PvdA in college: Gemeentebestuur vaker naar buiten' 'Gelovigen vaak verder dan Rome 'Concordia' houdt reünie en receptie Babymagazine van De Waarden ST I Politie lost inbraken op Maskers in de papen WOENSDAG 4 MAART 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 ren een huis te zijn voor mensen. moeilijk. Het vraagt een fun- ‘Bestuur en ambtelijke orga- en (voorgaan het geloof en gebed’. bespraken’. Hoenvol de kerk trouwt om het huwe lijk een bepaald cachet te ge- uit Nootdorp. ’Het was zijn manier van wer ken en denken. Daarin vond ik eigenlijk een antwoord op ’Bij mijn studie theologie, eerst MO en later universi tair, ging mijn interesse uit Theologische van heid gekregen. Ook mag zij assisteren bij een uitvaart, maar zodra er een eucharis tieviering bijkomt, moet er een gewijde priester komen. Van der Helm: ’Eigenlijk zou fschulte niet gehuwd. ’Nee, dat is niet iets waar ik tor van der Helm wat grapjes. ’Je zou misschien wel onder scheid moeten maken tussen den aan de bisschop’. ’Dat geldt ook voor het vorm sel, maar dat mag een pries- keuze houdt altijd risico in. Maar trouwen draagt ook een zeker risico in zich’. Tk wist van binnen heel goed dat ik priester wilde worden. Dus weet je de consequenties. In mijn visie kijken veel men sen bij het celibaat te vaak te veel naar de buitenkant. Zij maken er zich meer zorgen over dan ik’. ’Kijk, als je van binnen weet motto ’KOM’. Vanaf dat mo ment zou de gemeentelijke organisatie klantvriendelijk, zitten. Daar blijven de soci- aal-democraten zich voor in zetten. Onderwij sachterstandsbeleid zal als het aan hen ligt stevig worden opgepakt. Aad van Holsteijn: ‘Als er goede plan nen zijn, zal daar wat ons be- voor in gezet moeten worden'. Geen enkele partij legt vol gens hem ook zo veel nadruk De drie naars met Wilhelmina- en mevrouw J.C. Oudijk met het nieuwe magazine 'Baby-lnfo'. (foto: Do Waarden). WADDINXVEEN - De 100-jarige Waddinxveense mu ziekvereniging ’Concordia’ houdt zaterdagmiddag 21 maart vanaf drie uur een reünie en een receptie in het mij bewust mee houden. Ik heb, zoals al ge- geen bevoegdheid heeft voor de sacramenten zoals vorm sel, de eucharistie en huwe- tingskerk (Groensvoorde). Concordia gaf als fanfare korps haar eerste concert in Waddinxveen op 22 maart 1899. Daarna zouden er nog vele volgen. Het jubileumcon cert van vrijdagavond 20 maart wordt verzorgd door de harmonie en het opleidings- orkest. Een dag later is er de reünie en de receptie voor le den, oud-leden en verder voor iedereen die zich bij Concor- had je tot voor kort weinig te vrezen. Nu worden de wanbe talers van 1995 aangepakt. Die van 1996 komen snel aan de beurt. De gemeente is op deze manier veel geld mis ge lopen1. Nieuwe gezichten in het ge meentebestuur kunnen daar volgens de PvdA-voorman wat aan doen. Veranderingen binnen het college kunnen weer nieuwe spirit brengen. ‘De PvdA is daar klaar voor', zegt een strijdbare Aad van ’Daarom is het geen toeval dat ik mijn studie MO-theolo- gie afsloot met een scriptie over de christelijke mystiek ‘B. en W. hebben met moeite de eindstreep gehaald. Veel dingen zijn de afgelopen tijd mis gegaan. De gemeentelij ke organisatie is niet op orde en de financiën zijn niet on der controle', somt de sociaal democratische fractievoorzit ter en wethouderskandidaat op. Tn de afgelopen periode heeft fluis.erd. Ze