Veldwijk-Van Loon BV heeft alle grafische disciplines onder één dak Kerstmiddag De Gouwbloem Burger: Boekenvak moet een hobby zijn Bingo De Boog CDA met offensieve thema's op campagne Ondernemers schenken vijf chipknipcheques Rijnwoude moderniseert R. de Gooijer eerste man SGP Twee auto's opengebroken Politie pakt hardrijders ESJE Chdj waai^ygpj -Tllll I PAGINA 13 DINSDAG 30 DECEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN en directeur van de grafische be- BV in Waddinxveen, Moerkapelle hem altijd op zak. 1 Hoodie (Brederolaan) midden op lendoorn (en links op de foto de n< J.C. Loef (Sparrengaarde 4). Haar slagzin pas met chipknip Kómt, de portemonnee WADDINXVEEN - Vrijdag avond 2 januari om zeven uur wordt er in het buurtcentrum ’De Boog1 (C. Huijgenslaan) Donderdag 18 december werd de laatste CDA-ledenverga- dering van dit j aar gehouden. Traditioneel had deze bijeen komst een informeel karak ter, waar de nadruk lag op het evalueren van het afgelo- WADDINXVEEN - Op maan dag 15 december rond 13.30 uur is ingebroken in een auto WADDINXVEEN - Bij Burger Boek en Kantoor aan de Dorpstraat staat zoon Ton Willem Burger klaar de scepter van zijn vader Wim Burger over te nemen. Hij is de derde generatie. ‘Het boekenvak moet een hobby van je zijn', zegt Ton Willem Burger in een gesprek dat het kwartaalblad ’Rabo Kring Nieuws’ met hem en zijn vader had. Waddinxvener J.D. Geel met een prachtig kerstver haal. Na de broodmaaltijd zong het mannenensemble ’Resonans’ onder leiding van Peter Burger een aan tal prachtige kerstliederen. De samenzang werd bege leid door I. van Harskamp, weer een bingo-avond gehou den. Er zijn mooie prijzen te winnen. Iedereen is van har te welkom. een dorpsdrukker zijn we niet meer. We leveren door heel Nederland en exporteren naar diverse landen'. Reclame- en handelsdruk- werk is het specialisme van Het is bijna zeventig j aar ge leden dat ’opa Burger’ met de kantoorboekhandel in Wad dinxveen begon. De winkel werd na de crisis van de ja- ren dertig en de Tweede We reldoorlog een echt familiebe drijf. Eerst nam zoon Wim Burger in de Dorpstraat de teugels over en inmiddels kleinzoon Ton Willem Burger klaar om de zaak voort te zet ten. Beiden vinden de boekhandel een aantrekkelijke branche. ‘Ik kan geen andere branche bedenken die meer in de be langstelling staat dan deze‘, zegt Wim Burger, doelend op de vele discussies over schrij vers en hun boeken. Ruim 350 vierkante meter beslaat het pand aan de Dorpstraat. Met vier fulltime en vier parttime medewer kers in dienst is Burger Boek en Kantoor geen ’kleintje’. ‘Niet om op te scheppen, maar in de Goudse regio zijn wij één van de best gesorteer de kantoorboekhandels. Wij kunnen een totaalpakket le veren, van paperclip tot com plete kantoorinrichting', zeg gen vader en zoon elkaar na. De klanten weten dat ook. Vanuit de omliggende ge meenten komt men naar Burger in Waddinxveen voor artikelen die elders moeilijk te krijgen zijn. plan, waarin het streven naar deze omleidingsweg uitdruk kelijk is opgenomen. Aan het eind van de ledenver gadering werd afscheid geno men van Kees en Matti Dijks hoorn. Na 31 jaar aan de Beethovenlaan te hebben ge woond, zijn deze CDA’ers van het eerste uur naar Bussum verhuisd. Oud-marineman Kees Dijks hoorn heeft enkele jaren in de gemeenteraad gezeten, eerst voor de ARP en later voor het CDA. Na zijn pensionering als marineofficier is hij uit voerend secretaris geweest van de ondememerskring In dustrieel Contact Waddinx veen (ICW). In deze functie is hij opge volgd door Willem Water reus, die onder meer