WADDINXVE 7 De Gouwestem' in De Doelen CDA uit en PvdA in het college OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° u F# b BON VOOR ÉÉN GRATIS ZAK COMPOST B R E K E R T N E E G E M Joop Neele (PCW). Spelregels: - één zak per bon; - maximaal drie bonnen/zakken per persoon; - zolang de voorraad strekt. Deze bon geeft recht op één gratis zak compost, af te halen op zaterdag 12 april 1997 tussen 09.00 en 12.00 uur 's morgens op het Evenemententerrein aan de Dreef/Sniepweg te Waddinxveen. den tussentijds wethouder in de plaats van de tot burge meester van het Limburgse Heel benoemde wethouder Karei van Soest (WD). Joop Neele (PCW) start met zijn derde wethoudersperio- de. Nieuw in het college is drs. Aad van Holsteijn (Pv dA). Door zijn toetreding tot het college wijzigt de politie ke samenstelling ervan. Aad van Holsteijn is vier jaar GROEN VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN Meer informatie: gemeente Waddinxveen, doorkiesnummer 624730 of 624758. BOUWZAKEN MILIEUZAKEN COLLECTE ROOSTER CHEMOCAR Het andere deelnemende koor is het Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor ’Praise Him’ onder leiding van Martin Zon- nenberg. De solisten zijn Riet den Hertog (sopraan), Maijo- lein de Wit (dwarsfluit), Gezi- nus Veldman (vleugel), Noortje van Middelkoop (panfluit), Yta van der Zwaag (hobo), André Heuvelman en Simon Wieren ga (trompet), Martin Zonnen- berg en Martin Mans (orgel). Ds. P. Vermaat uit Schevenin- gen verzorgt de opening en slui- VERGADERINGEN TWEEDE-KAMERVERKIEZINGEN CJ programma op hoofdlijnen. Het nieuwe college zal be staan uit de huidige loco-bur- gemeester en wethouder Joop Neele (PCW), wethouder Ma ria Wientjens-van der Velden (WD) en nieuweling drs. Aad van Holsteijn (PvdA). Samen met de vorig jaar ja nuari in Waddinxveen be noemde burgemeester Fedde Jonkman zullen zij in de raadsperiode tot na de eeuw wisseling het dagelijks be stuur van de gemeente vor men. De succesvol afgeronde be sprekingen stonden onder lei ding van Oformateur’ Maria Wientjens-van der Velden, de lijsttrekster van de grootste partij (VVD) na de op woens dag 4 maart gehouden ge meenteraadsverkiezingen. Maria Wientjens-van der Vel den begint aan haar eerste volle periode als wethouder. Zij werd ruim twee jaar gele- AFSCHEID WETHOUDER HIELEMA ROTTERDAM - Zaterdagavond 11 april om acht uur wordt voor de vierde maal het passie- en paasconcert gegeven in De Doelen in Rotterdam. Aan dit concert met twee zangkoren en negen solisten werkt onder an dere mee het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor ’De Gouwestem’ onder leiding van de Woerdense diri gent Martin Mans. der jaar is de samenstelling van het programmma iets gewij zigd. De Gouwestem, opgericht in 1981, heeft de laatste jaren een flinke groei doorgemaakt en telt nu 130 leden. De leden van het koor zijn afkomstig uit Waddinxveen en de Goudse re gio. Men kan dan ook met recht spreken van een streekman- nenkoor. Het mannenkoor heeft vier eigen cd’s uitgebracht waarbij op de laatste ce Man- nenkoorconcert’ alle elementen uit het gevarieerde repertoire zijn samengevoegd. Regelmatig treedt het mannenkoor op in al lerlei grote kerken. Hoogtepun ten zijn de jaarlijkse concerten in de monumentale Goudse St. Janskerk en natuurlijk het pas sie- en paasconcert in De Doe len op stille zaterdag. Tijdens het op vrijdagmiddag 27 maart gehouden politiek overleg is op basis van het nieuwe collegeprogramma ’Samen aan de slag’ overeen stemming bereikt over de sa menstelling van het nieuwe B. en W. Dit college vertegenwoordigt 16 van de 21 raadszetels. Om zoveel mogelijk politieke ruimte te bieden aan het be sluitvormingsproces in de ge meenteraad hebben de partij en besloten tot een college- ting. De toegangsprijs bedraagt f 25,- (inclusief programma boekje). Kaarten zijn te verkrij gen bij De Doelen. In 1994 was het eerste passie- en paascon cert in Rotterdam. De initiatief nemers waren André Heuvel man en Martin Mans. Intussen is het concert uitgegroeid tot een groot muziek- en zangeve- nement. In 1995 werkte het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem - sinds 1993 geleid door Martin Mans - als enige koor mee. le- WADDINXVEEN - Het CDA keert definitief niet terug in het nieuwe college van Burgemeester en Wethou ders, dat in de komende vier jaar (1998-2002) ge vormd wordt door WD, PCW en PvdA. Maria Wientjens-van der Velden (WD). Drs. Aad van Holsteijn (PvdA). WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL BEZWAAR gemeenteraadslid en fractie voorzitter van de PvdA in de Waddinxveense raad. Hij is 48 jaar en is werkzaam als bestuursadviseur bij de ge meente ’s Gravenhage. Het collegeprogramma ’Sa men aan de slag’ wordt ge steund door de raadsfracties van WD, PCW, PvdA,. CDA en D66. Het CDA en D66 heb ben op enkele punten een voorbehoud gemaakt. GRATIS COMPOST AFHALEN WOENSDAG 1 APRIL 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 maandag èn dinsdag een dakkapel op het ach- VERLEENDE GEBRUIKSVERGUNNING BESLUITEN a. De volmachtgever kan de volmacht naderhand niet intrekken of 624680 Gemeentehuis postadres telefax Burgemeester en wethouders delen mee dat op 24 maart 1998 vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer zijn verleend aan: De besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 2 april 1998 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage. Het college van burgemeester en wethouders nodigt u van harte uit hierbij aanwezig te zijn. 624622 624767 624500 612570 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Deze aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Op grond van het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken burgemeester en wethouders bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur De chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.00 - 08.20 uur Kromme Esse 08.30 - 09.15 uur wijk Zuidplas, kringloophalte Zuidplashof 09.20 - 09.50 uur wijk Zuidplas, cirkelflat 09.55 - 10.40 uur Bomenwijk, winkelcentrum leplaan 10.45 - 11.15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid 11.20 - 12.05 uur Oostpolderwijk, Overtoom 12.50 - 13.30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde 13.35 - 14.20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan 14.25 - 15.10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde 15.15 - 16.00 uur Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Informatie kunt u krijgen bij de heer B. Kramer van de afdeling Publiekszaken, telefoon 62 47 06. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN NIEUWE LEVERANCIER Wvg-HULPMIDDELEN OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grofjvuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGEDIENDE MELDINGEN Burgemeester en wethouders zijn voornemens de volgende vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen: Voor de week van 5 tot en met 11 april 1998 is een collecte- vergunning verleend aan de volgende plaatselijke stichtingen: Op vrijdag 10 april a.s. kunt u weer het bewaarde klein che misch afval (K.C.A.) persoonlijk aan de chemocar afgeven. --JC leidingen Op Goede Vrijdag, 10 april opgehaald. Op Tweede Paasdag, 13 april wordt geen huisvuil opgehaald Dinsdag 14 april wordt het huisvuil van t opgehaald. COMMISSIE voor ALGEMEEN BESTUURLIJKE ZAKEN op maandag 6 april 1998, aanvang 17.30 uur. Het register van verleende bouwvergunningen en mi waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. Bij de Tweede-Kamerverkiezingen op 6 mei a.s. is het mogelijk om bij volmacht te stemmen of te stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer. Om gebruik te kunnen maken van deze mogelijkheden moet u op de dag van de kandidaat stelling (24 maart 1998) als kiezer zijn geregistreerd. Op de agenda o.a.: Toelichting van drs. J.L. Woudstra op zijn plan van aanpak voor het veranderingsproces van de gemeentelijke organisatie. Beschikbaar stellen van een krediet voor de aanpassing van de stemmachines en donderdagavond Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Tot een gedachtewisseling over een ontwerpbesluit of het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen kan tot genoemde datum een afspraak worden gemaakt (telefoonnummer 62 48 38, mevrouw E. van Wel). Regels van de Chemocar Bedrijven kunnen niet bij de chemocar en het afvalstation terecht. U mag het K.C.A. absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. Injectienaalden moet u in gesloten verpakking aanbieden. Lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. Goed geleegde verfblikken kunnen in de blikbak worden gegooid. Op dinsdag 7 april 1998 neemt de heer J.A. Hielema officieel afscheid als wethouder van de gemeente Waddinxveen. De heer Hielema is dan bijna vijf jaar wethouder en ruim zestien jaar raadslid geweest. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voor genomen bouwplan. Als u 6 februari niet in de gelegenheid bent om uw K.C.A. in te leveren, kunt u het chemisch afval bewaren tot één van de volgende inzamelingen op 29 mei, 7 augustus, 9 oktober en 11 decem ber 1998; uw buren of kennissen vragen uw K.C.A. af te geven; het K.C.A. op werkdagen brengen naar het afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg 250, tussen 10.00 en 15.00 uur of op zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Let op: u moet uw K.C.A. gesorteerd aanleveren. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Alleen wie tijdig bedenkingen uit tegen een ontwerpbesluit kan later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Tegen de besluiten kan tot 14 mei 1998 beroep worden inge steld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Tegen de ontwerpbesluiten kunnen door eenieder tot 30 april 1998 een schriftelijke bedenkingen worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. Tijdens de receptie die wordt gehouden in het gemeente huis van 17.00 tot 18.30 uur is er gelegenheid afscheid te nemen van de heer Hielema en zijn echtgenote, mevrouw E.L. Hielema-Prudhomme van Reine. voor de wijk a.s. wordt normaal het huisvuil Nesse 18, voor het in gebruik hebben en houden van een horeca ruimte. zelf aan de stemming deelnemen. De gemachtigde moet als kiezer zijn geregistreerd en mag maximaal twee volmacht- stemmen uitbrengen. Als het volmachtbewijs onbruikbaar wordt of kwijt raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantoor uren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. De op de bezwaarschriften betrekking hebbende stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage bij het secretariaat van de commissie. Voornoemde stukken liggen ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (telefoonnummer 62 48 38, mevrouw E. van Wel). Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag: vrijdag dinsdag- Multinorm B.V. voor het veranderen van de inrichting in verband met uitbreiding van het bestaande pand (staal- verwerkend bedrijf) op het perceel Coenecoop 282; Mecotech voor het oprichten en in werking hebben van een metaalbewerkingsbedrijf op het perceel Coenecoop 280. Knip onderstaande bon uit en neem die mee. Iedere bon geeft recht op één gratis zak compost, maar alleen zolang de voorraad strekt: op is op! Om zoveel mogelijk mensen aan bod te laten komen mogen maximaal drie zakken compost (dus tegen inlevering van drie bonnen) per persoon worden afgehaald. Stearine-Kaarsenfabriek Gouda B.V. een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een fabricage-inrich- ting van stearine kaarsen op het perceel Mercuriusweg 14; de heer M.A. den Edel een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning voor een sport-, fitness- en squash centrum op het perceel Sniepweg 13H. In verband met Goede Vrijdag en Tweede Paasdag vinden Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Stemmen bij volmacht Om te stemmen bij volmacht heeft u twee mogelijkheden: U kunt tot uiterlijk 21 april 1998 een schriftelijk verzoek richten aan de burgemeester. Voor dit verzoek moet u gebruik maken van een formulier dat op elk gemeentehuis (gratis) verkrijgbaar is. Als het verzoek wordt ingewilligd ontvangt uw gemachtigde een volmachtbewijs (tevens oproepkaart). De gemachtigde moet de volmachtstem gelijktijdig met zijn eigen stem uitbren gen. b. U kunt uw oproepkaart ook overdragen aan een gemachtigde. U, de volmachtgever, en uw gemachtigde moeten het betreffende deel op de oproepkaart ondertekenen. Daarna kunt u de kaart aan uw gemachtigde meegeven. Beide kiezers moeten in hetzelfde kiesdistrict zijn geregistreerd; de gemachtigde kan alleen in dat stemdistrict zijn stem uitbrengen en dit moet bovendien gelijk met het uitbrengen van zijn eigen stem. Geef uw kaart pas aan een ander mee, nadat uzelf heeft ingevuld wie u machtigt tot het uitbrengen van uw stem. Beroep kan worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit; de betrokken adviseurs; degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van een besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. Dertien gemeenten in Midden-Holland, waaronder Waddinxveen, gaan vanaf 1 april a.s. hulpmiddelen voor gehandicapten, zoals rolstoelen, scootmobils en andere hulpmiddelen van de firma Welzorg Revalidatie techniek betrekken. Dit bedrijf heeft vestigingen in het hele land. Het is de bedoeling dat er ook een vestiging in Gouda komt. Voor mensen met een handicap die op basis van de Wvg een rolstoel of een andere voorziening van de Vierstroom in gebruik hebben, verandert er vooralsnog niets. De Vierstroom blijft