Waddinxveen biedt veel vindt Ben Pereboom (VVD) 'Ook op burger moet je een appèl kunnen doen' Bep Vermeii ambieert in raad vijfde periode Inloopmiddag voor patiënten Fotoprijs R.W. Jansen KIES VOOR DE TOEKOMST. STEM WD. ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT PAGINA 11 WOENSDAG 4 FEBRUARI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PvdA-raadslid Bep Vermeii, vierde op de PvdA-kandidaten- Pereboom. gens hem zo langzamerhand in gevaar door hun wankele financiële basis. ‘Hoewel ik de oplossing die je in Duits land en Zweden aantreft te ver vind gaan, is de oplossing die daar gevonden is toch wel bedrijfsmatige moet je ook naar de mensen kijken die achter de proces sen zitten. Ik heb geweldig veel bezwaar tegen, wat ik vaak noem, de eventjes-cul- tuur‘. ‘De kreet: dat doen wij wel eventjes, dat regelen wij wel eventjes. Je dreigt daar- Met Krista Brugman en Maria Wientjens kunnen jullie praten en discussiëren over het jongerenbeleid in Waddinxveen. Vanaf 20.00 uur zijn jullie van harte welkom! Dinsdag 10 februari a.s. Politiek Jongeren Café Cafe ROYAL Auto Baas ziet de uitbreiding naar het Rijnmondgebied als een logische stap ter onder steuning van de groter wor dende schare Nissan-automo- bilisten. De service, klantvriendelijk heid en kennis van autoza- ken, zijn meeverhuisd naar Rotterdam. Ook in Rotter dam wil Auto Baas Nissan de potentiële consument verras sen met het raspaardje Mi- cra, de gestaalde distinctie van de Maxima en de ijzer sterke 4 WD terreinwagens van Nissan. In de Maasstad zullen de vei lige bedrijfswagens van Nis san natuurlijk ook acte de présence geven. Auto Baas beschikt ook over een ruim aanbod van Quality Line-oc casions, die door de eigen technische adviseurs in tip lijk is dat proces nog niet af gerond. Dat vergt tijd. Je mag in een organisatie niet ver wachten dat zoiets in heel men tot een aanmerkelijke kostenbesparing. Het nadeel van het verlies van eigen identiteit is daarbij natuur lijk levensgroot*. en sportmogelijkhe den te bieden aan zowel jong als oud*. ‘De gemeente heeft op haar beurt een terrein ter beschik- GOUDA/WADDINXVEEN - Woensdagmiddag 11 februari van twee tot vier uur is er weer een inloopmiddag voor borstkankerpatiënten in het patiëntenservicebureau van het Goudse Groene Hartzie kenhuis (St. Jozeflocatie). Veel vrouwen hebben op het moment dat er borstkanker wordt geconstateerd, of tij dens of na de behandeling, vragen of problemen. Tijdens deze inloopmiddag kunnen zij hierover met lotgenoten spreken en van gedachten wisselen. R.W. Jansen (Berkengaarde) maakte deze winnende foto. WADDINXVEEN - ‘Bij on ze komst naar Waddinx veen waren anderhalf jaar geleden drie dingen be langrijk: is er voortgezet onderwijs, kan de plaats goed per openbaar ver voer bereikt worden en is er een basketbalvereni- ging. Aan alle drie criteria voldeed Waddinxveen. Vandaar dat wij toen een bewuste keuze voor dit Gouwedorp maakten*. Dat zegt PvdA-gemeente- raadslid Bep Vermeij. Ze zit nu nog met twee partijgeno ten in de gemeenteraad van Waddinxveen. De Waddinx- veense Wingerd-bewoonster wil graag nog een nieuwe (vijfde) periode van vier jaar deel uit maken van de raad. Bep Vermeij: ‘Ik vind het nog steeds een uitdaging om mijn sociaal-democratische achter grond en ideeën in dienst te stellen van Waddinxveen; wat ik altijd met veel inzet ge daan heb en zal