het kan toch niet zo zijn dat je behalve een tas en geld ook een snoeischaar mee moet ne men als je een boodschap doet? Volgens mij is iedereen wettelijk verplicht om zijn groen langs de openbare weg kort te houden zodat het geen gevaar voor anderen ople vert. Bovendien loop je het risico om beschuldigd te worden van diefstal als je het zelf af knipt. Het zijn toevallig mooie bruikbare takken. Daar is tenslotte de politie toch ook voor om op te letten? Welke politieke partij pakt dit op voor de komende ge meenteraadsverkiezingen? dan komt men meestal niet in ’Lekker’. Restaurant Bibelot (Limaweg) van Ton en Caro line Ververs is daar volgens mij een voorbeeld van. Dit Waddinxveense restau rant heeft een paar jaar terug iets zeer bijzonders meege maakt met dit blad. Ze daar om doen niet meer mee en worden dus niet meer ge noemd. Zij hadden een kok in dienst die een nieuwe menukaart had samengesteld voor _het nieuwe seizoen. Deze kaart werd met het bewuste formu lier naar ’Lekker’ gestuurd. Deze kok is naar een ander restaurant gegaan en in Bi belot kwam een nieuwe kok. De bewuste menukaart is derhalve nooit gebruikt. De nieuwe kok kwam met geheel andere gerechten. Toch kwam er een slecht arti kel in ’Lekker’ op basis van de nooit gebruikte menukaart. Men deed alsof iemand dit daar had geproefd, terwijl de afgekraakte gerechten nooit Onlangs werd er in het Week blad voor Waddinxveen een brief gepubliceerd, geschre ven door mevrouw Schouma- cher van de Graanakker te Waddinxveen. Zij uitte in deze ingezonden brief haar ongenoegen over het feit dat een groep jonge ren niet welkom was op het pleintje Sperwerhoek. Aangezien mevrouw Schou- macher hier niet woont, kun nen we spreken van het spreekwoordelijke ’je hond niet op eigen stoepje laten poepen’. De jongeren bezorgen duide lijk wel overlast. Er worden lege bierflesjes, blikjes en peuken in de tuinen en op het plein achtergelaten en het ’harder praten’ lijkt vaak Na ongeveer een kwartier spelen begon Edwin Kraan aan een solo die uiteindelijk met de grootste moeite in het vijandelijk strafschopgebied kon worden gestuit. veren om de ’redactionele’ in houd te vullen dan wordt het bedenkelijk. Temeer als er ook een moge lijkheid wordt geboden om naast het artikel een adver tentie te plaatsen. De redac tie van ’Lekker’ heeft daar zelf nu een verhaal over opge nomen vóórin het blad, omdat hier nogal wat commentaar over binnen is gekomen. Zij proberen dit nu te weer leggen. De advertentie-afde- ling is geheel apart van de af deling redactionele stukjes over de restaurants. Gelooft iemand dit? Als een restaurant zijn of haar gegevens niet instuurt BOSKOOP - Op donder dagavond 18 december wordt in de Gereformeerde kerk aan de Zijde een bij zondere kinder-kerstvie- ring gehouden vanaf 19.00 uur. De kerstviering, die voor iedere belangstellen de toegankelijk is, wordt door de leerlingen en leer krachten van de Rehoboth- school verzorgd. De muzi kale ondersteuning ge beurt ook door leerlingen en leerkrachten. Het the ma van de dienst, ’Het licht op je weg*, wordt door kin deren van de verschillende groepen uitgebeeld en be zongen. Opvallend is ook de opvoering van de kerst- musical ’Lucas’ door groep 7 en 8 van de Rehoboth- school met als onderwerp de geboorte van Christus. Iedereen is hierbij welkom, de toegang is gratis. WADDINXVEEN - Dinsdag 9 december tussen 16.30 en 18.00 uur is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Wingerd. Er is een raam ingeslagen en er wordt een autotelefoon ver mist. Op dinsdag 9 december tus sen 08.45 en 22.00 uur is in gebroken in een woning aan de Busken Hueëlaan. De deur is geforceerd en er wor den een videorecorder en au- dio-apparatuur vermist. lenen is belangrijk, maar voor de mantelzorgen is de belasting vaak groot. Daarom bestaat er in Gouda sinds 1996 een Steunpunt Mantelzorg waar mantelzorgers te recht kunnen voor infor matie, steun of bemidde ling. Dit steunpunt heeft