Wisselend resultaat Florida en Aeolus Korbis verliest van koploper Gillian v.d. Berg scoorde acht keer Zesmaal goud Kim Middendorp 'Gouwestaete' wint marathon Nieuwkoop Elf TOOS-turnsters door naar voorrondes Clubtitels bij Reddingsbrigade Flyers-heren uitstekend op dreef Nic Geers verbetert twee records Bridgenacht Waddinxveen in AF-centrum Klaverjassen in café Sport Excelsior is buiten gevaar PAGINA 31 I I WOENSDAG 21 JANUARI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bij Flyers viel vooral het De uitslagen zijn als volgt: WADDINXVEEN r Nederland. Na een flitsense start konden de Oranjemei- den zaterdag 10 januari maar net met 6-5 Italië de baas blij ven. Toch leidde deze opsteker er toe dat zondag 11 januari de ex-wereldkampioen Honga rije met 7-4 verslagen kon worden. Op maandag 12 ja nuari werd Spanje met 9-1 verslagen, hetgeen betekende dat Nederland zonder punt verlies poulewinnaar werd. Hongarije werd tweede, Grie- totaal 33 doelpunten tegen. Bij Oranje werd Karin Kui pers met 14 doelpunten tops- coorster. Sandra Nieuwenburg-Scher- Dames 1 ging op bezoek bij SVO (De Meern), geen ge- keer, Petra Meerdink en Da nielle de Bruijn ieder 2 keer. Niet alleen voor Gouwestae- te’s Gillian van den Berg en haar teamgenoten waren het 1983) kwamen vier turnsters van TOOS uit. Petra Hoefna gel werd in een sterk deelne mersveld eerste en dus regio naal kampioen. gen in de strijd om de medail les wisten toch twee van hen zich te plaatsen voor de voor rondes. José Droge en Hanneke van Buuren werden achtste en tiende. Melanie Marchand, die voor het eerst meedeed in deze categorie, viel met een 13e plaats net buiten de boot. In de categorie senior C (ge boortejaar 1982 of eerder) de den voor TOOS Maaike Braat en Marlies Asscheman mee. Marlies draaide geen sterke wedstrijd. het gelijk op, maar toen bo gen de mannen uit Zeist de hoofden voor al het basket- balgeweld van de Waddinx- veners en aanvaarden hun tweede nederlaag in deze competitie. ’s Avonds zal zij nog een be zoek brengen aan de Rozen burcht in Boskoop, waar voor de derde maal de feestelijke uitreiking zal plaatsvinden van de prijzen voor de sport- Boskoop. Ook Gillian van den Berg behoort tot de genomi neerden. Hekkesluiter Korbis was in de eerste competitieronde ook al geconfronteerd met SDO en had in de thuiswedstrijd geen enkele kans gehad tegen de korfballers uit Kamerik, getuige de 12-19 eindstand. Het Waddinxveense achttal, spelend met Marino van Zwet voor de geschorste Wim Leb- bing, begon echter goed aan de terugwedstrijd in Kame rik. (59.6) en de 100 100 m wissel slag (1.09.3). Miranda Boer won zowel de 50 m als de 100 m schoolslag met tijden van 35.8 en 1.17.7 en Sandra pakte met een tijd van 27.9 dige André Venema. Hij ging op de complicaties in, maar werd aan zijn lange vleugel volledig klemgezet. Noodge dwongen offers leidde spoedig zijn ondergang in (4-2). Ex-DMH-voorzitter Eric de Nijs kreeg tegen Gerrit van der Zijden voordeel in het eindspel. Hij vergat echter de lange lijn te bezetten en Gerrit was er als de kippen bij om via de pendeldienst op de lange sprong. In de derde periode werd om en om gescoord. Eerst maak te Sandra Nieuwenburg 4-4, Lariucci 4-5 en wederom Sandra 5-5. De sterke Malato profiteerde van een fout in de verdediging en scoorde 5-6, alvorens Marjan 6-6 liet aan tekenen. nieuwe oefening op de vloer goed. Zij werd 16e wat niet goed genoeg was voor een startbewijs voor de voorron des. Maaike Braat wist zich met een zevende plaats wel te plaatsen. Doordat haar brug oefening nog niet goed genoeg is miste zij een podium plaats op ruim een halve punt.