Flitsende start baat Korbis niet Hcfka kiest Brezan Campo Caravans aan Piasweg Info over voor Gouwebad D WERKT DE WvaMte verraft elk plekje vmi w (hterfenr Nieuwe entree psoriasis Cliniclowns bij Plattelandsvrouwen Zendingsavond AF-centrum Aanrijding met letsel Wereldwinkel: maskers maken Thema-avond F Ronde Ka in Drie-ronden- toernooi WSV Goudse glazen bekijken met verrekijker Klaverjassen Geslaagden A-diploma rr r 1 PAGINA 29 1 barheid’ en bij het leveren op voor Lies Meyll-Franken en Gerda Bekkers-van Toor. WV07WOC6I WADDINXVEEN - Dinsdag 3 februari rond 11.30 uur heeft een aanrijding plaatsgevon den op de rijksweg A12 (noordbaan) ter hoogte van Waddinxveen. Een 28-jarige man uit Houten reed op de snelweg. Voor hem kwamen een vrachtauto en drie perso nenauto’s bij de oprit de snel weg op. De drie personen auto’s reden naar de tweede rijbaan om de vrachtauto in te halen. De bestuurder uit Houten moest naar de derde rijbaan. Hij ging met een boog om de auto’s heen, raak te de vrachtauto en kwam vervolgens tegen de linker- vangrail tot stilstand. De man werd overgebracht naar het Goudse Groene Hart Zie kenhuis. GOUDA/WADDINXVEEN - Maandagavond 16 februari om acht uur houdt de evange lische gemeente Parousia in de aula van De Goudse Waar den (Kanaalstraat) een the ma-avond over het onder werp ’Geloofsopvoeding pro bleem of uitdaging?’ Gerard v.d. Schee zal dan spreken over geloofsopvoe ding thuis en op school. Wat komt daarbij kijken? Zijn waarden en normen belang rijk? Hoe ga je thuis om met situaties waarin andere re gels gelden? GOUDA/WADDINXVEEN - Woensdagmiddag 18 februari van twee tot vier uur wordt in het patiëntenbureau van het Goudse Groene Hart Zieken huis (Jozef-locatie) informa tie verstrekt vanwege de Pso riasis Vereniging Midden-Ne- derland. Psoriasis is een niet-besmet- telijke, chronische huidaan doening, waar meer dan 300.000 mensen in Neder land last van hebben. Zij heb ben last van rode, schilferen de plekken op hun lichaam, die veroorzaakt worden door en Vitesse. Daarnaast is er een enorm (grotendeels over dekt) occasion-aanbod, een moderne werkplaats en een gigantische camp-shop. In de zelfde plaats wordt binnen kort een geheel nieuwe scha- dewerkplaats gebouwd en in gericht, om zodoende de werkplaatscapaciteit voor on derhoud en reparatie verder uit te breiden. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan een belangrijke uitbrei ding van de camp-shop met een nieuwe aparte outdoor- afdeling. Bedrijfsleider Hans van Gastel: We worden al ja- ren geconfronteerd met klan ten die gericht op zoek zijn naar outdoor-spullen. De eni ge manier om daaraan tege moet te komen is met een werkelijk compleet assorti ment van kleding, onderkle- ding en schoeisel1. ‘En dan ook nog ruime keuze in dat alles. De nieuwe shop is het antwoord op die vraag en we denken daarmee een nieuwe groep klanten te kun nen interesseren1. In Sassenheim omvat Campo Caravans aanwezig met Al pen Kreuzer, Bürstner, Swift en TEC een brede keuze in caravans en vouwwagens. De goedgevulde shop is onlangs ook uitgebreid met outdoor- artikelen. een overmatige aanmaak van huidcellen. De psoriasisver- eniging kan een bijdrage le veren aan de begeleiding van mensen die psoriasis hebben. Zo beschikt zij over uitgebrei de informatie van het ziekte beeld en weten uit ervaring wat het betekent een chroni