Nieuw college denkt aan 'sport strippenkaart' Koninginnedag 19e kindermarkt n PvdA gaat nieuw milieu beleid concreet toetsen BON VOOR OPGAVE KINDERMARKT 1998 Nieuw bedrijfspand Van Leeuwen A.S. ZONDAG 5 APRIL* Open dag van het Gastouderbureau UivAKte denkt by ZOMWerfHy ook AAM WAMefckyM 1 sa m - <^-> p »l CD-speler$ weg Fietskijkdag S Sjoeluitslogen Geslaagd Cursus tegen spanningen Kerkdienst uit Ontmoetingskerk Reiki-cursus Dievegge gepakt Inloopmiddag in ziekenhuis Geweld tegen krantenloper ifli *“±2S w W KORTINGEN TOT WEL 1 SHOWROOMMODELLEN VERKOOP! WOONSELEKTIE OP EEN GROOT GEDEELTE VAN ONZE COLLECTIE BANKEN FAUTEUILS TAFELS KASTEN Van bekende merken als: Interstar Harvink Collection Young International Touché Bree’s New World enz. enz. Niels Pereboom aan de Bonenakker. Een ruit WOENSDAG 1 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WADDINXVEEN De Lions Club Waddinxveen houdt schutter Niels Pereboom eerste geworden op de disci- dermarkt op het parkeerterrein Beukenhof. I Familiehuizen Om hen op te vangen en een 351 punten bleken schoots voldoende doende om ook deze titel bin nen te halen. Naast een paar kleinere wedstrijden is alle aandacht nu gericht op de grote evenementen: de natio nale kampioenschappen op Deze maand neemt Niels Pe reboom deel aan de Neder landse kampioenschappen 12 meter KKG te Barneveld, al waar hij zijn verleden jaar be haalde nationale titel zal ver dedigen. sproken en de relatie met de vraagouder(s), maar ook over (Ook voor- en achternaam van de andere kinderen in vullen). (Het rondje goed zwart maken). Zo spoedig mogelijk dit inschrijfformulier - uiterlijk woensdag 22 april 1998 - inleveren bij: - Apotheek D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 65, Waddinxveen. - J.J. Alberts, Jacob Catslaan 1, Waddinxveen. - J.J.L. Knijff, Brugweg 34, Waddinxveen. Aan het woord is Bep Verme- ij, langstzittend fractielid van de PvdA in de Waddinxveen- se gemeenteraad. Zij is ook name en Guatamala plus nog van dorpsgemeenschappen in India en Egypte. Goede doel NK 100 meter KKG te Ede, om meteen na de zomerva kantie deel te nemen aan de NK op de olympische disci pline 50 meter KKG liggend te Brammen. bureau Architéma. De bouw is in handen van bouwbe drijf G.J. Bakker Zn BV te Moerkapelle, terwijl de constructie gedaan wordt door het Zwijndrechtse ad viesbureau Snijders. leid met name te richten op allochtone jongeren. Onderzocht wordt verder of het haalbaar en wenselijk is de totale exploitatie van een buitensportaccommodatie over te dragen aan de sport- Naast de discipline klein ka liber geweer, die hij al veel langer schiet, heeft de jonge schutter in oktober vorig jaar een begin gemaakt met de discipline luchtgeweer. Om den VVD. PCW en PvdA. De gemeente zal een actieve rol vervullen bij het aandra- gen van projecten. Voor pro jecten kan mogelijk een be roep worden gedaan op de Groene Hart-subsidies. Gestreefd wordt naar verbre ding van het draagvlak van het recreatieschap de Reeuw- WADDINXVEEN - Zaterdag 4 april van negen tot vier uur wordt door het politiebureau aan de Limaweg een fiets kijkdag gehouden. Waddinxveners kunnen dan langskomen om te kijken of hun gestolen of vermiste fiets tussen de teruggevonden fiet sen staat. INSCHRIJFFORMULIER voor de kindermarkt op Koninginnedag 1998 (donderdag 30 april van 10.00- 12.00 uur) van de Lions Club Waddinxveen op het parkeerterrein