Twee Waddinxveners op bezoek in Ethiopië Koploper WSV lijdt nederlaag In 1998 beperkte groei De Vierstroom Kwiek-titel voor Wim van Wageningen Sjoeluitslagen Meetrainen voor marathon van Rotterdam Handbalsters Rowah geklopt Laatste cursus spuitlicentie Klaverjassen in 'De Boog' Revanche van Bethelschool 'Opvoeden een kunst' Jan Rijbroek in De Tunnel Bij RTW-radio live-verslaq Geslaagden bij de EHBO Bingo voor 55-plussers GROENOORDHALLEN LEIDEN Eerste prijs voor schutter W. v. Loenen PAGINA 27 WOENSDAG 21 JANUARI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Het meis- lijk verbeterd kan worden. ZATERDAG KRAANVERHUUR 0164457521 'WOO164435916 leden. W. van Loenen (gew.), B. Col- la, H. Douma gem. 235 pnt; 2. B. Verhoef, H. v. Loenen en W. van Loenen (pist.) gem. 233 pnt; 3. J. Angenent, Ch. Tamerus en M. v.d. Bosch gem. 221 pnt. Alle 24 kandidaten kregen aan het eind van de avond te horen voor zer dagen zullen zij de draad weer oppakken en gaan zij be ginnen aan de verbandcursus, bloedingen, bewustzijnsstoor- nissen en ademhalingsstoor- nissen. WADDINXVEEN - Afgelo pen maandag 19 januari zijn twee leden van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen, Nolda Hootsmans en Siska Com peer, vertrokken voor een be zoek van bijna drie weken aan Ethiopië. cure. De twee Waddinxveners be- het drietal weer terug in Ad dis Abeba waar wordt ge- zijn als het nog dit jaar zou lukken, om naast de indicatie- en Ron van Elswijk (drums, percussion). BOSKOOP/WADDINXVEEN JANUARI WADDINXVEEN - Maandag 12 en dinsdag 13 januari heb ben 24 cursisten het EHBO- examen in Waddinxveen met can Initiatives for a Democratic World Order) over de mensenrechten in Ethiopië. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Boomkwekers in Boskoop en Waddinxveen wordt de laat ste mogelijkheid geboden tot het volgen van een cursus RTW-programma Het Toeris tencafé tussen 14.00-16.00 uur een rechtstreeks uitzen ding verzorgen vanaf de Op Pad-beurs in het Nederlands Congresgebouw in Den Haag. (2) en Angela de Heer. WSVs koploper L. Willemen moest aantreden tegen uitda ger P. de Louw (6) met de wit te stukken. Het was een ge- lijkopgaande partij, waarbij de witspeler uitging van ei gen kracht en zich zeker niet defensief opstelde. In het eindspel was er sprake van een verrassende wen ding, aangezien de koploper in een slechtere positie werd gebracht met als resultaat uiteindelijk in korte tijd een tweede nederlaag en een fraaie overwinning voor P. de Louw, die hiermee de vijfde plaats wist te pakken. Winst was er verder voor W. Hennink (3) tegen L. v.d. Ha ven (4) en een dit seizoen goed acterende A. Kardol (5) die nu E. Philipse (7) de oren wist te wassen. In de top 10 tenslotte nog H. van Woudenberg, die door een chaotisch slot in hecti sche tijdnood alsnog W. v.d. Hoek tot capitulatie wist te dwingen. In de subtop remisepartijen tussen L. Ellers en H. de Roodt en A. v.d. Starre en G. v.d. Knaap. N. Dannis bleek te sterk voor H. Stam. T. Goor zakte wat af door een verrassende nederlaag tegen A. van Nieukerke. Gelijke punten waren er voor J. Muit en A. Versluis. In de middengroep winst voor J. van Oort tegen B. David (waarbij de winnaar aanvan kelijk een nederlaag niet meer kon ontlopen). J. Smit en H. Verwaal moesten broe derlijk de punten met elkaar delen. H. Smitskamp bleef aan de winnende hand, waarbij H. van Offeren zijn tegenstan der de helpende hand aan bood door ondanks dame- winst de partij uit handen te geven. In de kelder van de