blijven doen*. ‘Ook ons nieuwe verkiezings programma voor de komende gemeenteraadsverkiezingen spreekt mij erg aan met de uitgangspunten duurzaam heid (zorg dragen voor een goede samenleving nu en in de toekomst), solidariteit (denk ook aan anderen en ze ker aan degenen die het niet zo goed hebben als ikzelf) en interactief besturen (betrek top staat zijn gebracht. Auto Baas verkoopt geen tweede handsauto’s maar se cond chance Nissans. De scherp gesneden onderhouds contracten van Waddinxveen zullen ook in Rotterdam gel den. Nissan Nederland kende Auto Baas al voor de zesde keer de Golden King Award toe. Een belangrijke onder scheiding op het gebied van bij dan de mens te vergeten die dat proces moet uitvoeren of begeleiden*. Ben Pereboom: ‘Of ik nu ge meenteraadslid of duo-raads- lid word, het staat voor mij nu al vast dat ik, buiten sport en recreatie, tevens het on derwijs als belangrijk be leidsveld beschouw'. ‘De kwaliteit van het onder wijs moet gewaarborgd blij ven. Gezien de huidige ont wikkelingen in de maat schappij worden de taken van diegenen die onderwijs geven met de dag zwaarder*. ‘Ik heb heel veel waardering voor al die mensen die in het onderwijs werkzaam zijn en onze kinderen bij hun ont wikkeling de weg wijzen, al denk ik dat ouders daarbij hun eigen verantwoordelijk heid ook dienen te houden en te nemen*. Het politieke handwerk le vert Ben Pereboom geen pro blemen. Als fractievoorzitter in de gemeenteraad van Ap- pingedam en voorzitter van het WD-afdelingsbestuur van Brummen-Eerbeek heeft hij meer dan voldoende prak tische ervaring in de plaatse lijke politiek. ‘Aan een verkiezingsuitslag waag ik mij niet. Wat ook voor mij persoonlijk de uit slag zal zijn, raadslid of duo- raadslid, één ding staat voor mij als een paal boven water: wij moeten er voor zorgen dat door een goed voorzieningen niveau Waddinxveen voor al le burgers een goede plaats is om in te wonen. Daar wil ook ik mij sterk voor maken de komende vier jaar*, besluit Ben Pereboom. WADDINXVEEN - De winke liers van het winlelcentrum Luifelbaan in Waddinxveen- Noord hebben de winnende foto gekozen van de in decem ber gehouden fotowedstrijd. Het was geen eenvoudige taak voor de jury om uit de vele ingezonden foto’s de win nende te zoeken. ‘Er blijken in Waddinxveen heel veel goede amateurfotografen rond te lopen*, ondervond Wim de Bas, voorzitter van de bijna 30-jarige winkeliers vereniging. Uiteindelijk viel de keus op de foto van R.W. Jansen (Ber kengaarde). Hij won een lang weekeinde vakantie. De waardebon van 75 gulden ging naar C. Esveld (Berken gaarde), terwijl de waarde bon van 50 gulden werd ge wonnen door L. Blommers (Nic. Beetslaan). ordening de burgers zo veel mogelijk bij daaraan onverbrekelijk de belangrijke beslissingen die genomen moeten wor den)*. Natuurlijk is Bep Ver meij zich ervan bewust dat je het niet iedereen naar de zin kan maken. ‘Kijk maar naar de beslissingen die we de af gelopen vier jaar moesten ne men in de gemeenteraad, zo als het winkelcentrum De Nieuwe Passage en het ver keerscirculatieplan1. ‘Soms gaat het algemeen belang toch boven de individuele be langen van mensen. Belang rijk is dan ook dat je in alle eerlijkheid kunt zeggen waar om je die beslissingen zo ge nomen hebt en de argumen ten daarvoor duidelijk kunt maken'. Daarom doet het de Waddinx- veense volksvertegenwoordig ster veel