2 HALEN Aanstekers 4 stuks 2.00 1 BETALEN Nieuwjaarswensen in kaart gebracht AF-centrum heropend f!00 Arbo-hulzen 1.30 Nü 5 voor 5.00 MtE/mm Bouwvergunning De Nieuwe Passage bouwvergunning is verleend. De procedure voor de eventu eel bij het college van B. en W. in te dienen bezwaar schriften is gebaseerd op de Algemene Wet Bestuursrecht (AWB). De raadscommissie voor de bezwaar- en be roepschriften neemt de be zwaarschriften in behande ling en brengt advies uit aan B. en W. Het college beslist uiteindelijk. In afwachting van de beslissing op de be zwaarschriften bestaat bij protesterende burgers de mo gelijkheid bij de fungerend president van de arrondisse mentsrechtbank Bestuurs recht te Den Haag een voorlo pige voorziening aan te vra gen. Indien de rechter dit toekent, betekent dit veelal schorsing van de verleende bouwvergunning. Begroting vangt half miljoen op SUPER OPRUIMING prijzen verkocht worden. Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslis- serskorting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ontwerp voor de beste prijs! Maandagavond groot lijsttrekkersdebat Elk kwartaal f 100,- voor duurzaam idee DolfinG Senioren Mode ALLES VOOR UW OPEL... Wh 1945 Jongen (14) mishandeld H. Bekker staatsraad kalkhoven Van Elswijk b.v. ojficieel Opel service-dealer cva/ite Nieuwe bomen en plantsoen o Combinatie Velden (WD). WADDINXVEEN - De gemeentebegroting voor dit j aar CARWASH OPLAGE 14.500 EXEMPLAREN KOPEN/VERKOPEN? ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) PPffif£RA(}£O£fi/£fi/D/J/C BOSKOOP 7E£. 23 0717 __/Auto\_ snelservice WADDINXVEEN - In het kader van de ’Lokale Agenda 21’ zijn in Waddinxveen 13 ideeënbussen geplaatst waarin Waddinxveners ideeën kunnen stoppen voor een duurzame ontwikkeling van het Gouwedorp. Elk kwartaal wordt er een idee met honderd gulden be loond. Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp grote zalen, met zang van het Anne Frank-koor en temid- denvan een groot aantal ge nodigden en een vijftal spre kers, die zich allemaal vol lof uitspraken over de vernieuw bouw. Zarterdag was er voor de bevolking een open huis in het Anne Frank-centrum. De bezoekerts werden ’s middags verrast door een optreden van de Waddinxveense drum band Cormula’s. WADDINXVEEN - De nieuwjaarswensen diè in decem ber de kerstboom in het gemeentehuis (Raadhuisplein) zijn gehangen, zijn geïnventariseerd en ter kennisne ming aan het college van Burgemeester en Wethouders aangeboden. Omdat de mensen die produc ten beter voor het milieu en hun eigen gezondheid vin den'. ‘Net zoals het een goed moet worden bijgesteld met een kleine half miljoen gul den. Dat heeft het college van Burgemeester en Wet houders laten weten. zachtst gezegd mode bij Vivante LAMINAAT LAMELPARKET MASSIEF PARKET WICANDERS PARKET EN KURK Het moet daarom altijd over concrete zaken gaan, waar je zelf wat aan kunt doen of an deren kunt laten doen'. ties de Lokale Agenda voor de Werkgroeplid Paula van de 21e eeuw opgesteld als aan zet voor een duurzame ont- geïnfor- wikkeling van het Gouwe dorp. De werkgroep die met de uitvoering van dat pro gramma is belast doet een be roep op alle Waddinxveners mee te denken hoe de ge meente zich duurzaam kan ontwikkelen. Elke drie maan den wordt het beste idee met 100 gulden beloond. Wad- dinxveens burgemeester Fed- teken dat de vraag de Jonkman schreef in maart c x ------ vorig jaar in het voorwoord geteelde producten groeit, van de Lokale Agenda 21 dat duurzaamheid een ruim be grip is. Volgens hem is het de manier om onze welvaart zo danig te vergroten dat onze