Tjitte Prins (CDA): Westelijke Raadslid Frans Bos voert nieuwe lijst van D66 aan UivAMte d.enkt by Zonwering ook MM wMHtfckijn SUPERSTUNT Nu 99.- randweg vereist grote inzet gemeente Tim Donders derde bij Nintendo-titelstrijd Kees Stet jr. in AF-centrum vooor ouderen Lofprijzing in De Rank Winterwandeling langs Wiericke >55 EnniBALANCE PLAYSTATION PAGINA 15 WOENSDAG 7 JANUARI 1998 WFFKBLAD VOOR WADDINXVEEN gemeenteraad Op de foto van links naar rechts de D66-kandidaten voor de nieuwe gemeenteraad Albert Grooten, Yvonne van Went, af- delingssecretaris Leen de Haan, Bauke Zoodsma, lijststrekker Frans Bos, Marcel van Reede en Wim de Wit. politieke in- ge- Energiebesparing Wat heeft het CDA-inbreng 5 fc i breder is, want hierbij houd je meer rekening met aspec ten als draagvlak voor be- leveren breng'. ‘In de politiek ben je in de eer woordiger: je taak is onder Betuwelijn en Hoge Snel- heidsLijn en het oplossen van slaagt in samenwerking met andere overheden (Boskoop en provincie) de problematiek en de oplossingen te beschrij ven en onder de aandacht te ‘In de visie van het CDA moet hier in de volgende periode veel aandacht aan worden ge geven. Hetzelfde verhaal nu specifiek bereikt in de dis cussies over het verkeerscircu latieplan? Wat vindt u van het optreden van de andere politieeke par tijen in het verkeersdebat? Tjitte Prins: ‘Een aantal the ma’s is tijdens het interview aan de orde geweest, zoals de westelijke randweg. In het verkiezingsprogramma wordt de veiligheid van de zwakke verkeersdeelnemers centraal gezet'. ‘Dat betekent dat de komen de raadsperiode hard ge werkt moet worden aan de aanleg van fietspaden langs de hoofdwegen, zoals de Ju liana van Stolberglaan en de Willem de Zwijgerlaan'. O GSM TELEFOON GEEN AANSLUITKOSTEN (117.50 RETOUR) MET PLAYSTATION VOOR 99.- GOUDA/WADDINXVEEN - Komende zaterdag 10 januari houdt de KNNV (vereniging voor veldbiologie) een winter- wandeling langs de Wiericke. Het is een pittige wandeling na de feestdagen. De wande laars wordt verzocht zich te verzamelen om 10.00 uur bij het NS-station Gouda (Bloe- mendaalse zijde). De rit wordt per auto ge maakt. De excusie duurt on geveer een halve dag. ‘Het CDA geeft voorts priori teit aan maatregelen om de overlast van het vrachtver keer te beperken. Ook vinden we een goede staat van on derhoud van de wegen, maar ook van het groen, van groot belang1. U hebt met een aantal ande ren het CDA-verkiezingspro- gramma geschreven. Wat zegt het programma over het ver keer? Tjitte Prins: ‘Het leveren van een goede inbreng staat of valt met een goede voorberei ding en dat kost heel veel tijd. Mijn baan en mijn gezin vra gen echter ook heel veel tijd. Ik heb me daarom niet kandi daat gesteld voor een verkies bare plaats1. ‘Het is trouwens verheugend om te zien dat er weer nieuwe kandidaten zich beschikbaar hebben gesteld, zodat het CDA beschikt over een goede lijst'. Voor de lange termijn wordt een westelijke randweg aan gehaald als oplossing? Komt deze westelijke randweg er? ken Rijnlandstraat’) en ver volgens in de gemeenteraad hier even gemakkelijk mee instemt'. ‘Kortom, je weet niet wat je aan ze hebt. De PvdA zegt te gen de westelijke randweg te zijn, dat zeggen ze tenminste in de raadscommissie en in hun verkiezingsprogramma, maar in de gemeenteraad stemmen ze in met het ver keerscirculatieplan, waarin de westelijke randweg een belangrijke plaats inneemt'. ‘De PCW heb ik niet kunnen betrappen op inconsistenties in hun inbreng. De PCW-ver- keerswethouder Joop Nelee zou echter wel wat meer daadkracht mogen uitstra len1. Hoe vond u de