Nipt verlies Flyers-heren Heren Gouwestaete knap langs Merwede Korbis F1 kampioen Zwemmers succesvol op sprintfestijn Remise tegen koploper WSV Simpele zege voor Excelsior Team 5 Florida pakt eerste punt Bert van Vlaanderen wint 30e Gouwe-loop C-jeugd van Rowah weert zich kranig i< u* Sjoeluitslagen Verlies voor mat Be Fair Playback bij TOOS I I 7 4 H I WOENSDAG 4 MAART 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 goed ge- Helius terug. De rust brak gelopen jaar georganiseerde fittesten wist de weg naar de Alberdingk Thijmlaan te vin den. vierde plaats van boven staande Waddinxveners. Er werd verloren met 3-0. Dat was een week eerder ook al het geval toen in een gelijk- aan tegen Katwijk 2 in Gou- webad ’de Sniep’. Heren 3 haalde uit tegen Al- phia. Ook winst voor jongens- Uitslag 47-56. Topscoorster was Charlotte Lelieveld met 17 punten. Tegenstander Arié van de Grient was zo geschrokken van het combinatieve geweld dat hij het remise aanbod te snel accepteerde. Achteraf waren er ruime winstkansen voorhanden. De oude garde Adriaan Blom en Teun Twigt leverden degelijk damwerk af. Het reikte echter niet ver der dan twee gelijke spelen, zonder dat er nu sprake was van voor- of nadeel. ning. Ook in Nijverdal zat het de dames van Gouwestaete niet mee. Een teleurstellend ver lies met 13-7 tegen Damixa Ravijn was het resultaat van de verre reis. ten. Heren 3 werd kennelijk heel goed geïnspireerd door hetgeen op het andere veld door heren 1 werd gepres teerd, want ook hier werd een spannende wedstrijd gespeeld, waarbij heren 3 steeds aan de positieve kant van de score bleef, behalve in een wat min dere periode in de tweede helft. Over het geheel geno men was Flyers de betere ploeg en wat belangrijk was, ze bleven scoren. Via een rust stand van 30-27, werd het uit eindelijk 80-71. Topscoorders waren Harry van Ëngen met 35 punten en Gert-Jan Khjn met 23 punten. Jongens-ad- spiranten 1 had geen moeite met Jumpers. Vooral de eerste zette de kroon op het werk met een flitsende combinatie. Zijn tegenstander restte niets anders dan wrakhout en ver dronk. Halverwege had Excelsior al een 7-1 voorsprong opge bouwd. Voorzitter Piet Swart stond gedrukt en dacht via een vijf om vijf ruil de stand in evenwicht te trekken. sprong kwam. Een dot van een kans werd echter gemist, waardoor de 5-5 uitbleef. ippermachtige bert oto zijn andere at- 4-6 en was het pleit beslecht. Uit een laatste overtal-situ- atie scoorde Donk 4-7 en kwam Gouwestaete dik te- In de series werden de 50 m vrije slag, 50 m schoolslag, 50 m rugslag en 50 m vlinder slag gezwommen om tot de beste 12 per leeftijdsgroep te komen. Als finalenummer stond de 200 m wisselslag op het programma. Nanda Gerling haalde de fi nale bij de meisjes onder 13 jaar met een serie van 35.3 (vlinder), 36.5 (rug), 41.7 (school) en 31.7 (vrij). Als bes te meisje van 1986 zwom zij in de finale naar een tijd van 2.44.9, goed voor de zesde plaats. Kim Middendorp was goed op dreef met tijden van 32.2 op de rug, 37.6 op de school, 28.2 op de vrij en 30.8 op de vlinder. In de finale werd het met een tijd van 2.29.6 een fraaie derde plaats bij de meisjes onder 15 jaar. Bij de jongens onder 17 jaar bleef Jos Kiens op de 13e plaats steken met een reeks van 34.0 (school), 26.8 (vrij), 30.7 (vlinder) en 34.2 (rug). Door omstandigheden werd Jos toch tot de finale toegela ten. Met een zevende plaats en een tijd van 2.25.2 deed hij het verrassend goed. Inge v.d. Schrier werd tweede in de finale bij de meisjes on der 19 jaar met een tijd van 2.25.7. Met tijden van 28.7 op de vrije slag, 31.7 op de vlin derslag, 33.3 op de rugslag en 38.1 op de schoolslag had In ge zich ook als tweede weten te kwalificeren. Bij de jongens onder 19 jaar wist Marcel Zijderhand zich voortvarend en nam door treffers van Maijo de Schip per en Iris van Stel een 2-1 voorsprong. Eenmaal van de eindigen. Ook de naar voren gestuurde Edwin de Bruin had nog een riante mogelijk heid om de stand gelijk te trekken maar zijn veel te slappe inzet werd door de taamdraagster ZWV Nereus 3 en vervolgens moet dames 1 om 18.30 uur tegen de topper 7.