sche aandoening te hebben. De vereniging biedt psoria- sispatiënten ook de mogelijk heid om deel te nemen aan een besloten zwemuur in zwembad De Driesprong te Zoetermeer op vrijdagavond van 21.30 tot 22.30 uur. een modern ingerichte werk plaats voor onderhoud en re paratie van caravans volgens BOVAG-normen. In de loop van dit jaar zal het assorti ment van de camp-shop in Waddinxveen verder worden uitgebreid en staan in Cam- po-verband allerlei bijzonde re activiteiten op stapel. In Heinenoord beschikt Campo Caravans over een enorm kampeercentrum van 17.000 m2. Daar wordt keuze gebo den uit de caravanprogram- ma’s van Bürstner, Eriba, Swift en TEC en de vouwwa gens van AlpenKreuzer, Tago WADDINXVEEN - Het Gouwebad ’de Sniep’ (Sniepweg) wordt uitgebreid met een nieuwe entree, voorzien van automatische schuifdeuren. Ook krijgt het complex voor 160.000 gulden een Osmose-installatie, die - in combinatie met een waterbron - voor eigen zwemwa- terproductie gaat zorgen. In maart zijn alle werkzaam heden uitgevoerd. Intussen wordt geprobeerd de bouwo ver last zoveel mogelijk te beperken. WADDINXVEEN - Ondanks een flitsende start is Kor- bis-korfbal er zaterdag in Zaandam niet in geslaagd om ook na twee keer dertig minuten aan de goede kant van de score te blijven. vraagd wordt; het ’just in ti me’ principe werkt dus prima bij de eigen en franchisever- kooppunten van Brezan. En ook op de andere onderdelen heeft Brezan bewezen een goede leverancier te zijn1. ‘Als erkend bandenspecialist streven wij naar een zo hoog mogelijke servicegraad en een positief kwaliteitsimago. Een leverancier als Brezan levert hier een belangrijke bijdrage aan, ondermeer door het leveren van A-merken1. ‘Met een afstand tot de num mer 2 van 8,05% is Brezan te recht nummer één en ik wens hen veel succes bij het behou den van de positie van beste leverancier1. WADDINXVEEN - Zaterdag 21 februari houdt de Wad- dinxveense Schaakvereni ging (WSV) haar 44e drie- ronden-toernooi in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). De ongeveer 80 deelnemers zullen naar speelsterkte wor den ingedeeld in groepen van 4. De partijen duren maxi maal twee uur. De minimum leeftijd om aan dit toernooi te kunnen deelnemen is 16 jaar. De eerste ronde wordt ge speeld van 10.00-12.00 uur, de tweede ronde van 13.00- 15.00 uur en de derde en laat ste ronde van 15.00-17.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijsuitreiking. Voor elke groep zijn twee aantrekkelij ke prijzen beschikbaar. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ10,- per persoon en dient bij aan vang van het toernooi aan de zaal te worden betaald. De inschrijving sluit uiterlijk zaterdag 14 februari. Opgave voor deelname kan men rich ten aan G.L. Torenbeek, Jus tus van Effenlaan 86, 2741 XN Waddinxveen, tel. 0182- 619006. Tegenstander en mede-de- gradatiekandidaat ZKC ’31 scoorde net iets vaker dan Korbis en bezorgde de Wad- dinxveners op die manier een 22-20 nederlaag. Door deze nederlaag blijft Korbis in de tweede klasse drager van de rode lantaarn. De eerste tien minuten van de wedstrijd kwam Korbis ongekend sterk uit de start blokken. Het waren vooral de Korbis-dames die met een aantal fraaie afstandsschoten en goede doorloopacties de korf in de beginfase wisten te vinden. Yvonne Boomers bracht de eerste mutatie in de score aan, gevolgd door