gaat 'laimsmp* lag verrekenen DKOPER! Waddinxveen gaat 'Zalmsnip met OZB-aans SWW-cursus over sociale hygiëne HOUTEN expo ‘Euretco’/meidoomkade 24 10.00-17.00 entree 7,50/65+ 5,- organisatie: Max L. Wolters Afscheid van Jan Hielema Ds. Frans Bos zit niet in de raad AU1JD KLEURENFOTO’S Waddinxveen wordt zwaar grijs dorp Eerste paal nieuw pand op Greenparc Tellen of plakken bij WD in Waddinxveen Kinderplaybackshow bij 'De Overkant' Van Noort BV is een 'familiesucces' budget! PRINT M. Bingo-avond Klaverjassen Drama in kinderwerk Dialezing over Picasso Dartavond in Het Zuidhonk b.v. Kleurenfilm 12 opnamen incl. ontwikkelen afdrukken PAGINA 17 WOENSDAG 18 MAART 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN heel duidelijk: allochtonen, ou- Zaterdag 14 maart kwam ik te- mercieel vrijgeven van sport kantines en andere ruimtes. zijn, is een maatschap be staande uit Van der Vlugt (K. Edelman BV) en Lemkes Ex port BV. Ook Bloemenveiling Holland participeert in deze maatschap. De beide handelsbedrijven zijn op dit moment nog in het gevestigd, maar geven de voorkeur aan een eigen vestiging op Green- parc Bleiswijk. echti van Van Noort BV werd in 1931 opgericht en bestaat dus 67 en speeltuinverenigingen een aantal vrijwilligers hebben die een dergelijke verklaring hebben. De cursus wordt gehouden in het centrum voor kunstzinni ge vorming ’Kreater’ (Kerk straat) op donderdag 28 april, 12,19 en 26 mei en 2 juni van 19.30-22.30 uur. Het lande lijk examen wordt afgenomen op donderdag 18 juni. Dankzij een financiële bijdra ge van de gemeente bedraagt het cursusgeld voor vrijwilli gers van buurt- en speeltuin verenigingen f 80,- (inclusief lesmateriaal). De kosten voor het examen bedragen f 119,-. echt wel inzetten. Geef ons maar een kale ruimte bij veel inwoners van Wad dinxveen belangstellend wordt gevolgd. WADDINXVEEN - Vrij dagavond 20 maart om acht uur wordt er in buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan) weer een bingo-avond gehou den. Er zijn mooie prij zen te winnen. DS. FRANS BOS Hoefblad 15 Waddinxveen WADDINXVEEN - In verband met de gewijzigde Drank en Horeca wet houdt de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) de cursus ’Sociale Hygiëne’ voor vrij- ca. 110 poppenmaaksters 4e POPPENFEEST incl. Berenafdeling zondag 22 maart De jeugd is kennelijk al verdor ven, dus laat maar zitten! Goed hoor al die acties tegen criminaliteit en drugs. Maar is het niet veel effectiever om de bron ervan te bestrijden? De verveling bijvoorbeeld. We krijgen hangplekken, wij zijn jong en sterk en tegen re gen en kou bestand. Het echte uitgaan is er niet bij. Daarom willen we zelf feesten organise ren. Het probleem is alleen de ruimte. Gelukkig is één van de pro- missie welzijn, educatie en re creatie en er zou een stukje ko men in het Weekblad voor Waddinxveen, zodat jongeren daar op konden reageren. Maar wij hebben daar nog niks van gemerkt en het is al een jaar geleden. In niet één van de taald. De ’Zalmsnip’ wordt uitgekeerd aan alle huishou dens die aantoonbare ge meentelijke belastingen beta len. Direct of indirect via huur- of woonlasten. Oude ren die in woonzorgcentra en studenten die op kamers wo- drijf, de activiteiten en moge lijkheden van dit moment en de kwaliteitsborging waar van binnen het familiebedrijf sprake is. dagavond vanaf 21.00 uur een inloop. Op deze avond kan worden gedart, gekaart of gewoon een praatje worden gemaakt aan de bar. Ook voor de kinderen is er een aantal vaste activiteiten. Iedere week is er op maan dagmorgen de kindercrèche. Op woensdag is er de middag en avondclub voor kinderen in de basisschoolleeftijd. Dit seizoen is er bovendien een technische club gestart. Deze wordt één keer in de 14 dagen op donderdagavond van 19.00-20.15 uur gehou den. Voor sommige activiteiten wordt een kleine deelnemers bijdrage gevraagd. Belang stellenden zijn van harte wel kom. Ook een bezoekje aan de speeltuin is