Themaproducten Wereldwinkel CDA wil meer huizen voor lagere inkomens Wvonte bedekt vloeren wet nieuwe Ueeën Nog drie concerten Remonstrantse Kerk Burgemeester vraagt politiek om visie op samenleving Uitdagingen voor werkgevers HWV J' II Vogelexcursie Skibeurs van Willy Inbraken in winkels en woningen 'Beetshoek' bij HWZM Kerkdienst RTW-radio Auto-inbraak W'veense groep in jongerenkerk Politie pakt hardrijders Open dag in vernieuwd AF-centrum q dh II f F PAGINA 17 WOENSDAG 21 JANUARI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het vernieuwde Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad van de Stichting Ouderen centrum Waddinxveen (SOW). (Foto: Evert Hardendood). (Foto: Evert Hardendood). plaats op de Waddinxveense kandida- het CDA. ’Beetshoek’ De Wereldwinkel Waddinxveen is nu gevestigd in de supermarkt van Albert Heijn aan het Koningin Wilhelmiaplein in Waddinxveen. (Foto: Evert Hardendood). Haarlem lijkse kerkuitzending bij locale RTW-radio verzo door de hervormde Imi nuëlkerkgemeente. met een hoog voorzieningen niveau is een evenwicht no dig tussen werken, wonen en recreëren voor eigen bewo ners en anderen. Zo’n beleid is niet vol te hou den als er geen beperkte wo ningbouw mag plaatsvinden kaart worden Zondag 18 januari is ingebro ken in een woning aan de Bo nenakker. Een raam is gefor ceerd en er wordt een video recorder vermist. Ook bij een woning aan de Zuidplaslaan is ingebroken tussen zaterdag en zondag. Ook hier is een raam gefo- ceerd. Er wordt een geldbe drag vermist. E. Kleijnenberg (De Goudse Verzekeringsmaatschappij), J. Baas (Bouwbedrijf Baas) en J. Baas (Rijaba BV). J- Baas zal gelijks bestuur van de Rotter damse Kamer. ten worden bepaald om de be langen van het bedrijfsleven en die van de leden in het bij zonder te behartigen. HWV-kring Midden-Holland zal tevens het beleid van de nieuwe Kamer van Koophan- Drie ondernemers zijn vanuit de regio door de HWV be- daad- in de WADDINXVEEN - Zo morgen 24 januari van WADDINXVEEN - Zondag middag 25 januari om drie uur treedt de Waddinxveense thrash-formatie ’Salutary’ op in de jongerenkerk ’Metable- tica’ de Agnietenkapel te Gouda. De dienst is vrij toegankelijk. Het optreden van ’Salutary’ vormt het slot van hun Viola ted Holiness’ Tour door Ne derland en België. GOUDA/WADDINXVEEN - Zaterdag 24 janauri houdt de vereniging voor veldbiologie KNNV een vogelexcursie naar de Surfplas bij Reeuw- ijk. De deelnemers wordt ver zocht zich te verzamelen om 10.00 uur bij het restaurant aan de surfplas. De excursie duurt een halve dag. 1998 wederom een uiterst inte ressant jaar wordt. Veel werk moet immers verzet worden om de economie in Midden-Holland en dus de welvaart en het welzijn van de burgers te stimuleren. Volgende week donderdag avond 29 januari om acht uur treedt het Delfts Strijkkwar- WADDINXVEEN - Vrijdag 16 januari is ingebroken in een auto die geparkeerd stond op het bedrijvenpark Coenecoop. Een ruit is gefor ceerd en er wordt een mobiele telefoon vermist. Zaterdag 17 januari is inge broken in een auto die gepar keerd stond aan de Willem de Rijkelaan. Een raam is gefor ceerd, maar er wordt niets vermist. sie met als voorzitster de Wad dinxveense Puck van Leeu wen, commissie externe be trekkingen, commissie PR met als voorzitter de Waddinxve- ner Jacques Leeflang en een ledencommissie met als voor- ondememingen uiterst zitter Ton Hoogendoom). belangrijk, aldus De Kruijf tot Voorts zullen beleidsspeerpun- de bezoekers van de nieuw- Thomas jaarsbijeenkomst. HWV-kring Midden-Holland zal ook in het nieuwe jaar pleiten voor een goed vestigingsklimaat voor zal aandacht vragen voor de problemen in de regio zoals het del Rotterdam mede bepalen, tekort aan ruimte voor bedrij- vigheid en de toenemende con gestie op de wegen. Daarnaast noemd in de Kamer, te weten zullen de potenties in en van de regio worden