PvdA: Inleveren voor deelname aan het college Gouden legpenning van de Kamer voor 'bloedeigen BMW j Klimrozen van fnnlr wa 1 i tPit BA\W TOOS-gymnastiek praat over eigen accommodatie Soosmiddag Rommelmarkt brengt f 844,- op Schaap op haar rug Concert gospelkoren Goudse avond over kraamzorg Inbrekers in twee bedrijven Aeolus en Florida heten nu 'Invictus' Toernooi bij Den Edel een groot succes Jonge vaklui geselecteerd Jeugddienst Zevenhuizen Klaverjassen Het Zuidhonk Collecte Cormula's GroenRijk 3 de Bosrand J. van den Berg Zn. Waddinxveen B.V. PAGINA 17 WOENSDAG 1 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het jubileumboek '100 Jaar Van den Berg Waddinxveen - Van molens tot procesindsutrie' wordt op deze foto uitgereikt aan van links naar rechts burgemeester F. Jonkman, presentator Hein Vergeer, ICW-secretaris W. Waterreus (net nog J. van den Berg Waddinxveen BV, drs. J.C WADDINXVEEN Vanaf CrOEKR|J< c K •C 6 o rmwwiwiwim^^ Elke zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur kunt u advies inwinnen bij onze tuinontwerpers Horst Nalbach. rechts burgemeester F. Jonkman, presentator Hein Vergeer, ICW-secretaris W. Waterreus (net nog zichtbaar), een Duitse relatie van J. van den Berg Waddinxveen BV, drs. J.C. Brink van de Kamer van Koophandel in Rot terdam, financieel directeur W.M. van Leeuwen, oud-directeur J.P. van Oosten en algemeen directeur A.P. van Eek. OHaaaHHaaaHHHaaaaHaoi i Krachtige klimmers Is in prachtige kleuren. Diverse soorten, Kom nu kijken 8 en uitkiezen! s -aAp- - WADDINXVEEN - Zondag middag 5 april van twee tot vier uur wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een soos gehouden voor ver standelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activitei ten gehouden om met elkaar een gezellige middag te heb ben. WADDINXVEEN - Volgende week van maandag 6 tot en met zaterdag 11 april houdt de Waddinxveense drumband Cormula’s van oprichter B.F. Langendam in een gedeelte van Waddinxveen weer een huis-aan-huis collecte. Op de jaarvergadering zal het beleid van het afgelopen jaar en voor de komende j aren cen traal staan. Een belangrijk onderwerp is het streven naar een eigen accommodatie. Ook zal de contributie voor de komende jaren worden vast gesteld. De vorm en de hoogte ervan zullen op de jaarverga dering door de leden moeten worden goedgekeurd. modatie. Ook zullen op deze avond de Bontebal-beker en de Rupke- Voorganger is ds. Petlinga uit Zoetermeer. De muzikale me dewerking wordt verleend door Rejoice uit Dordrecht en organist Ike Zintel. Toen ze door politiemedewer kers weer op haar poten was geholpen, mekkerden moeder en kind weer vrolijk het wei land rond. e het beleid, jarenlang een on dergeschoven kindje. De afde- lingsvergadering van de PvdA zal zich aan de hand van het onderhandelingsresultaat uit spreken over de deelname van de PvdA en de keuze van de be oogde coalitiepartners (VVD en PCW). Aad van Holsteijn vertrouwt op een goede afloop. Hij zal dan te vens toelichten welke onderde len zijn nieuwe portefeuille heeft. Als de PvdA-fractie aan het col lege van B. en W. gaat deelne men is zij aan het collegepro gramma gebonden, tenzij het gaat om zaken die in vrije kwesties bijvoorbeeld niet gere geld zijn. Dan blijft het eigen PvdA-verkiezingsprogramma gelden. Op de openbare PvdA-bijeen- komst zal ook gesproken wor den over de campagne voor de Tweede-Kamerverkiezingen op woensdag 6 mei. Maandag avond 20 april zal staatssecre taris Tineke Netelenbos van Onderwijs spreken over ‘arbeid en onderwijs* op een regionale verkiezingsbijeenkomst van de PvdA in Gouda. 