Excelsior verslaat OBG Gouwestaete-heren doen goede zaken Joost Krommenhoek schittert op NK 'Marcello' oefent voor Schouwburg Nieuwe trainings groep hockeyers Flyers-basketbal pakt draad weer op Koploper WSV loopt verder uit Volleybalsters pakken volle winst Sjoelprijzen Rowah-handbal klopt Ventura Kwiek weer van start Menno Okkes winnaar van schaaknacht Gelijk spel Be Fair (1-1) Korbis F1 aanvoerder PAGINA 25 WOENSDAG 4 FEBRUARI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Gediplomeerd dorente Marcella Kouwenhouwen van ballet- tijd van Greetje, 2.59.0, lever- gebied onderuit was gehaald. vlinderslag was het ook raak, want met een nieuw clubre- cord van 1.03.86 tikte de 13- beurt die vijf punten oplever de. In deze set kon de pass goed naar spelverdeelster Co ra Bos gebracht worden, zodat zij de middenaanvalsters veel vuldig kon opzoeken met snel le korte ballen. Jacqueline v.d. Ruit had enkele schitterende en vooral harde aanvallen die de handen van het publiek op elkaar kregen. De set ging uit eindelijk met 15-7 naar Be Fair toe. In de derde set gaf de tegenstanders zich nog niet gewonnen. Ze bleven door vechten tot de laatste punt. Maar de Be Fair-dames waren duidelijk een klasse sterker en pakten de derde set en daar mee de winst van de wedstrijd (15-13). De Waddinxveensen zijn na vier wedstrijden in het nieuwe jaar nog ongeslagen en hebben de moed dit vol te blijven houden. Zaterdag 7 fe bruari hoopt Be F air in de uit wedstrijd tegen VTC (Woer den) drie volle punten te ha len. Na een slecht begin (0-2) werd alsnog een positieve uit slag behaald. Het was een be nauwde 4,5-3,5 overwinning, maar de punten zijn binnen school 'Marcella' met haar leerlingen van zes jaar. O» r 1 bij de secretaris van HWC, Paul Kammeijer, tel. 0182- 615678. Het weekeinde van zaterdag 7 en zondag 8 februari is het laatste van deze midwinter- competitie. Zaterdag zijn er wedstrijden vanaf 10.00 uur (mini’s) tot 17.00 uur. Zondag begint om 12.45 uur dames 1 tegen Catwijck 1 en daarna heren 2 tegen Pollux. Dames 2 bezoekt hockeyclub Rotterdam en de veteranen gaan naar Nieuwkoop. m wisselslag. Door zijn plaatsingstijd van 5.25.0 was Joost Krommenhoek in de langzame serie ingedeeld. Tot ieders verbazing stond er na zijn race een tijd van 5.07.17 op het scorebord. In de snelle serie beet iedereen WADDINXVEEN - De prij zen bij de Waddinxveense sjoelers zijn gegaan naar Teunie van Leeuwen, Jan Kersbergen, Frans Bouw meester, André van Geme- ren, Guus van Renesse, Cor Faay, Frans Botger, Mien van Renesse, Cor Kersber gen, Simon den Ouden, Jan Olie, Sjaan Faan, A. Warme- link, Ben den Ouden, Ronald Meyer, G. Loef. In de tweede ronde gingen de prijzen naar Dick Dros, Floor van Abshoven, Trudy van Dam, Greet Brouwer, Cees van Wijk, Teus Visser, Henk van Beek, Dirk Jan van Dru- nen, Jan van Beek en Marius Kersbergen. Een eervolle ver melding was er voor David Sinnema. Deze nog zeer jeug dige speler gooide 147 punten met een eind totaal over 10 bakken 1.210 punten. was ook op dit zwaarste num mer van de zwemsport het goud voor Joost. Op de 200 m vlinderslag werd Joost op de ‘streep* geklopt maar zijn tijd van 2.21.80 be tekende wel een verbetering van het clubrecord van Mark v.d. Zijden uit 1988. Ook op de 400 m vrije slag werd het zil ver (4.25.29) en ook hier was WADDINXVEEN - Bij de nationale zwemkampioen- schappen voor junioren in Almelo heeft Gouwestaete- zwemmer Joost Krommenhoek een aantal opmerkelij ke prestaties geleverd. Bij de hockeyclub Waddinxveen gaat een nieuwe trainings groep van start. WADDINXVEEN - Zaterdag speelde alleen het eerste herenteam van het Waddinxveense Gouwestaete-wa- terpolo hun competitiewedstrijden. Zowel dames 1 als dames 2 kenden nog een vrij weekeinde. WADDINVXEEN - Zaterdagavond 18 april geven de leerlingen van de Waddinxveense balletschool ’Marcel la’ van gediplomeerd balletdocente Marcella Kouwen hoven hun tweejaarlijkse voorstelling in de grote zaal van de Goudse Schouwburg. WADDINXVEEN - Het eer ste achttal van de Waddinx veense damclub Excelsior be haalde in de zevende ronde van de hoofdklasse van de dambond Midden-Holland een gedecideerde overwin ning van 11-5 bij OGB (Bode graven). Bij ’Ons Genoegen Bodegraven’ is er een verloop van oude geroutineerde spe lers. Dat gat wordt echter re delijk opgevuld door jonge, maar onervaren spelers aan de onderste vier borden. Wilse Graveland (15) liep in een eenvoudige twee om drie combinatie op tegen Gerrit van der Zijden. Hij bouwde deze meevaller keurig uit tot partijwinst en gaf Excelsor daarmee een voorsprong. Drie remises waren daaraan vooraf gegaan. Gerardo IJssel en Dick Dib- bets besloten al spoedig tot een groot-meester remise. Piet Swart dacht met een zes om zes coup Philippe-combi- natie beslissend voordeel te behalen, maar dat viel goed tegen. Het materiaal was dusdanig gedund, dat een ge lijkwaardig resultaat over- WADDINXVEEN - Na de voorjaarsvakantie start de hockeyclub Waddinxveen (Sniepweg) met een nieuwe trainingsgroep voor jongens en meisjes vanaf 7 jaar. Ook is een aantal moeders weer druk in de weer met het maken van de costuums. Maar voor het zo ver is ko men eerst op woensdag 1 april muziek- en balletleer- lingen in de leeftijd van 10 tot 18 jaar uit Waddinxveens Tsjechisch zustergemeente Pelhmirov drie dagen op be zoek. helft werd afgesloten met een 22-16 voorsprong. In het middengedeelte van de tweede helft kwam Alphia nog even dichterbij, maar daarna bleef Flyers de touw tjes in handen houden. Uit slag 50-40. Topscoorster was Astrid Frikken met 15 pun ten. Heren 3 trad aan zonder de ‘luchtmacht* en dat deed zich vooral in de eerste helft gelden. In deze helft kwam Flyers niet tot hun normale spel en daar profiteerde Woody Blues goed van. Ruststand 19-28. De tweede helft ging het stukken beter, maar een overwinning zat er niet in. Uitslag 41-50. Tops- cooorder was Peter Kraayen- brink met 14 punten. Zo’n 150 leerlingen doen aan deze voorstelling mee, ook de allerjongsten van 4 jaar. Een uitzondering vormen de leer lingen van de damesles op dinsdagavond. Deze les wordt met veel en thousiasme gevolgd door ‘her intreders*, dames in de leef tijd van 30 tot 60 jaar die vroeger aan klassiek ballet gedaan hebben. Er wordt inmiddels in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerk straat) volop geoefend voor de komende voorstelling. Ongeveer de helft van de les tijd wordt hieraan besteed. WADDINXVEEN - De afgelo pen weken had het meisjes B2-team van de Waddinx veense handbalvereniging Rowah Zuidplas Assurantiën enkele nipte en onnodige ne derlagen geleden. Zaterdag moest een en ander recht worden gezet in een uit