gepromoot. Om de belangen van het be drijfsleven en van de leden van HWV-kring Midden-Holland tevens zitting nemen in het da- in het bijzonder goed te behar tigen vindt het bestuur een WADDINXVEEN - Vooruitlo pend op de jaarlijkse voor- jaars- en schoolwintersport- vakanties wordt vanaf zater dag 24 januari tot en met zaterdag 7 februari door Wil ly Geerling-de Joode (organi satrice van de jaarlijkse schaatsbeurs) een skibeurs gehouden. WADDINXVEEN - De komende periode van de gemeen teraad (1998-2002) moeten er in Waddinxveen meer wo ningen worden gebouwd voor lage en middeninko mens. Dat zegt CDA-raadskandidaat Jan Beekman. Goudse regio een krachtige, zichtbare werkgeversorganisa- ingesteld (activiteitencommis- tie zijn. Uitgangspunt is een economisch vitaal en dynami sche regio Midden-Holland, want dit biedt (potentiële) on dernemers de meeste kansen. Om dit te bewerkstelligen is een goed vestigingsklimaat voor kinderprogramma, door de kerkdienst ui manuëlkerk (Prins dr. A. van Amersfoort. Het programma wordt d na voortgezet met een sprek met de jeugdouderling over het werk van de jonge renkerk. tet op. Kaarten zijn te koop vlak voor de aanvang van het concert in de kerk en in de voorverkoop bij Kreater (tel. 0182-614422). Het vocaal ensemble Dobra Spolecnost uit Tjechië, Kees de Bruijn, bariton en Maar ten Hillenius, piano, verzor gen het programma op don derdagavond 19 februari om acht uur. De Waddinxveense kamer- muziek-concertserie wordt donderdagavond 26 maart om acht uur afgesloten met ëen optreden van blaaskwin- tet Da Capo ’88. Abonnement boombast en water. Door de kleverige pasta rol len de wierookmakers dunne bamboestokjes, waarna ze in de schaduw worden ge droogd. Er zijn van verschil lende importeurs wierook in de Wereldwinkel verkrijg baar. De geuren hebben ook eigenschappen. Lavendel bijvoorbeeld helpt tegen hoofdpijn. Het andere product is choco- ladereepjes gemaakt van Max Havelaar-cacao en -ho ning of met rietsuiker. Het overheidsbeleid zal sa menhangend moeten zijn. Dat geldt bijvoorbeeld voor het beleid inzake werk en in komen. Maar ook milieu en infrastructuur moeten met elkaar in balans zijn. In die samenhang moeten men ko men tot prioriteiten. ‘Misschien is het nodig dat we met onze welvaart een stapje terug doen om op andere ter reinen meer te kunnen doen', denkt Fedde Jonkmann. ‘Als het gaat om overheid en samenleving is het belangrijk dat het gezin de nadruk krijgt. Verder moet de over heid op het punt van regelge ving letten op de uitvoerbaar heid en de controle1. ‘De overheid is het forum waar belangen worden afge wogen, maar zij moet ook niet bang zijn om dingen aan de samenleving terug te geven'. Volgens de burgemeester van Waddinxveen noemde het es sentieel dat de vraagstukken die op ons af komen woerden ingevuld vanuit een her nieuwde levensovertuiging met de intentie er hard aan te willen werken. In de discussie stond centraal de zorg van veel mensen dat de politiek het nogal eens laat afweten als het gaat om het uitdragen en handhaven van haar visie over waarden en normen. de aandacht van de Wad- dinxveners te brengen. Veel wierook wordt gemaakt in India, bijvoorbeeld door Silence in Calcutta die ge handicapten werk biedt door het beroep van wierookma- ker te leren waarmee ze geld kunnen verdienen. Ze krijgen niet alleen een ei gen inkomen, maar ook er kenning in de Indiase sa menleving. Wierook wordt met de handgemaakt uit houtskool, houtpoeders, etherische oliën, gemalen WADDINXVEEN - Na de eerste drie succesvolle kamer muziekconcerten in de afgelopen herfst wordt de serie in de Remonstrantse Kerk (Zuidkade) de komende maanden voortgezet. voor de natuurlijke aanwas van Waddinxveen. Hoewel Jan Beekman zich bewust is van de financiële complicaties vindt hij toch dat met voorrang gewerkt moet worden aan de bouw van goedkopere huur- en koopwoningen. Omdat