k DE VVD WERKT Carnavalsfeest bij St. Victor F Muziekvereniging Concordia eeuw oud Maria Wientjens (WD) vindt duidelijkheid eerste vereiste 'Vrijwilligers van onmisbaar belang AF-centrum Meer winter titels HCW 28 Februari open huis autobedrijf F Burgemeester bij bruidspaar Bromfietsers gecontroleerd CDA-tweetal op tandem Klaverjassen Modeshow WOUT NEUTEL PAGINA 29 WOENSDAG 25 FEBRUARI 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN der IA’ De 100-jarige Waddinxveense muziekvereniging 'Concordia' onder leiding van dirigent Pieter Boer, gefotografeerd in de Waddinxveense Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. (Foto: Concordia - Sjaak Noteboom). Activiteiten Eerste concert banden en bromfietscer- ning CDA-raadskandidaat Jaap Kluifhooft. (Foto: CDA). Een zorgzame samenleving vanuit bijbels perspectief. Bovendien was er een vaan del. Het eerste concert gaf Concordia op 22 maart 1899, litiek*. ‘Het huidige paarse kabinet schiet geheel door op het ge bied van de marktwerking en de invoering van een 24-uurs economie. De uitwerking van dit paarse beleid begint zich ook af te tekenen in ons dorp*. ‘De opdracht die het CDA- KIES VOOR DE TOEKOMST. STEM WO. en Gereed- de jaren heen optredens gege ven in pretparken. Het harmonie-orkest en het opleidingsorkest van Concor dia staat onder leiding van dirigent Pieter Boer. Speciaal voor het eeuwfeest is er een jubileumcommissie opgericht die zich bezighoudt met de or ganisatie van diverse activi teiten. keer voor mij dat ik een full time baan heb. Dankzij een prima thuisfront kan ik meer dan voldoende aandacht be steden aan mijn wethouder- s taken1. ‘Mijn aantreden als wethou- tificaten. In de nacht van donder- drijven, een Europees net werk van universele autobe drijven met meer dan 3.000 vestigingen in 11 landen. AD Autobedrijf van Es staat als NR. 2 LIJST 3 KIES VOOR DE TOEKOMST. STEM WD. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 28 februari houdt AD Autobedrijf Van Es een open huis in de vestiging aan de Brederolaan in Waddinx- veen-Noord. AD Autobedrijf van Es, een BOVAG-garage voor de in- en verkoop, onderhoud en repa- 'r WADDINXVEEN - Waddinx- veens burgemeester Fedde Jonkman en zijn vrouw zul len woensdagmorgen 4 maart om elf uur het echtpaar C.L.M. Rip-Steenbergen feli citeren met hun 55-jarig hu welijksfeest. Dinsdag 3 maart is het 55 jaar geleden dat de heer Rip, die werkzaam is geweest in de landbouw en in de bouw, en zijn vrouw in Zevenhuizen voor de wet in het huwelijk traden. Het kerkelijk huwe lijk werd een dag later geslo ten. De eerste vijf jaar van hun huwelijk heeft het bruid spaar in Zevenhuizen ge woond, waarna ze naar de Es- doornlaan in Waddinxveen zijn verhuisd, waar ze nog steeds met veel plezier wo nen. Het bruidspaar heeft 5 kinde ren, 2 zoons en 3 dochters, waarvan 1 zoon en 2 dochters in Waddinxveen wonen, 1 dochter in Schiedam en 1 zoon in Naaldwijk. De acht kleinkinderen (twee kleinzoons en zes kleindoch ters en één achterkleindoch ter (van bijna een jaar) com pleteren de familie. modem uitgeruste werk plaats met 4 bruggen. AD Au tobedrijf van Es is een offi cieel APK-keuringsstation. Het bedijf heeft een keuze uit meer dan 60 gebruikte auto’s in alle prijsklassen. WADDINXVEEN - Vori- j ge week donderdagmid- j dag werd door de politie tussen 13.00 en 16.00 I uur een J gehouden. Er werden 8 bekeurin- promille alcohol in zijn bloed. Hij kreeg een pro- ces-verbaal omdat het de tweede keer was. Een 22-jarige had 0,8 woensdag- Om er toch nog een leuk car navalsfeest van te maken, mochten de kabouters in groepjes hun eigen carnavals wagen maken. Winkelwagen tjes werden versierd met bal lonnen en serpentine en zelfs omgebouwd tot een koets. Om half twaalf werd deze cre ativiteit beloond met een car- WADDINXVEEN - Nu al le midwintercompetitie- wedstrijden bij hockey club Waddinxveen (Sn- iepweg) gespeeld zijn, blijkt ook meisjes Cl van coach Ton Hagens en trainster Wietske Mulder ongeslagen uit de strtijd te zijn gekomen. Het jongens achttal van coach Xandra Rotteveel en trainer Otto Rensen, dat vier wedstrijden won en 2-2 gelijk speelde te gen Catwijck, eindigde ook hoog. De gewone KNHB-compe- titie is inmiddels weer be gonnen. Zaterdag 28 fe bruari speelt alleen jon gens BI uit tegen Gouda. Zondag 1 maart wordt er volop gehockeyd door de senioren. Heren 1 speelt een thuis wedstrijd om half drie te gen Gouda. Deze span nende streekderby is ze ker de moeite waard. Heren 2 gaat naar AI- phen, de veteranen gaan naar Voorhout en dames 2 naar Groen Geel. Maandag 2 maart gaat het nieuwe trainings- groepje voor jongens en meisjes vanaf 7 jaar van start. Al spelenderwijs wordt geleerd met stick en bal om te gaan. Er mag een aantal keren vrijblijvend worden mee getraind. Kinderen die belangstelling hebben kunnen zich aanmelden bij Paulien Christoffels. dinxveen en de re gio afspeelt is het logisch datje ook de komende vier jaar een politieke rol wilt blijven spelen'. ‘Op die manier kan je een open oog voor de bevolking hebben, beschikbaar zijn voor mensen als ze met vra gen of ideeën zitten. Zo kan je met elkaar werken aan een veilig Waddinxveen, waarin het goed wonen en werken is', besluit WD-wethouder en lij staan voerster Maria Wientjens-van der Velden. waarna er nog velen volgden. Bijzonder waren de concerten die op het ijs gegeven werden (TJsfestijnen’). Concordia heeft bestaan uit een fanfarekorps, een majo- rettenkorps en een drum band. Ook een toneelgroep ontbrak er niet bij de Wad dinxveense muziekvereni ging. Aan het begin van de ja ren tachtig werd het fanfare korps omgezet in een harmonie-orkest. Dat gebeur de om wat meer musicerende leden te trekken. Langzamerhand werd echter ook het ‘marsen* op straat minder. Op een gegeven mo ment, toen Concordia geen majorettenkorps en drum- WADDINXVEEN - Een fees telijk jubileumjaar is aange broken voor de Waddinxveen se muziekvereniging ’Concor dia’, dat dit jaar 100 jaar bestaat. Vrijdagavond 20 maart zullen de eerste festi viteiten rond dit eeuwfeest in gang worden gezet. Concordia werd op 16 maart 1898 opgericht als fanfare korps. Men had als enige uit rusting enkele instrumenten. De muzikanten hadden geen uniform, maar wel een pet. WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen gaat de campagne voor de ge meenteraadsverkiezin gen van volgende week woensdag 4 maart de laatste week in. CDA-lijsttrekster Doren da Gerts en raadskandi- daat drs. Wout Neutel namen op een tandem plaats, onder het motto ’Samen fietsen doe je niet alleen’. Het CDA bezorgt deze week op alle Waddinx veense huisadressen een verkiezingskrant. Wie met een sticker aan geeft geen prijs te stellen op ongeadresseerd recla medrukwerk kan het in formatiemateriaal op vragen via telefoonnum mer 0182-612718. Maria Wientjens-van Velden legde haar oor tè luusteren tijdens het eigen politiek jongerencafé in ’Roy al’ (Koningin Wilhelmina- plein), bij het door het Week blad voor Waddinxveen geor ganiseerde lijsttrekkersdebat - (Anne Frank-cen- trum), op de WD- thema-avond over het ouderenbeleid en in het politiek café van de locale RTW-radio. De Waddinxveen se liberale weet wat zij wil en ver telt op duidelijke wijze hoe de poli tieke vlag er vol gens haar voor staat, wat de WD wil en hoe - naar haar idee - de toe komst ingevuld moet worden om het Gouwedorp leefbaar te hou den. Haar jarenlange ervaring in de ge meentepolitiek van Waddinxveen komt Maria Wientjens-van der Velden daar bij goed van pas. Sinds 1986 is zij al gemeenteraadslid, had zitting in bijna alle raadscommissies van de ge meente en werd in 1996, na het vertrek van WD-wet- houder Karei van Soest (die burgemeester werd van het Limburgse Heel), in zijn plaats benoemd tot wethou der. In