het onderhoud en de reparaties van deze voorzieningen verzorgen. De gemeente Waddinxveen en het bedrijf Stercompost delen op zaterdagochtend 4 april a.s. tussen 09.00 en 12.00 uur op het Evenemententerrein aan de Dreef/Sniepweg tegen inlevering van onderstaande bon een gratis zak compost uit. Gerstakker 40, het oprichten van een tuinberging Dotterweide 10, het oprichten van een tuinberging Zuidkade (achter nr. 56), het oprichten van een transformator- station Kuyperhoeve 53, het plaatsen van tergeveldakvlak Woubrechterf 15, het oprichten van een tuinberging Prinses Irenestraat 11, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Prinses Irenestraat 14, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Noordeinde 130, het oprichten van een landbouwloods Prinses Beatrixlaan 94, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Gerstakker 2, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Brugweg 93, het oprichten van een brug Jan Dorrekenskade-Oost 41, het opheffen gebreken Jan Dorrekenskade-Oost 39, het opheffen gebreken Jan Dorrekenskade-Oost 74, het opheffen gebreken Jan Dorrekenskade-Oost 76, het opheffen gebreken de volgende wijzigingen plaats in het rooster van de huisvuilophaaldienst. Het afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg is op Goede Vrijdag (10 april) en Tweede Paasdag (13 april) gesloten. Op die dagen kunt u dus geen (grof) huisvuil brengen. Op grond van de gemeentelijke afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de reinigings dienst worden aangeboden. U wordt dringend verzocht om geen containers aan te bieden als deze niet aan de beurt zijn. Voor nadere informatie kunt u bellen naar de afdeling Openbare Ruimte, telefoon 62 45 00. Stichting Wijkwerk "De Zuidplas", uitsluitend Zuidplas, Stichting Wingerd Comité, uitsluitend voor de wijk Groenswaard, Stichting Drumband "Cormula's", uitsluitend voor de overige wijken van de gemeente. Sterrenlaan 80, het oprichten van een tuinberging Brugweg 61het oprichten van een brug Brugweg 63, het oprichten van een brug Coenecoop 260, het oprichten van een automobielbedrijf Zuidplaslaan 76, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Noordeinde 50, het oprichten van een aardappelbewaarplaats Graanakker 46, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Berkengaarde 26, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak De compost is gemaakt van het groente-, fruit- en tuinafval dat de inwoners van Waddinxveen en andere gemeenten in Midden-Holland en de Rijnstreek aan de vuilophaaldienst hebben aangeboden in de groene minicontainer. De kwaliteit is prima; de compost is geschikt voor uw bloemenborder, moes tuin, gazon en kamerplanten. De gebruiksaanwijzing staat op de zak vermeld. Stemmen in heel Nederland in een stembureau naar keuze Dit geldt niet voor kiezers die bij volmacht of per brief mogen stemmen. Er zijn twee mogelijkheden: a. U kunt uiterlijk 21 april 1998 een schriftelijk verzoek richten aan de burgemeester. Voor dit verzoek moet u gebruikmaken van een formulier dat op elk gemeentehuis gratis verkrijgbaar is. Als het verzoek wordt ingewilligd ontvangt u een kiezerspas. b. Tot uiterlijk 30 april a.s. kunt u ook mondeling een verzoek indienen. U moet dan persoonlijk met de ontvangen oproep kaart naar het gemeentehuis komen. De oproepkaart wordt meteen omgezet in een kiezerspas. U kunt uitsluitend met deze kiezerspas aan de stemming deelnemen. Als u de kiezerspas verliest kan geen nieuwe worden verstrekt. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: van funderings- van funderings- van funderings- Gerstakker 42, rij coniferen, 1 boom in de voortuin en 1 boom in de achtertuin Noordkade 35, 1 populier in de achtertuin Piasweg 41, diverse bomen i.v.m. aanleg gasleiding Bredeweg 9, 4 bomen i.v.m. vervangen gasleiding Piasweg 35b, 2 bomen i.v.m. werkzaamheden aan hogedrukgasleiding van funderings- Stemmen per brief wegens beroep of werkzaamheden buiten Nederland Voor iedere Nederlandse kiezer die op de dag van de verkiezingen (6 mei 1998) wegens beroep of werkzaamheden (ook van echtgenoot, partner of ouders) in het buitenland verblijft is het mogelijk om per brief te stemmen. Het aanvraagformulier hiervoor is verkrijgbaar bij elk gemeentehuis en moet uiterlijk 7 april 1998 worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar de kiezer op de dag van de kandidaatstelling (24 maart 1998) in het kiesregister is opgenomen. 1b

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3