schaakdi- visie zakte J. van Sandijk verder weg door te verliezen persoon voor leden van de ver- i en indicatie-orgaan. De burger ƒ97,50 per persoon voor niet- De voorbereiding bestaat uit wordt dan niet alleen veel be- bezetten. In 1997 werd door de afdeling thuiszorg in Midden-Holland aan bijna 8.000 inwoners een vorm van verpleging of huis houdelijke verzorging gebo- ‘We zijn dus wel blij met het den; in totaal ging het daarbij extra geld, maar nog niet te vreden. Domweg omdat de noodzaak van de zorg wel ob jectief is vast gesteld en er dus nog te veel mensen in onze re gio niet de zorg krijgen waar op zij wettelijk wel recht heb ben'. In zijn toespraak sprak Ver- WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week donderdag avond gehouden 17e ronde van de huishoudelijke com petitie van de Waddinxveense Schaakvereniging (WSV) lijkt een bredere kopgroep te zijn ontstaan door het verlies van koploper L. Willemen. Slecht nieuws was er voor WSV 3, waarvan de spelers het degradatiespook voorbereiding voor de wel erg dichtbij zien komen. Waddinxveense gesteund zou kunnen wor den. Dit projectvoorstel is vorig jaar opgenomen in de Lokale Deze en volgende week wor- van P. van Offeren. J. v.d. Haven en T. Kuiper deelden drie maanden de kans gebo- de punten. den met de loopgroep mee te V. Coevert kwam te kort te gen C. Asscheman. Als laat ste wist T. Bronk zich enigs- drie tot vijf trainingen per week. Op maandag en woens dag wordt getraind op basis snelheid en looptechniek. Op zaterdagmiddag wordt geza menlijk de langere duurloop gelopen. Door de begeleiding van een fietser is het tevens mogelijk het drinken tijdens het lopen te oefenen. Een aantal testlo- pen staan op het programma om de vorderingen te contro- voor de spuitlicentie 1. leren. De voorbereiding zal worden afgesloten met een pasta-party. ze cursus te volgen. De cursus zal gegeven wor den op tien woensdagavon den in februari, maart en april in de Middelbare Tuin bouwschool van het Groen College in Boskoop. Naast de- Chris ze avonden moet er tevens nog een praktijkmorgen of - middag gevolgd worden. Voor nadere informatie kan men terecht bij het Groen Dit verklaarde de voorzitter van de raad van bestuur van De Vierstroom, D.J. Verbeek, tijdens de nieuwjaarsbijeen komst met het personeel. In een toelichting laat Ver beek weten dat die twee pro cent gelijk staat aan krap een miljoen gulden. ‘De toegesta- ne groei zorgt voor zo’n twin tig volledige arbeidsplaatsen voor diensten als thuisverple ging en huishoudelijke zorg. We zullen dit extra geld hard nodig hebben en dit ook zeker inzetten voor nog meer han den aan het bed'. Als de vraag naar thuiszorg 700 volledige arbeidsplaatsen even sterk doorzet als in het afgelopen jaar, dan zal door deze extra injectie van VWS- staatssecretaris Erica Terps- tra de wachtlijst niet verder groeien. de uitzendingen werkt een groot aantal technici en pre sentatoren mee. Niet alleen op locatie maar ook in RTW- studio aan de Staringlaan. Zaterdag 6 februari zal het 'strijd' met 22-4. Opvallend was het eerste doelpunt, in haar nog prille handbalcarriè- jassen in buurtcentrum ’De re, van Wendy van Velzen. De Boog’ (C. Huijgenslaan). Het andere drie treffers waren van de hand van Iris van Stel ter geholpen, maar je behaalt ook aantoonbaar voordelen in de kostensfeer'. Als gemeenten en zorgaanbie ders hierbij samen zouden op trekken en ‘een sprintje trek ken', dan kan zo’n opzet bin nen een week geregeld zijn, is zijn stellige overtuiging. ‘Bij