5 Flyers-dames blijven winnen Dames Gouwestaete royaal langs ZPB Elco Hoogendoorn clubkampioen Kwiek Be Fair-voetbal wint weer van WDS Gouwestaete wint vierkamp ^EWDWERKT HKV sfip Kaartavond a Vogelavond van NIVON Derde plaats voor WRB-team Kampioenstitel Sanne van Vuuren Kinderwerk in vakantie getoo/waard/ge gemeente” Be Fair voorkomt degradatie Eerste plaats TOOS-turnsters Florida-jeugd speelde goed Opnieuw winst koploper WSV Recreanten- toernooi Rowah Gouwe Rijders LIJST GPV PAGINA 35 WOENSDAG 11.FEBRUARI .199% WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN MÉ MM M PROTESTANTSE COMBINATIE WADDINXVEEN RPF WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Flyers- basketbal veroverde in een paar dagen tijd vier winst punten. Dat was vorige week maandag in de uitwed strijd tegen Baros en vrijdagavond thuis tegen West land Stars. helft net zo goed geweest was als de tweede, dan had de uit slag een wat vriendelijker ka rakter gehad. Eindstand 33- 61. Topscoorders Pieter van Gorkum en Niels Scheps, bei de met 8 punten. weken kon evenaren en voor een verrassing kon zorgen te gen Rapido’82, de nummer drie op de ranglijst. Het werd een zeer spannende paalde. Het tweede herenteam van Ronald Schens moest aantre den tegen het WVZ 2 (Zoeter- meer). De heren begonnen sterk aan de wedstrijd. In de eerste periode liepen de Wad- dinxveners uit naar een 4-0 voorsprong. In de tweede periode kon het WADDINXVEEN - Vrijdag avond 20 februari om half ne gen staat het dames-recrean- tenteam van handbalvereni ging Rowah Zuidplas Assurantiën voor de eerste KIES VOOR DE TOEKOMST. STEM WO. I; en het TTB zijn geen reddingsbri gades en doen dus ook niet mee in het regioklassement, zodat Waddinxveen voor dit kassement een derde plaats pakte. Ferry Boon won zowel de 50 m vrije slag (33,3) als dë 100 m wisselslag (1.29.6) bij de jongens onder 11 jaar. De vorm van Ferry stijgt met de week. Bij de meisjes onder 11 jaar was er goud voor Nanda Ger ling op de 200 m rugslag in de uitstekende tijd van 2.41.9. Op de 50 m vlinderslag pakte Nanda met een tijd van 33.8 brons. Jim van Leeuwen mocht ook een bronzen plak in ontvangst nemen voor zijn 1.24.4 op de 100 m wisselslag bij de jongens onder 13 jaar. Op de 400 m van het seizoen 1997-1998 noemen.Robby Timmermans behaalde een fraaie derde plaats door winst (21-14, 19- 21, 21-16) op Zhao Mah Yang. ze streekderby is zoals ge bruikelijk in het Warnaar- plantsoen om 15.00 uur. ze teamwedstrijd, waarin niet het individuele maar het team- resultaat bepalend was voor de uitslag. Vooral op de balk lie ten de turnsters veel punten liggen. Gelukkig werd er door de andere verenigingen ook niet goed gepresteerd op dit onderdeel waardoor TOOS, met slechts een geringe ach terstand, een derde plaats be haalde. Het totaalklassement werd door TOOS gewonnen, gevolgd door CGV, Pro Patria en Bato. Voor TOOS zette Marleen Heikens met 30,20 punten het beste resultaat neer, op de voet gevolgd door Sanne Grevenstuk met 29,85 punten. de derde periode in. In deze periode kwamen de heren in eerste instantie op een 3-6 achterstand, maar door doelpunten van Jaco de Jong en Niek de Leeuw was de stand aan het einde van deze periode weer bracht tot 5-6. De laatste periode moest uit wijzen of er daadwerkelijk een verrassing in de lucht hing. Helaas voor Gouwesta ete bleek in de eindfase dat Rapido’82 de betere ploeg was. De Haarlemmers