Twaalf mannen besluiten tot fusie Woonpartners Leren tapdansen in Kreater-cursus Jubileumconcert van 'Concordia' Klantenbalie Trias in raadhuis wordt vergeten Reanimatiecursus in De Paddestoel VOO met klucht in Zevenhuizen SVS-selectie- wedstrijden Inbraken in drie bedrijven Zonnebanken/-hemels Kaartavond Gouwe Rijders Drie disco's Het Zuidhonk Opvoedcursus puber-ouders Voorjaarsconcert in Zevenhuizen Kledingbeurs 'Het Zuidhonk' Rommelmarkt 'Concordia' 16.95 150. I PAGINA 11 WOENSDAG 11 MAART 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN een totale fusie goed. alisatie van de fusie zijn di- 1 in is fijner dan de liefde voor je herhaaldelijk vak en de techniek over te vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in het Kreaterge- bouw in de Kerkstraat 13 ge geven. De kosten voor tien lessen ningstichting Waddinxveen en Stichting SSW reeds eer der unaniem een fusie voor te bereiden. Nu echter ook de toezicht houdende organen hebben worden ten behoeve de bedrijfsdoelstellin- dat eind 1998 de fusie kan worden afgerond. Er blijken namelijk regelma- Trias-verzekerden van het'kantoor in Gouda te staan. hoge kortingen op o.a. diverse showroom modellen ke ‘Ceremonial March' van Jan van der Roost. In de mu ziekkeuze wordt teruggeblikt op 100 jaar Concordia. Kleine Trompetter’ haar jaar lijks voorjaarsconcert in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat. In het kerkgebouw zullen op treden het tamboer- en lyrak- orps, het jeugdorkest en de harmonie. De oude dorps kerk, waarnaar wegens druk te in dorpshuis ’Swanla’ is uitgeweken, heeft een schit terende akoestiek. De toegangskaarten kosten ƒ10,- per persoon; kinderen tot 14 jaar, CJP- en Pas-65- houders ƒ7,50. ble‘ van Eric Osterling. Zij sluiten af met de bekende song van ‘Y.M.C.A1. In de af- and moon‘ en ‘This is the hour'. Met het futuristischemu ziekwerk ‘For the Next Thou sand' van Otto M. Schwarz wil Concordia laten horen dat het korps niet alleen terug kijkt naar het verleden maar de piano Rob van Lier. Tweede i binnenkort voor Kreater (Foto: Kreater). komst. De muziekavond zal geza menlijk afgesloten worden en het harmonie-orkest. Samen spelen zij de bekende hit ‘All by myself van Celine Dion. Deze avond in de Ontmoe- tingskerk zal ook een officieel tintje hebben. Naast een aan tal toespraken zal het eerste exemplaar van het jubileum boekje uitgereikt worden. Dit jubileumboekje, dat de historie weergeeft van Con cordia en is aangevuld met diverse foto’s, is gemaakt door secretaris W. Faay. Ook zullen er jubilarissen gehul digd worden. we uitdaging met verrassen de muzikale hoogtepunten, waar Arda en ik met de leer lingen van genieten'. ‘Het leuke van tap is dat je nooit uitgeleerd bent', vult Arda aan. ‘Zelf volg ik al twintig jaar enkele malen per cursus is mogelijk. Inlichtin gen en aanmeldingen bij Kre ater, telefoon 0182-614422, WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense autoclub ’De Gou we Rijders’ houdt donderdag avond 12 maart om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) haar traditionele kaartavond. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. De deel nemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging, dus ie dereen is welkom. Na het kaarten is er de prijsuitrei- Bel nu 0800-0230353 Let op: 's avonds geopend Arda Kort samen met pianist Roel van Lier. Samen geven zij les aan beginners tot en met ver gevorderden en heb ben tevens een demonstratie- groep, die met eigen chore ografieën optreedt. Roel van Lier studeerde af aan het Rotterdams Conser vatorium klassiek piano, maar richtte zich al snel op de lichte en jazz-muziek. Hij speelde alleen en in ensem bles en kwam gaandeweg in de danswereld terecht. Kin- derdans, klassiek en modern ballet en danstraining. ‘Tapdans is een hoofdstuk apart1, vindt Roel