\W Nereus 1. Heren 1 speelt om 20.00 uur tegen DWK 1 in het zwembad van de Veluwehal’ (Barne veld). Alleen heren 2 speelt wedstrijd uitzicht op een over winning, maar net op die mo menten, dat er doorgedrukt moest worden heten zij het uit handen glippen en kon Gras shoppers weer een voorsprong nemen. Zo bleef Flyers steeds knokken voor een beter resultaat, maar Eindstand 80-83. Topscoorder werd het net niet afgemaakt, was Wolter Zwijnenburg met 24 punten. Goede tweede was Mike Heerkens met 20 pun- De dammers uit Krimpen aan de IJssel zijn door enige vertrekkende spelers tijdens deze competitie dusdanig ver zwakt, dat zij troosteloos on deraan bengelen in de hoog ste provinciale damklasse. Teun van de Krol boekte eerst een schijf winst, om ver volgens dit snel in partijwinst om te zetten. Raijmond van Es bekroonde zijn fraaie op bouw met een elegante com binatie, die voor zijn tegen stander einde oefening bete kende. Gert van der Zijden had via degelijk klassiek spel voor deel tegen Dirk Veer weten te bereiken. Door middel van een offer wist hij het nog net remise te houden. Tij men den Ouden sr. had een overweldigende centrum positie opgebouwd. Ook hij Gedurende het toernooi zullen steeds kinderen van vergelijk bare speelsterkte tegen elkaar doelman gepakt. Vijf minuten voor afloop van de wedstrijd wisten De Zwer vers alsnog de score te verho gen door de bal onhoudbaar in de touwen te schieten. Dat het een minuut voor tijd als nog 3-0 werd was alleen nog thuis. Om 19.30 uur treden zij maar van belang voor de sta tistieken. 3,6, Jaco de Jong die met een zui vere hattrick zijn ploeg in de race hield. Met een 3-4 ach terstand gingen de heren de de Donk toch op een 4-5 voor- tweede periode in. De heren moesten het doen zonder Je roen van Tol. Hiervoor was ex-heren 1 speler Marc Faber Gouwestaete bleef knokken beschikbaar. voor wat ze waard waren, maar werden niet beloond. periode terugkomen in de wedstrijd. Door doelpunten van Mare Mommers., Remko Overdam en Jaco de Jong was de stand 6-6 aan het einde van de derde periode. Er la gen nog kansen om in de laat ste periode voor een verras sing te zorgen. In de laatste WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van Flyers- aan met een 3-7 stand op het basketbal steeg boven zichzelf uit in de wedstrijd tegen koploper Leiderdorp, maar verloor nipt. hun zaakompetitie. WADDINXVEEN - Het F1 jeugdteam van Korbis-korf- bal is kampioen geworden in hun zaalcompetitie. Na een 6-2 overwinning op Nieuwerkerk legden zij al be slag op de titel, ondanks het feit dat zaterdag 14 maart pas de laatste wedstrijd wordt gespeeld, opnieuw te gen Nieuwerkerk. Feest dus voor het team van Marjolein en Marianne dat uit 11 wedstrijden 21. punten behaalde. Er werden 46 doel- Marjan van de Brule en Bert Kuiper. Zelfs een groot aantal deelne mers aan de door Antilope af- Mommers had in de eerste pe riode de wedstrijd al gebles- kort voor de geleverde inspan- seerd verlaten en de heren hadden het zwaar tegen het collectief van Merwede. De heren wisten duidelijk wat er op het spel stond en gaven alles wat in hun vermogen lag. Het team toonde enorm veel inzet en kon in de derde Ook hier weer een bedenkelij ke rol van de arbitrage. Da mixa Ravijn mocht alles, Gou westaete niets. Niet dat de dames hadden kunnen win nen, want eerlijkheidshalve moet gezegd