- derslag in de prima tijd van 1.19.5. Melissa Dings was met een tijd van 1.21.0 de snelste op de 100 m school slag bij de meisjes van 1983. De jaargang 1981 bij de meis- De eerste ploeg van Gouwe- staete (Nachtbrakers), be staande uit Viktor Terlaky, Mark v.d. Schrier, Michelle WADDINXVEEN - Vorig weekeinde is er door de Wad dinxveense badmintonclubs van Florida en Aeolus weer flink gespeeld. De teams sloten beide dagen af met wisselend resultaat. PERTH/WADDINXVEEN - Voor het Nederlandse da- meswaterpoloteam zitten de wereldkampioenschap pen in het Australische Perth er op. Gouwestaete- speelster Gillian van den Berg uit Boskoop scoorde in Nahon, Marcel Zijderhand, Mark Nahon, Jos Kiens, Inge v.d. Schrier en Jan Willem v.d. Hoek, legde maar liefst 29.900 meter af. Met deze af stand werden alle andere 24 bracht Italië op een 3-4 voor ploegen verslagen en werd bovendien het afstandsrecord gebroken. Maijan John-Op den Velde 9, Eg- Edmee Hiemstra, Ingrid Le- ijendekker en Gillian van den Berg scoorden ieder acht keer, Ellen van der Weijden- Bast 5 keer, Carla Quint 3 ging, in de ’sudden death’ met 10-9 van Australië won, ging Arie Verkleij. de finale tussen Italië en Ne derland. In de ’kleine finale’ streden Australië en Rusland om het brons. Australië won met 8-5. De finalewedstrijd werd live op Nederland 2 uitgezonden, verkiezing van de gemeente Oranje startte voortvarend. Binnen een minuut was het 1-0 door Marjan John-Op den Velde. Doch even later versierde Gi- usi Malato een strafworp (1- 1) en wist Italië via Alluci zelfs op 1-2 voorsprong te ko men. Karin Kuipers zorgde, nog voor het verstrijken van de eerste periode, voor 2-2. In de tweede periode kwam Oranje, via Maijan John, op een 3-2 voorsprong, doch twee doelpunten van Malato In dezelfde hal deed dames 3 het stukken beter door LUSV volledig te overklas sen. Zonder een moment in gevaar te komen kwam er een uitslag van 24-70 op het scorebord. het eerste doelpunt van de wedstrijd, maar dankzij doel punten van Esther Visser en Jaco Wineke boog Korbis de achterstand om in een 1-2 voorsprong. SDO stelde daarna orde op zaken door vijf doelpunten achtereen te scoren (6-2). Met een fraai aftsandsschot slaag de Yvonne Visser er in om Korbis weer dichter bij de te genstander te brengen (6-3). SDO had in deze fase van de wedstrijd, ondanks de scores, toch moeite om zich in te stel- WADDINXVEEN - Tegen koploper SDO (Kamerik) is Korbis-korfbal er zaterdag niet in geslaagd voor een stunt te zorgen in de tweede klasse van de districts- competitie. De Waddinxveners verloren met 23-13 en zien daardoor het degradatiegevaar weer toenemen. jes was volledig voor Gouwe- staete van Wilke v.d. Valk op de 100 m rugslag (1.14.1) en de 100 m Michelle Nahon de 100 m schoolslag, in 1.22.4, de 100 m wisselslag, in 1.15.0, en de 100 m vrije slag, in 1.03.7, kansjes grijpt hij met beide handen aan. Al vroeg in de wedstrijd leidde Excelsior dus met 4-0. Het zware geschut zat bij HDC echter aan de bovenste bor den. Voorzitter Piet Swart on- WADDINXVEEN - In een volle sportzaal deed het eer ste herenteam van Flyers- een sjoelcompetitie gehou den. Dit is goed bevallen, zo dat de sjoelbak opnieuw te voorschijn wordt gehaald. Voor zowel de klaverjassers als de sjoelers zijn er weer leuke prijzen te winnen. voor haar