PvdA: Samen met Logeerhuis aan JD-kade PCW en WD ligt meest voor de hand Activiteiten op Boomfeestdag 1998 Drie opvoeringen komedie 'Toi-Toi' Stephan en Mirjam autowassen voor hulp aan India Educatief school plein De Leilinde II 11 i- /ij Reiki-workshops Vragen over belastingen Cursus schminken Lustrumfeest Stoere Maatjes voor gevorderden Aanrijding met gewonde Verkoop van schilderijen Politie lost inbraken op Poes goedkoop steriliseren II I I &<S aWWww 1 PAGINA 19 WOENSDAG 11 MAART 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN voor autistische kinderen van 3 tot 12 jaar. zen uitreiken. De werkstuk- ‘Daar waar nodig hebben wij WADDINXVEEN - Vrijdag 6 een winkelcentrum Groensvoorde. men komende maandagmid dag 16 maart vanaf twee uur terecht. Er zijn dan mogelijk heden voor een persoonlijk gesprek over de belasting aangifte 1997. de partij. De kiezers gaven hem in aantallen stemmen op de PvdA de zesde (over- Fractievoorzitter en wethou- derskandidaat drs. Aad van Holsteijn gaf vorige week woensdag tijdens de uitsla- ‘Ook een ’paars’ college kan op een meerderheid in de raad rekenen. WD, PvdA en D66 hebben 14 zetels. Ook een combinatie WD, PvdA en CDA behoort met 14 ze tels tot de mogelijkheden1. In samenwerking met de Goudse docent van de Drie star, E. Blauwendraat, is voor De Leilinde een school- hof ontworpen met speel-, leer- en werkmogelijkheden. Het blijkt dat een dergelijke speelomgeving een positief effect heeft op de ontwikke ling van het kind. Er is nu een actie gaande om voldoende financiën voor dit ontwerp in te zamelen. Ge schat wordt dat er ruim an- gemeester en Wethouders, dat bestaat uit PCW, WD en CDA, stoelt op 13 zetels in de Waddinxveense ge meenteraad. een feestelijke viering van de Nationale Boomfeestdag op het oog met een prijsvraag voor alle leerlingen van de basisscholen, een spelmiddag Van negen tot vier uur staan Stephan en Miljam van der Roest voor iedereen klaar om zijn of haar auto te wassen. Voor ƒ7,50 steunt men India se krottenwijkkinderen en is de auto bovendien schoon. De beide Waddinxveners zul len deze zomer naar de stad Bangalore in India gaan. Ze gaan dan mee met de organi satie ’World Servants’, welke organisatie in Wolvega arme mensen in ontwikkelingslan den helpt. Deze projecten zijn verspreid over twaalf landen. De deel nemers hieraan bouwen scho len, kerken en klinieken of tionsstraat verlenen omdat van het logeerhuis geen extra parkeeroverlast en verkeers drukte wordt verwacht. Met de omwonenden is vorige maand overleg gevoerd over het verblijf in Waddinxveen van in zichzelf gekeerde, maar thuis wonende kinde ren, die alleen in het week einde zullen worden opgevan gen. In de vorig jaar leegge- een combinatie hiervan. Dit jaar verleent World Ser vants met zo’n 700 deelne mers daadwerkelijke hulp in arme landen. In de sloppen wijken van Bangalore zullen Stephan en Mirjam van der Roest de bouw van een school voor beroepsopleidingen vol tooien. Op deze school worden kinde ren opgevangen en wordt on derwijs gegeven. De ouders van deze kinderen zijn zo arm, dat ze geen schoolgeld kunnen betalen. Kinderen moeten vaak al werken vanaf hun vierde of vijfde jaar om geld te verdienen. De kosten van het project worden door de deelnemers zelf betaald. Door middel van verschillende acties proberen Stephan en Mirjam van der Roest een bedrag van onge veer ƒ6.000,- bij elkaar te brengen. Van dit bedrag betalen zij de reis- en verblijfkosten. Ook de benodigde bouwmateria len worden hiervan gekocht. Door de projecten van World Servants krijgen duizenden levens in landen over de hele