wisten in deze periode optimaal te profiteren Van de overtal-si- tuaties en kwam op een voor sprong van 5-9. Remko Over dam mocht de eindstand be palen op 6-9. Op papier Kim Middendorp een klasse apart met haar gouden tijd van 4.37.1. Op de 100 m rug slag tikte Kim aan na 1.10.0, en ook deze tijd was goed voor een 1ste plaats. Nationaal voor de regiocompetitie de derde plaats. De nachtmarathon begon om half acht ’s avonds. De vol gende ochtend om half zeven werd gekeken welk team de meeste kilometers had ge zwommen. taties van de afgelopen weken niet voortzetten. Zij ver loren met 6-9 van Rapido’82 1 (Haarlem). vereniging Kwiek zijn zaterdag de clubkampioen- schappen gespeeld voor junioren. De titel ging bij de competitiespelers naar Elco Hoogendoorn. WADDINXVEEN - In een meer spannende dan fraaie wedstrijd heeft Be Fair-voetbal opnieuw weten te win nen van WDS (2-3). WSE verloor met 1-2 van NSV en Waddinxveen speelde met 1-1 gelijk tegen Swift B. WADDINXVEEN - Er heerste een lekker sfeertje in Gou- webad ‘de Sniep‘ (Sniepweg) na de zwemwinst van het Waddinxveense Gouwestaete in het tweede deel van de Zuid-Hollandse jeugdvierkamp. LZ 1886, DSZ-Hoog- werf en De Kempvis hadden het nakijken. daarmee zien dat het niveau bij de jeugd dicht bij elkaar ligt. Zhao Mah Yang (team 2) eindigde als tweede. In poule 2 liet Martijn van Putten zien, dat hij niet voor niets in het eerste team is op gesteld. Hij moest alleen te gen Niels Marchand (team 4) een game toegeven. Elco Hoogendoorn eindigde als tweede. De kruisfinale leverde span nende wedstrijden op tussen Robby Timmermans tegen Elco Hoogendoorn en Martijn van Putten tegen Zhao Mah Yang.Elco Hoogendoorn wist in de finale overtuigend te winnen van Martijn van Put ten (21-15, 21-18) en mag De damesteams van Flyers deden het trouwens allemaal goed, want ook dames 2 en dames 3 wisten te winnen. Jongens-kadetten en meisjes- adspiranten bleven niet ach ter. Maar wat te denken van he ren 3. Met een bezetting van vijf werd de uitwedstrijd te gen LUSV gewonnen. Verlies Topscoorders was er voor jongens-adspi- ranten 2, meisjes-kadetten 1 en jongens-benjamins. Het eerste damesteam speel de over het geheel geen al te le bestaan. In sporthal ‘de Dreef wordt dan door organisator en coach Simon Krol een (mi- ni)handbaltournooi gehouden met teams van Meeuwen (Rotterdam), EDH (Delft), MOK (Dordrecht), Walburg (Zwijndrecht) en Rowah. De ploegen zullen elkaar bekam pen in een halve competitie. Vrijdagavond speelde het re- Voor de B-poule (welpen en niet-competitiespelers) had den zich zeven deelnemers aangemeld. Peter Vermeulen speelde een sterk tournooi en wist in de zevenkamp alle wedstrijden te winnen. Op de tweede plaats eindigde Hans Hoogendoorn. De derde plaats leverde veel rekenwerk op omdat Valen- tijn van Schooneveld, Cedric Gutz en Jafeth Bekx gelijk eindigden. Jafeth kwam als beste uit de bus door een be ter onderling resultaat. Voor de A-poule (competitie spelers) kwamen tien van de veertien spelers op. Verdeeld over twee meerkampen wer den de kaarten geschud en gingen de nummers 1 en 2 naar de kruisfinale. In poule 1 was het Robby Timmermans die verrassend al zijn wedstrijden won. De speler uit het derde team liet "Milieu" WADDINXVEEN - Op uitno diging van het NIVON-Wad- dinxveen zal maandagavond 16 februari om acht uur Bert van Eyk van de vogelwerk- groep Koudekerk-Hazers- woude in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een dialezing houden over vogels in de tuin, het Gouwebos, ’t Weegje en de Reeuwijkse Plassen. Hij behandelt de soorten, het nestelen, de zang en de roep van de vogels. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Zaterdag speelden alle waterpolo- teams van het Waddinxveense Gouwestaete een thuis- strijd, net iets minder dan wedstrijd. Het eerste herenzevental kon de goede pres beste wedstrijd tegen West- Voorburg. Wanneer de eerste land Stars. Toch had Flyers in de eerste helft het beste van het spel en kon het team een kleine voorsprong nemen (24-17). De start van de twee de helft was bijna drama tisch. Het duurde tot in de achtste minuut voordat Fly ers kon scoren en intussen was de tegenstander op voor sprong gekomen. Hierna pak te Anita van Unen als aan voerster haar verantwoorde lijkheid en sleepte haar teamleden over het dode punt heen. Tevens groeide zij uit tot beste speelster van het veld en bij het eindsignaal stond een 46-39 overwinning op het bord. Topscoorster was Anita van Unen met 25 pun ten. Dames 2 heeft de draai gevonden en na de winst van vorige week werd nu LUSV aan de zegekar gebonden. De overwinning kreeg vooral in de eerste helft gestalte. Hierin werd een voorsprong van tien punten opgebouwd, die met goed verdedigend werk in de tweede helft werd behouden. Uitslag 44-32. Topscoorster was Monique Noordhoek met 11 punten. Dames 3 had qua veldspel moeite met DAS, maar de te genstanders vergaten te sco ren. Flyers deed dit juist uit stekend en behaalde danook een ruime en verdiende over winning. Uitslag 68-38. Tops coorster was Francisca Over dam met 17 punten. De spannendste, strijd werd geleverd bij meisjes-adspi- ranten 1 tegen Grasshoppers. De gehele wedstrijd bleven beide teams dicht bij elkaar. Flyers nam steeds een kleine voorsprong, maar Grasshop pers kwam telkens terug. Toen Flyers een periode ver gat te scoren kwam de tegen stander zelfs nog op voor sprong, maar de eindsprint van Flyers werd Grasshop pers noodlottig. Uitslag 41- 38. Topscoorster was Michel le Kars met 14 punten. Jongens-kadetten 1 hoefde wederom geen moeite te doen om een grote overwinning te deze winst partijen werd het gemaakt. Het team van de TTB werd eerste met 39.500 meter, Delft werd tweede met 37.250 meter, de ’Water- vrienden Rotterdam’ werd derde, Gouda vierde en Wad- Ook nu werd wedstrijd WDS- Be F air gekenmerkt door een grote inzet van beide partij en. De gastheren waren er vanaf het begin bp uit de Waddinxveners te verslaan. Dat het ook nu weer niet luk te had meerdere oorzaken, maar een van de belangrijk ste was wel dat Be Fair een prima wedstrijdmentaliteit kende en de kansen iets beter wist te benutten. De Waddinxveners kwamen vroeg in de wedstrijd op een voorsprong door Rene Min nee, die een fraai doelpunt wist te scoren. In het vervolg van de eerste helft kreeg Be Fair nog enkele riante kan sen om de voorsprong uit te breiden. Zo had een vrije schop van Arnold Noorlander een beter lot verdiend dan tegen de lat te stuiteren. Ook kreeg Jelle van Herpen een prachtige kans uit een voorzet van Re ne Minnee, maar hij moest zien dat een verdediger van de thuisclub net iets eerder bij de bal kwam en ten koste van een corner een doelpunt wist te voorkomen. Dat de stand bij de rust 2-0 in het voordeel van de gasten stond was mede te danken aan Aijan van Erk die met enkele goede