rekening nam. Bij de jongens van 1981 won Viktor Terlaky de 100 m rug slag en de 100 m schoolslag met tijden van respectievelijk 1.06.7 en 1.13.5. In dezelfde jaargang eiste Jos Kiens de dervond de kracht van de jeug- 100 m vrije slag voor zich op. Met een tijd van 57.8 haalde Jos zijn eerste kringtitel bin nen. Hona Cramer nam ook deel aan de goudrace met haar ze ge op de 100 m rugslag bij de meisjes van 1982. Met een tijd van 1.14.7 trok Ilona aan het langste eind. De dames van Gouwestaete lieten zich ook niet onbetuigd met zeges van Schrier op 100 m (1.07.6), de 100 ruststand 30-38 in het voor deel van Flyers was. De tweede helft nam SVO haar toevlucht tot een zone- verdediging en het duurde een aantal minuten voordat de Waddinxveense dames geïrriteerd hierop een antwoord had den. Intussen was de stand wel gelijk geworden (42-42). Hierna pakte Flyers de draad van de eerste helft weer op en werd een mooie overwinning behaald. Uit slag 50-59. Topscoorder was Anita van Unen met 14 punten. Meisjes-junioren 1 speelde de nadelige marge van tien doelpunten te consolideren (23-13). Voor de Korbis-doelpunten in de slotfase tekenden achter eenvolgens Yvonne Boomers, Jaco Wineke (tweemaal), WADDINXVEEN - Maan- Mark van den Brink en Donja dagavond 26 januari om acht van Otterloo. uur houdt biljartvereniging Sportvrienden in café Sport (Kerkstraat) de vijfde in de reeks van acht klaveijas avonden. Tijdens de vierde Inge v.d. vlinderslag diagonaal de remise veilig te m rugslag stellen (5-3). (1.08.8), de 100 m vrije slag De oude garde, in de personen van Adriaan Blom en Teun Twigt, maakten het hun te genstanders knap lastig. Adri aan Blom kwam tegen dam- crack Eric Jan van Reenen een Berckenkamp schijf achter en dacht die terug te winnen, maar de meerslag- het goud op de 50 m vrije regel werkte in het voordeel slag. Bij de heren was er meer con currentie, maar dat weer hield Jan Willem v.d. Hoek er niet van de 50 m schoolslag, in 33,0, en de 100 m wissel slag, in 1.03.7, op zijn naam te schrijven. Marcel Zijderhand deed van zich spreken door op de 100 m rugslag een tijd van 1.02.5 op de klok te brengen en zag zo doende zijn debuut bij de he ren met goud bekroond. scoorde hier tweemaal. In de andere kruisfinales won Rusland met 8-6 van Grie kenland, Italië met 12-9 van Canada en Australië met 8-5 van Hongarije. Hierdoor werd Nederland in de halve januari landt de ploeg finale gekoppeld aan Rus land. Ook deze zevende wedstrijd werd door Oranje tot een goed einde gebracht; zij won nen met 7-5. Gillian van den Berg scoorde eenmaal. kenland derde en Italië, dat Aangezien Italië, na verlen- drie keer verloor, vierde. In de andere poule werd Canada verrassend winnaar, Rusland werd tweede, Australië derde en de Verenigde Staten van Catogorie 5: meisjes: 1. Ilse Ha- zebroek 0.48.75, 2. Maryenne v.d. Gaag 0.50.53, 3. Chantal v.d. Vegt 0.52.00; jongens: 1. Mark van Wieringen 0.45.74, 2- Mi chael den Ouden 0.46.13, 3. Ri chard van Vliet 0.46.41. IIIISÉi i i i Amerika vierde. In de eerste kruisfinale (kwartfinale) speelde Neder land tegen Amerika, welke wedstrijd met 9-5 werd ge wonnen. Gillian van den Berg spannende tijden. Sinds zij op maandag 29 december met het team naar Perth vertrok, was ook de rust in ’huize Van jaargang 1985 de 100 m vlin- den Berg’ elders. En deze keert nog niet geheel weer. Immers, donderdag 22 om 09.05 uur op Schiphol. Het vluchtnummer is MH-10 uit Kuala Lumpur van 00.10 uur. Na de ontvangst