WADDINXVE Nieuw: 'Schilder Theussen Elke ochtend... igopvang voor ouderen naar het AF-centrum Workshop Tai Chi in sportzaal Agente gewond bij aanhouding Auto was niet weg Hobbymarkt De Rijn en Gouwe OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° P. Kavelaars hoogleraar I I I I I I weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze j vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.25. I I I I I I I I I T R E U B R N M E E E K E G Leiden. Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier Theussen overigens al enige jaren rond. Nadat zijn vrouw de nodige diploma’s had be haald bleek het mogelijk voor het zelfstandig ondernemer schap te kiezen. De agente is overgebracht naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis, maar kon na be handeling weer naar huis. INFORMATIEBIJEENKOMST BOUWZAKEN GROEN COLLECTEROOSTER Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. lijks aan Tai Chi doen*. ‘In een park of in het bedrijf waar zij werkzaam zijn, ziet men dan de Chinezen zeer langzaam en nauwkeurig uit- NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES Tai Chi omvat gezondheids- bewegingen en verdedigings kunst. Nanny Vogelaar richt zich uitsluitend op de gezond- waarvoor 3-jarige docentenoplei- gevoerde bewegingen maken. In sommige bedrijven in Chi na is het zelfs verplicht om deze bewegingskunst uit te WADDINXVEEM/BOSKOOP - De Boskoopse gediplo meerd bewegingsdocente Nanny Vogelaar houdt zater- dagnmiddag 4 april van half een tot half drie in sport zaal ’De Duikelaar’ (Zuidplaslaan) een workshop over de bewegingsvorm Tai Chi. WADDINXVEEN - Donderdagmiddag 12 maart om drie uur wordt op de vierde etage van het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad) de sociale dagopvang voor ouderen van De Vierstroom (kruiswerk en maatschap pelijke dienstverlening) officieel in gebruik genomen. BEZWAAR ner, familie). De dagopvang in Waddinxveen duurt van 09.00 tot 16.00 uur. Samen met een medewerker van De Vierstroom wordt een pro gramma samengesteld. Men kan bijvoorbeeld het nieuws bespreken, een spel doen, muziek beluisteren en han- denarbeiden. De Vierstroom is een regionale organisatie voor thuiszorg, ouder- en kindzorg en maatschappelijk werk. Wie meer wil weten over deze diensten kan De Vierstroom-Zorglijn bellen. De medewerkers zijn 24 uur per dag, zeven dagen per week bereikbaar. echtgenote Ineke, beide actie ve en creatieve veertigers. In het nieuwe schildersbe drijf brengt Perry Theussen 25 jaar ervaring in. Hij is ge specialiseerd in binnen- en buitenschilderwerk, perio diek onderhoud, renovatie, mutatie, nieuwbouw, be- hangwerk en houtreparatie. Met het starten van een eigen schildersbedrijf liep Perry VOORDELIG TARIEF PASPOORTEN Schilder Theussen is een in het handelsregister van de Kamer van Koophandel Rot terdam ingeschreven ven- noootschap onder firma. heidsbewegingen zij een f ding in Utrecht volgt. Dat zij de gezondheidskant van Tai Chi wil benadrukken en zich niet wil bezighouden oefenen alvorens men aan het met de verdedigingskant, ligt werk gaat*. in het verlengde van de fit- Tai Chi kan tot op hoge leef- nesslessen die zij al 18 jaar tijd beoefend worden. De be wegingen zijn enorm spier- versterkend. Ze bevorderen de souplesse die juist het ’ou der wordende’ lichaam zo hard nodig heeft. Ook wordt de balans tussen lichaam en geest bevorderd en de hou- dings- en bewegingsbewust- zijn ontwikkeld. ‘Met een niet al te grote inspanning kan men veel bereiken. Denk bij voorbeeld aan een goede door bloeding van het lichaam en een sterk ontwikkeld gevoel voor evenwicht waar men ook op hoge leeftijd zeer veel pro fijt van kan hebben*. Het vol gen van de workshop kost f 35,-. Vanaf maandag 17 au gustus zal Nanny Vogelaar (tel. 0172-211923) ook in Bo skoop wekelijks les hierin gaan geven en worden de les sen in Waddinxveen uitge breid. Tai Chi wordt van ori gine in ’vormen’ gegeven (een soort vaststaande choreogra fie). De lessen worden niet in deze uitgebreide - vaststaan de - vorm gegeven omdat de aan toe is. Zij gaat enkele Tai Chi- bewegingen als basis gebrui ken en vult deze aan