van Lier. ‘Deze vorm kent stijlen als blues, boogie-woogie, east en west coast jazz en ander re- waarin de aangeleerde tech- pertoire. Elke keer een nieu- nieken voorkomen. Dat ziet er al heel snel leuk uit en sti muleert de leerlingen tot ver dere ontwikkelingen'. Door de choreografie muzi kaal en taptechnisch op el kaar af te stemmen, wordt het beste resultaat bereikt. ‘Tapdansen is bovendien heel jaar stage lessen van bekende gezellig. Het sociale element is belangrijk', vindt Arda Kort. ‘Je bent echt samen bezig en ik houd zelf ook erg veel van een ontspannen sfeer en een goede band met de leerlingen afzonderlijk en met de hele groep1. Zij begon in 1975 zelf met tapdanslessen bij Jose Lewis vanaf vrijdag 27 maart elke en kon er niet meer mee op houden. Na de voltooiing van haar docentenopleiding be haalde Arda haar officiële be- voegdheidsverklaring. Vanaf 1985 werkt zijn onder meer zijn 120 gulden. Een vervolg- als docent bij de SKVR Rot terdam. ‘In het lesgeven heb ik steeds meer plezier gekregen. Niets telefax 0182-632735. gaan op de vragen van leer lingen en rekening te houden met hun belangstelling, geef ik aan mijn lessen een extra Taps zijn ijzeren plaatjes die dimensie'. WADDINXVEEN - De toezichthoudende organen van Woningstichting Beter Wonen, Woningstichting Wad dinxveen en Stichting SSW - die allemaal uit mannen bestaan, geen enkele vrouw dus - hebben toestemming gegeven tot het voorbereiden van een totale fusie. ners Midden-Holland, die als zelfstandige woningcor poratie de werkzaamheden ningzoekenden. in Waddinxveen en Zeven- huizen-Moerkapelle voortzetten. Overigens besloten de be sturen van Woonpartners Midden-Holland, Wonings- WADDINXVEEN - Ondanks de aandacht die zorgverze keraar Trias vorig najaar besteedde aan de nieuwe klantenbalie in het Waddinxveense gemeentehuis, weet blijkbaar nog niet elke verzekerde dat hij in het Gouwedorp terecht kan. WADDINXVEEN - Het feestelijke jubileumconcert van de dit jaar een eeuw oude Waddinxveense muziekver eniging ’Concordia’ wordt gegeven op vrijdagavond 20 maart om acht uur in de Ontmoetingskerk (Groens- voorde). ZEVENHUIZEN - Zaterdag avond 28 maart om acht uur houdt de Zevenhuizense 101- jarige muziekvereniging ’De king met leuke prijzen. WADDINXVEEN - Maan dag 2 maart is ingebroken in een bedrijfspand aan de Mercuriusweg. Een deur is geforceerd en er wordt een telefoon vermist. Op dins dag 3 maart is ingebroken in een woning aan het Machtelderf. Een raam is geforceerd en er worden sieraden en een geldbe drag vermist. Op vrijdag 6 maart rond 2.15 uur is in gebroken bij een bedrijf aan de Zuidplaslaan. Een deur is geforceerd en er zijn een aantal cd’s, een fax en een kassa gestolen. Tussen donderdag 5 en vrijdag 6 maart is ingebro ken bij een bedrijf aan de Stationsstraat. Een deur is geforceerd en er wordt een, geldbedrag vermist. Op zondag 8 maart is ie mand ingeslopen in een woning aan het Woubrech- terf. De eigenaar was even een paar minuten boven, terwijl zijn woning niet af gesloten was en zag ver volgens iemand zijn wo ning uit gaan. Er worden sleutels en een portemon nee vermist. worden onder steund door leden uit het har monie-orkest. Het opleidingsorkest opent Naar tapdansen werd Waddinxveen gevraagd en deze opleiding dragen op anderen. Door in te betekent opnieuw een uit breiding van de activiteiten van Kreater binnen de afde ling muziek. r~ onder de "schoenen worden De afgelopen 12,5 jaar werkt vastgemaakt en waarmee door verschillende ritmen ei gen ’muziek’ kan worden ge maakt. ‘Iedereen die kan lo pen en die tot acht kan tellen, kan tapdansen leren', zegt docente Arda Kort. ‘Het is bovendien een vorm van dansen die niet aan een leeftijd gebonden is. Ik heb leerlingen van twaalf tot over de zeventig jaar in mijn klas sen1. In de eerste lessen is de tech