ons bestaan over deze zaken heel concrete ideeën en we zouden er het liefst vandaag nog mee aan het werk gaan'. De Vierstroom biedt werkge legenheid aan ruim 1.600 me dewerkers, waarvan 90% vrouwen, die met elkaar circa De clubkampioenschappen bij de senioren worden bij Kwiek in drie poules gesplitst. In de cember was het de beurt aan de C-poule, bestaande uit spe lers van de competitieklassen 5-degradatie, 5-promotie en 4- degradatie. Teamgenoten Rob Kuijpers en Sjaak Kuijf (team 16) troffen elkaar in de finale, na respec- pectievelijk Hans Smit (even eens team 16) en Dick Sol (team 15) te hebben uitgescha keld. Het werd een spannende driesetter, die uiteindelijk met 21-18,16-21 en 21-13 door Rob Kuijpers werd gewonnen. Hans Smit eindigde, na winst op Dick Sol, als derde. De vier halve-finalisten plaat sten zich voor deelname aan de B-poule. De B-poule, voor spelers uit de competitieklas sen 4-promotie, 3-degradatie en 3-promotie, werd op vrijdag 2 januari gespeeld. Hier ging het in de halve fina le tussen Sjaak Loef en Martin van Tol (21-19, 21-17) en Jan Dibbets tegen Piet Swart (21- goed gevolg afgelegd. Op het examen werden de kandidaten 20 minuten onder vraagd door een examinator van Het Oranje Kruis. Vaste onderdelen van het examen zal komend weekeinde uitge- reacties het scoren te belet ten. De wedstrijd werd uit eindelijk geflatteerd gewon nen door DWS met 9-14. De Rowah-doelpunten waren van Marion van Ham (2), Bianca van Ham (2), Linda Hoefnagel (2), Saskia van He- Leeuwen; Bethelschool: Jaap Cammeraat, Dirk Boekhout, Robin Grootendorst, Leon Plaisir, Corrie Berghout; Re- hobothschool: Arian van Nieuwkoop; Theo Thijssen- school: Margot van Leeuwen. inschrijfgeld is ƒ10,- per kop pel. Het eerste kopje koffie is gratis. langrijk het is voor communicatie om persoonlij ke contacten op te bouwen. Contacten onderhouden met mensen die duizenden kilo- lesavonden, gevolgd door een examen. Als de cursisten ook hiervoor slagen, bezitten zij, naast het basisdiploma EH BO, ook over de aantekenin gen verbandleer en reanima tie. De cursisten hebben hun kennis opgedaan in 16 les avonden van twee uur onder leiding van kaderinstructeur Jan de Jager, geassisteerd door Martin Peek, kaderin structeur in opleiding. Annie de Roo begeleidde namens het bestuur de cursisten. Ter ondersteuning van de ge doceerde stof werden veelvul dig verwondingen en letsels uitgebeeld door Emiel Kok, ge diplomeerd LOTUS-slacht- offer. LOTUS staat voor de WADDINXVEEN - Op de tweede en laatste dag van het 26e schooldamtoernooi van de Waddinxveense damclub Excelsior en de Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) was het zaterdag de beurt aan 115 deelnemers uit de groepen 6, 7 en 8 van 10 Wad dinxveense basisscholen. den, inclusief één kopje kof fie. Er zijn mooie prijzen te winnen. Bovendien is er deze keer ook een verloting. voor ieders neus wegkaapte. De leerlingen van deze school moesten nu genoegen nemen met een bescheiden derde plaats (45 punten). Verantwoordelijk voor het uitstekende resultaat van de Bethelschool waren Corrie Berghout, Dirk Boekhout, Henrike Boekhout, Jaap om circa 900.000 uren profes sionele thuiszorg. Hiernaast is de organisatie actief in het maatschappelijk werk, ouder en kindzorg, verstrekking van hulpmiddelen en verpleegarti- kelen en tal van aanvullende diensten op het gebied van zorg en welzijn thuis. De tota- beek zijn zorg uit over een toe- le omzet bedroeg in 1997 ruim nemende tweedeling in de toe- 60 