Be Fair-voorzitter kritiseert vloekers WSE winnaar Axis-toernooi VERZIJL sport Ruime overwinning voor Flyers-heren Rowah-zusies in handbalseiectie Korfballers schieten tekort tegen 'Tempo' Turngoud voor zuesjes Verweij Loterij Be Fair Rowah-jeugd succesvol Vitesse wint zaaltournooi Expositie De Sperwer Kaartavond Gouwe Rijders Van der Made generaal kampioen bij De Sperwer Darten in Het Zuidhonk SCHAATSEN VOLOP Sjoelscores Nieuwjaars borrel HCW Korbis-jeugd maakt indruk PAGINA 25 WOENSDAG 7 JANUARI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN zorgd door 229.129 kg oud WADDINXVEEN - Zaterdag NOREN DOMBI-NOREN YSHOCKEY KUNST aantal malen achter elkaar de korf wisten te vinden (1-4). Een afstandsschot van Yvon ne Visser bracht de achters tand van Korbis weer terug tot 2-4. Tempo korfbalde in deze fase bekeken en strafte de tweede klasse van de dis- trictscompetitie en trok met 12-18 aan het langste eind. Korbis heeft nu uit zes wed- op de gemeente gedaan moe ten worden. Vooruitblikkend vermeldde de Be Fair-voprzitter de ver- geselecteerd voor het selectieteam van de regio Rotter dam. GOUDA St. Anthoniestraat 7-11 WADDINXVEEN Passage 218 ALPHEN a/d RIJN Raadhuisstraat 408 WADDINXVEEN - Het eeerste herenteam van Flyers- baskethal behaalde een ruime overwinning in de uit wedstrijd tegen Rebound. Dames 1 - geplaagd door blessures - verloor van BOB. Heren 2 behield de onge slagen status. Winst was er voor dames 3 en meisjes-ad- spiranten. WADDINXVEEN - De scores van de sjoelclub Waddinx- veen (Alberdingk Thijmlaan) luiden: 1. Jan Kersbergen 1416, 2. Andre van Gemeren 1389, 3. W. Slingerland jr. 1375; 1. Pascal van Gils 1322, 2. Cor Faay 1297, 3. Ed den Drijver 1287; 1. Asha den Drijver 1207, 2. C. van Wijk 1192, 3. Alex Supusefa 1178, 1. Ceron van Beek 1127, 2. J. Ridder 1116, 3. A. Warmelink 1049. Het gemiddelde van de ze avond was 114.96. Het ge middelde van de vereniging is 116.114. Het totaal van de vereniging is 375458.000. de grond blijven kijken?' ‘Stel je voor zeg dat ik ze in de ogen moet kijken. Zullen ze een boog om me heen lo pen? Oh, verrek, daar staat hij. Oh, wat nu? De avond er voor liggen ze er al wakker van over hoe er de volgende morgen op ze gereageerd zal worden'. ‘Mensen dit mag en kan niet! Wij zijn een vereniging en dat betekent dat wat hier staat en dat wat wij zijn van ons allen is als leden. Van een ieder dus, met zijn of haar gebreken, inbreng, in tentie, belevenis, verwach ting en emotie'. ‘Het is allemaal goed be doeld. Maar toch en dat is onze boodschap als bestuur naar u toe. Hou alstublieft rekening met elkaar, respec teer elkaar'. Wat nog niet eerder gebeurde in de historie van dit toernooi gebeurde nu wel. Onder grote publieke belangstelling won WSE overtuigend deze finale- partij. Met verzorgd voetbal speelde WSE het balletje goed rond en sloeg men op de juiste momenten toe. Het werd uiteindelijk 3-0 voor WSE. Daarmee werden de Waddinxveners winnaar en mochten zij de eerste prijs ontvangen uit handen van Ruud Visser, directeur van Axis-Aandrijvingen en spon sor van dit toernooi. De prijs voor de beste keeper werd gewonnen door John Roest van Olympia. Tot beste speler werd uitgeroepen Ra- chid Oulgout van Lisse. De meeste doelpunten werden gemaakt door Roberto Boom van UVS. WADDINXVEEN - Op de zaterdag na de Kerstmis is een deel van de jeugd van Korbis-korfbal actief ge weest. BI had een rustige kerst gehad en haalde uit in en tegen Maassluis (1-5). B2 won thuis van Nikantes (8-3) en nestelt zich voor zichtig bij de sub-top in hun competitie. Cl speelde een lekkere partij tegen Vlaar- dingen. Het werd een span nende 3-3 gelijke stand. Ook C3 speelde gelijk tegen KOAG (2-2). C2 verloor met minimaal verschil de thuis wedstrijd tegen RKC (2-3). een