sa men met kerken, oude renbonden, vrouwenor ganisaties en het patiën ten- en gehandicaptenplatform het initiatief genomen voor een groots opgezet te en brede informatie- ochtend voor mantelzor gers, die vrijdag 12 de cember is gehouden. Vooral bij de laatste twee as pecten staat een actievere en meer verantwoordelijke rol van de leerling in het leerpro ces centraal. De cijfers tonen aan dat lan delijk minimaal 30% afhaakt, (leer)zwerfgedrag vertoont of met vertraging aan de einds treep komt. Gemiddeld haalt slechts een op de drie leerlin gen onvertraagd de einds treep. Daarnaast is het maatschap pelijk van groot belang dat het beroepsonderwijs vol doende leerlingen gekwalifi ceerd aflevert aan het be drijfsleven. Het aansluitingsproject heeft voorlopig een looptijd van twee jaar. De projectleiding wil in de eerste fase van het project de volgende subdoelen concretiseren: het van elkaar leren en kennis opdoen van de verschillende schoolcultu ren; het vervolmaken van in takegesprekken op het MBO; tijdens de schooltijd bouwt een leerling een dossier op dat mee gaat naar de volgen de school; meegroeiend dos sier; programmatische af stemming; zelfstandig leren ten opzichte van van begeleid leren. In de volgende fase komen aan de orde verbetering van de keuzebegeleiding en in te voeren nieuwe examenpro gramma’s, waarbij geen spra ke meer zal zijn van niveau’s A tot en met D. In plaats daarvan kunnen de leerlingen uit VBO-MAVO Van het samenwerkingsver band maakt in Waddinxveen het Coenecoop College deel uit. Doel van het bijzondere project is het optimaliseren van de aansluiting tussen de participerende scholen VBO- MAVO en MBO-BBO, mede in het perspectief van de her structurering in beide secto ren. Met name de ontwikkelingen als gevolg van het rapport- Van Veen, de invoering van de Wet Educatie Beroepson derwijs (WEB) en de move ring van de derde generatie eindtermen in MBO-BBO, dwingen alle betrokken scho len om de aansluiting van de toekomstige leerwegen in het VBO-MAVO en die in het se cundair beroepsonderwijs be ter op elkaar af te stemmen, opdat elke leerling zo effi ciënt mogelijk een beroeps kwalificatie kan behalen. Voor een betere insluiting is echter niet alleen inhoudelij ke, programmatische afstem ming nodig. Vermoedelijk voor een succesvol vervolg in het MBO-BBO zijn aspecten als een efficiënte keuzebegelei ding, zodat elke leerling al in een vroeg stadium de juiste vakken heeft gekozen, en we- aan bod op zaterdag 13 de cember. Diezelfde avond kon den vervolgens de ouderen leervaardigheden: gwingen tijdens de disco voor 30-plussers. De muziek werd op deze leeftijdsgroep afge stemd. LEZERS SCHRIJVEN scheidsrechter wegens ver meend buitenspel afgekeurd. Dezelfde speler werd kort daarna vervangen door Mar tin de Jong. Ongeveer tien minuten voor afloop kon Be Fair alsnog de tweede treffer laten aanteke nen, toen William Hoogeveen uit een pass van Marco Ver- zijl succesvol was. Drie minuten later kon de thuisclub de spanning terug brengen toen de scheidsrech ter een correcte actie van Martin de Jong bestrafte door een penalty toe te kennen. Ondanks een goede reactie van de Waddinxveense doel man, Aijan van Erk, ver dween de bal toch in de tou wen. De wederzijdse pogin gen om verandering in de stand aan te brengen hadden geen succes en blijft Be Fair dus meedraaien in het boven ste gedeelte van de ranglijst. noeming, schorsing en ont slag van bestuursleden en raad van commissarissen), geen behandeling van jaar stukken, beleidsplan, begro ting, jaarrekening, volkshuis- vestingverslag en activitei tenoverzicht, is er geen kandidaatstelling bestuursle den en raad van commissaris sen, wordt er geen goedkeu ring van het huurreglement gevraagd of is er instemming vereist met statutenwijzigin gen, het aangaan van een fu sie of een samenwerkingsver band en besluiten tot ontbin ding. ‘De conclusie die uit deze op somming kan worden getrok ken is toch wel