wereld weer toekomst. WADDINXVEEN Dinsdag 17 februari heeft de politie een 36- jarige man Waddinxve- ner aangehouden op verdenking van woning inbraken. WADDINXVEEN - Onder het motto ’Een boom voor het Van Dorst leven’ is het woensdag 25 maart weer Nationale Boom feestdag 1998. Voor de Waddinxveense scholieren, die worden gezien als een afwij- op die dag bomen zullen gaan planten, staat er ook een prijsvraag en een spelmiddag op het programma. Deelnemers aan de modeshow van Stoere Maatjes in het WADDINXVEEN - ‘De uitslag van de gemeenteraads verkiezingen betekent voor de Partij van de Arbeid (PvdA) een enorme opsteker. De fractie is gegroeid van drie naar vijf zetels*. WADDINXVEEN - Zaterdag 14 maart houden Stephan en Mirjam van der Roest een autowasactie op het ter rein bij het hervormd wijkgebouw De Hoeksteen (Es- doornlaan). De opbrengst van de actie is bestemd voor krottenwijkkinderen in India. WADDINXVEEN - Het Gast ouderbureau Waddinxveen en omstreken staat volgende week woensdag 18 maart tus sen twee uur en half negen met een informatiestand in de Openbare Bibliotheek maar we hebben ook belang rijke besluiten gesteund. We slaan onszelf niet op de de Openbare borst, maar we gaan wel met (Van Mecklenburg Schwerin- vertrouwen en ambitie de college-onderhandelingen in', aldus de PvdA-onder- handelaar, die dit karwei sa men met drs. Maijan St offers klaart. ‘De combinatie WD, PCW en PvdA heeft 16 van de 21 zetels. Een dergelijk college kan dus op zeer brede steun derhalve ton nodig zal zijn voor pleinophoging, toestel len, materiaal en arbeidskos ten. Met zelfwerkzaamheid kun nen ouders en andere vrijwil ligers 50.000 gulden op dit to tale bedrag besparen. Inmid dels hebben ouders en kinderen al 15 mille voor de nieuwe schoolhof binnen. Via sponsoring moet de komende tijd eenzelfde bedrag opge haald worden. WADDINXVEEN - Zoals bericht is de Waddinxveense toneelvereniging ’Toi-Toi’ druk bezig met de repetities voor de opvoering op drie achtereenvolgende dagen in april van de komedie ’Jaloezieën’ van Haye van der He ijden. autistische kinderen van 3 tot 12 jaar worden gevestigd. De gemeente Waddinxveen zal daarvoor vrijstelling van de gebruiksvoorschriften in het bestemmingsplan Sta- ‘We zijn zichtbaar "geweest GOStOUderbureOU en heel actief. Onze manier wwwv. van politiek bedrijven in de bibHotllëêk Bij een woninginbraak die dag was de man her kend door getuigen. Vervolgens kon hij kort daarop worden aange houden, terwijl hij een aantal goederen uit de woning nog bij zich had. De Waddinxvener, een bekende van de politie, heeft bekend deze in braak te hebben ge pleegd. In de volgens Toi-Toi heerlij ke komedie wordt met goed bekkende teksten op kostelij ke wijze het privé-acteursle- ven op de hak genomen en ook recensenten zijn niet vei lig- Onder de inspirerende lei ding van Paul Segaar en ge assisteerd door Esther Roest, zijn Mieke Bruining, Kitty Scheur, Bert Klijn en Henk Keu) en zich tot in het klein- WADDINXVEEN - Akasha, het centrum voor reiki, medi tatie, energie-transformatie en intuïtieve ontwikkeling van de Waddinxveense Ank Mets (tel. 0182-612720) houdt reiki-workshops op 15- 17 maart en op 11-12 april. Een reiki-workshop bestaat uit vier dagdelen, De deelne mers leren met behulp van deze healingmethode bij li chamelijke en geestelijke pro blemen, ondersteunende en genezende hulp te bieden. Reiki-inloopavonden worden maandelijks gehouden. Deze zijn bij uitstek geschikt om met reiki kennis te maken, maar natuutlijk ook voor mensen die reeds bekend zijn met reiki. Hij behoort tot een groep waarvan begin dit jaar al vijf mensen zijn aangehouden op ver denking van woningin braken en insluipingen. Van die vijf zaten er nog drie in bewaring. Naar aanleiding van sporen stelt de politie verder onderzoek in naar 30 tot 50 woninginbraken in Waddinxveen en Bos koop. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) hield samen met gemeente Waddinxveen heeft de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen maandagmid dag 9 maart in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) de eerste informatie bijeenkomst voor senioren en in het Warnaarplantsoen (na de prijsuitreiking) en een plantactiviteit voor alle leer lingen uit groep 8. De prijsvraag omvat voor leerlingen van groep 1 en 2 het plakken van een boom (voor het leven) op een (ge kleurd) vel papier. De Nationale Boomfeestdag 1997 werd gevierd in aanwe zigheid van burgemeester Fedde Jonkman, die toen de prij zen uitreikte. r zijn natuurlijk meer combi- WADDHTX’v'LLN - VGJJag o naties mogelijk', filosofeert maart was er een aanrijding Aad van Holsteijn. op de Henegouwerweg ter hoogte van de hefbrug over de Gouwe. Een personenauto, bestuurd door een 46-jarige vrouw uit Alphen aan den Rijn, wilde stoppen voor het oranje verkeerslicht. Een achterop komende Het huidige college van Bur- vrachtwagencombinatie, be stuurd door een 26-jarige man uit Ommen, kon niet meer op tijd stoppen, waar door een aanrijding volgde. De vrouw is met nekklachten overgebracht naar het Goud se Groene Hart Ziekenhuis. WADDINXVEEN - Stoere Maatjes, de kinderkleding- zaak in het winkelcentrum Groensvoorde, vierde afgelo- Op deze gratis toegankelijke pen week haar derde lus trum. Er was elke dag feest. Dins dagavond was er een extra koopavond georganiseerd. Voorts waren er volop aanbie dingen. Daarnaast konden kinderen een bloemensteel ophalen bij de Stoere Maat jes, die zij zelf konden omto veren tot een schitterende veijaardagsbloem- Zaterdag 7 maart, na een dag met acties en was er om vijf uur de prijsuit reiking. Omdat er zoveel werk besteed was aan alle bloemen is besloten iedereen in de prijzen te laten vallen. Alle activiteiten op de laatste woensdag van maart staan in het teken van het thema ’Een boom voor het leven', waar mee wordt verwezen naar de generaties overlevende kas tanjes op het plein, eiken in het bos en beuken in het park. De werkgroep Natuur- en Mi- lieu-Educatie (NME) van de WADDINXVEEN - In het woonhuis Jan Dorrekenska- de-Oost 68 zal door de Stich ting Regionaal Centrum alleenstaanden over de moge lijkheden voor belastingaf trek. In het AF-centrum was daar voor een deskundige op het gebied van belastingen aan wezig. De informatie was geheel af gestemd op mensen in de leef- Leerlingen van groep 3, 4 en tijdsgroep van 50 jaar en ou- 5 doen hetzelfde met lapjes der. stof op een stuk (gekleurd) Voor persoonlijke vragen kan karton, terwijl leerlingen van groep .6, 7 en 8 aan de slag gaan met niet-vergankelijk materiaal. Een deskundige jury zal de prijswinnaars aanwijzen. Een speciale gast zal de prij- verkoopexpositie biedt het or ganiserende ’Ganot Art’ de bezoekers een grote keuze uit landschappen, stillevens, zeegezichten en moderne stij len zoals abstracten en surre alistische doeken. Naderhand worden de ver kochte schilderijen gespan nen, ingelijst en afgeleverd. De schilderijen zijn al voor zien van een lijst, maar men kan er altijd een andere lijst modeshows, bij uitkiezen. Ook voor het in lijsten van schilderen kan men er terecht. ste detail aan het voorberei den op de komende voorstel lingen. Die zullen worden gehouden op vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 