lid is van de Provinciale Staten voor het CDA en voorzitter is van Woonpartners Midden- Holland.. i van Ber- (2},Jljitte Prins bepaald bedrag uitstijgen, op L Europees niveau gedaan wor den. Eén van de inschrijvers WADDINXVEEN - De Waddinxveense afdeling van het Christen-Democratisch Appèl (CDA) loopt zich warm voor verkiezingen in 1998. Woensdag 4 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen en woensdag 6 mei de ver kiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. bedrijf. Wij wilden groeien en gingen samen met Van Loon‘. ‘We houden alle ontwikkelin gen in de branche nauwlet tend in de gaten', vertelt de Waddinxveense ondernemer. ‘Het is ons streven om ge avanceerd te blijven werken. We zitten in een markt waar in je heel snel en slagvaardig moet kunnen opereren'. ‘Daarom hebben we kortgele den een omvangrijk investe ringsprogramma afgerond. DTP-apparatuur, een vouw- machine, cacheermachine en een vijfkleurenpers op groot formaat zijn erbij gekocht. Nu hebben we alle disciplines onder één dak'. In een tevredenheidsonder- zoek dat onderzoeksbureau InterView dit jaar hield on der reclamebureaus, scoort Veldwijk-Van Loon hoog: ge- werk neemt enorm toe. Door allerlei ontwikkelingen wordt dat ook steeds goedkoper. Met rood, geel, blauw en zwart kun je elke gewenst kleur maken'. ‘De vijfde kleur op onze nieuwste drukpersen is be doeld om bijvoorbeeld een ex tra steunkleur aan te bren gen of het drukwerk te verde len met vernis'. ‘Je moet in dit vak heel accu raat werken', heeft Frits van Kempen ervaren. ‘Fouten mag je niet maken. Herstel len is namelijk niet meer mo gelijk. Wat gedrukt is, is ge drukt'. ‘Blijkt de kleur of tekst ach teraf niet juist te zijn dan ver dwijnt het werk in de afval bak. Dat is het moeilijkste van dit vak: je moet altijd foutloos werken'. mers waren zonder uit zondering enthousiast over het initiatief van de twee locale banken. Volgens hen is het ge bruik van de chipknip in hun bedrijf de laatste tijd inderdaad toegeno men. Hiermee is het doel van deze speciale actie voor ABN AMRO Bank en Rabobank be reikt. Iedereen kan te rugzien op een geslaag de promotiecampagne. RIJNWOUDE - Sinds de sa menvoeging van de gemeen ten Benthuizen, Hazerswou- de en Koudekerk a.d. Rijn in januari 1991 wordt in de nieuwe gemeente Rijnwoude gewerkt aan personele en ad ministratieve integratie. Daarbij hoort ook een aan passing en modernisering van de apparatuur. De ge meenteraad heeft besloten een bedrag van 1,7 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van compu ters en software voor de ad ministratie. Sinds enige tijd moeten aan bestedingen, die boven een Frits van Kempen, algemeen directeur van de grafische be drijven Veldwijk-Van Loon BV in Waddinxveen, Moerkant en Berkel en Rodenrijs. (Foto: Rabobank Waddinxveen). In kapsalon Frank Pronk (leplaan) rechts op de foto de heer Van Aernsbergen. De winnaar (links op de foto) is L. van 't Spijker (Linzenakker 20). Zijn slagzin luidt: De pinpas met chipknip geeft kleingeld het nakijken! was CIOB, een maatschappij die zich heeft toegelegd op de levering van automatise ringsapparatuur voor over heidsinstanties. Na afweging van de offertes kwam CIOB als meest aange wezen maatschappij uit de bus. De wensen van de ge meente en de mogelijkheden van CIOB kwamen het dichtst bij elkaar. Als uitvloeisel van die over eenstemming is op maandag 22 december in het gemeente huis een contract onderte kend. Burgemeester Boelen repre senteerde de gemeente Rijn woude, voor CIOB tekende de heer K. Henkens, directeur van CIOB. Op de foto