zeggen dat ze het Pastor Agnes I vindt het, als dit onderwerp ter sprake komt, vervelend WADDINXVEEN - ‘Na vier jaar is het tijd voor verande ringen in het Waddinxveense college van Burgemees ter en Wethouders*, zegt PvdA-lijsttrekker drs. Aad van Holsteijn op deze dag van de laatste gemeenteraads verkiezingen van deze eeuw. ontvingen’. g ’Die eerste kennismakingen huwelijkssluiting) ven. Dok door ouderen krijg ik Sacramenten bermedigende woorden toege- over het steeds toenemende belang van de inzet van vrij willigers in de katholieke kerk. Ook verscheen ongeveer tege- voortbestaan. Ik denk dat wij nu aan het begin staan van een nieuwe periode, waarin wij de ambten opnieuw zullen moeten definiëren’. ’Ja, Rome regelt dat op dit Hadewijch was een Vlaams mystica en dichteres uit de 13e eeuw. Zij wordt als als toppunt van de middeleeuwse literatuur beschouwd. Ook heeft pastor Agnes Hof- Maar de bisschop heeft mij wel de pastorale zending ge geven. Jammer vind ik dat zegd een late pastorale roe- het woord leek ook steeds ge bruikt wordt. Leek heeft zo’n negatieve klank.’ Lachend maakt pastor Agnes Wat de beide parochies mo gen verwachten en wat er zal veranderen, weten de beide pastors nog niet exact aan te geven. Van der Helm: Tn Waddinx veen is een asielzoekerscen trum. Daar zal ik zeker met degelijk verschillen*. ‘Er is geen partij die zoveel in nadruk legt op de duurzaam heid als de PvdA. Uitwerking van dat idee zal in discussie met de burgers moeten ge beuren*. ‘Alleen met draagvlak van buiten het gemeentehuis kan het beleid duurzaam zijn. De gemeente moet dat idee ver der uitwerken en erover met de bevolking discussiëren*. “Voor komende generaties moet er op het laagste punt van dit dichtbevolkte land tie. Er is nu al meer dan vier miljoen in gestoken. Het ein- verbouwingen vaker de is nog niet definitief in zicht*, concludeert drs. Aad van Holsteijn. ‘De financiën bleken ook niet op orde. Als je in Waddinx veen geen belasting betaalde Wethouders vorm en inhoud moet geven,* besluit drs. Aad van Holsteijn. WADDINXVEEN/SCHOONHOVEN - Mevrouw J.C. Ou dijk heeft als één van de eerste aanstaande moeders een exemplaar gekregen van het nieuwe magazine ’Baby-ln fo’. Ze ontving het blad uit handen van de directie van het kraamzorgcentrum ’De Waarden’ in Schoonhoven. BOSBOOP/WADDINXVEEN - ’Mag ik u pastoor noe men?, vroeg een bejaarde vrouw aan pastor Agnes Hof- fschdte. ’Ja, dat mag u, maar ik ben het niet.’ Het op 16 maart 1898 opge richte Concordia is dit jaar een eeuw oud. De festivitei ten gaan zoals bericht vrij dagavond 20 maart om acht uur van start met een jubi- gen van priesterkleding, een alleen voorbehouden aan een pries ter. mogen noemen’. ’De grootste uitdaging waar wij in Boskoop en in omlig gende plaatsen voor staan, is het vast b’ijven houden van jongeren. Wat dat betreft viel vraag of dat In Nijmegen werd eind vorig jaar een conferentie gehouden Tn de 16e eeuw is het prote stantisme ontstaan. Die heb- je klem te zitten met het vast ben daar een eigen invulling houden van principes’. aan gegeven. In de rooms-ka- Tn het concrete geval van een tholieke kerk is alles blijven abortus, laat je iemand die dat heeft meegemaakt niet in Waddinxveen niet ongebrei de kou staan. De norm wordt deld kan groeien. ‘Rijk en geschreven vanuit het alge mene. In de praktijk werkt dat wel eens