worden dat Het ravijn wbeter was. Het Ravijn begon voortva- rend. Pas na 3-0 kon Marton van Hooft 3-1 scoren. Via 4-1 de op een aantal andere op merkelijke overwinningen van de korfbaljeugd, zorgde voor een groot feest in sport hal ’de Dreef waar de korf baljeugd bloemen en een di ploma kregen van voorzitter Hans Wineke. Verder was er taart en limonade voor ieder een. De tribune zat vol met ou ders, oma’s en opa’s en na tuurlijk een groot deel van de Korbis-jeugd die Sanne, An ne, Samantha, Anouchka, Remco, Thomas, Mare en Frank naar de titel schreeuw den. ren kwamen net te kort tegen Grasshoppers. De wedstrijd van heren 1 te gen koploper Leiderdorp had alles in zich, wat verwacht kan worden van een topwedstrijd. Goed basketbal van beide teams, spannende strijd, goe de scheidsrechters en mooie scores; dit alles maakte het voor de toeschouwers tot een echte basketballhappening. De eerste helft was het vooral Flyers dat het heft in handen had en de strijd dicteerde het geen met de rust een kleine voorsprong opleverde van 49- 41. Het begin van de tweede helft was voor Leiderdorp, dat helft gaf duidelijk overwicht te in de negende minuut langszij kwam. Hierna ontstond er een gevecht voor elk punt, waarbij aangetekend moet worden, dat Flyers degene was, die steeds een achterstand moest goed maken. Met nog 22 se conden op de klok en een stand jes-junioren 1 had de gehele van 80-81 kreeg Flyers de kans om met een laatste aan val alsnog de overwinning naar zich toe te trekken. Deze aanval werd goed uitgespeeld, maar helaas, het schot viel niet goed en Leiderdorp haal de opgelucht adem en scoorde nog uit twee vrije worpen. de eerste dame haar enkel verloor, pakte Marloes Slin gerland de draad weer op. In een ijzersterke singel ver sloeg ze haar opponent met 11-5 12-11. De eerste mix van Stephan Zuidam en Ka- tinka van Zoest werd meteen ook maar gewonnen, en voor het eerst leek punt-winst in zicht te komen. Maar nadat de tweede mix en de heren dubbel werden verloren, leek het toch nog fout te gaan. Ondanks deze mentale klap konden Marloes en Katinka toch nog tot winst komen en dus was het eerste punt bin nen door een gelijkspel (4-4). Florida 6 speelde tegen Ve derlicht 2. De heren konden niet op tegen de tegenstan der. De dames konden iets meer weerstand bieden. Claudia v.d. Tol won haar enkel zelfs. Ook in de dames dubbel speelde ze uitstekend en ze haalde, samen met Marloes Oskam, ook hier de winst binnen. Haar inspanningen waren echter niet genoeg om het team naar de algehele winst te leiden en verloor het team met 2-6. In de springplank-competi- tie, de voormalige mini-com- petitie, spelen ook twee teams. Het eerst team kwam tegenover Fly Over te staan. In deze competitie gaan alle partijen tot de negen. Het team van Florida wist bij al le partijen het eerste de ne gen te halen en zodoende wonnen ze simpel met 0-10. G. Torenbeek na een neder laag tegen H. van Offeren. J. van Sandijk kroop wat om hoog door een degelijke over winning tegen J. v.d. Haven. Een remisepartij was het ge volg tussen J. Ponsioen en H. van Offeren. Een snelle over winning was weggelegd voor nieuwkomer H. van Erk tegen een opnieuw blunderende T. Bronk. Tot slot opnieuw een nederlaag voor hekkensluiter L. Coevert tegen E. Hilde brand. Zaterdag 7 maart van af negen uur houdt WSV voor de 14e keer in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) het schoolschaak- toemooi voor leerlingen van alle basischolen in Waddinx- veen. De prijsuitreiking is om 13.00 uur. Er wordt gespeeld volgens het ‘Zwitsers sys teem'. Dit is een competitie- vorm, waarbij alle kinderen verdiend dan tegen de paal te zeven ronden tegen elkaar spelen en geen kinderen afval len. scorebord. In de tweede