op Schiphol zal Gillian van den Berg aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid enige tijd ’on derduiken’ met haar vriend van de Woubruggenaar, die nu eenvoudig dam haalde en daarmee de winst liet aante kenen. Teun Twigt verkreeg door een tijdelijk offer dam- doorbraak op de lange vleugel. Onder druk van de klok en de omstanders gaf zijn slecht ziende tegenstander in een to taal verloren positie op (7-5). Captain Raijmond van Es hield Nico van der Endt steeds onder druk. Dat leidde tot een doorbraak op de korte vleugel met kort daarna de verdiende zege. De winst was binnen (9- 5 Dick Dibbets probeerde met vluggeren zijn jeugdige opponent en juniorenkam pioen Richard Meijer door de klok op te jagen als compen satie voor een schijfachters- tand. Dat lukte net niet, maar de winst was toch al binnen, dankzij de tactische opstel ling waar ook heel wat denk werk in was gaat zitten. zich voor de voorrondes van het Nederlandse kam pioenschap turnen dames en een van hen werd regio naal kampioen. WADDINXVEEN - Dankzij een nipte 9-7 overwinning op WADDINXVEEN - Voor de eerste keer in de geschiede- het bezoekende HDC (Alphen nis hield de kring Gouwe Rijnstreek van de KNZB de -J-- 1 winterkampioenschappen zwemmen. In het Leidse zwembad ‘De Zijl* won Gouwestaete van de 88 nummers er maar liefst 39, een ongekende weelde. Met agressief basketbal werd de tegenstander vanaf Verdedigend klopte het pri- het begin onder druk gezet, ma en aanvallend werd re- Toch ging de ruststand in gelmatig gescoord, zodat de met 34-34, hetgeen zijn oor zaak vond in het niet scoren door Flyers in de laatste mi nuten. De tweede helft was iets minder. Het werd wat rom meliger, vooral doordat de tegenstander raakte en er alles aan deed om de wedstrijd in eigen hand te krijgen. Tot aan de 15e minuut ging een redelijke wedstrijd te gen Leiden. De eerste helft ging gelijk op met een iets j beter Leiden, maar Flyers bleef aardig bij. Ruststand 20-22. Ook in de tweede helft bleef het lang spannend. Tot aan de 13e minuut bleven beide teams dicht bij elkaar. Hierna namen de basket- balkrachten van Flyers af en liep Leiden uit naar een nog ruime overwinning. Uitslag 32-48. Topscoorder was Suzan Tholenaar met 10 punten. Meisjes-kadetten 1 trof het niet met de tegenstander Zoebas. Dit team was in topvorm en speelde een uit stekende wedstrijd. Uitslag 22-107. Topscoorder was Michelle D’Elfant met acht punten. Heren 2 beleefde weinig vreugde aan de uitwed strijd in Leiden tegen The Hooters. Hierin werden de Waddinxveense heren ge- tracteerd op de eerste ne derlaag van de competitie. Het grote lengteoverwicht van de tegenstander was net iets te veel. Uitslag 50- 43. Consoli die uit een break 6-7 scoorde. De Nederlandse da mes konden geen opening meer forceren. De Italiaan- sen bleven goed verdedigen en stelden de overwinning veilig; Oranje met een enor me kater achterlatend. De Nederlandse ploeg be stond uit de keepsters Karla van der Boon en Carla van Usen en de speelsters Gillian van den Berg, Daniëlle de Edmee Hiemstra, Maijan John-Op den Velde, Karin Kuipers, Ingrid Leijen- dekker, Petra Meerdink, Sandra Nieuwenburg-Scher- renburg, Carla Quint, Ma- riëlle Schothans en Ellen van der Weijden-Bast. Coach en assistent-coach wa ren respectievelijk Kees van ne Fennema stonden net naast het podium met een vierde en een vijfde plaats. In de categorie jeugd C (ge boortejaar 1987 en 1986) de den namens TOOS José Dro ge, Hanneke van