Middenstand Nieuw pand Woonpartners Schoolhof voor 'De Leilinde ƒ159,- KARPETTEN van der linde Betonrot velt oorlogsmonument MAGNOS BOSCH O -j3 tegen extra koopzondag Bedrijf wil hotel langs rijksweg Al2 ®PvdA Partij van de Arbeid ALLES VOOR UW OPEL... ^399,- J kalkhoven Van Elswijk b.v. w Actie tegen kapsalon Flatwoning uitgebrand Uitslagen op de radio Bedankt voor uw steun op 4 maart. Ook op 6 mei telt bij ons uw stem. ZAuto\_ snelservice 1.70X2.40 keuze uit meer dan 150 stuks UUR Voor woonhuizen in Boskoop en Waddinxveen de makelaar, vmoov makelaardij b.v. Julianastraat 6 Waddinxveen tel. (0182)61 23 09 wol, synthetisch, sisal en kokos Tip: karpetten met een band afwerken of festoneren. Maat naar eigen keuze. aan het Stationsplein vertoont betonrot in de kunst- Inlichtingen: 61 57 18 (Dirk Lont) CARWASH OPLAGE 14.500 EXEMPLAREN KOPEN/VERKOPEN? friteuse APK-KEURINGEN I Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. ONDERHOUD j ALLE MERKEN DESKUNDIG ADVIES ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) van ƒ199,- INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen \EN 1812 W IS09001 V'K SNEL J LEVERBAAR beek en kcntcci Dorpstraat 39 - Waddinxveen Telefoon (0182) 61 22 98 M. Neeleman BV HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2583 WOENSDAG 4 MAART 1998 INTERIEURVERZORGING - 4i -fAuto snelservice Schets van het nieuwe kantoor dat Woonpartners Midden-Holland dit voorjaar naar een ontwerp van het Amsterdamse architectenbureau Naarding, Straesser en Van der Linden gaat neerzetten op het bedrijvenpark Coenecoop. (Tekening: woonpartners Midden-Holland). het snelle en persoonlijke adres voor: Het 51 jaar oude Waddinxveense oorlogsmonument steen-massa, terwijl de top van de obelisk scheef hangt. [W loooo eekblad voor addinxveen •esssösg® ren, gezien alle consequen- IC—W' Urtgekiende ovale vorm Edelstalen binnen reservoir voor max. 2,2 liter vet Vulstandindicatie en tuit voor uitschenken oud vet Afwasmachinebestendig. permanent-vetfilter NU ACTIEPRIJS ties. Overigens is de rijks overheid nog bezig met een Dorpstraat 38, Waddinxveen, (01 82) 61 23 73. Zijde 3, Boskoop, (0172) 21 25 44. Coenecoop 397. Waddinxveen, Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!) Kerk weg oost 183 2741 HD Waddinxveen tel.(0182)64 00 90 Noordemde 76a Waddinxveen tel: (0182) 61 25 96 (foto: Sjaak Noteboom). by interstuhl^ Van Bosch mag je 't verwachten. officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp den-Holland zal zelf de bega ne grond en de eerste verdie- Gouwestraat 21 Boskoop 0172-212506 ■^Jexpert Coenecoop 397. Wrttawen. Tel. (HE) 614714 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vnjdag: 8 00-18.00 uur (donderdag tot 21.00 uur) zaterdag 8.30-17 00 uur i werkplaats tot 12.00 uur) Nu de bouw van het nieu we winkelcentrum ’de Pas sage’ voor de deur staat doet ir. W. Kuyper van de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg het gemeente bestuur van Waddinxveen de suggestie de restaura- incl. ptrmancnl ruskonlakt incl. /ilhooskier'tellin’ •incl. nishoostneNellin; een nieuw kantoor bouwen. Het nieuwe bedrijfspand zal drie bouwlagen en in totaal ongeveer 2.500 vierkante meter vloeroppervlak om vatten. Woonpartners Mid- Volgens de gemeente zal de komst van een hotel-restau- rant, dat overigens in strijd is met het bestemmingsplan, de mogelijkheden van het ter plekke nog te ontwikkelen be drijfsterrein duidelijk beper ken. Bepaalde bedrijfstakken kunnen zich dan niet in een straal van 150 of 200 meter vestigen. Wat betreft het nieuwe bedrijfsterrein ten noorden van rijksweg A12 - waarvoor nog een onderzoek naar de financiële haalbaar heid loopt - heeft de gemeente nog geen enkele duidelijkheid over de inrichting, de verka- J van die plek. Mocht daar ooit een hotel-restaurant met benzi- neverkooppunt komen - het tweede verzoek overigens in korte tijd - dan zal dat vol gens de gemeente in ieder ge- voor een heel andere opzet. E. Blaauwendraat, docent