WADDINXVE Vier mille voor hulp aan Poolse jongen (6) Rommelmarkt Katten-actie Wedstrijd van Kunst Kring OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° PAGINA 3 T R N E U B E R E E K M G E e. Koninginnedag UWZAKEN GEMEENTELIJKE BELASTINGEN BOUWZAKEN WOONRUIMTEVERDELING BO COLLECTEROOSTER - Op Koninginnedag (don derdag 30 april) zullen de werkstukken in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) worden geëx poseerd. Daar worden ook de prij zen - een eerste, een twee de en een derde prijs en een publieksprijs - uitge reikt. VAKANTIEROOSTER VERGADERINGEN hulp onvoldoende aanwezig. Daarom hebben in begin vorig jaar Bert Brussel en Gert Bre- teler gesprekken gevoerd met specialisten van het Rotter damse Sophia Kinderzieken huis. Deze specialisten hebben in tensief contact gehad met de (ex)behandelende specialisten uit Polen en Duitsland en zijn positief gestemd over een be handeling. De specialisten uit het Sophia Kinderziekenhuis hebben toe gezegd om Wladek gratis te be handelen tot en met de eind- operatie op 18-jarige leeftijd. Deze eindoperatie gaat inhou den: enkelgewrichten worden tot knieën gemaakt en voeten zullen geamputeerd worden, waarna een, altijd naar om standigheden, zeer acceptabel leven voor Wladek verder kan gaan. Tot en met deze eindoperatie heeft Wladek regelmatig nieu we protheses nodig. De prothe- semaker, Welzorg Orthopedie te Dordrecht, zal deze prothe sen tegen kostprijs gaan leve ren. Eén stel prothesen kost dan nog steeds ƒ4.500,- en gezien de lichaamsgroei van een kind, is er om de gemiddeld ander half jaar een nieuw stel nodig. Daarnaast hebben de leden van de serviceclubs aangebo den bij toerbeurt een rit naar Polen te maken om Wladek en zijn moeder te halen, te bren gen en onderdak te verschaffen als er een medische ingreep noodzakelijk is. Als accountant respectievelijk vermogensbeheerder kunnen de Bert Brussel en Gert Brete- ler goed rekenen en voor Wla dek is voor de eerstkomende 12 jaar circa ƒ50.000,- nodig. Hoe eerder dit geld gesecu- reerd is (en de helft van dit be drag is inmiddels gesecureerd), des te beter, want dan kan een eventueel nieuw project gestart worden. Na het opzetten van de speci fieke probleemonderkenning dient er vanzelfsprekend ook aan externe fundraising te worden gedaan. De Stichting Waddinxveen Wereld Wijd zal zich de komende jaren dan ook met locale activiteiten aan de weg timmeren (bankrekening 67.29.23.203). De mededeling dat de Stichting Bedrijvensportdag besloten heeft de Stichting Waddinx veen Wereld Wijd een schen king van ƒ4.000,- te doen, is, te gen deze achtergrond, met zeer veel genoegen en dankbaar heid ontvangen. WADDINXVEEN - De Stichting Bedrijvensport dag Waddinxveen heeft vier mille geschonken aan de Stichting Waddinxveen Wereld Wijd (WWW) voor de behandeling van de ge handicapte Poolse jongen Wladek Kaezmarek (6). De gehandicapte Poolse jongen Wladek Kaezmarek wordt ge holpen door de Stichting Waddinxveen Wereld Wijd (WWW), die daarvoor een schenking van 4.000 gulden van de Stich ting Bedrijvensportdag Waddinxveen heeft gekregen. BEZWAAR schaal speciaal bekommeren om invalide kinderen met een weinig voorkomende handicap waarvoor vaak minder kennis en zorg aanwezig is. Het eerste patiëntje waarvoor zorg genomen gaat worden, is Wladek Kaezmarek uit het Poolse Poznan. Kortgeleden kwam Bert Brussel er achter dat deze zwaar gehandicapte jongen van zes jaar te maken kreeg met stopzetting van de beperkte hulp die hij van een serviceclub uit Polen kreeg. Die hulp was nodig om Wladek naar Asschau te vervoeren waar hij onderzocht werd in een Duitse privékliniek. Van die bescheiden hulp nam ook de Rotary Club Waddinxveen nog een flink deel voor haar re kening. Op dat moment moest er een keus gemaakt worden; of Wla dek laten