F r Elke ochtend... I r n Leden zetten eensgezind corporatie om in stichting Krista Brugman brengt bezoek aan Europees Parlement in Straatsburg f r ALLES VOOR UW OPEL... Project politiekorps voor probleemkinderen Él Consul van van Marokko Openingstijden Rabobank- Reizen Politie pakt Waddinxveners Verrassing Dance Radio kalkhoven Van Elswijk b.v. KORTING Kerngroep geeft 60 mille voor Ethiopië op bezoek bil Bijn en Gouwe 4| Waddinxveen blikt terug op kabbelend jaar 1998! I 1 WADDIN w ibfe* -;4 •ZT 0182-613500 moeder een bezoek gebracht aan het Europees Par- 1 ’41 OPLAGE 14.500 EXEMPLAREN KOPEN/VERKOPEN? I I I t officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 'k Hazerswoude-Dorp l l l I I I I I I Bij inlevering van 1 fotorolletje deze advertentie I I I I I I I I I BOSKOOP/W ADDINXVEEN - In de kerstnacht werd bij de politie melding gedaan van diefstal van twee schilderijen uit een horecabedrijf. Aan de hand van een gegeven signalement konden even la ter twee verdachten worden aangehouden op het Wilgen laantje van het Gouwebos. De twee mannen zijn 22 en 23 jaar oud en komen uit Wad dinxveen. Ze hadden de schil derijen niet meer in hun be zit. 0,19 0,33 0,49 Geldig t/m 31 jan. ’98 derlands voorzitterschap in j- j.. 11 ft van dit jaar waren ingeroosterd in de vakken economie, maat schappijleer, geschiedenis en aardrijkskunde. De opdracht was een opstel te schrijven met als thema wat iemand zelf kan doen of betekenen voor Europa. Aan de jury werd een selec tie uit 73 opstellen voorge- 1 1 T> 2 .1 1 reikt door Erik de Zwart, jurylid en presentator van radio 538. bij ontwikkelen en afdrukken 9x13 WADDINXVEEN - De Kern- WADDINXVEEN - Consul- generaal El Ouidani van Ma rokko heeft een beleefdheids bezoek aan Waddinxveen ge bracht. De Marokkaan, die onlangs in de standplaats Rotterdam is benoemd, wilde zich oriën teren op de Nederlandse sa menleving. Ook wil het con sulaat in voorkomende geval len bemiddelen bij problemen met inwoners van Marok kaanse afkomst. Dit bemiddelingswerk is de taak van sociaal attaché El Medrai. Hij vergezelde in Waddinxveen de consul-gene- raal, bijgestaan door een tolk. Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman ontving het gezelschap in het gemeente huis. Bij de ontvangst waren ook aanwezig WD-wethou- der Maria Wientjens-van der Velden (minderheden, educa tie en welzijn), contactmede- werker J. Kukler van het po litiedistrict Gouwe-IJssel, be- stuursvoorlichtster Ine Jansen en Marianne van Ul- den van kabinetszaken. De onderwerpen van gesprek aan het Raadhuisplein waren criminaliteit, het gedrag van jonge Marokkanen, proble men rond de moskee aan de Busken Huëtlaan en de mo gelijke oplossingen hiervoor. het ministerie van Justitie en een regionaal onderzoek van de Rijksuniversiteit van Lei den in het district Rijn- en Aarlanden in het korps Hol lands Midden. Daaruit blijkt dat de achterliggende proble matiek bij deze jongeren vaak zorgelijk is. Om die op te lossen is een persoonsgerichte aanpak no dig, gericht op de sociale ach tergronden en de omgeving van het kind, zo is geconclu deerd. De nieuwe hulpverle ning gaat voor een periode van een half jaar proefdraai en in Alphen aan den Rijn en Gouda en omliggende plaat sen. ■F* A 5 ft opvangen en begeleiden. Met dit nieuwe project wordt geprobeerd te voorkomen dat het kind verder afglijdt in het criuminele milieu. WADDINXVEEN - De Zoe- termeerse radiozender Dance Radio 91.6 en een aantal (re gionale) ondernemers hebben het asielzoekerscentrum in Waddinxveen op kerstavond verrast met 100 liter Choco mel, 100 kerststerren en vijf versierde kerstbomen. WADDINXVEEN/LEIDERDORP - In de Goudse regio gaat het politiekorps Hollands Midden kinderen onder de twaalf jaar, die een strafbaar feit hebben gepleegd, NIEUWJAARSRECEPTIE ners Midden-Holland. Bij de ze aan de Mercuriusweg in Waddinxveen-Zuid gevestig de beheerstichting is ook de stichting SSW aangesloten. In het totaal beheert Woon partners Midden-Holland 4.450 verhuureenheden in de gemeenten Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle. Nu alle deelnemende organi saties een gelijke rechtsvorm hebben zijn vervolgstappen mogelijk om de bestuurlijke structuur binnen Woonpart ners Midden-Holland te ver eenvoudigen. De huurdersorganisatie HWZM, die actief is in de ge meenten Waddinxveen en Ze- den. Tijdens de laatste zit ting van het Europees Par lement in Straatsburg in dit jaar was de Waddinx veense winnares van de op stelwedstrijd, Krista