dat een stich ting in ieder geval minder de mocratisch is dan een vereniging*, weet oud-voorzit- ter C.M.P. van Vuuren. Ze gaat op pad van het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) naar het ’ouwe dorp’. Op de Kerkweg-West ter hoogte van nummer 44 moet ze door overhangend groen zover naar de rand van de stoep dat haar wagentje om slaat, zodat ze op straat valt. De gevolgen van deze valpar tij zijn blauwe plekken, pijn en vooral schrik. Ze doet haar boodschappen en thuis geko men belt ze de politie. Een agente vertelt haar dat de politie daar niet voor is en dat ze zelf naar de bewoners van het betreffende huis had moeten gaan om beleefd te 'Gabbermoeders' willen meer verdraagzaamheid Wie op een zonnige zondag middag door de Zuidplas wandelt ziet dat daar kinde ren wonen en opgroeien die op straat spelen. Als zij ouder zijn zijn ze overdag met school of werk bezig en ’s avonds zoeken ze elkaar in de buurt op om gezellig met el kaar rond te hangen. BOSKOOP - Zaterdag 27 de cember is er een dubbele avond in de Boskoopse jonge- te komen, rensociëteit De Tunnel. Allereerst zal optreden de Diepenheimse cabaretier Andre Manuel met zijn vijfde wijze tot een menings- en be- Wat valt het dan rauw op je dak als blijkt dat omwonen den daar heel anders over denken. Niet vanwege eventuele her rie; dat doen zij via autoradio, boormachine of heggeschaar zelf ook. Niet vanwege rom mel; als automobilist hoor je er niet bij als je je rotzooi niet uit je autoraampje smijt. Maar gewoon, omdat zij zich ergeren aan het feit dat je daar staat. Avond aan avond sturen zij daarvoor de politie op pad en schromen niet deze jongeren de stempel ’kaalkoppige tak- kelijders’ op te drukken. Hoe anders kijk je dan tegen GOUDA/WADDINXVEEN - ’Mijn man heeft de ziek te van Parkinson. Het is al heel wat jaren tobben. Zelf heb ik last van mijn hart. De dokter zegt dat ik het rustiger aan moet doen, maar hoe kan dat nu. Ik wil niet dat mijn man naar een verpleeg huis gaat. Ik wil hem ge woon thuis houden4. Deze hartekreet van een mantelzorgen kent vele variaties. Mantelzorgers zijn mensen die zorgen voor een zieke of gehan dicapte in hun naaste omgeving. Het kan een partner zijn, een fami lielid of een bekende. Deze vorm van hulp ver- vier onderwijsprogramma’s kiezen die voorbereiden op de beroepssectoren in MBO- BBO. De stuurgroep, projectlei ding, schoolcontactpersonen en alle medewerkers van de scholen vinden het project ge slaagd als de leerlingen ’aan sluiten zonder te vertragen’. theaterprogramma ’Braaf!’. Vervolgens zal het amuse mentsorkest ’De 7 stiften’ de avond afsluiten. De toegangsprijs bedraagt ƒ15,- voor niet-leden en ƒ12,50 voor leden. De voor verkoop op woensdag-, vrij dag- en zaterdagavond is al aan de gang. Reserveren is niet mogelijk. Hierna kregen de gasten nog wel enkele kansen om de sco re te openen, maar het duur de tot ongeveer een minuut voor de rust toen Ron van Tol uit een afgeslagen corner de bal met zijn linker buiten be reik van de keeper in het doel schoot. Na de hervatting kwamen de Waddinxveners uiteraard ge motiveerd binnen de lijnen en hadden na vijf minuten de voorsprong al kunnen ver dubbelen, toen Ihmed Saouny zijn tegenspeler net over de middenlijn voorbij liep en de ver uit zijn doel gekomen keeper ook wist te passeren. Terwijl iedereen dacht dat deze actie een doelpunt zou opleveren rolde de bal echter via de paal weer in het veld en kon ook William Hooge veen de bal niet in het net werken. Kort daarna moest een speler van de thuisclub het veld ver laten, toen hij natrapte op Edwin de Bruin en dus te recht de rode kaart kreeg voorgehouden. Zoals vaker in dit soort situ aties kwam het tiental beter in de wedstrijd dan het elftal. Ook hier was daar wel sprake van, zonder dat de verdedi ging van be fair in echt grote problemen is gekomen. Na twintig minuten in de tweede helft werd een treffer van Ihmed Saouny door de De vraag is natuurlijk