Beukenhof. Ik doe graag mee aan de kindermarkt: Naam: Leeftijd: Adres: •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••a O Ik kom alleen O Ik kom samen met: zien. Onderzocht wordt of het Gou- webad verder verzelfstandigd kan worden, bijvoorbeeld door middel van de stich tingsvorm. De gemeentelijke bijdrage kan dan verstrekt worden als budgetsubsidie met prestatie-afspraken. Tevens wordt nagegaan of en zo ja onder welke voorwaar den het zwembad kan worden verkocht. nieuw bedrijfscomplex. den aan de recreatieve func tie van het openbaar groen. het werken in eigen huis be- Om het toerisme in Waddinx veen en de regio te activeren geopend. De wijze van subsi- is het opstellen van een regio- diërjng zal nader worden be- praktische zaken als fïnan- naai recreatieplan nodig, vin- ciën en kindveilige inrichting - - van het huis. In het kader van wijk- en buurtbeheer zal het nieuwe de informatiebijeenkomsten, college aandacht gaan beste- Tijdens deze bijeenkomsten worden voor- en nadelen van kenwedstrijd ’Teken wat jij later worden wil’. Van de winnende tekeningen worden vereniging, die daar de ge- prentbriefkaarten gedrukt en er is in verschillende leef- tijdscategoriën een prijs be schikbaar. WADDINXVEEN - Het praten over duurzaamheid in va ge termen moet plaats maken voor een duidelijke be oordeling vooraf van alle gemeentelijke maatregelen en projecten. 24 maart is uit een auto die ■geparkeerd stond aan de Le de een autoradio-cd-speler gehaald. Het is niet bekend jaarlijkse hoe men in de auto is geko men. WADDINXVEEN - Akasha, het centrum voor reiki, medi tatie, energie-transformatie en intuïtieve ontwikkeling van de Waddinxveense Ank Mets, geeft een basiscursus intuïtie ve ontwikkeling. Het ’rode draad thema’ van de 10-delige cursus (eens in de twee weken) is de betekenis van het Aquariustijdperk. Tij dens deze cursus maken de deelnemers kennis met begrip pen als aura, chakra’s, energie, visualisatie en transformatie. bouwd. Elk familiehuis is ge schikt voor 8-10-jarigen. Een vrouw uit het eigen land zorgt als moeder voor hen. Hierdoor krijgen de meisjes en jongens een opvoeding in hun eigen cultuur en met him eigen geloof. De SOS-kinderdorpfilosofie was geboren. Nu bijna 50 jaar later zijn er in 128 landen 370 dorpen gebouwd waar ruim 30.000 weeskinderen en kinderen die door hun ouders zijn verlaten een kans op eén betere toekomst krijgen. Zo groeien kinderen zonder ouders toch in gezinsverband op. Daarnaast krijgen zij een opleiding die bij hen past. Ze blijven in het SOS-kinder- dorp totdat ze op eigen benen kunnen staan. De Waddinxveense Lions Club heeft naast de steun aan de SOS-kinderdorpen ook de R adoptie op zich genomen van tien kinderen in India, Ban gladesh, Peru, Kenya, Suri- De Stichting Gastouderbureau Waddinxveen houdt een open dag en informatieochtenden in de regio. Voor de kinderen wordt er een tekenwedsatrijd gehouden. bewustwording. ‘Het funge ren als doorgeefluik van de gemeentelijke subsidie is een te gemakkelijke weg', vinden WD, PCW en PvdA. Overleg hierover met de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen zal door de gemeente wordt 1 GOUDA - Stichting De Vier- stroom (kruiswerk en maat schappelijke dienstverlening in Midden-Holland) houdt in Gouda de cursus ‘Ontspan nen'. Een teveel aan spanningen op het werk of in het dage lijks leven kan problemen ge ven, vaak van lichamelijke