miljoen gulden, gang tot een basisvoorziening als thuiszorg. De jaarcijfers over 1997 laten daarover geen twijfel bestaan. De ontwikke ling laat zien dat de meest kwetsbare groepen als eerste afhaken. ‘Gezinnen met een beter ge vulde beurs weten de weg wel te vinden in het particuliere circuit. Men heeft ook geen boodschap aan allerlei inge wikkelde procedures en eigen betalingen welke vastzitten aan de AWBZ'. ‘In België noemen ze de eigen bijdragen gewoon 'remgeld'. Het instellen van eigen bijdra gen is een keuze die in Den Haag gemaakt wordt, maar vertel dan gewoon eerlijk aan de bevolking dat die AWBZ steeds meer een vangnet vormt en steeds minder een basisvoorziening'. Verbeek acht het geen taak van zijn medewerkers om ‘tot achter de voordeur' steeds op nieuw uit te leggen welke be perkingen vastzitten aan de sociale verzekeringswetten in ons land. ‘Die rol ligt ons niet zo, want onze verleners en die willen na tuurlijk niets liever dan iedere cliënt zo goed mogelijk van dienst zijn als die zorg wel noodzakelijk blijkt'. - De loopgroep van de Bo- Samenwerking skoopse atletiekvereniging AV47 (Hoogeveenseweg) is voor het vierde achtereenvol gende jaar begonnen met de mara thon van Rotterdam op zon dag 19 april. Atleten uit de regio wordt De Jan Rijbroek Band in De Tunnel in Boskoop. Zij maken de reis samen met Ferry Rijnbout, een mede werker van NOVIB. De reis van Nolda Hootsmans wordt betaald door de Nederlandse organisatie voor ontwikke lingssamenwerking. Siska Compeer betaalt de reis zelf. Doel van de reis is het leggen van persoonlijke contacten met medewerkers van REST, de nieuwe partneror ganisatie in de Ethiopische provincie Tigray van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen. Tijdens de reis zullen de twee Kerngroepleden infor matie verzamelen om er in Waddinxveen over te kun nen vertellen. Ze zullen pro beren contacten te leggen met scholen in de dorpen. breid verslag doen van de al ternatieve Elfstedentocht op de Oostenrijkse Weissensee. Zaterdag 24, zondag 25 en maandag 26 januari zullen er extra uitzendingen zijn van het Sportcafé tussen 18.00 en 19.00 uur. Er zijn dan repor- teren, Hester Keuken en gas- tages en verslagen te horen van de toertocht, waar ook Waddinxveners en streekge noten aan meedoen. De' verrichtingen van schaatsers en GOUDA/WADDINXVEEN - De Vierstroom, de regionale organisatie voor thuiszorg, ouder- en kindzorg en maatschappelijk werk in Gouda, verwacht in 1998 een beperkte groei van twee procent in vergelijking met het vorig jaar. GOUDA/WADDINXVEEN - De stichting De Vierstroom medewerkers zijn hulp- (kruiswerk en maatschappelij ke dienstverlening), houdt in Nieuwerkerk aan den IJssel (wijkgebouw Raadhuisplein) een serie van vijf bijeenkom sten met als thema ’Opvoeden is een kunst’. De eerste avond is vandaag (woensdag 21 januari) van 20.00-22.00 uur. De bijeen komst is bestemd voor ouders en verzorgers van kinderen in de leeftijd van ongeveer ander half tot drie en een halfjaar. De bijeenkomst omvat infor matie over de ontwikkeling en de opvoeding van de peuter, zoals eigen wil ontdekken van BOSKOOP - Zaterdagavond 24 januari om tien uur treedt de Jan Rijbroek Band op in de Boskoopse jongerensociëteit WADDINXVEEN - De locale WADDINXVEEN - De uitsla gen van de sjoelclub Wad dinxveen (Alberdingk Thijm- laan) waren: klasse A: 1. Jan Kersbergen 1423, 2. Frans Bouwmeester 1395, 3. Andre van Gemeren 1387; klasse B: 1. G. Renesse 1320, 2. Cor Faay 1309, 3. Frans Botger 1308; klasse