wedstrijd tegen Ventura (Schiedam). Vooraf een lastig karwei in de ‘bakermat* van de regio Rotterdam. De Wad dinxveense meisjes stonden dan ook extra gemotiveerd ‘aan de afworp' in sporthal ‘Margriet*. De eerste tien minuten ver liepen erg nerveus. Passes kwamen niet aan en het vi zier stond (nog) niet goed ge richt. Omdat Elise Demeijer in het Rowah-doel een voor treffelijke wedstrijd keepte konden ook de voorwaartsen van Ventura van scoren wor den afgehouden. Na een mooie combinatie met Kim Hoffmans en Annemarie Coevert, wist Kim van Stel het eerste doelpunt op het scorebord te schieten. Toen de ban eenmaal gebro ken was liep Rowah voor rust uit naar een 0-5 voorsprong door doelpunten van Moniek Hoefnagel, Nicole Sloof en Kim Hoffmans (2). Met een tegendoelpunt van Ventura konden de ploegen met een 1- 5 ruststand naar de thee. Het tweede bedrijf gaf een zelfde spelbeeld te zien. Een aanvallend Rowah en een zich verwerend Ventura. Om dat de scheidsrechter conse quent de nieuwe spelregels toepaste leverde dit menig strafworp en tijdstraf op. De meegereisde bestuursde- legatie van Rowah was zeer te spreken over het goede spel van Kim van Leeuwen. Zij dichtte, als een ‘onzichtba re Jan Wouters*, vele gaten en stelde haar medespeel sters in staat om te scoren. De eindstand werd bereikt met een verdiende 2-10 over winning voor Rowah. De treffers in de tweede helft wa ren van Moniek Hoefnagel en ‘het KK-tandem‘ Kim Hof fmans en Kim van Stel. Eén keer per week gaat deze nieuwe groep spelenderwijs het hockeyspel leren op het kunstgrasveld, zodat na ver loop van tijd miniwedstrijdjes gespeeld kunnen worden. Kinderen die belangstelling hebben om te gaan trainen kunnen zich aanmelden bij Paulien Christoffels, tel. 0172-218214 (na 19.00 uur). Ook oudere kinderen en vol wassenen die willen gaan hockeyen kunnen zich aan melden en informatie krijgen Het programma voor die da gen staat voor balletschool ’Marcella’ nog niet helemaal vast, maar in ieder geval is er een gezamenlijk optreden met de gasten op vrijdag 3 april. In de uitwedstrijd vorig jaar oktober had Be Fair nog pro blemen met Leython, maar daar was zaterdag geen spra ke van, ook al geven de set standen een ander vertekend beeld: 15-13, 15-7 en 15-13. Leython pakte in totaal veel punten, maar geen enkel mo ment twijfelden de dames van Keukencentrum Waddinx veen Be Fair aan een setver- lies. In de eerste set begon Maijolijn Hameetman in de basis op de buitenkant en met Liesbeth Gras op de libero-po- sitie. Aanvallend was Be Fair redelijk goed, maar de tegen stander was in de verdediging sterk. Deze set liep gelijk op tot op de laatste punt. Be Fair had drie setpunten nodig om de verdediging van Leython te breken (15-13). De tweede set liep een stuk beter voor Be Fair. Op de stand 8-6 voor de thuisploeg bracht Marcella Bos de tweede setwinst in zicht, door een goede service spanning op. De Gouwestaete- heren konden de zeer belang rijke 13e goal niet maken, maar ook ZCE had niet het vermogen meer om aanslui ting te krijgen. De spanning liep zeker op toen de Jaco de Jong met drie persoonlijke fouten de wed strijd moest verlaten. Uitein delijk was het Remko Over dam die de laatste goal op zijn naam schreef. De wedstrijd was gespeeld en Gouwestaete was blij met het behaalde resultaat. De Gou westaete-heren