aard: hoofdpijn, slecht slapen of hyperventilatie. De cursus leert de deelne mers hoe met deze spannin gen om te gaan. Iedere bij eenkomst bestaat uit een theoretisch gedeelte en een praktijkgedeelte. Dinsdagavond 14 april van acht uur tot half tien wordt er een informatieavond over de cursus gehouden. De cursus start dinsdagavond 12 mei om acht uur. De overige bij eenkomsten zijn op 19 en 26 mei en 2 en 9 juni. De kosten bedragen f209,- voor leden van Vereniging De Vierstroom en f349,- voor niet-leden. Verschillende ziektekostenverzekeraars vergoeden (een deel van) het cursusgeld. WADDINXVEEN - De Stichting Gastouderbureau Wad dinxveen houdt zaterdag 4 april van elf tot drie uur open dag in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnen- pad) op zaterdag 4 april van 11.00-15.00 uur. GOUDA - Woensdagmiddag 8 april van twee tot vier uur is er weer een inloopmiddag voor borstkankerpatiënten in het patiëntenservicebureau van het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (St. Jozef-locatie). Vrouwen kunnen tijdens de inloopmiddag met elkaar van gedachten wisselen. Voor het geven van informatie, het be antwoorden van vragen of een gesprek zijn Noortje van Wel en Coby Schuiling van het Landelijk Contactorgaan Begeleiding Borstkankerpa tiënten (LCBB) aanwezig. In het nieuwe kantoor is er pm 11.10 uur - na een ope ningswoord van stichtings- voorzitster A. Dekker - een I toespraak van de wethouders I van Rijnwoude, Waddinx- I veen en Zevenhuizen-Moer- I kapelle, waarna met geven I van het startschot de rondlei ding en activiteiten voor groot en klein beginnen. Dinsdag 7 april van 9.00- 11.00 uur wordt er in Wad- I dinxveen een informatiebij eenkomst gehouden in het bureau aan het Jan van Bij- nenpad. De Stichting Gastouderbu reau Waddinxveen voert op dit moment een wervings campagne om mensen inte resseren voor het gastouder- I schap. I Gedurende de campagne heeft de stichting in Wad dinxveen, Zevenhuizen- Moerkapelle en Rijnwoude I verschillende activiteiten op- I gezet en informatie gegeven I over gastouderopvang. I Voor de kinderen is er de te- dinxveense bedrijven zijn ingeschakeld. Het complex wordt neergezet in opdracht van Van Leeuwen Truck Holding BV naar een ont werp van het Rotterdamse architecten- en ingenieurs- geprogramma ’Samen aan de slag’ een belangrijke functie in de samenleving voor jong en oud en een duidelijke rela tie met jeugdbeleid. voorzitter van de werkgroep ‘Duurzame ontwikkeling' van de locale afdeling van de soci- aal-democraten. In het nieuwe collegepro gramma ’Samen aan de slag* schrijven VVD, PCW en PvdA in ieder geval dat aan de ambtelijke advisering van het nieuwe college van B. en W. een milieutoets wordt toe gevoegd. Dit zal met de Wad dinxveense werkgroep ’Duur zaam Waddinxveen’ worden afgestemd. Onder leiding van Bep Ver- meij hebben de leden van haar PvdA-werkgroep (drs. Will Erath, oud-burgemees- ter A.H. van Gent, oud-wet- houder dr. Martin Kraaijes- tein en de externe milieu-ad- viseur ing. Jacques Bost) een voorlopige richtlijn voor de ei gen raadsfractie opgesteld hoe gemeentelijke besluiten vooraf op hun betekenis voor duurzame ontwikkeling kun nen worden getoetst. De toetsing zal plaats vinden via drie invalshoeken: een technisch-materiële, een be stuurlijke en één via het ‘af- wentelingsmechanisme'. Hierbij gaat het dus om de nadelige gevolgen van ge meentelijke