kinderen en kleinkinderen dat ook nog kunnen. Duur zaamheid betekent ook dat de gemeente reden het milieu en de leefomgeving om niet elk jaar te blijven in stand worden gehouden. WADDINXVEEN - Vorige Voorts moet ook rekening week vrijdagmiddag heeft worden gehouden met het recht van mensen in andere landen op een menswaardig bestaan. Het kenmerk van de plantsoenvakken Lokale Agenda is de 'dialoog' tussen de overheid en de bur gers. Samen bepalen zij hoe Het ligt in de bedoeling nog de gemeente duurzamer kan worden. Werkgroeplid Lia van Pruisen (Nederlandse Bond van Plattelandvrou- WADDINXVEEN in Waddinxveen te verminde ren. Een jongere hoopte dat alle jongeren hun stem zou den laten horen over hun wensen voor een nog betere maatschappij, want zij heb ben het in zich om hun ’stem men’ te laten horen. Een an der wilde een discobus voor jongeren, maar dacht ook aan een theaterbus voor anderen. Leerlingen van de basis school De Papegaai van het asielzoekerscentrum wensten dat er niemand meer oorlog maakt. Een leerling van het Coenecoop College vroeg om een gezond en geweldloos 1998. Er was ook een moeder die namens alle moeders voor de kinderen een jaar wenste zonder zinloos geweld. De vertegenwoordigers voor de sportzaken wensten een meetbaar sportbeleid. Zij zijn van mening dat de sport slechts werkelijk gediend is met ruimhartige budgetten. Schaatsliefhebbers wilden ’s winters een ondergelopen veldje om als het even vriest al te kunnen schaatsen. Daarnaast was er een aantal kaarten met gewoon de beste wensen voor het nieuwe jaar van heel persoonlijke aard. WADDINXVEEN - In de och tenduren van dinsdag 27 ja nuari is op het Stationsplein een 14-jarige jongen mishan deld. De daders zijn gepakt. Op de jongen kwamen twee jongens af. Ze vroegen hem om geld. Toen de jongen dat niet kon geven werd hij in el kaar gelagen. De twee aange houden vechtersbazen zijn beiden 14 jaar oud en komen uit Waddinxveen en uit Am sterdam. Ze hebben hun aan deel in de mishandeling gro tendeels toegegeven. De lijst met wensen gaat ook naar de sectordirecteuren. Zij kunnen er op toezien dat deze wensen bij nieuw beleid in de afwegingen worden betrok ken. In totaal zijn 43 wensen verwoord: 4 over het ouderen beleid, 2 over het armoedebe leid, 4 over het sportbeleid, 12 van jongeren over het jon gerenbeleid, 5 van het ge- en de politiek, 8 van het bedrijfsleven en 8 diversen. Als eersten hadden Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman samen met 15 vertegenwoordigers van het ouderenbeleid, het ar moedebeleid, het jongerenbe leid en het sportbeleid hun wensen in de kerstboom ge hangen. Deze vertegenwoor digers waren speciaal door het gemeentebestuur uitge nodigd, omdat zij in het het beleidsplan 1998-2001 ge noemd zijn als aandachts- groepen. Een ouderenbond vroeg bijvoorbeeld aanslui ting op Internet, een andere bond wenste in 1998 toepas- de opgaaf sing van hun nota of weer een andere bond wilde dat de be schikbare gelden terecht zou den' komen bij de meest kwetsbare inwoners en in dien mogelijk een bijdrage aan hun eigen kas. Het Permanent Platform Ar moedebestrijding Waddinx veen hoopte op een goede sa menwerking met het gemeen tebestuur en de - telijke diensten om in 1998 F het juiste beheerniveau kan worden gebracht. In het kader van verbetering van beheersing van de ge- meentefinanciën is bezien welke wijzigingen in de be groting 1998 noodzakelijk zijn. Dit is nodig, omdat de basis van is medio 1997. Actualiteit van de begroting is noodzakelijk om te kunnen bijsturen in po sitieve of negatieve zin, zodat de