doen zeer goe de zaken. De heren kunnen zich nu gaan opmaken voor de topper tegen Rapido ’82 (Haarlem). Het tweede team van Ronald Schens moest aantreden te gen het Rapido ’82 (Haarlem). Na een zeer goede start van de wedstrijd, 3-2 voorsprong in de eerste periode, kregen de heren het zwaar te verduren. Rapido ’82 kwam terug in de wedstrijd en bracht de stand op een 8-3 voorsprong. De Gouwestaete-heren lieten de kop er niet bij hangen en gin gen in de tegenaanval. Zij kwamen zelfs terug tot een 8- 7 achterstand. Even leek een sensatie in de lucht te hangen, maar de Gou westaete-heren konden het positieve spel in de laatste pe riode niet voortzetten. Uiteindelijk verloren de Wad- dinxveners de wedstrijd met 10-8. Doelpuntenmakers wa ren Marc Faber (2), Michel Jongejan (2), Wilfred Bontje (2), Jos v.d. Dool en Axel Rus- scher. De bondsteams van Gouwestaete spelen zaterdag thuiswedstrijden. Heren 1 speelt om 18.00 uur tegen Rapido ’82. Aansluitend om 19.00 uur treden de dames aan eveneens tegen Rapido ’82. Heren 2 moet om 20.00 uur aantreden tegen WVZ uit Zoetermeer en dames 2 sluit de avond af om 20.45 uur te gen DJK-ZAR uit Amsterdam. Het eerste herenteam had het makkelijk tegen Voorne. De hele wedstrijd bleef Elyers domineren. Vooral verdedi gend stonden de Waddinxve- ners hun mannetje. In de eerste helft werd dan ook de basis gelegd voor de overwinning, want men ging rusten met een 43-26 voor sprong. De tweede helft werd iets aanvallender gespeeld. Toen draaide de scoringsma- chine op volle toeren en kwam Voorne er niet meer aan te pas. Rond de 18e mi nuut werd de jacht geopend op de honderd punten en dat lukte. Einduitslag 101-66. Topscoorder was Wolter Zwij- nenburg met 34 punten. Jongens-junioren 1 nam re vanche op Zoebas op de ne derlaag in de vorige confron tatie. In de eerste helft zag het er niet naar uit, want Zoebas had het betere van het spel en de ruststand was 30-35. In de pauze is er waar schijnlijk een hartig woordje gesproken, want Flyers kwam in de tweede helft als een raket uit de startblokken. Een score van 12-0 deed Zoe bas de das om. Onder aanvoe ring van Richard Hageman werd de verkregen voor sprong bekwaam naar het eindsignaal gebracht. Uitslag 69-59. Topscoorder was Ri chard Hageman met 26 pun ten. Ook dames 2 deed goede za ken met een overwinning op Alphia. Het krachtsverschil was niet groot, maar Flyers bleef steeds aan de positieve kant van de score. De eerste Voor de Rotterdamse Schaak bond (RSB) werd eveneens gestreden, aangezien het tweede achttal van WSV thuis moest aantreden tegen Maassluis 1. WADDINXVEEN - Met het winterreces achter de rug is de tafeltenniscompetitie weer begonnen. De Waddinxveen se tafeltennisvereniging Kwiek (Jan-Willem Friso- weg) neemt er aan deel met 22 teams. Van deze 22 teams zijn er 17 senioren- en 5 juni orenteams. Bij de senioren komt Kwiek 1 uit in de Holland West-com- petie, de andere Kwiek-teams spelen in de afdeling Gouda. Het eerste team van Kwiek moest op bezoek bij TOGB, waar het goed begon door een overwinning van Ronald Ver boom Vervolgens kwam Kwiek er niet meer aan te pas. Het ging van een 0-1 voorsprong naar een 7-1 ach terstand. Aan het eind wisten zowel Ronald als Wim van Wageningen dé eer nog te redden door allebei hun laat ste singles te winnen en zo een eindstand van 7-3 te