C: 1. C. van Wijk 1242, 2. O. Supusepa 1233, 3. David Sinnema 1210; klasse D: 1. J. Ridder 1170, 2. R. van Wijk 1165, 3. W. Slingerland sr. 1149. Het gemiddelde van deze avond was 117.50. Het ge middelde van de vereniging is 116.330. Het totaal van de vereniging is 434209.000. WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense tafeltennis vereniging Kwiek is vrijdag de laatste ronde gespeeld van de clubkampioenschappen voor seniore. De finale werd - bijna traditioneel - gespeeld door Wim van Wa geningen en Ronald Verboon. Wim van Wageningen legde deze keer beslag op de titel. ZONDAG 25 JANUARI PE GEZELLIGSTE ROMMELMARKT VAN NEPERLANP V-- In totaal konden op beide za terdagen 237 deelnemers worden verwelkomd. Afgelo pen zaterdag scoorde de dam- jeugd van de Bethelschool er driftig op los. Het team be haalde 67 punten van de veense handbalvereniging maximale 70. Rowah Zuidplas Assurantiën Ditmaal dus geen Eben Haë- is door het Schiedamse DWS zerschool, die in de afgelopen met 9-14 geklopt in sporthal jaren menig eerste plaats ‘de Dreef. In de eerste helft was sprake van een gelijkop- de training en ontvangt een trainingsprogramma. Tijdens de training wordt het stelling voor verpleging en programma afgestemd op verzorging (AWBZ) ook die persoonlijke capaciteiten. Uit voor de hulpmiddelen in het de vorig jaar gehouden actie kader van de Wet Voorziening komsten bedragen ƒ25,- per blijkt dat met gerichte trai- De Vierstroom heeft voor 1998 en de periode daarna redelijk positieve verwachtingen van de samenwerking met de ge meentebesturen en de regio nale zorgverzekeraars Verbeek: Willen we in deze regio tot een gepast gebruik van de beschikbare middelen trainen. Het enige wat wordt komen, dan moetje zaken als de peuter, zindelijkheid, eten, wonen, zorg en hulpmiddelen slapen, drift. in feite vanuit één punt orga- De deelnemers kunnen ook niseren. Het zou heel logische zelf onderwerpen inbrengen. De bijeenkomst wordt geleid door een wijkverpleegkundige van de ouder en kinderzorg en een opvoedingsvoorlichtster. De kosten voor de vijf bijeen- 17, 21-9). Jan Dibbets speelde in een ze kere wedstrijd naar de over winning (21-15,21-18), Martin van Tol won van Piet Swart en legde beslag op de derde zijn onder meer (slagaderlijke) plaats. Ook hier plaatsten de vier hal ve-finalisten zich voor de vol gende poule. Vrijdag 16 janu- Vervolgens werden de deelne- ari was het - in de A-poule - de mers 20 minuten op prakti- beurt aan de hoogste klassen sche vaardigheden getoetst en (2 en regionaal) voor het club- moesten zij verschillende kampioenschap. wond- en drukverbanden aan- De 20 deelnemers speelden in leggen, diverse meerkampen, waar van de nummers 1 en 2 door gingen naar de kwartfinale. In dat zij geslaagd waren de halve finale speelden Kees het basisdiploma EHBO. De- Vos en Wim van Wageningen tegen elkaar. De verrassend sterk spelende John van Spengen moest het die vier weken in beslag opnemen tegen titelverdediger neemt. Daarna volgt nog de re- Ronald Verboon. Het werd uit- animatie-opleiding van drie eindelijk weer een finale tus sen eerste-teamgenoten Wim en Ronald. Wim van Wageningen hield vanaf het begin Ronald Ver boon onder druk en gaf een snel opgebouwde voorsprong niet meer uit handen. In twee games haalde hij opnieuw de titel naar zich toe. Kees Vos WADDINXVEEN - Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de schuttersvereniging Wad dinxveen (Alberdingk Thijm- laan) werden de prijzen uit gereikt van de