Streekschool Leiden Economie HUSCHKA BEWAKING Een breed assortiment bouwmaterialen l: 1 w. KZEE B.V. Houtwerf Bouwprodukten bv 3 jouw Schoolboekhandel Beroepsopleiding sleutel tot werk 0 DE BOER HAZERSWOUDE B.V. J woensdag 18 februari f 14.00 tot 21.00 uur woensdag 18 februari 14.00 - 21.00 uur eroepsopleiding erken en leren Vs Leiden Leiderdorp Oegstgeest Voorschoten beroepenwedstrijd 1997 Even noteren: Lammenschansweg 138 2321 JX Leiden Telefoon: 071 - 532 38 48 Streekschool Leiden trots op prijswinnaarsmondiale Vakwedstrijden tijdens Open Huis 98 Leiden - Rijnsburg Telefoon: 071 - 402 04 01 Onderdeel van ROC Leiden www.rocleiden.nl Leerbedrijven melden veel vacatures Voor leveringen elders in Nederland wordt de levertijd in overleg bepaald, waarbij in veel ge vallen de overige vestigingen van Houtwerf di- rekt van dienst kunnen zijn. Binnen de randstad wordt de garantie geboden, dat de produkten die voor 12.00 uur besteld zijn, uiterlijk de volgende dag op de plaats van be stemming zijn. Met Tineke zit je niet snel in de kou Produktieweg 62-70,2382 PD Zoeterwoude Tel. 071-5455345 Fax 071-5455340 Streekschool Leiden geeft sportprogramma een face-lift iden 1 Winkelsurveillance Technisch Installatie Bedrijf Portiersdiensten Alarmopvolging Surveillancediensten Bewakingsdiensten Evenementenbewaking Sleuteldiensten CENTR. VERWARMING ELEKTROTECHNIEK GAS Min. Goedkeuring nr. ND 85 Rijndijk 3a 2394 AA Hazerswoude Tel. 071 - 341 91 17 Fax 071 - 341 31 16 Veel bedrijven schreeuwen om nieuwe medewerkers! Dealer: •Desso «Parade «Bergoss «Besouw - tapijt •Ploeg «Kendix «Gardisette «Kobé «Ado - gordijnen FWATER DAKWERKEN LUCHTBEHANDELING A4 DE R ©ra was Jeroen Krauwels en Emiel Kooistra HOUTWERF ft verscherpte regels voor de arbeidsom standigheden op de werkplek geeft de school de opdracht om dieper in te gaan op het gezond blijven in je werk. Veilig werken en op de juiste manier het lichaam gebruiken tijdens het werk. Er worden nu lessen Ergonomie, Bewegen en Gezondheid verzorgd. Aan deze eisen ten aanzien van bewe gen wordt tegemoet gekomen door het inrichten van een fitness ruimte. Er zijn nu machines gekomen met de exo- Autoschade-huis te Leiden greep met z'n werk de fantastische 2de prijs. Jeroen Krouwers, medewerker van Autoschade Buntsma te Alphen knok te zich naar een zeer verdienstelijke 4de prijs. De Nederlandse delegatie van 24 deelnemers sleepte 14 prijzen in de wacht. De beroepsopleidingen in Nederland staan op hoog niveau. En Streekschool Leiden schaart zich daar graag bij. te werven. Het succesvolle polder model van onze Nederlandse econo mie levert heel wat werkgelegenheid op. Werkgelegenheid veelal gekop peld aan een beroepsopleiding. tische namen: leg curl, lat pulley, shoulder press etc. etc. Biceps, triceps, hamstring, warming-up, cooling down zijn de termen die in dat lokaal gebruikt worden. Balsporten, team sporten staan nog steeds in het lespro gramma. Hierdoor wordt naast de motorische ook de sociale vaardighe den onder de aandacht gebracht, o zo noodzakelijk voor het functioneren op de werkplek. Het team docenten EBG gaat energiek verder op de weg om andere, nieuwe vormen van bewegen in te brengen in het lesrooster. voor jonge mensen die opgeleid willen worden voor een beroep. ingselementen aangebracht moet wor den. Bies of biezen, bedrijfslogo in meerdere kleuren en speciale effecten aanbrengen op het scherm. Streekschool Leiden Beroepsbegeleidende opleidingen en vormingswerk. Onderdeel van ROC Leiden Er is werk, werk en nog eens werk in Nederland In de landelijke en regionale pers verschijnen regelmatig berichten over het probleem van het vinden van goed geschoolde medewerkers. Zo meldt de Volkskrant dat de bussen bouwer Den Oudsten te Woerden 100 nieuwe medewerkers zoekt. In het Leids Dagblad staat een artikel over de firma Drakenburgh die wel 20 nieuwe medewerkers kan gebruiken, de firma Baas te Waddinxveen, een