re aliseren. Invaller Paul van der Hart kwam niet tot winst. Kwiek 2 en Kwiek 4 komen uit in dezelfde tweede klasse promotie. In hun openings wedstrijd moesten ze al me teen tegen elkaar. Kwiek 2, bestaande uit Jacques Brand (2), Rob Kappé (2) en Paul van der Hart (1), won met 7- 3. Bij Kwiek 4 werden de punten gerealiseerd door Martijn Gilhuis (1) en Jurgen Reichard (1). Kwiek 3, dat ook uitkomt in de tweede klasse promotie, begon de competitie met een 6-4 overwinning tegen het Goudse Ilac-5, nadat het met 0-2 was achtergekomen. Uiteindelijk bleek Dennis Pronk goed te zijn voor de vol le winst. John van Spengen tekende voor twee overwin ningen en Leon Bouwman kwam niet tot winst. Wel wonnen Leon en John het dubbelspel. WADDINXVEEN - Heren 1 van Flyers-basketbal had vrijdagavond een makkelijke avond tegen Voorne. Jon gens-junioren 1 gingen in een goede wedstrijd Zoebas voorbij. Winst was er ook voor dames 2. Heren 3 verloor van Woody Blues. WADDINXVEEN - Evenals in de uitwedstrijd tegen het Schiedamse HBSS speelde Be Fair-voetbal ook nu gelijk het verschil met de kampioen miniem. Trainster Trudy Vermeulen was buitengewoon tevreden met de prestaties van Krom menhoek. Omdat Joost in Drachten de 1500 m vrije slag ook al op zijn naam bracht is zijn totaal op 6 titels geko men, een uniek feit in de ge schiedenis van Gouwestaete. In Nieuwerkerk aan den IJs sel hield de kring Gouwe- Rijnstreek van de KNZB zwemwedstrijden voor B- en C klassers. De ploeg van Gou westaete was goed voor 13 medailles. Norma Koeleman won zilver bij de dames op de 200 m wisselslag met een tijd van 2.47.9. Op de 100 m schoolslag bij de meisjes on der 17 jaar was er goud voor Wendy Zirkzee (1.29.8), ter wijl Ilona Kramer het zilver voor haar rekening nam (1.30.4). Denise de Riet pakte, met een tijd van 1.29.3, de eerste plaats op de 100 schoolslag bij de meisjes scheidsrechter een van de weinigen was die geen over treding had gezien. In de jaargang 1984 won Joost Krommenhoek maar liefst 5 nationale titels en haalde hij ook nog tweemaal jarige Alphenaar als eerste zilver. Op de 100 m vrije slag aan. veroverde hij het kampioen- De grootste verrassing kwam schap in de zeer snelle tijd op de 400 van 55.97, uiteraard een per- 1 soonlijk record. De titel op de 200 m wissel slag volgde, en ook nu was de tijd, 2.22.18, van uitzonderlij ke klasse. Op de 200 m vrije slag pakte Joost het goud in de onwaarschijnlijk snelle tijd zich stuk op deze tijd en aldus van 2.04.83 en op de 100 m WADDINXVEEN - Menno Okkes, de uit Utrecht afkom stige schaakmeester, is voor het tweede achtereenvolgen de jaar winnaar geworden van de Waddinxveense Schaaknacht. In een bomvol Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) traden maar liefst 61 schakers aan om te gaan strijden om de titel. Een recordaantal deelnemers voor het evenement dat voor de vijfde maal werd gehouden door de Waddinxveense Schaakvereniging (WSV) in samenwerking met de Stich ting Wijkwerk ‘De Zuidplas*. Vrijdagavond 30 januari om acht uur werd het startsein gegeven door WSV-voorzitter Ton Kuiper. Daarna werd er in 20 ronden bepaald wie de titel mee naar huis mocht ne men. In snelschaakpartijen met 10 minuten bedenktijd per persoon werd er fel ge streden op de 64 velden. Nadat de rook van de borden was opgetrokken bleek de volgende