besluitvorming over het verkeerscirculatie plan? KAZERNESTRAAT 7 - GOUDA (0182)51 34 15 WADDINXVEEN - Raadslid Frans Bos voert de kandi datenlijst van D66 in Waddinxveen aan voor de ge meenteraadsverkiezingen op woensdag 4 maart. belanghebbenden zijn hoord en meegewogen, kan een evenwichtig voorstel wor den geformuleerd. ‘De inwoners', vindt Frans Bos, ‘zijn er niet voor de over heid, maar de overheid is er voor de inwoners. Daarom willen de democraten dat de uitgaven voor de gemeentelij ke organisatie uiterst kri tisch worden bekeken'. Zo is D66 voorstander van het overbrengen van het Gou- webad in particuliere han den, omdat de exploitatie voor de gemeente veel te duur is. De gemeente kan wel jaar lijks geld beschikbaar stellen om het gebruik van het zwembad voor de inwoners betaalbaar te houden. D66 dicht de gemeente een belangrijke rol tóe in het sti muleren van ’duurzaam ge drag’. Goede voorlichting, in formatie en voorbeeldgedrag kunnen de inwoners daartoe motiveren. slanker worden! van twaalf j aar het verkeers circulatieplan (VCP) vastge steld. Een mijlpaal. Najaren lange discussies kunnen de voorziene verkeersmaatrege len nu uitgewerkt gaan wor den. De vaststelling van het ver keerscirculatieplan is voor ons aanleiding een interview te hebben met de Waddinxve- ner Tjitte Prins, die het CDA souffleerde op het gebied van verkeer en vervoer. In het dagelijks leven is drs.ing. Tjitte Prins (37) ver keerskundige bij het advies bureau Goudappel Coffeng. In zijn functie stelt hij be leidsnota’s en verkeersadvie- zen op voor het rijk, provin cies en gemeenten. Tetris mix en match. De resultaten van deze wed strijden werden meegenomen naar zaterdag 3 januari. De strijd begon die ochtend om half tien opnieuw met het spelletje Diddy Kong Racing, waarna een ranglijst ont stond waarvan de beste 75 deelnemers doorgingen naar de volgende ronde. Bij deze ronde werd het spel letje Yoshi’s Island gespeeld. De 50 deelnemers die in drie minuten zoveel mogelijk pun ten wisten te vergaren gingen door naar het volgende spel Donky Kong. Ook bij dit spel vielen 25 deelnemers af. De 25 resterende spelers speel den vervolgens Super Mario Cart. Via de spellen Diddy Kong Racing, Wave Race en Zelda speelden de drie overgeble ven kandidaten, Tim Don ders (Waddinxveen), Patrick Wessels (Rotterdam) en Seth Rietdijk (Maassluis) de uit eindelijke finale die door de organisatie Back to Basic werd genoemd omdat men als finalist goed op de hoogte De stemming, die zoals ge- 45-jarige afdelingsvoorzitter bruikelijk schriftelijk en ver- trouwelijk onder alle leden werd gehouden, leverde hem de meeste stemmen op. De ledenvergadering van D66 heeft de stemming formeel bevestigd. Op diezelfde bij eenkomst is ook het partij programma vastgesteld en door de afdelingsvoorzitter aan de nieuwe lijsttrekker aangeboden. De 51-jarige Frans Bos (Pa- paverveld) is journalist en freelance-redacteur van di verse dag- en financieel-eco- nomische vakbladen. Hij is lid van de raadscom missies voor economische za ken en financiën,, van verkeer en vervoer en van sociale za ken en bestuurslid van het recreatieschap Reeuwijkse Plassen en van het algemeen bestuur van Midden-Holland. Tweede op de lijst is de 33-ja- rige jurist Bauke Zoodsma (Roosje Voshoeve), financieel- juridisch beleidsmedewerker bij de gemeente Alphen aan den Rijn en plaatsvervan gend projectleider van het theater aldaar. Hij is plaatselijk voorzitter van de Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) en heeft tal van bestuursfuncties bekleed bij de Jonge Democraten, on der meer in zijn