dit alleen maar mo gelijk is met behulp van ex terne financiering, zal moe ten worden overwogen of er een bijdrage mogelijk is van het grondbedrijf van de ge meente, mits dan natuurlijk ook de woningbouwcorpora ties over de brug komen. Daarnaast wil het CDA dat er meer sociale huurwonin gen worden verkocht om zo extra financiële middelen vrij te maken. Hierdoor ko men er meer betaalbare wo ningen voor minder draag- krachtigen beschikbaar. Het CDA heeft in zijn verkie zingsprogramma nog eens onderstreept dat de groenge bieden binnen de bebouwde kom, zoals sportvelden en plantsoenen, zoveel mogelijk moeten worden gespaard. Nieuwbouw binnen de kom moet beperkt blijven tot lo caties waar reeds bebouwing was, dus ’nieuw voor oud’. WADDINXVEEN - Voor de ze en volgende maand zijn door de Stichting Wereld winkel Waddinxveen (Ko ningin Wilhelminaplein) als themaproducten gekozen wierook uit India en chocola- dereepjes van Max Ha ve laar. Net als in de voormalige winkel streeft de nu in de vestiging van de supermarkt van Albert Heijn onderge brachte Wereldwinkel er naar elke twee maanden twee producten extra onder WADDINXVEEN - Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman heeft de landelijke en plaatselijke politiek opgeroepen een overtuiging uit te dragen over de in richting van de samenleving. De eerste burger deed zijn op roep tijdens een openbare vergadering op donderdag avond 15 januari van het plaatselijk Gereformeerd Po litie Verbond (GPV) over nor men en waarden in politiek en samenleving. In de goed gevulde en ver nieuwde grote zaal van ‘Het Nieuwe Trefpunt' (Stations straat) begon Feddee Jonk man zijn rede met de opmer king dat het goed gaat in Ne derland, maar niet met alle mensen. Er heerst volgens hem toch een vaag, onbestemd soort onbehagen over de manier waarop we met elkaar om gaan. Steeds meer mensen voelen het aan: alles mag en dan hoeft straks niets meer. ‘Al is het niet zo dat deze tijd moet worden verabsoluteerd, toch is het nodig dat een aan tal dingen in ere hersteld worden, zoals gemeenschaps zin, individuele verantwoor delijkheid, historisch besef en een evenwicht tussen gevoel en verstand', aldus de burge meester. ‘Het is belangrijk dat we nor matief in het leven staan en voor onszelf willen en kunnen uitmaken wat echt waardevol is en wat echt perspectief biedt. De gedachte ‘dat alle WADDINXVEEN - Tussen dinsdag 13 januari en don derdag 15 januari zijn op de Henegouwerweg snelheids controles gehouden. Onge veer 780 bestuurders reden te snel, wat neerkomt op een percentage van ongeveer 3%. De hoogst gemeten snelheid was 96 km per uur, terwijl de toegestane snelheid 50 km per uur is. Zaterdag 17 januari is een brommer gestolen die in een fietsenstalling aan de Dreef stond. De brommer stond niet afgesloten. WADDINXVEEN - Tussen zaterdag 17 januari 17.30 uur en zondag 18 januari 08.45 uur is ingebroken in een win kel aan de Zuidplaslaan. Er is een raam geforceerd en er was een kassa meegeno men. De kassa is later in de omgeving aangetroffen, maar het geld was ervoor een groot deel uit. WADDINXVEEN - Het be stuur van de Stichting Oude rencentrum Waddinxveen (SOW) houdt zaterdag 7 fe bruari van tien tot vier uur een open huis zoveel mogelijk Waddinxveners kennis te la ten maken met het vernieuw de Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. De bezoekers zullen in een ongedwongen sfeer en onder het genot van een kop koffie of thee en een aperitief overal een kijkje kunnen nemen in dit voor Waddinxveen ’unieke centrum’, aldus SOW-voorzit- ter G. van Ringelenstein en SOW-secretaris C.C. van der Klauw. Een dag eerder - vrij dagmiddag 6 februari om vier uur - zal het vernieuwde AF- centrum officieel worden her opend door Waddinxveense burgemeester Fedde Jonk man. ken bij het werk tenlljst voor in de Rotterdam se gemeenteraad en de deel gemeente waar