de moeite waard. De speeltuin is goed onder houden en er zijn weer nieu we speeltuintoestellen ge plaatst. CHARLOTTE (18) EN NAOMI (18) ZEVENHUIZEN - Zaterdag middag 21 maart vanaf half twee houdt de klaveij as ver eniging Hotel Vos aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen een klaveij astoernooi over drie rondes. Meedoen kost f 5,- per persoon. De opbrengst komt geheel ten goede van de ouderenbond ANBO in Zevenhuizen. Ook is er een verloting met mooie prijzen die door de winkeliers beschikbaar gesteld zijn. Deze aanslagen gaan eind de ze maand de deur uit. Daarop wordt melding gemaakt van de verrekening van ƒ100,-. Ook in geval van kwijtschel ding, verhuizing na 1 januari 1998 of lager aanslagbedrag wordt volledig ƒ100,- uitbe- grote truckerswerk. Ben van Noort was een echte strever. Zijn werk staat op de eerste plaats, maar als hij op skivakantie is wil hij ook nummer één worden. ‘Als je diep in zijn hart kijkt, dan is hij nog lang niet uitge blust en zal hij in staat zijn om een 80-jarig dienstver band vol te maken‘, weet drs. Hans Brink van de Rotter damse Kamer van Koophan del. dat is dan het probleem van die gemeenteraad. Wij hebben ook wel goed dat het stemmen al eens een brief gestuurd naar door jongeren gestimuleerd de secretaris van de raadscom- wordt. Dus dachten wij: we kunnen wel door gaan zeuren over wat allemaal fout is in Waddinx veen, maar als we niet gaan stemmen kunnen wij er ook niks óver zeggen. Dus wij gaan stemmen. Heel fijn, maar waarop? Wij verkiezingsprogramma’s staat hebben het idee dat alleen de ouderen en kinderen tellen in Waddinxveen. In de verkie- BLEISWIJK/WADDINXVEEN Onder toeziend oog van een groot aantal genodigden, onder wie wethouder D. van Vliet van Bleiswijk, is de eerste paal geslagen voor 4?et nieuwe bedrijfspand van Edelman en Lemkes op Greenparc Bleiswijk. Het complex gaat maar liefst 18.000 vierkante meter om vatten. Greenparc Bleiswijk omvat 30 hectare. Hiervan is 22 hectare bestemd voor han delsbedrijven in de sierteelt. Opdrachtgevers van het nieu we handelscomplex, dat me dio oktober dit jaar gereed zal veilinggebouw In het verleden was het vol doende als de beheerder van de bar of kantine in het bezit was van het diploma ’cafébe drijf. Volgens de nieuwe wet dient er gedurende de gehele openingstijd van het clubge- van de activiteit, tenminste één persoon daadwerkelijk aanwezig te zijn, die in het bezit is van de ’Verklaring Sociale Hygiëne’. Indien er niet wordt voldaan aan deze eis, kan de gemeen te besluiten het centrum te sluiten. Daarom is het van Bovendien kijkt Jan Hielema belang dat alle buurtcentra terug op een actief leven in de gemeentepolitiek, binnen de ARP en het CDA, in de Gere formeerde Kerk, bij de jeu de boulesvereniging Waddinx veen, in het Gereformeerd Kerkkoor ’Dient den Heer’ en bij de voetbalvereniging Be Fair. WADDINXVEEN - Van Noort BV (transporten, verhui zingen, op- en overslag) heeft zaterdagmiddag de nieu we en uitgebreide bedrijfsvestiging op het bedrijven park Coenecoop officieel in gebruik genomen. Dat ge beurde door notaris mr. J.A.M. Koek. Leuk al die moeite om jonge ren te laten stemmen. Het is alle partijen in de gemeente raad, die niet eens weten of willen weten dat er nog zoiets bestaat als het fenomeen Frans Bos van D66 achter de bedankstrook verdwenen. Dat is niet aardig (het verdwijnen bedoel ik), want Frans en zijn club hebben al moeite om zichtbaar te zijn! Maar wat natuurlijk echt niet kan is dat op het PvdA-affiche ‘iedereen telt' weg is. Als dat de hoop is, is die ijdel. Dus VVD, bij het plakken moet je wel op je tellen passen! LEZERS SCHRIJVEN Beatrixlaan naar de Lima- weg. De broers Hubert en Ben van Noort ontvingen uit grammapunten het niet com- handen van drs. J.C. Brink van de Kamer van Koophan del te Rotterdam elk een gou- De jeugd van vandaag wil zich den legpenning (verfraaid met de Romeinse god van de handel Mercurius) met