Verplichte rijroute voor vrachtwagens Scholieren verbeelden Charles Wijnen bij SGP-jongeren Sietse Wijnsma wint poëziewedstrijd gen doormiddel dichtwedstrijd. Eigen SVS-commissie voor kleine bedrijfstak Schooljeugd verkoopt 177 buxusboompjes - -fc Klaverjassen Poolse man onder invloed Opbrengst collecte PTT-bus vernield 14 nieuwe huurwoningen in Boskoop Maaike Feih in Stadsgalerie Drie records Nic Geers Gordelcontrole Tachtig kilo witvis bij HSW Voorverkoop bij VVV Zanglust zoekt nieuwe leden Snelheidscontrole r Woningstichting Patrimonium iva/ite HARWA Harde vloeren zijn op z’n zachtst gezegd mode bij Vivante WOENSDAG 1 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 door BERT J. WOUDENBERG Rondweg WADDINXVEEN - De leden van de Landelijke Oplei- Vraag het informatiepakket aan! deze van VERZET de Sietse Wijnsma de huizen zijn bestemd voor meerpersoonshuishoudens en zullen vanaf 1 mei a.s. verhuurd worden de huurprijs wordt later vastgesteld, maar zal in ieder geval liggen tussen 850,- en 900,- de woning is modern uitgerust en telt 3 slaapkamers In april worden 14 nieuwe eengezinswoningen aan de Julianastraat en de Emmakade opgeleverd. Belangstellenden voor deze woningen kunnen zich melden bij Woningstichting Patrimonium. VUGHT - Tijdens master- wedstrijden in het kader van de Zuid-Nederlandse Master- cirkel verbeterde Boskoper Nic Geers van de Waddinx- veense zwemclub Gouwestae- te in Vught drie nationale masterrecords. Voor de niet-kaarters bestaat er ook deze keer weer de mo gelijkheid om hun krachten te meten op de sjoelbak. Zoals gewoonlijk zijn er voor zowel de biljarters als de sjoelers weer mooie prijzen te win nen. WADDINXVEEN - Een ge dichtenwedstrijd over de the ma’s vrijdheid, verzet en oor log is gewonnen door Sietse Wijnsma van het Coenecoop College in Waddinxveen. Tussen donderdag 19 en zaterdag 21 maart is een snelheidscontro- Waddinxveense school presentatie maakt in de vorm van ’spinnen-outfit’. ‘Het gaat om een groeiende, kleine bedrijfstak die zonder deze commissie te weinig aandacht zou krijgen in het De Waddinxveense scholie ren deden vorig jaar mee aan het project ’Lievelingsgedicht ’98’ van de Stichting Plint. Dit project stimuleert kinde ren met plezier gedichten te lezen. Door een wedstrijd te houden kwam de stichting te weten wat de lievelingsgedichten zijn van de 4.000 schoolkin deren die ingeschreven had den. Verzetje tegen oorlog Laat hem niet beginnen, want hij kent alleen maar slachtoffers. Niemand zal ooit winnen. Verzetten tegen.... het klinkt zo stoer: achter een idee gaan staan. Maar zou het niet beter zijn, als het woord niet hoefde te bestaan? Verzetje tegen gedachten datje beter bent dan een ander. Voel je niet verheven, maar leef naast elkander. WADDINXVEEN - Vrij dag 27 maart heeft een aanrijding plaats gevon den op de Henegouwer- weg. Een personenauto was tegen een lichtmast aangereden. afgevaardigden van de LOC- W&P. Er wordt jaarlijks een miljard aan omzet gecreëerd en het aantal instromers ligt zo rond de 700. De opleidingscommis sie, schakel tussen bedrijfsle ven en onderwijs, heeft als taak de kwaliteit van het be roepsonderwijs in deze sector te verbeteren. Kleine bedrijfstakken kun- BOSKOOP - De VW heeft in de voorverkoop onder jneer kaarten voor Nino d Angelo theatershow ’Core Pazzo’ op 9 mei in Kerkrade. Musical Grease op 22 mei in het Ned. Congresgebouw, Den Haag. Dynamo Open Air op 29, 30 en 31 mei in Eindhoven. Zon dagochtendconcerten in Scheveningen met op 12 april Berdien Stenberg, op 19 april Deep River Quartet, op 26 april Laura Fygi en op 3 mei De Gevleugelde Vrienden. Van Dik Hout De Dijk op 4 juni in Roden. Pinkpop van 30 mei t/m 1 juni in Land graaf. Openingstijden VW (ook voor WV geschenkbon- nen): ’s maandags 13.30- 16.30 uur, overige werkdagen 9.30-12.00 en 13.30-16.30 uur, op zaterdag 10.00-13.00 uur. ’s Zondags gesloten. Te lefoon: 214644. In het Gouwedorp ontving