reddingen zijn doel schoon wist te houden en van Gert Jan van Heemst die kort voor het rustsignaal een vrije schop van opnieuw Ar nold Noorlander langs de doelman van de Driebruggers wist te koppen. Na de hervatting was Jelle van Herpen vervangen door Wim van der Starre. Het wa ren echter de gastheren die de spanning in de wedstrijd wisten terug te brengen toen slecht uitverdedigen van rou tinier Marco Noordhoek werd afgestraft. De thuisclub zocht hierna noch fanatieker de aanval, maar opnieuw wist Arjan van Erk zich te onderscheiden zich daardoor clubkampioen door enkele goede reddingen te verrichten. Na een kwartier in de tweede helft liet Wim van der Starre met een strak schot van onge veer 25 meter het net op nieuw bollen. Binnen twee minuten wist WDS echter ook opnieuw te scoren en was de eindstand al binnen twin tig minuten na de hervatting bereikt. Komende zaterdag staat de thuiswedstrijd tegen CVC Reeuwijk op het pro gramma. De aanvang van de- Het eerste dameszevental speelde de eerste wedstrijd na de winterstop eveneens te gen Rapido’82 en wist deze moeizaam te winnen met 9-6. Zondag moesten de dames nogmaals aan de bak in een uitwedstrijd tegen ZPB-Pro- fus 1. In Barendrecht wisten de Waddinxveense met 11-4 te winnen. Heren 2 wist met 7-5 te win nen van WVZ 2 (Zoetermeer). Het tweede dameszevental had geen kind aan DJK-ZAR 1 (Amsterdam). Zij wonnen met 9-4. Bij de heren was het de vraag of het team van trainer-coach Jan Middendorp de goede WADDINXVEEN - De vol- leybaldames van Keuken centrum Waddinxveen Be Fair hebben in Woerden de belangrijke returnwed- strijd tegen VTC Woerden 2 gewonnen en wisten daarmee degradatie te voorkomen. In de eerste set haalde Woerden de eerste setpunt binnen (16-14). Na een uur van hard werken, lange rally’s en mooi volleybal haalde Be Fair de tweede set na zich toe met (14-16). De strijd ging gelijk op. Er waren echter wel van beide kanten de nodige irritaties met de scheidsrechter. Dit kwam het spel niet ten goe de. Er werden soms onno dige fouten gemaakt. In de derde set stond Be Fair voor met 4-11. VTC Woerden wist zich terug te vechten tot 9-11. Uiteinde lijk werd de set gewonnen door Be Fair met 10-15. De vierde set werd er op nieuw hard gewerkt en waren er veel lange en spectaculerre rally’s te zien. De tweede gele kaart ging in deze wedstrijd naar de coach van VTC Woerden. Woer den wist deze set met 15-8 naar zich toe te trekken. Beide teams konden zich gaan opmaken voor de lot uit de loterij. In het begin van de vijfde set, waar het rally point systeem werd gespeeld, nam VTC Woer den een voorsprong, maar Be Fair kwam goed terug van 13-14 naar 14-16 winst. Na twee en een half uur speeltijd gingen de Waddinxveensen met de punten naar huis. Zaterdagmiddag 14 febru ari om half vijf speelt Be Fair in de sportzaal Groenswaard (Wingerd) te gen Zovoc. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden omdat Zovoc een plaats onder Be Fair staat. De eerste wedstrijd na de winterstop moesten de dames van trainer-coach Martin Pronk aantreden tegen Rapi do’82. Op papier geen pro bleem voor de Waddinxveen sen. Rapido ’82 is drager van de rode lantaarn in de hoofd klasse, terwijl Gouwestaete zich genesteld heeft bij de bo venste zes. In verband met de wereld kampioenschappen kenden de dames een zeer lange win terstop. Al snel bleek dat de juiste wedstrijdvorm nog niet WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense tafeltennis- bereikt was. Gillian van den Berg en Marion van Hooft openden de score. Zij zorgden voor een 2-1 voor sprong in de eerste periode. De Gouwestaetedames ’voch- WADDINXVEEN - Dins dag 24 en donderdag 26 fe bruari houdt de Stichting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) in het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk straat) weer voorjaarsva- kantie-activiteiten voor kinderen van 4-12 jaar. Het thema op beide dagen van half elf tot drie uur ’Een toveravontuur van Mirabel’. Met zang, muziek en zelfgemaakte creaties beleven de kinderen samen met Mirabel in een sprook jesachtige sfeer een tover avontuur. Kinderen die mee willen doen kunnen zich opgeven bij de Stich ting Waddinxveens Wel zijnswerk, telefoon 0182- 631932- Deelname kost f 2,50 per kind per dag. Het is de bedoeling dat de kin deren zelf een lunchpak- ketje meebrengen. dames werd Inge v.d. Schrier tweede op de 200 wissel, met een tijd van 2.26.1. Op de 50 school deed Inge het nog iets beter want met een tijd van 37.9 tikte zij als eer ste aan. Het brons was met 40.2 voor Lonneke Pronk. Bij de heren zegevierde Jan Willem v.d. Hoek op de 50 school (32.5) en haalde hij zil ver op de 200 wissel (2.16.8). Marcel Zijderhand produ ceerde op de 200 wissel een tijd van 2.18.9 en werd met brons beloond. In Leiden hield de kring Gou- we-Rijnstreek van de KNZB de vijfde editie van de Speedo-jaargangreeks. Nan da Gerling deed het bij de meisjes van 1986 weer gewel dig met overwinningen op de 200 m wisselslag, in 2.44.2, en de 100 m vrije slag, in 1.07.3. Bij de landelijke fina les in Dordrecht zal Nanda ongetwijfeld van de partij zijn. Daniëlle Bruggeling pakte met een persoonlijk re cord van 1.09.2 het brons op de 100 m vrije slag. Ferry Boon werd afgetekend eerste op de 400 m vrije slag bij de jongens van 1988. Met een tijd van 6.06.6 verbeterde Ferry zijn persoonlijk record met bijna een minuut. Als extra nummer stond de 400 m wisselslag voor dames en heren op de rol. Bij de da mes was het Gouwestaete wat de klok sloeg, met Inge v.d. Schrier als eerste (5.12.1), Miranda Boer als tweede (5.29.9) en Michelre Nahon als derde (5.36.6). Marcel Zijderhand legde zijn 400 wissel af in 4.52.6, goed voor de tweede plaats. Zondagmiddag volgde de tweede wedstrijd; deze keer uit tegen ZPB-Profus. In Ba rendrecht werd het 11-4 voor Gouwestaete. Tot halverwege de wedstrijd kon Gouwestae te geen afstand nemen. In de eerste periode werd het 3-2 door twee doelpunten van Mirjam O verdam en een van Wendy de Frankrijker In de tweede periode werd het 4-3 door Ingrid van Veen. Daarna was het Gouwestaete wat de klok sloeg. Via twee maal Sandra Berckenkamp en eenmaal Mirjam Overdam en Gillian van den Berg werd de derde periode afgesloten met een 8-3 voorsprong voor de ploeg van trainer-coach Martin Pronk. prestaties van de afgelopen In de vierde periode van het zelfde laken een pak. Via Ing rid van Veen, Mirjam Over dam (haar vierde) en Gillian van den Berg werd het 11-3, alvorens in de laatste seconde wedstrijd. Een goed spelende ZPB de eindstand op 11-4 be- Marc Mommers zorgde voor de openingsgoal in de eerste periode. In de tweede periode was het wederom Mare Mom mers en Remko Overdam die tot scoren kwamen. Beide ploegen lieten een goe de pressing zien, waardoor de kansen in de wedstrijd be perkt bleven. Met een 3-4 achterstand gingen