Donja van Otterloo en Esther Visser. De 0-3 voorsprong voor Korbis werd nog vergroot tot 0-5 door doeltreffende afstands schoten van Frits Visser en Yvonne Boomers. De tegenstanders uit Zaan dam, die op de ranglijst even als Korbis bedreigd worden door het degradatiespook, kwamen daarna beter in hun spel en slaagden er in om dat ook in de score tot uitdruk king te brengen (2-5). Met een omdraaibal scoorde Esther Visser het zesde Kor- bis-doelpunt en bracht Korbis hiermee weer op een voor sprong van vier doelpunten (2-6). Ondanks het goede veldspel van Korbis slonk de voor sprong van Korbis meer en meer en kwam ZKC ’31 kort voor de rust zelfs op gelijke hoogte (10-10), waarbij de Waddinxveense doelpunten werden verzorgd door Mark van den Brink, Yvonne Boomers, Yvonne Visser en Jaco Wineke. Door een strafworp van Jaco Wineke, een afstandsschot van Donja van Otterloo en daaropvolgend Zaans tegen doelpunt slaagde Korbis er in met een 11-12 voorsprong de rust te halen. Na rust begon Korbis goed aan de tweede helft van de wedstrijd. Na mooie af standsschoten van Mark van den Brink en Yvonne Boom ers kon Korbis weer bogen op een wat ruimere 11-14 voor sprong. Ook in de tweede helft was Korbis niet in staat om de voorsprong te consolideren en verder uit te bouwen, hetgeen alles te maken heeft met het WOENSDAG 1 FEBRUARI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Dinsdag avond 17 februari om acht uur houdt de culturele com missie van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk (SWW) in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) weer een culturele avond voor ouderen. De toegangs prijs bedraagt vier gulden. De Gouderakse toneelvereni ging ’Grimas’ voert dan het volkstoneelstuk Ronde Ka op. Het stuk, dat bestaat uit ver schillende bedrijven, speelt zich af in de Amsterdamse Jordaan en is vol jaloezie, hu mor, geluk, verdriet, vreugde en woede. Maar voor verschillende spe lers is er ook een happy end, waardoor alle teleurstelling weer overvleugeld wordt door vreugde. De spelers weten de sfeer van die tijd, de armoe de, maar ook het vermogen om blij te zijn met maar heel weinig op uitstekende wijze te vertolken. De muzikale leiding van de toneelavond is in handen van de Moordrechtse pianiste Nel Dirkzwager. Voor de regie te kent Henny Luxen. Met de nieuwe entree wordt het mogelijk de zwembadbe- zoekers veel comfortabeler te ontvangen. De huidige wachtruimte van 25 m2 zal vergroot worden tot 80 m2 zo dat komende en vertrekken de bezoekers elkaar niet meer hinderen en er bij grote druk niet meer in de buiten lucht hoeft te worden ge wacht. De nieuwe toegang zal wor den voorzien van automati sche schuifdeuren. Voor de gehandicapten en ouderen die gebruik maken van het Gouwebad gaat hiermee een wens in vervulling. Tevens wordt deze uitbrei ding gebruikt voor het ver groten van de administratie ruimte. Hiermee wordt het mogelijk om als zwembad nog zelfstandiger te gaan functio neren door de administratie binnen de eigen muren te doen en niet meer in het ge meentehuis. Vanaf begin maart zal het Gouwebad ook beschikken WADDINXVEEN/GOUDA - Wie de gebrandschilderde gla zen in de Goudse Sint Jans- kerk echt goed wil zien doet er goed aan een verrekijker mee te nemen. Dat is het advies van koster Maurits Tompot van deze hervormde kerk, die in de Marchandzaal van zorg centrum