Anton van Wezep de voorzit tershamer uit handen van Hans Verschoor, algemeen directeur van het Opleidings centrum SVS. WADDINXVEEN - Vrijdag 27 maart is op de Beijerinck- laan een autogordelcontrole gehóuden. Er zijn 10 passan ten bekeurd, omdat zij geen gordel droegen. De 200m wisselslag bracht hij in zijn nieuwe groep van 60-64 jaar op 2.57.1. Óp de 100m vlinderslag verbeterde hij zichzelf van 1.33.1 naar 1.28.8. Het record op de 100m rug slag nam Nic Geers met 1.23.3 over van zijn clubge noot Hans den Boer, die het in diens toenmalige leeftijds groep van 60-64 in 1992 ves tigde met 1.28.9. Over enkele weken neemt de Boskoper deel aan de Duitse masterkampioenschappen Lange Strecke, waarbij hij weer een aanval zal doen op de Europese records van de langere vrijeslag nummers. politiek'. Naar de mening van de SGP-jongeren wordt het met Charles Wijnen geen on verantwoordelijk debat als ze maar door voldoende mensen uit eigen kring worden gehol pen. Gerekend wordt daarom op een groot deel van de achter- WADDINXVEEN - Leerlin gen van groep 8 van de protestants-christelijke Prins Willem-Alexander- school (Wingerd) hebben in het Utrechtse muziek centrum Vredenburg op getreden in een ’spinnen outfit’. andere door de aanleg van het Bentwoud) het hoofd te bieden, is volgens WD, PCW en PvdA de aanleg van een westelijke rondweg noodza kelijk. Gemeente, provincie en rijk zullen daar een finan ciële bijdrage aan moeten le veren. Vooruitlopend op de aanleg van de rondweg zal ieder jaar een bedrag worden gestort in een in te stellen voorziening De scholier zit in 5-Athe- neum, in één van de klassen die met hun docenten Neder lands meededen aan de wed strijd. Hij mag zijn gedicht ’Verzet’ voordragen tijdens de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam op maan dag 4 mei. Scholen in de provincie Zuid- Holland konden deelnemen aan een dichtwedstrijd over 4-5 mei, georganiseerd door het Nationaal Comité 4-5 mei, in samenwerking met Het Kunstgebouw in Rijs wijk. Als voorbereiding gaven de dichters Diana Ozon, Titi Zaadnoordijk en Carla Bo- gaards workshops aan de klassen 3-MAVO, 4-MAVO en 5-Atheneum. Hierna zijn deze klassen, met hun docenten Nederlands H. Kleijer en M. Roeleveld, zelf aan de slag gegaan met het schrijven van gedichten over het thema 4-5 mei. Een selec tie hieruit is ingezonden naar de jury. Donderdag 26 maart heeft het Nationaal Comité 4-5 mei in het Coenecoop College de Lage Weide 1,2771 SZ Boskoop, tel. (0172) 21 26 68 (elke morgen tussen 8.30 en 12.00 uur). mogelijk kopers te vinden voor een buxusboompje. Zo’n boompje was te koop voor ƒ6,- .De opbrengst van die actie komt ten goede aan de Stich ting Colombine en Werk groep Tanzania-Stedenband Tilburg Matagalpa. De groep wist 177 boompjes aan de man te brengen. Robin de Ja ger was koploper met een ver- WADDINXVEEN - Er wordt in Waddinxveen zo spoedig mogelijk een verplichte rijroute voor vrachtwagens in gevoerd. Dat staat in het nog niet openbaar gemaakte nieuwe collegeprogramma ’Samen aan de slag’ van GOUDA - De Waddinxveense kunstenares Maaike Feih, die komend weekeinde expo seert in haar eigen huis aan de Berkengaarde, is één van de 38 deelnemers aan de eer ste spiraaltentoonstelling in opleidingstraject1, stellen de de Goudse Stadsgalerie (Ach- MwwaMMHawHaHaaaaaaHMaaaaaaaaaaaaaaM^^ ter de Kerk). gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Regionale f H ■ok X Kunststichting Gouda. I1E O ff Sil De tentoonstelling wordt za- B terdagmiddag 4 april om drie uur geopend door Gouda’s burgemeester drs. J.H. Boone, burgemeester van de gemeente Gouda. De Stadsgalerie is geopend op dinsdag tot en met zaterdag van 11.00-17.00 uur en zon dag van 14.00-17.00 Uur. Bei de paasdagen is de opening stijd van 14.00-17.00 uur. tijd, vandaag de dag is verzet nog steeds nodig. Wij moeten nog steeds op onze hoede zijn voor racisme in onze eigen omgeving en we moeten ons nog steeds verzetten