hij woonach tig was. De Waddinxveense raad- skandidaat wijst er op dat de verschillende overheden zich intensief met het Groene Hart bemoeien en hebben bepaald dat er maar zeer be perkt gebouwd mag worden: te weinig om de lokale bevol kingsgroei op te vangen. Het CDA is echter van oor deel dat het Groene Hart-be- leid zodanig moet worden bijgestuurd dat Waddinx veen zich evenwichtig kan blijven ontwikkelen. Voor een leefbare gemeente De drie biljarttafels in het vernieuwde Anne Frank-<entrum. problemen oplosbaar zijn' blijkt in de praktijk toch niet vol te houden. Er is een nieuw elan nodig'. Volgens de burgemeester van Waddinxveen heeft ieder mens een levensfilosofie. Naar zijn eigen overtuiging is dat als christen in de wereld staan. Dit werkte hij uit aan de hand van zijn stelling dat het leven een eenheid is. De wereld is tegenwoordig een dorp. In dat dorp moet het sociale gehalte een be langrijke plek krijgen. Er mag op dat punt geen tweede ling ontstaan. Voorzitter C.J.J. dee Kruijf nieuwe aanpak noodzakelijk, van de HWV-kring Midden- C. Vedder, directeur Boogaerdt Holland gaf aan dat het jaar Schmidt BV te Stolwijk, zal de voorzittershamer oveme- men van C.J.J. de Kruijf. Een abonnement voor drie Veel werk moet immers verzet Daarnaast is het bestuur uit- concerten kost 35 gulden; los- worden om de economie in gebreid met de ondernemers J. se kaarten 15 gulden. CJP- Midden-Holland en dus de Lowik (Unichema Chemie houders, 65-plussers en leer- welvaart en het welzijn van de BV), J. Baas (Bouwbedrijf lingen van Kreater betalen burgers te stimuleren. Baas) en T. Hoogendoom (ING voor een abonnement 30 gul- De werkgeverskring wil in de Bank). Binnen het bestuur den en voor een losse kaart Goudse regio een krachtige, worden een aantal commissies per concert ƒ12.50. Volgende week donderdag avond 29 januari is in de re monstrantse Kerk het Delfts Strijkkwartet te beluisteren met illustere werken van W.A. Mozart, L. van Beetho ven en J. Brahms. De leden van het strijkkwar tet zijn Jan Pieter van Cool- wijk, Hanneke Kerremans, Rachel Yates en Guirten. Alle vier volgden topopleidingen in binnen- en buitenland, traden wereld wijd op en maken deel uit van ondernemingen. Het bestuur toonaangevende muziekge zelschappen. Thomas Guirten is sinds 1986 een zeer gewaardeerd docent cello bij Kreater. Sa men met de pianist Erik van Balen trad hij eerder op in Waddinxveen. Naast zijn mu zikale activiteiten is hij ook werkzaam als vertaler. Volgens Jan Beekman moe ten er bij de komende colle geonderhandelingen duide lijke afspraken gemaakt worden over de ’Triangel’, het voorlopig voor woning bouw aangewezen gebied tussen de spoorlijn Gouda Alphen aan den Rijn en de Beijerincklaan-Tweede Bloksweg. Inzet daarbij is dat deze lo catie inderdaad zal worden ingericht voor woningbouw. Als de beperkte wo- ningbouwcontin- genten uitslui tend worden in gezet voor nieuwbouw bin nen de kom, be staat het gevaar dat er een andere bestemming op ’Triangel’ komt te rusten, waar door een geleide lijke ontwikke ling van het wo ningbestand problematisch wordt. Voordat werkelijk ’Triangel’ schop in de grond gaat, vindt het CDA dat alle pro’s en contra’s goed in moeten gebracht. Een nieuwe woonwijk vergt op den duur na tuurlijk scholen De Waddinxvener Jan Beekman (Peuleyen) staat op winkels en ande- de zevende plaats op de Waddinxveense kandida- re voorzieningen. ‘Is daar voldoen de draagvlak voor als er maar mondjes maat kan worden gebouwd?', zo vraagt Jan Beekman zich af. Ondanks de beperkte moge lijkheden die de nieuwe volkshuisvestingswet Wad dinxveen biedt om woningen voor haar eigen inwoners te bouwen, wil het CDA cre atief de bestaande mogelijk heden uitbuiten om in de toekomst voldoende betaal bare huisvesting voor de lo cale behoefte te kunnen re aliseren. Daarvoor vindt het Waddinxveense CDA steun in de