anders’. ’Het is een goede pastorale Van der Helm: ’Het is natuur lijk altijd goed als mensen om God’s zegen vragen. Als men sen met sommige dingen moeite hebben, wijs ik erop dat Gods barmhartigheid gro ter is dan de onze’. Tk zou een homopaar de ze gen willen geven, mits er geen show van wordt gemaakt. Wat er nu rondom de burger lijke homohuwelijken ge beurt, vind ik gebakken lucht. Het is het banaliseren van de menselijke liefde. Het is een grote show. Aan zoiets zou ik niet meewerken’. ’Maar als twee mensen in de intimiteit van van hun liefde de zegen willen ontvangen, zou ik dat niet weigeren. De kerk moet proberen een huis te zijn voor mensen. Als pa rochie moeten wij met elkaar optrekken’. ’Dat mogen wij vanuit de kracht van het evangelie. Het is namelijk de boodschap van het evangelie dat troost, be moedigt en uithoudingsver mogen schenkt in dit leven’. welke grens er ook getrokken wordt - en Rome zal daarbij belangrijk blijven - er blijft in de kerk een verbondenheid in kunnen gaan.’ deld kan groeien. ‘Rijk provincie staan dat niet toe, maar het is vanuit de ge meente zelf dat selectieve groei moet worden nage streefd*. ‘Dat legt wel een druk op on ze woningen. Waddinxveners willen vaak een andere wo ning binnen de gemeente. Ook van buiten is er belang- mohuwelijk in de kerk zegt stelling*. ‘Bedrijven en organisatie die ping en zo loopt je leven nu eenmaal. Je gaat het pad op dat God van je vraagt. Gaan deweg is deze situatie zo ont staan en daar heb ik vrede mee.’ Pastor Van der Helm heeft open en modem zijn*, wel met het celibaat te ma ken. ’Als je voor het priester schap kiest, weet je de conse quenties. Zo’n keuze is altijd ten er hulptroepen in de vorm van interim-managers van buiten de boel op komen knappen*. dia betrokken voelt. Voor de reünie en receptie zijn veel uitnodigingen de deur uitgegaan, maar moch ten er toch nog mensen zijn die geen bericht hebben ont vangen, dan hoeven ze zich zeker niet te schromen naar het clubgebouw ’De Hoge Noot’ te komen. Zaterdagmiddag 21 maart vanaf drie uur staat het be stuur van Concordia klaar om de belangstellenden te ontvangen. Die middag is er gelegenheid de jubilerende muziekvereniging te felicite ren en gezellig bij te praten onder het genot van een hap je en een drankje. het mij op dat er in de vierin gen veel kinderen en jonge ou ders waren. Dus liggen er in Boskoop test kansen.’ Pastor Agnes Hoffschulte groeide cp in Zwolle en stu deerde pedagogiek MO-A. Zij werd na haar studie spelthe- rapeut bij moeilijk opvoedba re kinderen. ’Het onderwijs ligt mij eigen lijk niet zo erg. Ik ben veel meer baig met spiritualiteit. lijk recht en de huidige voor zitter van de Raad van Ker ken, ging Van der Helm naér ven of omdat het zoiets aparts is, heb ik mijn bedenkingen’. ’Ook al is pastor Agnes Hof- Op de foto directeur J. ten Velden en adjunct-directeur G.G. de Wit van kraamzorgcentrum 'De Waarden' (kraam)tijd, kraamzorg-op- maat in bijzondere situaties» en begeleiding en onderstem ning bij verzorging en opvoe»- ding. 9 ’Baby-lnfo’ is het resultaat van samenwerking tussëö kraamzorgcentrum ’De Waar den’ en de thuiszorginstellin- gen in de Goudse regio. Door deze samenwerking worden zoveel mogelijk de zelfde adviezen op het gebied van veiligheid, voeding en verzorging gegeven. WADDINXVEEN - Dinsdag j 17 februari heeft de politie een 