maatregelen ook in 1998 kunnen worden geëf fectueerd. Voor de lange termijn moeten structurele maatregelen ge nomen worden die in het ka der van het opstellen van het beleidsplan 1999-2002 onder deel hiervan moeten uitma ken. Deze eerste begrotings wijziging wordt in de raads vergadering van 25 februari a.s. aangeboden voor besluit vorming. lijstaanvoerders zijn Joop Neele (hij neemt de plaats in van de niet-verkiesbare Jan van Wijk), Maria Wientjens- van der Velden (zij neemt de plaats in van vertrokken Ka rei van Soest) en Dorenda Gerts (zij neemt de plaats in van wethouder Jan Hiele- ma). Omdat Unie 55+ (twee ze- Het gemeentebestuur van Waddinxveen heeft in samen spraak met een groot aantal maatschappelijke organisa- WADDINXVEEN - Bewoners van de Alpherwetering en de Oostpolderweg zijn door het gemeentebestuur meerd over het vervangen van bomen en plantsoenen in de komende tijd. Het gemeentebestuur zegt vaak gevraagd te zijn de gro te opgaande bomen op de Al pherwetering en Oostpolder weg te verwijderen of in ieder geval dusdanig te snoeien dat overlast van (waaiende) tak ken tegen gevels en daken voorkomen zou worden. In eerste instantie is daaraan gehoor gegeven door voorna melijk snoeiwerk uit te voe ren. Incidenteel werd een slechte boom verwijderd. Door de jaren heen zijn de vragen van bewoners eigen lijk niet verminderd en dit was voor WADDINXVEEN - Vanmid dag (woensdag 11 februari) heeft vertrekkend CDA-wet- houder Jan Hielema de bouwvergunning voor De Nieuwe Passage uitgereikt aan Passage Combinatie Waddinxveen. In dit Weekblad voor Wad dinxveen maakt het gemeen tebestuur het verlenen van de bouwvergunning open baar. Vandaag start de ter mijn van zes weken voor het indienen van een bezwaar schrift tegen deze bouwver gunning. Indien geen bezwa ren worden ingediend, is de bouwvergunning onherroepe lijk. Alle indieners van een beden kingenschrift (in het kader van de artikel 19-procedure) ontvangen een brief waarin staat meegedeeld dat de Het nadelige effect van f 473.000,- kwam aan het licht na inventarisatie van muta ties. Eén van die mutaties is eencorrectie die moest wor den gemaakt op de bereke ning van de algemene uitke ring van het rijk uit het ge meentefonds. Ook is de stijging van de loonkosten ho ger dan de hiervoor gereser veerde middelen in de begro ting 1998. Het college stelt de raad voor het nadelige effect als volgt te dekken. Uit leges op bouw vergunningen wordt ƒ150.000,- gedekt, een lagere storting in de voorziening voor het rioolbeheerplan le vert ƒ400.000,- op. Het posi tieve verschil wordt voorlopig gereserveerd. De lagere stor ting is mogelijk omdat bij be leidsplan 1998-2001 is beslo ten het rioolbeheer kosten dekkend door middel van het tarief. Als gevolg van een geactuali seerd rioolbeheerplan blijkt, dat met een storting in de voorziening en zonder extra lastenverhoging voor de bur ger het huidige rioolstelsel op ren. Aan het grote lijsttrek kersdebat nemen deel Joop Neele (PCW), Maria Wien tjens-van der Velden WD), Dorenda Gerts (CDA), drs. Aad van Holsteijn (PvdA) en Frans Bos (D66). Debatlei der is de Waddinxveense journalist Bert J. Wouden berg. Nieuw in het gezelschap van tels) ophoudt te bestaan we gens gebrek aan nieuwe kandidaten (de raadslid Jan Borger en ing. Johan Vierge ver houden het voor gezien) blijft de deelname tot deze vijf politieke partijen be perkt. Zij strijden op woens dag 4 maart om de verdeling van 21 Waddinxveense raadszetels. Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman, daarbij ge assisteerd door zijn vrouw en voorzitter G. van Ringelen- stein van de Stichting Oude rencentrum Waddinxveen, het vernieuwde Anne Franjk- centrum (Jan van Bijenpad) officieel geopend. Dat gebeur de met het open doen van de afscheiding tussen de beide TREMXqffTS ENHEEBVEEt tEttKEKAAPTEN l/OO£A.£ZAEE£PA<? Ark (Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad dinxveen) valt haar bij en vindt het in de richting van duurzame ontwikkeling gaan dat een groot winkelbedrijf als Albert Heyn de beslissing heeft genomen meer biolo gisch geteelde producten aan te bieden. ‘Natuurlijk doen ze dat om zakelijke redenen, maar dat kan alleen maar be teken dat de vraag van de consumenten naar biologisch snoeien, maar te starten met het vervangen van de bomen. Inmiddels zijn er in de afgelo pen twee winterseizoenen 50 bomen gerooid en vervangen. Ook de waar deze bomen in stonden zijn opnieuw ingeplant. T - 1 *- 1 111* dit winterseizoen de laatste fase te realiseren, voorzover van Pruisen de te vervangen bomen en Bond van 1 plantsoenvakken niet binnen wen): ‘Je mag niet verwach- 1J-x-i -. i ___n— ten Waddinxveen in één jaar de oplossing vindt om een duurzame ontwikkeling tot stand te brengen. Daar zijn veel kleine stapjes voor nodig'. ‘Recyclen van glas, voor het eerst in Waddinx veen ook nog eens naar kleur, inzamelen van betere isolatie van WADDINXVEEN - Zoals eerder aangekondigd wordt het vierjaarlijkse grote lijst trekkersdebat, dat het Weekblad voor Waddinx veen nu voor de zevende maal met het oog op de ko mende gemeenteraadsver kiezingen van woensdag 4 maart gaat organiseren, ge houden op maandagavond 16 februari om acht uur in het vernieuwde Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Tijdens dit de bat, dat zich altijd in een grote publieke belangstel ling heeft mogen verheugen, zullen ook de propaganda- commissies van de vijf deel nemende plaatselijke poli tieke partijen zich presente- teken is dat de woordvoer ders van Unilever en Shell in een interview met het maandblad ’OnzeWereld’ van deze maand beiden 'duur zaamheid' als hét maatschap pelijk onderwerp van de ko mende eeuw zien'. ‘Voor ons allemaal ligt er nu die duurzaamheid in concrete maatregelen te vertalen. Vandaar dat onze werkgroep de Waddinxveners in de gele genheid stelt hun ideeën over duurzaamheid op papier te zetten'. ‘Daarvoor zijn er, naast de ideeënbus in de Openbare Bibliotheek, nog twaalf andere bussen ge plaatst. In het gemeentehuis, te bestuur en de gemeen- in alle buurthuizen en in telijke diensten om in 1998 twee grote winkels, bij Albert gezamenlijk de stille armoede Heyn in de Wereldwinkel "T 1J- - --J- Waddinxveen en bij Cl000 aan de Passage'. Elke drie maanden zal er een prijs van 100 gulden worden uitgeloofd voor het beste idee. Het Weekblad voor Waddinx veen zal dat winnende idee publiceren. Voor woonhuizen in Boskoop en Waddinxveen de makelaar. w&ooh makelaardij b.v. Julianastraat 6 Sjl Waddinxveen tel. (0182) 61 23 09 langs de Oostpolderweg zul len bomen vervangen worden in aansluiting op de al eerder geplande bomen in deze straat. Beide soorten blijven kleiner en bloeien in het voorjaar. De plantsoenvakken zullen inge- voorlichting, plant worden met een ge mengde sierheesterbeplan- ting zoals reeds elders in de straten is gebeurd. WADDINXVEEN - De in Waddinxveen wonen de president van de Cen trale Raad van Beroep mr. H. Bekker (61) is be noemd in de Raad van State. Hij is inmiddels door koningin Beatrix beëdigd. De Waddinxvener zal als staatsraad in buiten gewone dienst gaan deelnemen aan de werk zaamheden van de afde ling Bestuursrecht spraak van de Raad van