bedrijf dat zich bezig houdt met elek tra, CV-gasinstallaties, telematica, weg en waterbouw is de weg van het zelf organiseren van een open huis opgeslagen om nieuwe medewerkers Meer dan 160 vacatures gemeld De oproep van Streekschool Leiden aan de leerbedrijven om vacatures te melden voor opname in de vacature bank van het Open Huis 1998 heeft heel wat reacties opgeleverd. Op dit moment zijn er meer dan 160 leerling- plaatsen gemeld. Vacatures in alle branches van de bouwsector, industrie, horeca, welzijn/gezondheidszorg, han del en economie. Dus kansen te over Autospuiten- autoschadeherstellen De vakrichting autospuiten geeft hun deelnemers de opdracht om een auto- scherm strak glimmend te spuiten waarbij een breed scala van verfraai- Brood-banketbakken Een grote wedstrijd voor deelnemers aan de beroepsopleidingen maar ook voor hun leermeesters. Er zijn diverse categorieën waarbinnen gestreden kan worden. Klein en groot brood, gebakjes, gelegenheidstaarten, bon bons en ander chocoladewerk. Al dit werk is te zien tijdens het open huis van 18 februari 1998 van 14-21 uur. De beste banket- of broodbakker ont vangt de Paul Jacobs trofee. De prijs uitreiking is om 20.00 uur. Autoschade herstelbedrag schatten In het practicum autoschadeherstellen zal een auto staan met enige schade. U kunt het schadebedrag raden. Voor de winnaar ligt er een leuk presentje klaar. Culinaire presentatie Door een aantal leerling koks zullen 'amuses' gemaakt worden die door gastheren en/of gastvrouwen gepre senteerd worden aan de bezoekers van de afdeling HORECA. Hoofdgebouw: Lammenschanspark 1 Postbus 9030, 2300 PA Leiden Telefoon 071 576 92 42 Telefax 071 531 82 55 Dependance: administratie en informatica-opleiding Zijldijk 25 2352 AB Leiderdorp Telefoon 071 589 93 42 ROC Leiden Informatiecentrum Lammenschanspark 6 Postbus 9030, 2300 PA Leiden Telefoon 071 576 92 13 ffl BOUWPRODUCTEN BV Tineke Groenendijk, 17 jaar, uit Katwijk volgt de opleiding assistent verwarmingsmonteur. Op het Andreas College uit Katwijk heeft ze de VBO opleiding installatietechniek met goed gevolg afgemaakt. Mede door toedoen van enkele vriendinnen kwam ze in aanraking met de vele mogelijkheden die er ook zijn voor meisjes in de tech niek. De een koos voor bouwtechniek en is in opleiding voor technisch teke naar. Een andere vriendin ging in de verfapplicatie. Tineke zag die richtin gen niet zo zitten en wilde iets in de metaal- of installatietechniek. Op het VBO gingen vooral de praktijkvakken haar goed af. De theorievakken vond ze heel wat moeilijker om te leren. Dit was voor Tineke de reden om een ver volgopleiding te volgen waarbij je meer praktijk had dan theorie. Via haar decaan hoorde ze van de Beroeps Begeleidende Leerweg, kortweg BBL. Je gaat dan 1 dag in de week naar school en 4 dagen werk je bij een werkgever. Het vinden van een werk gever was niet zo simpel. Tineke belde en schreef naar 26 bedrijven. Soms als de werkgever hoorde dat ze een meisje was, was er opeens geen vacature meer. Haar leven veranderde enorm. Van leerling wordt je opeens werkne mer. Tineke werkt nu bij het installatie bedrijf Putman uit Noordwijk samen met een collega in het onderhoud van verwarmingsinstallaties. Als de radia toren vervangen moeten worden, is het sjouwen ervan een hele zware klus. Als je de trap op of af gaat, moet je heel goed op je rug letten. Tineke gebruikt zoveel mogelijk hulpmiddelen zoals stukken pijp om de radiator rollend te verplaatsen. Tineke vindt het heerlijk Er worden ter gelegenheid van het Open Huis 98 vakwedstrij den gehouden binnen een aantal vakrichtingen. De Streekschool Leiden is uitermate trots op twee leerlingen van de vak groep autoschadeherstellen er. auto- schadespuiten. Emiel Kooistra en Jeroen Krouwers hebben met veel succes deelgenomen aan de landelijke en mondiale beroepenwedstrijd. Mondiaal waren er deelnemers uit o.a. de Verenigde