de heren goede spel niet voortgezet worden en bleef de tussen stand beperkt tot 5-1. Vanaf de derde periode begonnen de Gouwestaete-heren slordig om te springen met de kan sen en wist WVZ terug te ko men tot 6-4. terugge- In de laatste periode was het uiteindelijk Michel Jongejan die de eindstand bepaalde op 7-5. Doelpuntenmakers wa ren Michel Jongejan (3), Marc Faber (2), Axel Rus- scher en Jos van den Dool. Dames 2 kende geen proble men met DJK-ZAR 1. On danks een moeizame start (1- 1 in de eerste periode) liepen de dames eenvoudig uit naar een 6-1 voorsprong in de tweede periode. Vanaf de derde periode was het consolideren en bouwden de dames de voorsprong lang zaam uit naar een 9-3 over winning. Doelpuntenmakers waren Hanneke Kappen (3), Astrid Cornelissen (2), Yvette Beer, Helen Cornelissen, Elly Middendorp en Kim Midden dorp. “ïVa WADDINXVEEN - Voor de en andere sportieve teams werd in de nacht van vrijdag 6 op zater dag 7 februari in Gouda een regiowedstrijd gehouden. De Tegenstander Waddinxveense Reddingsbri- ten’voor wat ze waard waren, maar wisten geen moment hun gebruikelijke niveau te halen. In de tweede periode waren het Wendy de Frankrijker en Marion van Hooft die de stand halverwege de wed strijd op 4-2 brachten. Gillian van den Berg tekende in de voor twee fraaie doelpunten. Met een marge van vier doelpunten (6-2) gingen de Gouwestaete dames de laatste periode in. In een zeer hectische periode kregen de Waddinxveensen het nog zeer moeilijk. Rapi do’82 gaf zich niet gewonnen en kwam zelfs terug tot 6-5. De Gouwestaete-dames lie ten zich bijna verrassen. Maar zover is het niet geko men. Ingrid van Veen, Wendy de Frankrijker en Gillian van den Berg bepaalden uiteinde lijk de eindstand op 9-6. Een zeer moeizame overwinning voor de Gouwestaete-dames op Rapido’82. behalen. Nu werd Leiderdorp op een nederlaag getracteerd en ook nu weer waren er de 100 punten. Uitslag 100-53. Topscoorder Vincent Hage man met 21 punten. Heren 3 ging met vijf spelers naar de uitwedstrijd tegen LUSV en behaalde daar een nipte overwinning. 39-40. waren Ton Baan en Harry van Engen, beide met 18 punten. Jongens-adspiranten 2 was, in een goed gespeelde wed- WADDINXVEEN - TOOS- gymnastiek, dat deelnam aan de turncompetitiewedstrijd in de F-poule te Woerden, heeft beslag gelegd op de eerste Rowah Zuidplas plaats. De Waddinxveense Op de 400 m vrije slag bij de voor de eerste gymnastiekvereniging werd in meisjes onder 15 jaar was ‘krachtproef in haar nog pril- deze poule vertegenwoordigd door Melanie Marchand, Han neke van Buuren, José Droge, Marleen Heikens, Sanne Gre venstuk, Anne Fennema en Rosanna van Bruinessen. Het was voor hen de eerste compe- kampioen Joost Krommen- titiewedstrijd van het seizoen, hoek won uiteraard de 100 m Er werd gestreden tegen de vrije slag bij de jongens onder ’r, i‘ /,irJ 15 jaar met een tijd van 56.8. Op de 200 m school, niet zijn sterkste nummer, wist Joost met een tijd van 2.47.5 beslag creantenteam als warming- TOOS goed gepresteerd in de- te leggen op het zilver. up een vriendschappelijk du- ze teamwedstrijd, waarin niet Michelle Nahon won met een el tegen het meisjes B2-team het individuele maar het team- tijd van 1.22.2 nipt de 100 m van Rowah. resultaat bepalend was voor de schoolslag bij de meisjes on- Na een gelijkopgaande wed- uitslag. Vooral op de balk lie- der 17 jaar. Op de 50 m strijd werden de punten