Buuren en Melanie Marchand mee. Hoe- Ook Wieke van Vuuren deed wel zij zich niet konden men- het goed. Zij viel echter net buiten de prijzen en werd vierde op slechts 0,30 van de nummer 3. Anke draaide een goede wedstrijd maar werd helaas benadeeld op het on derdeel brug. Hierdoor miste zij een medaille en werd vijf de. Ook Nelleke Droge turnde zich nog bij de beste 10. Zij werd precies tiende en ver diende net als de andere drie TOOS-tumsters een startbe wijs voor de voorronde van de nationale titelstrijd. In de categorie pupil 2C (ge- Vooral op brug en balk liet zij boortejaar 1988) werd TOOS punten liggen. Wel ging haar vertegenwoordigd door vier turnsters. Zij draaiden een redelijk goede wedstrijd en plaatsten zich ook alle vier voor de voorronde van de Ne derlandse kampioenschap pen. Marleen Heikens en Sanne Grevenstuk werden respec tievelijk tweede en derde. Ro sanna van Bruinessen en An- (respectievelijk 11-8, 8-11, 11-5 en 11-8 6-11,11-5) lieten het achterste van hun tong zien. Bij de mixen werden de punten over beide partijen verdeeld. Maar de beide dub bels werden de Aeolus gewon nen. Team 8 van Florida moest te gen de Spotvogels. De enkels liepen bij dit team wat stroef en daardoor was het ook na dit onderdeel 1-3. De mixen werden gewonnen. Piet Vermeulen en Bianca Boeters hadden daar echter wel een driesetter voor nodig (17-18, 17-15 en 15-11). De dubbels werden door de te genstanders gewonnen, waardoor het 3-5 werd. Het ..negende team van Flori da speelde tegen het goede SIO 13. De vooruitzichten waren niet positief, toch kon Jan Troost tweemaal tot winst komen (in de enkel en in de mix met Mirella Trimp), waardoor het toch nog 2-6 werd. Ook de recreanten speelden. Ze moesten tegen Fikszo (Lekkerkerk). William Walet won zijn enkel van Remi Ger- nette in een driesetter met 9- 15, 15-11 en 15-14. Ook de beide dames, Tannij v.d. Baan en Gea Stomphorst, wonnen hun enkel. Het stond dus 3-1 in het voor deel van de Florida-recrean- ten. De vier daarop volgende partijen werden eerlijk ver deeld. Beide teams kregen dus nog twee punten, waar door de einduitslag 5-3 werd. aan den Rijn) is de Waddinx veense damclub Excelsior op geschoven naar de subtop van de provinciale hoofdklasse van de dambond Midden-Holland (DMH). met overwinningen Tijmen den Ouden had na ruim een uur zijn tegenstan der via een damcombinatie ge- vlinderslag (1.16.5), terwijl vloerd. Teun van de Krol kreeg via een black-out van Wim Meijer een gratis doorbraak aangeboden. Zulke buiten- Er waren in totaal vijf catego rieën. Catogorie 1 (tot 7 jaar) en 2 (8-10 jaar) bestond uit twee on derdelen. In het eerste onderdeel moest 25 meter schoolslag en 25 meter rugslag worden gezwom men en in het tweede onderdeel 25 meter zwemmen met een hin dernis. Bij categorieën 3 (11-13 jaar), 4 (14-16 jaar) en 5 (16 jaar en ou der) had men eveneens twee on derdelen. Het eerste onderdeel bestond weer uit 25 meter schoolslag en 25 meter rugslag, maar in het tweede (overigens uitgestelde) onderdeel moest men in teams van twee personen 25 meter kopgreep en 25 meter okselgreëp vervoeren. kadetten 1 verloren de eer ste wedstrijd van de nieuwe competitie. Heren 1 verraste vriend en vijand en zeker de tegen partij BZ ’72 met een prima gen met 12 punten, gespeelde wedstrijd. Vooral door het goede teamspel kwam Flyers tot grote hoog- makkelijke tegenstander. De eerste helft was aan Fly- ers-zijde goed te noemen. De tweede Gouwestaete- ploeg (Nachtmerries), be staande uit Eva Idelenburg, Miranda Boer, Lonneke Pronk, Denise Bouwmeester, Patrick van Keulen, Kim Middendorp, Wouter Rams In de vierde periode was het en Joost Krommenhoek, deed -11 J:1- het met een derde plaats en een afstand van 27.500 meter ook prima. Inge v.d. Schrier was per soonlijk goed voor 2.850 me ter en werd als snelste dame gehuldigd. Bij de heren toon de Jan Willem v.d. Hoek zich met 2.950 de snelste, terwijl Marcel Zijderhand met 2.900 meter de derde plaats voor zich opeiste. De jongste jeugd van Gouwe- Bruijn, staete nam in Leiden deel aan de Speedo Club Meet. Ferry Boon deed het uitste kend bij de jongens van 1988 met overwinningen op de 50 m schoolslag (46.9) en de 50 m rugslag (42.9). Bij de meisjes van 1986 heeft Nanda Gerling al een reputa tie opgebouwd. Met zeges op Hardeveld en Peter van den de 100 m wisselslag en de 100 Biggelaar. Als teammanager m 1 da deze reputatie. De tijden waren ook uitste kend, 1.17.4 op de 100 wissel en 1.09.4 op de 100 vrij. Da niëlle Bruggeling, net als Nanda van 1986, pakte de tweede plaats op de 50 m vlinderslag met een tijd van 38.5. Het laatste wapenfeit van Gouwestaete was de tweede plaats op de 4x50 m wissel slag estafette bij de meisjes renburg gooide er 12 in en van 1986 en jonger. Daniëlle Bruggeling, Kim van mond, Nanda Gerling en Na tascha Schoonderwoerd lie ten een tijd van 2.38.7 note ren. WADDINXVEEN - In het vernieuwde Anne Frank- centrum (Jan van Bijnen- pad) wordt van vrijdag avond 30 januari om acht I uur tot zaterdagmorgen 31 januari half negen door de bridgeclub Waddinx veen de elfde ’Nacht van Waddinxveen’ gehouden. Er worden drie ronden van 24 spellen gespeeld. I Tussen de rondes door wordt de honger van de deelnemers gestild met een hartige hap. De ’nacht’ wordt afgesloten met een gezamenlijk ont- bijt, waarbij de uitslag be- l kendgemaakt wordt en de prijsuitreiking zal plaats- vinden. De deelnameprijs per paar I is 50,00. De prijzen van de ’nacht’, financieel mo- gelijk gemaakt door de Rabobank, ABN AMRO Bank en ING Bank in Waddinxveen, gaan niet uitsluitend naar de beste paren, maar door loting kan er door een aantal minder gelukkige deelne- I mers ook nog een prijs ge- wonnen worden. Alleen de beste bridgeparen zijn basketbal van zich spreken door een verdiende over winning op de nummer 2 van de competitie BZ ’72. Ook dames 1 behaalde een verdiende zege in de uit wedstrijd tegen SVO. Meis- j jes-junioren 1 en meisjes- goede spel op van Richard Hageman en nieuwkomer Robin Los. Uitslag 67-55. Topscoorder was Robin Los met 15 punten, goede twee de was Edwin van Heinin- Na twee uitwedstrijden mag Korbis komende zaterdag weer aantreden in een Weliswaar produceerde SDO thuisdwedstrijd in sporthal avond is er bij wijze van proef ’de Dreef. Tegenstander in deze wedstrijd is het even eens laaggeklasseerde Fidu- cia (Vleuten-De Meem), van wie Korbis in de heenwed strijd bijna won. De wedstrijd begint om half acht. drie verze- kerd van een prijs. De ove- rige prijzen gaan naar pa- 1 I ren, die geëindigd zijn op I een van te voren vastge- I I stelde en vermelde rang- schikking in de einduit- slag. Tijdens d ebridgenacht wordt de wisselbeker ver- I dedigd door de heren Van strijden 71 keer en kreeg in der Weert-Van ’t Slot. Overigens is tot nu toe l geen enkele winnaar van de Nacht van Waddinx- I veen ooit tweemaal achter elkaar winnaar geworden. Voor nadere informatie kan men terecht bij me vrouw Wil Berends, tele