niek nog zeer eenvoudig. ‘Ge werkt wordt vooral aan het ontwikkelen van het ritmege voel, het leren tellen en het op maat zetten van een sim pele step', legt Arda uit. ‘Daarnaast houden wij ons bezig met choreografieën, WADDINXVEEN - De jaar lijkse vooij aarsrommelmarkt van de 100-jarige muziekver eniging ’Concordia’ is op za terdag 28 maart van 8.00 uur tot 14.00 uur in het clubge bouw ’De Hoge Noot’ (J.W. Frisoweg). In beide lokalen zullen arti kelen uitgestald liggen die van te voren goed uitgesor teerd zijn. Verkocht zullen worden boeken, servies, bloempotten en electrische apparaten. De dag voor de rommelmarkt kunnen er nog spullen in het clubgebouw worden ingeleverd. docenten uit Amerika en Eu ropese landen. En daar leer ik steeds weer van. Daar aan mezelf te blijven werken, wordt meteen het plezier in mijn vak en het les geven gro ter1. De cursus tapdans voor be ginners en gevorderden duurt tien weken en wordt kraampakketten en voor in formatie. Telefonische contacten verlo pen via het algemene Trias- nummer 0182-568268. Arda Kort, vooraan in lichte kleding, met een groep leerlin gen van uiteenlopende leeftijden in actie. dens de disco voor 30-plus- sers. In deze populaire disco zal de muziek op deze leef tijdsgroep worden afgestemd. De nieuwe cursus tapdans bij Kreater wordt gegeven door Arda Kort (links vooraan), die een goede sfeer en onderling contact een eigen plaats in haar opleidingen geeft. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 27 maart begint Arda Kort-de Hoog in het centrum voor kunstzinnige vor ming ’Kreater* (Kerkstraat) met een cursus tapdans, sa men met haar vaste begeleider, de pianist Roel van Lier. ZEVENHUIZEN - Komende zaterdagavond 14 maart om acht uur brengt de Zevenhui zense toneelclub VOO in dorpshuis ’Swanla’ het kluch tig blijspel in drie bedrijven ‘De aanhouder wint'. Na af loop is er muziek met het dansorkest ’Friction’. In ’De aanhouder wint’ heb ben Petra en Sylvia tijdens een verjaardag de broertjes Van Brammen leren kennen. Het was liefde op het eerste gezicht. Alleen tante Stien, waar beide jonge dames loge ren, moet hier niets van heb ben en probeert met alle mo- geljke middelen Jan en Piet buiten de deur te houden. Een soort ’huisarrest’ moet voorkomen dat er contacten kunnen worden gelegd. Maar als de dames niet naar buiten mogen dan proberen de heren toch naar binnen te komen. WADDINXVEEN - De ver eniging “Vrienden van de Hartstichting' in Waddinx veen is van plan in wijkge- bouw De Paddestoel (Lijster besstraat) een nieuwe cursus reanimeren te houden op 6, 13, en 20 mei. De reanimatiecursus neemt drie achtereenvolgende woensdagavonden in beslag van 20.00 tot 22.00 uur. De i eerste avond bestaat uit een theoretisch gedeelte en de volgende twee avonden prak- tijk. Aan het einde van de cursus wordt een diploma uitgereikt, Het is de bedoeling dat de cursisten na het behalen van het diploma drie keer na een half jaar en daarna een keer per jaar een herhalingsles volgen. Deze herhalingslessen zijn van groot belang om de vaar digheid in het reanimeren te behouden. De kosten van de cursus bedragen in totaal f35,- en voor de herhalings lessen f12,50 per keer. De eindverantwoording van de cursus ligt bij de Waddinx veense huisarts F.J. van den Brule. Voor inlichtingen en aanmeldingen kan men te recht bij Carla Hoogwerf (tel. 0182-615308) en bij Lydia van Tol (tel. 0182-619561). Applaus en bloemen voor de demonstratiegroep tapdans. Linies vaste begeleider op de pia van links docente Arda Kort, die met een cursus tapdans begint. WADDINXVEEN - De Stich ting Spel- en Opvoedings voorlichting Midden-Holland te Gouda gaat in samenwer king met het Coenecoop Col lege (Dreef) een cursus voor ouders van pubers houden. De cursus bestaat uit vijf bij eenkomsten van twee uur. Hierin wordt niet alleen