ochtend rond half acht dat Utrechter Menno Okkes, evenals vorig jaar, de meeste winstpartijen op zijn naam had geschreven. Met 16 winstpartijen, 2 remi ses en 2 verliespartijen mocht hij de beker in ontvangst ne men. Naaste belager Chris Jansen moest met 2 winst partijen minder en 2 verlies partijen meer genoegen ne men met de tweede plaats. Derde werd O. Stork met 2 remises, 13 winstpartijen en 5 verliespartijen. Een uitste kende prestatie behaalde WSV-koploper Leon Wille men door in dit sterke deelne mersveld de 6e plaats op te eisen. bleef. Invaller Henri Berg hout, één jaar uit de running, damde tegen Leon Grave- land (14) erg voorzichtig om zeker niet te verliezen tegen zo’n jonge knaap. Een remise was het resultaat, waarmee Leon erg in zijn nopjes was. Teun van de Krol had zoveel dreiging in zijn stand opge bouwd, dat de jeugdleider van OGB Frans Boot al op de 45e zet door zijn vlag ging in een totaal verloren stelling. Good-old Teun Twigt (86 jaar) maakte de overwinning compleet door tegen Bosniër- ganger André Nottelman alle prikkeldraadversperringen op te ruimen en met 86 sa luutschoten door de finish te denderen. Teamcaptain Raij- mond van Es liet zich door de grapjes van Pieter de Vos waarschijnlijk te veel af lei den. Hij reikte daardoor niet verder dan een voordelige re mise. Zonder dollen bereikte tenslotte Adriaan Blom een gedegen gelijkspel. Zo goed als zeker is het verblijf in de hoofdklasse voor het Bode- graafse OGB hiermede beëindigd. slag in dezelfde leeftijdscate gorie zegevierde Arijanne v.d. Marco Valk met een tijd van 1.10.1. Mike Facey produceerde een delijke doelman afging en on- prima tijd op de 100 m school- J-J i u sjag bij jongens on{jer 15 jaar. Met 1.24.1 won Mike goud en promoveerde hij bo vendien naar de A klasse. Roy Zirkzee tikte aan na 1.32.3 en mocht zilver in ont vangst nemen. Voor Michael Jongenengel werd een tijd van 1.09.5 geklokt op de 100 m vrije slag bij de jongens on der 15 jaar, goed voor brons. Greetje van Eijk bewees haar en daar gaat het tenslotte om. Voor de interne competitie speelde de kampioen van het afgelopen seizoen B. Jansen (2) tegen de huidige koploper L. Willemen. Voor de span ning van de competitie zou een nederlaag voor de koplo per leuk zijn geweest, maar de nieuwe jonge koploper blijkt sterk in het zadel te zit ten. Er volgde van beide kanten een goede en lange strijd tus sen de rivalen, waarbij de koploper echter wel een pion wist te veroveren. In het eindspel zou dit houtje mate- riaalwinst toch voor de ont knoping van de partij gaan zorgen. Door zakelijk en risicoloos het spelletje simpel uit te spe len wist L. Willemen met de zwarte stukken alsnog de overwinning op zijn naam te schrijven met als gevolg een groter gat met de achtervol gers. Aan de opmars van A. Kardol (4) is een einde gekomen door toedoen van W. Hennink (3). E. Philipse (10) en H. van Woudenberg (6) kwamen broederlijk remise overeen. Voor handhaving in de top 10 wist H. de Roodt te zorgen door een nuttige zege tegen A. Prins, die bijna in de mid dengroep zijn positie dient te consolideren. In de subtop verder J. Stam, die knap A. v.d. Starre wist te verslaan. Afzakkend naar de grote mid dengroep een snelle punten- deling tussen F. Ritter en A. Versluis. Hetzelfde verhaal voor P. van Offeren en H.E. van Offeren. Verder