goede partij tegen de nog ongeslagen kampioenskandi- daat Blitz. Wel was Blitz de betere ploeg, maar Flyers gaf goed partij en benutte de ge boden mogelijkheden ruim schoots (51-91). Topscoorder was Biniam Davids met 16 punten. Jongens-adspiranten 2 vergooide de kansen op winst in de eerste helft. Door enkele grote perioden niet te scoren had Argus met de pau ze een voorsprong van 15-36. De tweede helft deed Flyers het beter, maar meer dan acht punten inlopen was er niet bij (48-61). Topscoorder was Mathijs den Duik met 13 punten. werd er wederom sportief en mooi voetbal gespeeld met veel spannende spelmomen ten. Ook hier was het WSE dat Feijenoord in de openings wedstrijd versloeg en daar mee een goede basis legde voor de rest van de dag. De overige wedstrijden liepen ook heel voorspoedig. Er werd met 2-1 gewonnen van UVS en met 3-1 van Olympia. Ook de A-junioren speelde dus de finalepartij tegen de winnaar van de andere poule. Het was Lisse dat via een overwinning op Sparta, een zwaar bevochten overwin ning op Katwijk en een nipte overwinning op NSV ’46 als eerste in de andere poule ein digde. de wedstrijd met een flitsen de actie van het eerste aan- valsvak, die via Mark ven Er werd vrijdagavond en zaterdag geturnd in diverse categorieën in de E-, D-, C- en B-lijn door tientallen turnsters uit de Goudse re gio. Het was een toestel- wedstrijd waarbij geturnd werd op brug, balk en vloer met afzonderlijke prijzen. De Waddinxveense turn sters Berlinda en Maijolei- ne Verweij van Pro Patria Zoetermeer deden mee in de categorie junior B. Ber linda turnt dit seizoen voor het eerst in de B-lijn en Maijoleine is zowel van ca tegorie, van jeugd naar ju nior, als van C- naar B-lijn overgestapt. Mede door de verzwaring van de FIG-reglementen (Féderation Internationale du Gymnastique) beheer sen beide Waddinxveense meisjes nog lang niet alle onderdelen en zitten hun uitgangswaarden nog on der de 10. Op het eerste toestel brug won Berlinda Verweij goud met 7.40. Marjoleine werd tweede met 6.30. Bij de balk was het Maijoleine die goud in ontvangst mocht nemen met 9.10 en werd Berlinda tweede met 8.55. Op de vloer turnden beide Poot de sportieve successen van onder andere het eerste team. In financieel opzicht heeft Be Fair-voetbal het af gelopen boekjaar niet slecht speelvelden zal een beroep gedraaid. De organisatie van de eerste WADDINXVEEN/ZOETERMEER - Vrijdag en zater dag werd in De Driesprong in Zoetermeer gestreden om de Butterfly Cup. Aan de turn wedstrijd, die was georganiseerd door turnvereniging Saturnia (Bleis- wijk), namen ook Waddinxveense turnsters succes vol deel. den tot de eerste treffer van de wedstrijd leidde. Daarna kwam het Waddinx veense achttal moeilijk tot scoren, terwijl de gasten uit elfde en voorlaatste prijs ging Alphen aan den Rijn wel een naar M. Engelen uit Gouda met lotnummer 2375. De laat ste prijs viel op lotnummer 1149 van R. van Gelooven. WADDINXVEEN - In de zesde competitieronde is Kor bis-korfbal er tegen streekgenoot ’Tempo’ (Alphen aan den Rijn) niet in geslaagd voor een verrassing te zor gen. WADDINXVEEN - Voor de achtste keer hield WSE-voet- bal in sporthal ‘de Dreef een groots opgezet tweedaags toernooi voor haar A- en C junioren. ring van Oranje doel vrouw Laura Robben en het vizier bij de voorwaartsen niet goed competitie is ongeveer voor de gericht stond, ging Rowah de helft gespeeld. Er is een aantal eerste wedstrijd van het nieu- elftallen dat de mogelijkheid we j aar met 14-11 ‘het schip heeft kampioen te worden. Da- mes 1 staat op een gedeelde tweede plaats. Heren-vetera- nen staan op een derde plaats. Bij de jeugd staan jongens Al en BI beiden op de eerste opnemen in een uitwedstrijd plaats. Meisjes Dl staan op de tegen het Maassluise Unitas. tweede