WADDINXVE HKV s®p GPV ge/oo/tvaardige gemeente* Willem Waterreus noemt rijksbeleid waardeloos RPF OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Fr R E R U B K E T N E E M E G Koophandel Fabrieken in van en mr, W.H.K. Diiksterhuis PROTESTANTSE COMBINATIE WADDINXVEEN: HKV - SGP - RPF GPV Kamer Gouda. Daar wil de PCW zich de komende jaren sterk voor maken. Daarom staan wij voor onze principes. Veiligheid, zorg voor elkaar én voor onze leefomgeving. Geen 24-uurs economie, maar een samenleving waarin onze verantwoordelijkheid tegenover God en onze naaste het aller belangrijkste uitgangspunt is. De Waddinxvener is namelijk zeer nauw betrokken bij de ontwikkelingen in het Groene Hart. “Vanuit een stadse blik wil men het Groene Hart te rugbrengen tot een contra- mal van de stad. Je reinste onzin. Maar laten er geen misverstanden over bestaan: wij blijven ons positief inzet ten om de misvattingen op rijksniveau naar de werke lijkheid om te buigen1. gebied. Kijk maar naar de cij fers van de Kamer van Koop handel1. “We hebben hier een grote va riëteit aan bedrijven en we boeren goed, los van de agra- rische activiteiten. Natuur lijk hebben wij oog voor de natuur, maar we hebben ook oog voor de mensen die hier wonen en werken1. ‘In tegenstelling tot het mi nisterie van VROM, dat bezig is met een sluipende en kou de sanering en langzaam toe werkt naar vergrijzing en ontvolking van onze dorps kernen1. INZAMELING KERSTBOMEN Waddinxveens CDA-statenlid en secretaris van de ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW). (Foto: Archief). BOUWZAKEN GROEN WADDINXVEEN - ‘Op rijksniveau heeft men ondernemerskring Industrieel Contact Wad- geen integraal beleid voor het Groene Hart, dinxveen (ICW) in het jaarverslag 1997 van de Bijzonder knullig4, zegt Zuid-Holland CDA-sta tenlid Willem Waterreus als secretaris van de ‘De Kamer van Koophandel heeft een prima lobby opgezet en flink wat geluiden laten horen om de geluiden van rijkswege te overstemmen. Ik hoop dat dit ook zo blijft. Dat Hans Brink naar Rotterdam gaat is een goede zaak; hij is als geen ander bekend met de problematiek in dit gebied1. ‘Overigens weet men ook op provinciaal niveau drommels goed hoe de zaak in elkaar steeks. Hoe verder van het Rijk, hoe dichter bij de werke lijkheid1, aldus Willem Wa terreus. ‘De provincie zal dus moeten proberen ruimhartig om te gaan met dit waardelo ze beleid1. ‘De werkelijkheid is dat het Groene Hart niet uitsluitend platteland is. We hebben een flink aantal grote steden, maar ook daarbuiten her en der voldoende economische activiteiten. Van oudsher is voldoende industrie in dit VERKIEZINGEN PERSONEN- EN FAMILIERECHT GEMEENTEGIDS VERGADERINGEN RUIMTELIJKE ORDENING 1 PAGINA 3 WOENSDAG 21 JANUARI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN 2. De uitslag van de verloting is als volgt: VERLEENDE SLOOPVERGUNNING VERZOEK OM MEDEWERKING 1PCWI Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK 624680 en Staringlaan/Brederolaan Kon.Wilhelminaplein/Willem de Zwijgerlaan Zuidplaslaan/Dreef Kromme Esse/Henegouwerweg Kanaaldijk/Apollolaan Juliana van Stolberglaan/Kerkweg-Oost Sterrenlaan/IJsermanweg De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantoor uren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Noordeinde 114, het oprichten van een tuinberging Bredeweg 22, het oprichten van een opslaghal 08.30- 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur 2 tweede prijzen, een radiocassetterecorder, zijn gevallen op: crème 559 groen 610 Dotterweide 10, 1 berk in de achtertuin Piasweg 1b A, 9 populieren f 10,00 zijn gevallen op: crème 6 crème 13 crème 16 crème 21 crème 80 crème 116 crème 329 crème 427 crème 562 crème 656 crème 702 crème 809 crème 849 groen 117 groen 623 30 vijfde prijzen, wit 443 wit 517 wit 631 wit 642 UITSLAG VERLOTING OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGEDIENDE MELDINGEN 3 derde prijzen, een walkman met radio, zijn gevallen op: wit 581 roze 149 crème 79 BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De eerste prijs, een portable cd-speler, is gevallen op: wit 701 De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Jan Dorrekenskade-Oost 71, het slopen van een gedeelte van een winkelruimte, de voorgevel met aansluitende vloer en dak De gemeentegids kan (door de vele advertenties die de gids betaalbaar maken) niet worden bezorgd bij mensen die door middel van een sticker op de brievenbus aangeven, geen prijs te stellen op de ontvangst van ongeadresseerd drukwerk. Deze mensen kunnen een gratis exemplaar afhalen op het gemeentehuis. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 'Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: blauw 67 blauw 76 blauw 92 blauw 408 blauw 436 groen 138 groen 161 groen 618 een waardebon van roze 30 roze 96 roze 165 roze 192 roze 289 De prijzen kunnen tegen inlevering van de loten tot en met 13 februari 1998 worden afgehaald bij de receptie/balie publieksvoorlichting in het gemeentehuis. U kunt hiervoor terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 16.30 uur en op dinsdag- en donderdagavond van 19.00 - 20.30 uur. 1. Geregistreerd partnerschap Partnerregistratie Het is een wettelijk geregelde en erkende samenlevingsvorm, bedoeld voor paren die niet kunnen trouwen - omdat zij van gelijk geslacht zijn - en ook voor paren die wel kunnen, maar niet willen trouwen. Het mag dus beslist niet alléén worden gezien als het "homo-huwelijk". Zij kunnen hun verbintenis formeel maken op een manier die vrijwel gelijk is aan het huwelijk. Het enige verschil met het huwelijk is dat het geregistreerd partnerschap geen gevolgen heeft voor betrekkingen met kinderen. u terecht bij de afdeling Voorbereiding Naamskeuze voor kinderen Voorheen bepaalde de wet dat het kind de achternaam kreeg van de vader of - als men niet gehuwd was - van de moeder. De wet geeft ouders nu een keuzemogelijkheid. Samen kunnen ouders - gehuwd of ongehuwd - nu de achternaam van hun eerste kind kiezen: die van de moeder of die van de vader. De keuze is eenmalig en geldt voor alle volgende kinderen in het gezin. Dit is gedaan om binnen het gezin de eenheid van naam te bewaren. Vooral kinderen blijken dit belangrijk te vinden. Als je niets doet krijgen kinderen nog altijd de achternaam zoals hierboven omschreven. Om een andere naamskeuze officieel te maken moeten ouders 'een akte van naamskeuze' laten opmaken bij de ambtenaar van de burgerlijke stand. Bij voorkeur in de eigen woongemeente. Beide ouders moeten daarbij persoonlijk aanwezig zijn. Het mag niet schriftelijk, om zeker te zijn van de wens van de ouders. Wij adviseren daarom aanstaande ouders als zij van deze mogelijkheid gebruik willen maken, om deze akte op te laten maken tijdens de zwangerschap van het eerste kind. Overgangsregeling Om ouders met jonge kinderen - waarvan de oudste op 1 januari jl. nog geen 12 jaar was en allemaal de geslachtsnaam van de vader hebben - ook nog de mogelijkheid te bieden de achternaam te veranderen is een overgangsregeling in het leven geroepen. Deze tijdelijke regeling duurt tot 1 januari 2000. Meer weten? Uiteraard is niet alles zo eenvoudig als hierboven staat omschreven. Het voert echter te ver om alle details in deze rubriek op te nemen. Meer informatie over deze onderwerpen kunt u vinden in de brochures 'Geregistreerd partnerschap', 'De keuze van de achternaam' en 'Naamswijziging', verkrijgbaar op het gemeentehuis. Natuurlijk zijn onze medewerkers van de afdeling Publiekszaken graag bereid u mondeling of telefonisch alle gewenste informatie te verstrekken. Op woensdag 7 januari 1998 heeft 's-middags de inzameling van de kerstbomen plaatsgevonden. Ook dit jaar was hieraan een verloting verbonden met prijzen. Voor elke ingeleverde boom is een lot en een sinaasappel uitgereikt. Voor de loten zijn de kleuren groen, wit, roze, blauw, en crème gebruikt. In totaal zijn er 2.155 stuks kerstbomen ingeleverd tegenover 2.622 stuks vorig jaar. Sterrenlaan 110, het oprichten van een tuinhuisje Bredeweg 23, het oprichten van een distributiecentrum Noordkade 161, het oprichten van een kantoor- annex werkruimte Heggewinde 33, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Prinses Beatrixlaan 8, het gedeeltelijk veranderen van een kantoorruimte in een woning Beukenhof 3, het gedeeltelijk veranderen van een kantoor gebouw Jan Dorrekenskade-Oost 71, het gedeeltelijk veranderen en het vernieuwen van een winkelruimte Anna Paulownastraat 5, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Noordeinde 97, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis Marga Klompéhoeve 11, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond De gemeente plaatst op uiterlijk 20 januari 1998 op de hierna aangegeven plaatsen in de gemeente Waddinxveen aanplak borden, in verband met de komende verkiezingen (4 maart gemeenteraad en 6 mei Tweede Kamer). Politieke groeperingen kunnen deze borden gebruiken voor het aanplakken van propagandamateriaal. Aanplakken op andere plaatsen dan op de door de gemeente geplaatste borden is niet toegestaan. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Bezwaar Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming of een sloopvergunning danwel instemming met een sloopmelding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer 0182-624831). De wettelijke regelingen die betrekking hebben op ons persoonlijk leven, zoals geboorte, de naam, het huwelijk, echtscheiding, verwantschap, gezag over minderjarigen, adoptie en overlijden, vinden we vooral in het personen- en familierecht. Zoals u inmiddels ongetwijfeld heeft vernomen is een aantal van deze regels veranderd. Op enkele veranderingen willen wij hier nader ingaan: De gemeentegids 1998 wordt deze week huis-aan-huis verspreid. De gids, met veel informatie op allerlei gebied, is geheel geactualiseerd. GEMEENTERAAD op woensdag 28 januari 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Omloop voor nr. 18 en 20, 2 elzen i.v.m. opdrukken bestrating Jan van Bijnenpad langs voetpad tussen basisscholen, 1 es (staat op de riolering) Terrein van de zuivering aan de W. de Zwijgerlaan, ca. 260 m2 bosplantsoen i.v.m. aanleg fietsroute Pr. Margrietstraat, 19 bomen in het trottoir (deze worden vervangen) 3. Gebruik van naam en naamswijziging. Ook in het gebruiken van de naam in het dagelijks verkeer zijn dingen veranderd. Behalve de vrouw mag nu ook de man tijdens en na het huwelijk de achternaam van de gehuwde partner gebruiken; ook partners die hun relatie hebben laten registreren bij de burgerlijke stand mogen dit doen. De naam van de gehuwde of geregistreerde partner kan voor, achter of in plaats van de eigen achternaam worden geplaatst. Als gevolg van de nieuwe regels voor de naamskeuze zijn ook de regels voor naamswijziging veranderd. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Op de agenda o.a.: Voorstel tot verkoop pand Mozartlaan 46. Voorstel tot grondaankoop gedeelte Volvo-terrein Coencoop. Voorstel tot beschikbaarstelling van een voorbereidingskrediet voor de voorbereiding van plannen in de exploitatie- of samenwerkingsovereenkomstensfeer. Voorstel tot verlening krediet wegens kosten interim management ten behoeve van de afdeling SBO en FPD. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Mercuriusweg 20. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel gelegen tegenover Brugweg 123, 127 en 129. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de voorbereiding van diverse rioleringswerken. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de uitvoering van het Basisrioleringsplan. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de voorbereiding en uitvoering van het wegenbeheer- programma 1998/1999. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van het parkeerterrein voor vrachtwagens. Voorstel vervanging openbare verlichting 1998. Voorstel Jaarverslag Leerplicht schooljaar 1996/1997. Voorstel groot onderhoud groen 1998. Voorstel tot vaststelling van twee begrotingswijzigingen. 8 vierde prijzen, een spelcomputer, zijn gevallen op: blauw 155 crème 14 blauw 494 crème 465 crème 541 crème 723 De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn medewerking te verlenen tot het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning op het perceel Jan Dorrekenskade-Oost 98. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 22 januari 1998 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Voor informatie kunt werken en Verkeer. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied West" en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrijstellingen te verlenen, met het oog hierop bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen en de gevraagde bouwvergunningen te verlenen. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daar bij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. VERZOEK OM VRIJSTELLING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat drie aanvragen om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend voor projecten in de wijk Zuidplas '90 Zonnehof 2 t/m 28 (even nrs), het oprichten van 14 een gezinswoningen met bijbehoren (door A.R.W. Bouwbedrijf B.V.) Wega 13 en 16, het oprichten van twee woongebouwen (door Stichting Hooge Burch) Sterrenlaan, Zonnesingel, Poolster, het oprichten van een dagdienstencentrum, van acht woongebouwen en van negen bergingen (door Stichting Hooge Burch) In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatie tekeningen, ter inzage met ingang van 22 januari 1998 gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij burgemeester en wethou ders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK WADDINXVEEN).

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3