bijbe- in the middle of nowhere, daar kunnen we echt wat mee. De gemeenteraad kan wel lekker Wij zijn zwaar teleurgesteld in wachten totdat alle jongeren Waddinxveen zijn uitgevlucht, zodat er alleen maar ouderen en kinderen overblijven, maar dat is alleen het verschuiven jeugd, van het probleem. Over ongeveer tien jaar zijn de kinderen ook jongeren, doch WADDINXVEEN - Donder dagavond 19 maart is er in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een dart avond. Van 19.00 tot 20.00 uur komt de jeugd aan bod. Daarna spelen de volwasse nen tot 22.30 uur. De kosten bedragen f 2,50 per persoon. In Het Zuidhonk is er vrijdag avond 20 maart om acht uur vrij-klaveijassen (géén com petitie). De deelnameprijs be draagt f 2,50 per persoon. Zondagmiddag 22 maart van tweed tot vier uur wordt in Het Zuidhonk een soos ge houden voor verstandelijk ge handicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. Een nieuwe activiteit die door de Stichting Wijkwerk De Zuidplas wordt georgani seerd is de jeugdbingo-avond op zaterdag 21 maart van half acht tot half tien voor de jeugd van 10 tot en met 15 jaar. Er worden vijf rondes gespeeld van f 1,- per kaartje. Verder is er een superronde waarvoor het kaartje f 2,- per stuk kost. (Raadhuisplein) afscheid als lid van het college Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen. Politieke partijen willen na de zich kon voorbereiden op het verkiezingen de kiezers bedan ken. Dat heeft de Partij van de Arbeid gedaan in een adver tentie in het Weekblad voor Waddinxveen. ‘Bedankt voor uw steun op 4 maart. Ook op 6 mei telt bij ons uw stern', luid de de advertentietekst. Want ‘iedereen telt' bij de Pv dA. De WD-stemmers worden bedankt op een lange strook op de verkiezingsborden. Prima, heel correct. Ook van mijn kant nog proficiat met zoveel stemmers. Maar nu is op het plakbord in mijn buurt het hoofd van alle goeds toe in de komende tijd en in zijn politieke carriè re, maar zo ver heb ik het nooit gebracht. Predikant te zijn van de Goud se verzorgingstehuizen De Riethoek en Bloemendaal en van de verpleegafdeling van Souburgh in Waddinxveen is voor mij een uitdaging waar aan ik mijn handen vol heb! WADDINXVEEN - Dinsdag avond 24 maart om acht uur houdt de Waddinxveense Kunst Kring een dialezing over Pablo Picasso (1881- 1973) in de hervormde Imma- nuëlkerk (Prinses Beaxtrix- laan). Kunsthistorica Sandra Spij kerman zal de bezoekers na der informeren over het werk, leven en vrouwen van de Spaanse schilder, graficus, tekenaar, keramist, beeld houwer en veelzijdig kunste naar Pablo Picasso. Zijn vernieuwd oeuvre heeft grote invloed gehad op de ont wikkeling van de moderne kunst. Picasso’s werk is sa mengebracht in de blauwe, de rose en de. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense college van Bur gemeester en Wethouders heeft besloten de ’Zalmsnip’ te verrekenen met de aanslag onroerende zaakbelas ting 1998 (OZB) van gebruikers. FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SSW) start in april de cursus ’Drama bij kinderactiviteiten’. De ze cursus is in de eerste plaats bedoeld voor vrij willigers van scholen en buurt- en speeltuinvereni gingen in Waddinxveen. Tijdens de cursus komt aan de orde hoe op een cre atieve manier activiteiten kunnen worden georgani seerd en begeleid. Verder wordt er aandacht besteed aan het maken van attri buten, waarbij wordt ge leerd hoe deze attributen in verschillende thema’s kunnen worden herge bruikt. De cursisten kun nen de gemaakte attribu ten na afloop van de cur sus meenemen ter ondersteuning van hun ei gen activiteiten in de school of het buurtcen trum. De cursus wordt ge houden op 1, 8, 15 en 22 april en 6 mei, van 9.30- 11,00 uur in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat). Do cente is Astrid de Weerd. Vrijwilligers op een school, in eeïi buurthuis of speel tuinvereniging krijgen de ze cursus gratis aangebo den ter ondersteuning