plaats. Omdat Rowah dit seizoen geen mini-team op de been kan brengen, moesten enkele zeer jonge spelers met de D- jeugd meespelen. Dat Rowah hierdoor aan fy sieke kracht inboet neemt de trouwe suporter op de koop toe. Het is immers elke week weer een lust voor het oog om deze kleine snaken te zien spelen. Ondanks prima keeperswerk van Sharon Brouwer en Stef Hoogendijk won Unitas het duel, na een ruststand van 5- 3, verdiend met 10-7. De Ro- wah-doelpunten waren van de hand van Sander Mooling, Dominick van der Tas en Jel- mer Schmitt. sie heeft in het afgelopen trek jaar weer voor een record ge- WSE-A1, de winnaar van het Axis-toernooi. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt vrijdag avond 8 januari om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) haar traditionele kaartavond. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. De deel nemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging, dus ie dereen is welkom. Na het kaarten is er de prijsuitrei king met leuke prijzen. avondvierdaagse in Wad- dinxveen was een groot suc ces en krijgt dit jaar een ver- doeltreffend, terwijl Tempo met scherper en doelgerich ter spel de voorsprong kon uitbouwen met vijf treffers. Het enige wapenfeit dat Kor bis er tegenover kon stellen was een doelpunt van Mark van den Brink vanaf de straf- worpstip (6-13). Via doelpunten van Frits Vis ser (afstandsschot) en Yvon ne Boomers (doorloopbal) gaf Korbis de score weer een draaglijker aanzien (8-13). Korbis slaagde er na deze treffers niet in verder terug te komen. Bovendien werd Wim Lebbing met een rode kaart het veld uitgestuurd na een reactie op een elleboog stoot van een tegen-stander. Marino van Zwet kwam ver volgens in de ploeg voor Wim Lebbing. Tempo wist hierna het spel te dicteren en voor de tweede maal in de wedstrijd de voorsprong te vergroten tot zeven doelpunten (9-16). Hoewel Tempo in de slotfase wat slordiger ging spelen kon Korbis niet echt veel dichter bij komen. Doelpunten van onder meer Marino van Zwet en Donja van Otterloo be werkstelligden de uiteindelij ke 12-18 eindstand. Na afloop liep ook coach Si mon Trommel nog tegen een tweede gele kaart op van de nogal autoritair leidende scheidsrechter. Door deze ne derlaag blijft Korbis hangen in de tweede helft van de ranglijst. In de volgende competitieron de gaat Korbis op bezoek bij Oranje Nassau (Amsterdam), eveneens een staartploeg. Een overwinning op de Am sterdammers zou de kansen op lijfsbehoud in de tweede klasse kunnen vergroten. De overige teams van Korbis kwamen met wisselend suc ces in actie. Korbis 2 bleef te gen Vitesse 3 (Barendrecht) met en 16-12 overwinning aan de goede kant van de sco re. Een ruime 15-7 overwin ning was weggelegd voor Kor bis 3 tegen Thor 3 (Rotter dam). Korbis 4 daarentegen dolf het onderspit tegen Thor 2 (9-13). Het vijfde Korbis- team slaagde er evenmin in om de punten te pakken. Te gen Gemini 5 (Gouda) werd het 11-15. WADDINXVEEN - De meeste jeugdteams van de Waddinxveense handbal vereniging Rowah Zuidplas Assurantiën moesten voor een thuiswedstrijd aantre den in sporthal ‘de Dreef. De meisjes B2-junioren speelden tegen het gefu seerde Ventura (Schiedam). De eerste tien minuten ont spon zich een gelijkopgaan- de strijd. Met een fraai schot van afstand doorbrak Kim van Stel de ban 1-0. Daarna verliep het vloeien der en kon Rowah uitlopen naar een 8-2 voorsprong bij rust. Hoewel het spelbeeld in het tweede bedrijf rom meliger was, kwam de over winning voor de meisjes van trainster Maija Sloof geen moment in gevaar. Met een eindstand van 13-3 bleven beide punten in Waddinxveen. De overige Rowah-doelpun- ten waren van Moniek Hoefnagel, Kim van Stel, Kim Hoffmans, Nicole Sloof en Kim van Leeuwen. Ver- meldingswaardig is nog