discussie binnen die partij over het landelijke verkiezingsprogramma. De ’paarse’ partijen hebben het onmogelijk willen maken dat een gemeente huizen onder een bepaalde waarde reser veert voor haar eigen inwo ners. Binnen het CDA zetten veel locale bestuurders zich in voor meer bevoegdheden voor de gemeente op dit be langrijke terrein. Het ziet er naar uit dat deze opvatting op het CDA partijcongres van zaterdag 7 februari per amendement in het verkie zingsprogramma ’Samen le ven doe je niet alleen’ zal worden opgenomen. Letterlijk alles wat met win tersport te maken heeft kan op deze skibeurs worden ge bracht of gehaald, zoals ski’s, skischoenen, accessoires, sneeuwkettingen, skiboxen en skikleding. Skikleding voor groot en klein dient correct, schoon en eigentijds te zijn. Ski’s en ski schoenen moeteen zijn voor zien van moderne veilige bin dingen (geen oud materiaal). Voor de kleding geldt vanaf maat 98 tot en met 188, zowel dames- als herenkleding. Inleveren van de winterarti- kelen is op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur en op woensdag van 09.30 tot 11.30 uur. Inleveren en verkoop op woensdag van 19.30-20.30 uur. Verder is er verkoop op d derdag van 9.30-11.30 uui van 13.15-15.15 uur en op terdag van 11.00 tot 12 uur. Tussen 12.30 en 14 uur is op zaterdag 7 febrr de uitbetaling en het afha van niet-verkochte artikel Volgens de christen-demo- craat is er in de laatste jaren te eenzijdig de nadruk gele gen op huizen voor Waddinx veners met een dikke porte monnee. ‘Weliswaar is er sprake van een belangrijk doorstroomef- fect, maar voor een evenwichtige ontwikkeling is ook nieuwbouw in de prijsklasse van rond de twee a twee en een halve ton noodza kelijk'. De aan de Peu leyen woonachti ge Jan Beekman bezet de zevende plaats op de CDA-kandida- tenlijst voor de gemeenteraads verkiezingen van woensdag 4 maart. De' Waddinxve ner is een nieuw komer in het Waddinxveense CDA. De 37-jari- ge beleggings- analyst was in het verleden in Rotterdam voor zitter van het CDJA, de chris- ten-democrati- sche jongerenor ganisatie. Ook was Jan Beekman betrok- WADDINXVEEN - Bij de Stichting Huurdersbelangen- organisatie Waddinxveen-Ze- venhuizen-Moerkapelle (HWZM) heeft zich de bewo nerscommissie aangesloten. Steeds meer huurders van Woonpartners Midden-Hol land lijken in te zien dat in spraak het best via overleg is te realiseren en dat de aange wezen weg hiervoor een be wonerscommissie is, welke op zijn beurt weer is aangeslo ten bij de HWZM. De bewonerscommissie ’Beetshoek’ is tot stand geko men in samenwerking met HWZM. Deze bewonerscom missie gaat functioneren voor de huurders van de flats Ni- colaas Beetslaan 2-240, de laagbouw Potgieterstraat 14- 20, Oltmansstraat 1-19 en 2- 16 en de Jacob van Lennep- straat 1-15 en 2-20. Voor de inmiddels uitge schreven verkiezingen heb ben zich vijf bewoners kandi daat gesteld. Zij zijn als zoda nig ook gekozen om zitting te nemen in het bestuur. Daarbij werd een verband ge legd met het paarse beleid van het kabinet-Kok. Maar ook de plaatselijke politiek is hierin lang niet altijd helder. Volgens burgemeester Fedde Jonkman moet de politiek niet alleen maar gaan over de vraag wie met wie gaat rege ren of blijven steken in een spel van spitsvondigheden. De politiek moet een visie uit dragen over de weg waarop de samenleving moet worden ingericht. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 15 januari hield kring Midden-Holland van de Hollandse Werkge vers Vereniging (HWV) in restaurant Bibelot (Lima- weg) een drukbezochte nieuwjaarsbijeenkomst. 'lil a r A HARWA Rijnlandstraat 4, 2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax (0182) 61 66 38 (2 straten achter he. gemeentehuis) I Vivante, de nieuwe stijl sfeerwinkel in woningtextiel en home decorating. (feer vak je leven

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17