CDA-liistrekker Dorenda Gerts (midden) omringd door de eerste tien CDA-ge- meenteraadskanaidaten. Van links naar rechts Anita Potuyt-de Vogel (9), Hugo t_.. Z_. kesteiin (4), Jaap Kluifhooft (10), Pieter Oudenaarden (5), drs. Wout Neutel (2), Tj' (8), Brigitte Leferink (3), drs. Marien Verhuist (6) en Jan Beekman (7). (Foto: Sjaak Note- boom). Kantoor aan de Dorpstraat in WaJdi bank Waddinxveen). De Gouwebloem hield in het Anne Frank-centrum een geslaagde kerstmiddag voor 120 zieken en mensen met een handicap. (Foto: De Gouwebloem). WADDINXVEEN - Donder dag 11 december tussen 13.15 en 19.15 uur fotogra feerde de radarkast 217 hard rijders. Dit was 3,5% van de 6.126 passerende automobi listen. De hoogst gemeten snelheid was 97 km per uur. Op dezelfde plek zijn maan dag 15 december weer snel heidscontroles gehouden. Tussen 12.00 en 14.45 uur kwamen er 2.124 bestuurders voorbij. Van deze passanten reden er 105 te hard (4.9%). De hoogst gemeten snelheid was 82 km per uur. WADDINXVEEN - Voor 120 zieken en gehandicap ten heeft de Stichting De Gouwebloem de jaarlijkse kerstmiddag gehouden in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Aan de middag werd mede werking verleend door ‘Wij bieden graag een stukje extra service', laat Ton Wil lem Burger weten. ‘Het is de kunst om net iets meer voor de klant te doen dan andere kantoorboekhandels in de omgeving'. ‘Kennis van zaken en goed advies zijn daarin erg belang rijk. Mensen verwachteen të- staat recht dat wij overal wat van afweten. Je moet daarom voortdurend bijblijven en veel vakliteratuur lezen'. “Vooral de laatste jaren is op het gebied van software ont zettend veel veranderd. Het is een hele complexe markt met een enorm aanbod. De klant verwacht in die inge wikkelde materie een goed advies van de verkoper'. Een nieuw aspect in die ser vice is de persoonlijk ver koop. ‘Ik ga steeds vaker met artikelen langs de klanten en zoek op deze manier ook nieuwe afnemers', aldus Ton Willem Burger. Burger Boek en Kantoor pro fileert zich als een speciaal zaak. ‘Daar hebben we heel bewust voor gekozen', zegt Ton Willem Burger. ‘Toen we vier jaar geleden de zaak ver bouwden, hebben we een aparte hoek gemaakt met luxe artikelen, zoals lederen organisers en luxe schrijfwa ren. Dat sloeg aan'. ‘Wij hebben het publiek dat om de wat luxere artikelen vraagt', weet Wim Burger. “Vaak willen mensen ge schenken geven in de vorm van een pennenset of een or ganiser. Bij ons kunnen ze echt alle kanten op'. Volgens vader en zoon Bur ger kijken ze voortdurend ’door de ogen van de consu ment’ naar hun assortiment. Zo nodig passen ze het aan. ‘Het assortiment van een kantoorvakhandel is sterk in beweging', zegt Ton Willem Burger. ‘Door de automatise ring zijn veel artikelen weg gevallen, maar er komen bij na dagelijks weer nieuwe bij. Dat maakt ons vak zo boei end'. Het maakt zowel vader als zoon niet uit dat de zaak hen al snel zeventig uur in de week aan het werk houdt. Ton Willem Burger: “Vooral in het boekenvak geldt: het moet een hobby van je zijn'. WADDINXVEEN - ‘Dit is een prachtig vak', zegt Waddinx vener Frits van Kempen, al gemeen directeur van de gra fische bedrijven Veldwijk- Van Loon BV in Waddinxveen (Oranjelaan), Moerkapelle en Berkel en Ro denrijs, in een vraaggesprek met het kwartaalblad ’Rabo Kring Nieuws’. Frits van Kempen: ‘Je bent voortdurend 'creatief bezig en ziet de fraaiste mailings en brochures de deur uitgaan', g De Waddinxveense onderne mer heeft zijn eigen plaats in het bedrijf van drie genera- ties Veldwijk verworven. ‘Als ik over een aantal jaren