beslissingen voor mens, natuur en milieu. Bij de technisch-materiële in valshoek kan worden ge vraagd of er gebruik zal wor den gemaakt van materialen die op een ‘duurzame wijze' zijn geproduceerd. ‘Bijvoorbeeld zal er hout wor den gebruikt dat uit bossen komt waar voor elke gekapte boom een nieuwe wordt aan geplant', licht Bep Vermeij toe. Werder wordt de vraag ge steld of de te gebruiken mate rialen recyclebaar of herge- bruikbaar zijn, of er zuinig met energie zal worden omge sprongen, of er mogelijkhe den voor wind- en zonnener- gie zijn, of er gebruik zal wor den gemaakt van een technologie die het milieu niet belast en of er sprake zal zijn van vervuilend afval'. Bij de bestuurlijke invals- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Jennie Prins is ge slaagd voor haar doctoraal exa men geneeskunde aan de Eras mus Universiteit te Rotterdam. WADDINXVEEN - De uitsla gen van het sjoelen zijn: klas se A: 1. Jan Kersbergen 1448, 2. Tine Valenkamp 1393, 3. Wim Slingerland 1373; klasse B: 1. Teus Visser 1340, 2. Guus van Renesse 1322, Peter van Leeuwen 1322, 3. Pascal v. Gils 1315; klasse C: 1. Otto Supusepa 1258, 2. Jaap Rid der 1218, 3. Asha den Drijver 1200; klasse D: 1. Ceron van Beek 1121, 2. F. Feenstra 1049, 3. A. Warmelink 1045. WADDINXVEEN - Op het bedrijvenpark Doelwijk bij de Bredeweg bouwt Van Leeuwen Truckservice en Oliehandel van de Piasweg een nieuw bedrijfscomplex, waarvoor allerlei niet-Wad- WADDINXVEEN - Het nieuwe college van Burgemees ter en Wethouders van WD, PCW en PvdA wil gaan on derzoeken of er in Waddinxveen een ’sportstrippen- kaart’ kan worden ingevoerd, waarbij jongeren kun nen kennis maken met verschillende sporten. WADDINXVEEN - Zaterdag morgen 21 maart omstreeks kwart voor zes is een 16-jari- ge krantenbezorger uit Wad dinxveen met geweld beroofd van zijn walkman. De jongen liep kranten te be zorger op de Eksterdreef. Op het moment dat hij een hoek omging kreeg hij een klap in zijn gezicht, waardoor hij op de grond viel. De dader pakte de walkman van de jongen, gaf hem een trap in zijn ribben en ging er vandoor. Het gaat om een jongeman van ongeveer 21 jaar, 1.95 m lang en met een slank postuur. Hij droeg een bivakmuts, een leren jas en een zwarte broek. WADDINXVEEN - Woens dagmorgen 25 maart rond half tien is een 39-jarige vrouw uit Waddinxveen aan gehouden op verdenking van winkeldiefstal De vrouw had een aantal goe deren meegenomen en niet afgerekend bij een winkel in ’de Passage’. De Waddinx veense, die is aangehouden door het personeel van de winkel en daarna is overge dragen aan de politie, kreeg een boete en een proces-ver- baal. NK-luchtgeweer staand eind mei in Apeldoorn. Voor de zo mervakantie neemt de Wad- dingk Thijmlaan) schietende dinxveer dan nog deel aan de junior zijn opwachting bij Rotterdamse schietvereni ging Postschutters’63. De eerste serie van tien scho ten leverde voor Niels Pere boom een prima score van 93 punten op. Met een dergelijk goede wedstrijdstart had hij echter geen rekening gehou den en overrompeld door dit succes sloeg de spanning toe. Een aantal kleinere foutjes leverde vervolgens een serie van 86 punten op, welke door de nog verder toenemende spanning gevolgd werd door een serie van 81. Een ingelaste pauze tussen de derde en de vierde serie bracht de noodzakelijke rust, en met een goede serie van 91 punten werd de wedstrijd af- gesloten. De