pe dagogiek aan de reformatori sche school De Driestar in Gouda, is de geestelijke vader van het schoolhofplan. Er is nu een actie gaande om voldoende financiën voor dit ontwerp in te zamelen. Ge schat wordt dat er ruim an derhalve ton nodig zal zijn voor pleinophoging, toestel len, materiaal en arbeidskos ten. Met zelfwerkzaamheid kunnen ouders en andere vrij willigers 50.000 gulden op dit totale bedrag besparen. In middels hebben ouders en kinderen al 15 mille voor de nieuwe schoolhof binnen. Via sponsoring moet de komende tijd eenzelfde bedrag opge haald worden. Volgens de Goudse docent moet een schoolplein een speel-, leer- en werkplek wor den met pedagogische en on derwijskundige meerwaarde. Kinderen moeten fijn, veilig en gevarieerd kunnen spelen, er moeten middelen zijn ge richt op de motorische en li chamelijke opvoeding en kin- WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen gaat optreden tegen Bianca’s Hairstyling aan de Molen- ring, omdat er sprake is van een kapsalon aan huis. Bianca van Gils moet met haar commerciële werkzaam heden in een deel van haar huis stoppen omdat die in strijd zijn met het bestem mingsplan Zuidkade I. Het gemeentebestuur is van deze illegale activiteiten op de hoogste gesteld door een buurvrouw, die zelf ook kap ster is. Zij kreeg destijds geen toestemming in haar huis een kapsalon te beginnen. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagmorgen 24 fe bruari, iets voor half twaalf, kwam bij de politie een mel ding binnen van een brand aan de Zuidplaslaan. Daar aangekomen bleek het te gaan om een flatwoning op de vijfde verdieping boven het Chinese restaurant in het winkelcen trum. Er was niemand in de woning aanwezig. Rond 12.00 uur was de vrijwillige brand weer, die met een ladderwa gen was uitgerukt, de brand meester. De woning, waar het vuur in de slaapkamer was ontstaan, is grotendeels zwart geblakerd. Een naastliggende flatwoning liep rookschade op. De politie heeft de Zuidpla slaan enige tijd voor het ver keer afgesloten. onderzoek naar mogelijkhe- den voor verbreding van de A12. Nog niet bekend is aan welke kant die uitbreiding zou moeten gebeuren. ming van de winkeltijden om te gaan. Uitbreiding van koopzondagen wordt geheel afgewezen. De Ondernemersvereniging Waddinxveen, de plaatselijke middenstandorganisatie, schrijft de brief omdat na de gemeenteraadsverkiezingen van vandaag (woensdag 4 maart) de politieke partijen een nieuw collegeprogramma voor de periode 1998-2002 gaan schrijven en een nieuw college van B. en W. zullen moeten samenstellen. De on- derhandelingen daarover star ten in feite morgen al. Het locale midden- en kleinbe drijf zegt de negatieve gevol gen te ervaren van de in ons land oprukkende 24 uurs-eco- nomie, die voor allen die in de ze bedrijfstak werkzaam zijn desastreuze consequenties zou hebben. O VW-voorzitter Gerrit van Ringelenstein: ‘Om ons heen zien we nu al een ruimere win- kelopenstelling op zondag, een nieuwe Arbeidstijdenwet die zondagsarbeid bevordert, een rusteloze samenleving, toege nomen stress door haastcul- tuur, minder kansen voor de sociaal zwakkeren en afbrok keling van het gezinsleven*. De in 1919 opgerichte Onder nemersvereniging Waddinx veen, die dinsdagavond 17 maart om acht uur in restau rant Bibelot (Limaweg) de jaarvergadering houdt met als gastspreker Waddinxveens burgemeester Fedde Jonk man, doet daarom op de vijf fractievoorzitters een drin gend beroep om met de verrui ming van de winkelopstelling zorgvuldig en zo summier mo gelijk om te gaan en de ver- ruimming op zondag geheel af te wijzen. In haar verkiezingsprogram- WADDINXVEEN - De gere formeerde basisschool ’De Leilinde’ (Lindegaarde) zoekt onder het motto ’Schoolhof ’n sprong vooruit’ sponsors om het sterk verwaarloosde schoolplein op te knappen. Bestuur, directie, ouders en leerlingen van de school grij pen deze dringend nodige op knapbeurt tevens aan om het schoolplein meer pedagogi sche waarde te geven. In