36-jarige man Wad- dinxvener aangehouden op verdenking van woningin- braken. Bij een woningin- braak aan de Sperwerhoek in Boskoop die dag was de man herkend door getuigen. Vervolgens kon hij kort daarop worden aangehou den, terwijl hij een aantal goederen uit de woning nog bij zich had. De Waddinxve- ner, een bekende van de po litie, heeft bekend deze in braak te hebben gepleegd. Hij behoort tot een groep waarvan begin dit jaar al vijf mensen zijn aangehou den op verdenking van wq— ninginbraken en insluipin* gen. Van die vijf zaten er nog drie in bewaring. Naar aanleiding van sporen stelt de politie verder onderzoek in naar 30 tot 50 woningin braken in Waddinxveen en Boskoop. later. De Waddinxveense pastor Van der Helm is geboren en getogen in Nootdorp. Hij werd op het spoor gezet om priester te worden door ’zijn’ pastoor je alle sacramenten even goed onder de loupe moeten nemen wat je moet doen, dan kun je om duidelijk te maken hoe dit die weg ook gaan. Als er van binnen geen spiritualiteit aanwezig is, heeft jouw le venskeuze geen zin.’ Platformavonden Pastor drs. Agnes Hoffschulte en pastor dr. AJ.M. van der Helm van de nieuwe parochiefederatie 'Levend Water' in jeugdige win- nun masker in de Wereldwinkel aan het Koningin plein. Boskoop, Waddinxveen en Reeuwijk: 'De kerk moet probe- verder in hun denken dan Ro me’. ’Ja, ik vind het triest dat het Tweede Vaticaans Concilie over dit onderwerp, dus over de rol van niet gewijde pas tors, nooit een uitspraak heeft Hoffschulte gedaan. Verder moet je besef fen dat de rooms-katholieke kerk een wereldkerk is’. ’Wij in het westen zijn toch in ons denken over geloof vaak veel verder dan bijvoorbeeld mensen in Zuid-Amerikaanse landen. worden. De Veel van onze vrijwilligers l moeten, dus hebben in het pastorale werk een levensvervulling gevon den’. ’Zij zijn vaak uitstekend ge schoold en zien het als hun weg die zij volgens het evan- er nog over kwijt wil is dat er in onze kerk, en zeker in West- Europa, een ontwikkeling gaande is, die niet tegenge houden kan worden.’ Hoewel niet gebonden aan het stemmen hoopvol. Ik heb dat ook jn ’Onder Ons’, ons com- muncatie-orgaan geschre- in Waddinxveen in Boskoop ook speelt, weet ik niet, maar ook de armoedebestrijding kan beslist een thema wor den’. Tn Zoetermeer, waar ik vanaf stemming is. Maar er zijn wel 1992 pastor ben geweest, or ganiseerde de kerk maat schappelijke discussies platformavonden. Daar de parochia- kwam ook de politiek op af. -i_n xit” >Een boejencje vraag is: Hoe kun je als kerk een maat schappelijke discussie op gang brengen zonder je te mengen in andermans (poli tiek of maatschappelijke) ver antwoordelijkheden?’ Met de beide pastors wordt ook gepraat over zaken als abortus en het homohuwelijk. Agnes Hoffschulte: ’Bij zaken als abortus kun je natuurlijk nog met veel genoegen ge naar het kerkelijk recht kij- woond en geleefd kunnen ken. Maar ethisch gezien kom worden. Het groene hart be leid kan daar een bijdrage aan leveren*. Dat betekent in de opvatting van Aad van Holsteijn dat fijn rinden om weer een pas tor in hun midden te hebben. Of ze vragen of ze mij pastoor dat er altijd (ook in dit ge sprek weer) gevraagd wordt naar wat zij niet mag. Tk vind die invalshoek te ne gatief. Ik wist dat ik geen priester kon worden. De zou i of een vrouw ook priester zou moeten kunnen zijn is niet