plezier dat uit een service en garantie. Auto Baas startte in 1987 met het Nissan-dealerschap in Gouda, verhuisde in 1994 naar Waddinxveen, werd in dat jaar officieel Chrysler- Jeep-Dodge-dealer, bouwde in 1995 een nieuw onderko men aan de Wilhelminakade, begon in dat jaar het ver huurbedrijf 2B Carrent en werd in 1997 officieel Suzuki- dealer. WADDINXVEEN - ‘Ja, ik sta op plaats vier van de lijst van de PvdA. Ik beschouw dat als een verkiesbare plaats, want natuurlijk winnen we met de gemeente raadsverkiezingen minstens één zetel*. lijst, wil nog een i genwoordigster zijn. recent onderzoek van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) blijkt dat de belangstelling voor de lokcale politiek toeneemt. ‘Ook zijn er bepaalde onderwerpen in de locale politiek die extra mijn belangstelling hebben. Na tuurlijk onderwijs, omdat ik daar ook werk*, zegt Bep Ver meij. Ze is intern begeleider van de stichting Het Spectrum bij de afdeling voortgezet speciaal onderwijs voor moeilijk leren de kinderen en ze zit ook in het bestuur van het Coene- coop College vanuit de ge meenteraad. ‘Dat bestuurslid maatschap zou ik nog graag willen blijven doen, zeker nu het gemeentelijk onderwijs beleid en onderwijsachters tandenbeleid de komende ja- ren de extra aandacht krijgt die het verdient en nodug heeft*. Verder noemt ze de ruimtelijke ordening met ver bonden verkeer en woning bouw zeer belangrijk. ‘In ons verkiezingsprogramma staat dan ook dat we de beperkte ruimte die we hebben vanuit duurzaamheid voorzichtig dienen in te vullen', legt het PvdA-raadslid uit. ‘Daarom zijn we voor de aan leg van het Bentwoud en die nen we alle mogelijke midde len in te zetten om betaalbare woningen in Waddinxveen te behouden en te bouwen en vinden we dat de huurders di rect betrokken dienen te wor den bij het beleid van de wo ningbouwverenigingen en de gemeente'. ‘Naast de gemeenteraad en mijn werk heb ik nog vele hobby’s, zoals lekker koken, gezellig met vrienden en ken nissen uitgaan en kletsen, verre reizen maken, kennis maken met andere culturen, schouwburg bezoeken, mu ziek luisteren, lezen en breien voor mijn jongste kleindoch ter*. De Waddinxveense ondernemer Hugo van Berkesteijn heeft zich voor het CDA kandidaat gesteld als lid van de nieuwe gemeenteraad. (Foto-, cda>. FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! ten best voor gezamenlijke rekening laten komen. Het gezamenlijk laten verrichten van de ledenadministratie en worden, gezamenlijke conditietrainin gen zijn maar een paar voor beelden hoe je efficiënt kunt opereren en geld kunt bespa ren als verenigingen*. Door zijn werk bij de Directie Personeel, Organisatie en In- Daarbij formatiemanagement van eens de het ministerie van Economi sche Zaken heeft Ben Pere- krijgen boom natuurlijk in het bijzon der belangstelling voor het reorganisatieproces Aan het woord is de 44-jarige informatietechnoloog Ben Pe reboom. Samen met zijn echt genote Marianne en hun bei de kinderen Niels en Nynke kwam hij in 1996 aan het Heuvelhof in Waddinxveen wonen. Ben Pereboom staat als zesde vermeld op de kandidaten lijst van de plaatselijke WD voor de gemeenteraadsver kiezingen op woensdag 4 maart. “Waddinxveen is natuurlijk niet te vergelijken met mijn vroegere woonplaatsen Ap- pingedam en Eerbeek*, ver telt de liberale Waddinxve- ner. ‘Het is heel anders. Het is een open