Souburgh (Prins Bernhardlaan) de 123 meter lange glazen belichtte voor de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen (NBvP). De St. Janskerk trekt 50.000 bezoe kers uit binnen- en buiten land per jaar. Behalve de Goudse glazen is het Moreau- orgel zeer de moeite waard. De koster noemde de Goudse glazen ’een stripverhaal in glas’. De schenkers staan er vaak op afgebeeld. Zij tonen ook veel symboliek. Hij prees Erasmus, die in Gouda werd geboren en ervoor zorgde dat de Goudse glazen gedurende de beeldenstorm gespaard bleven. WADDINXVEEN - Vrij dagavond 13 februari om acht uur is er in wijkge- bouw De Paddestoel (Lijsterbesstraat) kla verjassen voor volwasse nen. De toegangsprijs bedraagt f 2,50 voor le den en f 3,50 voor niet-le- den. WAEDINXVEEN - Je Cliniclowns waren dinsdagavond 10 februari aan tet begin van de jaarvergadering te gast bij de afdeliig Waddinxveen van de Nederlandse Boni van Plattelaidsvrouwen (NBvP) in zorgcentrum Souburgh (Prins Bernhardlaan) om uitleg te geven over hun werk v<or ernstig zieke kinderen in zieken huizen. WADDIXVEEN - Hofka Banden, welke onderneming beschikfover een filiaal op het bedrijvenpark Coene- coop in*Vaddinxveen, heeft op basis van een interne enquetfBrezan Automaterialen gekozen tot ’leveran cier vaihet jaar’. KIES VOOR DE TOEKOMST. STEM WO. Cliniclowns zijn clcvns die in de gezondheidszog werken en daar vaak een errassend heilzaam effect hoben. Hun formule is gebaserd op de overtuiging dat atspanning em plezier kunne bijdragen dat het langduri verblijf in het ziekenhuis iat draaglij- ker wordt. De kideren kun nen zich even temaken uit de situatie die ret ziekte en soms uitzichtlocheid te ma ken heeft. Tijdas de verga dering van de Plattelands vrouwen werd )ok nog een verloting geboden, waarvan de opbrengst gheel ten goe de kwam aan (iniclowns. Wie meer wil veten van het fantastische erk dat deze stichting, die ernstig zieke kinderen varialle leeftijden ontspanning en afleiding biedt, doet ka contact opne men met defttichting Clini clowns Nedrland, Postbus 1565, 3800 ‘N Amersfoort, telefoon 033^65 95 81. Aftredend binen het bestuur van de Phtelandsvrouwen waren Trui de Vries-Dries (vice-voorzrer en reiscom missie) enCo Honkoop-Vis (penningmister). Ook Joke tn Kooij, zes jaar actief in d redactie van het afdelingsbid In Kleine Kring, hes; die functie neer gelegd. He bestuur stelde als nieuwe pesturskandidaten f 'imwi.ui; WADDINXVEEN - Campo Caravans heeft de caravanac- tiviteiten van Van Leeuwen BV aan de Piasweg in Wad dinxveen overgenomen. De nieuwe eigenaar, die al zo’n 40 jaar een vertrouwde naam heeft bij Zuid-Holland- se kampeerders en caravan ners, beschikt al over vesti gingen in Heinenoord en Sas senheim. Aan de Piasweg verkoopt en verhuurt Campo Caravans Knaus-caravans en occasions van uiteenlopende merken. De Waddinxveense vestiging omvat verder een camping- en caravanshop en twee voor filters naarhet Os- mose-apparaat gepompt. Door membraanfiltratie wor den alle stoffen uit het water verwijderd. Via een kalkbad en een UV- filter komt water van drink- waterkwaliteit in een schoon- waterbuffer, waarna het weer bruikbaar is als zwem water. Dankzij een vorig jaar gesla gen bron bestaat de mogelijk heid om vanaf 31 meter diep te nog eens 10.000 m3 water op te pompen die via de Os mose-installatie wordt omge zet in