tegen oorlogen en onderdrukking elders'. ‘Deze oproep voor verzet in onze hedendaagse samenle ving, ook al wil Sietse Wijns ma eigenlijk anders, lijkt de jury een goede oproep vanuit de jongere generatie. Boven dien past het gedicht goed bij 4 mei en de Nationale Her denking op de Dam in Am sterdam'. Het Nationaal Comité 4-5 mei wil graag jongeren actief betrekken bij de herdenking. Dat heeft dit jaar vorm gekre- ban, zowel jong als oud, die de sociaal-democraat van het nodige tegengas moeten voor zien. Charles Wijnen heeft beloofd te zullen spreken over de hoogtepunten uit zijn vele ja- ren in de Waddinxveense po litiek, met anekdotes te zul len komen en zijn mening te zullen geven over het socialis me en de PCW. Volgens de SGP-jongeren heeft een principieel raadslid eens over Charles Wijnen ge zegd: ‘Het is natuurlijk mijn grootste tegenstander, maar een kwaaie vent vind ik hem niet'. WADDINXVEEN - De collecte voor het Nationaal Reuma fonds heeft in Waddinxveen ƒ13.230,50 opgebracht. De op brengst komt ten goede aan de verschillende activiteiten van het fonds, zoals wetenschap pelijk onderzoek, individuele hulp voor reumapatiënten, aangepaste vakantiereizen, een aangepast vakantiecen- trum en voorlichting. In Waddinxveen zijn bij het Opleidingscentrum SVS de leden van de Landelijke Opleidings commissie voor Wand- en Plafondsystemen (LOC-W&P) voor het eerst bijeengekomen. WADDINXVEEN - Met een onderlinge koppelwedstrijd in de Amstel sloot de hengel- sportvereniging Waddinx veen HSW zaterdag het win terseizoen af. De vangsten waren zonder meer goed. Gezamenlijk vin gen de zes, door loting gefor meerde, koppels ongeveer 80 kilo witvis. Een resultaat dat afgelopen winter in één dag nimmer werd overtroffen. Winnaar werd het koppel H. Kraan-M. Reichard met een gezamenlijk vangstgewicht van 32.580 gram. Met 18.190 gram eindigden M. van Leeu wen en R. Jenner op de twee de plaats. Derde werden A. van Leeuwen en W. Houtman met 13.060 gram. Zaterdag 18 april start de HSW-zomer- competitie. Deze bestaat uit tien wedstrijden. De acht wedstrijden met het beste re sultaat tellen mee voor de eindrangschikking. Het in schrijfgeld bedraagt 15,-. HSW-leden die willen deelne men kunnen zich op de eerste wedstrijddag melden bij het NS-station Waddinxveen om 06.00 uur. Nieuw is dat dit jaar een aantal wedstrijden gezamenlijk wordt gevist met de hengelsportvereniging Ze- dingscommissie voor Wand- en Plafondsystemen (LOC- venhuizen-Moerkapelle. W&P) zijn voor het eerst bijeengekomen in het Oplei dingscentrum SVS aan de Limaweg in Waddinxveen. dinxveense leerlingen was een groot succes. Ze verover den de tweede plaats in de top-14. Het NOS-Jeugdjour- naal maakte opnamen, zodat ‘de spinnen' zichzelf’s avonds op de televisie nog heel even terug konden zien. De volgende dag werd de Prins Willem-Alexander- school door de KRO-radio op gebeld dat het gedicht ook werd uitgezonden in het pro gramma ‘Dingen die gebeu ren'. De leerlingen van groep 8 hebben de opgenomen inter views met hun spelers en ove rige klasgenoten daardoor ook op school kunnen belui steren. De uitvoering van het ver keerscirculatieplan neemt een centrale plaats in het nieuwe collegeprogramma. Voor de uitvoering van dit plan wordt jaarlijks geïnves teerd. In het gebied rondom het nieuwe winkelcentrum ’de Passage’ zullen de te nemen, verkeersmaatregelen gelijke tred houden met de bouw er van. Extra middelen zullen hiervoor beschikbaar worden gesteld. Om het doorgaande verkeer te weren uit de dorpskern en de verkeerstoename (onder In het programma, waarover dit weekeinde overeenstem ming is bereikt, staat verder dat er maatregelen getroffen moeten worden ter bescher ming van de zwakke ver keersdeelnemers (fietsers en voetgangers). De drie samenwerkende poli tieke partijen willen dat be staande verkeersknelpunten in Waddinxveen met voor rang worden opgelost. De tot standkoming van overdekte