HWin Consumenten winkelen het liefst op zaterdag Eben Haëzer'winnaar van schooldammen f AGENDA’S^ EN KALENDERS 1998 NU 1/2 PRIJS Regionale samenwerking bij onderwijs Voor opleiding Thaise jongens 33 Grontmij naar pand van Volvo Recordexport tuinbouwproducten r JalÈ ALLES VOOR UW OPEL... Goede Z^5 kalkhoven iuan/e Wateroverlast in WA-tunnel Expositie I morgen begint bij Vivante Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer Secrets and Lies in 'Kreater' CARWASH kunnen daardoor rekenen op een gedegen vakopleiding. OPLAGE 14.500 EXEMPLAREN ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) _VAuto\_ snelservice INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen I I ORGELS-PIANO’S KEYBOARDS Volop keus Volop voordeel!! Onderwijs de 26e maal het schooldam- geen verrassing dat de her vormde Eben Haëzer- school, evenals in voor- Een uitgeslapen collectie HOOFDKUSSENS MATRASSEN DEKBEDDEN Kon. Wilhelminaplein 6 - Waddinxveen ^ft(0182) 61 30 61 Fax (0182) 619115^ HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2576 WOENSDAG 14 JANUARI 1998 BOSKOOP - Tot eind febru ari is bij Voogt VSB bank aan de Zijde werk te zien van Sie- neke Brachel. Sieneke heeft een voorkeur voor werken met zijde wat een fascinerend proces is. Bij het aanbrengen vloeit de verf onmiddellijk uit in de vezel- structuur van de zijde. Siene ke vindt het boeiend om dit proces te combineren met een nieuwe schildering. De expositie is te zien tijdens de gebruikelijke openings uren van de bank, ook op za terdag van 9.30 tot 13.00 uur. Binnenkort zullen de giften die nog zijn nagekomen worden overgemaakt. Voor de actie, die onder controle staat van een aantal promi nente Waddinxveners, staat het speciale bankreke- ningnnummer 60.24.89.962 van de ABN AMRO Bank nog open. Volvo en de divisie Bouw Vastgoed van Grontmij heb ben in principe overeenstem ming bereikt over de aankoop van 25.000 vierkante meter terrein met het huidige kan toor en de showroom van Vol vo Trucks Bus. De gemeente Waddinxveen verwerft 18.000 vierkante meter terrein van Volvo, in clusief het gebouw van NE- BIM. Het collegevan Burge meester en Wethouders is zeer tevreden over het resul taat van deze transactie en stelde maandagavond 12 ja nuari de gemeenteraad hier van op de hoogte. De gemeen teraad neemt in zijn vergade ring van woensdagavond 28 januari een besluit over deze ’ruil’. De verwachting is dat dinsdag 3 februari de koop overeenkomsten worden ge tekend en dat woensdag 1 ju li de overdrachten plaatsvin den.Grontmij Zuid-Holland verhuist in de loop van dit jaar één van de regionale ves tigingen van de Divisie Ad vies Techniek naar Coene- coop, waar nu nog Volvo Truck Bus is gevestigd. De huidige Grontmij-vesti ging aan de Limaweg kan de sterke groei van de organisa tie niet opvangen. Het huidi ge personeelsbestand van on geveer 125 personen zal naar WADDINXVEEN - Het was pompen geblazen in de Prins Willem-Alexandertunnel, de verbinding onder de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn tussen het Koningin Wilhel minaplein en de Beethoven laan. De Waddinxveense vrijwilli ge brandweer moest er aan te pas komen om de plotselinge wateroverlast aan te pakken. Het verkeer moest gedurende die tijd worden omgeleid. Er waren problemen ont staan in de gebruikte water afvoer, zodat het lager gele gen wegdek van asfalt voor een belangrijk deel onder wa ter kwam te staann en het verkeer een andere weg moest zoeken. De brandweer lieden hadden het karwei overigens met hun materieel betrekkelijk gauw onder con trole. De Waddinxveense brandweerlieden hadden betrekkelijk gauw de plotselinge wateroverlast in de Prins Willem- Alexandertunnel onder controle. (Foto: Evert Hardendood). WADDINXVEEN - De Wad dinxveense ondernemer Gerrit Oudijk heeft in de eindejaarsperiode in Thai land een bedrag van 33.000 gulden kunnen overhandi gen aan father Raymond A. Brennan, die in Pattaya lei ding geeft aan een tehuis voor lichamelijk gehandi capte kinderen. Met het in Waddinxveen - onder het motto ’Elke gul den is 100 centen waard’ - ingezamelde bedrag kunnen