zwemwater. Deze maatregelen moeten er voor zorgen dat vanaf maart het Gouwebad de eigen zwemwa- terproduktie verzorgt. Er al echter, omdat gebruikt water 10 a 15 graden warmer is dan leidingwater, ook nog gas worden bespaard. Zeker zo belangrijk is echter het mi- lieu-aspect, mede gezien het schaarser worden van drink water. Dit in samenhang met een goed functionerende warmte- krachtkoppelingsinstallatie, waarbij vrijgekomen warmte uit elektriciteitsopwekking voor 80% voorziet in de warmtebehoefte, zorgt ervoor dat het Gouwebad milieu vriendelijk in haar energiebe hoefte voorziet. De nieuwe vestiging van Campo Caravans aan de Piasweg in Waddinxveen, die is overge nomen van Van Leeuwen BV. (Foto: Campo Caravans). MOERKAPELLE - Donder dagavond 12 februari om acht uur wordt er een zendings avond gehouden in De Rank te Moerkapelle. Een verte genwoordiger van de Gerefor meerde Zendingsbond binnen de Nederlandse Hervormde Kerk komt dan vertellen over zijn reizen door Midden-Ame- rika. WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep1 (Sniep weg) is dinsdag 3 februari weer voor het A-diploma ge zwommen. De beoordelings commissie bestond uit Wim van Minnen, Rob Hogerbrug- ge en Jacco Rhijnsburger. Er waren deze keer 71 kandi- daatjes die allen zijn ge slaagd. De geslaagden zijn Annemie- ke van Luinen, Iris Goedhart, Merel Semeijn, Rodney Brou wer, Koen de Graaff, Wendy de Groot, Lisan van Os, Ad- riënne van Ofwegen, Emma Mansveld, Maartje Pols, Ro bin Romswinckel, Eshter van der Veer, Brenda Blom, Jordy van Dodewaard, Chris Milev, Anouk Nuvelstijn, Sander Kwakemaak, Bianca Droog, Iris Geijsen, Samantha Dus on, Louisa Goor, Kristel van Klaveren, Lizanne van Leeu wen, Leonie de Heer, Thomas Bresser, Susanne v.d. Brule, Mark van Vliet, Jantine Boekhout, Floris v.d. Dries, Ian Minnes, Lisa Verbeek, Rene Vermeulen, Sander Wilier, Dianne van Erk, Amanda Droog, Erik van Zoest, Daan Dukker, Melissa Laterveer, Rebecca Wilde- boer, Maikel Elbrink, Lianne Hagen, Christa Broere, Mi chael van den Oord, Claudia de Wit, Dirk Houweling, Maureen Koster, Nicky Rijn- talder, Roy v.d. Berg, Richard Wondergem, Alexander van de Smissen, Rosalie Bout, Ju lia van Vuuren, Jimi de Munck, Lisa Bos, Jules van Loon, Anouk van Croesdijk, Michelle Koman, Mamix van Tol, Simon Planken, Rucha- me Hofman, Madelon Ramp, Joanne Mulder, Bouwine Noorland, Gemma Kooijman, Lotte Groen, Marijna Reijne- veld, Christiaan Remmers, Erik van Eden, Larissa Ros bergen, Kimberley Krijgsman en Leonard Cuca. gebrek aan ervaring in de tweede klasse van de dis- trictscompetitie. Het Zaanse achttal kwam halverwege de tweede helft voor het eerst op voorsprong in deze wedstrijd (15-14). Via een strafworp van Jaco Wine ke kwam Korbis wel weer langszij (15-15). Tot 18-18 scoorden de twee teams om en om: elke ZKC ’31-score werd weer met een Korbis-doelpunt beantwoord door respectievelijk Mark van den Brink en Wim Leb- bing. ZKC ’31 zette daarna alles op alles om de twee punten in Zaandam te houden. Door het scoren van twee doelpunten achter elkaar (20-18) leek Korbis het nakijken te heb ben, maar door doelpunten van Mark van den Brink (strafworp) en Frits Visser (afstandsschot) kon Korbis de hoop koesteren om toch nog een puntje mee te kunnen ne men naar Waddinxveen (20- 20). In de laatste paar minuten had Korbis echter het minst de zenuwen in