vallen (en dat is nou net geen keus) of (uiteraard) al le energie bundelen om een ne gatieve spiraal om te keren. De handicap van Wladek is dat hij geboren is zonder bovenbe nen en zonder knieën. Hij heeft wel onderbenen die vrij recht streeks aan zijn heupen vast zitten. Oorzaak van de handi cap is onbekend; er wordt wel eens Tsjemobyl gemompeld. In Polen zelf is specialistische TWEEDE-KAMERVERK1EZ1NGEN De Stichting Bedrijvensport dag Waddinxveen, waarin de plaatselijke service-clubs ver tegenwoordigd zijn, houdt jaar lijks in september haar grote sportieve evenement. De opbrengst van deze dag komt ten goede aan locale Waddinxveense activiteiten. In december hebben weer vier in stanties daarvan direct kun nen profiteren. De stichting heeft echter niet de gehele opbrengst uitge keerd. In de loop van een jaar kan zich namelijk een project aandienen, dat de stichting fi nancieel wil ondersteunen. Een dergelijke gelegenheid heeft zich nu voorgedaan. Eind vorig jaar werd door de Rotary- leden Bert Brussel en Gert Breteler de Stichting Waddinx veen Wereld Wijd (WWW) op gericht. Deze stichting, die verder geen juridische binding met de Rota ry Club kent, wil zich op kleine WADDINXVEEN - De wijk en speeltuinvereni ging ‘De Paddestoel* (Lijsterbesstraat) houdt zaterdag 21 maart van tien tot drie uur een rom- f melmarkt voor jong en oud. Kinderen kunnen een ta fel huren voor één gul den en volwassenen voor vijf gulden. Voor infor matie en inschrijving kan men contact opne men met Anita Noorlan- der (tel. 0182-617669) of Sya den Ouden (tel. 0182-618098). WADDINXVEEN - Tot en met zaterdag 28 maart kun nen de Waddinxveners van de Dierenbescherming voor het steriliseren of castreren van hun poes of kater een korting krijgen van ƒ20,-. Tevens hanteren de dieren artsen hiervoor een aange past tarief. Kortingsformulieren voor de ze actie zijn verkrijgbaar in de Vondelwijk (tel. 0182- 616519, Zuidplas (tel. 0182- 615433) en de St. Victorwijk (tel. 0182-618646). WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan houdt de Waddinxveense Kunst Kring onder het motto 'Het Feestbeest’ een te ken- en schilderwedstrijd voor 10-jarige scholieren. Omdat niet alle basis scholen aan deze activi teit deelnemen kunnen de in 1988 geboren 10-jari- gen ook individueel mee doen. Zij moeten hun werkstuk ken voor vrijdag 10 april hebben ingeleverd bij Corrie Korver-den Otter, De Genestetlaan 104, tel. 0182-610894. MILIEUZAKEN 7J j a WOENSDAG 18 MAART 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN a. d. a. a. Vakantieregeling schooljaar 1998/1999 a. Vakantieregeling schooljaar 1999/2000 Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak 624680 Burgemeester en wethouders delen mee dat in het kader van de gemeentelijke belastingen op 17 maart jl., de volgende besluiten zijn vastgesteld: aanwijzingsbesluit heffingsambtenaar; aanwijzingsbesluit invorderingsambtenaar; mandaatbesluit college van burgemeester en wethouders; aanstellingsbesluit onbezoldigde gemeenteambtenaren; aanwijzingsbesluit inlichtingenverplichtingen; aanwijzingsbesluit voor de verzending van aanslagbiljetten; aanwijzingsbesluit belastingdeurwaarder/betekenaar; aanwijzingsbesluit medewerkers belastingen; regeling gemeentelijke belastingen. Gemeentehuis postadres telefax de de van ‘sluiten. 624622 624767 624500 612570 Deze aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en' Milieu. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Op grond van het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken burgemeester en wethouders bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: ÉNGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGEDIENDE 1NGEN 08.30 - 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00-20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Informatie kunt u krijgen bij de heer B. Kramer van de afdeling Publiekszaken, telefoon 624706. Voor alle duidelijkheid: de regelgeving voor het in aanmerking komen van woonruimte blijft onveranderd en wordt door de gemeente vastgesteld. BESLUITVORMING GEMEENTELIJKE BELASTINGEN (3e tranche Awb) BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN WIJZIGING UITVOERING WOONRUIMTEVERDELING SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. BINN MELD 23 tot en met 28 maart 1998 Simavi De vakantieroosters voor het Waddinxveense openbaar en bijzonder basis- en voortgezet onderwijs voor de schooljaren 1998/1999 en 1999/2000 zijn vastgesteld. Per school kunnen er kleine afwijkingen voorkomen. Op 1 april 1998 neemt Woonpartners Midden-Holland de uitvoerende werkzaamheden rondom de woonruimteverdeling van de gemeente over. Deze nieuwe werkwijze is overeen gekomen tussen de gemeente, de stichting S.S.W., Woningstichting Waddinxveen en de stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting. De publicatie van de Woonkrant wordt vanaf die dag ook verzorgd door Woonpartners. OPENINGSTIJDEN 3EMEENTEHUIS Alle afdelingen elk; werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kuntu alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (gro'jvuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. COMMISSIE IV op maandag 23 maart 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Herfstvakantie: 19 tot en met 23 oktober 1998 Kerstvakantie: 21 december 1998 tot en met 1 januari 1999 Voorjaarsvakantie: 15 tot en met 19 februari 1999 Meivakantie: basisonderwijs 30 april tot en met 14 mei 1999 voortgezet onderwijs 30 april tot en met 7 mei 1999 Zomervakantie: basisonderwijs 5 juli tot en met 13 augustus 1999 voortgezet onderwijs 5 juli tot en met 20 augustus 1999 Herfstvakantie: 18 tot en met 22 oktober 1999 Kerstvakantie: 27 december 1999 tot en met 7 januari 2000 Voorjaarsvakantie: 28 februari tot en met 3 maart 2000 Paas/Meivakantie: basisonderwijs 21 april tot en met 5 mei 2000 voortgezet onderwijs 1 tot en met 5 mei 2000 Zomervakantie: basisonderwijs 10 juli tot en met 18 augustus 2000 voortgezet onderwijs 10 juli tot en met 25 augustus 2000 Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK en moet uiterlijk 7 april 1998 worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar de kiezer op de dag van de kandidaatstelling (24 maart 1998) in het kiesregister is opgenomen. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. De volmachtgever kan de volmacht naderhand niet intrekken of zelf aan de stemming deelnemen. De gemachtigde moet als kiezer zijn geregistreerd en mag maximaal twee volmacht- stemmen uitbrengen. Als het volmachtbewijs onbruikbaar wordt of kwijt raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Pr. Bernardlaan, 27 bomen in verband met nieuwbouw woon zorgcomplex Lindengaarde 51, 1 berk in de voortuin Weidezoom 86, 1 iep in de voortuin Pr. Beatrixlaan (in de hofjes), tweemaal vier berken. Op verzoek van bewoners (tijdens inspraakavond 10 maart jl.) zullen er eiken i.p.v. de berken (tot een maximum van vier per hofje) komen. Niet op dezelfde plek als nu de berken staan, maar verder van de huizen af richting trottoir; Jacob Catslaan 611 els in verband met bestratingsproblemen Van Lippe Biesterfeldlaan 4, 1 esdoorn in verband met bestratingsproblemen Brugweg 78, 5 populieren in de achtertuin Zuidplaslaan 108, het oprichten van een tuinberging Lijsterbesstraat 71, het oprichten van een tuinberging Bredeweg/Distripark A12, het oprichten van een truckservice- bedrijf bestaande uit een kantoorruimte, een magazijn, een werkplaats, een stallingruimte, drie bergingen, een wasstraat, een hekwerk, een reclamezuil en een tankstation Stemmen bij volmacht Om te stemmen bij