vorige woon plaatsen Groningen en Zoe- termeer. Derde op de D66-lijst staat de 45-jarige Yvonne van Went (Trompstraat). Zij heeft di verse functies in organisaties van (ouders van) verstande lijk gehandicapten bekleed en is nu adviseur van het ’Ou- derplatform aangepast leer lingenvervoer Waddinxveen en omstreken’. Verder is zij actief als bestuurslid van de wijkraad De Overkant in de Zeeheldenbuurt en de speel tuinvereniging De Overkant. Huidig raadslid en juridisch adviseur Marcel van Reede (leplaan) staat op een vierde plaats. De 40-jarige Waddinxvener is lid van de raadscommissies voor ruimtelijke ordening en bedrijfsterreinen, van volks huisvesting, welzijn, educatie en cultuur en van bezwaar- en beroepschriften. Op de vijfde plaats staat de alle deelnemers verdeeld over vier groepen aan de strijd een dergelijke randweg, met de spellen Mario Lost Le- Immers, de kosten bedragen veis, Cart 64 en Dr. Mario al gauw f 100 miljoen, waar- bij 50% gefinancierd moet worden door het rijk en J Hoe was het om als verkeers kundige aan de andere kant van de tafel te zitten en het verkeersbeleid politiek te be oordelen? Waarom staat u op een acht ste plaats op de CDA-kandi- datenlijst? FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Op de juiste plaatsen De deelnemers waren afkom stig vanuit heel het land. Van Heerenveen tot Valkens- waard, van Nijverdal en Ei- bergen tot Den Haag. Vrijwel de hele top van Nederland was aanwezig om zich te me ten met de deelnemers uit Waddinxveen. Tjitte Prins: ‘Aanvankelijk Vrijdag 2 januari begonnen was ik zelf behoorlijk scep tisch over de haalbaarheid van WADDINXVEEN - Zondag avond 11 januari om half ze ven houdt de Hervormde Stichting De Rank in de Re monstrantse Kerk (Zuidkade) een lofprijzingsdienst. Deze dienst, waarin ds. R. de Reuver uit Boskoop zal voor gaan, heeft het thema Psalm 150 meegekregen. Dit thema is door de voorbe reidingscommissie samen met de predikant uitgewerkt. het knooppunt waar de A20 (uit Rotterdam) aansluit op de A12 (uit Den Haag) her zien. Dit zal consequenties hebben voor de aansluiting van de Beijerinklaan op de A12‘. “Voorts zal volgens mij het ITC bij Boskoop in toenemen de mate (vracht)verkeer aan trekken. Naast Waddinxveen heeft ook Boskoop grote pro blemen met het vrachtver- het keer in het centrumgebied1. ‘Of de westelijke randweg er komt hangt af van de mate waarin het Waddinxveense ‘Daarbij mag niet worden vergeten dat de bewoners ook zelf initiatieven kunnen en moeten nemen en niet alles willen overlaten aan de over heid. De overheid moet de inwo ners binnen redelijke gren zen de ruimte geven hun ei gen woonomgeving in te rich ten', aldus Frans Bos. Namens D66 wijst hij ook op het verschil tussen macht en gezag. ‘Macht wil zeggen dat een besluit door een bevoegd lichaam wordt genomen, waarbij de meerderheid de doorslag geeft. Gezag bete kent dat altijd discussie mo gelijk is, omdat betrokkenen in de visie van D66 recht heb ben op een deugdelijke argu mentatie'. Voor D66 betekent dit dat de Waddinxveners veel meer bij de besluitvormingsprocessen moeten worden betrokken, onder meer door het instellen van een referendum. D66 pleit tevens voor het in voeren en actief raadplegen van platforms en vertegen woordigingen van belangheb benden. Bestuurders moeten in de vi sie van D66 eerst de belang hebbenden (die vaak op hun gebied het meest deskundig zijn) raadplegen alvorens voorstellen te doen. Pas als de meningen van de WADDINXVEEN - Na een gedwongen periode van stilstand door de ver bouwing van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) begint