dat een zieke keepster Elise Demeijer in het doel waar dig werd vervangen door de Kimmen. De jongens B troffen einde lijk een tegenstander die ze konden hebben. Met een aanmoedigende interim coach Ton Verkleij werd het Rotterdamse ETC met een 26-13 nederlaag terug naar de Maasstad gestuurd. De D-jeugd nam het op te gen aardsrivaal Oliveo (Pij- nacker). Mede doordat Sha ron Brouwer de ballen met handen en voeten uit haar doel ranselde ging Rowah met een 4-2 voorsprong naar de limonade. Na rust was er geen houden meer aan en zette Rowah Oliveo met duidelijke cij fers 7-2 aan de kant. De treffers waren van Jelmer Schmitt, Sander Mooling en Stef Hoogendijk. Dat de (relatief) jonge C- meisjes in een zware com petitie zijn ingedeeld, is in tussen genoegzaam bekend. Dit bleek ook tegen EMM (Middelburg). De Zeeuwen worstelden nauwelijks en kwamen met een 1-13 over winning bovendrijven. Hoe kranig keepsters Joelle Hoogendijk en Marjo de Schipper zich ook weerden, er was geen houden aan. De Zuid-Hollandse eer werd gered door Marjo de Schip per. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereni ging De Sperwer houdt vrij dag 8 januari en zaterdag 10 januari in haar clubgebouw aan de Stationsstraat weer haar jaarlijkse verenigings- tentoonstelling. Verdeeld over 18 verschillende klassen zul len meer dan 200 postduiven door de Waddinxveense post duivenliefhebbers tentoon worden gesteld. Vrijdag 9 ja nuari vindt de keuring plaats door een keurmeester van de Nederlandse Groep van Keur meesters van Postduiven. De tentoonstelling is vrijdag geo pend vanaf 19.30 uur. Op za terdag is de tentoonstelling geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats omstreeks 16.00 uur. sponsors en donateurs van de hockeyclub Waddinxveen (HCW) gehouden in het club- WADDINXVEEN - Het goed bezochte BI zaal toernooi van Be Fair voor betaalde jeugdelf- tallen in sporthal ’de Dreef is gewonnen door Vitesse (Arn hem). Be Fair eindigde met Bi op de laatste plaats. De Wad dinxveners speelden twee maal gelijk tegen Telstar en de winnaar Vitesse (1-1) en verlo ren van Excelsior (0-5). In de strijd om de voorlaatste plaats werd met 1-4 verloren van AZ. In de finale won Vitesse met 0- 3 van Noordwijk (dat op het laatste moment de plaats in nam van den Bosch). Derde werd Haarlem, dat met 0-2 won van Excelsior. Vijfde werd Telstar dat 2-2 speelde tegen Sparta, maar na strafschop pen won en AZ zevende, waar door Be Fair op de laatste plaats terecht kwam. Asics Waddinxveeen deelde aan ie dere deelnemer een voetbaltas uit. Een uitverkiezing waar Ro wah trots op mag zijn. Het is immers voor een kleine hand balvereniging moeilijk een goed evenwicht te vinden tus sen verhoging van het presta tieniveau en het spelplezier om elke week ‘gezellig een balletje te gooien'. Omdat Rowah voor elke leef tijdscategorie slechts één team op de been kan brengen dienen beide, niet altijd goed verenigbare doelstellingen, in dezelfde ploeg gecombineerd te worden. Dat Marion en Bianca van Ham er desondanks toch in geslaagd zijn om zich bij de keuzeheren in de kijker te spelen, mag dan ook als een prestatie van formaat worden gezien. Misschien dat handballend Waddinxveen de beide geta lenteerde zusjes nog eens te rugziet in een nationaal (jeugd)team. De meeste teams van Rowah hadden dit jaar een moeilijke start. Blijkbaar zaten bij de meeste speelsters en spelers de oliebollen nog in de benen. Zo stond het meisjes B2-team voor een lastige uitwedstrijd tegen WIK (Vlaardingen). Thuis was van deze tegen stander immers met miniem verschil verloren. De eerste domper kregen de meisjes reeds te verwerken voor het vertrek. Vaste keep ster Elise Demeijer kon niet meespelen, waardoor Kim Hoffmans en Kim van Stel ie der een helft de kooi moesten