totaalscore van ruim- voor de eerste plaats en tevens een I verbetering van het persoon lijk record van de junioren schutter. En passant pakte Niels Pere boom twee weken geleden ook de districtstitel bij het on derdeel klein kaliber geweer 12 meter liggend. Ofschoon het KKG-seizoen voor de jonge Waddinxvener nog niet gestart is, bleek de intensieve trainingsarbeid van de afgelopen maanden (10 tot 15 uur in de week) vol hoek zal worden onderzocht of zo vroeg mogelijk overleg met alle betrokkenen zal wor den gepleegd en bij vestiging van bedrijven zal een oordeel worden gevraagd naar de hoeveelheid nieuwe werkge legenheid in verhouding tot de grootte vAn het gewenste bedrijfsterrein. Bij de invalshoek van de 'af wenteling' kunnen vragen worden gesteld naar de scha de die milieu en natuur bin nen of buiten de gemeente door de te nemen beslissing zullen lijden. Verder of er eventueel perso nen binnen of buiten de ge meente schade zullen lijden. Daarbij wordt een zo ruim mogelijke ‘benadering geko zen, namelijk schade nu of in de toekomst en personen in Nederland of daarbuiten. Bep Vermeij benadrukt dat niet op alle vragen een ant woord zal kunnen worden ge geven. Ze moeten meer als richtinggevend worden be schouwd voor het toetsings proces. Ook is de toets nog voorlopig. De bedoeling is dat de PvdA- gemeenteraadsfractie gedu rende een periode van zes maanden de toets zal uitpro beren, aan de hand van de er varing een meer definitieve formulering opstellen en ver volgens het voorstel aan het college van B. en W. zal aan bieden. Met dit initiatief hopen de Waddinxveense sociaal-de- mocraten bij te dragen aan de ‘Locale Agenda 21', het door gemeente en vertegenwoordi gers van een groot aantal maatschappelijke organisa ties vorig jaar opgestelde pro gramma dat voor de duurza me ontwikkeling van het Gouwedorp in de 21e eeuw een aanzet moet worden. Project 24 uit dat programma is het invoeren door de ge meente van een 'milieutoets' die moet uitgroeien naar een 'duurzaamheidstoets'. Door middel van die toetsen kan worden bekeken welke gevolgen voorgestelde ge meentelijke beslissingen zul len hebben voor milieu en duurzame ontwikkeling. Eerst daarna zal besluitvor ming plaatsvinden. Van Leeuwen Truckservice en Oliehandel bouwt oop het bedrijvenpark Doelwijk een nieuw bedrijfscomplex. (foto: Sjaak Hoteboom). ervaring op te doen heeft hij de diverse onderdelen, in de afgelopen maanden aan een aantal wedstrijden in de i regio meegedaan. Afgelopen weekeinde ging meter KKG te Barneveld, al- WADDINXVEEN - Komende het echter voor het eerst op waar hij zijn verleden jaar be- zondagmorgen verzorgt de deze discipline om een be- haalde nationale titel zal ver- Gereformeerde Kerk (Ont- langrijke wedstrijd. Niet ge- dedigen. moetingskerk) de wekelijkse hinderd door enige spanning Dit NK wordt gevolgd door de uitzending van de Waddinx- maakte de bij KSVR (Rotter- NK-luchtgeweer staand eind veense kerken bij de locale veilig onderdak te geven wor- dam) en de schuttersvereni- mei in Apeldoorn. Voor de zo- RTW-radio. den er dorpen van zo’n tien ging Waddinxveen (Alber- mervakantie neemt de Wad- Rond half tien wordt overge- tot vijftien familiehuizen ge schakeld naar de Ontmoe- tingskerk voor de kerkdienst. In het programma na de dienst wordt aandacht be steed aan de Matthaus Pas sion van Johann Sebastian Bach. Op de kindermarkt kunnen