stop, word ik opgevolgd door Fred en Berend Veldwijk, de beide zonen van Jan Veld- I wijk, zoon van de oprichter Waddinxveen'. De christen-democraten over wegen met de volgende ’offen sive thema’s’ de campagne in Waddinxveen te gaan voeren: 1) Veiligheid, inclusief crimi naliteitsbestrijding en ver keersveiligheid; 2) Zorg, met name ten behoeve van oude ren; en 3) Gezins- en familie- beleid, waarbij het CDA met nadruk aandacht zal vragen voor het nijpende tekort in Waddinxveen aan buiten schoolse kinderopvang en peuterspeelzalen. Bij Faunaland Hoodie (Brederolaan) midden op de foto de heer Hooaendoorn (en links op de foto de neer Van Dijk van de Rabobank). De winnaar is (rechts op de fo to] mevrouw J.C. Loef (Sparrengaarde 4). Haar slagzin luidt: De pinpas met chipknip Kómt, de portemonnee pakt z'n biezen, want 'n beetje betaler zal voor de pin nige chipknip kiezen! In Waddinxveen heeft het CDA een speciaal campagne- team geïnstalleerd, waarvan Egbert Roozen voorzitter is. Egbert Roozen is in het dage lijks leven verantwoordelijk voor de public relations van de Stichting Vakopleiding Schildersbedrijf aan de Lima- weg. In een brainstormbijeen- komst met het campagne- team bespraken de eerste tien CDA-kandidaten van de gemeentelijke lijst de ver schillende activiteiten en the ma’s van de komende cam pagne. Het CDA zal ook in het Gouwedorp campagne voeren onder het landelijke motto ‘Samen leven doe je niet alleen'. Daarnaast zal gewerkt worden met thema ‘Samen gezicht geven aan WADDINXVEEN - Na mens ABN AMRO Bank (Juliana van Stolberg- laan) en de Rabobank Waddinxveen (Kerk- weg-Oost) hebben Wad dinxveense onderne- I mers dinsdag 23 en woensdag 24 december de vijf chipknipcheques ter waarde van ƒ100,- uitgereikt in het kader van een speciale actie rond dit nieuwe betaal middel. De onderne- In kapsalon De Kni^pery (Kerkweg-Oost) rechts °P de winnaar links op de foto is mevrouw A. van Beek (Prin ses Beatrixlaan 47). Haar slagzin luidt: De pinpas met chipknip bied mij nog meer betaalgemak. Dus heb ik middeld een 8,4. ‘Dat levert ons landelijk gezien een vier de plaats op', vertelt Frits van Kempen. ‘Een resultaat waar wij zeer trots op zijn'. Met zijn zestig medewerkers en een jaarlijkse omzet van veertien miljoen gulden be hoort Veldwijk-Van Loon in middels tot de middelgrote die geparkeerd stond aan de drukkers. Dreef. Er wordt een rugzak ‘We halen onze neus niet op vermist. De auto stond nog voor klein drukwerk', geeft geen twee minuten onafgeslo- Frits van Kempen aan. ‘Maar ten geparkeerd. Tussen dinsdag 9 december en maandag 15 december is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Pas sage. Een ruit was ingeslagen en er wordt een autoradio- Veldwijk-Van Loon grafische cassetterecorder vermist, bedrijven BV. “Wij zijn hele- Op donderdag 18 december maal ingericht op fullcolour rond 9.15 uur hebben twee drukwerk', vertelt hij. jongens van ongeveer 19 jaar ‘De vraag naar kleurendruk- vanaf de Coenecoopbrug ge probeerd een ijzeren staaf op een auto te gooien. Een 20-jarige man uit Bo skoop reed op de Henegou- werweg en kon door hard remmen nog net de staaf ont wijken. Er is wel schade aan de auto ontstaan door het over de staaf heen rijden. De jongens waren blond en droegen spijkerbroeken. Een van hen droeg een groen jack. De politie heeft in de omge ving niemand meer aange troffen. Vader Wim en zoon Ton Willem Burger van Burger Boek en inxveen. (Foto: Rabo- ZEVENHUIZEN/MOE RKAPELLE - Op de laatstgehouden leden vergadering van de kiesvereniging van de SGP in Zevenhuizen- Moerkapelle is de kan