clubcompetitie tweejarige Landelijke Oplei ding Tot Uitbeelding van Slachtoffers. Afgelopen zomer brachten twee medewerkers van de Ethiopische ontwikkelingsorganisatie REST (links op de foto) een kennismakingsbezoek aan Waddinxveen. Met leden van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen ge noten ze even van de zon aan de Nesse bij de hefbrug over de Gouwe. (Foto: Louise Verbal). tspeelster Kim Hoffmans. De meisjes C-ploeg trof in een uitwedstrijd het Vlaardingse 'Hollandiaan'. Een tegen- deze standster die zowel speltech- schaatsters nisch als fysiek een maatje te worden gevolgd door verslag- groot was voor de Rowah- geefster Kate Goudriaan. Aan jeugd. Als dan ook de scheids rechter de meeste dubieuze ballen nog in je nadeel fluit is er weinig eer meer te behalen. Na een ruststand van 9-2, won Hollandiaan de ongelijke WADDINXVEEN - Vrijdag avond 23 januari om half ne gen is er weer koppelklaver- WADDINXVEEN - In ver band met de verbouwing van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) is er een aantal maanden geen bingo- avond voor 55-plussers ge weest maar dat verandert op leren. De voorbereiding zal De geldigheidsduur van de dinsdag 27 januari. worden afgesloten met een tijdelijke verstrekte spuitli- De bingo begint die avond om pasta-party. centies loopt af op 30 juni kwart voor acht. De prijs is f Op de wedstrijddag zelf 1998. Deze tijdelijke licenties 4,00 voor één plankje of f 5,00 wordt door de loopgroep een voor twee plankjes voor 7 ron- locatie gehuurd vlakbij start en finish in Rotterdam. In de ze locatie beschikt men over douches en massagefacilitei- ten. 1997. Uitslag: Groep A: 1. W. van Loenen (gew.) gem. 272 pnt; 2. W. van Loenen (pist.) gem. 249 pnt; 3. H. Houdijk (gew.) gem. 248 pnt.; groep B: 1. A. Hak (pist.) gem. 238 pnt; 2. P. Theussen (gew.) gem. 237 pnt; 3. H. van Loenen (pist.) gem. 233 pnt.; groep C: 1. B. Colla (gew.) 228 pnt; 2. Ch. jes Bl-team van de Waddinx- Tamerus (gew.) 221 pnt.; 3. veense handbalvereniging H. Douma (gew.) gem. 217 pnt.; groep D: 1. M. v.d. Bosch (pist.) gem. 230 pnt, 2. B. Ver hoef (gew.) gem. 198 pnt; 3. F. Karskens (gew.) gem. 160 pnt.; teamcompetitie 19972 1. gaand duel. Met name Bianca van Ham en de razendsnelle Linda Hoefnagel waren een voortdurende plaag voor de Schiedamse defensie. De rust brak aan met fortuin lijke 5-7 voorsprong voor DWS. Hierna waren de Rijn- Henrike Boekhout, mondse meisjes koelbloediger Cammeraat en Leon Plaisir. in de afwerking en gaf het Op de tweede plaats eindigde voortreffelijke optreden van de Rehobothschool met 46 DWS-keepster Peggy Vierge- punten. De Dick Brunaschool ver de doorslag. legde met 43 punten beslag Zij stopte enkele strafballen op de vierde plaats. en wist Rowah-topscorer Ma- In elke poule van acht deelne- RTW-radio uit Waddinxveen rion van Ham met katachtige mers waren er twee prijzen te verdienen. De 14 groepswin naars waren: Eben Haëzer- school: Rij an den Drijver, Re my van Hattum, Johan Olie, Michael Markus, Davey van Vliet; Dick Brunaschool: Mu stafa Haranoglu, Kevin van Waddinxveen. De gemeente de dorpen waar REST-pro- Bussum, die eveneens een jecten in uitvoering heeft. De partnerkoppeling heeft met hoofdstad Addis Abeba zijn rijden van Addis Abeba. Nolda Hootsmans en Siska Donderdag 5 februari keert Compeer samen met NO- zijn afgegeven op grond van de inschrijving voor de cursus ‘Uitvoeren gewasbescher ming1. Boomkwekers, die nog een tijdelijke licentie hebben, en kwekers die zich nog niet hebben