van de eigen werkzaamheden. Voor andere belangstellen den bedraagt de deelne mersbijdrage voor deze cursus f 50,-. lid van D66. Nu ben ik natuur lijk - net als iedereen - zeer in genomen met dit soort brieven. Eén ding moet ik echter zeg gen: dit is voor mij te veel eer. Ik wens mijn naamgenoot rig jaar in de VUT, doch hij is Frans G. Bos (Papaverveld 15) Notaris mr. J.A.M. Kock, die de openingshandeling ver richtte, noemde Van Noort BV van een familiesucces. Bij het bedrijf staat inmiddels de derde generatie klaar om het werk over te nemen. ’Je krijgt er waar voor je geld’, zei hij uit ervaring sprekend, want bijna een jaar geleden verhuisde Van Noort BV het notariskantoor met 40 ton papier van de Prinses geven het startsein het nieuwe bedrijfs- KLEURENFOTO’S AL VANAF 19 ct| De drie winnaars van de tractorrace voor het slaan van de eerste paal voor pand van Edelman en Lemkes op Greenparc Bleiswijk. De christen-democraat is dan bijna vijf jaar wethouder en ruim zestien jaar gemeente raadslid geweest. Jan Hielema, geboren in 1941 in het Groningse Buitenpost, besloot zich niet meer kandi daat te stellen voor een ver kiesbare plaats op de CDA- kandidatenlijst voor de begin deze maand gehouden ge meenteraadsverkiezingen. Hij vond dat hij daarvoor niet over voldoende vertrouwen meer beschikte van zijn CDA- fractie, terwijl ook zijn ge zondheid hem parten is gaan spelen. Op zijn 19e plaats veroverde hij nu slechts 20 stemmen. Jan Hielema, die in 1963 in Waddinxveen kwam wonen, zorgde met zijn duidelijke stellingname voor de komst van het nieuwe winkelcen trum ’de Passage’ op de huidi ge locatie, in plaats van een centrum op de Be Fair-loca- tie, voor veel onbegrip en te genstand. Niettemin is het hem gelukt bouw, ongeacht de aard dit project zodanig langs alle moeilijke klippen heen te verantwoordelijke loodsen dat dit voorjaar wel licht de eerste paal geslagen kan worden, zodat het win- kelcomplex in het vooijaar van 2000 geopend zou kun nen worden. in één punt iets duidelijks over de jeugd. Alleen het tegengaan van een zingsprogramma’s staat echt coffeshop. Nou geef ons dan - wat anders! Maar dat wordt Op de foto deyorig jaar vervroegd uitgetreden Hubert van Noort en Ben van Noort met hun deren en kinderen. niet geopperd. Het enige dat erin staat zijn verboden. En dan vindt iedereen het nog gek dat de jeugd niet stemt? Als we mazzel hebben kunnen we naar een uitgaansgelegen heid als we zestig zijn. Wad dinxveen wordt dus echt steeds saaier (wat door het CDA wordt toegegeven, maar waar niets tegen wordt ge daan). Het CDA is niet de enige partij die niets voor de jeugd doet. Wij denken dat iedere partij wel één van zijn verkiezings- punten in dit artikel voorbij heeft zien vliegen. Waddinxveen ga zo door: dan hebben jullie over een paar jaar een zwaar grijze gemeen te. En is de jeugd wel mooi weg. En dan zijn alle proble men toch opgelost! WADDINXVEEN - CDA-wethouder Jan Hielema neemt dinsdagmiddag 7 april om drie uur in een bijzondere bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis willigers van buurtcentra en speeltuinverenigingen, van nen vallen eveneens binnen die doelgroep. In Waddinxveen gaat het om ongeveer 9.800 huishoudens die in aanmerking komen. Niet binnen de doelgroep val len bewoners van het asiel zoekerscentrum en bewoners van gezinsvervangende te huizen. Woonlasten van deze groepen worden extern gefi nancierd. Verrekening via de onroeren de zaakbelasting heeft vol gens de gemeente de meeste voordelen. De grootste doel groep wordt op die manier rechtstreeks bereikt. Peildatum is 1 januari 1998 (zoals bij alle gemeenten) zo dat bij verhuizing geen dub bele uitbetaling plaatsvindt, maar ook géén uitbetaling wordt voorkomen. Uitbetaling via de aanslag geschiedt volledig automa tisch. Op de aanslag staat het bedrag van ƒ100,- gespecifi ceerd. Uitbetalingen die niet via de OZB-aanslag lopen, moeten handmatig worden uitge