ge- ten de turnsters veel punten schoolslag bij de jongens on- deeld (5-5). liggen. Gelukkig werd er door der 17 jaar ging de zege naar Gescoord werd er door Maija de andere verenigingen ook Wouter Rams die een tijd van Sloof (3), Petra van Velzen en niet goed gepresteerd op dit 33.2 op de klok bracht. Ada Hoefnagel. Voor het B- onderdeel waardoor TOOS, Jos Kiens werd tweede (33.8) team scoorden Moniek Hoef- met slechts een geringe ach- en het brons was met een tijd nagel (2), Kim van Stel (2) en terstand, een derde plaats be- van 34.1 voor Viktor Terlaky. Kim van Hoffmans. haalde. Het totaalklassement Viktor haalde bovendien zil- Het D-team moest in de werd door TOOS gewonnen, ver op de 200 m wisselslag, sporthal van de Erasmus gevolgd door CGV, Pro Patria met een tijd van 2.25.8, en Universiteit aantreden tegen en Bato. Voor TOOS zette brons op de 100 m vlinder- het Rotterdamse Roda ’71. Marleen Heikens met 30,20 slag, met een tijd van 1.08.8. Rowah’s jongste jeugd over- punten het beste resultaat Als bijnummers stonden de vleugelde, ondanks enkele neer, op de voet gevolgd door 200 m wisselslag en de 50 m nederlagen in de afgelopen Sanne Grevenstuk met 29,85 schoolslag voor dames en he- weken, de tegenstander (4-8). punten. ren op het programma. Bij de Gescoord werd er door San der Moling (4), Stef Hoogen- dijk (2) en Jelmer Schmitt (2). WADDINXVEEN - Zondag 8 februari was voor de meeste jeugdteams van Florida-bad- minton de tweede keer dat ze dit seizoen voor de competitie moesten spelen. Team 2 won drie van de vier enkels met overmacht van BCN 2. De eerste mix van Esther Hoffmann en Marc Otterspeer werd een span nende partij. Zij wonnen de partij met 15-17,15-10 en 17- 15. Daarna werden de tweede reddingbrigades mix en de dames-dubbel ook nog gewonnen, waardoor een 6-2 overwinning werd be haald. Team 4 speelde ook zeer goed. Nieuwerkerk had geen schijn gade (WRB) veroverde van kans. Alleen in de mixen had Nieuwerkerk de sterkere koppels. Hoewel de tweede mix maar net werd verloren (15-18 en 15-17) kon Florida hier toch niet overheersen. Uiteinde lijk won Florida 4 met 6-2. o Florida 6 kwam uit tegen Zi- Er werd in estafettevorm ge- derde periode zwommen. De teams beston den uit acht personen. Favo riet waren de brigades van WADDINXVEEN - Tijdens de 20e ronde van de onderlin ge competitie van de Wad dinxveense Schaakvereni ging (WSV) was er opnieuw winst voor koploper L. Wille men. Door puntverlies van een aantal achtervolgers wist hij zijn voorsprong te vergro ten. L. Willemen wist A. Kardol (6) simpel opzij te zetten. Ver der was er puntverlies voor de concurrenten W. Hennink (2) en B. Jansen (3), die remi se aantekenden. W. Hennink gaf een gewonnen partij uit handen. Ook waren er puntendelin- gen tussen P. de Louw (4) en G. Dannis (8) en H. van Wou denberg (5) en L. v.d. Haven (9). E. Philipse (10) won wat verloren terrein terug door winst tegen subtopper W. v.d. Hoek (13). In de subtop ging H. Stam enigszins verrassend onder uit tegen C. Asscheman. A. Prins en J. Muit bleken ei kaars gelijke en T. van Nieu- kerke verloor van A. v.d. Starre. In de grote middengroep handhaafde zich H. Smits- kamp, die tegen subtopper A. v.d. Knaap met lege handen achterbleef. Verder positieve uitslagen voor M. Moerland, J. v.d. Bom, B. David, J. van Oort en J. v.d. Haven tegen respectievelijk J. Smit, A. Versluis, T. Goor, H. van Of feren en