Staten, Japan, Australië, Taiwan en een groot aantal Europese landen. Emiel Kooistra, werkzaam als autospuiter bij het De oproep aan de leerbedrijven om nu reeds leerplaatsen te melden heeft veel reacties opgeleverd. Tijdens het Open Huis 98 zijn de vacaturemeldingen in te zien en onder andere contact te maken met een van de onderstaande leerbedrijven: Horeca: Rest, de Knip, Rest, de Hoefslag, Hotel Noordzee, Horeca Duinrell, Hotel-Rest. Zeerust, Golden Tulip Green Park Hotel, Sheraton Schiphol. Autobedrijven: H.W vd Peet en zn, B.V. Autoschadehuis, Kasco Autoschade, Auto Bakker, Autoland, Baars personen wagens, Blom's Automobielbedrijf. Bouwsector: SPB Rijnland-west, Samen- werk en merkt dat ze als meisje geac cepteerd wordt binnen een beroep waar heel veel mannen werken. Alleen als ze bij oudere mensen voor de verwarming komt, kijken ze eerst zo van wat moet jij hier. Maar al snel ontdekken ze dat Tineke haar "mannetje" staat. De lessen vakleer op de Streekschool Leiden worden gegeven in modulen. Na een' aantal weken sluit je het moduul af en bij een voldoende krijg je een certificaat. Deze manier van leren bevalt Tineke prima. Op het Andreas College leerde ze ook al zo. In de klas waar Tineke nu in zit, ziet ze elke week 8 jongens van haar oude school. Hierdoor had ze geen startproblemen. Ze voelt zich lekker op haar gemak. Voor de toekomst ziet Tineke een baan als servicemonteur zeker zitten. Als servicemonteur hoef je niet zo met die radiatoren te sjouwen, waardoor je lichaam wat meer ontzien wordt. Verder is het opzoeken en oplossen van een storing een schitterende bezigheid. Over een paar jaar als Tineke haar opleidingen van assistent tot en met servicemonteur heeft afgerond zal het volgende zeker voor haar gelden: ZIT JE IN DE KOU?... Bel Tineke maar gauw! OPEN HUIS De sportlessen zijn bij de huidige jeugd veel minder populair dan bij de leeftijdgenoten van zeg maar 15 jaar geleden. De leerlingen van 1980 namen in hun tijd trouw de sportspul- len mee en namen meestal zonder morren deel aan de traditionele sport lessen balspel, verdedigingssporten en gymnastiek. Vaak waren de jongeren van toen ook nog lid van een sportver eniging. In de afgelopen jaren is het hele denken en meedoen aan sportacti viteiten veranderd. Sportscholen wor den belangrijker dan de sportclubs. Individuele sporten trekken meer belangstelling dan teamsporten. Het team sportdocenten van de Streekschool Leiden gooit het roer om. Er is een ontwikkeling ingezet om de sportlessen te laten aansluiten bij de behoeften van de tegenwoordige jeugd en de wensen uit het bedrijfsleven. De Open Huis 1998 informatie markt voor opleiding en baan Tijdens het Open Huis 1998 van de Streekschool Leiden is er volop gele genheid om informatie in te winnen voor een passende beroepsopleiding. Beroepsopleidingen voor jonge star ters afkomstig uit het voortgezet onderwijs maar ook voor mensen die hun vakkennis wil vergroten. Beroepskeuzeadviseurs en oplei- dingsdeskundigen zijn aanwezig om te helpen in het moeilijke proces van het vinden van een passende beroeps opleiding in een goed leerbedrijf. Kleurentest Bezoekers kunnen hun kleurgevoel testen met behulp van een kleuren- waaier. werking houtindustrie Midden Ned., Schildersbedrijf Vermeer, JG Spuitbedrijf. Installatiebedrijven: Yselmuiden Zn, Schulte Lestrade, Bagoco inst. bedrijf, Ouderijn Installaties, Baas Woerden, EWR Leiden. Detail-groothandelsector: Sassen- heims Vloerenhuis, LTC Leiden, Hema Sassenheim, Chocolaterie Leonidas Elektrobedrijven: Ad Seysener Elektro techniek, v Asten Noordwijk bv, NV EWR Leiden, Baas Woerden. Metaalbedrijven: Jachtwerf Gouwerak bv, Scheepswerf de Volharding. Wegenbouwsector: P van Vliet Trans port en grondbedrijf, Gebr. Boere Loonbedrijf, Baas Woerden 10^’ |N2Ö6| |NÏi| ^71Zoeterwoude - Dorp w [Zoeterwoude - Rijndijk NS-station ±ammenschans TO

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 12