haar portefeuille als wethouder tref je allerlei za ken aan waar de Waddinx veense burger vaak direct mee te maken heeft: kunst en cultuur, onderwijs, sport en recreatie, volkshuisvesting, volksgezondheid en maat schappelijke dienstverlening. Het zijn allemaal facetten die directe invloed hebben op de kwaliteit van leven van de Waddinxveense burger. ‘Natuurlijk is er een verschil tussen het functioneren als raadslid en het wethouder schap. Als raadslid ben je po litiek bezig, laat je het VVD- geluid horen, toets je en con troleer je‘, weet Maria Wientjens-van der Velden. ‘Een wethouder moet het col legeprogramma uitvoeren, sturend optreden. Daarbij moetje je altijd blijven reali seren datje binnen een coali tie werkt en er geen solo ver toning van mag maken*. ‘Het wethouderschap bevalt mij prima. Wij kennen in Waddinxveen drie full-time wethouders. Dat is een goede zaak. Méér moeten er niet komen. Alleen al uit kostenoverwegingen zijn wij als WD van mening dat een uitbreiding van het aantal wethouders niet ver antwoord is*. ‘Het is overigens de eerste der verliep voor mij zonder al te grote schokken. Ik zat als raadslid al in commissie II, de raadscommissie waarvan ik als wethouder voorzitter ben geworden. Dat heeft de overgang van raadslid naar wethouder voor mij wel mak kelijker gemaakt'. Maria Wientjens-van der Velden: ‘We moeten eerst na tuurlijk afwachten hoe de verkiezingen zullen verlopen en hoe een nieuwe coalitie er uit gaat zien. Daarover be slissen de kiezers. Feit is wél dat ik graag bereid ben mijn wethouderschap voort te zet ten. De WD heeft door mijn aanwijzing als lijsttrekker al aangegeven mij als beoogd wethouder te beschouwen*. Op allerlei terreinen heeft de liberale volksvertegenwoor digster in de afgelopen perio- de plannen gemaakt en ini tiatieven ontwikkeld. ‘Na tuurlijk bereik je niet alles watje wilt. Voor bepaalde za ken heb je tijd nodig. Toch denk ik dat ik er in geslaagd ben goede aanzetten te ge ven*. Midden vorig jaar verscheen haar sportnota. ‘Ik heb er toen nadrukkelijk op toege zien dat de communicatie tussen de sport en de ge meente werd verbeterd. Er gaat geen week voorbij of ik zit wel met een sportvereni ging om de tafel'. ‘Hoewel je op financieel ge bied niet aan al hun wensen tegemoet kan komen, vind ik wel dat je de sportverenigin gen niet op hogere kosten mag jagen. Daarom hebben wij vorig jaar besloten geen verhogingen van de tarieven meer te laten plaats vinden'. “Voor mij is het een uitdaging om te zien hoe je de sport kan betrekken bij het jeugdbe leid. Als je bepaalde groepen jongeren wilt benaderen dan moet je die relatie goed in de gaten houden. Daar mag je ook best geld voor over heb ben1. ‘Op het gebied van jeugdbe leid is er heel wat gebeurd. Wij hebben in vergelijking met andere gemeenten dui delijk een voorsprong. Toen zij nog niet eens een nota jeugdbeleid hadden, was on ze nota jeugdbeleid al in uit voering1. ‘Ik kan een groot aantal voor beelden daarvan noemen: de start van een aantal preven tieprojecten, de huiswerkbe geleiding, de voorlichting over alcoholgebruik, drugs en roken, een opvoedspreekuur en het convenant voor een veilige school, zoals dat geldt op het Coenecoop College'. ‘Wij hebben op dat vlak aller lei initiatieven ontwikkeld. Ook daarin komt onze zorg naar voren voor de veiligheid van de samenleving. Dat is één van de belangrijkste pun ten van ons verkiezingspro gramma', zegt de WD-wet- houder. Vorige week woensdagavond hield de WD een thema- avond over het ouderenbeleid in Waddinxveen. ‘De voor naamste zorg van de WD op dat terrein is te bevorderen dat ouderen zolang mogelijk zelfstandig kunnen blijven1, aldus Maria Wientjens-van der Velden. ‘Daarom vinden wij het zo be langrijk dat mensen zorg ’op maat’ kunnen krijgen in de thuissituatie. Er zijn zoveel WD-wethouder en lijstaanvoerder Maria Wien- zlch