aan dacht gegeven aan de ontwik keling die de puber door maakt, maar er wordt ook in gegaan op de veranderingen in de manier van omgaan met jongeren. Verder is er ruim schoots gelegenheid te oefe nen met vragen uit de eigen leefsituatie en voor het uit wisselen van ervaringen. De cursus, die open staat voor alle ouders van leerlin gen in de onderbouw uit de gemeente Waddinxveen, wordt gegeven door Annemie- ke Bonthuis en Francies Ochtman op 8, 15 en 22 april en 6 en 13 mei. Voor informatie kan men bel len mevrouw R. Allard van het Coenecoop College (tel. 0182-616665) en Francies Ochtman van de Stichting Spel- en Opvoedingsvoorlich ting Midden-Holland (tel. 0182-573933). De drie woningcorporaties ‘Door de fusie zal nog slag- zullen opgaan in Woonpart- vaardiger gewerkt kunnen worden aan de dienstverle ning voor huurders en wo- Daarbij kunnen de volkshuisveste- zal lijke doelstellingen na fusie beter gerealiseerd worden', meent directeur R.J. Masci- ni. ‘Daarnaast kan de bestuur- tichting Beter Wonen, Wo- lijke besluitvorming vlotter tig Trias-verzekerden uit en op een efficiëntere wijze Waddinxveen voor de balie plaatsvinden. De fusie le vert bovendien schaalvoor delen op, die ingezet kun- Tot september vorig jaar kon- nen worden ten behoeve den Waddinxveners alleen bij van de bedrijfsdoelstellin- het mobiele kantoor terecht, ingestemd kan zo mogelijk gen'. dat elke vrijdag gedurende nog dit jaar de fusie tot Al eerder nam de huurders- twee uur op het parkeerter- stand gebracht worden, zo organisatie HWZM het rein Groensvoorde stond, wordt aan de Mercuriusweg standpunt in dat verwacht. Men dankt dat de fusie op een relatief eenvoudige wij ze gerealiseerd kan worden, Voor de daadwerkelijke re- omdat alle deelnemende or ganisaties een gelijke rechtsvorm hebben. Na fusie wordt Woonpart ners Midden-Holland één zelfstandige woningcorpo ratie met bijna 4.500 ver- huureenheden. Het gaat daarbij om 4.130 woningen, 21 winkels en 315 overige verhuureenheden. Op het moment van fusie gaan de bestaande organi saties op in Woonpartners Midden-Holland. De nieu we organisatie zal beschik ken over één bestuur en één toezichthoudend orgaan. In de aankomende maan den zullen de besluiten ge toetst worden door de ge meentebesturen van Wad dinxveen en van Zevenhuizen-Moerkapelle alsmede de inspectie voor de volkshuisvesting van het ministerie van VROM. Het fusiebesluit heeft geen directe gevolgen voor de huurders en de medewer kers. Alle bestaande rech ten en plichten zullen door Woonpartners Midden-Hol land worden overgenomen van de huidige woningcor poraties. Alle medewerkers hebben al een arbeidsover eenkomst bij Woonpartners Midden-Holland. Op die avond zal opnieuw leerlingen blijken dat in het op 16 maart 1898 opgerichte Concordia nog steeds muziek zit. Het programma omvat optredens het gedeelte na de pai^ze met van het harmonie-orkes’t en ‘Suite Variable' van Jabovski het opleidingsorkest, beiden gevolgd do^r‘River City Ram- onder leiding van dirigent Pieter Boer. Het concert wordt geopend door het har monie-orkest met de feestelij- gelopen jaren zijn er veel ar rangementen gemaakt van musicals. ‘Miss Saigon' is er één van en die zal de harmo nie op de jubileumavond ten Een oud muziekwerk is bijvo- gehore brengen. De selectie porbeeld ‘Rhapsody from the omvat de bekende songs ‘The low countries' van Henk van last night of the world', ‘The Lijnschooten. Deze rhapsody heat is on in Saigon', ‘Sun is een medly van Oud-Hol- landse liederen. In ‘Moment for Morricone' van Morricone wordt het le ven op de prairie weergege ven. Het gedeelte voor de pauze wordt afgesloten met ‘Einzugsmarsch' van Johann Strauss. Dat de jeugd de toe- ook druk bezig is met de toe komst heeft zal het oplei dingsorkest laten horen. Dit orkest bestaat uit leden van de