0 O ■o ■c u u r. 0 o o WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagavond 7 april om acht uur zullen de leden van de Partij van de Arbeid in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) bespreken of de vijfinansfractie in de ge meenteraad met wethouder en lijstaanvoerder drs. Aad van Holsteijn (48) in het nieuwe college van Burge meester en Wethouders van Waddinxveen zitting zal nemen. Ruben v.d. Steen, Melanie v.d. Bos, Erwin v.d. Wouden, Bas van Rooijen, Wesley Jaske, Joost Roorda, Ard Boonstoppel, Alex te Pas, Ciska te Kulve, Naomi Verwoerd, Thomas Ver- woerd, Jan Krijgsman, Christi aan Asscheman, Cees van J. v.d. Berg Zn Waddinx veen BV (BMW - Van den Berg Molenbouw Waddinx veen) kreeg de legpenning, die is versierd met de afbeel ding van de Romeinse han- delsgod Mercurius, om de waardering uit te drukken voor de wijze waarop de on derneming de ontwikkeling van de regionale economie mede heeft bevorderd. Tijdens de feestelijke bijeen komst in het bedrijf, war 65 mensen werken, voerden ach tereenvolgens drs. J.C. Brink van de Kamer van Koophan del te Rotterdam, burgemees ter F. Jonkman, secretaris W. Waterreus van de onderne- merskring ’Industrieel Con tact Waddinxveen’ (ICW), een Duitse relatie en alge meen directeur A.P. van Eek het woord. De laatste bood aan de spre kers de eerste exemplaren van het boek TOO Jaar Van den Bergh Waddinxveen - Van molens tot procesindsu trie’ aan. In de bedrijfsbijeen- GOUDA - De onlangs gecerti ficeerde kraamzorgorganisa- tie De Waarden houdt dins dagavond 7 april om half acht een informatie-avond voor aanstaande ouders in De Ves te Interkerkelijk Centrum aan de Ridder van Catsweg in Gouda. Op deze avond vertelt een kraamverzorgende over haar drijf zette zich gestaag voort. De windmolens werden naar de tweede plaats verdrongen. Het machinale bedrijf breid de zich in een stormachtig tempo uit. Het aantal vesti gingsplaatsen groeide uit tot vier. Er moest derhalve naar een nieuwe bedrijfsruimte wor den omgezien. Dat werd een leegstaand pand aan de Gou we in Waddinxveen. Het was een voormalige meubelfa briek die het eigendom was van NV Stoommeubelfabriek v/h Hoekstra Van der Wolf. Het bedrijf bleek echter voor zoiets niet kapitaalkrachtig genoeg, maar Marinus van WADDINXVEEN - Vrijdagmorgen 27 maart heeft alge meen directeur A.P. van Eek van J. v.d. Berg Zn Wad dinxveen BV (Henegouwerweg) uit handen van drs. J.C. Brink van de Kamer van Koophandel in Rotterdam de gouden legpenning met bijbehorende oorkonde ont vangen. Dat gebeurde tijdens de viering van het 100-ja- rig bestaan van het bedrijf. de Dorpstraat. Een raam is geforceerd en er wordt een computer vermist. als financieel directeur Tussen vrijdag 27 en zondag 29 maart is ingebroken in een kelderbox aan de Tessel- schadelaan. De deur is gefor ceerd en er wordt een dames fiets vermist. j van oefenlokaal van de wijkschool sportsubsidie, de steeds sterk stijgende zaalhuren en de plannen