foon 0182-618325 of me vrouw Erica Schaaf, tele foon 0182-649039. In de finale tegen Italië moes ten de Nederlandse dames genoegen nemen met de tweede plaats. Oranje was niet opgewassen tegen een fy siek sterker en slimmer spe lend Italië en verloor met 6-7. Nederland opende op donder dag 8 januari met de wed strijd tegen Griekenland en won jnoeiteloos met 8-2. Gil lian van den Berg scoorde hier eenmaal. Het Aziatische Kazachstan bleek de zwakste uit de poule. Oranje won vrijdag 9 januari met liefst 19-4. Hier scoorde Gillian van den Berg vier maal. Europees kampioen Italië blijft de ’angstgegner’ van WADDINXVEEN - Het Waddinxveense ’Gouwestaete’, dat met twee zwemploegen van acht man deel nam aan de jaarlijkse zwemmarathon van Nieuwkoop, kwam na zes uur als winnaar uit de strijd door de meeste meters af te leggen. Catogorie 4: Meisjes: 1. Mariëtte van Tol, 2. Laura Broere, 3. Cha- rissa v. Koote; jongens: 1. Wesley Blazer, 2. Mels Sypkes, 3. Henk Kraan; teams: 1. Rens Oudijk en Wesley Blazer, 2. Mariëtte van Catogorie 1: meisjes: 1. Lydia van Tol en Nienke v.d. Kaay, 3. Ma- 't Veer, 2. Alicia Mali, 3. Sharon riëtte van Tol en Aniek Kruif. Scharff; jongens: 1. Marijn Schenk, 2. Niels Halma, 3. Jo- riam Hazebroek. Hamstra, 2. Suzanne Stoffers, 3 Wendy van Velzen; jongens: 1. Glenn Scharff, 2. Mark v.d. Meu- len, 3. Matthijs van 't Veer. Catogorie 3: meisjes: 1. Brenda Slatius, 2. Sanne Schenk, 3. Jaël Burggraaff; jongens: 1. Stef Doorgeloop, 2. Joost Hermans, 3. Wesley Blazer en Renco Schenk; teams: 1. Samantha Groot en Jaël Burggraaff, 2. Stef Doorgeloop en Patrick Dorres- tein, 3 Jaël Burggraaff en Brenda Slatius. Met zes gouden plakken was Kim Middendorp het meest succesvol. Bij de meisjes van 1983 waren er zeges voor Kim op de 100 m rugslag (1.09.6), de 100 m vlinderslag (1.08.8), de 100 m wisselslag (1.10.9) en de 100 m vrije slag (1.02.0). Bij de dames won Kim Mid dendorp bovendien de 50 m vlinderslag, in 30.4, en de 50 m rugslag, in 32.7. Joost Krommenhoek was su perieur bij de jongens van 1984 met vijf gouden medail les. Met 1.07.1 op de 100 m rugslag, 1.17.6 op de 100 m schoolslag, 1.04.0 op de 100 m vlinderslag, 1.07.4 op de 100 m wisselslag en 57.8 op de 100 m vrije slag zette Joost een formidabele reeks neer. De vlinderslagtijd van 1.04.0 betekende een verbetering van het clubrecord, dat sinds 1988 op naam stond van Mark van der Zijden. Bij de meisjes van 1986 deed Nanda Gerling het met vier overwinningen uitstekend. Op de 100 m vlinderslag pro duceerde Nanda een tijd van 1.21.8, de 100 m wisselslag werd in 1.20.8 afgelegd, de 100 m vrije slag gaf een tijd van 1.08.8 te zien, en de 100 m rugslag werd na 1.19.0 beëindigd. Saskia Captein was bij de meisjes van 1985 driemaal goed voor goud en wel op de 100 m wisselslag, in 1.19.1, de 100 m vrije slag, in 1.06.7, en de 100 m rugslag, in 1.17.3. Wendy Bezemer pakte in de vrije slag bevestigde Nan- fungeerde Marga van Fegge- len, terwijl Jolanda Potma meeging als fysiotherapeut en Cees Rein van den Hoogenband als arts. Nederland scoorde geduren de het toernooi in acht wed- Catogorie 2: meisjes: 1. Bianca WADDINXVEEN/BO- SKOOP - De 59-jarige masterzwemmer Nic Geers van de Waddinx veense zwemclub Gouwe staete, die dit jaar voor het eerst uitkomt in de leeftijdsgroep 60-64 jaar, nam succesvol deel aan het Zuyderzee Mastercir cuit in Zwolle. - De Boskoper vestigde me teen een nieuwe Europees record op de 400 m vrij- eslag in 5.11.9. Het