State. Mr. H. Bekker is al van af 1983 volledig in de be stuursrechtspraak werkzaam, de laatste ja ren als president van de Centrale Raad van Be roep, het hoogste rechts college voor onder ande re sociale zekerheidsza- ken en ambtenarenzaken. Hij blijft dat ambt als hoofdfunctie vervullen. Daarnaast vervult hij nog enkele nevenfunc ties, onder meer die van voorzitter van enkele ge schillencommissies op het gebied van het bij zonder onderwijs. Voordat mr. Bekker de overstap naar de Cen trale Raad van Beroep maakte was hij onder andere topambtenaar op het ministerie van Bin nenlandse Zaken en raadsadviseur van Staat bij de Raad van State. In die periode was hij te vens geruime tijd lid van het Ambtenarengerecht te Rotterdam en later ook plaatsvervangend lid van de Centrale Raad van Beroep. Harde vloeren zijn op z’n het te saneren gebied vallen. Als dit het geval is zal pas na de sanering (begin 1999) een en ander uitgevoerd worden. Het gaat hier om plantsoen- vaken met 24 bomen. Langs de Alpherwetering zul len de bomen vervangen wor den door prunussen in aan- inzamelen van oud papier, sluiting op de al eeder in de betere isolatie van nieuwe straat vervangen bomen. Ook huizen, lidmaatschap van de gemeente Waddinxveen van de windmolencoöperatie De Wind vogel, uitbreiding van carpoolplaatsen; het zijn alle maal stapjes in de richting van duurzaamheid'. ‘Maar het voornaamste is Als mensen duurzaamheid een vaag be grip vinden, zullen ze zich SNHi ~HH MUM HiWtM Weekblad voor addinxveen Dorenda Gerts (CDA). Frans Bos (D66). Maria Wientjens-van der Joop Neele (PCW). D GROOT AANTAL Wij gaan ruimte maken voor de nieuwe voorjaarscollectie. Overtocht 23. 2411 BS Bodegraven Telefoon (0172) 65 08 71 Rijnlandstraat 4 Waddinxveen (0182)61 61 19 U VINDT ONS TWEE STRATEN ACHTER HET GEMEENTEHUIS De drumband Cormula's verrastten de bezoekers van de ooïfniet druk maken om niet- open dag in het Anne Frank-centrum met een serenade. (Fo- Coenecoop 397. Waddinxveen, Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!) INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen Spoorstraat 17-29 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 Fax (0182) 52 29 26 Blijvende aanbieding: bij aan koop van tabaksartikelen t.w.v. 55.- ontvangt u een aansteker gratis Kantoorboekhandel Kon. Wilhelminaplein 6 - Waddinxveen Tel. (0182) 61 30 61 Fax (0182) 619115. (laagst geprijsde artikel gratis) HARWA HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2580 WOENSDAG 11 FEBRUARI 1998 Ruime keus in onze parketshop ALPHEN A/D RIJN X HOOFTSTRAAT 225 - 0172-420600 GOUDA JOUBERTSTRAAT 34 - 0182-525077 Hoofd redacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire Half Geld actie! Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans een echte Kroon keuken voor de helft van de door de leverancier aanbevolen adviesprijs! Daarnaast heeft Hans vele keukens die voor DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND Drs. Aad van Holsteijn (PvdA). OPENINGSTIJDEN: donderdags van 10.00 tot 18.00 uur vrijdags van 10.00 tot 18.00 uur zaterdags van 10.00 tot 16.00 uur. rolstoelvriendelijke winkel j Schwerinlaan) werd donder dag de 'eerste ideeënbus geplaatst. Lia van Pruisen (Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen) en Paula van de Ark (Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen) o overhandigen de bus aan Tonny Molenaar, waarnemend directrice van de Openbare Bibli- meentebstuur otheek. (Foto: Marianka Dorst). duurzaamheid te bestrijden, to: Sjoak Noteboom). 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 1