of de leden deze weeke vonden of zij inhoudelijk op voldoende sluitvorming kunnen komen. In tegenstelling tot de vereni- gingsvorm kent een stich tingsvorm heel wat zaken niet. Wat ze beiden wel ken nen is bewonersparticipatie. Verder zijn er geen leden, is er geen ledenvergadering als “hoogste macht', kent de le denvergadering geen be voegdheden (verkiezing, be- in die periode geserveerd wa ren. Is dan zo’n blad een maatstaf? Dit is volgens mij zelfs zeer bedenkelijk te noe men. Verschillende restaurants dienen hun gegevens niet meer in en verdwijnen dan ook uit het blad ’Lekker’, ter wijl het nog steeds zeer goede restaurants zijn. Ook resaturant ’de Gouwe Dis’ (Zuidkade) heeft eens vergeten een foto en andere gegevens op te sturen. Ze kwamen dat jaar ook niet voor in ’Lekker’. Als er een rapporteur in deze restaurants heeft gegeten wat doet ’Lekker’ dan met dat verhaal? Eerst controleren of gegevens zijn opgestuurd en of er een advertentie is ge plaatst en dan pas oordelen over plaatsing artikel? U bemerkt veel twijfel mij nerzijds over dit blad. WADDINXVEEN - Vrijdag- nog belangrijker avond 12 december hield de Stichting Wijkwerk De Zuid plas in wijkgebouw Het Zuid honk (Zuidplaslaan) een dis co voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. De jongere kinderen kwamen derzijdse afstemming van on derwijskundig klimaat per school: vakkenpakketten; zelfstan dig (zelfverantwoordelijk) of meer begeleid leren en diver se vormen vanleerlingbege leiding. WADDINXVEEN - ‘Ik zou zelf wel weer terug naar school willen!'. Zo luidde de reactie van een moeder van een leerling van de eerste klas na een lesavond voor ou ders op het Coenecoop Colle ge. ‘Nu weet ik beter waar mijn dochter het ’s middags over heeft'. Tegen het einde van elk jaar houdt het Coenecoop College een bijzondere informatie avond die toegankelijk is voor ouders van leerlingen van groep 7 en 8. Ook de ouders van de leerlingen van de eer ste klas worden voor deze avond uitgenodigd. De docenten krijgen als op dracht voor deze avond les te geven aan ’brugklassers’ zo dat ouders kunnen ervaren wat modern onderwijs is. Uit de reacties van de ouders blijkt dat ze verrast zijn door de moderne en speelse ma nier van lesgeven. ‘De leerstof wordt mooi ver pakt in voor de kinderen her kenbare zaken, zodat het niet meer zo moeilijk is', aldus een vader. In de gezellige nabe spreking met een kopje koffie zijn veel gasten het er over eens dat het onderwijs nu veel uitdagender en leuker is dan in hun tijd. Nieuwe vak ken, aansprekende methoden en aantrekkelijke werkvor men. Laat op de avond verlieten de laatste ouders de school, som migen met het voorzichtige verzoek of het Coenecoop Col lege niet meer van deze avon den kan organiseren. Eind jaar is weer een speciale les avond voor de ouders. WADDINXVEEN - Op voorstel van het college van B. en W. heeft de j Waddinxveense ge- meenteraad besloten dat de locale RTW-radio in aanmerking komt voor hernieuwde zend- i tijd gedurende vijfjaar, mede omdat de samen- stelling van het stich- tingsbestuur voldoende reprentatief kan worden geacht voor de Waddinx- veense gemeenschap. Om voor hernieuwde zendtijd in aanmerking te komen diende de ge meenteraad een gemoti veerd advies aan het Commissariaat voor de Media uit te brengen over de vraag of de RTW-radio aan de in de Mediawet opgenomen eisen voldoet. Het moet hier gaan om een locale omroepinstel ling als rechtspersoon met volledige bevoegd heid, die zich blijkens haar -statuten uitslui tend, althans hoofdzake lijk, ten doel stelt een omroepprogramma te verzorgen dat in zodani- ge mate is gericht op de bevrediging van de in de gemeente levende maat schappelijke, culturele, godsdienstige en geeste- lijke behoeften, dat de instelling geacht kan worden van algemeen nut te zijn en beschik- kend over een orgaan dat het programmabe- leid bepaalt. Dit orgaan heeft een zo- danige samenstelling l f dat het representatief