oude record was met 5.33.0 in Duitse handen. Voorts verbeterde hij nationale records op de 50m rugslag in 39.1 en de 100m vrij- eslag in 1.05.2. Ook op de 100m rugslag zat Nic Geers onder het record. Zijn race werd echter ongeldig verklaard vanwege een mislukt keerpunt van de Bosko per. In zijn vorige leeftijds klassen heeft Nic Geers veel records gezwommen. Een enkele maal zat hij dicht bij een wereldre cord, maar mondiaal ge zien is de concurrentie nu eenmaal zeer sterk. In zijn nieuwe groep gaat de Boskoper opnieuw de strijd aan voor een we reldrecord. Het zal moei lijk zijn maar Nic Geers acht zich niet kansloos op de langere vrijeslag num mers. Aeolus 3 was goed op dreef te gen Leyton 3. Jeffrey van Ham speelde, door afwezig heid van Vincent Hartwijk, voor het eerst sinds hele lan ge tijd weer een enkel. Hij deed dit zo goed dat hij zijn tegenstander, John Romswinkel, in twee goede sets versloeg met twee maal 15-9. Ook Marius, Patricia en Sandra wonnen daarna hun enkels vrij simpel. Het stond na de enkels dus al 4-0. Zonder verder moeite werden ook de rest van de partijen gewonnen, hetgeen betekende dat Aeolus won met 8-0. Team 4 van Florida speelde tegen Pijnacker 3. Chris Voerman won zijn enkel van M. Koens met 15-12 en 15-11. Maar vervolgens werd Pascal de Wolf verrast door zijn te genstander. De sterk spelen de R. Zandbergen won met 8- 15 en 9-15. De eerste dame, Edith Heer- ma van Voss, speelde een spannende enkel tegen J. van Velzen, maar na twee mooie sets moest ze toch als verlie zer de hand van haar tegen stander schudden (het werd 9-12 en 11-12). Invalster Thea Fennema won simpel haar enkel met 11-2 en 11-7. De rest van de partijen wer den ook door Florida gewon nen, zodoende werd het 6-2. Aeolus 7 won met 6-2. Dat ge beurde nadat Onno de Wit met 15-12 en 15-11 van zijn rivaal had gewonnen. En ook Maijo Appel en Tea Lagrauw WADDINXVEEN - Tijdens de regionale tumkampioen- schappen in Waddinxveen werd TOOS-gymnastiek ver- len op het achterverdedigen tegenwoordigd door 13 turnsters. Elf van hen plaatsten van Korbis. Voor rust wist SDO nog maar één keer te scoren, waardoor de 7-3 als ruststand op het scorebord verscheen. In de categorie junior C (ge in het tweede gedeelte van de boortejaren 1985, 1984 en wedstrijd nam SDO duidelijk het initiatief en nam verder afstand van het niet eens zo slecht spelende Korbis. Vooral het schot en de re bound waren beter verzorgd bij SDO. De eerste twee doel punten na de rust waren dan ook Kamerikse doelpunten (9-3). Met een doorloper wist Yvon ne Visser Korbis het vierde doelpunt te bezorgen. De aan voerder van de ranglijst voer de vervolgens de voorsprong verder op tot 14-6 via een aantal afstandsschoten en doeltreffende acties, waarbij Marino van Zwet het vijfde en zesde Korbis-doelpunt voor zijn rekening nam. Korbis bleek niet in staat veel zand te strooien in de Kame rikse doelpuntenmachine, want de Waddinxveners ke ken halverwege de tweede helft tegen een 18-8 achters tand aan met Waddinxveense doelpunten van Marino van Zwet en Esther Visser. Doordat SDO zijn concentra tie wat liet varen en Korbis, ondanks de achterstand, ge motiveerd bleef spelen slaag den de Waddinxveners er in tot het einde van de wedstrijd WADDINXVEEN - Tijdens de clubkampioenschappen van de Waddinxveense Reddingsbrigade (WRB) in het Gouwebad ’de Sniep’ is er in verschillende catogorieën gestreden om een medaille.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 31