helft waren het vooral Roosmary Faay, Fenne Philipsen en Maijolijn Droog die zich on derscheiden. Marjolijn wist adspiranten 1. Meisjes-junio- haar goede spel zelfs te be kronen met een fraai doel punt. De wedstrijd werd uit eindelijk gewonnen door een geroutineerder Helius met 5- 12. De overige Rowah-doel- punten waren nogmaals van Iris en Maijo. Het Rowah-team bestaat uit Joëlle Hoogendijk, Fenne Philipsen, Marjolijn Droog, Roosmary Faay, Angela de Heer, Wendy van Velzen, Maijo de Schipper, Iris van Stel en coach Hans de Heer. ingedeeld worden. Er kan in dividueel aan het toernooi worden deelgenomen, maar ook zullen schoolteams wor den toegelaten. Het school- teamresultaat wordt bepaald uit de wedstrijdpunten van de drie beste spelers van een school. De 30e Langs de Gouwe-loop had een o| van Vlaanderen in de gelederen. Op de foto zijn leten druk in de weg de finish te halen. i aan wel opmerkelijk veel kre diet voor Donk bij de scheids rechters. met 9-1. Dames 2 had tegen In de eerste periode namen de GZC 2, met name in de vierde Waddinxveensen direct een 1- periode, de winst voor het grijpen. Toch werd het een 3-4 neder laag. Zondag moest dames 1 nog een keer aan de bak. In WADDINXVEEN/SPIJKENISSE - In Spijkenisse namen de zwemmers van het Waddinxveense Gouwestaete deel aan de langste zwemwedstrijd van het jaar. Het door ’De Kempvis’ gehouden sprint- en wisselslagfes- tijn, waarbij alleen geldprijzen waren te verdienen, duurde maar liefst ruim acht uur. WADDINXVEEN - De uitsla gen van de Waddinxveense sjoelvereniging (Alberdingk Thijmlaan) zijn als volgt: klasse A: 1. Jan Kersbergen 1426, 2. Henk van Beek 1384, 3. Dirk Jan van Drunen 1377; klasse B: 1. G. Renesse 1321, 2. M. Renesse 1316, 3. Pascal van Gils 1315; klasse C: 1. O. Supusepa 1206, 2. J. Ridder 1188, 3. C. van Wijk 1173; klasse D: 1. R. van Wijk 1200, 2. Ceron van Beek 1070, 3. Si mon Supusepa 1045. Het ge middelde van deze avond was 116.61. Het gemiddelde van de vereniging is 115.414. WADDINXVEEN - In de voorlaatste competitie ronde van de hoofdklasse van dambond Midden-Holland boekte de Waddinxveense damclub Excelsior een ge makkelijke overwinning (12-4) op het bezoekende Krimpense achttal. WADDINXVEEN - Tijdens de 23e ronde van de interne competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging (WSV) is de voorsprong van koploper L. Willemen ver der ingekrompen door de remise tegen H. van Wou denberg. Verder was er opnieuw volle winst voor de di- periode was het Jaco de Jong recte achtervolger W. Hennink. die de spanning erin hield werd het in de tweede periode door 7-7 te scoren. Uiteinde lijk was het Wouter Steller, die met een fraai afstands schot iedereen verraste en de winnende goal scoorde. Het heeft er lang naar uitge zien dat de Gouwestaete-da- mes voor een sensatie van eerste orde zouden zorgen. Faber en Leon Groen. Dames 2 maakte het zich niet gemakkelijk tegen lijstaan- voerster GZC 2 (Gouda). On danks het harde werken, wer den veel kansen onbenut ge- Ook zaterdag startte Rowah, laten. Kim Middendorp onder stormachtige aanmoe- scoorde in de tweede periode digingen van de supporters, 1-1 en Nancy van der Hoek begin derde periode 2-2. Halverwege de derde periode was het wederom Kim Mid dendorp die 3-3 scoorde. GZC eerste schrik bekomen, sloeg er werd bracht hierna de stand op 3-4. Ondanks verscheidene kan sen voor de Gouwestaeteda- mes werd in de vierde periode niet meer gescoord en gingen de punten naar Gouda. Komend weekeinde volgen voor Gouwestaete uitwed strijden. In zwembad ’De Slag 2’ (Zaandam) speelt dames 2 om 17.00 uur tegen rode lan- heel knap met 8-7 van Mer- pêtitie ongenaakbaar en wede. Dames 1 kon topper Keiler Keukens Donk tot en met de derde periode (4-4) goed partij geven, maar moest gen zijn. Gouwestaete ging in in de laatste periode de winst de laatste periode ten onder uit handen geven (4-7). Zoals verwacht had heren 2 geen kind aan DZV 2 en won WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de waterteams van het Waddinxveense Gouwestaete thuiswedstrijden. Voor de aanvang van de wedstrijden in Gouwebad ’de Sniep’ werd een minuut stilte in acht genomen wegens het overlijden van het lid van verdienste Kors van Til burg sr. zien door goed gebruik te ma ken van de lange jongens. Dit resulteerde in een grote over winning. Uitslag 90-39. Tops coorders waren Johan Wal- hout met 37 punten en Dennis de Geus met 25 punten. Meis- te plaatsten met tijden van 25.9, 28.8, 30.2 en 36.7 op re spectievelijk de vrij, vlinder, rug en school. In de finale zwom Marcel een tijd van 2.18.6 (zevende). Miranda Boer was bij de da mes het visitekaartje van Gouwestaete. Met tijden van 28.7 (vrij), 32.2 (vlinder), 33.7 (rug) en 36.3 (school) werd de finale bereikt. Sabrina Fortes en Brenda Starink, twee nationale top pers, waren voor Miranda on bereikbaar, maar de derdde plaats, met een tijd van 2.33.4, gaf toch reden tot te vredenheid. In Leiden werd het zesde pro gramma van de Speedo-jaar- gangwedstrijden afgewerkt. Ferry Boon pakte tweemaal goud bij de jongens van 1988. Op de 100 m vrije slag deed hij dit met een tijd van 1.16.4 en op de 100 m rugslag met een tijd van 1.27.5. Bij de meisjes van 1986 werd Nanda Gerling tweede op de 100 m schoolslag (1.28.5) en veroverde zij tevens zilver op de 100 m vlinderslag. Op dit laatste nummer pro duceerde Nanda een tijd van 1.17.5. Jim van Leeuwen zwom op de 100 m schoolslag bij de jongens van 1986 met een persoonlijk record van 1.34.0 naar het brons. Als zwemster van de maand februari op de 100 m vrije slag ontving Nanda Gerling van Speedo een badpak, een altijd welkom geschenk scoorde Marion van Hooft met een fraaie boog 3-4 en vervol gens was het Hanneke Kap pen die uit een overtal-situ- atie 4-4 inknalde. Gouwestaete voelde zich steeds sterker worden, on danks dat begin vierde perio- WADDINXVEEN - Zaterdag werd er weer hard gebad mintond door de jeugd van Aeolus en Florida. Met wis selend succes werd de dag toch weer met een voel afgesloten. Het tweede jeugdteam speel de een goede wedstrijd. Te genstander Zigo 5 kon niets anders doen dan wat lichte speldeprikken toedienen. Met een grote overmacht won Florida 2 dan ook met 0- 8. Absoluut de sterkste was Esther Hoffmann, die in de drie partijen die ze speelde slechts 6 punten tegen kreeg. Florida 3 speelde dit week einde thuis. Oudewater 3 was de tegenstander. Ook hier was het team van Flori da beduidend sterker dan de opponent. Zonder één game af te staan, werd een zege van 8-0 behaald. Door deze goede prestatie en mede door het goede presteren van de weken hiervoor, staat dit team op de eerste plaats in de competitie. Team 5 trof Aigis 14 als te genstander. Na in de vorige weken met 8-0, 7-1 en 6-2 te hebben verloren, hadden de spelers duidelijk zin om wat punten binnen te slepen. Niet beïnvloed door het ver lies van broer Michiel, speel de Stephan Zuidam een spectaculaire enkel. In een driesetter won hij van tegen stander Remco Ottenhof, met de prima cijfers 8-15,15- 9 en 15-12. Toen vervolgens WADDINXVEEN - Zaterdag middag 7 maart van half drie tot vijf uur wordt er in de gymnastiekzaal aan de Sta- ringlaan voor de jeugdleden van jazzdans- en gymnastiek vereniging TOOS de jaarlijk se dans- en playbackwedstrij- den gehouden. Alle kinderen van 6 tot en met 16 jaar kunnen meedoen aan deze wedstrijd en maken kans op de wisseltrofee. Er zijn drie leeftijdscategorieën (6-9 jaar, 10-12 jaar en 13-16 jaar). Speciaal