is voor de belangrijkste in de gemeente voorko- ijlende maatschappelij- I, ke, culturele, godsdien- dit schooljaar gestart met stige en geestelijke stro- j mingen. De leden van dit orgaan worden op f voordracht van de om- S. roep benoemd door het college van Burgemees- ter en Wethouders. wijkgebouw ‘Het Zuidhonk' (Zuidplaslaan) een soos ge houden voor verstandelijk ge- jhandicapten. Op deze middag werden er Spelletjes gespeeld, muziek kersttijd dus voor het gedraaid en andere activitei ten gehouden. De middag stond in het teken van het na derende kerstfeest. keersintensiteit met 18% toe, op de Kerkweg-Oost met 8%. 3) De maatregel zou indrui sen tegen het basisprincipe van het verkeerscirculatie plan dat bundeling van ver keer beoogt. 4) De bochtige Schielandweg, met een 90-graden-hoek bij de elektrische centrale, is on geschikt voor intensief (vracht )verkeer. 5) De bodemgesteldheid van de Schielandweg-Rijnland- straat is ongeschikt voor in tensief (vracht )verkeer. 6) De leefbaarheid van een tot nu toe verkeersluwe woonwijk wordt aan een ver keersmaatregel opgeofferd die ten opzichte van het ei genlijke knelpunt, de Kanaal straat, nauwelijks een oplos sing biedt. (Telling 1995: Ka naalstraat 10.517 voertuigen, variant: 9.300 voertuigen). 7) De maatregel heeft volgens het rapport negatieve effec ten op de verkeersveiligheid op de Schielandweg-Rijn- landstraat (schoolroute voor kinderen uit de Oostpolder- wijk). De bewoners hebben het ge meentebestuur met klem ver zocht af te zien van de va riant ’doorgetrokken Rijn- landstraat zonder knip’. van de een paar WADDINXVEEN - De door een afgelasting noodge dwongen rust van een week heeft de spelers van Be Fair-voetbal kennelijk goed gedaan, want de belangrij ke uitwedstrijd in Bergschenhoek werd in een uitein delijk verdiende winst omgezet. WADDINXVEEN - Zondag- WADDINXVEEN - Dinsdagavond 16 december huHd de middag 14 december werd in woningbouwvereniging Waddinxveen in hotel-café-res- taurant De Unie (Kerkweg-Oost) een belangrijke alge mene ledenvergadering waar voor de tweede keer de omvorming tot een stichting aan de orde kwam. In een brief met omstreeks honderd handtekeningen aan burgemeester F. Jonkman van Waddinxveen, verkeers wethouder J. Neele en de le den van de gemeenteraad hebben wij, bewoners van en bij de Schielandweg-Rijn- landstraat, aangegeven met grote bezorgdheid te hebben kennis genomen van de dis cussie over het concept-ver- keerscirculatieplan in de ge meentelijke raadscommissie. Door sommige sprekers werd overwogen de door het ad viesorgaan Oranjewoud BV voorgestelde knip in de Rijn- landstraat-Schielandweg achterwege te laten en deze route tot ontsluitingsweg tus sen Kerkweg-Oost en Ka naaldijk te maken. Tegen een dergelijke maatre gel bestaan de volgende grote bezwaren: 1) In het raadsbesluit ’catego risering van wegen’ is aan de wegen Rijnlandstraat-Schie- landweg een verblijfsfunctie toegekend. 2) De verkeersintensiteit op de Schielandweg-Rijnland- straat zou met 300% toene men. (Telling 1995: 2.743 voertuigen, variant: 7.100 voertuigen). De verkeersin tensiteit op de Kanaaldijk, die nu reeds de grens van het toelaatbare heeft overschre den, neemt met 5% toe. Op de Oranjelaan neemt de ver- Een vitale dame van 84 jaar moest een boodschap doen bij een stoffenzaak aan de Kerk- weg-West. Omdat ze zes jaar geleden bij een val beide bo venarmen brak gebruikt ze nu een rollator als steun. 's Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- l plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. i WADDINXVEEN - Donder dagavond 11 december werd •jn het wijkgebouw Het Zuid- jïorrfc (Zuudplaslaanl de der de dartavond gehouden. Deze nieuwe activiteit wordt steeds populairder. De avond Was opgesplitst in twee delen, fean 19.00 tot 20.00 uur kwam de jeugd aan bod, jaarna speelden de volwasse nen tot 22.30 uur dit aantrek kelijke spel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 51