voerd. Hierin neemt de ge meente het initiatief. Via de gemeentelijke admini stratie (GBA) worden oude ren geselecteerd die in woon zorgcentra wonen en de ove rige inwoners die via kamerverhuur op hetzelfde adres staan ingeschreven. Deze groepen ontvangen van de gemeente een brief. Het uitbetalen van ƒ100,- heeft geen consequenties voor De officiële ingebruikname Algemeen directeur Bert van ging met enkele hindernissen Noort gaf zijn relaties - die hij gepaard. Het geluid en het licht viel tweemaal uit en ook de tarieven van de onroeren de zaak belastingen. Het be- gepaard. Het geluid en het ’debiteuren’ noemde - een in- drag wordt volledig via de al- licht viel tweemaal uit en ook druk van de historie van het gemene uitkering van het rijk de openingshandeling gaf door zijn vader gestichte be- gecompenseerd. minder spektakel dan was De wetgever heeft bepaald beoogd, dat gemeenten in elk geval voor 1998 en 1999 verplicht zijn deze locale lastenverlich- jaar. Had men toen 2 vracht- ting uit te voeren. auto’s en 2 chauffeurs, nu zijn er 55 vrachtwagens en opleggers en 72 medewer kers. Het Waddinxveense bedrijf is niet alleen op Coenecoop ge vestigd (na eerst aan het Noordeinde en de Tuinbonw- weg activiteiten ontplooid te hebben), maar beschikt ook over vestigingen in Gouda, Woerden, Nieuwerkerk aan den IJssel en het Belgische Vilvoorde. de kubistische perio- Vertrekkend CDA-wethouder Jan Hielema. DIRK LONT voorzitter van de PvdA-Waddinxveen Poolster 13 Waddinxveen WADDINXVEEN - Komende zaterdagavond 21 maart om acht uur houdt de speeltuinvereniging De Overkant (Kromme Esse) weer de jaarlijkse kinderplayback show. De kinderen die zich hiervoor hebben opgegeven zijn al druk aan het oefenen. horende oorkonde. Hubert en Ben van Noort hebben de legpenningen ont vangen ter gelegenheid van hun 41-jarig dienstverband bij het bekende transport- en verhuisbedrijf. Met de legpenningen drukt de Kamer haar waardering uit voor de wijze waarop bei de Waddinxveners zich heb ben ingezet voor het' bedrijf en zo de ontwikkeling van de regionale economie mede hebben bevorderd. Hubert van Noort is de oud ste zoon van de oprichter A. van Noort. Van zijn 16e tot zijn 18e jaar heeft hij praktijk rug uit Roemenië, een land dat opgedaan als monteur bij ga rage Van Zee venhoven te Gouda. Op 18-jarige leeftijd is hij als Bij de post vond ik een aantal chauffeur gestart en heeft hij gelukwensen vanwege mijn op allerlei soorten wagens ge- verkiezing tot gemeenteraads- reden. Hubert van Noort heeft in zijn loopbaan snelhe den met zijn truck gekend van niet vooruit kunnen ko men tot los van de weg gera ken. Hij is sinds 9 maart vo- nog altijd in gedachten bij ’het bedrijf. Ben van Noort is de tweede zoon van de oprichter. Toen hij 16 jaar was, schafte zijn vader een tractor aan met een bordje van 16 km, zodat hij zich vast kon uitleven en Een week later - zaterdag 28 maart - wordt de laatste acti viteit van het winterseizoen gehouden. Het wijkgebouw in de Zeeheldenbuurt zal dan zijn omgetoverd in een sneeuwlandschap voor een après-skifeest. De aanvangs tijd is 20.30 uur. Voor de volwassenen zijn er in De Overkant diverse vaste activiteiten. Iedere maandag avond is er country-dansen in het wijkgebouw. Een voor deel van dit line-dansen is dat er geen partner nodig is. Bovendien is iedereen vrij om mee te doen of alleen maar te kijken. De koffie-ochtenden, één keer in de drie weken op de don derdag, worden door vele wijkbewoners graag bezocht. Ook de klaverjasavonden trekken veel publiek. Vrijdag 20 maart is er weer een kaartavond in het wijkge bouw. Tenslotte is er iedere donder- qenotes. Rechts op de foto is nog net zichtbaar algemeen directeur Bert van Noort van Noort BV. (Foto: Sjaak Noteboom). Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Jklëiff (Foto: G.J. Vlakke). ^_OOTINSFmwf\ (Foto: Sjaak Noteboom). -wA 'v~-'

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17