de cul turele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) vol gende week dinsdag avond 13 januari om acht uur met de uitvoering van het winterprogramma. De culturele commissie, die al jaren haar avonden organiseert op maandag, moet in de komende maanden om technische redenen uitwijken naar de dinsdagavond. In de nieuwe toneelzaal van het Anne Frank-cen trum wordt dinsdagavond opgetreden door Kees Stet jr. met medewerking van Jan van Twuyer van het Holland Zuyderzee Cabaret. Kees Stet jr. is de zoon van de legendarische, in 1979 overleden, humorist Kees Stet, die met name in de vijftiger en zestiger jaren landelijke bekend heid genoot door optre dens in de Bonte Dinsdag- avondtrein, Mies-en-scè- ne, bij Willem Duys in het programma 'Voor de vuist weg' en in de Rudi Carell- show. Kees Stet houdt zich voor al bezig met het organise ren van avonden voor se nioren. De shows van Kees Stet genieten lande lijke bekendheid en zijn zeer gewild. Het programma is geti teld ’Tierelantijnen’ en brengt de bezoekers naar de sfeer van de Bonte Dinsdagavondtrein. Ge bracht worden onder meer operettemelodieën, "virtuoos pianospel, onver-, valste humor met confe rences en Hollandse lied jes, waarbij uit volle borst kan worden meegezon gen. De toegangsprijs voor de ze prachtige culturele avond bedraagt slechts ƒ4,- per persoon. Na deze avond komen nog drie of vier aovnden voor oude ren. Degenen die nog geen 50 jaar zijn en deze avond willen bijwonen zijn eveneens van harte welkom. l^ooriMse/tWcf reeds 11 jaar ervaring succes vooraf schrifteiijk gegajan- wetenschap pelijk getest bel voor een gratis figuur- analyse hebben bij randweg'. ‘Een voorbeeld hiervan is de Henegouwerweg (N207), die overbelast raakt en met het ‘Dit betekent dat de politiek gereedkomen van het Gouwe- 1 1 1 aquaduct bij Alphen aan den Rijn zal dit nog verder toene men'. paalde maatregelen bij de be- ‘Verder wil Rijkswaterstaat volking. Daarvoor is het no dig dat je goed weet wat er leeft bij de bevolking. Geluk kig dat de politiek daarom be slist en niet de technocraten'. Albert Grooten (Molenring), ook lid van de raadscommis sie voor volkshuisvesting, welzijn, educatie en cultuur. Hij is werkzaam bij NKF Ka bel BV als accountmanager voor PTT-Telecom en vervult daar enkele bestuurlijke ne venfuncties. De huidige D66-fractievoor- zitter Wim de Wit staat op ei gen verzoek op een onverkies bare plaats om ook jongere kandidaten een kans te ge ven. Opvallend is dat bij de voor keuren voor aandachtsgebie den, die de kandidaat-raads- leden voorafgaand aan de schriftelijke stemming kon den opgeven, de beleidson derdelen financiën, sport, economische zaken, maat schappelijke aangelegenhe den en milieu hoog scoren. D66 Waddinxveen wil dat de gemeente een zuiniger en zorgvuldiger- financieel beleid voert en meer dienstbaar is aan de inwoners. In het par tijprogramma ’Het moet an ders’ ligt de nadruk op deze twee punten en op het vergro ten van de leefbaarheid in Waddinxveen. ‘Bij leefbaarheid gaat het dik wijls om details en allerlei kleine zaken die ons dagelijks leven beïnvloeden: losliggen de stoeptegels, overhangende takken, hondenpoep, onkruid enzovoorts', weet D66-lijst- aanvoerder Frans Bos. Het beleid van de gemeente moet volgens hem gericht zijn op ’het gevoel van veilig en prettig wonen’, waarbij de kwaliteit van de woonomge ving het best gericht kan zijn op buurtniveau. Buurtbewo ners weten meestal zelf het beste wat zij in hun buurt prettig vinden. Initiatieven voorts een groot deel door de provincie'. ‘Het rijk en de provincie heb ben