voor deze wedstrijd wordt de gymnastiekzaal om getoverd tot een echt theater en wordt er gebruik gemaakt van echt theaterlicht. Een ju ry beoordeelt de prestaties. De toegang is gratis. loos op een schot van de spits voor Gouwestaete waren van de gastheren toen de bal Mare de Gruijl (2), Jos van de zijn uitgestoken Dool (2), Marco Kraak, Mare Het gevolg van een en ander is nederlagen met dubbele cij fers. Desondanks weet het team, onder aanvoering van coach Hans de Heer, er de moed in te houden. nulletje te houden. Verder een wat afzakkende subtopper J. Markus, die een grote aanval van A. Kardol (10) niet kon weerstaan. In de subtop steeg J. v.d. Bom ten koste van A. Prins. Winst was er ook voor W. v.d. Hoek tegen J. Muit. J. Smit ging ten onder tegen A. van Nieukerke, die zich door zijn overwinning hoog in de subtop wist te spelen. In de grote middengroep ver lies voor J. Stam tegen J. van Oort, die nu blijkbaar wat uit zijn schaakdal is ontwaakt. A. Versluis en T. Goor gingen voor de halve winst. Verder positieve uitslagen voor F. Ritter tegen H. Ver waal en J. v. d. Heiden tegen M. Moerland. D.j. van Offe ren blunderde tegen tegen stander V. Coevert en kwam Er werd verloren met 3-0. Eind derde periode kwam de Het C-team bestaat vooma- niet verder dan remise. Dat was een week eerder ook 1 voor DZV pas op het score- melijk uit meisjes die vorig In de kelder van de schaakdi- al het geval toen in een gelijk- bord. Gouwestaete stond toen seizoen nog in de D-jeugd visie een langer verblijf voor opgaande strijd met 0-1 nipt al met 8-0 voor. speelden. Het gevolg hiervan werd verloren van het Schie- In de laatste periode bepaalde is dat ze dikwijls jonger zijn damse WK. Johan Sloof, met zijn tweede dan de tegenstander en fy- Reeds na tien minuten was doelpunt, de eindstand op 9-1. siek (een stuk) kleiner, doelman Arjan van Erk kans- De overige doelpuntenmakers Bovendien spelen zij door het voor Gouwestaete waren kampioenschap van de vorige C-jeugd in een zware poule. tin Pronk, via Wendy de Frankrijker, op 2-3, doch Donk sloot deze periode af met een 2-4 voorsprong. parcoursomleg- wedstrijd voor de Waddinxve- In de derde periode was Gou- ners. De heren hebben de westaete oppermachtig. Eerst punten gescoord en 10 pun ten geïncasseerd. Het kampioenschap, dat volg- zelfs 9-2. Marion van Hooft scoorde intussen 6-2. In de derde periode mocht Gouwestaete weer meedoen. Gillian van den Berg scoorde 9-3 en Miijam Overdam 9-4. Dit was kennelijk teveel van het goede voor de wedstrijd leiding, zodoende liep Miijam tegen haar derde p-tje aan. Na 10-4 scoorde Gillian 10-5 en Damixa/Ravijn 11-5. Ook in de vierde periode bleef Gouwestaete het proberen. Eerst scoorde Gillian 11-6 en Sandra Berckenkamp 11-7, met als gevolg weer bescher ming voor Het Ravijn en Gil- gespeelde lian van den Berg twee p-tjes. Damixa Ravijn maakte de overtalsituaties af en bracht de eindstand op 13-7. Het F1-jeugdteam van Korbis-korfbal dat kampioen werd in Al vroeg in de KNAU-wed- strijd over 10 kilometer nam de Utrechtse Hellas-atleet Bert van Vlaanderen de kop om hem niet meer los te la ten. De regiotoppers, zoals de ge broeders Jeroen en Robin Punt en Fred van Zoest, volg den in de achtervolgende groep. Met de eindtijd van 29.05 behaalde Bert van Vlaanderen een nieuw par- coursrecord wat sinds 1996 op naam van de Rus Andrei Schalagin stond. Jeroen Punt werd met een mooie tijd van 31.24 tweede en Fred van Zoest, terug van weggeweest, behaalde een verdienstelijke derde plaats in een tijd van 31.27. Wietse de Bruin (Antilope) fi nishte in een tijd van 35.32, vlak voor Hans Boere (Antilo pe) die twee seconden langer over de 10 kilometer deed. Bij de dames finishte Carlien Harms in een mooie