van TOOS met be- WADDINXVEEN - Schilder Toine Gijzel uit Kapelle en stukadoor Dennis van der Reest uit Den Haag zullen in mus, Yorick geul, Bauke oktober van dit jaar Neder land vertegenwoordigen op de Europese Beroepenwed strijden 1998 in Groningen worden. beker worden uitgereikt aan respectievelijk de turner of turnster met de beste klasse ring op landelijk niveau en de groep met de beste klassering op landelijke niveau. Bij de bestuursverkiezingen zal een lid voor de technische commissie moeten worden ge kozen. Ook voor de nieuwe functie van vrijwilligerscoör- dinator is een lid nodig. Kan didaten kunnen zich tot aan de vergadering melden bij het secretariaat. De overige zes bestuursleden zullen hun functies blijven uitoefenen. Aansluitend aan deze vergadering zal de jaar vergadering van de multi- sportvereniging TOOS wor den gehouden. Hendrik Timmer, Marloes Boer, Daan Lavies, Jere Zan- dijk, Marcel v.d. Marei, Elmer Okken, Kevin van Dijk, An dries van Slooten, Justus van Ballegooyen, Danielle Geel hoed, Rick de Kruyff, Vincent gier van Oossaner, Stephan Weyers, Dave Kalmeijer, El mar Cloosterman, Elco Ver kerk, Jeroen Eland, Laurens Rip, Daan Ekris, Duco Kalme ijer, Thomas van Rens, David van Manen, Casper Coene- gracht, Peter Verkerk, Robert Snoek, Bas Verborg, Erwin Knecht, Wouter van Dijke, Ijs brand Zeverboom, Wesley Noordeloos, Matthijn Nede- rend, Yvonne Gillis, Irene Dis- seldorp, Rody Kemp, Pim Berg, Nina v.d. Kraats, Robert-Jan ten Wolde, Roel Berman, Bob v.d. Steen, Patrick Boer, Yan nick Eling, Wout Lexmond, Stefan Meershoek, Willem Bou- destijn, Tom van Gemeren, Hu go Lavies, Daniel Spee, Bas van Polanen, Bas Grootendorst, Mitchel Nijssen, Pascal de Rouw, Naomi Chrispijn, Jorrit v.d. Wiel, Mark Spee, Nicky Deys, Marjolein Biesheuvel, Rochelle van Leeuwen, Sander van Veen, Roy de Keizer, Mike Muntz, Robert-Jan Kruijsen, Gerard Krijgsman, Lennart Letchert, Rik Harskamp, Tina Zaal, Anouk Hardy, Laura van Haaften, Tim Walvee, Bas v.d. Kraats, Florian Bos, Robbert van Dijk, Tom Hilgeman, Lau rence Noordeloos, Niels Vroege, Merijn de Baare, Mike Schoon- derwoerd, Sjoerd v.d. Haven, Arie Krijgsman, Jeroen te Dorsthorst, Rutger de Bruin, Lennart de Langen, Bernd Ge negel, Djuri Bos, Peter Sibbes, Maarten Hamburg, Nadiska van Kent, Wim Polak, Arja Boer, Willem van Vliet, Jan Willem van Sluis, Jelmer v.d. Woude, Oscar de Mos, Johan Bogaard, Tim de Pater, Marc Verhoef, Ilse van Loveren, Evert de Mik, Nigel Sengers, Alex Zeverboom, Ronald v.d. Bor. dag 24 maart is ingebroken bij een bedrijf aan het Konin gin Wilhelminaplein. Een ruit is geforceerd en er wordt een postzak vermist. Op hetzelfde moment is ook tie. Het jaar daarop trad Van ingebroken bij een bedrijf aan Oosten af om tot commissaris te worden benoemd. Eind 1993 kwam W.M. van Leeu wen de directie versterken. In de huidige situatie be staan naast elkaar twee werkmaatschappijen, te we ten J. van den Berg Zn Waddinxveen B.V. en Van den Berg UK Ltd. Het geheel wordt overkoepeld door J. van den Berg Zn Beheer BV. Van den Berg bouwt complete, hypermoderne fa brieken volgens eigen ont werp, vanaf grondstoffenaan name tot en met de aflevering van eindproducten. In het buitenland wordt daarbij veel aan onderaannemers uitbe steed en aan locale leveran