gemeenschap waarin je je snel thuis voelt. Het ligt op bereikbare afstand van het strand, waar je heerlijk kan uitwaaien. Ik kan geweldig ziet kans prima op de been te genieten van een wandeling blijven over het strand en de storm en regen daarbij trotseren'. ‘Eigenlijk biedt Waddinxveen veel: een bloeiend vereni gingsleven, goede sportmoge- king gesteld, de leden hebben lijkheden, de Schouwburg in Gouda vlakbij. Het enige wat nu nog ontbreekt zijn goede winkelvoorzieningen. Geluk kig gaat binnenkort de bouw van ’De Nieuwe Passage’ van start, zodat dat probleem ook opgelost wordt'. ‘Het is altijd mijn invalshoek Rijksambtenaar en WD-kandidaat-gemeenteraadslid Ben Vermeij, vierde op de PvdA-kandidaten- vijfde periode (1998-2002) volksverte- Na voltooiing van zijn studie international management in Amerika, riep de militaire dienst. Na zijn dienstplicht als officier bij de Koninklijke Ma rine, is Hugo van Berkesteijn bij het ministerie van Defensie als rijksambtenaar doorge gaan. De vijfjaren in Den Haag wer den gevolgd door een periode van 4,5 jaar in de Belgische hoofdstad Brussel waar hij in een functie bij de Nederlandse NAVO-delegatie terecht kwam. Hugo van Berkesteijn: ‘Als ik ergens aan politiek heb kunnen deelnemen, dan is het daar wel geweest. Ik vertegen woordigde Nederland in één van de NAVO-comités. Dat be tekent dat je samen met de vertegenwoordigers van de, toen nog 15, andere NAVO- landen tot besluiten moet ko men, steeds gebaseerd op unanimiteit van stemmen'. ‘Je kunt je voorstellen dat er dus buiten de officiële verga deringen om heel wat diplo matiek overleg moest plaats vinden*. ‘Het grappige daar van was dat dat zeker niet al leen tot stand kwam tussen de beschermde muren van de de legaties, maar ook in de be faamde wandelgangen, tijdens werkbezoeken, gedurende een cocktail of diner en vaak ook nog als je elkaar zomaar er gens tegenkwam*. ‘Overleg, uitwisseling van informatie en standpunten en het zoeken naar compromissen was dus een continu proces. Ik heb mijn plaats daar uiteindelijk goed weten te vinden. Mede op basis van de vele contacten die ik nog steeds heb met interna tionale collega’s uit die tijd, heb ik het idee dat ik voor Ne derland en de NAVO goed werk heb kunnen doen*. De fensie is echter geen onder werp van gesprek binnen de Waddinxveense gemeente raad. ‘Inderdaad, op mijn poli tieke agenda zal wat anders staan', weet ook Hugo van Berkesteijn. ‘Maar laat ik nog even verdui delijken dat mijn taak binnen de NAVO sterk financieel van aard was. Dat lijkt mij bij de behandeling van de gemeente begroting goed van pas te kun nen komeh'. Gespreksonderwerp is dit maal dan ook niet de nieuwe meubelcollectie bij Van Ber kesteijn Wooncultuur aan de Kanaaldijk. De vraag is name lijk of er tussen de drukke da gelijkse beslommeringen van een directeur uit het midden- en kleinbedrijf nog wel tijd te vinden is voor de gemeentepo litiek. Hugo van Berkesteijn bevestigt dat het best wel eens passen en meten zal worden. Maar, en daar ligt de essentie voor hem, maatschappelijk be trokken te willen zijn is voor hem eveneens van groot be lang. ‘Je zou haast kunnen zeggen dat het medeverant woordelijk zijn me met de pap lepel is ingegoten', vertelt de meubelmakerszoon. ‘Mijn bei de grootvaders zijn uitermate actief geweest in de Waddinx veense samenleving en daar buiten. ‘De ene kreeg daarvoor