verdedigen. Al snel bleek dat de Vlaar- dingse opponent ook wat gro ter uit de kluiten gewassen bleek. En omdat de overigens uiterst zwak acterende arbi ter (te) veel fysiek geweld to lereerde, leidde WIK bij de rust met 8-4. Doordat de keepster van WIK zich in het tweede bedrijf ont popte tot een jongere uitvoe- in‘. De Waddinxveense treffers waren van Moniek Hoefnagel, Kim Hoffmans en Kim van Stel. De D-junioren moesten het WADDINXVEEN - Tijdens de traditionele nieuwjaars receptie van Be Fair-voetbal, zaterdag 3 januari in de goed bezochte kantine in het War- naarplantsoen, heeft voorzit ter H. Poot een dringend be roep gedaan op de leden om elkaar met meer respect te behandelen en een einde te maken aan het vloeken op en rond de velden. Letterlijk zei hij: “Wij gaan als leden en als vrienden en vriendinnen vaak niet cor rect met elkaar om. Er zijn mensen die met lood in hun schoenen ons complex op ko men lopen'. ‘Wat zal ik nu weer naar mijn hoofd geslingerd krij gen? Hoe zal die en die zich nu weer naar mij toe gedra gen? Kan ik mijn hoofd op richten of moet ik maar naar tie Sport als met hoofdtrai ner Arie van der Laan. Beide contracten geven enige ze kerheid op de middenlange WADDINXVEEN - Donder dagavond 8 januari is er in het wijkgebouw Het Zuid honk (Zuidplaslaan) weer een dartavond. De avond wordt opgesplitst in twee delen. Van 19.00 tot 20.00 uur komt de jeugd aan bod. Daarna spelen de vol wassenen tot 22.30 uur dit aantrekkelijke spel. De kosten bedragen f 2,50 per persoon. Ook wat betreft de indeling van de avond kan er worden gekozen uit een com petitie of een ‘gezelligheids- spel‘. ‘Reken elkaar niet af op ei kaars gebreken. Haal het goede in de mensen naar bo- ven. Een ieder zit wel eens in volg. De oud papier-commis- een dip. Trap hem of haar er r__ niet verder in, maar 1 hem of haar eruit. Nog maals, dit is onze boodschap papier op te halen, voor het nieuwe jaar'. Ook stoorde de Be Fair-voor zitter zich aan het gevloek op lenging van de contracten en rond de velden en deed hij* met zowel hoofdsponsor Ak- een dringend beroep op trai ners, begeleiders, ouders en anderen hier iets tegen te doen. In zijn terugblik op het afge- termijn. lopen jaar memoreerde Huib Voorts zal getracht worden het tekort aan speelvelden en aan kleedruimte op te los sen. Met name voor de oplos sing van het tekort aan meisjes een mooie vrije oe fening. Hier was het Ber linda die won met 8.90, Maijoleine kreeg 8.75. Na dat de meisjes van alle lij nen en categorieën geturnd hadden werd bekend ge maakt wat per onderdeel de hoogste wedstrijdscore was. Op brug ging deze Butterfly Cup naar Daphne de Heij, jeugd C-lijn turn ster en ploeggenote van Berlinda en Marjoleine, met de score van 9.20. Op balk ging de beker naar Maijoleine en tot verbazing van Berlinda won zij deze Butterfly Cup voor haar vrije oefening. De Wad dinxveense Denise v.d. Leur, lid van Saturnia (Bleiswijk), turnde deze wedstrijd mee in de catego rie Pupil II B-lijn. Zij liet drie zeer net uitge voerde oefeningen zien: brug 8.70, balk 6.90 en vloer 8.65 waarvoor ze drie maal een gouden medaille in ontvangst mocht nemen. Vrijdag 10 januari zullen de turnsters meedoen aan de regionale kampioen schappen, de eerste wed strijd op weg naar de natio nale kampioenschappen in juni van dit jaar. was Jeanet Deeleman met 12 punten. Meisjes-adspiranten 1 deed van zich spreken door ëen WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense postduiven vereniging De Sperwer is R.A. van der Made het afgelopen vliegseizoen de beste geweest. Naast het kampioenschap ge neraal onaangewezen werd hij ook kampioen generaal bij de aangewezen duiven. Ook bij de oude duiven werd hij to taal eerste. Vorig jaar was R.A. van der Made ook al de beste. Op eni ge