ciers toevertrouwd. die nu nog deel uitmaakt van de totale nieuwbouw die in 1980 werd voltooid. In 1964 wordt de vennoot schap onder firma omgezet in een naamloze vennootschap en, op grond van overheidsre- glementering, negen jaar la ter in een besloten vennoot schap. Directievoerend waren M. van den Berg jr. en J.P. van WADDINXVEEN - Tussen Oosten. Begin 1974 legde maandag 23 maart en dins- Van den Berg jr. zijn functie neer wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd en werd commissaris. Tien jaar later deed A.P. van Eek zijn intrede in de direc- Prinsen Schouw 1.2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP-station Kerk en Zanen D^t is de uitslag van de selec tiewedstrijden die in het scholings- en examencen trum van het opleidingscen- Arianne van Wijnen, Ayla Me- chielsen, Rianne Petersen, Stef Marije Kortenhagen, Omar Galjaard, Bob van Rooijen, Klaas-Jan Speksnijder, Eric Verburg, Stijn Spee, Pascal van Woer den, Stefan Disveld, Roelant Okken, Jason Geukes, Dinard van Woudenberg, Julian Neef, Ro land van - Zwan, Thom van Wissen, Mike Kalmeijer, Roel Schoonder- woerd, Maarten van Diesen, Jeff Siregar, Lucas Veendal, Mike Wamelink, Celine Berse- rik, Anne Kardolus, Remco de Bruine, Michel Croes, Robin Diddens, Sven Kniest, Remon Slappendel, Stepan van Rhijn, Menno Hegie, Daniel Verwey, Chakir Benamari, Ivy Verbij, Terence Massar, Johan Rijsen- s van Smeelen, Bart Boerman, Frits Lap, Merijn Drenth, Roy v.d. Koogh, Jom Borsboom, Bas v.d. Bos, Guimevere van Reyen, Bas Hanssen, Bror v.d. Zijden, Kevin v.d. Werf, Mike de Jong, Martijn Mulder, Robin van Duyn, Arvian van Kent, Stefan Noordergraaf, Jos v.d. Hoek, Gecollecteerd zal er worden in de St. Victorwijk, de Oost- polderwijk, de Bomenwijk, de Oranjewijk en in de Wad- dinxveen-Oost. De Cormula’s (opgericht op 6 november 1962) zoekt nieuwe meisjes vanaf 7 Jaar voor ma- joretten (twirling), tamboer, slagwerker en trompettist. De lessen zijn op maandag, Een belangrijk gegeven daar- dinsdag en woensdag, telkens bij is de rigoureuze verminde- van 19.00-20.30 uur, in het ring van de gemeentelijke Z».1 11J 33111 St. Jozef (Kanaalweg). Instrumenten en uniformen zijn voor rekening van de trekking tot een eigen accom- Cormula’s. Omdat er bij de drumband inmiddels veel jeugdleden zijn, zijn er uiter aard ook kleine maten uni- formlaarzen beschikbaar. Wie geen collectebus krijgt voorgehouden kan desge wenst ook geld storten op bankrekening 3668.00981 van de Cormula’s bij de Rabo bank Waddinxveen. xrs '3'^'3■o'k-C’ -yv De belangstelling voor de in twee lokalen uitgestalde arti kelen viel wat tegen. Was er in de eerste anderhalf uur nog sprake van een behoorlij ke drukte^ daarna was het een stuk minder. Concordia maakt zich nu op voor het concert van het op- leidingsorkest in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat). Tij dens dit concert zal er ook een orkest uit Waddinxveens Tsjechische zusterstad Pelh- rimov spelen. Op Koninginnedag (donder dag 30 april) zal Concordia weer de aubade begeleiden bij wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Daarna zal de muziekvereniging nog van zich laten horen in het zorg centrum Souburgh (Prins Bernhardlaan). hun krachten meten met leef tijdgenoten uit België, Frank rijk, Engeland, Finland, Est