tijd van 35.52 voor Jolanda van Vliet (38.21). Derde (en eerste vlak voor arm opstuiterde en hij daar door kansloos werd gepas seerd. Tien minuten later had Gert- Jan van Heemst een uitgele zen mogelijkheid om de stand gelijk te trekken, maar de doelman van de IJsselmon- ders plukte de bal van zijn schoen. In de laatste minuten voor de rust hadden zowel de gasthe ren als de gasten enkele mo gelijkheden, maar niet meer gescoord. Vijf minuten na de hervat ting had een vrije schop van Mark de Jong een beter lot WADDINXVEEN - Tot een ieders verrassing verscheen Bert van Vlaanderen afgelopen zaterdag aan de start van de 30e editie van de Langs de Gouwe-loop van de Waddinxveense sportclub Antilope. De 33-jarige atleet Nijverdal werd tegen Da- won die ook in een tijd van 29.05. Hij kreeg daarvoor mixa/Ravijn met 13-7 verlo- 200 gulden. ren. Heren 1 won, in een uiterst Immers de topclub Keiler spannend duel, uiteindelijk Keukens Donk is in deze com- i was derhalve torenhoog favoriet naar Waddinxveen afgereisd. Het heeft echter niet zo mo- Aan de top van de ranglijst staat nog L. Willemen die door zijn tegenstander H. van Woudenberg (4) simpel met de zwarte stukken op remise werd gehouden. Achtervolger W. Hennink, met slechts één verliespartij dit seizoen, liet zich tegen H. de Roodt (6) van zijn sterkste kant zien en won gewoon. Verder moest L. v.d. Haven (5) zich in het eindspel toch gewonnen geven tegen P. de Louw (7). E. Philipse toonde zijn stijgende lijn door nu sub topper A. v.d. Starre op een WADDINXVEEN - In een door Be Fair-voetbal mat en ongeïnspireerd wedstrijd heeft het bijna on deraan staande De Zwervers een meer dan verdiende over winning behaald op de op de Heren 2 speelde tegen rode van boven lantaarndrager DZV 2 (Delft) voetsluis) kranig geweerd, en won afgetekend met 9-1. Eind derde periode kwam de 1 voor DZV pas op het score bord. Gouwestaete stond toen al met 8-0 voor. In de laatste periode bepaalde Johan Sloof, met zijn tweede doelpunt, de eindstand op 9-1. Het C-jeugdteam van de Waddinxveense handbalver eniging Rowah. (Foto: Rowah). 0 voorsprong door een knal van Sandra Berckenkamp. Geschrokken ging Donk aan het werk en wist Gouwestaete drie overtal-situaties te ont futselen en evenzoveel doel punten (1-3). In de tweede periode kwam de De Gouwestaete-heren onder ploeg van trainer-coach Mar- Waddinxveense) werd Sonja leiding van trainer-coach Jan tin Pronk, via Wendy de Klein (38.27). Middendorp moesten aantre- De kidsrun was zaterdag den tegen Merwede (Dor- weer een groot succes. On- drecht). Een zeer belangrijke danks een ging in verband met een be- ners. De heren hebben de grafenis is de afstand van één punten hard namelijk nodig, kilomter door de kleintjes Immers, bij verlies zouden de met veel enthousiasme en heren in de degradatiezone zonder grote problemen gelo- kunnen komen. pen. In de eerste periode was het Bij de prestatieloop over 6,8 en 10 kilometer versche nen ondanks de slechte weersvooruitzichten en de strakke wind toch nog 200 deelnemers aan de start. Een 40-tal Antilopers kon zich van de organisatie van het evenement los maken om de prestatieloop mee te lopen. In de tweede periode konden Onder hen bekende namen de heren niet terugkomen in Niet zonder geluk kwam Kel- zoals Roland _den Hertog, de wedstrijd en liep Merwede Ier Keukens Donk daarna op verder uit naar 3-5. Even leek het erop dat de wedstrijd ge speeld was. Routinier Mare WADDINXVEEN - Het meisjes C-team van de Waddinx veense handbalvereniging Rowah Zuidplas Assuran- ti’en heeft zich zaterdagmiddag tegen Helius (Helle- R- -4f hiW w i i i i i i i i i i (Foto: Antilope). (Foto: Korbit-Rien Saarloot). ■L,

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 27