april in het ’zolder- theater’ van de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg). Kaarten a ƒ10,- zijn nu al te bestellen bij Corrie de Knik ker, tel. 0182-617634. Jonge ren onder de 15 betalen slechts ƒ7,50. Dat zegt lijsttrekker, fractie voorzitter en wethouder- skandidaat drs. Aad van Holsteijn in reactie op de verrassende verkiezingsuit slag van een week geleden. De Waddinxveense sociaal democraten behaalden 21,6 van het aantal stemmen, een stijging met meer dan 50 ten opzichte van 1994. ‘De PvdA hoopte op winst, maar toen de uitslag in het gemeentehuis bekend werd was er toch grote opluchting en blijdschap', kijkt Aad van Holsteijn terug. Op de voorpagina van het Weekblad voor Waddinx veen van vorige week woens dag had de PvdA de kiezers al in een eigen advertentie bedankt voor hun stem. ‘Ook op 6 mei telt bij ons uw stem', werd er in de tekst veelbetekenend aan toege voegd. Bij de PvdA is raadskandi- daat Teus Twigt ten koste (Foto: Werkgroep NME). van Bert Simonis met voor keurstemmen gekozen in de gemeenteraad. Hij stond op de negende plaats. De sociaal-democraat is 42 jaar oud en woont met vrouw en twee kinderen in de Piet Heinstraat. Het aantal voor keurstemmen was voor ie dereen een verasssing. Aad van Holsteijn: ‘De ver kiezingsuitslag moet niet hun inzet in de campagne. WADDINXVEEN - De werkgroep Waddinx veen van de Dierenbe scherming haakt in op de landelijke actie om poezen en katers tegen verlaagd tarief te laten steriliseren en te castre ren, zodat er daadwer kelijk iets kan worden gedaan aan het katten overschot. Nederland telt 2,3 mil joen katten met een ei genaar. Daarnaast loopt er een enorm aantal ver wilderde katten rond. Elk jaar krijgen de die renasiels zo’n 45.000 katten aangeboden. De Dierenbescherming helpt graag mee voor de ze dieren een nieuw te huis te vinden, maar het worden er steeds meer en de asiels raken over vol. Beter is natuurlijk dat het aantal geboortes vermindert. Daarom houdt de werk groep Waddinxveen van de Dierenbescherming deze maand een actie om poezen en katers voordelig te laten sterili seren en te castreren. Dit kan al op de leeftijd van 7 tot 9 maanden. De Dierenbescherming draagt ƒ20,- bij in de kosten. Ook de dieren artsen hanteren hier voor een aangepaste prijs. In folders wordt nadere informatie gege- ven. Wie voor zijn huisdier een afspraak bij de die renartsen Oldenban- dringh en (tel. 0182-613112) of bij De Vos en De Vos-Kroe- ze (tel. 0182-610462) maakt aanspraak op een S: verlaagd tarief. zing van Bert Simonis, de nummer 5 van de lijst. Bert Simonis is vier jaar lang afgelopen vier jaar is bij de duo-raadslid en is al jaren- kiezer overgekomen. We ken moeten woensdag 18 lang penningmeester'. hebben het college kritisch maart tussen 14.00 en 15.00 ‘Hij kan bogen op deskundig- gevolgd'. worden ingeleverd in het die- heid, vertrouwen en waarde renparkje van het Warnaar- ring zowel binnen als buiten kritiek gehad op het beleid, plantsoen. Op de spelmiddag in het War naarplantsoen wordt een spannende route uitgezet kiesbare) plaats', met verrassende opdrachten. Voor ieder kind dat heeft meegedaan aan deze spel middag staat na afloop een beker frisdrank klaar en ligt genavond in de raadzaal en er een klein aandenken te wachten. De gereformeerde basisschool 'De Leilinde' (Lindegaarde) wil het verwaarloosde schoolplein veranderen in- schoolhof met speel-, leer- en werkmogelijkheder. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinx veens Welzijnswerk (SWW) begint dinsdag 7 april de cursus ’Schminktechnieken voor gevorderden’. Deze vervolgcursus, die zes lessen van ander half uur omvat en door mevrouw S. Kennedy wordt gegeven in het centrum voor kunstzin nige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat), bestaat evenals de basiscursus uit theorie en praktijk. Om optimaal te kunnen oefenen is het de bedoe ling dat de deelnemers voor de praktijklessen een model meenemen. De cursus kost f 50,-, in clusief cursusmateriaal. Voor mensen die als vrijwilliger actief zijn op Waddinxveense scho len, buurtcentra of ver enigingen zijn er geen kosten verbonden aan het volgen van de cur sus. De cursusdata zijn 7,14 en 21 april en 12, 19 en 26 mei van 19.30-21.00 uur. Voor meer infor- matuie kan men bellen met de SWW, telefoon 0182-631932. komen woning en bedrijfs ruimte, waarin tot 1993 een garagebedrijf gevestigd is ge weest, verblijven dan in to taal zes kinderen en twee ge kwalificeerde beroepskrach ten. Het terrein zal met een schutting worden beveiligd. Andere (ver)bouwactiviteiten zijn niet voorzien. Het project wordt gesteund door de pro vincie Zuid-Holland. Een repetitiefoto van de Waddinxveense toneelvereniging 'Toi-Toi', dat in april de komedie 'Jaloezieën' van Haye van der Heijden gaat opvoeren. (Foto: Evert Hardendood). laan). De organisatie is op zoek naar gastouders die enkele dagen per week op kinderen willen passen. In de biblio theek kan men informatie krijgen over gastouderop- vang. Ook worden er deelnamefor- mulieren uitgedeeld voor de in de raad rekenen. Maar er tekenwedstrijd die speciaal voor kinderen wordt gehou den. De mooiste prentbrief kaart wordt ook echt gedrukt. Verder kan iedereen zijn ei gen button maken. Voor meer informatie is het Gastouderbureau Waddinx veen te bereiken op maandag tot en met donderdag tussen 8.30 en 17.00 uur, op vrijdag tussen 8.30 en 12.30 uur (te lefoon 0182-619591). later voor TV West zijn visie op de groei van de sociaal democraten in Waddinx veen. Volgens hem is de meest voor de hand liggende optie het vormen van een nieuwe college van B. en W. be staande uit WD, PCW en PvdA. ‘Dit zijn de drie grootste par tijen. Zij hebben ook alle drie gewonnen. Voorwaarde is dat er een goed programma tot stand komt', lichtte hij vor de tv-camera tie. ‘Bij TV West bestond enige verbazing over een combina- tl© Van de PCW bestaande uit vier christelijke partijen, Het woonhuis Jan Dorrekenskade-0ost 68 zal worden ingericht als weekeinde-logeerhuis met de PvdA. De hoofdredac- - teur van de Leidsche Cou rant gaf in zijn commentaar aan, dat dit een van de leuke dingen in de plaatselijke po litiek is'. ‘Er komen namelijk plaatse lijk verbindingen tot stand die landelijk niet altijd mo gelijk zijn. In dat verband wees hij op de vorming van ting Regionaal een ’paars’ collége in Leiden, Jeugdhulpverlening Midden lang voordat hierover lande- Holland een logeerhuis voor lijk gesproken werd'. In het centrum voor kunst zinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) bedankte drs. Aad van Holsteijn woens dagavond laat de PvdA-le- den en sympathisanten voor WADDINXVEEN - Het sterk verwaarloosde schoolplein van de gereformeerde basisschool ’De Leilinde’ (Linde- WADDINXVEEN - Zaterdag gaarde) moet worden opgeknapt. Daarvoor is de school 14 maart van 10.00 tot 17.00 - zoals vorige week bericht - de sponsoractie ’Schoolhof uur is er in Het Nieuwe Tref- ’n sprong vooruit’ gestart, punt (Stationsstraat) een keur aan olieverfschilderijen te zien en te koop. KI (Foto: Sjaak Noteboom). WW..VWW.W. (Foto. St oor o Maa t |es). (Foto: $jaa-< Noteboom). iL

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 19