een ko ninklijke onderscheiding, de ander een pauselijke onder scheiding. Mijn vader en moe der waren in hun jonge jaren beide actief in de jeugdbewe ging en mijn vader heeft ver volgens, vanuit zijn bedrijf, veel bestuursfuncties bekleed en is onder meer mede-oprich- ter van de ondememerskring Industrieel Contact Waddinx veen'. "Tijdens mijn middelbare schooltijd en mijn studies die daarop volgde heb ik altijd ac tief in diverse besturen meege draaid. Op Nijenrode, waar ik bedrijfskunde heb gestudeerd, ben ik voorzitter van het be stuur van de studentenvereni ging geworden', vertelt Hugo van Berkesteijn. ‘Met andere woorden: je steen tje bijdragen aan het goed la ten reilen en zeilen van je om geving is voor mij een natuur lijk gegeven. Dat ik specifiek voor de politiek heb gekozen, want maatschappelijke be trokkenheid manifesteert zich tenslotte ook via activiteiten binnen je bedrijf of een functie in een schoolbestuur, sportver eniging of een belangenorgani satie, heeft te maken met wat ik het politieke spel noem. Of, misschien zelfs beter, de poli tieke legpuzzel*. ‘Laat ik dat wat verduidelijken. Het heeft te maken met enerzijds een (maatschappelijk) doel dat je wilt realiseren en anderzijds de (politieke) weg waarlangs dat tot stand moet komen*. ‘Die weg is veelal ondoorzich tig, geplaveid met veel ge sprekken, overleg binnen en buiten de partij, soms compro missen, gaat gepaard met te leurstellingen en wordt van tijd tot tijd bekroond met een overwinning*. Dat hele proces boeit me niet alleen, ik vind het ook een uit daging om zo’n doel samen met anderen uiteindelijk dan gerealiseerd te krijgen*. De nodige ervaring heeft Hugo van Berkesteijn in dit verband met name opgedaan in de pe riode voordat hij als derde ge neratie het bedrijf van zijn fa milie voortzette. daar zelf een clubhuis opge zet en kunnen hun sport be oefenen. Een uitstekend voor beeld hoe de gemeentelijke overheid en de club zélf ieder hun eigen verantwoordelijk heid genomen hebben. Tot beider tevredenheid. Daar neem ik mijn petje voor af, geweest dat je je inkopen zegt Ben Pereboom. moet kunnen doen in je eigen Veel verenigingen komen vol- woonplaats. Dat moet niet beperkt zijn tot je allereerste levensbehoeften. Met de re alisatie van het nieuwe win kelcentrum wordt daar nu ruimschoots aan voldaan. Ik kijk daar erg naar uit*. Sport loopt als een rode draad opvallend*. door het levensverhaal van ‘Door de oprichting van één ben Pereboom heen. Zelf multisportvereniging, waarin heeft hij op topniveau aan je alle sportverenigingen van basketbal gedaan en heeft hij één plaats onderbrengt, komt op dat terrein ook grote be stuurlijke ervaring. Ook bij zijn gezinsleden wordt sport nadrukkelijk met hóófdlet ters geschreven. ‘Het beoefenen van sport vind ‘Toch kan je bepaalde aspec- ik heel belangrijk. Het is vor mend voor je karakter, je leert er zelfdiscipline door en het kan op alle mogelijke ma nieren beoefend puur uit recreatieve overwe gingen, maar ook prestatie*, zegt Ben Pereboom. ‘Het karakter van sportbeoe fening is aan het veranderen. Ook hierbij is sprake van een individualisering. wijzigen ook nog eens de maatschappelijke ontwikke lingen. Mensen steeds meer vrije tijd en wil len die invullen*. reorganisatieproces binnen ‘In Waddinxveen heeft de ge- de gemeente Waddinxveen. meente vorig jaar een sport- ‘Ik heb het gevoel