land, Roemenië en Polen. De PvdA heeft bij de gemeente raadsverkiezingen op woens dag 4 maart vijf raadszetels ge kregen, een winst van twee. Voor de fractie namen drs. Aad van Holsteijn en drs. Maijan Stoffers deel aan de besprekin gen over het nieuwe collegepro gramma ’Samen aan de slagi Aad van Holsteijn is de huidige fractievoorzitter en wethouder- skandidaat van de sociaal-de- mocraten. Maijan Stoffers (37) stond tweede op de PvdA-lijst en wordt bij deelname aan het college de nieuwe fractievoor zitter van de PvdA. Sinds 1990 zit de PvdA niet meer in het college van B. en W. Vanaf vrijdag 6 maart is tussen de vijf in de gemeente raad vertegenwoordigde partij en intensief gesproken over het nieuwe collegeprogramma. De besprekingen daarover werden in het weekeinde afgerond. ‘Een programma op hoofdlijnen en verdedigbaar, maar we heb ben wel moeten onderhande len. Dus ook moeten inleveren*, aldus drs. Aad van Holsteijn. Als goede PvdA-punten noemt hij de aandacht, het eerherstel, voor de sociale aspecten van diervoederbereiding van uit zonderlijke betekenis te zijn. Van den Berg houdt zich niet kraamzorg waar alleen bezig met mengproces sen, maar met allerlei facet ten van productbehandeling zoals, breken, malen, zeven, doseren, grondstoffenopslag, mechanisch en pneumatisch zogenaamde inclusief zijn aanwezig. Er is volop gelegenheid tot het stellen van vjagen. Wie de informatieavond wil be zoeken en zich nog niet heeft opgegeven kan het kraam zorg De Waarden in Schoon hoven bellen, tel. 0182- 325555. WADDINXVEEN - Zaterdag 28 maart werd de politie te hulp geroepen bij een schaap dat hulpeloos op haar rug lag. Haar lam stond er treurig bij te mekkeren en het schaap kon niet op eigen kracht over eind komen. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 8 april om acht uur houdt TOOS-gymnastiek haar jaar lijkse ledenvergadering in de Toosoos (J.W. Frisoweg). (foto: Sjook Noteboom). win Hazebroek, Remko Dijk man. Op de tweede plaats kwamen Leander Chatoui, Joeri Zwarts, Sjoerd v.d. Steen, Yorick van Hees, Jeroen v.d. Bergh, Remi Borsboom, Ivo Bardelmeyer, Guide Rijsemus, Wesley Schoonderwoerd, Thomas van Rens, Donny Groeneveld, Ar- Zuilen, Timo v.d. jan Bosch, Jannick Molenaar, Folkert Knol, Marjolein van Beem, Jesse Boef, Jorg Huizen ga, Chiel Zwijnenburg, Levi Muis, Wessel ïmholz, Dionne v.d. Eng, Kimberley Holthuij- sen, Jetse Biesheuvel, Steven Gillis, Jore Pieck, Joost Rooks, Kelvin v.d. Ree, Atjen Verlooy, Menno v.d. Speld, Floris de Kort, Remco Anker, Mathijs Donatz, Melvin Janmaat, De vin Boom, Roel Schellen, Ri chard Schuyt, Rob Gehring, Alex van Geel, Rik Biesheuvel, Mark de Pater, Emma Zilver berg, Alex van Leeuwen, Mark Spee, Paul Rijnbeek, Eva Schellingerhout, Sven Tol, Mamix v.d. Berg, Yannick Augkotta, Tim Wieman, Wou ter van Gemeren, Wouter van Zelderen, Wesley Kraay, Tim Schilperoord, Rob van Tricht, Hartsink, Wendy Schouten, Ine Koot, Wilmar Jo- ling, Ruben Verwey, Steven Rommen, Boas Giesbers, Rens van Dijk, Stefan den Ouden, Stefen Arensman, Daan de Groot, Karin Geelhoed, Chris tiaan de Waal, Brahim Klein, Charel Zwijnenburg, Bjom- Boy v.d. Flier, Thomas Winkel, Guido Stalenberg, Remco Arensman, Rody van Beek, Sander te Pas, Ruben v.d. Wel, ZEVENHUIZEN - Zondag avond 