samenwerking met een ar chitect is voor De Leilinde een schoolhof ontworpen met speel-, leer- en werkmogelijk- heden. Het blijkt dat een der gelijke speelomgeving een po sitief effect heeft op de ont wikkeling van het kind. Een schoolplein is meestal een groot vlak terrein met alle maal keurige vierkante grijze tegels. Het ziet er doorgaans saai, eentonig en fantasieloos uit. Zo’n gewoon schoolplein stimuleert de kinderen niet tot spelen. Ze zijn gauw uitge keken en gaan negatief ge drag vertonen. Vandaar dat de Waddinxveense school is gaan werken aan een plan van start. Het kantoor wordt volgens planning rond de jaarwisseling opgeleverd', aldus stichtingsvoorzitter Willem Waterreus. Nieuwbouw is volgens Woonpartners Midden-Hol land noodzakelijk door de groei in werkzaamheden van de organisatie. deren kunnen er les krijgen in biologie, verkeer en tekenen. Vandaar dat een schoolhof een uitgebalanceerd concept is met klimtoestellen, schom mels, een glijbaan, een bui tenklas, tuintjes en dieren om te verzorgen*, zegt De Leilin- veling en de ontsluiting de. ‘In een schoolhof komt een J- kind graag. Hij of zij voelt zich er thuis. Het is een fijne gezel lige plaats waar ze van alles kunnen doen en waar veel te beleven valt*. Voorbeelden van een schoolhof zijn te vin- val zorgvuldig moeten gebeu- den in Boskoop en in Hendrik- Ido-Ambacht. Het is opval lend hoeveel positieve ontwik kelingen de schoolteams constateren als gevolg van hun schoolhof. Kinderen spe len veel gevarieerder en het spel verveelt minder snel. Het schoolhof heeft een positieve uitwerking op zowel de moto rische als de emotionele ont wikkeling van de kinderen. De kinderen voelen zich veel vrijer en zijn vrolijker. Het agressieve gedrag neemt af. De sfeer in de klassen en de onderlinge verhoudingen zijn merkbaar verbeterd. Mi 1 WADDINXVEEN - Woon partners Midden-Holland (Mercuriusweg) gaat op het ping gaan gebruiken. De bedrijventerrein Coenecoop derde etage wordt verhuurd. Het ontwerp voor het nieu we kantoor is van architec tenbureau Naarding, Stra esser en Van der Linden uit Amsterdam. ‘De bouw gaat dit voorjaar RTJ MAGNOS 101 INCL. BTW W Door BERT J. WOUDENBERG WADDINXVEEN - In een brief aan de vijf fractievoor zitters in de Waddinxveense gemeenteraad heeft het bestuur van de Ondernemersvereniging Waddinxveen (OVW) nadrukkelijk gevraagd in de onderhandelingen over een nieuw college van Burgemeester en Wethou ders zo zorgvuldig en summier mogelijk met de verrui- WADDINXVEEN - Het 51 jaar oude oorlogsmonu ment aan het Stationsplein verkeert volgens een rapportage van de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg in slechte staat. Er is sprake van betonrot in de destijds goedkope kunststeen en van cement- uitslag, terwijl de top van de obelisk scheef staat. Spoorstraat 17-29 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 doe-het-zelf-materialen kasten «wand- en vloertegels «tuinhout •sierbestrating^«badkamers ma heeft de PCW aangegeven tegen openstelling van win kels op zondag te zijn. De bin nen de Protestantse Combina tie Waddinxveense samen wer kende partijen SGP, HKV, GPV en RPF vinden juist in een jachtige 24 uurs-economie de zondag een belangrijk rust punt aan het begin van de week. De VVD heeft in haar partijprogramma aangegeven de mogelijkheden die de nieu we Winkeltijdenwet biedt te zullen benutten door een zo ruim mogelijk kader te schep pen ten behoeve van nadere invulling door de midden stand. Het CDA wijst de ont wikkelingen van een 24-uurs economie af. Volgens de chris- ten-democraten dient er ruim te te zijn voor een zekere flexi bilisering van arbeidstijden, maar dit mag niet ten koste gaan van de sociale samen hang in de maatschappij. ‘Het leven is meer dan consu meren en economische bedrij vigheid*, aldus het CDA, dat verder zegt veel waarde te hechten aan de eerbiediging van de zondag. De partij is daarom geen voorstander van verruiming van de openstel ling van winkels op zondag. D66 