allebei te maken met krappe budgetten voor derge lijke grote projecten en het rijk geeft prioriteit aan groot- Tjitte Prins: ‘Ik moet toege- schalige, dure projecten zoals ven dat het opstellen van ver- keerskundige adviezen wel degelijk iets anders is dan het verkeersproblemen in de ste- van politieke in- delijke gebieden'. ‘Er blijft dat voor gebieden als het onze weinig over. Wet- plaats volksvertegen- houder Jan Hielema heeft ’■j j j—binnen de CDA-fractie echter andere de mening van de voortdurend betoogd dat ook mensen ’in het gemeentehuis de andere overheden belang te brengen’. Als verkeersadvi- hebben bij een westelijke seur redeneer je veel meer vanuit je vak: wat is ver keerskundig de beste oplos sing*. De CDA-verkeerskundiqe Tjitte Prins, achtste op de kandidatenlijst van de cnris- ten-democraten. Tjitte Prins: ‘Moeilijk. Ook hier is sprake met een klas siek politiek verdelingspro- bleem: wie geven we meest en wie het minst'. ‘In dit geval ging het vooral om hét vraagstuk waar lei den we het groeiende verkeer college van B. en W. er in langs. Verdelen we het ver keer, zodat meerdere mensen een stuk van de ellende krij gen (bijvoorbeeld door ver keer over de Schielandweg en Rijnlandstraat te geleiden) of brengen*, concentreren we het verkeer (op de Kanaalstraat of de He negouwerweg)'. ‘Uit een oogpunt van recht- geven. Hetzelfde vaardigheid ben je geneigd te geldt in grote lijnen ook voor kiezen voor een verdeling van de Rijn-Gouwelijn (het ’ver hef verkeer: ieder een stukje trammen’ van de spoorlijn)', van de (verkeers)ellende. Maar hier komt ook een vak matige invalshoek bij kijken'. ‘Het blijkt namelijk dat als je het verkeer concentreert er per saldo minder geluidsover last is en je beter in staat bent op de drukke plekken voorzieningen aan te leggen zoals fietspaden, rotondes et cetera*. ‘Dit is geen prettige bood schap voor de mensen die wo nen aan de drukke straten, die nog drukker zullen wor den. Maar hoe vervelend dit ook is, per saldo is dit het bes te beleid en daar heeft de he le raad mee ingestemd'. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense heeft na een voorbereiding - - - moest wezen van alle spel computers van Nintendo. Op een groot scherm van twee bij drie meter moesten de finalisten als eerste het spel Tetris spelen op de Game Boy, daarna op de 8 bits com puter Super Mario 3, op de Snes het spel Super Mario World en uiteindelijk op de Nintendo 64 het spel Lylat Wars. Deze finale was een belevenis op zich. Op deze grootte en met behoorlijke geluidsver- sterking was het echt prach tig om te zien maar ook machtig om te spelen. Op de eerste plaats eindigde Seth Rietdijk. Hij kreeg uit handen van de organisatie de winnaarsbeker en de wissel- beker uitgereikt die hij vol gend jaar weer moet verdedi gen. Namens de sponsors ont ving hij een Nintendo-softwarecheque ter waarde van f 500,-. Op de tweede plaats eindigde Patrick Wessels. Hij kreeg de beker en een softwarecheque ter waarde van f 250,-. Tim Donders eindigde op de derde plaats en ontvang een soft warecheque ter waarde van f. 100,-. Ook voor de jongere deelnemers waren er prijzen te winnen. Anne Wil Donders (groep tot en met 8 jaar), Maurice Angenent (9 en 10 jaar) en Kars Frijters (11 en 12 jaar) ontvingen van Loek Beukers namens de organisa tie een beker en van Gert v.d. Wal namens de sponsors en softwarecheque ter waarde van f 50,-. Tjitte Prins: ‘We hebben er naar gestreefd serieus aan dacht te besteden aan alle de len van Waddinxveen, want er zijn veel mensen die het verkeer beschouwen als een probleem'. ‘Niet alleen