Brug man (leerlinge van het Me andercollege te Zoetermeer) legd. De prijs werd uitge- in gezelschap van haar 1 1 moeder en haar vriend te gast bij Elly Plooij-van Gor in het afgelopen jaar heeft de fractie van de WD in het Europees Parlement op initiatief van de liberale Europarlementariër Elly Plooij-van Gorsel in ver schillende plaatsen in het land scholieren geïnfor meerd over Europa. Aan deze gastlessen was een opstelwedstrijd verbon- Het politiekorps Hollands Midden biedt deze hulp in sa menwerking met de Raad voor de Kinderbescherming en de Stichting Jeugdzorg Den Haag-Zuid Holland Noord. De politie registreert ieder kind na aanhouding. Bij herhaling brengt de politie het boefje in contact met de hulpverlening. De hulpverleners houden zo de probleemkinderen nauw lettend in de gaten en kun nen in een vroeg stadium in grijpen als weer het dreigt te gaan, zo verwacht de politie. De politie stelt deze hulpver lening in naar aanleiding van een landelijk onderzoek van WADDINXVEEN/ZEVEN- HUIZEN - De algemene le denvergaderingen van de wo ningbouwvereniging Wad dinxveen’ en van de woningbouwvereniging ’Be ter Wonen’ in Zevenhuizen- Moerkapelle hebben inge stemd met de omzetting van de beide corporaties in een stichting. De ’Woningstichting Wad dinxveen’ heeft in het Gouwe- dorp in totaal 1.528 woningen in eigendom en de ’Wonings tichting Beter Wonen’ in Ze venhuizen-Moerkapelle in to taal 748 huurwoningen. Beide woningstichtingen ma ken deel uit van Woonpart- dl Voor woonhuizen in Boskoop en Waddinxveen de makelaar. ve&ooM makelaardij b.v. zijn immers unaniem geno men. Tijdens de druk bezochte le denvergadering van de wo ningbouwvereniging ’Wad dinxveen’ werd door de leden ook benadrukt dat nu snel ge werkt moet worden aan een totale juridische fusie. WADDINXVEEN - Na Nieuwjaarsdag zijn de openingstijden van de Rabobank Waddinxveen (Kerkweg-Oost) aange past en dus ook die van de afdeling Reizen. De afdeling Reizen van de Rabobank Waddinx veen is voortaan van maandag tot en met vrij dag open van 09.00- 17.00 uur uur, langer open op de donderdag avond (18.30-20.30 uur) en op zaterdag gesloten, doch wel telefonisch be reikbaar van 10.00- 15.00 uur. WADDINXVEEN - Nog één volle dag en het jaar 1997 is voorgoed verleden tijd. In Waddinxveen lij ken de twaalf maanden in het algemeen wat kabbe lend aan een ieder voorbij te zijn gegaan. Dat geldt natuurlijk niet voor iedereen persoonlijk, maar volgens ons wel voor de gemeente als geheel. Voor het winkelcentrum De Nieuwe Passage kon nog niet de eerste paal worden geslagen, maar op de valreep is wel het lang verwachte verkeerscircula tieplan door de gemeente raad vastgesteld. Dit kar wei kan nu beginnen. Het jaar 1997 werd zeker ge kenmerkt door de komst van een nieuwe burge meester Fedde Jonkman, die daarvoor zijn eerste ge meente Rijnsburg verliet. Hij en zijn vrouw hebben zich als opvolgers van Kees van der Linden en zijn echtgenote eveneens laten kennen als een sympa thiek stel dat er beslist niet op uit is tegenstellin gen in de gemeenschap te vergroten. Integendeel. Onze eerste burger is het afgelopen jaar met zijn ambtenaren en de gemeen teraadsleden heel druk be zig geweest om zowel fi nancieel als organisato risch orde op zaken te stellen. Gebrek aan voldoende steun van zijn achterbaan en gezondheidsredenen waren na de zomer voor CDA-wethouder Jan Hiele- ma redenen om zich niet meer voor een nieuwe raadsperiode beschikbaar te stellen. In 1997 werd ook weer een ijskoude Elf stedentocht gehouden, waaraan ook tientallen Waddinxveners hebben meegedaan. Aan de Wad dinxveense hefbrug over de Gouwe werden voorzie ningen getroffen om het beklimmen ervan door jon geren beter tegen te gaan. Nu Waddinxveen op het punt staat van een kabbe lend 1997 afscheid te ne men maakt de bevolking zich in ieder geval klaar voor van een nieuw jaar met een nieuwe gemeente raad en een nieuw college van Burgemeester en Wet houders. Staat de gemeenteraads verkiezing in maart ge pland, een paar maanden later zal ook een nieuwe Tweede Kamer gekozen zo dat met nieuwe volksverte genwoordigers op locaal en landelijk niveau een nieu we eeus kan worden inge stapt. WADDINXVEEN/STRAATSBURG - De Waddinxveen- sel. se Krista Brugman, die bij de plaatselijke WD kan- De Europa-lessen die be- didaat staat voor de gemeenteraad, heeft met haar trekking hadden op het Ne- moeder een bezoek gebracht aan het Europees Par- lement in het Franse Straatsburg. De scholiere