afstand werd de combina tie J. Janen en Zn. tweede en Joh.L. Bol derde generaal kampioen. Het vliegseizoen 1997 is niet zo eenvoudig geweest. Veel vluchten werden vanwege de verminderde weersomstan digheden een dag uitgesteld. Ook nam het aantal duiven af dat door de Waddinxveense postduivenliefhebbers werd Het eerste damesteam speelt heel ruime overwinning te be- geen gelukkige competitie. In halen op Oegstgeest (84-11). de wedstrijden tegen ‘gelijk- Topscoorster was Christel de waardige ploegen heeft coach Vries met 22 punten. Gerrit Jan Heijink steeds niet Jongens-kadetten 1 speelde de beschikking over zijn com plete selectie. De start van Flyers tegen BOB was niet goed en een sco re van zeven punten in vijf tien minuten was wel erg ma ger. De opgelopen achters tand van twaalf punten bepaalde dan ook het verlies. In de resterende minuten werd Flyers wel beter en luk te het scoren ook, maar BOB gaf de verkregen voorsprong maar gedeeltelijk kwijt en nam de twee winstpunten mee naar huis (39-46). Tops coorster was Astrid Scholten met 15 punten. Heren 1 ging op bezoek bij het laag geklasseerde Rebound. Het komt wel vaker voor, dat de heren van Flyers moeite hebben met teams waarvan op papier gewonnen kan wor den. Deze keer ging het echter van een leien dakje. Goed spelend was er met de pauze reeds een veilige voorsprong genomen (29-45). De tweede helft bouwde Flyers de voorsprong uit tot 35 punten, waarna de motivatie een beetje wegebde. De overwinning kwam echter niet in gevaar (58-83). Tops coorder was Wolter Zwijnen- burg met 29 punten. Heren 2 had meer moeite met Sigi dan de stand op de rang lijst deed vermoeden. De laat ste plaats van Sigi was niet af te lezen aan de onderlinge krachtverhouding, want er stonden twee gelijkwaardige teams in het veld. Wel was Flyers degene die het tempo bepaalde, maar echt afstand nemen lukte niet. Via 31-28 met de pauze werd de ongeslagen status toch behou den (62-52). Topscoorder was Rudo Van Loo met 23 punten. Dames 3 kon blij zijn met de 10 januari van vijf uur tot half goede eerste helft, waarin een acht wordt de traditionele voorsprong van veertien pun- nieuwjaarsborrel voor ouders, ten werd opgebouwd. De tweede helft was volledig voor Luba (Zoeterwoude), dat uit eindelijk op vier punten bleef huis aan de Sniepweg. steken (40-36). Topscoorster Komende zaterdag begint ook - na een winterstop van enkele weken - de midwintercompeti- tie. Dit is een aparte competi tie van vijf weekeinden. De wedstrijden worden allemaal op kunstgras gespeeld. Om 11.15 uur spelen meisjes B2 tegen Klein Zwitserland. Daarna zijn jongens Al aan de beurt tegen Catwijck. Om 14.15 uur spelen de meisjes BI tegen Rapid. Zondag 11 janu ari begint dames 2 tegen Nieuwkoop om 11.15 uur, ge- WADDINXVEEN - Notaris mr. P.L. van der Meulen heeft tijdens de kerstkienavopd van Be Fair-voetbal de winnaars getrokken van de loterij. De eerste prijs is gevallen op lot nummer 558 en was gekocht door A. van der Eijk. De twee de prijs was voor R. van Tol, die lotnummer 3607 in zijn be zit had. De familie Groenen boom had lotnummer 1798 en won daarmee de derde prijs. De vierde prijs was voor de fa milie Muijs die het lot 1337 had gekocht. Op lotnummer 1739, in het bezit van A. Sol, viel de vijfde prijs. De zesde prijs viel op lotnummer 2529 in het bezit van D. van Doorn. De zevende en achtste prijs waren voor H. van den Berg, die zowel lotnummer 1964 als den Brink al na enkele secon- 1295 had gekocht. Ook waren er nog prijzen voor S. van Dijk met lotnummer 3807, een ne gende voor Janssens en een tiende op lotnummer 203. De WADDINXVEEN - De zusjes Marion en Bianca van Ham, die spelen in het Bl-team van de Waddinxveense handbalvereniging Rowah Zuidplas Assurantiën, zijn volgd door heren 2 