vindt dat de ondernemers zelf - individueel of in georga niseerd verband - de openstel ling van de detailhandel moe ten vaststellen. ‘De gemeente heeft daarmee in beginsel geen bemoeienis*, aldus de de mocraten. Het partijprogramma van de PvdA bevat geen punten over de locale gevolgen van de 24- uurs-economie en de verdere uitbreiding van de winkeltij den in Waddinxveen. staan de jaartallen niet fout op de naald, en de tweede was: komen er in beide bakken aan het ein de van muur bloemen. Geopperd werd namelijk dat als men de naald van het monument zou be schouwen als een soort re clamezuil, dan zouden in derdaad de jaartallen 1945-1940 verkeerd staan. Men leest dan van boven naar beneden. De gedachtegang bij het aanbrengen van de jaar tallen op het oorlogsmonu ment aan het Stations plein is evenwel terugge gaan in de grijze oudheid. In de mythologie en bij de oude-Egyptenaren, zeggen de geschiedschrijvers, richtte men bij bijzondere gelegenheden een naald, obelisk op, die als het ware uit de aarde omhoog reikte naar de hemel. Deze obelisken konden steeds hoger gemaakt wor den en had men dus iets daarop te schrijven, dan was het zaak beneden te beginnen en steeds zo no dig naar boven te vervol gen. Deze gedachtengang volgens is dus ook in Wad dinxveen eerst het jaartal 1940 aangebracht en le zend naar boven 1945. In de ’bakken’ kwamen in 1947 en daarna geen bloe men. Dit zijn offerschalen, eveneens ontleend aan de oude historie. Symbolisch worden hierop de dan koffers gebracht voor onze bevrijding. WADDINXVEEN - Van- avond (woensdag 4 maart) J van acht tot tien uur is er J in de raadzaal van het ge- meentehuis (Raadhuis- plein) een politiek café waar de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezin gen via een groot scherm j bekend gemaakt zullen worden. De locale RTW- radio (93.1 op de kabel en 105.8 in de ether) verslaat j de uitslag rechtstreeks vanuit het gemeentehuis, Ook zullen er interviews t met lijsttrekkers en ande- re aanwezigen worden uit- gezonden. Luisteraars j kunnen via de telefoon i (0182-610379) vragen I stellen. De stembureaus I sluiten dit jaar voor het eerst om acht uur ’s I avonds. Direct daarna worden de uitslagen door de afdeling Publiekszaken j verzameld en geteld. Dit gebeurt achter gesloten I deuren en volgens het gel- 7 dende protocol. Met het i gebruik van stemmachi- t j nes is het handmatig tel- 1 I len niet meer nodig. Het geheugen van de stemma- f chine wordt ingelezen en I direct daarna is de uitslag f J bekend. Per drie of vier stembureaus worden de f I uitslagen geprojecteerd in I I de raadzaal. tie van het oorlogsmonu ment gelijk mee te nemen. Zo zou de goedkope 'we- deropbouw-steen’ van vlak na de Tweede Wereldoor log vervangen kunnen worden door een monoliet van een lichtkleurige, iflaar harde soort natuur steen. Het oorlogsmonu ment aan het Stations plein is sinds maandag 5 mei 1947 de plaats waar de Waddinxvëners jaar lijks stilstaan bij de dood van allen - burger zowel als militair - die sinds 10 mei 1940, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk der Nederlanden zijn ge vallen, alsmede allen, die door oorlogshandelingen en terreur zijn omgeko men. “Voor hen die vielen. Van hen die bleven 1940-1945* staat er heel simpel op het monument dat op de mid dag van Bevrijdingsdag 1947 om half drie officieel werd overgedragen aan het gemeentebestuur, ge volgd door krans- en bloe- menlegging. Over het oorlogsmonu ment werden door de Wad- dinxveners van toen wel twee klemmende vragen gesteld. De eerste was: WADDDINXVEEN - Bosma BV heeft bij de gemeente Waddinxveen een verzoek ingediend om ten noorden van rijksweg A12 (Utrecht-Den Haag) een hotel-restau- rant met bezineverkooppunt te vestigen. B. en W. wil led echter op dit verzoek nog niet reageren zolang on duidelijkheid bestaat over de invulling van het bedrijf sterrein voor milieuhinderlijke ondernemingen in de buurt. 41

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 1