opgegeven wordt nog De Tunnel. De toegangsprijs laatste kans geboden de- bedraagt tien gulden. De Jan Rijbroek Band be staat uit louter topmuzikan- ten. Zetreden meer dan 150 keer per jaar op en waren supportgroep van Z.Z. Top in Amerika en werktten met Daniëls, Slash en Chuck Berry. De band bestaat uit Jan Rij broek (leadsinger, guitars, harp), Freddi Cavelli (bass, vocals), Frank Weber (ham- College, Azalealaan 115, Bo- mond, keyboards, accordeon) skoop, tel. 0172-214601, tele fax 0172-215707. (eveneens team 1) eindige als derde, na winst op John van Spengen. Kwartfinale: Ronald Verboon- Ying Jun Wang: 21-13, 22-20, John van Spengen-Sebastiaan van Ommeren: 21-12, 21-17, Kees Vos-Martin Loef: 21-15, 21-18, Wim van Wageningen- Paul van der Hart: 21-15, 21- 10. Halve finale: Ronald Verboon- John van Spengen: 21-15, 20- 22, 21-17, Kees Vos-Wim van Wageningen: 23-25, 21-16,18- 21. Finale: Wim van Wageningen- Ronald Verboon: 21-18, 21-14, 3e-4e plaats: Kees Vos-John van Spengen: 21-15, 22-20. met vrouwenorganisaties en met boeren om die te kunnen interesseren voor contacten met scholen en groeperingen REST, heeft in het kader van in het Gouwedorp. de Lokale Agenda 21 even- Uit de ervaringen met het eens plannen in deze rich- vorige project in de Peruaan- ting. beide Waddinxvener zullen logeren bij de dorpsbewo ners. Het laatste weekeinde van zaterdag 31 januari en zon- se hoofdstad Lima, dat Wad- Samenwerking tussen beide dag 1 februari wordt doorge- dinxveen 15 jaar heeft ge- gemeenten is een punt van bracht in Addis Abeba, steund, is gebleken hoe be- overwoging. Er zou hierbij waarbij onder meer een krot- de gedacht kunnen worden aan ten wijk bezocht zal worden. een project op het terrein Vervolgens wordt drie dagen van zonne-energieofbiomas- lang een bezoek gebracht sa. aan een andere partnerorga- Na aankomst op dinsdag 20 nisatie van NOVIB, Agri meters ver weg wonen in een januari in de Ethiopische Service Ethiopia, op zes uur Derde Wereldland, met bo vendien ook nog zeer slechte telecommunicatieverbindin- gen, is overigens geen sine- VIB-medewerker Ferry Rijn bout meteen doorgevlogen sproken met een vertegen naar Mekelle, de hoofdstad woordiger van AIDWO (Afri- kijken samen met REST ook van Tigray, waar het kan- can Initiatives of het mogelijk is een duur- toor van REST gevestigd is. zaam energieproject in de Tot en met vrijdag 30 janu- Ethiopische provincie Tigray ari verzorgt REST het pro- op te zetten, dat door de gramma ter plaatse, waarbij Zondag 8 februari zullen de bevolking kennis gemaakt wordt met twee Kerngroepleden vast en alle onderdelen van het werk zeker doodmoe, maar vol in- van deze ontwikkelingsorga- drukken uit het verre Ethio- nisatie. pië en zwaarbeladen met materiaal weer op de lucht- Agenda 21 van de gemeente den bezoeken gebracht aan haven Schiphol aankomen. den met de loopgroep geëist is een goede basiscon ditie en loopervaring. Iedere zins van de onderste plaatsen loper zal worden begeleid bij te verwijderen door rode lan taarndrager L. Coevert op een nederlaag te zetten. Slecht nieuws kwam uit de competitie van de Rotterdam se Schaak Bond (RSB). WSV 3 deed het niet goed tegen blijkt dat met gerichte trai- Gehandicapten (WVG) onder Moerkapelle 3, wat uiteinde- ning het resultaat aanmerke- te brengen bij het regionale eniging De Vierstroom lijk in een 2,5-5,5 thuisneder laag uitmondde. 9.00 TOT 17.00 uur MHH MRS een k 10.00 TOT 17.00 uur L

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 27