tegen Leon idas. Dames 1 speelt uit bij Forcial (Rockanje) en de vete- ranen-heren gaan naar Bode graven. Het eerste herenteam speelt in de zaal. De KNHB- Ondanks dat het volgens or ganisator en animator Leon Romijn steeds moeilijker wordt om de profclubs naar Waddinxveen te krijgen was het toch weer gelukt een sterk deelnemersveld bij el kaar te krijgen. Naast op beide dagen aan sprekende clubs als Fe ijenoord en Sparta waren er ook teams aanwezig die hoog in de landelijke amateur- competitie spelen, zoal s Quick Boys, UVS, Katwijk, DHC, Olypmia, Lisse en NSV ’46. De eerste dag werd er door de C-junioren gestreden om de Kees Verwoerd-trofee. De openingswedstrijd werd ge speeld tussen WSE en Fe ijenoord, waarbij WSE ver rassend won met 2-0. Deze overwinning was vooral het resultaat van goed samenspel en het in bedwang houden van de zenuwen. Vervolgens won de C-jeugd van WSE met 3-2 van UVS en met maar liefst 5-0 van Olympia. Door deze goede reeks mocht WSE aantreden in de finale tegen DHC, de winnaar uit de andere poule. DHC behaalde de finale door een overwinning van 4-3 op Sparta, een gelijk spel tegen Quick-Boys en een overwin ning op NSV ’46. De aftrap bij de finalepartij werd namens sponsor Hof man Automobielbedrijf ver richt door Lutz Paauwe. Na een zinderende drukbezochte finale, waarbij DHC ook nog een eigen doelpunt maakte werd het 4-4. Bij het nemen van shout-outs was het DHC uiteindelijk dat de meeste punten scoorde en daarmee de eerste prijs uit handen van Riet Verwoerd mocht ontvangen. WSE ein digde met veel strijdlust op een welverdiende tweede plaats. Patrick Rapmund van Quick Boys werd uitgeroepen tot beste keeper en Danito Petri- ni van DHC tot beste speler. Topscorer van het toernooi werd Hishee Berhane van WSE die 9x scoorde. De tweede dag werd het Axis- toernooi voor de A-junioren gespeeld. Bij de A-junioren Tempo was duidelijk sterker de slordigheidjes aan Korbis- in een tamelijk hard duel in zijde goed af, hetgeen ook in de score tot uitdrukking werd gebracht (2-6). Mark van den Brink wist vanaf de straf- worpstip Korbis weer wat strijden drie punten weten te dichterbij te brengen (3-6). halen en is terug te vinden in In het laatste gedeelte van de de lagere regionen van de eerste helft scoorden Tempo tweede klasse. en Korbis om en om doelpun- De Waddinxveners begonnen ten, waarbij de Korbis-pro- ductie werd verzorgd door Yvonne Boomers (na een uit- verdedigingsfout van Tempo) en Yvonne Visser (afstands schot). De 5-8 ruststand was een goede afspiegeling van de krachtsverhoudingen in het veld. Na hervatting van de wed strijd was Korbis gedurende de eerste tien minuten niet ingekorft. Toch is men bij de Sperwer niet ontevreden over het afgelopen seizoen. Tijdens een gezellige avond (er was een warm en koud buffet voor de aanwezigen) zijn in het clubgebouw van De Sperwer (Stationsplein) alle kampioenen van het afgelo pen seizoen gehuldigd. De kampioenen van de Sper wer in 1997 zijn: vitesse on aangewezen: Joh.L. Bol; vi tesse aangewezen^ R.A. van der Made; midfond onaange wezen: P.A. Noorlander en Zn; midfond aangewezen: R.A. van der Made; fond on aangewezen: H. Metselaar; fond aangewezen: H. Metse laar; oude duiven onaangewe zen: R.A. van der Made; oude duiven aangewezen: R.A. van der Made; jonge duiven on aangewezen: Joh.L. Bol; jonge duiven aangewezen: D. Hee- ren; generaal onaangewezen: R.A. van der Made; generaal aangewezen: R.A. van der Made; navluchten onaange wezen: Joh.L. Bol; navlucht aangewezen: Joh.L. Bol; kam pioen oude doffer: R.A. van der Made; kampioen oude duivin: Joh.L. Bol; kampioen jonge duif: Joh.L. Bol. A A (foto: WSC-voetbal 6. Wi/sman). - AANQHWVH'S'Jutv - WADDINXVEEN TEL: 01823 -1903^

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 25