jongeren weer naar hartelust in een lucratieve sfeer hun ei gen spullen verhandelen. Als de kinderen het willen kun nen ze een gedeelte van de winst of de hele winst afstaan aan het goede doel. Ook de leden van de Lions Club doen hun best om zelf ook spullen aan de man te brengen zoals kramen met pannekoeken, koffie en nog meer etenswaren en bloemen en planten tegen aantrekke lijke prijzen. Verder zijn er kramen met kleding en curio sa en niet te vergeten het rad van avontuur. De drumband Cormula’s geeft ook dit jaar weer een feestelijk tintje aan de kin dermarkt. Waddinxveense jongens en meisjes die aan de kindermarkt willen meedoen kunnen de opgavebon op deze pagina uitknippen, invullen en afgeven op één van de vol gende adressen. De jongelui mogen ook samen met een paar andere kinde ren komen. Is dat het geval dan hoeft maar één strookje te worden ingeleverd per groep. De kinderen die meedoen wordt verzocht zich uiterlijk woensdag 22 april op te ge ven. Zij krijgen dan zo spoe dig mogelijk een brief waarin verdere gegevens over de kin dermarkt komen te staan. De opbrengsten van deze i kindermarkt, meestal zo’n ƒ10.000,- netto, worden beheerd door de Stichting Kinderhulpactie Waddinxveen. Het verhaal van de SOS-kin- derdorpen begint kort na de Tweede Wereldoorlog. Overal zijn er zwerfkinderen die hun ouders zijn kwijtgeraakt of verloren hebben. Sport heeft volgens het colle- ijkse Plassen, door deelname van meer gemeenten en door het inbrengen van het Gou- webos tussen Waddinxveen en Boskoop. Een permanente huisvesting De drie collegepartijen zijn voor de Vereniging Historisch ook van plan het - in het ge- Genootschap, gecombineerd meentelijke sportbeleidsplan met een oudheidkamer, is genoemde - doelgroepenbe- volgens het nieuwe college wenselijk. Voor de realisatie ervan kan een eenmalige bijdrage gege ven worden. De exploitatie zal daarmee echter sluitend moeten zijn. De Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad- bruiker van is. dinxveen zal meer moeten De betreffende sportvereni- doen aan haar primaire taak: ging zal eventueel een een malige bijdrage ontvangen, In de afgelopen weken heb- indien daarvan sprake is. ben diverse adspirant-gast- ouders zich aangemeld voor Volgende week zijn de infor- matie-ochtenden van negen tot elf uur in Zevenhuizen- Moerkapelle (maandag 6 april, dorpshuis Swanla), Waddinxveen (dinsdag 7 april, Jan van Bijnenpad), Hazerswoude-Dorp (dinsdag 7 april, Het Dorpshuis), Ha- zerswoude-Rijndijk (woens dag 8 april, Het Anker). WADDINXVEEN - Tussen Al maandag 23 en dinsdag 24 Idlllwldlll WI maart is ingebroken in een auto die geparkeerd stond WADDINXVEEN Tijdens de districtskampioenschap- cd-speler vermist. op de ochtend van Koninginnedag (donderdag 30 april) pen van district 7 (Zuid-Holland) is de Waddinxveense Tussen zondag 22 en dinsdag tussen tien uur en half een voor de 19e keer een kin- pline luchtgeweer staand. tx.i l e v e h KOM NAAR HET PAND MET DE STOELTJES OP HET DAK| 'aanbiedingen gelden alleen op 05-04-’98 WADDINXVEEN: KANAALDIJK 30 TELEFOON: 0182 - 632 441 (PAL NAAST DE COENECOOPBRUG) (foto: Stirhting Gastouderbureau Waddinxveen). Vivanteals de sfeer moet blijven hangen wanneer de zon onder is. U M - -I t> e ee r v sx n /A Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen (2 straten achter het gemeentehuis)

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13