5 april om zeven uur is er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Zeven huizen. Het thema van de dienst is ’Samen’. WADDINXVEEN - Na meer dan een jaar praten en werken gaan de Wad dinxveense badminton clubs Florida en Aeolus fuseren. Er wordt overi gens door beide clubs al intensief met elkaar sa men gewerkt op gebied van trainingen en club- kampioenschappen. Vorige week woensdag 25 maart was de laatste alge mene ledenvergadering als gescheiden clubs, waarin de leden konden stemmen over de fusie en de nieuwe reglementen van de nieuwe club. Alle aanwezige leden stemden voor de fusie, maar een belangrijk ele ment ontbrak nog. Dat was de naam. Uit een rij van dertig namen werd als nieuwe naam ’Invictus’ gekozen. Dinsdag 31 maart werd bij de notaris de acte tot fusie ondertekend. Deze is van daag (woensdag 1 april) van kracht geworden Om de fusie te vieren is er zaterdag 4 april een groots fusiefeest in sporthal De Duikelaar (Zuidplaslaan). Op deze dag is er onder andere van 15.00 tot 17.00 uur een clinic van Dennis Tjin Asjoe voor de jeugd, senioren en alle overige belangstellenden. ’s Avonds wordt het feest vobrtgezet met five mu ziek. komst werd duidelijk dat de Waddinxveense onderneming wordt geroemd en gewaar deerd om het vakmanschap van al haar mensen, inventi viteit, degelijkheid en be trouwbaarheid. Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman sprak liefko zend van ons ’bloedeigen BMW, een toonaangevend kwaliteitsbedrijf dat wereld wijd actief is met een tot de verbeelding sprekende Hol landse historie. De geschiedenis van het Waddinxveense bedrijf be gint bij vader Jacob en zoon Marinus van den Berg in Rot terdam. Vader Jacob was een man die in de molenmakerij zijn brood verdiende. Omdat hij zijn oudste zoon reeds onder eigen hoede had genomen werd de in 1875 ge boren Marinus op 12-jarige leeftijd in de leer gedaan bij een goede bekende van de fa milie, Jaap Groen, een mo lenmaker in Kralingen. Door vrienden van de familie gestimuleerd stichtte Mari nus in 1898 samen met een zwager een bedrijf in woning en in molenbouw onder de naam Van der Dussen en Van den Berg. Vader Jacob en broer Piet waren ook van de partij. Toen na enige jaren zwager Van Asscheman, Cees van der Dussen zich uit de firma Slooten, Hendrik Engels. losmaakte om alleen in de Op de derde plaats kwamen Ro- woningbouw verder te gaan, werd de naam gewijzigd in J. van den Berg Zonen. De ontwikkeling van het be- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gospelkoren ’Meeting1 en ’Get Together’ geven zaterdagavond 4 april om acht uur een gezamenlijk concert in de Kruiskerk (Pas sage). De toegangskaarten kosten vijf gulden voor volwassenen en een rijksdaalder voor kin deren tot twaalf jaar. Beide koren hebben als doel de boodschap van de bijbel in zang en muziek over te bren gen op een hedendaagse ma nier. Het is voor het eerste dat de gospelkoren samen op treden. De twee Waddinxveense ko ren zingen hun eigen reper toire en een aantal nummers worden gezamenlijk gezon gen. Er is daarbij muzikale begeleiding en ook samen zang zal niet ontbreken. Een muzikaal intermezzo maakt de avond compleet. Het programma heeft geen pauze maar na afloop zal er koffie en thee te verkrijgen zijn. Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een ronde van de kla- veij ascompetitie gespeeld. Ook niet-competitiespelers zijn van harte welkom op elke Waardt, Rogier Brouwer, Ste- eerste vrijdag van de maand, fan Vrijenhoef, Jasper Koen- De kosten bedragen f 2,50 per raad, Frank v.d. Tang, Niels persoon per avond. De compe- Tijsma, Alex Boom, Kelvin titie-spelers strijden om de kampioensbeker, die aan het einde van het jaar wordt uit gereikt, ■i WADDINXVEEN - De zater dag 28 maart in het clubge bouw ’De Hoge Noot’ (J.W. Frisoweg) gehouden voor- jaarsrommelmarkt van de 100-jarige muziekvereniging ’Concordia’ heeft ƒ844,-. intern transport, productaflevering. Eind 1959 werd aan de Hene gouwerweg de eerste paal ge- den Berg wist door middel - slagen voor een fabriekshal van het aantrekken van com manditair kapitaal het finan cieringsprobleem op te los sen. In 1918 verscheen de eerste metaaldraaibank, in 1925 een complete metaalverspa- nende afdeling en inmiddels was er ook een afdeling plaat werkerij. Midden in de crisisjaren (1935) werd de commanditai re vennootschap ontbonden en werd Van den Berg een éénmanszaak. In 1941 veran derde de bedrijfsstructuur in een vennootschap onder fir ma. Marinus van den Berg overleed in 1956 op 80-jarige leeftijd. Tijdens de oorlogsjaren stag neerde de productie door ma- teriaalschaarste. Na de be- vrijding ontstond een econo mische opleving, die begon met het herstel van de gele den oorlogsschade. Er kwam volop werk voor het bedrijf los. Tegen het eind van de jaren vijftig begon de export van een door Van den Berg ontwikkelde dubbelassi- ge tegenstroommenger op WADDINXVEEN - Uit de gehe le regio, waar sportinstituut Den Edel (Noordkade) actief is met het geven van judolessen, waren maar liefst ruim 400 ju doka’s naar sporthal De Duike laar (Zuidplaslaan) gekomen om daar deel te gaan nemen aan het traditionele vooijaar- stoumooi. Alle judoka’s waren van te vo ren ingedeeld in kleur band slip, leeftijd en gewicht. Na af- WADDINXVEEN - Vrijdag- loop konden de prijswinnaars avondavond 3 april om acht gehuldigd worden op het erepo- Cazemier, Robert van Dijk, Er- uur wordt in wijkgebouw Het dium en kregen de andere deel nemers een medaille omgehan gen als aandenken. Op de eerste plaats kwamen Sander Verrips, Silvian de trum SVS aan de Esdoom- laan in Waddinxveen zijn ge houden. Vijftien jonge schilders en zes stukadoors in opleiding deden hieraan mee. De kandidaten, van wie nie mand uit de Goudse streek, UOOvn umoiu kregen pittige opdrachten uit Kelkensberg, Yannick v.d. Vel- te voeren. In oktober zullen de, Koen Scholman, Jochem de jonge Nederlandse vaklui Faassen, Jeroen v.d. Wijn gaard, Marcel Deelen, Niels Kniest, Danny Kaptein, Shan non v.d. Heuvel, Paggy Tijsma, gang te komen. Het was een snelmenger die met name in Duitsland, als BMW-Blitzmischer, de markt opging. De machine bleek werk tijdens de kraambedpe- door zijn prestaties voor de riode. Een verpleegkundige moderne wetenschappelijke vertelt over de organisatie van het kraamcentrum, de soorten en vormen van thuis- men als cliënt uit kan kiezen. In de pauze kunnen de bezoe kers een tafel met folders en boeken bekijken, er is een ba- byuitzet te bewonderen en de kraamspullen topkwaSi

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17