bedwang en moest toezien hoe ZKC ’31 zichzelf naar een 22-20 eind stand speelde. Komende zaterdag is er weer een volledig thuisprogramma van alle (zeven) junioren- en seniorenteams van Korbis. In sporthal ’de Dreef zal Korbis 1 om half acht ’s avonds aan treden tegen Fiks (Oegst- geest). Om kwart voor drie ’s middags speelt Korbis Al te gen Avanti Al (Pijnacker). over een Osmose-installatie. Deze installatie moet, in com binatie met een waterbron, gaan zorgen voor een eigen zwemwaterproductie. Zwembaden in Nederland zijn verplicht om minimaal 30 liter water per bezoeker te verversen. Daarom worden de 4 fïlterinstallaties van het zwembad enkele malen per week schoongespoeld waar voor ook water nodig is. Het totale verbruik van zwemwater bedraagt hier door 14.000 m3 per jaar. Tot op heden werd dit water weg gespoeld naar het riool. Dankzij de Osmose-installa tie wordt dit water in de toe komst hergebruikt. Het spoelwater gaat straks niet meer naar het riool maar naar een vuilwaterbuffer. Hiervoor wordt het oude in 1969 gebouwde buitenbad ge bruikt. Dit bad ligt onder het in 1994 gebouwde nieuwe buitenbad. Vanuit de vuilwaterbuffer wordt het gebruikte water via WADDINXVEEN - Over een paar weken is het carnaval en de Wereldwinkel Wad dinxveen (Koningin Wilhel- minasingel) nodigt de Wad dinxveense schooljeugd uit een masker te maken. Op het masker moeten de jongeren hun naam, adres en telefoofnummer zetten. Ze kunnen het masker thuis ma ken, maar ook in de Wereld winkel op woensdagmiddag 18 februari van twee tot vijf uur. Al het benodigde materi aal is daar aanwezig. De maskers die worden ge maakt worden allemaal opge hangen. Er is een prijs mee te winnen. De maskers kunnen gemaakt zijn van karton, lap jes papiermaché en eierdo- zen. De prijsuitreiking is woens dagmiddag 25 februari om half drie. Iedereen kan dan haar of zijn masker terug ko men halen en krijgt een ver rassing. Hofka-ffecteur J- Brand bood mt veel plezier de feli- citatiesian aan Brezan-sales managr Nederland A.J.M. Weghcst. ‘Om de leverancier van hl jaar te bepalen, hou den w jaarlijks een enquête onder alle Hofka-filialen en bij ore centrale administra tie1, «dus directeur Brand. ‘Wij feoordelen onze leveran- ciergop een achttal voor de ham liggende criteria. Van dientverlening, snelheid en kwaiteit tot afwerking retou- renj bereikbaarheid en om- ganr met backorders'. ‘Brgan scoort met name zeer goel bij het criteria 'verkrijg- .jrheid’ en bij het leveren ihet moment dat het ge- Hofka-direc- teur J. Bram (rechts op d foto) felic teert Brezai sales mi nager A.J.f Weghorst. (Foto: Brezt Automaten len). '""Ka Bande» SM® Gouwebad 'de Sniep' (Sniepweg) zal in maart voorzien zijn van een nieuwe entree met automatische schuifdeuren en een Osmose- installatie, die - in combinatie met een waterbron - voor eigen zwemwaterproductie gaat zorgen. (Foto's: Gouwebad 'de Sniep). i Tajt Gordijnen .1 "F* Lninaat Vivante, de nieuwe stijl sfeerwinkel in j woningtextiel en home decoratii Zonwering U L i Woon accessoires Rijnlandstraat 4, 2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax (0182) 61 66 38 (2 straten achter het gemeentehuis) v ei je leven int u zelf niet stemmen? Bel voor machtiging: Boskoop 172) 23 08 56. Waddinxveen (0182) 61 67 83 of 61 78 67 W 'A- e eer 1 r

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 29