met an- WADDINXVEEN - Perry Theussen van het Zuringveld 29 (tel. 0182-615738) heeft de stap gewaagd door een eigen schildersbedrijf te beginnen. De Waddinxvener wordt daarin wat de administratie betreft gesteund door zijn De voorziening is opgezet in het kader van het flankerend ouderenbeleid, dat erop ge richt is mensen zo lang moge lijk zelfstandig te laten wo nen. De dagopvang is be stemd voor ouderen die weinig mensen in hun omge ving hebben waarop zij een beroep kunnen doen, die zich moeilijk weten te redden in huis en die erg afhankelijk zijn van mantelzorgers (part- geeft. In de nieuwe bewe gingstechniek ziet Nanny Vo gelaar een nieuwe dimensie. Zij geeft daar een uur in de week les in. Na de zomerva kantie zullen deze lesuren worden uitgebreid. ‘De meeste mensen hebben wel eens iets van Tai Chi ge zien*, weet Nanny Vogelaar. ‘Als er op de televisie een do cumentaire* is over China wordt daarin ook vaak ge toond dat de mensen dage- VERGADERINGEN WADDINXVEEN - Stich ting De Wingerd heeft een oproep aan alle creatieve Waddinxveners gedaan op Koninginnedag (donder dag 30 april) aan de dan te houden hobbymarkt. Belangstelenden wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven bij het Wingerdcomité, Van Mecklenburg Schwerin- laan 26 te Waddinxveen (tel. 0182-614757). Bij haar aanhouding verzette zij zich hevig, waarbij een agente gewond raakte aan haar gezicht. De sociale dagopvang van De Vierstroom is ruim tien jaar in zorgcentrum Souburgh (Prins Bemhardlaan) onder gebracht geweest. De inge bruikname van het nieuwe onderkomen gaat gepaard met een officiële handeling en enkele toespraken. Mevrouw G. van Helden, op richtster van de dagopvang, zal een plaquette onthullen. Verder zullen wethouder Ma ria Wientjens-van der Velden (WD) en directeur D.J. Ver beek van De Vierstroom het woord voeren. Dagopvang is opvang van ou deren gedurende één of meer dagen per week. Tijdens deze dag(en) krijgt men opvang, begeleiding en verzorging. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad i op Rijn en Gouwe. WADDINXVEEN - Zondag 1 maart kwam een man uit Waddinxveen bij de politie aangifte doen van diefstal van zijn auto. Toen de aangifte was opgeno men en de auto gesignaleerd stond ging hij weer naar huis. Korte tijd later belde de man op. Hij was de vorige dag uit eten geweest en had naast een hapje eten ook een slokje gedronken. De man was zo verstandig geweest naar huis te gaan lopen, maar was dat kennelijk vergeten toen hij die ochtend zijn auto niet voor de deur zag staan. WADDINXVEEN - Dr. P. Ka velaars wordt vrijdag 13 maart benoemd tot hoogle raar in de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Rijksuniversiteit Leiden om werkzaam te zijn op het vak gebied van het belasting recht, in het bijzonder de loonbelasting en premie- heffing. De Waddinxvener zal Boskoopse daar nog niet zijn ambt openlijk aanvaar- den door het uitspreken van een rede in het Groot Audito- rium aan het Rapenmburg in dere zeer harmonieuze en uit- Leiden. gebalanceerde bewegingen. WADDINXVEEN - Vorige week maandagavond 23 fe bruari is op de Zuidkade in Waddinxveen door de politie een 14-jarig meisje uit Harre- veld aangehouden. Het meis je is daar in een gesloten in ternaat ondergebracht, maar was daaruit ontsnapt. PAGINA 3 WOENSDAG 4 MAART 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VERZOEK OM MEDEWERKING gemeente algemene brochures Soort reisdocument het vergroten VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Piasweg, 23 essen en 7 populieren Alvorens hiertoe over te gaan wordt een informatiebijeenkomst Naam: Adres: Plaats: 624680 en Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Het overleg vindt plaats op dinsdag 10 maart a.s. aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Het is niet uitgesloten dat er kleine wijzigingen, als gevolg van dit overleg, in de reeds vastgestelde plannen kunnen worden opgenomen. Ten aanzien van de "Beatrix-Claus"boom wordt u separaat bericht. Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor NADER OVERLEG FIETSROUTE FASE 2/ PRINSES BEATRIXLAAN 08.30-14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Enkele nieuwe uitgaven zijn: Donor worden doe je niet zomaar. Zomaar keuren kan niet meer. BOUWPLANONTWIKKELING HOEK DORPSTRAAT/ JAN DORREKENSKADE WEST BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGEDIENDE MELDINGEN De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN Wacht niet tot het laatste moment als u niet van wachten houdt! De ervaring leert dat de wachttijden in de laatste weken van maart behoorlijk op kunnen lopen.... 9 tot en met 14 maart 1998 Nationaal Jeugd Fonds Tel.: (voor controle op de bezorging) Een ieder kan gedurende de termijn van tervisielegging van het bouwplan zijn schriftelijke zienswijze naar voren brengen. Eveneens kunnen op de informatiebijeenkomst zienswijzen kenbaar worden gemaakt. Ingekomen reacties zullen worden meegenomen in het kader van de verdere planvoorbereiding. Nadrukkelijk wordt erop gewezen dat de informatie bijeenkomst niet is bedoeld voor koopgegadigden ten behoeve van deze bouwplanontwikkeling. van de tussenrapportage regionale samenwerking bij inzamel- en F I I I I I I I I Postcode: In de hal van het gemeentehuis staan brochuremolens met een assortiment gemeentelijke en algemene brochures over uiteenlopende onderwerpen. gehouden op woensdag 11 maart 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, alhier. Tevens ligt het bouwplan vanaf donderdag 5 maart 1998 gedurende een termijn van twee weken ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, geopend op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur. Dorpstraat 118, 1 boom nabij de inrit van het terrein Roosje Voshoeve 20, 1 perenboom in de tuin Fazantdreef 16, 1 boom in de achtertuin Julianastraat 15, 2 bomen naast oprit naar garage Burg. Warnaarplantsoen, 29 bomen in verband met herinrichting Reisdocument kwijt? Eerst aangifte bij de politie! Bij vermissing van uw paspoort of Europese Identiteitskaart moet u eerst aangifte doen bij de politie. De politie maakt daarvan een proces-verbaal op. Hiermee kunt u een nieuw reisdocument aanvragen bij de gemeente. garagebedrijf en een eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn medewerking te verlenen tot het gedeeltelijk veranderen van een kantoorgebouw in twee kantoorruimten op het perceel Mozartlaan 46. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 5 maart 1998 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken burgemeester en wethouders bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij een principe verzoek hebben ontvangen voor het oprichten van een appartementengebouw met vijf appartementen en twee bedrijfsruimten op de hoek Dorpstraat/Jan Dorrekenskade- West. Deze bouwplanontwikkeling is gelegen op het voormalige perceel van Van der Loo Yachtinteriors B.V., Dorpstraat 11, alhier. De bestaande bedrijfsbebouwing zal worden gesloopt. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan. Een herinrichting van het gebied naar woondoeleinden wordt vanuit planologische overwegingen voorgestaan, zodat nieuwe (milieuhinderlijke) bedrijfsactiviteiten (in het bestaande gebouw) onmogelijk worden gemaakt. van perceel Bredeweg 4 Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikkingen gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Informatie over de beschikkingen is verkrijgbaar bij de desbetreffende afdeling. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantoor uren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tot 1 april a.s. zijn paspoorten verkrijgbaar tegen een voordelig tarief. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. Er zijn bij de gemeente diverse reacties binnengekomen over de verplaatsing van enkele bomen en het wijzigen van de bestrating in het kader van de aanleg van fietsroute fase 2 door de Prinses Beatrixlaan. Ondanks het feit dat de officiële inspraakprocedure al is afgerond, wil de gemeente de mogelijkheid bieden tot nader overleg met de briefschrijvers, een en ander voordat de beschikking tot verplaatsing van enkele bomen wordt verstrekt. Perry Theussen en zijn vrouw Ineke voor hun huis aan het Zuringveld. Samen zijn ze de vennootschap onder firma 'Schilder Theussen' begonnen. (foto, sjaak ttotoboom). COMMISSIE I op dinsdag 10 maart 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. COMMISSIE III op donderdag 5 maart 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. afspraak via de Op de agenda o.a.: Bouwplan fam. Bonefaas/Herbarenerf 8; Bouwplanontwikkeling Brugweg 12 t/m 20; Logeerhuis Jan Dorrekenskade-Oost 68; Inspraakreactie voorontwerpplan/milieu-effectrapport (VOP/MER) van de herinrichting Boskoop. Principeverzoeken bouwplanontwikkeling ten westen van Overtoom 21 en Molenring 21. Voorbereidingsbesluit ten behoeve (v.d. Knaap). Voorbereidingsbesluit ten behoeve van centrumontwikkeling. Grondruiling Groencompostering Waddinxveen b.v. Principeverzoek hergebruik vrijkomend agrarisch complex Bloemendaalseweg 21. Afwijzen principeverzoek oprichten garages nabij flat Mauritslaan 2 t/m 36. Voorstel tot vaststelling van de jaarrekening 1997. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep” Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Breng voor een nieuw paspoort of identiteitskaart uw oude document mee en twee recente pasfoto's (kleur of zwart/wit) van goede kwaliteit en juiste afmeting (gemaakt bij een fotograaf). Het laten bijschrijven van kinderen in een paspoort is gebonden aan regels. Neem voor meer informatie hierover even contact op met de afdeling Publiekszaken. Jaarlijks vindt een groot deel van de aanvragen om afgifte van paspoorten plaats in een zeer korte periode voor de zomervakantie. De drukte - en daardoor natuurlijk ook de wachttijden voor de aanvragers, voor u dus - voor de balie van de afdeling Publiekszaken neemt dan behoorlijk toe. Om een betere spreiding te bewerkstelligen van de aanvragen om deze paspoorten heeft de gemeente sinds enkele jaren een verschil aangebracht in de tarieven. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om mede werking te verlenen aan de planontwikkeling en de raad een voorstel te doen om een voorbereidingsbesluit te nemen voor het gebied. Op 1 april a.s. worden de tarieven voor paspoorten verhoogd in verband met het ingaan van het zomertarief. Dit tarief wordt geheven tot 1 september 1998. Tot en met dinsdag 31 maart a.s. zijn de paspoorten nog verkrijgbaar tegen het oude (winter)tarief. Het tarief van de Europese Identiteitskaart is wettelijk vastgesteld. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Op de agenda o.a.: Standpuntbepaling ten aanzien V.R.S.I. project voor reinigingstaken. Notitie Milieudienst Midden-Holland "Een goede grond om op te bouwen". Vaststelling bebouwdekomgrens van de Waddinxveen ex artikel 1lid 5 van de Boswet. Subsidieverzoeken van SWW voor secretariële ondersteuning van het Permanent Platform Armoedebestrijding Waddinxveen. Marga Klompéhoeve 105, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Gerstakker 2, het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak Sterrenlaan 108, het oprichten van een berging Gerstakker 2, het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak Zuidplaslaan 108, het oprichten van een tuinberging Coenecoop 139, het oprichten van een-1- showroom Prinses Irenestraat 33, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Noordeinde 130, het oprichten van een landbouwloods Bredeweg 22, het gedeeltelijk veranderen van opslagloodsen Bredeweg 23, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een distributiecentrum Sweelinckhof 9, hét gedeeltelijk veranderen en van een woning Schuberthof 9, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Brugweg 95, het oprichten van een brug Brugweg 115, het oprichten van een brug De Genestetlaan 14, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoon nummer 0182-624831). Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Paspoort personen boven 16 jaar f 116,- Paspoort jeugd onder 16 jaar f 101 ,- Zakenpaspoort f 152,- Europese identiteitskaart f 36,30 Wintertarief Zomertarief tot 1-4-'98 1-4 t/m 1-9-'98 f 131,- f 112,- f 169,- f 36,30 Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2"van de Algemene Plaatselijke Verordening. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3