had de eerste helft deze prijs gewonnen door mee te doen aan een op stelwedstrijd. venhuizen-Moerkapelle, dringt daarbij aan op een zo spoedige mogelijke fusie. Volgens directeur R.J. Masci ni van Woonpartners Mid den-Holland hebben de huur ders klaarblijkelijk groot ver trouwen in Woonpartners Midden-Holland. De beslui ten tot omzetting van de ver enigingen naar stichtingen groep Ontwikkelingssamen- --- werking Waddinxveen heeft in Den Haag een cheque van 60.000 gulden overhandigd aan NOVIB-directeur drs. Max van den Berg. Het geld is bestemd voor het door de kerngroep onder steunde plattelands-ontwik- kelingsproject in de Noord- Ethiopische provincie Tigray. De Ethiopische partnerorga nisatie REST (Relief Society of Tigray) zet zich daar in om de levensomstandigheden te verbeteren door het herstel van de natuurlijke omgeving. Hierbij moet onder andere gedacht worden aan waterbe heersing door de aanleg van dammen en terrassen om zo de landbouw te verbeteren. Herbebossing is een ander belangrijk onderdeel om de bewoners van het gebied be tere kansen te geven. Dit jaar toog de kerngroep met een uit zeven personen bestaande delegatie naar het Haagse NOVIB-kantoor om daar de Waddinxveense bij drage te overhandigen. Bij de aanbieding schetste werd de moeilijke periode ge schetst die de kerngroep ach ter de rug heeft door het ver trek van een groot aantal le den na de afsluiting van het vorige project. Hoewel door de komst van een aantal nieuwe leden een enthousiaste start gemaakt kon worden met het nieuwe project, blijft de behoefte aan uitbreiding van de groep groot. In zijn dankwoord zei NOVIB-voorzitter drs. Max van de Berg dat hij tijdens zijn bezoek aan Ethiopië dit vooijaar getroffen was door de inzet en de betrokkenheid van de mensen bij de door REST uitgevoerde projecten. f Weekblad voor addinxveen «■SB UW TELEVISIEDOKTER I 5» zieningen uitgerust om het beklimmen ervan moeilijker te maken. (Foto: Evert Hardendood). Links op de foto Krista Brugman met haar moeder Hetty, WD-Europarlementariër Elly Plooij-van Gorsel en Martijn Gilhuis. op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze 24 uur service 3 maanden garantie Ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast, enz.. Bloemsierkunstonaar Win» Rip was één van de Wad- Wij wensen u een veilig HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2574 DINSDAG 30 DECEMBER 1997 eB 7 Spoorstraat 17-29 2801 BA Gouda TeL (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 GEMEEN Postcode: I wenen vuur reven uui iri uc uui. vvwi were vrijblijvende kennismaking betaalt u f 14.25 Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad l on Riin en Gouwe. /‘W «A Kantoorboekhandel Kon. Wilhelminaplein 6 Waddinxveen .TeL (0182) 61 3061 Fax (0182) 619115 3-50 10x15 11x16,5 5.-1 f ï'VWs-- Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. Waddinxveen kreeg in de persoon van Fedde Jonkman uit Rijnsburg een nieuwe burgemeester als opvolger van Kees van der Linden. Op de foto krijgt hij de ambtsketting omgedaan door lo<o-burgemeester Joop Neele. (Foto: Ar chief - Sjaak Noteboom). Op de in het Waddinxveense café-hotel-restaurant De Unie genomen foto van links naar rechts E. Groen, O.G. Hartman, G. van der Vlist, R.J. Mascini en mevrouw H.J de Boer. (Foto: Woonpartners Midden-Holland-Viktor van Leeuwen). I f De Waddinxveense hefbrug over de Gouwe is met voor zieningen uitgerust om het beklimmen ervan een stuk De traditionele nieuwjaarsreceptie wordt gehouden op maandag 5 januari 1998 van 17.00 tot 19.00 uur in het gemeentehuis. Het college van burgemeester en wethouders nodigt de inwoners van Waddinxveen, de vertegenwoordigers uit het verenigingsleven en het bedrijfsleven van harte uit hierbij aanwezig te zijn. U kunt dan samen met de leden van het gemeentebestuur terugblikken, vooruitzien en elkaar over en weer het beste toewensen voor het nieuwe jaar. In afwijking van voorgaande jaren verstuurt het gemeentebestuur dit jaar geen nieuwjaarskaarten meer. Het geeft hiermee gehoor aan de oproep van Milieuminister de Boer te stoppen met het ’zinloze rondpompen van papier' Het gemeentebestuur wenst de inwoners van Waddinxveen een gelukkig en voorspoedig 1998. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. <4s-‘ I Julianastraat 6 SM Waddinxveen tel. (0182) 61 23 09 dinxveners die mee heb ben gedaan aan de ijskou de Elfstedentocht. (Foto: Archief - Eric Taal).

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 1