volmacht heeft u twee mogelijkheden: U kunt tot .uiterlijk 21 april 1998 een schriftelijk verzoek richten aan de burgemeester. Voor dit verzoek moet u gebruik maken van een formulier dat op elk gemeentehuis (gratis) verkrijgbaar is. Als het verzoek wordt ingewilligd ontvangt uw gemachtigde een volmachtbewijs (tevens oproepkaart). De gemachtigde moet de volmachtstem gelijktijdig met zijn eigen stem uitbren gen. b. U kunt uw oproepkaart ook overdragen aan een gemachtigde. I U, de volmachtgever, en uw gemachtigde moeten het betreffende deel op de oproepkaart ondertekenen. Daarna kunt u de kaart aan uw gemachtigde meegeven. Beide kiezers moeten in hetzelfde kiesdistrict zijn geregistreerd; de gemachtigde kan alleen in dat stemdistrict zijn stem uitbrengen en dit moet bovendien gelijk met het uitbrengen van zijn eigen stem. Geef uw kaart pas aan een ander mee, nadat uzelf heeft ingevuld wie u machtigt tot het uitbrengen van uw stem. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. een dakkapel op het Op de agenda o.a.: Stand van zaken centrumplan Passage (o.a. ter kennisname rapport van Adviesbureau POB betreffende het vaststellen van de oppervlakten van het winkelcentrum). Bij de Tweede-Kamerverkiezingen op 6 mei a.s. is het mogelijk om bij volmacht te stemmen of te stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer. Om gebruik te kunnen maken van deze mogelijkheden moet u op de dag van de kandidaat stelling (24 maart 1998) als kiezer zijn geregistreerd. Op dezelfde datum heeft de volgende ambtelijke besluit vorming plaatsgevonden: mandaatbesluit van de heffingsambtenaar; mandaatbesluit van de invorderingsambtenaar; beleidsregels voor het aanwijzen van een belastingplicht!' in een keuzesituatie; beleidsregels voor het aanwijzen hebbende in een keuzesituatie. De besluiten met bijbehorende /tukken liggen vanaf 19 maart 1998 gedurende zes weken v/or eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruiptelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis, elke werkqbg vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (telefoonnummer 624838, mevrouw E. van Wel) en op het kandor van het hoogheemraadschap, Maasboulevard 123, Rotterdam, telefoonnummer (010) 4130694. Voor woningzoekenden betekent dit de volgende veranderingen: vanaf 1 april a.s. kunt u met vragen over de verdeling van woonruimte terecht bij Woonpartners Midden-Holland, Mercuriusweg 27, telefoon 646464 b. de woonbonnen moeten worden ingeleverd bij Woonpartners. De bonnen kunt u ook sturen naar Woonpartners, Postbus 102, 2740 AC Waddinxveen. de huisvestingsvergunningen worden namens burgemeester en wethouders afgegeven door Woonpartners. Een huis- vestingsvergunning is noodzakelijk voor woningen met een huurprijs tot f 1.085,00. Voor koopwoningen is een huis- vestingsvergunning vereist tot f 250.000,00. aanvragen voor een urgentieverklaring moeten worden ingediend bij Woonpartners. Woonpartners verzorgt de aanvraagprocedure en verleent namens burgemeester en wethouders de urgentieverklaringen. het innen van de verschuldigde leges wordt ook gedaan door Woonpartners. itig« van een WOZ-bela/g- Deze besluiten treden in werking op de achtste dag /a verschijningsdatum van dit blad en liggen ter inzage.oij publieksbalie van het gemeentehuis. U kunt tegen beta/ng v een bedrag aan leges een afschrift verkrijgen van de lyssluiti Stemmen per brief wegens beroep of werkzaamheden buiten Nederland Voor iedere Nederlandse kiezer die op de dag van de verkiezingen (6 mei 1998) wegens beroep of werkzaamheden (ook van echtgenoot, partner of ouders) in het buitenland verblijft is het mogelijk om per brief te stemmen. Het aanvraagformulier hiervoor is verkrijgbaar bij elk gemeentehuis Opgrond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet rr/ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend oe volgende aanvragen te hebben ontvangen: in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. De Wvo-vergunningen betreffen hé lozen van afvalwater op het oppervlaktewater afkomstig var/voornoemde bedrijven. Datum vergunningverlening: 25 februari 1998. Waar moet u vanaf 1 april zijn: Gemeente: - vragen over regelgeving - huursubsidie Woonpartners:- publicaties woningaanbod (woonkrant) - inname van woonbonnen - woningtoewijzing - verhuur woningen - huursubsidie - huisvestingsvergunningen voor huur- en koop woningen Tot 30 april 1998 kan bebep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak vary de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een Verzoek tot een voorlopige voorziening Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Roosje Voshoeve 20, 1 perenboom in de tuin Burg. Warnaarplantsoen, 29 bomen in verband met herinrichting Da Costaweg 1, 1 ceder in de voortuin De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantoor uren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Terinzagelegging besluiten Wet milieubeheer (Wm) en Wet verontreiniging oppervlaktewateret (Wvo) Burgemeester en wethouders en dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Schieland <£len mee dat vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlaktewateren zijn verleed aan: Aardappelgroothandel Meiderwijk V.O.F. b. Loonbedrijf I.A. van der Spek Stemmen in heel Nederland in een stembureau naar keuze Dit geldt niet voor kiezers die bij volmacht of per brief mogen stemmen. Er zijn twee mogelijkheden: a. U kunt uiterlijk 21 april 1998 een schriftelijk verzoek richten aan de burgemeester. Voor dit verzoek moet u gebruikmaken van een formulier dat op elk gemeentehuis gratis verkrijgbaar is. Als het verzoek wordt ingewilligd ontvangt u een kiezerspas. b. Tot uiterlijk 30 april a.s. kunt u ook mondeling een verzoek indienen. U moet dan persoonlijk met de ontvangen oproepkaart naar het gemeentehuis komen. De oproepkaart wordt meteen omgezet in een kiezerspas. U kunt uitsluitend met deze kiezerspas aan de stemming deelnemen. Als u de kiezerspas verliest kan geen nieuwe worden verstrekt. Zuidkade (achter nr. 56), het oprichten van een transformator- station Kuyperhoeve 53, ‘het plaatsen van achtergeveldakvlak Noordeinde 85, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning annex berging in een woning en het oprichten van een bedrijfsruimte Jan Dorrekenskade-Oost 70, het opheffen van funderings- gebreken Jan Dorrekenskade-Oost 72, het opheffen van funderings- gebreken Middelburgseweg 14b, het oprichten van een bedrijfsloods Roemer Visscherstraat 5, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Coenecoop, het oprichten van een bedrijfsverzamelgebouw Brugweg 93, het oprichten van een brug De Wm-vergunning betreffen: het oprichten en in werking hebben van een aardappelgroot handel met opslag en sorteerinricht'ng op het perceel Piasweg 18a; b. het veranderen van de inrichting in verband met uitbreiding van het loonbedrijf op het perceel Zuidelijle Dwarsweg 13bis. Datum vergunningverlening: 10 maart 1998. worden gedaan bij de voorzitter van de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad y/n State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen/s griffierecht verschuldigd. Beroep kan worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van eei/besluit; de betrokken adviseurs; degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het némen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn/angebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten /een bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij deze afdeling (telefoonnummer (0182) 624831).

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3