dat er we- nota laten verschijnen. Daar zenlijke stappen zijn gezet en wordt binnen de sportvere- heb veel bewondering voor ningingen verschillend over het hele Waddinxveense gedacht. De gemeentelijke ambtelijke apparaat. Natuur- overheid heeft volgens mij een taak waar het gaat om sportbeoefening mogelijk te maken'. ‘Maar ook de verenigingen korte tijd geregeld is*. zelf hebben daarbij een eigen ‘De menselijke factor is daar- verantwoordelijkheid en kun- bij het meest bepalend. Bij nen hun problemen niet al- bedrijfsmatige processen leen afwentelen op de ge meentelijke overheid'. ‘Zonder andere verenigingen tekort te doen, vind ik een goed voorbeeld daarvan de schuttersvereniging Wad dinxveen (Alberdingk Thijm- laan). Die heel kleine groep WADDINXVEEN - Hugo van Berkesteijn is eige naar van een aantrekkelij ke meubeltoonzaal in Waddinxveen-Zuid, maar ook kandidaat-raadslid voor het Waddinxveense CDA. Gedurende zijn on dernemerschap blijkt de christen-democratische Waddinxvener toe te heb ben gegeven aan zijn poli tieke ambities. ‘Financiën en economie heb ben dus, naast de belangen van het bedrijfsleven en de Waddinxveense middenstand zonder meer mijn interesse'. ‘Het is dit verband belangrijk te constateren dat de ontwik kelingen financieel-econo- misch gezien binnen Waddinx veen zeker niet ongunstig zijn. Met alle activiteiten die in de pijplijn zitten, kunnen we zelfs van een goed toekomstbeeld spreken'. ‘Zo’n goed toekomstbeeld biedt ruimte aan de kwalitatieve as pecten van de Waddinxveense samenleving meer aandacht te schenken. Natuurlijk staan daar aandachtspunten als vei ligheid, onderwijs en sociale zorg voorop'. ‘Daarnaast zal ook naar kwaliteit in onze di recte woonomgeving, de groen voorzieningen en de recreatie mogelijkheden, kortom het ui terlijk en aanzien van Waddinxveen, worden ge zocht*. ‘Laat ik het eens anders zeggen: de snelle groei die Waddinxveen heeft doorge maakt, heeft het zeker niet tot de mooiste plaats van Neder land gemaakt*. ‘Ontwikkelin gen als die van de het winkel centrum, de Gouweboulevard, het Bentwoud en de uitbrei ding van de bedrijfsterreinen, die kunnen bijdragen aan de verbetering van de kwaliteit van het wonen en leven in Waddinxveen, zal ik dus met b' yzondere interesse volgen*. Terugkomend op de politieke interesse van Hugo van Ber kesteijn is het interessant van hem te weten of hij vindt dat de politiek voor alles een op lossing moet hebben. ‘Laat ik hier heel duidelijk in zijn: afgezien van het feit dat dit per definitie niet mogelijk is, zou het dodelijk zijn voor de samenleving*. ‘Er bestaat niet zo iets als het primaat van de politiek. De politiek kan niet alles regelen. Je moet ook op de burger een appèl kunnen doen'. ‘Je moet je medemens simpelweg kun nen vragen om gezamenlijk in houd en vorm te geven aan de kwaliteit binnen deze gemeen te. Daar staat het CDA voor en dat is dan ook één van de be langrijke reden waarom ik voor het CDA heb gekozen'. ROTTERDAM/WADDINXVEEN - Auto Baas is nu ook in Rotterdam gevestigd. Aan de Strickledeweg in de Maasstad (Spaanse Polder) hield de Waddinxveense Nissan-dealer open huis. ^0 F®* I -- i KOM LUISTEREN PRAAT MEE (Foto: R.W. Janson). 'roL^IN PRIJS ™°OT IN SERVICF Jklêïff (Foto: Vistor van leeuwen). (Foto: PvdA). t Auto Baas opent in Rotterdam vestiging i

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 11