fietsenstallingen wordt be vorderd. De auto was totaal ver nield en naast de wagen stond een 24-jarige man uit Polen. Hij had een fles wodka in de hand en kwam zeer beschonken over. De Pool werd overge bracht naar het politiebu reau in Gouda, waar hij alle medewerking aan een blaastest en een bloedonderzoek weigerde. Omdat de man vermoe delijk ook illegaal in Ne derland verblijft is hij in gesloten door de Vreem delingendienst. koop van 52 boompjes. De totale opbrengst bedraagt ƒ1.062,-. Het succes is waar schijnlijk een reden om vol gend jaar meer kinderen mee te laten doen. Na enkele weken van voorbe reiding gaat op de drie loca ties van de Dick Brunaschool deze week het landenproject van start. In alle groepen van 1 tot en met 8 is een land ge kozen dat deze weken cen traal staat. Zo werken de groepen in de schoollocatie Zuidplashof aan Engeland en Mexico (1-2), Italië (3), Spanje (4), Frank rijk (5), België en Luxemburg (6) en Verenigde Staten (7). Er wordt gezongen en ge danst, werkstukjes gemaakt, een tentoonstelling ingericht. Woensdagavond 15 april van 18.30-19.30 uur worden de ouders van de leerlingen uit genodigd het geheel te bekij ken. Op de locatie Essengaarde werkt groep 1 aan Turkije. Groep 2 zet China centraal, groep 3-4 vermaakt zich met Frankrijk en groep 5-7 richt zich op Burkina Faso. In groep 6-8 wordt Zambia van alle kanten belicht. Op deze locatie is al door de ouders van de bibliotheek commissie en de activiteiten commissie in de school een tentoonstelling ingericht. Woensdagavond 15 april is de school daar van 18.30 tot 20.00 uur geopend voor ou ders en andere belangstellen den. Op de locatie Sperwerhoek gaat het over China (1-2), Zwitserland (3), India (4-5), Frankrijk (5), Tibet (6-8) en Israël (7/8). Ook op deze schoolvestiging worden allerlei activiteiten samen met de ouders ontwik keld. Daar wordt de open avond voor de belangstellen den op woensdag 15 april van 18.30 tot 19.30 uur gehouden. Zaterdag 18 april wordt er van 10.00 tot 14.00 uur een grote fancy-fair gehouden in het schoolgebouw aan de Sperwerhoek, waar ook een aantal landen centraal staat. WADDINXVEEN - Vertrekkend PvdA-gemeenteraads- lid Charles Wijnen gaat dinsdagavond 7 april om acht uur bezoek bij de studievereniging van de SGP-jonge ren in de hervormde Rehobothschool (Sperwerhoek). Verzetje tegen onderdruk king van mensen door mensen. Is macht dan zo belang rijk, zo belangrijk om iemand dood te wensen? Verschillende poststukken lagen in de bosjes. De politie heeft de stukken bij elkaar gezocht en de volgende dag afgegeven aan een medewer ker van de PTT. prijswinnaar bekend ge maakt, in een bijeenkomst met de deelnemende klassen. Vier andere genomineerden waren Demelza Benink (3- MAVO), Corien Hornes (4- MAVO), Heleen van Heemst (5-Atheneum) en Michiel van der Leede (5-Atheneum). In het jury-rapport staat het volgende: ‘De jury koos voor Verzet’ omdat het een goed en helder gedicht is. In het gedicht wordt een goede link gelegd tussen het verleden en het heden. Verzet was een be langrijk aspect tijdens de Tweede Wereldoorlog, zoals verzet iedere keer tijdens een oorlog een belangrijk aspect is'. ‘Ook al is de oorlog verleden WADDINXVEEN - Maan dagavond 6 april om acht uur houdt biljartvereniging De Sportvrienden in café Sport (Kerkstraat) haar achtste klaverjasavond van dit sei zoen. Van het gedicht ’Sebastiaan de spin’ van Annie M.G. Sch- den te hard, wat neer komt op midt werd met behulp van de ongeveer 2,5%. De hoogst ge- Waddinxveense school een meten snelheid is 106 km per boeiende presentatie ge- uur, terwijl 50 km per uur is maakt in de vorm van een toegestaan. Het comité en Het Kunstge bouw begeleiden de winnaar, samen met de Jeugdtheater- school in Gouda, bij de voor bereiding van zijn voordracht op de Dam. ’westelijke rondweg’. Met voortvarendheid wil het nieu we college gaan studeren op een tracékeuze. De ’vertramming’ van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn, waaraan extra hal- - ten voor Waddinxveen dienen te liggen, wordt gestimu leerd. Aansluitend op nieuwe ont wikkelingen elders wordt door het nieuwe college de mogelijkheid van een dorps- bus onderzocht wanneer blijkt dat deze ontwikkelin gen succesvol zijn. Zonodig worden hiervoor middelen uit de gemeentekas beschikbaar gesteld. WADDINXVEEN - In nacht van zaterdag 28 op zon dag 29 maart is een PTT-bus aan de Peuleyen opengebro ken. Volgens de SGP-jongeren is het debat met de Waddinx veense sociaal-democraat niet voortgekomen uit jeugdi ge onbezonnenheid. Volgens hen leeft de reforma torische jeugd in een be schermde wereld. Een nadeel daarvan wordt gevonden dat de confrontatie met buiten staanders te wei nig plaats vindt. ‘De SGP is een getuigenispartij maar waar doet die gelegenheid zich voor om daadwerkelijk getuigen te kun nen zijn? En an derzijds: is het onbelangrijk te horen wat de we reld van ons christenen denkt?', aldus de SGP-jongeren. Dinsdagavond 7 april zal het af gezwaaide raadslid Charles Wijnen hen toe spreken. ‘Deze politicus denkt heel wat van ons', weten de SGP-jongeren. ‘Hij heeft een duidelijke mening over chris telijke politiek, een mening die hij niet onder stoelen of banken steekt'. “We mogen wel spreken van een man die zijn sporen ver diend heeft in de politiek, die een commissievergadering kleur kan geven en die onge zouten tegen de voorzitter zegt dat zijn tegenstander in het debat zwamt'. ‘Een man dus die zowel in ei gen kring als daarbuiten wel eens een botsing uitlokt. En zo’n doorgewinterde politicus komt nu vertellen wat hij vindt van christelijke PCW- In een 'spinnen-outfit' traden leerlingen van de Waddinx veense Prins Willem-Alexanderschoor op in het Utrechtse muziektheater Vredenburg. (Foto: Prins Willem-Alexandersdiool). LAMINAAT LAMELPARKET MASSIEF PARKET WICANDERS PARKET EN KURK De door de Stichting Plint sa mengestelde top-14 werd op de Middag van het Lieve lingsgedicht in het Utrechtse muziekcentrum Vredenburg gepresenteerd door Jeroen Kramer. Klasgenoten van Pieter Moerman, ouders en leer krachten ondersteunden de Waddinxveense presentatie als supporter. De kinderen in de zaal waren officieel jury lid. Onder de aanwezigen wa ren ook de schrijvers van een aantal lievelingsgedichten, zoals Karei Eykman. Het optreden van de Wad- ZEVENHUIZEN - Het ge mengde koor ’Zanglust’ in Ze venhuizen is op zoek naar nieuwe leden. Het bestuur is vooral op zoek naar mannen, zowel bassen als tenoren. Zanglust repeteert iedere dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in dorpshuis Swan- Tot zijn verrassing werd Pie- la te Zevenhuizen. ter Moerman van de Prins MaaaaaBaaaMMM Willem-Alexanderschool met 13 anderen leeftijdgenoten WADDINXVEEN - Tussen Hij mocht zich daarin door zijn klasgenoten Gonny Ou- dijk en Eva de Graaf laten le gehouden op de Henegou- bijstaan, werweg. Ongeveer 780 passanten re- nen op deze manier mede vorm geven aan het oplei dingsbeleid. De LOC voor de Vereniging Terrazzo- en Vloerenbranche die een jaar geleden werd opgericht, is een groot succes gebleken. Nu volgt de branche W&P. Er loopt op dit moment een ont wikkelingstraject dat is afge stemd op de nieuwe eindter men die door de WEB (Wet Educatie en Beroepsonder wijs) zijn ingegeven. In sep tember gaan leerlingen met dit nieuwe lesprogramma aan de slag. WADDINXVEEN - Groep 7 van de openbare Dick Bru naschool (Zuidplaslaan) heeft meegedaan aan de Natio nale Boomfeestdag, die ditmaal onder het motto ’Een boom voor het leven’ in Waddinxveen is gehouden. In februari zijn de kinderen langs de deuren gegaan om zoveel O MMN •*&*-*• I Rijnlandstraat 4 Waddinxveen (0182) 61 61 19 U VINDT ONS TWEE STRATEN ACHTER HET GEMEENTEHUIS ongeren. (Foto: Fejagrafie Ton Bonnomoor). (Foto: Opleidingstentrum SVS). Ruime keus in onze parketshop emeenteraads

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 27