re levant’. Tk mag een aantal dingen niet, maar ik ben wel pastor voor mijn parochianen. En gelie moeten gaan. Wat ik een pastor is een vertrou wenspersoon. Dat wil ik dan ook graag zijn voor de men sen, een vertrouwensper soon’. Tn officiële kerkelijke publi- - - caties zal je de benaming pas- celibaat, is pastor Agnes Hof- Het penoonlijk bezig zijn met tor voor een pastoraal werker inderdaad niet tegenkomen. theologie studeren aan de nu niet meer bestaande KTUA ter nu ook doen. Het huwelijk (Katholieke Theologische is ook een sacrament. Daar Universiteit van Amster- staat een priester echter een dam). Hij koos als specialisme beetje aan de zijlijn’. kerkelijk recht en kerkge- schiedenis. Beïnvloed gezicht van God het ja-woord toenmalige hoogleraar kerke- geven. Als men alleen maar in de mensen over praten. Of het Holsteijn. Tn de afgelopen weken is op veel plaatsen over de ver schillende verkiezingspro gramma’s gesproken. Het blijkt, dat er veel overeen- ners gepraat worden*. ‘Uiteindelijk levert dat een resultaat op, waarin iedereen gelooft en dat dus draagvlak heeft. Dat komt de uitvoering leumconcert in de Ontmoe- ‘Die kosten geld, veel geld. De ten goede*, gemeenteraad kreeg steeds voorstellen voorgelegd voor meer geld voor de reorganisa- nisatie moeten na al die jaren van interne reorganisaties en naar buiten komen om te zien wat er in Waddinxveen leeft*. ‘Dat zijn enkele uitdagingen die de PvdA in het volgende college van Burgemeester en WADDINXVEEN - Drie Waddinxveense jongeren hebben met hun masker een prijs gewonnen van de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen (Konigin Wilhelminaplein). Vorige maand zag de We reldwinkel er extra vrolijk uit. Voor het carnaval kon den de Waddinxveense kinderen een eigen ge maakt masker inleveren en die werden allemaal op gehangen in de winkel. Kunstenares Anke Mens- ink en illustrator Frank de Man kwamen naar de We reldwinkel om de drie win nende maskers uit te kie zen. Ze keken naar leeftijd en originaliteit. Een week geleden werden de prijzen uitgereikt. De eerste prijs - een fietsje van afvalmateriaal uit Ma dagascar - ging naar de 7- jarige Roel Herreburg. Marit Grootendorst (11 jaar) veroverde de tweede prijs: een zeepstenen oli fantje uit India. De derde prijs was voor Sifra Roze- ma (5 jaar). Ze kreeg een sleutelhanger-olifant uit Bangladesh. Alle kinderen die hun masker kwamen terugha len kregen een verrassing. Er liggen nog een paar maskers in de winkel die niet zijn opgehaald en ook daar liggen nog verrassin gen bij. Voor mevrouw Oudijk was de keuze voor ’De Waarden’ geen moeilijke. Vanuit haar werk zaamheden in het ziekenhuis was zij reeds bekend met dit kraamzorgcentrum. Nadat enkele ervaringen wa ren uitgewisseld werd door de directie van De Waarden het eerste exemplaar overhan digd, vergezeld van leuke at tenties. Iedereen die zich aan meldt bij dit centrum krijgt met een informatiepakket ’Baby-lnfo’ gratis thuis. Het magazine staat boordevol informatie. Van de voorberei ding op de bevalling tot de veiligheid in huis. Enkele an dere onderwerpen zijn lijking van de sociaal-juridi- sche positie van werkers in Nederland Frankrijk.’ Een studie waar De vcorlopige verdeling van Van der Helm nu veel aan taken stond vast toen Agnes heeft, want hij vormt in ’zijn’ parochiefederatie een team met een andere priester en met een pastoraal werker. vanaf de oorsprong gegroeid is. Zo is het sacrament van vragen die ik over het leven het priesterschap voorbehou- vorm uil nood is geboren. Er had’, blikt hij terug. zijn te veinig priesters. Toch Van der Helm ging daarop heeft deie manier van werken J’ 1 een dudelijke meerwaarde. Met eei eigen pastor krijgt een panchie vanzelf een ei gen tralitie’. ’Daar v>el je lekker in of niet, kerkelijk recht en kerkge- ’Het is eigenlijk een sacra- Met een parochiefederatie schiedenis. ment van twee mensen die el- krijg je een veelheid van me- Beïnvloed door professor kaar in de kerk voor het aan- ningen doordat verschillende Huysmans, Van der Helms persomn diensten leiden’. ’Uit eel team komen ook vaak meer rieuwe ideeën en initia tieven,' Dat is een groot voor deel. Ook hoef je problemen Straatsburg voor zijn docto- niet dleen op te lossen. Je raai. kunt de namelijk met elkaar Hij promoveerde op ’De verge- fschulte dus niet gewijd, zij is evenals een gewijde zeer toe- pastoraal gewijd. Laten we dus verder alleen maar praten over toe- gewijden. In mijn beleving en ik hoop ook van nen is er geen verschil. Wij zijn collega’s. En zo moet ie dereen ons zien.’ Dit mtwoord typeert pasto raal werkster drs. A. Hof- fschute. Zij wil niet dat het ’nietje wijd zijn tot priester’ naar het ontdekken hoe waar- als en probleem wordt erva- devol het geloof is voor men ren. sen. Ook de christelijke mys- Zij vil in Boskoop en in de pa- tiek boeit mij’, rochefederatie ’Levend Wa ter’ van Boskoop, Waddinx- veer en Reeuwijk gewoon pasbr zijn, al zal zij vanuit of- ficiee kerkelijke kring nooit bij Hadewijch.’ zo vorden genoemd. De n de pastorie aan de de Waddinxveense Zuidkade wo- nenle pastor dr. A.J.M. van derTelm deelt de mening van Agres Hoffschulte. Zordag 4 januari van dit jaar hee’t de Rotterdamse bis schip dr. A. van Luyn tijdens eer plechtige eucharistievie ring in de Waddinxveense Orjmoetingskerk het pastor ale team van de nieuwe pa- rociiefederatie ’Levend wa ter geïnstalleerd. Daarmee breekt een nieuwe tijd aan voor de katholieke ge- loor de PvdA is fractievoorzitter drs. Aad van Holsteijn ijstaanvoerder en wethouderskandidaat. Foto: Evert Hardendood). lijkertijd een Vaticaans docu ment: ’Instructie over de me dewerking van lekengelovi gen aan het dienstwerk van de priesters.’ u Tot teleurstelling van vele ’le- moment nog heel strak. Maar houding om mensen niet in de ken’ wordt de inzet van niet- welke grens er ook getrokken kou te laten staan. Dat bete- gewijden daarin wel gepre- wordt - en Rome zal daarbij kent natuurlijk niet dat men zijn open zen, maar blijven tal van za- belangrijk blijven - er blijft in sen altijd hun gang maar XT i (voorgaan in een de kerk een verbondenheid in kunnen gaan.’ benoeming ben ik hartelijk eucharistieviering, het dra- Christus. Gelovigen zijn vaak Over de mogelijkheid van ho- fschulte belangstelling voor mensen zoals Johannes aan het Kruis. Overigens was de ze Spaanse Juan de la Cruz ook een mystiek dichter en een kerkleraar. Hij leefde van 1542-1591. ’Bij mystiek gaat Hoffschulte daarna met pas- het niet om het gevoel maar om helder denken over God en de mensen.’ Pastor Agnes Hoffschulte (48) gewone leken en gestudeerde menschap in Boskoop, Wad- heeft - zoals zij dat noemt - leken of professionele leken, dirxveen en Reeuwijk, al ver- een late roeping. Pas in 1984 Lijkt je dat wat?’ anlert daar door het actief gaat zij theologie sturen. De bliyen van pastor Th. G. Hüspas ogenschijnlijk wei nig Toch blijft het opmerkelijk pastoor van de Heilige Land dat pastor Agnes Hoffschulte damentele beslissing. En zo’n Stichting in Nijmegen zet haar op dit spoor zet. Boskoop krijgt vooral te ma- Op dat moment denkt zij er kei met pastoraal werker Ag- niet aan om praktisch, dus als lijk, nel Hoffschulte. Die wordt pastor in een parochie aan het Wel heeft zij de doopbevoegd- vo«r taken die zij als niet-ge- werk te gaan. Dat komt pas wijde niet mag vervullen, bij gestaan door de Waddinx- veense pastor Van der Helm. ’Aan de niéuwe situatie moe ten we allemaal nog wennen’, zegt Van eer Helm. ’Dat geldt voor de psrochies en voor ons. Wij hebben de taken wel ver deeld, miar een goede taak verdeling moet nog groeien’. ’Het is waar dat de federatie- zich hier (gaan) vestigen moeten met huisvesting van hun medewerkers geholpen worden. Dat leidt tot minder woon-werkverkeer. Bedrijven waarvan het personeel hier woont kunnen daardoor beter in de Waddinxveense situatie verankerd zijn*. De PvdA heeft zich de afgelo pen tijd ingezet voor mensen de PvdA een positieve opstel- die in achterstandssituaties ling gezocht naar het college. De PvdA werd door andere partijen buiten B. en W. ge houden. Niettemin heeft de partij een bijdrage geleverd aan veel uitvoeringsmaatre gelen*. heb bezigge- ‘Het laatste jaar zijn er echter nogal wat zaken niet goed ge- treft ook extra gemeentegeld gaan. Belangrijkste punt is de gemeentelijke organisatie. In januari 1996 hing de ge meente de vlag uit onder het op het betrekken van de bur gers bij het beleid. ‘Als er er gens iets moet gaan gebeu ren, moet het gemeentebe- eigen clubgebouw ’de Hoge Noot’ (J.W. Frisoweg). stuur een aantal ideeën en ‘Al snel bleek dat niet zo te alternatieven uitwerken, zijn. De zaken liepen niet Daarover kan met de bewo- goed. Van alle kanten moes- Hij kent de ’problematiek’ dus Rome als geen ander. Bovendien staat de rol van de vrijwilli ger, de niet-gewijde in de kerk een onderwerp op dit moment ken dan zien we dat circa het in Nederland sterk in de be- Hoffsthulte solliciteerde. Van der Felm had namelijk voor Waddnxveen gekozen. ’Bosloop ervaarde ik als iets klassieker en traditioneler’, verklaart hij zijn keuze. ’Het lijkt mij een parochie waar men waarschijnlijk minder makkelijk met vernieuwingen (er is een groot priestertekort) jaar 150 de ambten, zoals wij omgaat. Maar dat is een eer- in Nederland sterk in de be- die nu nog kennen, in de kerk ste indrtk. In de praktijk zal langstelling. zijn ontstaan. Daar zijn nu dat bestmeevallen’. In Nijmegen werd eind vorig eeuwen over heen gegaan’. Tn Wadiinxveen waren al in terne vuandernota’s versche nen. Ook was er al een kerk bestuur in een nieuwe vorm. In Bosloop moet dat allemaal nog geleuren. Als ik voor Bo skoop iad gekozen, dan was ik misschien toch te veel ge zien als de eigen pastoor.’ Agnes Hoffschulte knikt in stemmend. ’Ik ben voor ik sol liciteerde eerst anoniem naar een kerkdienst geweest. Wat ik za* en hoorde sprak mij wel aan. De mensen r’j en de sfeer was goed. Na mijn ken Van der Helm: ’Als we de ge schiedenis van de kerk bekij- j (Mo: WtnUoriakol). k..:. i. (mo-.a. Hooie).

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 21