een wat opstomende H. Smitskamp, die nu M. Moerland aan de zegekar wist te binden. J. van Oort zakte verder weg. Hij speelde een verliespartij tegen J. v.d. Heiden. B. David was te sterk voor D.J. van Of feren. J. van Sandijk speelde een lang gevecht met de witte stukken tegen J. de Bock, waarbij na 3,5 uur strijd in een hectisch eindspel de zwartspeler in de laatste mi nuut een matstelling niet meer kon ontlopen. In de kelder van de schaakdi- visie een verliezende V. Coe- vert, waardoor J. v.d. Haven zich in de middengroep wist te spelen. In de strijd tussen T. Bronk en C. Alblas wist de witspeler de meeste blunders te produceren en verloor dus verdiend. A. Hennink blijft ver van de onderste plaatsen verwijderd door hekkesluiter L. Coevert te verslaan. Voor J. Ponsioen is het beruchte schaakdalle- tje weer een levende legende door opnieuw een verliespar tij te incasseren en wel tegen E. Hllebrand. len in de tweede helft gaf Wil liam Hoogeveen een nage noeg niet te missen kans aan leggen op de eerste plaats. De Marco Noordhoek. Hij miste, tijd van Greetje, 2.59.0, lever- Uit de direct hierop volgende de haar promotie naar de A tegenaanval wisten de gasten klasse op. Het brons op dit nummer was met een tijd van 3.10.2 voor Nathalie van Harskamp. Bij de jongens on der 13 jaar presteerde Daniel (1-1). In de stand op de rang lijst staan beide teams vlak bij elkaar. Er was dan ook in het veld nagenoeg geen krachtsverschil. De eerste kans van de wed strijd was voor de bezoekers, maar deze kon niet worden benut. Na ongeveer 15 minu ten spelen kreeg Be Fair een riante mogelijkheid om de score te openen. Uit een voorzet van William Hoogeveen kopte Rene Min nee de bal naar Gert Jan van Heemst, maar deze kon van een afstand van vijf meter de HBSS-doelman niet passe ren. Ongeveer 10 minuten voor rust kreeg Be Fair een straf schop toegewezen toen Ron van Tol in de ogen van de scheidsrechter onreglemen tair werd gestuit binnen het strafschopgebied. De toegekende strafschop werd door Martin van Tol be- eerste plaats op de 100 m nut. Met deze voorsprong gin- schoolslag bij de meisjes on gen beide teams aan de thee, der 15 jaar. Elsa Boerefijn zag Na de hervatting was Henk haar tijd van 1.38.4 beloond Jan Verzijl vervangen door met brons. Op de 100 m vrije Jelle van Herpen. De beste kans om de score te verdubbelen kreeg I Verzijl, die alleen op de vijan- J1Z* deruit werd gehaafd. Alhoewel iedereen ervan overtuigd was,.dat de over treding binnen de beruchte lijnen plaats had gevonden en de verdediger een rode kaart moest hebben, besloot de scheidsrechter de dader slechts te bestraffen met een gele kaart. De vrije schop werd door Rene Minnee net over het doel geschoten. Na ongeveer een half uur spe- stijgende vorm door op de 200 i mm m wisse]s]ag bij de meisjes onder 13 jaar door beslag te Heren 1 moest aantreden te gen ZCE (Enschede) en won nen overtuigend met 13-10. Heren 2 moest aantreden te gen Rapido ’82 (Haarlem) en verloor nipt met 10-8. Op papier was het een belang rijke wedstrijd voor de Gou westaete-heren. De Waddinx- veners staan op dit moment achtste in de eerste klasse KNZB met vier punten voor sprong op ZCE. Winst voor de Gouwestaete-heren zou de kloof met ZCE vergroten. De heren begonnen sterk aan de wedstrijd, maar kenden in deze periode ook wat concen