D.J. van Offeren. P. van Offeren was te sterk voor C. Alblas en V. Coevert moest na lange strijd tegen J. van Sandijk toch een neder laag incasseren, zij het dat het tot de laatste minuut een spannende aangelegenheid zou blijven. Opnieuw verlies voor T. Bronk, die in T. Kuiper een te sterke tegenstander tegen over zich had. In de kelder van de schaakdi- visie opnieuw verlies voor J. Ponsioen tegen A. Hennink. Hekkesluiter L. Coevert ging er weer aan tegen G. Toren beek. Tot slot een winnende partij voor nieuwkomer H. van Erk tegen E. Hildebrand. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag avond 12 februari om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) haar traditionele kaart avond. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. De deel nemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging, dus ie dereen is welkom. Na het kaarten is. er de prijsuitrei king met leuke prijzen. WADDINXVEEN - TOOS- turnster Sanne van Vuuren is zaterdag 7 februari tijdens de regio-kampioenschappen voor turnsters op D-niveau eerste geworden. Ze was één van de drie Waddinxveense deel neemsters. Sanne van Vuur en veroverde niet alleen de gouden medaille, maar be haalde tevens een startbewijs voor de provinciale kampioen schappen die zaterdag 7 maart gehouden worden in Gorinchem. Ook Sylvia Ver- bree deed mee bij de senioren. Zij eindigde in een veld van 30 turnsters op een keurige 8e plaats. Dit was nog net goed genoeg om ook mee te mogen doen aan de provincia le kampioenschappen. Sanne van Vuuren en Sul via Ver- bree deden het vooral goed op de toestellen balk en vrije oe fening. Hier legden ze de ba sis voor hun goede prestatie. Sanne deed het ook nog bij zonder goed op de brug met ongelijke liggers. Bij de junio ren werd TOOS vertegen woordigd door Maaike van Velzen. Zij wist zich niet te plaatsen voor de provinciale kampioenschappen. De vloer- oefening ging goed. Hier kan Maaike van Velzen zich met de besten meten. Ze eindigde op dit toestel op de 7e plaats. verenigingen Bato (Woerden), CGV (Capelle aan de IJssel) en Pro Patria (Zoetermeer). Over het algemeen werd er door go 7 welk team beduidend sterker was dan Florida. Claudia van der Tol was ech ter goed op dreef. In de enkel Gouda, Delft en Waddinx- speelde ze overtuigend en veen, het team ’Watervrien- won met 11-5 en 11-2. den Rotterdam’ en het Ook wist zij de mix (met René Triathlon Team Bodegraven Colla) en de dubbel (met Mar- (TTB). Na tien uur zwemmen loes Oskam) te winnen. Door kon het resultaat worden op uiteindelijk toch nog 3-5. Team 7 speelde werd tegen Voorburg overdonderd door de daadkracht van de tegen stander. Tot aan de dames- z dubbel had Florida weinig in dinxveen vijfde, te brengen. Angelique Broek- De Watervrienden huizen en Lisanne van Veen speelden een uitstekende partij, maar konden toch net niet winnen. Ze werden in een driesetter verslagen (1- 15, 17-15 en 6-15). r 1 IPCWk 1 MKM- 'flggk De aarde is niet ons eigendom, maar wij hebben haar van onze Schepper in bruikleen gekregen. Daarom pleiten wij voor een zorgvuldig omgaan met het milieu. De overheid moet daarbij het goede voorbeeld geven. Onder andere door duurzaam te bouwen en zelf over te schakelen op "groene energie". Kunt u zelf niet stemmen? Bel voor machtiging: Boskoop (0172) 23 08 56. Waddinxveen (0182) 61 67 83 of 61 78 67

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 35