binnen Wad tjens-van der Velden. (Foto: Victor van Leeuwen). WADDINXVEEN - Vrijdag avond 27 februari om half ne gen is er koppelklaveijassen in buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huijgenslaan). Het inschrijf geld bedraagt f 10,- per kop pel. Het eerste kopje koffie is gratis. WADDINXVEEN - Zaterdag was het carnaval bij scouting Sint Victor. De kabouters hadden voor deze morgen een uitnodiging gekregen om het carnavalsfeest mee te vieren in Knaagdorp (één van de dorpjes in het fantasieland Bambilië). Iedereen kwam verkleed naar het feestelijk versierde navalsoptocht door de Oran- clubhuis. Daar vertelde een bewoner van Knaagdorp dat én in de carnavalswagens die nacht de carnavalswa gens gestolen waren en dat de geplande optocht daarom WADDINXVEEN - Haar werkzaamheden als wethouder en haar activiteiten als lijsttrekster van de WD weet Maria Wientjens-van der Velden deze weken uitste kend te combineren. Ze lijkt overal aanwezig, discus sieert met iedereen en luistert naar wat de kiezers te zeggen hebben. ‘Bezuinigingen, schaalver groting en professionalise ring hebben de vitaliteit en diversiteit van verenigingsle ven en de maat- schappelijke parti cipatie de afgelo pen jaren tegengewerkt1, meent de Wad- 1 dinxvener. ‘Ook in Waddinx veen is het vrijwil- ligersbeleid op dit punt onvoldoende uit de verf geko men. Of het nu vrijwilligerswerk voor en door oude ren, vrijwilligers werk in het kader van het beheer van de woonomgevin gen, inzet van ou ders in de school van hun kinderen, kerkelijk werk of vrijwilligerswerk in de sport betreft, deze maatschap pelijke participatie is naar d van het CDA een belangrijk thema'. Jaap Kluifhooft: ‘De samenle ving, dat wil zeggen mensen en organisaties, behoort cen traal te staan en niet het zo genaamde primaat van de po- °P de ^Kanaaldijk raties van alle merken auto’s, is sinds januari van dit jaar persoonlijke band meer had, werd het mu siceren op straat helemaal af geschaft. Tegenwoordig be staat Concordia uit een har monie-orkest en een opleidingsorkest, dat bestaat uit leden van Concordia in Waddinxveen en Excelsior in Boskoop). Het opleidingsor kest geeft zowel binnen als buiten concerten. De optredens die Concordia ieder jaar verzorgt zijn het voorjaarsconcert, een optre den op Koninginnedag (30 april), een kerstconcert te midden van een levende kerststal en buitenoptredens in de wijken van Waddinx veen. Verder wordt (door het oplei dingsorkest) aan festivals meegedaan en aan play-inns en worden er concerten gege ven met koren en andere zus terverenigingen. Ook heeft Concordia opgetre den in het buitenland, bij voorbeeld in Waddinxveens Tsjechische zustergemeente Pelhrimov. Ook zijn er door Op het programma staan een jubileumconcert in de Ont moetingskerk aan de Groens voorde (vrijdag 20 maart), een receptie en reünie in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg (zater dag 21 maart), deelname aan de braderie van de Dorp straat (zaterdag 6 juni) en The Night of the Proms in sporthal ’de Dreef (zaterdag 7 november), het hoogtepunt van het jubileumjaar. Verder gaan de leden van Concordia in juni een dagje uit. lot. 9 uur wordt er in het Anne Frank-centrum een in formatiemiddag voor senioren gehouden over het invullen van belastingformulieren Een week later is er ge- legenheid tot het stel- l len van vragen. Woensdagmiddag 11 maart om twee uur is er in het Anne Frank- centrum een voorlich- tingsmiddag voor seni oren over slechtho rendheid. één uur bestaat er de gelegenheid in alle rust te passen en even- tueel te kopen. Veranderingen aan de kleding kunnen door het Boskoopse bedrijf worden verzorgd. De toegang is gratis en ie dere bezoeker krijgt een kopje koffie. Bo vendien is het entree bewijs ook een Maandagmiddag maart om twee nieuwe ontwikkelingen in de zorgsector dat begin volgend jaar een nieuwe nota Oude