in de eigen straat, maar ook als ze zich dagelijks, bijvoorbeeld lopend of met de fiets over straat be geven. Door deze wijze van aanpak zijn een aantal maat regelen gewijzigd, bijvoor beeld de afsluiting van de Burgemeetser Trooststraat'. “Voorts hebben we aandacht gevraagd naar de argumenta tie van het college en aange drongen op het uitwerken van een aantal alternatieven. Indien we met elkaar een be leid willen voeren waarvan een aantal mensen in Wad dinxveen de nadelen van on dervindt, dan moeten we wel heel zeker weten dat er geen haalbare alternatieven zijn. Op deze wijze is het beleid steviger onderbouwd'. ‘We hebben ook meer aan dacht gevraagd voor de plat- telandswegen in de gemeen te. Deze wegen zijn namelijk behoorlijk onveilig: een groot deel van de verkeersongeluk ken vindt plaats op dergelijke wegen'. ‘En dat terwijl er op een groot aantal van deze wegen dage lijks veel schoolkinderen rij den. Op ons aandringen zal hierover een specifieke noti tie worden opgesteld. Hier zal het CDA ook de komende tijd aandacht voor blijven vra gen*. ‘Tenslotte hebben we ook na drukkelijk aandacht ge vraagd voor de verlichting van de wegen in Waddinx veen. Deze is niet overal even goed te noemen. Neem bij voorbeeld het Stationsplein: hier staan vaak mensen in het donker te wachten en er rijden veel fietsers'. ‘Door de slechte verlichting blijft het een onaantrekkelij ke en onaangename hoek van Waddinxveen. Op ons aan dringen zal er een verlich- tingsplan worden opgesteld1. De gemeente moet zo snel mogelijk een projectplan ’energiebesparing* voor open bare gebouwen opzetten en daarbij gebruik maken van eco-stroom en alternatieve bronnen als zonne- en wind energie. Bovendien vindt D66 dat in elk voorstel aan de gemeente raad de directe en indirecte effecten op het milieu moeten worden aangegeven. Vraag en aanbod moeten vol gens D66 de richting van de gemeentelijke zorg aangeven. Eigen initiatief en medever antwoordelijkheid van de in woners zijn daarbij belang rijk. Bij de huidige vernieuwingen in het zorgbeleid zijn goede afspraken nodig met wijkver pleging, kraamzorg, gezins verzorging, ouderzorg en zorg voor gehandicapten. Sport is belangrijk voor de sa menleving. Jongeren die sporten kunnen hun energie kwijt, leren met spelregels omgaan en hebben rekening te houden met hun medespe lers en tegenstanders. ‘Top-sport stimuleert het sporten en daarom moet de gemeente top-sport en sub- top-sport positief benaderen', stelt D66-lijstaanvoerder Frans Bos. Tjitte Prins: ‘Ik verbaas me over een heleboel zaken. Bij voorbeeld hoe slecht sommige partijen zich soms voorberei den. D66 is hiervan een voor beeld. De ouderen (Unie 55+) wijzen het voeren van beleid af en vluchten in stokpaard jes en detailmaatregelen'. ‘Bij de VVD verbaas ik me erover dat men in de raads commissie heel gemakkelijk iets roept (’Wij zijn tegen het afsluiten van de doorgetrok- WADDINXVEEN - In het laatste weekeinde van de kerstvakantie werd in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer het jaarlijkse Nintendo-kampioen- schap gehouden. De Waddinxvener Tim Donders vero verde na twee dagen spelen de derde prijs. 4K i i-t (Foto: 066-Sjaak Hootoboom). ste i’ Pnuen vaia* popen exJ BTW en in «.onwobc mei een GSM dbrw u <c (0182) (0182) 61 66 38 met de TFM-methode s /l Jklëïff Vivanteals de sfeer moet blijven hangen wanneer de zon onder is. r Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel- (0182) 61 61 19 HARWA Fax (2 straten achter het gemeentehuis) l> e eer v n J e leven DebiteL I

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 15