tratieverlies. Door doelpunten van Remko Overdam (3), Mare Mommers en Jaco de Jong was de stand na de eer ste periode 5-3 in het voordeel van Gouwestaete. De toon was gezet, maar ge constateerd moest worden dat het arbitrale duo niet wilde meewerken met de spannende en belangrijke wedstrijd voor beide ploegen. Dit leidde tot onnodige uitsluitingen en twijfelachtige beslissingen voor beide ploegen. Vooral de tweede periode werd hierdoor beïnvloed. De Gouwestaete- heren konden de goede start uit de eerste periode niet door zetten en moesten een aantal doelpunten weggeven. In deze periode waren het Marcel Ribbens, Jaco de Jong en Mare Mommers die de schade beperkt hielden. Zij konden echter niet voorkomen dat ZCE halverwege de wed strijd aan de leiding ging met 9-8. In de derde periode kreeg de ploeg van Jan Middendorp weer grip op de wedstrijd. Dankzij doelpunten van Rem ko Overdam, Rody Visser en twee zeer fraaie treffers van de goed spelende Wouter Stel ler kwamen de Gouwestaete- heren weer op een voorsprong. Met een 12-10 stand op het scorebord gingen beide ploe gen de laatste periode in. In de laatste periode liep de WADDINXVEEN - F1 van Korbis-korfbal is lijstaanvoerder. De Wad- dinxveners staan boven aan in hun competitie. Ze wonnen met 1-4 van ODI. Onder leiding van Ma rianne en Marjolein den ken ze al aan het kam pioenschap. Met een voorsprong van vier pun ten op nummer twee moet de eerste plaats vastgehouden kunnen worden. F2 won in een doelpunt rijke wedstrijd van Cap- proen (12-15). Voor BI was er belangrijke winst op Nico. In een spannen de wedstijd werd met mi nimaal verschil gewon nen (9-8). B2 speelde met 4-4 ge lijk. Cl was vrij. C2 won in haar uitwedstrijd nipt met 3-4. C3 hield het niet spannend. Er werd met 0-5 gewonnen bij Gemini. D3 hield ook niet van spanning. Het werd een 1-6 overwinning bij Nieuwerkerk. Verlies voor D2 bij ODI (2-0) en D3 bij RWA (6-1). De welpen blijven het uitstekend doen. Bloe men kunnen misschien al ingekocht gaan wor den, want vooral ten kos te van RWA werden Waddinxveense punten verzameld. W1 won met 22-23 uit bij RWA. W2 won iets rui mer (16-22) en W3 won daar nog iets ruimer (13- 27). W4 speelde bij De Kapellen, maar ook daar de volle winst (7-9). echter wel te scoren en werd de eindstand bereikt (1-1). Kort voor tijd dacht bijna ie dereen dat een aanvaller van HBSS binnen het strafschop- Toussaint met een tijd van gebied onderuit was gehaald. 3.03.5 hetzelfde. Voor Estrel- Men haalde bij Be Fair dan la van Zoest was het een goe- ook opgelucht adem dat de de dag want met een tijd van 1.51.8 zwom zij naar het goud op de 100 m vlinderslag bij de meisjes onder 11 jaar. WADDINXVEEN - Donderdagavond is in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) met de 19e ronde de tweede helft van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging (WSV) van start gegaan en daarmee de voortdurende strijd om de kop positie van de ranglijst. Koploper L. Willemen liep ech ter verder uit. WADDINXVEEN - Tegen Leython, de Leidendorpse hekkensluiter van de derde divisie E, mochten de Wad dinxveense volleybaldames van Be Fair in sportzaal Groenswaard (Wingerd) geen punten laten liggen. En dat deden ze ook niet met 3-0 winst. 5 (Foto: Martella Kouwenhoven).

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 25