muziekverenigingen Con- door het opleidingsorkest cordia (Waddinxveen) en Ex celsior (Boskoop). Het orkest is bedoeld om de leerlingen kennis te laten maken met het samen spelen om de stap naar het harmo nie-orkest beter te nemen. De WADDINXVEEN - Het Opleidingscentrum SVS (Limaweg) maakt vrij- dagmiddag 20 maart om vier uur in het Waddinx veense scholings- en exa- mencentrum (Esdoorn- laan) bekend welke leer- ling-schilders en -stukadoren naar de Eu- ropese Beroepenwedstrij- den in Groningen zullen worden uitgezonden. Voor de drie dagen in be- j slag nemende selectie strijden die week 15 f schilders (onder wie één vrouw) en 6 stukadoren om te worden uitgezon- den. Van hen komt overi- I f gens niemand uit de l Goudse regio. I De 21 jonge vakmensen l staan voor de uitdaging op hun vakgebied een perfect werkstuk te ma- ken, dat de toets der kri tiek van de Europese jury I met glans kan doorstaan. De Europese Beroepen- j wedstrijden worden voor de eerste keer gehouden in Groningen van 26 tot 31 oktober. De deelne- mers komen uit diverse Europese landen (waar- onder ook uit Midden- en Oost-Europa). Nederland j doet mee aan diverse wedstrijdonderdelen, waaronder schilderen en stukadoren. Op die onderdelen moe- ten de deelnemers goed beslagen ten ijs komen. Het Opleidingscentrum SVS organiseert daarom voor beide onderdelen op 18, 19 en 20 maart selec- tiewedstrijden in het SVS-scholings- en exa- f mencentrum (Esdoorn- laan). De deelnemers laten tij dens deze selectiewed- i strijden een staaltje van hun beste kunnen zien om uiteindelijk tijdens de Europese Beroepenwed strijd te schitteren in hun discipline. K SUPER AANBIEDING AUsunEGSlo) zonnehemel Al eerder nam de huurders- HWZM het zo spoedig Trias wilde zijn klanten ech- mogelijk tot een totale fusie ter een betere dienstverle- zou moeten worden geko- ning geven. Om bezoekers op men. de overgang naar de vaste ba lie in het gemeentehuis te wijzen, is het mobiele kantoor verse vervolgstappen nood- nog twee maanden extra in zakelijk. De verwachting is gezet. De nieuwe balie van Trias in Waddinxveen is gevestigd in het gemeentehuis (Raadhuis plein). De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. Klanten van de zorgverzeke raar kunnen er terecht voor het afsluiten van verzekerin gen, het doorgeven van wijzi gingen, het afhalen van WADDINXVEEN - Vrijdag avond 13 maart om half acht houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een disco voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. De toe gangsprijs bedraagt f 2,50 (inclusief een consumptiebon. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdag 14 maart van half zeven tot acht uur. De toegang bedraagt f 2,50 (inclusief een consumptiebon en een lootje voor de loterij). Daarna kunnen de ouderen WADDINXVEEN - In Het vanaf negen uur swingen tij- Zuidhonk (Zuidplaslaan) wordt dinsdag 18 maart van 13.30-16.30 uur weer een kin- derkledingbeurs gehouden. De te verkopen zomerkleding De entree bedraagt f 5,- per is schoon, heel en eigentijds persoon, en geschikt voor kinderen met de maten 92 tot en met 182. Het afrekenen en opha len van niet-verkochte kle ding is woensdag 19 maart van 9.00-11.00 uur. Voor eventuele nadere infor matie kan men terecht op de telefoonnummers 0182- 613206 en 0182-610819. V «F T *4 (Foto: Kreoter). GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur zaterdag van 10.00-17.30 uur Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 De allernieuwste modellen in onze showroom. Verkoop van: Alisun - Hapro - Cleosun - Palm Beach - Philips Vraag nu ons leaseplan brochure gratis aan! •Lid van Profzon en Sanezo (erkend door K. W.F. en Huidfonds). UVA snelbruinings- lampen vanaf NU 3 weken! verhuur zonnehemels slechts mMM) -V. (Foto: Kreater).

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 11