de gehandicapte jongens zich in een vak bekwamen, zoals electronicamonteur of computerprogrammeur, waardoor ze een betere kans hebben een goed eigen inko- De rijksoverheid stimuleert deze bestuurlijke samenwer king. De samenwerkende be sturen met meer dan 80 leer krachten in dienst of die meer dan 2.000 leerlingen hebben, kunnen een stimuleringsbij drage van ƒ150.000,- per jaar tegemoet zien over een perio de van vijfjaar. Voor 1 april van dit jaar moet de intentieverklaring uit monden in een definitieve sa menwerkingsovereenkomst, die aangeboden wordt aan het ministerie van Onder wijs, Cultuur en Wetenschap pen (OCW). De schoolbestu ren worden door middel van een brief op de hoogte ge steld. WADDINXVEEN - Grontmij Zuid-Holland NV (Lima weg) trekt deze zomer in het dan lege pand van Volvo Truck Bus BV op het bedrijvenpark Coenecoop. De besprekingen hierover zijn vorige week door Volvo, In- ogem van de Grontmij Groep en de gemeente Waddinx veen succesvol afgerond. Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. men te verwerven. Gerrit Oudijk heeft het geld in een betrekkelijk korte tijd bij elkaar weten te krij gen, dank zij de gulle gaven van collega-ondernemers en particulieren waarover eer der in het Weekblad voor Waddinxveen is gepubli ceerd. De Nederlandse export van tuinbouwproducten over schreed in 1997 de twintig mil jard gulden. Dit bedrag is in clusief rexport (import gevolgd door export) en toegevoegde waarde. Hiermee groeide de uitvoer met vier procent en kon een nieuw record in de boeken worden geschreven. De producenten profiteerden van de vlotte export. Zij zagen hun omzetten in 1997 met gemid deld vier procent toenemen tot in totaal meer dan 14 miljard gulden, eveneens een record. Voorzitter J. van der Veen van het Productschap Tuinbouw meldde deze mooie cijfers in zijn nieuwjaarstoespraak op 8 januari. ’Met nog twee jaar te gaan in deze eeuw staat de Ne derlandse tuinbouw er prima voor. Met de records van de teelt en de handel heeft de tuinbouw nu een aandeel van meer dan veertig procent in de productiewaarde van de hele Nederlandse agrarische sec tor’, zo zei Van der Veen. De groei was met name te danken aan de goede resultaten in de siergewassensector. Vooral de afzet van bloemen, planten en bomen liep erg goed. Daarente gen daalde de productiewaar de bij de bloembollen vooral door het lage prijsniveau van met name lelies.’ De export van bloemen en planten heeft in 1997 het meest bijgedragen tot het nieuw record van twintig mil jard gulden. De uitvoer van beide siergewassen nam met maar liefst elf procent toe tot bijna acht miljard gulden. De export van de voedingstuin- bouw bereikte een omvang van 10,5 miljard gulden, terwijl de bollensector voor een bedrag van 1,35 miljard uitvoerde. Aan boomkwekerijproducten ging vorig jaar voor 740 dui zend gulden de grens over. In de voedingstuinbouw was het beeld minder florissant. De to tale productiewaarde bleef met vijf miljoen gulden wel gelijk aan die van 1996, maar de vol- legrondsgroenten en het fruit boekten magere omzetten. De glasgroentesector deed het be ter met een groei van de pro ductiewaarde van vier procent. ’De cijfers van het Landbouw- Economisch Instituut (LEI) van de bedrijven bevestigden dit beeld. De gemiddelde be sparing voor een glastuin bouwbedrijf bedroeg meer dan 50.000 gulden; het beste resul taat sinds jaren’, zo constateer de Van der Veen. De voorzitter zei er overigens direct bij dat gemiddelden in de tuinbouw niet alles zeggen. ’Er zijn be drijven die het heel goed heb ben gedaan, maar er zijn ook flinke groepen die moeite heb ben om overeind te blijven. In 1997 werd voor bijna negen miljard gulden aan tuinbouw producten ingevoerd. Hierbij gaat het voor meer dan tachtig procent om groeten en fruit. Het zijn meestal uitheemse producten of groenten en fruit die in een periode ingevoerd worden als de productie in ons land klein is. Van die geïmpor teerde producten wordt weer een groot deel uitgevoerd (reexport). Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 k Hazerswoude-Dorp De vrijwillige brandweer van Waddinxveen in actie in de Prins Willem-Alexandertunnel. (Foto: Evert Hardendood). gaande edities, als sterk ste schoolteam uit de strijd te voorschijn kwam. Het team behaalde 45 punten van de maximale aantal van 50 punten. Verantwoordelijk voor dit eminente resultaat waren Nick Baas, Wouter Smit, Mike van de Berg, Janet van de Sar en Willianne de Wit. Op de tweede plaats ein digde de hervormde Bet helschool met 35 punten. De derde plaats was voor de rooms-katholieke Kar dinaal Alfrinkschool met 32 punten. De openbare Dick Brunaschool legde met 31 punten beslag op de vierde plaats. Zaterdag, 17 januari ne men de Idnderen van de groepen 6, 7 en 8 plaats achter de dam borden. In het Coenecoop College kunnen bezoekers tussen half tien en half een deze damstrijd volgen. In elke poule van 6 deel nemers waren zaterdag twee prijzen te verdienen. De groepswinnaars zijn: Eben Haëzerschool: Mike van de Berg, Willianne de Wit, Johanneke Vermeu len, Marieke Olie, Stefano Bouwens, Charlotte van Hattum, Nick Baas, Wou ter Smit: Dick Bruna school: Mitchel Klatt, Mi ke Slot, Luciën Sloof; Bet helschool: Ricardo van Tol, Renate Sekeris, Ma- riska Bos: Kardinaal Alf rinkschool: Mandy Pink- se, Jeroen Enthoven, Fré- derique Gullikers, Gilles Bresser- Rehobothschool: Richard Kooiman, Tho mas van Dodewaard, Mark Nuijten, Daco Harkes, Daan Vermeij; Theo Thijssenschool: Mir iam van Zoelen; Prins Willem-Alexanderschool: Esra Akgoz, Paula Brou wer, Menno Versluis. verwachting later dit jaar ge faseerd verder gaan stijgen. De hoofddirectie van dit inge- kunnen bieden, is nieursbureau heeft de inten- -J“' tie om een aantal activitei ten, dat nu nog centraal geor ganiseerd is, gefaseerd naar de regio Zuid-Holland te ver plaatsen. Het huidige Volvo-kantoor bevat ruim 5:000 vierkante vloeroppervlakte en heeft uit breidingsmogelijkheden. De proj ectontwikkelingsgroep van Bouw Vastgoed van Grontmij denkt hierbij aan hoogwaardige bedrijfshuis vesting verdeeld over meer dere gebouwen. WADDINXVEEN - In Film- huis-Kreater (Kerkstraat) draait vrijdagavond 16 janu ari om half negen de Engelse film ’Secrets and lies’. Tijdens het Cannes Film Fes tival 1996 heeft ’Secrets and Lies’ de Palme d’Or’s gewon nen. Eén voor de beste film en één voor de beste actrice (Brenda Blethyn). In de door Mike Leigh gere gisseerde film uit 1995 spelen mee Brenda Blethyn, Timo thy Spall en Phyllis Logan. WADDINXVEEN - Tij dens het schooldamtoer- nooi hebben scholieren van tien Waddinxveense basisscholen (groepen 3, 4 en 5) in het Coenecoop College (Dreef) gepro- beerd zowel individueel als voor hun school team zo veel mogelijk partijtjes te winnen. De damclub Excelsior hield zaterdag samen met de evenementencommis sie van de Vereniging Openbaar C..2_. (VOO) zaterdag, voor toernooi. Het was ig_ dat de Eben WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 7 januari on dertekende wethouder Maria Wientjens-van der Vel den (WD) samen met haar collega-portefeuillehouders van Gouda, Moordrecht, Reeuwijk een intentieverkla ring, die betrekking heeft op bestuurlijke samenwer king in het openbaar basisonderwijs. @tekst:In het ka der van de intentieverklaring tussen de vier gemeen- aan de Limaweg in Waddinxveen is destijds officieel geo- ten zal de samenwerking gestalte krijgen op het pond door toenmalig Zuid-Hollands commissaris der Konin- personele en materiële vlak. gin mr. S. Patiin met naast hem de gaande en de komende directeur van net regiokantoor. (Foto: Archief Sjaak Note- Na schaalvergroting in het boom). hoger- en middelbaar be roepsonderwijs en voorgezet onderwijs, krijgt bestuurlijke samenwerking meer en meer gestalte in het basisonder wijs. Oorzaak is onder andere de decentralisatie-impuls van de rijksoverheid. Scholen wor den steeds autonomer en schoolbesturen worden voor meer zaken verantwoordelijk als het gaat om beleid in de school. Op zich een goede ontwikke ling, maar hiermee gaan ook financiële risico’s gepaard. Om deze risico’s het hoofd te samenwer king noodzakelijk. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Consumenten vinden de zaterdag de beste dag om te winkelen. Welgeteld 23% van de hen kiept voor de zaterdag als beste winkeldag, alle overige dagen scoren minder. De frequentie van het be zoek aan de koopzonda gen is relatief laag. Der tig procent van de consu menten heeft nog nooit van een koopzondag ge bruik gemaakt. Dit blijkt uit een onderzoek dat net NIPO in opdracht van de Nationale Winkelraad van MKB-Nederland heeft gedaan naar voor keuren van consumenten over dagen en tijden om boodschappen te doen en te winkelen. Bij het kie zen van de dag en het tijdstip waarop de dage lijkse boodschappen wor den gedaan, antwoordt 35% van de geënquêteer den dat de werktijden be palend zijn.Bijna de helft van de respondenten (47%) vindt de ochtend het beste tijdstip voor het doen van de dagelijkse boodschappen, terwijl twee van de tien consu menten de voorkeur ge ven aan de avond.Vier van de tien consumenten (44%) stellen nooit na 18.00 uur boodschappen te gaan doen. Drie van de tien consumenten geven als antwoord dit éénmaal per week te doen. Slechts eén procent stelt dage lijks de boodschappen na 18.00 uur in te kopen. Consumenten hebben geen behoefte aan verrui ming van winkelopstel- ling na 18.00 uur, aldus de Nationale Winkelraad van MKB-Nederland. De bestaande koopavond blijkt voor de meeste con sumenten die na 18.00 uur willen kopen voldoen de te zijn. Bepalend voor de keuze van de dag waarop consumenten winkelen, zijn de werktij den (36%) en de sociale bezigheden (12%). Op de vraag wat consumenten de beste dag vinden om te winkelen antwoordt 10% dat dit de vrijdag is, 13% de donderdag en 23% kiest voor de zaterdag. Bijna de helft van de re spondenten (47%) vindt de ochtend het beste tijd stip om te winkelen, ter wijl 37% voorkeur heeft voor de middag. Opval lend is dat slechts 10% van de consumten de voorkeqfe geeft aan de koopavona.De Nationale Winkelraad concludeert dat deze onderzoekcijfers overeenstemmen met de cijfers uit een onlangs ge houden onderzoek onder ondernemers en fïliaallei- ders naar openstelling- stijden. Uit de onderzoe ken blijkt dat de koop avond minder in trek is dan voorheen en dat de dagen die tegen het week end aanzitten de voor keur genieten. De frequentie van het be zoeken van koopzonda gen is relatief laag. 30% van de respondenten heeft nog nooit een koop zondag bezocht en voor 10% van de respondenten is het meer dan een jaar geleden dat zij een koop zondag bezochten. Ge vraagd naar de aankopen op zondag blijkt dat 43% van de consumenten die een koopzondag bezoekt iets koopt. Van deze groep consumenten zegt 56% dat het hierbij gaat om geplande aankopen. Hieruit blijkt dat eén op de tien (9,6%) consumen ten wel eens iets op zon dag koopt. De Nationale Winkelraad is daarom van mening dat uitbrei ding van het aantal koop zondagen, gezien vanuit zowel net perspectief voor consumenten als het ren dement voor onderne mers, niet noodzakelijk is. De Nationale Winkel raad pleit voor het ter dis cussie stellen van de koopzondagenregeling zo als deze thans van kracht is. Met name het toeris tisch regime zal daarbij aan banden moeten wor den gelegd De Nationale Winkelraad vindt echter ook dat de bedrijfstak te gemoet zal moeten komen aan de wensen van klan ten om aan het eind van de week te winkelen.Meer service, bijvoorbeeld in de vorm van meer en beter schoold personeel, zullen c richting de consu- Het pand van het ingenieursbureau Grontmij Zuid-Holland de Limaweg in Waddinxveen is destijds officieel geo- S. Patiin met naast hem de gaande en de komende ir van het regiokantoor. (Foto: Ar<hi een belangrijke stap in de j van ment zijn. OOR eekblud voor addinxveen KERKSTRAAT 2 - 28, BODEGRAVEN TELEFOON (0172) 61 25 41 Rijnlandstroat 4 Waddinxveen {0182)61 61 19 U VINDT ONS TWEE STRATEN ACHTER HET GEMEENTEHUIS Spoorstraat 17-29 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 HARWA (stolen ■Rj expert Kantoorboekhandel |onniiVHi.n Coenecoop 397, Waddinxveen, Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!)

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 1