renbeleid zal verschijnen'. ‘Alles wat je als gemeente aan plannen maakt moet structureel passen binnen de begroting. Dan kies je vaak niet voor de makkelijkste weg, moet je creatief zijn en naar oplossingen blijven zoe ken*. ‘De oplossing van het verho gen van de OZB (onroerend zaak belasting) is - wel een heel gemak kelijke. Daar zijn wij als WD geen voorstander van'. ‘Mijn streven is al tijd om helder en duidelijk te zijn. Ik houd niet van poli tieke wolligheden. Misschien is een rechtstreeks ant woord niet altijd even prettig voor anderen, maar mensen moeten we ten waar ze aan toe zijn, wat ze aan je hebben. Dat voor komt misverstan den en zorgt dat je samen aan echte oplossingen van een probleem kan wer ken'. ‘Als je, zoals ik, enorm betrokken bent bij alles wat WADDINXVEEN - Op initiatief van de Stich ting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) wordt er i morgen 4 maart om tien uur een voorj aars modeshow voor senio ren verzorgd in de gro te zaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). De show wordt ver zorgd door firma Van der Klooster uit Bo skoop. In de pauze treedt het Anne frank- combo op. De getoonde kleding is uit verschil lende prijsklassen, ’s Middags is er vanaf 1 p jewijk. Met kabouters naast en onder begeleiding van fluitjes en carnavalsgezang werd on der andere het winkelcen- niet door kon gaan. trum Luifelbaan aangedaan. WADDINXVEEN - Voor de kwaliteit van de Waddinx veense samenleving is volgens Jaap Kluifhooft, tiende op de CDA-kandidatenlijst, vrijwillige betrokkenheid bij en zorg voor die samenleving van onmisbaar belang. De tandem wordt be stuurd door CDA-lijstaan- voerster en -fractievoor zitster Dorenda Gerts met achter haar raadskandi- daat drs. Wout Neutel, terwijl raadskandidate Brigitte Leferink ver wachtingsvol toekijkt. (Foto: CDA). OM WADDINXVEEN Waddinxveen zich gesteld heeft voor de komende jaren is dan ook het versterken het primaat van de samenleving: de agenda van de burger in het gemeentehuis brengen'. Het CDA vindt dat de over heid borg moet staan voor een zo groot mogelijke betrokken- heid en deelname van de burgers in de samenleving en is dan ook van me ning dat de ge meente een voor waardenscheppen de rol behoort te vervullen bij de sa menwerking tus sen burgers in al lerlei verbanden en organisaties. Jaap Kluifhooft voegt daaraan toe dan het CDA voor stander is van blij vende gemeentelij ke steun aan orga nisaties die zich bezighouden met internationale sa menwerking zoals de Kerngroep Ont wikkelingssamen werking Waddinx veen, de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen, de Stichting Vriend schapsband Waddinxveen- Pelhrimov, de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International, de Stichting Vluchtelingenwerk en de Stichting Gered schap. Voorts benadrukt de Wad dinxveense christen-demo- craat dat in het gemeentelijk beleid blijvende steun moet worden gegeven aan vrijwilli gersorganisaties die op locaal terrein actief zijn. bromfietscontrole aangesloten bij AD Autobe- gen uitgeschreven voor 1 j het niet bij zich hebben van verzekeringspapie- I ren, geen oranje of gele f plaat, geen helm,, gladde ajs BOVAG-garagebedrijf voor 35 jaar vakmanschap. Het bedrijf beschikt over een modern uitgeruste werk dag op vrijdag werden twee Waddinxveners be- keurd voor het rijden met een personenauto met teveel alcohol in het bloed. Van een 54-jarige, die reed met 1,9 promil le alcohol, werd het rij bewijs ingevorderd. 1 r: „X -- va lliv» w.v.mnvn UCI WWI 11IQUI IIIMII IM Boskoop (0172) 23 08 56. Waddinxveen (0182) 61 67 83 of 61 78 67 Kunt u zelf niet stemmen? Bel voor machtiging: Kunt u zelf niet stemmen? Bel voor machtiging: Boskoop (0172) 23 08 56. Waddinxveen (0182) 61 67 83 of 61 78 67 v - MM - SMM* Samen gezicht geven aan - ,4 SÖ.1

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 29