didatenlijst samenge steld. Het huidige raadslid M. de Vries had tevoren te kennen gegeven niet meer aan een raadspe riode te willen begin nen. Hij staat op de ne gentiende plaats van de kandidatenlijst. R. de Gooijer, de wethouder in het college van deze pe riode zal weer als lijst trekker fungeren. Op de tweede plaats staat D.J. Bac, die al en kele jaren in de scha- duwfractie meedraait. Beiden werken in het onderwijs en wonen in de kern Moerkapelle. Deze twee SGP-kandi- daten worden op de der de plaats gevolgd door J. Vente uit de kern Ze venhuizen. Ook hij heeft jarenlange ervaring in de schaduwfractie. Nieuw op de lijst is M. Bosman. Op de vijfde plaats staat M. Slingerland, de oud- voorzitter van de kies vereniging. Op de lijst zijn 20 kandidaten ge plaatst en er is een hori zontale lijstverbinding aangegaan met de plaatselijke RPF. I van het grafisch bedrijf. Frits van Kempen begon der tig jaar geleden als boekhou der bij Drukkerij Veldwijk aan de Oranjelaan. Hij is met de grafische onderneming meegegroeid en nu algemeen directeur van alle bedrijven die onder de naam Veldwijk- Van Loon opereren. Dat zijn de grafische bedrij ven in Waddinxveen en Moer kapelle, een displaybedrijf in Berkel en Rodenrijs en een reprobedrijf in Moerkapelle. “Veldwijk stond jarenlang in het Gouwedorp bekend als ‘de drukker van het Weekblad voor Waddinxveen', het plaatselijke nieuwsblad', ver telt Frits van Kempen. ‘Daarmee was de drukkerij één dag na de bevrijding be gonnen. In 1990 is de krant overgedaan aan een landelij ke dagbladuitgever. Er is na die tijd veel veranderd in ons Bij Heemskerk Electroworld (Dorpstraat) rechts op de foto mevrouw Heemskerk. De winnaar (links op de fo to) is P.C. de Wit (Beethovenlaan 21). Zijn slagzin luidt: De pinpas met chipknip zo lekker plat. Daarmee zit je echt goed! Betaalgemak èn geen dikke beurs onder je gat! pen politieke jaar. Fractiesecretaris drs. Wout Neutel gaf een overzicht van de resultaten van de gemeen teraadsvergadering van woensdagavond 17 december. In deze bijeenkomst werd een groot aantal besluiten geno men. Het belangrijkste was wel de aanvaarding van het verkeerscirculatieplan, waar mee het kader is aangegeven waarbinnen Waddinxveen de komende jaren een groot aan tal verkeerstechnische maat regelen gaat uitvoeren. Het CDA heeft over dit on derwerp de afgelopen tijd veel bijeenkomsten georgani seerd met leden van specifie ke belanghebbenden. Wout Neutel was verheugd dat de gemeenteraad zich nu in grote eensgezindheid ach ter de uiteindelijke voorstel len van Burgemeester en Wethouders heeft kunnen scharen. Positief gestemd was de CDA-fractie over het stemge drag van de Partij van de Ar beid. Deze partij is zich de af gelopen tijd gaan verzetten tegen de mogelijke aanleg van een ’westelijke randweg”. Veel deskundigen, daarin ge steund door het CDA, zien de aanleg van deze weg als de enige toekomstgerichte oplos sing om de verkeersintensi teit in Waddinxveen te doen afnemen. Aan het eind van het debat in de gemeenteraad bleek de Pv dA tot vreugde van het CDA wel te kunnen instemmen met het verkeerscirculatie- Bij Iets Totaal (Koningin Wilhelminaplein) rechts op de foto mevrouw De Bruin en mevrouw Rooseboom (links op de foto de heer Geenen van de ABN AMRO Bank). De winnaar is (op de foto rechts staat de heer Geenen) mevrouw G. v.d. Starre (Prinses Beatrixlaan 19). Haar slagzin luidt: De pinpas met chipknip, daarmee kun je alles kopen en hoef je niet met een volle portemonnee te lopen. waai®, Chj. Fl? ff' I V

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 13